Новини

У Запоріжжі планується відкрити Центр підтримки бізнесу

21 квітня 2017 - 08:56

Відбулось засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва під головуванням президента Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» та заступника голови обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва Олександра Головка.

Розглядалося питання щодо відкриття Центру підтримки бізнесу в рамках ініціативи ЄБРР «EU4Business» на базі Запорізької торгово-промислової палати як дієвого кроку в підвищенні конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу регіону.

Начальник управління організаційної роботи та міжнародних відносин Запорізької торгово-промислової палати Ксенія Нагорна поінформувала, що з початку 2016 року діяльність Європейського Союзу щодо підтримки малих та середніх підприємств у країнах Східного партнерства відбувається в рамках ініціативи «EU4Business».

Наприкінці грудня минулого року Запорізька торгово-промислова палата обрана офіційним партнером проекту ЄС та ЄБРР «EU4Business» у Запорізькій області. Загалом центри підтримки бізнесу створені у 15 регіонах України, зокрема це Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Краматорськ, Кропивницький, Львів, Миколаїв, Одеса, Рівне, Суми, Харків, Хмельницький і Чернігів.

Окрім створення мережі з 15 центрів підтримки бізнесу для надання консультаційних послуг малому та середньому підприємництву, ініціатива «EU4Business» сприяє плідному діалогу між державним та приватним секторами, співпраці та створенню спільної мережі за допомогою реалізації інших проектів в Україні, що підсилюють спільну ефективність та дієвість (East Invest, STAREP, Green for Growth тощо).

Крім цього, на засіданні обговорювалося питання щодо створення індустріальних парків на території Запорізької області з метою надання сприятливих умов для розвитку підприємництва.

Радник президента Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» Олександр Яковлєв зазначив, що вже в  різних регіонах держави зареєстровано 12 індустріальних парків, хоча реально працюють лише 4. У Запорізькій області перший індустріальний парк створено на базі Запорізького кранового заводу. У 2011 році фінською компанією «Konecranes» був ініційований проект створення індустріального парку на території заводу «Запоріжкран». Проект мав на меті об'єднання на території заводу «Запоріжкран» виробничих та інших підприємств за допомогою загальної інфраструктури та взаємної виробничої кооперації. Це дозволяло всім учасникам індустріального парку заощадити на інфраструктурних витратах, більш ефективно організовувати промислове виробництво та логістику.

Наразі ведеться робота зі створення індустріального парку у Бердянську.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також