Новини

Пам’ять про українських героїв увічнили на Мелітопольщині та Якимівщині

18 травня 2018 - 09:35

З нагоди сторіччя Української революції 1917-1921 років у с. Ромашки, с. Полянівка Мелітопольського району, сел. Якимівка та с. Радивонівка Якимівського району відбулося урочисте відкриття інформаційних дошок, присвячених воїнам Запорізького корпусу армії Української Народної Республіки, яким командував полковник Петро Болбочан.

Невідомі сторінки історії розкрилися завдяки запорізькому досліднику Юрію Щуру. Він знайшов та опублікував спогади військового міністра УНР Всеволода Петріва. Після переможного Кримського походу Перший Запорізький полк кінних гайдамаків ім. Костя Гордієнка розквартирували на околицях Мелітополя. Наші солдати налагодили добрі відносини з місцевим населенням, боролися зі злочинцями та дезертирами, допомагали налагоджувати мирне життя.

Згадати борців за свободу прийшли представники обласної та місцевої влади, школярі, місцеві жителі у святковому національному вбранні. До учасників мітингів звернувся заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, який наголосив на важливості пізнання правдивої української історії. Посадовець повідомив, що завдяки роботі науковців, громадськості та влади за останній рік в області встановлено понад 20 місць, пов’язаних із національно-визвольними змаганнями та народним спротивом комуністичному режиму.

Право відкрити інформаційні дошки було надано ветерану антитерористичної операції Тимуру Книшу, заступнику голови Мелітопольської райдержадміністрації Ользі Станчевській, керівнику апарату Якимівської райдержадміністрації Людмилі Величко, головам місцевих рад. Захисників України всіх часів учасники заходів ушанували хвилиною мовчання.

У планах обласної влади - протягом найближчого часу увічнити пам’ять про селянське повстання проти колективізації у с. Борисівка Приморського району та учасників підпільної антибільшовицької організації, що діяла у с. Новотроїцьке Бердянського району в 1925-1929 роках.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також