Новини

Орджонікідзевський районний суд працює в новому приміщенні

9 лютого 2018 - 14:51

Урочисте відкриття нової адміністративної будівлі Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя відбулося за участю поважного представництва: голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, голови Верховного суду Валентини Данішевської, голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка, голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова.

Коментуючи відкриття нового приміщення суду, Костянтин Бриль відзначив важливість створення сучасних умов у рамках реформування судової системи.

- Ми всі відчуваємо на собі, що живемо в епоху змін. На нашу долю випало чимало випробувань. 15 грудня в Україні була проведена судова реформа. І нині ми бачимо її активну роботу. Вважаю, що судді – це еліта юриспруденції. І завдяки їм ми зможемо пишатися тим, що нині доклали зусиль для розвитку України, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

На сьогодні нове приміщення Орджонікідзевського районного суду  займає площу 1 376 м2. Під час реконструкції особлива увага приділялася створенню в суді зручних умов перебування маломобільних груп населення: входи до будівлі обладнані двома пандусами, поруч із дверима, до яких ведуть пандуси, встановлено кнопки виклику. У залах судових засідань для слухання кримінальних справ встановлено передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України загородження зі скла, які відокремлюють підсудних від складу суду і присутніх громадян. У суді наявні три камери з технологією «тепла підлога» для тримання підсудних, конвойне приміщення, окремі туалети для підсудних та особового складу варти, бокс для заїзду конвойного автомобіля, створено умови для зручностей відвідувачів, встановлено стенди з інформацією про діяльність суду, навігацією по суду. В суді встановлено уніфіковану систему контролю і управління доступом,  розміщено найсучасніше обладнання, наявна сучасна система блискавкозахисту.

У рамках відвідин Запоріжжя почесні гості також провели прес-конференцію на тему «Судова реформа: реалії та перспективи». Захід відбувся за участю голови Верховного суду Валентини Данішевської, голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка та голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова.

- На сьогодні законодавча частина судової реформи вже практично позаду. Нині триває структурна частина реформування. Раніше в Україні існувала чотириланкова система судів вищої інстанції. Та її замінено триланковою, яка існує у переважній більшості країн світу. Тобто Верховний суд є касаційною інстанцією. Також він розглядає справи і як апеляційна інстанція. У Верховному суді працюють чотири касаційні суди, а також велика палата. Нині  вони приймають всі провадження, які надходять до нього безпосередньо. Також він прийняв близько 75 тисяч справ, що були не розглянуті Верховним судом України і Вищими спеціалізованими судами. Зараз 115 суддів Верховного суду вже розглянули близько 6 тисяч справ. Ми просимо українців поставитися з розумінням до ситуації. Адже на розгляд усіх цих справ знадобиться кілька років, - повідомила голова Верховного суду Валентина Данішевська.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також