Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Україні замість касових апаратів упровадять електронні чеки

13 червня 2018 - 15:15

Кабінет Міністрів України в рамках політики посилення економічних позицій держави напрацьовує подальші рішення, направлені на захист інтересів чесного бізнесу і полегшення ведення підприємницької діяльності. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Серед таких рішень – введення в Україні системи електронних чеків, які нівелюють практику використання РРО та паперових носіїв інформації, а також посилення відповідальності правоохоронців за порушення процедур, прописаних в законі про захист бізнесу, який отримав назву «маски-шоу стоп».

«Сьогодні ухвалимо рішення, які стосуються підприємців. Йдеться про касові апарати та подальший захист інтересів чесного бізнесу», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що десятиріччя в державі існували правила застосування РРО, драконівські штрафи за невикористання апаратів, побори за їх реєстрацію та ремонт тощо. Загальний обсяг таких «додаткових плат» становив за різними оцінками до 2 млрд грн на рік. «Ми поставимо крапку в несправедливому поводженні до підприємців. Ми запроваджуємо електронний чек», - сказав Глава Уряду.

Він додав, що розробка рішення велася не один місяць і нещодавно була активно обговорена з бізнес-середовищем, яке висловило велику підтримку цьому рішенню.

«Інше рішення – стосовно нашої ініціативи «маски-шоу стоп». У нас є регіони, в яких всі рішення суду – по обшуках і отриманню документів, відбуваються відповідно до закону. Тобто ведеться аудіозапис засідання, досліджують ретельно справу – не пачками підписують подання, а досліджують. А в деяких регіонах лише в 20-30% рішень дотримують процедуру, а інше – все підкилимно. Це дискредитує судову систему України. Ми готові внести зміни в законодавство щодо посилення відповідальності правоохоронців за неправомірні дії, - сказав Володимир Гройсман. - Я повністю підтримую добросовісних правоохоронців, які захищають державний інтерес і боронять наш суверенітет. І я зневажаю тих, хто руйнує основи національної економіки».

Глава Уряду додав, що кожен, хто носить погони має служити державі, «і нікому іншому». «Ми будемо рухатися далі. Я звертаюся до Парламенту, аби розглянути і ухвалити підготовлений законопроект. Буду сподіватися, що Верховна Рада консолідується для ухвалення рішення. Це важливе питання», - додав Володимир Гройсман.

Довідково

На початку червня Глава Уряду провів зустріч з представниками бізнесу, темою якої стало суттєве спрощення застосування реєстраторів розрахункових операцій, оскільки це дозволить не тільки зняти додаткові фінансові та часові навантаження на бізнес, а й зробити важливий крок в боротьбі з сірим імпортом, контрабандою та нелегальною торгівлею. Ідея такого спрощення виникла під час написання закону захисту прав бізнесу «маски-шоу-стоп». «Тоді ж ми говорили і про те, що треба боротися з сірим бізнесом і захистити права споживачів. Це (ефективне використання РРО) також боротьба з контрабандою, - зазначив Глава Уряду. - Принципово важливо, аби в країні був порядок і всі чесно платили податки».

Учасники наради погодилися, що нинішня схема застосування реєстраторів – занадто складна. Так, виконуючий обов'язки Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан повідомив, що на сьогодні вартість ПО для реєстраторів становить від 4 до 20 тис. грн.=, а щомісячне обслуговування – не менше 200 грн. Підтвердження операції – паперовий чек, який досі вклеюють у касові книги. При цьому потрібні численні заяви, додатки і документи і не менше 5 днів часу на оформлення звітів. Не дивно, що за таких умов підприємці нерідко уникають будь-яких реєстрацій, а отже сплати податків та зборів. Така ситуація, наголошували підприємці, формує великий дисбаланс між білим та сірим бізнесом.

Нова пропозиція ДФС і Уряду – повна протилежність діючій системі. Ключова відмінність – он-лайн реєстрація через телефон або планшет, відсутність підтверджуючих документів, відсутність абонентської плати і використання електронного чеку з QR-кодом, який буде автоматично вноситися в реєстр, доступний в електронному кабінеті платника податків. Для обробки даних ДФС планує використовувати два незалежні дата-центри, а ПО для них забезпечити за рахунок економії коштів по інших проектах завдяки використанню системи ProZorro.

Як наголосив керівник ДФС, запропонована система застосування РРО легко інтегрується з іншими системами ДФС та бухгалтерськими програмами.

Щодо проекту закону про посилення відповідальності правоохоронців, то йдеться про чіткий механізм фіксації відповідальності конкретного чиновника чи правоохоронця. Вона оформлюється у вигляді скарги до суду. Суд зобов’язується винести рішення – в тому числі щодо розслідування дій чиновників чи правоохоронців. За матеріалами розслідування можуть слідувати матеріальні або дисциплінарні стягнення. Таким чином, впевнені автори законопроекту, можливості громадян щодо захисту своїх інтересів будуть посилені.

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 785-го дня війни

«Прозорість та підзвітність»: проаналізовано тендери на понад 230 млн грн

Молодіжний центр “People.UA” відкрився у Запорізькій області

Запорізька область буде забезпечена хлібом: в регіоні триває посівна

«Хто подає, той виграє»: завершується відбірковий етап з волейболу серед дівчат

Професійні психологи навчали молодь Запоріжжя дбати про ментальне здоров’я

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 235 разів били по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 784-го дня війни

Продовжуємо підтримку наших оборонців – захисникам передали необхідну техніку

Отримав важке поранення, але планує повернутися на передову – історія військовослужбовця Сергія Лаврика

60 років вірності українському кіно: кінотеатр ім. Довженка відзначив ювілей