Новини

Надання соціальних послуг у громадах наближає їх до людей

18 травня 2018 - 11:54

У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар для фахових представників об’єднаних територіальних громад щодо організації соціального захисту населення. У заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко та радник з питань надання муніципальних послуг Запорізького ЦРМС Тетяна Бордюг, керівники профільних  структурних підрозділів  ОДА.

- Сьогодні багато повноважень передано  об’єднаним територіальним громадам  від райадміністрацій. Тому намагаємось оптимізувати роботу останніх, щоб уникнути дублювання функцій. Надання соціальних послуг залишається дуже важливим в сьогоднішніх умовах, – зазначила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Слухачів ознайомили з  тим, які повноваження передано до місцевих органів влади – безпосередньо в громади,  роз’яснили положення  законодавчої бази,  надали практичні поради щодо надання соціальних послуг. Зокрема, керівники служб розповіли про порядок призначення субсидій,  напрямки співпраці територіальних органів соцзахисту, про порядок оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальних послуг, про захист дітей в умовах реформування, інтеграцію внутрішньо переміщених осіб тощо.

Особливу увагу було приділено можливостям співпраці між обласними службами та  органами управління громади. Зокрема, директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дудник поінформувала про можливості ваучерної системи навчання фахівців для ОТГ, залучення безробітних до громадських робіт.

Під час семінару представники громад Запорізької області – Комиш-Зорянської, Берестівської і Веселівської – поділилися власним досвідом надання послуг і роботи з населенням. Наприклад, у Веселівській ОТГ створили КУ «Центр соціальних послуг» і «Мобільний соціальний офіс», Берестівська ОТГ забезпечила робочими місцями та щотижневі виїзди  у віддалені населені пункти спеціалістів з надання соціальних послуг, податкової служби, центру занятості. Кошти на якісне забезпечення надання соціальних послуг залучають у тому числі через співпрацю з міжнародними організаціями.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також