Новини

Протидіяти торгівлі людьми на місцях допоможе моніторинг

11 липня 2018 - 16:31

Результати моніторингу реалізації державної політики з протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим у Запорізькій області розглянули на засіданні «круглого столу». Ініціатором проведення заходу на тему «Покращення міжсекторальної взаємодії та сприяння безперешкодному доступу вразливих верств населення до допомоги, гарантованої державою» виступила громадська організація «Егіда-Запоріжжя» за сприяння Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

До заходу долучилися суб’єкти національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Учасники обговорили  стан громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми та можливості проведення спільних інформаційно-просвітницьких заходів державних установ з партнерськими громадськими організаціями. Також розглядалося питання щодо доступу осіб, постраждалих від торгівлі людьми, до допомоги, гарантованої державою, експерти презентували методичні рекомендації стовно цього питання.

Учасники круглого столу наголошували, що впровадження моніторингу у сфері протидії торгівлі людьми дає можливість отримати механізм раннього реагування,  що дозволяє оперативно розв’язувати  проблеми, запобігаючи їх загостренню. Особлива увага приділялася критеріям  для виявлення осіб, у тому числі дітей, осіб без громадянства, внутрішньо переміщених осіб, щодо яких можуть вчинятися кримінальні дії, пов’язані з торгівлею людьми.

В Україні вже накопичено певний досвід в організації внутрішнього державного та громадського моніторингу. Громадськими об’єднаннями та правозахисними центрами ініційовано проведення незалежних моніторингів у цій сфері задля підвищення якості державної політики з протидії торгівлі людьми.

На завершення «круглого столу» учасники отримали кваліфіковані роз’яснення та відповіді на запитання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також