Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

Запорізька область увійшла до п’ятірки лідерів зручності ведення бізнесу з державою

Новини | 13/02/2018 09:40

Запорізька область увійшла до п’ятірки лідерів зручності ведення бізнесу з державою

Такі дані оприлюднили фахівці громадського контролю, які проаналізували діяльність системи ProZorro та створили своєрідний рейтинг облдержадміністрацій за чотирма критеріями співпраці підприємців та ОДА.

Коментуючи рейтинг, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив, що це досягнення команди облдержадміністрації, адже у проведенні закупівель чимало залежить від рівня кваліфікації посадовців. Звичайно, не малу роль відіграв і бізнес, який продемонстрував готовність працювати чесно і прозоро на благо громадян Запорізького краю.

- Розумію, що ми маємо попрацювати над тими закупівлями, які здійснюються за процедурою перемовин, через те, що торги не відбулися двічі. Проте чимало тут залежить і від самих учасників, які іноді не бажають брати участь у торгах. Нагадаю: законом передбачено, якщо участь у процедурі бере менше двох учасників,  відкриті торги не проводяться. Після двох невдалих спроб замовник має право провести переговорну процедуру, тобто вибрати постачальника на свій розсуд. Тож маємо зрозуміти, як налагодити конкурентоспроможний і, так би мовити, «цікавий» бізнес клімат. Запорізька облдержадміністрація готова працювати чесно. Тож від нас – відкритість, від бізнесу – якість, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Особливу увагу очільник регіону приділив критерію, який, за визначенням фахівців Громадського контролю, «безпосередньо показує бажання облдержадміністрацій відкривати більше можливостей для бізнесу». Цей показник базувався на співвідношенні конкурентних (допорогових) закупівель до неконкурентних.

Як з’ясувалося, ринок допорогових закупівель відкритий тільки у восьми ОДА. При цьому місцева влада сама вирішує: проводити чи не проводити допорогові закупівлі за конкурентними процедурами. У Запорізькій області посадовці йдуть саме цим шляхом і майже 57% допорогових закупівель у 2017 році провели відкрито через систему ProZorro.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Про головне

YouTube_Zoda

IMZO

AD

BV

UPDL

ZORM

ZRIO

OCUATO

TSER

Teplo

PMB

DK_DM_ATO

ARRZO

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON