Новини

Робота із попередження соціального сирітства в області буде вдосконалена

27 лютого 2013 - 16:51

Питання вдосконалення порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи з сім’ями з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, розглянуто під час семінару-наради, яку провів у селекторному режимі заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гамов.

Відкриваючи захід, посадовець повідомив, що торік була затверджена Національна стратегія профілактики соціального сирітства до 2020 року, створено інститут соціальних працівників. Однак нині в цій роботі існує певна неузгодженість дій на місцях між службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та управліннями й відділами соціального захисту населення.

Як пояснила начальник служби у справах дітей ОДА Антоніна Матвеєва, функції працівників служби обмежуються наданням адміністративних послуг та здійсненням контрольних функцій. Надання ж практичної допомоги кризовим родинам – сфера компетенції соціальних працівників.

Замість цього сьогодні ми отримали близько 400 спеціалістів, які проводять моніторинг та інформують про ситуацію в цій сфері,  зауважила посадовець. На переконання А. Матвєєвої, це пов’язано з недосвідченістю соцпрацівників, низькою взаємодією їх з органами місцевого самоврядування та  іноді формальним ставленням до роботи.

Коментуючи ці зауваження, директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Понікарова погодилась, що нові соціальні працівники дійсно працюють близько пів року і їм не вистачає досвіду. Разом з тим, постійно проводяться різноманітні тренінги та семінари, які допомагають їм підвищити професійний рівень. Також О. Панікарова відзначила, що незважаючи на те, що торік була суттєво збільшена кількість посад соціальних працівників, нині забезпеченість ними складає всього 60%. Разом з тим, вся територія регіону поділена на сектори і за кожним закріплена конкретна людина, яка сумлінно виконує свої обов’язки.

Обговорюючи питання, учасники заходу дійшли висновку, що всі структури працюють заради одного – попередження соціального сирітства. Тож саме навколо цієї цілі необхідно об’єднати зусилля соцпрацівників, служб у справах дітей та відділів кримінальної міліції у справах дітей  ГУМВС України в Запорізькій області.

Також у ході семінару - наради були надані роз’яснення нормативно – правових основ щодо  забезпечення діяльності органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із захисту прав та законних інтересів дітей.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також