Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

IHP

Запоріжці вшанували пам’ять земляка – першого олімпійського чемпіона

Новини | 13/09/2017 14:45

Запоріжці вшанували пам’ять земляка – першого олімпійського чемпіона

У Запоріжжі відбувся урочистий мітинг з нагоди відкриття монумента першому запорізькому олімпійському чемпіону Якову Григоровичу Пункіну. 

Життєвий і спортивний шлях цієї людини вражає. З 14 років Яків почав займатися боротьбою. У довоєнні роки він у напівлегкій вазі виступав за «Динамо», став чемпіоном України з класичної боротьби, закінчив Київську школу тренерів. На початку 1941-го Пункіна призвали до армії й направили до школи молодших командирів танкової частини у Білорусі. На фронті він був контужений, потрапив у полон. Це було перше життєве випробування видатного спортсмена, адже у таборі він захворів на тиф. У 1945 році Яків Пункін двічі втікав з табору, вдруге - вдало. Два тижні блукав лісом, поки не вийшов назустріч військам союзників. Коли Яків Григорович потратив до шпиталю у 24 роки, він важив усього 36 кілограмів. Саме тоді він почув від лікарів: «Жити будете, але про спорт - забудьте!». 

Попри це спортивний шлях цієї видатної особистості тільки розпочався. З госпіталю Яків потрапив до радянського фільтраційного табору, після чого служив ще три роки у Магдебурзі. Закінчив службу з кількома урядовими нагородами. У 1947 році став чемпіоном Збройних сил з класичної боротьби. 

За свою спортивну кар’єру Яків Пункін був семиразовим чемпіоном СРСР, дворазовим чемпіоном всесвітніх фестивалів молоді і студентів, олімпійський чемпіон 1952 року в Гельсінкі. 

На відкритті монумента начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова подякувала організаторам мітингу та всім, хто був причетний до відкриття монумента. 

- Такі люди як Яків Григорович Пункін народжуються один раз на століття. Це був професіонал спорту, мужній, чесний, порядний. Пам'ять про таких людей має передаватися від покоління до покоління. Адже Яків Пункін був і залишається зразком спортсмена найвищого класу. Ми зробимо все, щоб нинішнє покоління запорізьких спортсменів було гідне пам’яті свого легендарного земляка, - зазначила посадовець.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Про головне

YouTube_Zoda

IMZO

AD

BV

UPDL

ZORM

ZRIO

OCUATO

TSER

Teplo

PMB

DK_DM_ATO

ARRZO

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON