Новини

Досвід Запоріжжя зі створення інклюзивно-ресурсних центрів поширюється регіонами України

14 березня 2018 - 13:27

У Запорізькому навчально-реабілітаційному центрі «Джерело» розпочався тренінг Благодійного Фонду Порошенка для освітян з Волинської, Сумської та Хмельницької областей з питань особливостей функціонування інклюзивно-ресурсних центрів. Запорізькі фахівці поширюють власний досвід зі створення інклюзивного середовища.

В урочистому відкритті заходу взяв участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

- Наше завдання - сформувати методологічну систему функціонування інклюзивної освіти. Головне - змінити ставлення людей і дати можливість працювати людям з особливими потребами. Питання полягає не лише в тому, щоб побудувати, а в тому, щоб усе працювало. Цей проект для нас неймовірно важливий, ще два роки тому ніхто не вірив, що нам вдасться. Всі звикли: що б дружини президентів не починали - все не відбувається. У випадку Марини Анатоліївни все по-інакшому. Вона бере аркуш і записує, що нам потрібно зробити, як правильно це впроваджувати. Бажаю вам успіхів і в цьому навчанні, і в тій справі, якій ви присвячуєте життя, - зазначив Едуард Гугнін.

За досвідом до Запоріжжя педагоги з інших регіонів їдуть не вперше. У лютому перший тренінг було проведено для освітян Закарпатської, Чернігівської та Черкаської областей.

 Як відомо, Запорізький регіон був обраний пілотним для впровадження проекту інклюзивного навчання у рамках реалізації всеукраїнського науково-педагогічного експерименту Благодійного Фонду Порошенка та Міністерства освіти і науки України. У Запорізькій області заплановано створення 29 інклюзивно-ресурсних центрів, уже прийнято 25 рішень щодо їх створення, 11 центрів уже працюють.

Як повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  Тетяна Озерова, у 2016-17 навчальних роках в області у 47 школах було упроваджено інклюзивну форму навчання (в порівнянні з чотирма в 2015 р.). А це 78 класів, 154 учні з особливими освітніми потребами та 12 закладів дошкільної освіти (15 груп, 45 дітей). Цього року  кількість шкіл з інклюзивною освітою збільшилася до 121 (395 учнів з особливими освітніми потребами), а кількість садочків - до 27 (95 дітей).

Тренінг для освітян з питань особливостей функціонування інклюзивно-ресурсних центрів триватиме три дні.

Наступний відбудеться у квітні для освітян з інших регіонів. За планом  такі тренінги триватимуть до листопада. За цей час з досвідом запорізьких освітян мають ознайомитися їх колеги з усіх регіонів України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також