Новини

Від припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції економічний ефект перевищив 100 млн. грн.

13 лютого 2018 - 10:46

Від припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції економічний ефект перевищив 100 млн. грн.

Такий один із підсумків діяльності Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за 2017 рік.

У  2017 році з метою забезпечення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції територіальним відділенням розглянуто 61  заяву суб’єктів господарювання, підприємців та громадян, за результатами їх розгляду розпочато 10  справ. Крім цього, розпочато 36 справ за власною ініціативою.

Протягом звітного періоду відділенням виявлено та припинено 47 порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Внаслідок надання обов’язкових для виконання рекомендацій припинено  дев’ять   дій, що мали ознаки порушень законодавства у сфері конкуренції, з них вісім, що мали ознаки зловживань монопольним (домінуючим) становищем, одна - ознаки антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування.

Протягом 2017 року накладено штрафів на загальну суму   1 млн. 152  тис. 500 грн. Економічний ефект внаслідок припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції для юридичних та фізичних осіб склав 105 млн. 493 тис. 780 грн.

Як повідомив голова  відділення Олександр Білий, у 2017 році увагу було зосереджено на забезпеченні контролю за дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції, захисті прав та інтересів підприємців і споживачів від його порушень передусім на соціально важливих ринках:   розподілу природного газу; передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами; централізованого водопостачання; послуг з управління багатоквартирним будинком; збирання та перевезення твердих побутових відходів;  перевезення пасажирів автомобільним транспортом; фінансових послуг; роздрібної торгівлі алкогольними напоями; утримання майданчиків для паркування транспортних засобів; реалізації товарів, надання послуг і виконання робіт у тимчасових спорудах;  утримання об’єктів благоустрою.

 

Департамент  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також