Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

Оріхівщина вшановує героїв селянського спротиву більшовикам

Новини | 17/07/2017 12:45

Оріхівщина вшановує героїв селянського спротиву більшовикам

Науково-редакційна група історико-меморіального проекту «Місця пам’яті Української революції» розпочала виїзні наради в містах та районах області. Завдання вчених  та посадовців  -  виявити об’єкти, пов’язані з періодом національно-визвольних змагань 1917-1921 років, забезпечити їх упорядкування, відродити пам’ять про суворо заборонені за радянських часів сторінки нашої історії.

У рамках цього проекту група побувала в с. Мала Токмачка Оріхівського району. За розвідками краєзнавців Василя Коростельова та Івана Панченка, 26 листопада 1920 року солдати 42-ї стрілецької дивізії Червоної армії за наказом Фрунзе підступно оточили один із полків Нестора Махна, який квартирував тут, та розстріляли на східній околиці села понад 1000 повстанців. Про ці події розповідала місцева довгожителька Галина Бут, підтвердження можна знайти у роботах російського історика Віктора Кондрашина. Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив на важливості увічнення всіх українців, які сто років тому, майже без надії на успіх, підняли зброю проти окупаційного більшовицького режиму.

- На жаль, збереглося дуже мало документальних свідоцтв. Більшість матеріалів сховано в архівах російських спецслужб. Наша мета – показати, що українці ніколи не корилися агресорам зі Сходу, а сьогодні воїни Української Народної Республіки, Гетьманату, Директорії, учасники селянських антибільшовицьких повстань надихають на перемогу наших військовослужбовців на Сході України, - зазначив посадовець.

На місці трагедії поблизу автодороги Оріхів – Пологи за сприяння голови Малотокмачанської громади Анатолія Малахатька та райдержадміністрації буде встановлено пам’ятний хрест. Невдовзі редакційна група відвідає  район знову, щоб обговорити підготовку до відзначення 100-річчя встановлення в Оріхові української влади та відкриття меморіальної дошки полковнику армії УНР Василю Проході.

 

 

Департамент  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Про головне

YouTube_Zoda

IMZO

AD

BV

UPDL

ZORM

ZRIO

OCUATO

TSER

Teplo

PMB

DK_DM_ATO

ARRZO

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON