Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

В обласному архіві лише 0,36 % справ залишилися секретними

Новини | 24/12/2015 09:54

В обласному архіві лише 0,36 % справ залишилися секретними

Сьогодні відзначаться День працівників архівних установ України,   встановлений  Указом Президента України в 1998 році.

Оскільки професійне свято практично співпадає із завершенням року, Державний архів Запорізької області підбиває підсумки своєї роботи.  Він є найбільшою скарбницею документів з історії Запорізького краю, в якому зберігається понад 2 мільйони справ на паперовій основі, які сконцентровані у 8 тис. фондів,  56 тис. кінофонофотодокументів, починаючи з 1774 р. і до сьогодення.

Крім цього, в 25 архівних відділах райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення зберігається понад 155 тис. справ.

За словами директора обласного архіву Олександра Тедєєва, 2015 рік для архівістів області завершується успішним виконанням всіх запланованих показників з формування, зберігання і використання документів Національного архівного фонду.

Так архівними установами  області здійснюється контроль за діяльністю архівних підрозділів і служб діловодства 1276 підприємств, установ та організацій області, документи яких включені до складу Національного архівного фонду України та надходять на державне зберігання. У 2015 році Державним архівом області прийнято на зберігання 17 тис. справ, архівними відділами райдержадміністрацій та міських рад – 14 тис. справ.

Трудовими архівами виконано понад 26 тис. запитів, на особистому прийомі прийнято понад 14 тис. громадян.

Щороку зростає рівень інформаційної відкритості діяльності через розміщення інформації на офіційному веб-сайті Державного архіву Запорізької області.

Однією з важливих складових є робота з приведення грифів секретності матеріальних носіїв інформації, зокрема колишнього СРСР, що зберігаються в архіві, у відповідність до вимог законодавства. Так, упродовж  року було переглянуто грифи секретності колишнього СРСР 1247 справ трьох архівних фондів. Скасовано грифи секретності 666 справам та семи документам, з них 61 справі надано гриф обмеження доступу «Для службового користування». Співвідношення секретних справ до загальної кількості справ, які зберігаються в Державному архіві Запорізької області, постійно зменшується і становить на сьогодні 0,36 %.

Із застосуванням новітніх інформаційних технологій в архіві триває робота зі створення страхового фонду архівних документів для забезпечення їх збереження для історії та розширення доступу до них громадськості.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Про головне

YouTube_Zoda

IMZO

AD

BV

UPDL

ZORM

Держава турбується про тебе

ZRIO

OCUATO

Teplo

PMB

ProZorro

DK_DM_ATO

ARRZO

"Чорний список" водіїв порушників

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON