Новини

Запорізький військовий хірург став кращим лікарем України

10 серпня 2018 - 11:41

Запорізькій військовий хірург став  кращим лікарем України

Начальник хірургічного відділення Запорізького військового госпіталю підполковник медичної служби Геннадій Охматенко здобув перемогу в номінації «Кращий лікар 2018 року».

Урочисте нагородження кращих медичних працівників України відбулося в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка. Церемонію приурочили до Дня пам'яті цілителя Пантелеймона. На отримання однойменного ордена претендували 370 номінантів з різних областей України.

У 2018 році цей своєрідний «медичний Оскар» присуджувався в  чотирьох номінаціях: «Найкращий лікар»; «Найкращий медичний працівник»; «Новатор охорони здоров’я»; «Взірець служіння суспільству»; а також окрема відзнака для молоді «Медаль Святого Пантелеймона».

Переможців визначали члени спеціальної ради, у числі яких - патріарх УПЦ КП Філарет, перший Президент України Леонід Кравчук, Надзвичайний і Повноважний посол України Володимир Огризко, голова комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України  Ольга Богомолець.

Кандидатура Геннадія Охматенка була висунута рішенням Регіональної ради Запорізької області за багаторічну роботу, пов'язану з участю в миротворчих операціях та антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, надання медичної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, високий професіоналізм та активну громадянську позицію.

Геннадій Охматенко працює в галузі охорони здоров’я  понад 30 років. З листопада 2014 року очолює хірургічне відділення Запорізького військового госпіталю. Його професійна діяльність значною мірою пов’язана з роботою в «гарячих точках». Зокрема, проходив службу в Афганістані, брав участь у миротворчих місіях ООН у Ліберії, Іраку. З перших днів російської агресії на Донбасі перебував у зоні  АТО, спочатку під Слов’янськом, потім Дебальцевому, Маріуполі, Волновасі. За чотири роки АТО  провів близько 1400 операцій різної складності, пролікував 1600 пацієнтів.

Довідково. З метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого у 2017 році започатковано громадську відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховання толерантного ставлення  та стимулювання до  нових можливостей.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також