Новини

На Хортиці закладено нову дубову алею

16 квітня 2018 - 15:21

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у висадці дерев на базі майбутнього меморіального комплексу «Священний Хортицький дуб». Захід відбувся в районі балки Шанцевої біля 100-річного дуба.

Його організаторами виступили  Національний заповідник «Хортиця», Спілка краєзнавців України, меценати Андрій Авдєєнко та Максим Дрозденко. До заходу також долучилися почесні гості народний депутат України Сергій Мельничук, депутат обласної ради Юрій Ружин та художник-монументаліст Анатолій Гайдамака.

Під час закладання дубової алеї біля 100-річного дуба Костянтин Бриль наголосив на тому, що запоріжці пишаються сакральними місцями Хортиці. Адже в нації, яка не пам’ятає минулого,  нема майбутнього.

- Кожен чоловік має залишити пам’ять по собі. І висаджені дерева є гарним символом. Починаючи зі своєї родини і в усій країні ми маємо йти до того, щоб пам’ятати важливі для нашого народу символи. Сьогодні ми залишимо згадку нашим нащадкам. Вважаю, що ми маємо не цуратися своєї історії, а тільки її примножувати. І тоді нашу країну ніхто не завоює і ми будемо вільними, так само, як і наші пращури, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Учасники заходу також ознайомилися з проектом меморіального комплексу. За даними істориків, дуби на Хортиці були священними деревами. Зокрема, перша письмова згадка про острів, пов’язана з цим деревом, у праці хрещеного батька княгині Ольги візантійського імператора Костянтина Багрянородного. Дослідник козаччини Дмитро Явороницький також згадує про священний дуб, але вже козацьких часів. Про святий козацький дуб згадував і наш земляк Яків Новицький. Нині біля балки Шанцевої навпроти пам’ятника Святославу Хороброму росте могутній столітній дуб – нащадок дубів, що росли на острові в часи Київської Русі. Він є прямим нагадуванням про непересічну роль Хортиці в історії нашого народу та може стати цікавим і популярним меморіально-туристичним об’єктом.

Тож запоріжцями було прийнято рішення саме на цьому місці створити меморіальний комплекс «Священний Хортицький дуб». Задля збереження пам’яті  та поширення інформації про сакральну роль Хортиці для українців у часи середньовіччя, в козацькі часи і в сучасній Українській державі. А також акцентувати увагу суспільства на острові Хортиця як одному із центрів формування слов’янського етнокультурного комплексу.

Почесні гості висадили перші дерева на базі майбутнього меморіального комплексу «Священний Хортицький дуб».

Під час заходу голова облдержадміністрації Костянтин Бриль вручив почесні відзнаки: медаль «За розвиток Запорізького краю»; орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» та почесні грамоти.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також