Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Mon, 20 Aug 2018 14:16:30 +0300Біля мосту через р. Суха Балка влаштовано тимчасову об’їзну дорогуhttp://www.zoda.gov.ua/news/42100/bilya-mostu-cherez-r.-suha-balka-vlashtovano-timchasovu-objiznu-dorogu.html/news/42100/bilya-mostu-cherez-r.-suha-balka-vlashtovano-timchasovu-objiznu-dorogu.htmlДля забезпечення безперешкодного руху автотранспорту на час проведення ремонтних робіт на об’єкті капітального ремонту мостового переходу через р. Суха Балка на автодорозі М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, км 322+821, підрядником уже виконано роботи з влаштування тимчасової об’їзної дорогиДля забезпечення безперешкодного руху автотранспорту на час проведення ремонтних робіт на об’єкті капітального ремонту мостового переходу через р. Суха Балка на автодорозі М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, км 322+821, підрядником уже виконано роботи з влаштування тимчасової об’їзної дороги.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, для відновлення проїзної здатності  дороги було проведено комплекс робіт, що включав: фрезерування існуючого дорожнього покриття на площі 1 455 кв. м; влаштування основи з щебенево-піщаної суміші на  190 кв. м;  влаштування асфальтобетонного покриття типу А товщиною 10 см на 1 585 кв. м.

Наразі дорожники на ділянці дороги М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта продовжують роботи з благоустрою, укріплюють узбіччя, встановлюють знаки тощо.

У найближчі дні підрядним підприємством ТОВ «Маст-Буд» планується розпочати підготовчі роботи з капітального ремонту мостового переходу. Буде проведено роботи з влаштування тимчасового будівельного містечка та   під’їзних шляхів для виконання будівельно-монтажних робіт.

Про перекриття руху автотранспорту на автодорозі М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта на ділянці проведення ремонтних робіт буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, 9 серпня 2018 року на автомобільній дорозі державного значення М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта на ділянці км 322+700 – км 323+022 було розпочато підготовчі роботи до капітального ремонту мостового переходу через р. Суха Балка, який до речі, було побудовано в середині 50-х років ХХ століття та за висновками комісійного обстеження на сьогодні знаходиться в аварійному стані. До кінця 2018 року планується завершити виконання всіх будівельно–монтажних робіт із влаштування основних конструкцій мосту, за умови сприятливої погоди та достатнього фінансування.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Aug 2018 13:37:00 +0300
Представники ОТГ опановують проектний менеджмент http://www.zoda.gov.ua/news/42099/predstavniki-otg-opanovujut-proektniy-menedzhment.html/news/42099/predstavniki-otg-opanovujut-proektniy-menedzhment.htmlТриває системне навчання працівників об’єднаних територіальних громадТриває системне навчання працівників об’єднаних територіальних громад.  Упродовж трьох днів у Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, працювала  Школа проектного менеджменту. У заході взяли участь 25 представників об’єднаних територіальних громад області, профільні спеціалісти з Бердянська та Мелітополя та представники Запорізької облдержадміністрації.

Радник з питань регіонального розвитку Центру місцевого самоврядування Ксенія Божкова повідомила,  що  учасники тренінгу працювали над обраними темами проектів у чотирьох групах. Всі чотири групи обрали для своїх проектів тему кооперації, адже це один із тих напрямків діяльності, завдяки якому можна підвищити рівень доходів сільських домогосподарств та зменшити кількість безробітних.

Тренери школи акцентували увагу на підготовці проектних заявок, що в подальшому можуть бути реалізовані за кошти європейських грантів. Завершилося навчання  презентацією учасниками напрацьованих проектних заявок, спрямованих на створення сільськогосподарських кооперативів. Зокрема, проекти  стосувалися збирання та переробки молока; вирощування, збирання, зберігання та реалізації овочів; вирощування, збирання та реалізації фруктів та ягід (черешні); створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу бджолярів.

На думку тренерів школи, про ефективність навчання свідчить те, що учасники змогли розробити чотири   заявки «твердих проектів», які мають великі шанси отримати фінансування від міжнародного грантодавця.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Aug 2018 12:46:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/42094/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/42094/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 21 серпня, під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбудеться виїзна нарада щодо вирішення проблем Молочного лиману. Для журналістів буде надано автобус. Запис за телефонами (061) 213-53-73 та (061) 213-53-72 до 14:00Завтра, 21 серпня, під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбудеться виїзна нарада щодо вирішення проблем Молочного лиману. Для журналістів буде надано автобус. Запис за телефонами (061) 213-53-73 та (061) 213-53-72 до 14:00.

