Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

  • Інформація для ЗМІ
  • »
  • Новини
  • »
  • Нещасні випадки на виробництві відбуваються через відсутність системної організаційної роботи з охорони праці
Нещасні випадки на виробництві відбуваються через відсутність системної організаційної роботи з охорони праці

Новини | 17/10/2013 16:31

Нещасні випадки на виробництві відбуваються через відсутність системної організаційної роботи з охорони праці

В обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, яке провів заступник голови ОДА Андрій Гамов.

- Якщо проаналізувати причини нещасних випадків на виробництві, 78% з них мають причини суто організаційного характеру:  не проведена вчасно роз’яснювальна робота, відсутня кваліфікація робітника, не відповідає одяг вимогам охорони праці тощо. Для того, щоб вирішити ці питання, не потрібні великі кошти. Це, у переважній більшості, системна організаційна робота, вчасне проведення якої зберегло б здоров’я, а іноді й життя конкретного робітника, - зазначив, відкриваючи засідання, Андрій Гамов.

Особливе занепокоєння членів обласної ради викликає ситуація на підприємствах малого та середнього бізнесу, де зберігається високий рівень травматизму. Як повідомив в.о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Запорізькій області Олександр Коробка, підприємства, які мають більше 50 найманих працівників, повинні організувати роботу служби охорони праці. Однак не всі керівники йдуть на цей крок, а якщо й відкривають таку службу, не завжди там працюють кваліфіковані спеціалісти.

- Насамперед необхідно переконати керівника, що така робота має проводитись, потім – навчити, як її правильно організувати, щоб був результат, - зазначив О. Коробка.

За дев’ять місяців поточного року спеціалісти Фонду провели аудит 1349 підприємств малого та середнього бізнесу. Найгірша ситуація з охороною праці на тих, які наймають працівників на сезонні роботи. У цьому контексті посадовець запропонував звернутися до досвіду Донецька та Луганська, де створено Центр надання послуг з охорони праці малому та середньому бізнесу.

Таку пропозицію підтримав  заступник голови облдержадміністрації і представник обласної федерації роботодавців.

- Такий центр надаватиме кваліфіковану допомогу підприємцям, не відволікаючи їх від основної діяльності. Якщо обласна федерація роботодавців прийме рішення відкрити такий центр, ми готові надати допомогу організаційного характеру, - повідомив Андрій Гамов.

У ході засідання  директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан поінформував про хід виконання Комплексних заходів щодо профілактики травматизму невиробничого характеру в Запорізькій області на 2012-2014 роки. За його словами, найбільш поширеною причиною невиробничих травм є падіння та травми від механічних предметів. Також багато людей звертаються в результаті нещасних випадків, викликаних електричним струмом, випромінюванням, температурою або тиском.

У територіальному розрізі найбільше потерпілих внаслідок нещасних випадків невиробничого характеру в перерахунку на 10 тисяч зареєстровано в Якимівському та Великобілозерському районах, а також у Енергодарі, Бердянську та Запоріжжі.

За підсумками засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення затверджено відповідні протокольні рішення, спрямовані на підвищення якості роботи з охорони праці на місцях.

 

Управління у справах преси та інформації

Про головне

YouTube_Zoda

IMZO

AD

BV

UPDL

ZORM

ZRIO

OCUATO

TSER

Teplo

PMB

DK_DM_ATO

ARRZO

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON