Новини

Обласна влада посилює боротьбу з нелегальними перевізниками

13 березня 2018 - 12:41

Стан дотримання законодавства в організації пасажирських перевезень обговорили учасники наради, яку провів  голова облдержадміністрації Костянтин Бриль із заступниками, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та її апарату.

Доповів з цього питання директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Андрій Антонов, особливо виділивши діяльність нелегального перевізника «БАС ТУР», що діє на території Запорізької області.

- Облдержадміністрація як організатор внутрішньообласних перевезень стурбована зростанням скарг на роботу пасажирських перевізників-нелегалів групи «БАС ТУР». Почалася діяльність групи «БАС ТУР» зі створення таких суб'єктів господарювання  як ТОВ «Бас-Тур», ТОВ «Запоріжбастранс». Маскуючись під «туристичні послуги», «нерегулярні перевезення», «регулярні спеціальні перевезення», компанія за фактом виконує значні обсяги регулярних пасажирських перевезень у напрямку Дніпра, Мелітополя, Енергодара, Дніпрорудного, а також курортів Кирилівки, Бердянська, Приморська, Новокостянтинівки, Генічеська. Проте договорів на регулярні перевезення у фірми немає. За неофіційними джерелами, маючи близько сотні машин, компанія за день нелегально перевозить понад дві тисячі пасажирів і заробляє більше 130 тис. грн. на день та близько 4 млн. грн. на місяць. А влітку під час курортного сезону обороти подвоюються.
Ця виручка проходить повз бюджет. Компанія дозволяє собі працювати «в чорну», приховуючи доходи, не брати участь у конкурсах, не вирішувати належним чином питання безпеки і страховки пасажирів, здійснювати перевезення на далекі відстані в мікроавтобусах усупереч вимогам безпеки. Це несе загрозу життю та здоров’ю пасажирів, - повідомив Андрій Антонов.

Управлінням Укртрансбезпеки за період з 2014 року щодо ТОВ «Запоріжбастранс» і ТОВ «Бас-Тур» прийнято 262 постанови про застосування адміністративно-господарських штрафів на загальну суму понад 380 тис. грн. Постанови порушниками добровільно не виконувалися, тому матеріали направлялися до Дніпровського відділу державної виконавчої служби м. Запоріжжя ГТУ юстиції в Запорізькій області для примусового виконання. Але виконавча служба не в змозі забезпечити сплату штрафів порушниками, посилаючись на неможливість установити майно суб'єктів господарювання.
Крім цього, співробітниками Управління захисту економіки ГУ Національної поліції в Запорізькій області  в 2017 році складалися протоколи  про адміністративні правопорушення (порушення порядку здійснення господарської діяльності) по відношенню до представників перевізників групи «БАС ТУР», які в судах були оскаржені.
У 2018 році був складений ще один протокол, який зараз розглядається у Василівському районному суді.
З урахуванням збитків державі і суспільству, який наносять ТОВ «БАС ТУР» та ТОВ «Запоріжбастранс», за ініціативою облдержадміністрації у 2017 році Державна служба України з безпеки на транспорті прийняла рішення про позбавлення суб'єктів господарювання ліцензій на пасажирські перевезення. Але це не завадило їм продовжити свою незаконну діяльність.

- Нами були помічені численні приклади цинічного невиконання обов’язків з боку перевізника. І кількість скарг постійно зростає. Не зрозуміло, чому директори фірм-порушників ігнорують протоколи та продовжують працювати у «тіні», при цьому заробляючи мільйони. Їх діяльність та прибутки обходять закон. Проте, я наголошую, що в Запорізькій області нелегальних перевезень не буде. Тож нині необхідно підготувати листи до Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління захисту економіки, Управління СБУ, Головного управління ДФС у Запорізькій області та Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо систематичного порушення вимог законодавства ТОВ «БАС ТУР» та ТОВ «Запоріжбастранс». Треба також  активізувати роботу мобільної робочої групи з питань боротьби з нелегальними перевезеннями автотранспортом спільно з правоохоронними та контролюючими органами, - дав доручення голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також