Пошук

Важливо

PPU

DSVV

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

ZOMR

DFSMJB

DOZ

DOiN

DSZN

Загальні відомості

 

Географічне розташування та кліматичні умови

Василівський район розташований у північно-західній частині Запорізької області, загальна площа - 1621 кв.км, що складає 6,3 % території області. Межі району: на півдні - Михайлівський район, на заході – Великобілозерський та Кам’янко-Дніпровський, на півночі – Запорізький, на сході - Оріхівський та Токмацький райони.

На території району розташовані 38 населених пунктів, що підпорядковані двом міським, одній селищній і 11 сільським радам. Районний центр – місто Василівка, віддаленість від м.Запоріжжя – 45 км.

З загальної площі району сільгоспугідь – 108 тис. 210 га, пасовищ – 8 тис.237 га.

Площа зрошувальних земель становить 26 тис 693 га.

За характером місцевості район ділиться на кілька частин: західна частина з рівнинним рельєфом місцевості, східна частина району відрізняється від західної великою балкою, яка бере початок у с. Бурчак Михайлівського району і впадає в плавні.

Ландшафтно-кліматична локалізація - степова рівнина, прорізана ярами. Клімат помірно-континентальний: сухий, жаркий влітку; помірно холодний з частими відлигами взимку. Середня температура повітря + 9,2 +10. Середньорічні опади: 20,9 мм. Направлення вітру: східний, північно-східний. Сила вітру: від 5 до 6 м/сек. Висота над рівнем моря: 200 м.

 Водні ресурси

Джерелами централізованого водопостачання є 68 артезіанських свердловин. На території Василівського району протікають річки: Суха (8,1 км.), Велика Білозерка (17,1 км.), Чокрак (2,6 км.), Карачекрак (9,9 км.), Янчекрак (7,6 км). Ставки розташовані на території Василівської міської ради (три ставки, площею 2; 2,9; 5,0 га), в с.Переможне (4,5 га), с. Червоноармійське (2,0 га), с. Павлівка (два ставки 2,0; 0,8 га), с. П’ятихатки (1,0 га), с. Кам’янське (21,9 га), с. Мала Білозерка (два ставки 38,5; 216,7 га), с. Лугове (два ставки 5,5; 3,7 га), с. Верхня Криниця (1,0 га), с. Ульянівка (16,5 га), с. Ясна Поляна (6,4 га), с. Балки (18,2 га), смт Степногірськ (7,1 га), с. Маячка (21,9 га). Територія Каховського водосховища на території Василівської міської ради складає 7 тис. 340 га.

 Лісові ресурси

Землі держлісфонду в районі складають 5,378 тис. га.

На території Василівського району розташовано декілька рекреаційних ресурсів:

- Національний природний парк „Великий Луг” (на територіях Дніпрорудненської міської ради, Скельківської, Орлянської, Малобілозерської сільських рад);

- Заказник „Крутосхили Каховського водосховища” (Василівська міська рада, Скельківська сільська рада);

- Заказник „Великі і Малі Кучугури” (острови у Каховському водосховищі).

Національний природний парк «Великий Луг», загальною площею 16756 га, був створений відповідно до Указу Президента України від 10.02.2006 р. № 121/2006 з метою збереження в природному стані цінних ділянок території з унікальними ландшафтами, багатою своєрідною флорою та фауною, а також забезпечення умов для організованого відпочинку людей.

Природно-ресурсний потенціал

 Родовища корисних копалин місцевого значення, а саме: залізної руди - розташовані на території Малобілозерської сільської ради; марганцевої руди - на території Степногірської селищної ради.

Видобутком залізної руди в районі займається ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат». ЗАТ «ЗЗРК» - одне з найбільших підприємств гірничо-металургійної галузі України, створене на базі Південно-Білозерського родовища багатих залізних руд.

Білозерській руді немає аналогів на всій території СНД. Вміст заліза в цілому по родовищу коливається від 48% до 69% при мінімумі шкідливих домішок.

На Південно-Білозерському родовищі працює система закладки виробленого простору, що дає можливість при високих показниках добування руди повністю зберегти поверхню в придатному для землекористування вигляді, зберегти продуктивність водоносних горизонтів для водопостачання регіону. У складі закладних сумішей утилізуються шлаки металургійного виробництва, відходи доломіту, а також значна частина порожніх гірських порід, що видаються з шахти.

Сьогодні комбінат працює на новому етапі свого розвитку, проводячи гірські роботи на глибоких горизонтах.

ЗАТ «ЗЗРК» має в своєму складі дві шахти: «Експлуатаційна» і «Прохідницька», дробильно-сортувальну фабрику, закладний цех і ряд допоміжних цехів і служб. Відновлюються роботи по освоєнню Переверзівського родовища. Наразі триває підготовка рудних виробок; розкрито рудне тіло. Безпосередній видобуток руди розпочнеться, за попередніми планами, у 2010-2013 роках.

 Будівництво Таврійського дослідно-промислового гірничо-збагачувального комбінату ( в смт. Степногірську) було розпочато в 1981 році на базі запасів марганцевих руд Північної площі Велико - Токмацького родовища.

 В 1987 році введена в дію перша черга потужністю 300 тис.тонн сирої руди на рік. В подальшому продовжувалося будівництво шахти №1 проектною потужністю 2 млн. тонн сирої руди на рік.

У зв’язку з проблемами фінансування на початку 90-х років гірничі роботи на шахті №1 були зупинені, проведена мокра консервація шахти терміном на 25 років. Таврійський ДПГЗК ліквідовано і організовано ЗАТ «Стептехсервіс», на баланс якого передана Північна ділянка Велико - Токмацького родовища. Запаси марганцевої руди по Північній ділянці Велико – Токмацького родовища на 01.01.2000 року становили 1001519 тис.тонн. 

Про головне

YouTube_Zoda

PUA

DK_DM_ATO

FISC

BUDJET

Допоможи запорізьким військовим!

VPO

GO_KU

FSOZO

ZKU_RMS

PKO

medicina

KGKZDV

ugl

ZOKC

Gromadska Rada

SRGS

Zapobigania_korypcia

AI

Strategia

Стратегія регіонального розвитку області до 2020 року

Запозичення під державні гарантії

ZORM

Програма забезпечення продовольчої безпеки Запорізької області на 2011-2015  роки

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

Регіональна рада з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON

OSBB

ZOD_TRK

ZP