Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

IHP

Питання захисту прав людини потребують урегулювання на законодавчому рівні

Новини | 07/12/2017 11:38

Питання захисту прав людини потребують урегулювання на законодавчому рівні

Актуальна проблематика захисту прав людини  стала темою засідання «круглого» столу, організованого  Регіональним відділенням Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, в.о. директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Кривошей, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Запорізькій області Олексій Долгополов, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко.

Учасники заходу обговорили проблемні питання, що стосуються захисту прав людини в умовах сьогодення, поглиблення співпраці між органами державної влади.

- На сьогодні, коли Україна перебуває фактично у стані військового конфлікту, питання захисту прав людини стають більш  ніж актуальними. Надто це стосується Сходу країни, де права та свобода набувають особливого значення, а питання потребують конкретного розгляду. Наприклад, як визначати статус вимушено переміщених осіб, які живуть у Запорізькій області тривалий час та фактично вже стали членами громади? Чи ці люди завжди будуть носити статус переселенців, який багатьох із них пригнічує?  На законодавчому рівні не зовсім чітко визначено статус такої  людини. Тому після напрацювань та обговорень необхідно вирішувати питання їх прав та статусу на законодавчому рівні, - зазначив Едуард Гугнін.

У свою чергу, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Запорізькій області Олексій Долгополов повідомив про винесення Європейським судом з прав людини рішення по справі «Бурмич та інші проти України», яким суд визнав прийнятними та об’єднав 12 143 заяви в одну справу.  Основним проблемним питанням у цій справі є тривале невиконання рішень національних судів в Україні. Посадовець наголосив на необхідності функціонування та розвитку системи взаємодії між органами державної влади при виконанні доручень Уповноваженого та Секретаріату у справах Європейського суду з прав людини.

Про реалізацію прав учасників антитерористичної операції та внутрішньо  переміщених осіб у разі їх порушення шляхом доступу до безоплатної первинної правової допомоги і безоплатної вторинної правової допомоги  поінформував  Павло Наливайко. Учасники «круглого столу» особливо зацікавилися успішними прикладами надання допомоги та найбільш проблемними питаннями, що виникають при її наданні.

В.о. директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Катерина Кривошей порушила проблему реалізації повноважень щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Учасники заходу дійшли  висновку, що  є необхідність активізувати роботу у сфері захисту прав людини та поглибити співпрацю всіх відповідних структур та органів влади.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Про головне

YouTube_Zoda

AD

BV

UPDL

EP

ZORM

IMZO

ZRIO

OCUATO

TSER

Teplo

PMB

DK_DM_ATO

ARRZO

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON