Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області стартував пілотний для України проект зі створення інклюзивного освітнього середовища

22 липня 2016 - 08:34

У Запорізькій області стартував пілотний для України проект зі створення інклюзивного освітнього середовища

З 1 вересня 11 шкіл Запорізької області стануть першими учасниками практичного пілотного науково-педагогічного експерименту з розвитку інклюзивного освітнього середовища. Ініціатором проекту виступила Голова Благодійного Фонду Порошенка, Дружина Президента України Марина Порошенко. Відповідний Наказ Міносвіти № 836 щодо запровадження цього проекту було підписано Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

«Починаючи роботу над програмою впровадження інклюзивної освіти в Україні, ми зрозуміли, що попри велику кількість змін у законодавчих та нормативно-правових актах щодо розвитку інклюзивної освіти в Україні, її практичне впровадження на сьогодні знаходиться на низькому рівні. Тому основною метою цього експерименту є напрацювання конкретних відпрацьованих інструкцій, завдяки яким кожен директор та педагогічний колектив загальноосвітніх навчальних закладів матимуть чіткий план дій для створення умов навчання дітей з особливими освітніми потребами. Ми всі зацікавлені у доступній, безпечній та привітній школі для наших дітей, яка допомагатиме дітям розвиватися, набувати дійсно корисного соціального досвіду і пізнавати світ», – наголосила Марина Порошенко.

Ініціатори підкреслюють, що експеримент має на меті не лише гуманістичні й науково-пізнавальні результати, а, перш за все, результати практично-дидактичні. Окрім того, він сприятиме підвищенню доступності освіти в Україні.

Всеукраїнський науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» буде проводитися у три етапи з липня 2016 року до червня 2019 року у школах, розташованих як у Запоріжжі, так і в інших містах і селищах області. Спеціально для цього у школах створено інклюзивні класи.

У 2016-2017 навчальному році школи приймуть до першого класу десятки дітей з особливими освітніми потребами, які будуть навчатися спільно із своїми однолітками. Проектом також передбачається створення індивідуальних програм розвитку дітей, адаптованих навчальних планів, спільне викладання, тренінговий супровід, співпраця з батьками тощо. Після завершення третього етапу експерименту планується поширити його результати у всіх регіонах України.

«Цей пілотний проект дуже важливий не тільки для Запорізької області, але й для країни в цілому, адже після його завершення ми зможемо застосувати отриманий досвід у будь-якій області України. Важливо, що буде відпрацьовано питання формування баз даних про дітей з особливими освітніми потребами, апробовано прозорий механізм фінансування за принципом «гроші ходять за дитиною», а також ефективні моделі партнерства між інклюзивними та спеціальними навчальними закладами», – підкреслила Лілія Гриневич.

Сьогодні в Україні 6 809 132 дітей, у тому числі з порушеннями психофізичного розвитку – 702 680, з яких лише 40 755 навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах (далі – ЗНЗ), більшість з них – за індивідуальною формою. Це означає, що більшість дітей з особливими освітніми потребами просто не мають доступу до навчання у шкільному колективі однолітків і змушені отримувати освіту вдома. Загальна кількість дітей у Запорізькій області – 289 866, серед них з порушеннями психофізичного розвитку – 35 349, серед яких діти з порушенням мовлення, затримкою психічного розвитку, порушенням опорно-рухового апарату, порушенням розумового розвитку, порушенням зору, аутизмом, порушенням слуху та іншими проблемами психічного розвитку. У Запорізькій області 600 закладів, де навчаються 159383 учні. З лише у 4-х школах функціонують 9 інклюзивних класів, у яких навчаються 24 учні з особливими освітніми потребами.

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Читайте також

Участь Володимира Зеленського в зустрічі міністрів оборони в межах засідання Ради Україна – НАТО

Обласна влада не залишає людей наодинці з бідою: як допомагають переселенцям та постраждалим внаслідок війни

«Показник значно кращий, порівняно з минулим роком»: представник ТЦК та соціальної підтримки про приписну кампанію 2024 року

Іван Федоров – про фортифікації та укриття

Товариство Червоного Хреста України відзначило 106 років із дня заснування

СБУ повідомила про підозру ще 12 колаборантам, які працюють в окупаційному «мвс рф» на Запоріжжі

Іван Федоров зустрівся з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я – обговорили медичні потреби регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 442 рази били по Запорізькій області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 785-го дня війни

«Прозорість та підзвітність»: проаналізовано тендери на понад 230 млн грн

Молодіжний центр “People.UA” відкрився у Запорізькій області