Про час відправлення буде повідомлено додатково.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Aug 2018 11:48:00 +0300
Для сільської місцевості закуповують ще шість шкільних автобусівhttp://www.zoda.gov.ua/news/42096/dlya-silskoji-mistsevosti-zakupovujut-she-shist-shkilnih-avtobusiv.html/news/42096/dlya-silskoji-mistsevosti-zakupovujut-she-shist-shkilnih-avtobusiv.htmlНа новий навчальний рік у Запорізькій області буде придбано ще шість автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл у сільській місцевостіНа новий навчальний рік у Запорізькій області буде придбано ще шість автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл у сільській місцевості.

Як повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, вже відбувся аукціон на придбання шести автобусів для сільської місцевості на умовах співфінансування на суму 10 млн. 350 тис. грн.: у тому числі за рахунок освітньої субвенції 5,9 млн. грн., за рахунок залишків освітньої субвенції попереднього року 76,8 тис. грн., за рахунок місцевих бюджетів 4,2 млн. грн. Наразі триває завершення процедури закупівель.

Шкільні автобуси отримають Веселівська, Комишуваська, Воскресенська, Підгірнінська територіальні громади, а також Приморський та Михайлівський райони.

Крім цього, Воскресенська та Гуляйпільська громади за власті кошти придбали по одному автобусу для підвезення учнів та вчителів.

На сьогодні у 532 населених пунктах до 341 школи підвозять 11,7 тисячі учнів. Наразі в регіоні придбано 215 шкільних автобусів, а цього року автопарк поповниться  ще шістьма машинами.

Для того, щоб оновити автобусний парк та розвантажити деякі маршрути, у сільській місцевості для шкіл  необхідно ще близько 70 шкільних автобусів.

Як відзначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, Запорізька область входить до числа 11 областей, що на 100%  використали кошти, надані з державного бюджету місцевим для закупівлі автобусів.  Загалом на ці цілі цього року виділено  200 млн. грн.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Aug 2018 11:41:00 +0300
Запорізька область - у першій п’ятірці рейтингу щодо створення ОТГhttp://www.zoda.gov.ua/news/42095/zaporizka-oblast----u-pershiy-pyatirtsi-reytingu-shodo-stvorennya-otg.html/news/42095/zaporizka-oblast----u-pershiy-pyatirtsi-reytingu-shodo-stvorennya-otg.htmlМіністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднено дані загального всеукраїнського рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громадМіністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднено дані загального всеукраїнського рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад.

Як повідомив Костянтин Бриль, Запорізька область залишається серед лідерів за темпами об’єднання громад та охоплення ними території регіону. Проте при складанні рейтингу відбулися певні зміни.

 - За покриттям ОТГ площі області ми на першому місці. За кількістю територіальних громад, що об’єдналися, - на другому. А за показником кількості ОТГ  - на третьому. Проте 48% наших громад мають чисельність менше п’яти тисяч осіб. Із 50 ОТГ у Запорізькій області - 24 маленькі. Тож наш регіон опинився на п’ятому  місці загальноукраїнського рейтингу, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Починаючи з серпня цього року при складанні рейтингу Мінрегіон виключив параметр загальної кількості створених у регіоні ОТГ.

 - Ми неодноразово говорили, що кількість ОТГ не може бути показником успішності чи неуспішності області в питанні формування спроможних громад. Тому вирішили надалі не враховувати цей показник у рейтингу, — прокоментував останні дані моніторингу Мінрегіону перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

За його словами, основним показником успіху у процесі створення ОТГ має бути кількість людей, що проживають у новоутворених громадах — головний ресурс і ознака спроможності нових громад до розвитку. Майже у половині ОТГ Миколаївської, Тернопільської та Черкаської областей кількість мешканців  не перевищує 5 тисяч осіб.

Як наголосив В’ячеслав Негода, після зміни підходу до складання рейтингу  певні регіони втратили у ньому кілька пунктів.

«Ми повинні бачити майбутнє цих громад, враховуючи різні фактори впливу на людські ресурси. Всі ми зацікавлені у створені комфортного середовища для життя людей скрізь в Україні. І чим потужнішими будуть громади, тим легше і швидше це вдасться зробити», — зазначив В’ячеслав Негода.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Mon, 20 Aug 2018 10:46:00 +0300
До початку навчального року у закладах освіти перевіряють якість питної води http://www.zoda.gov.ua/news/42085/do-pochatku-navchalnogo-roku-u-zakladah-osviti-pereviryajut-yakist-pitnoji-vodi.html/news/42085/do-pochatku-navchalnogo-roku-u-zakladah-osviti-pereviryajut-yakist-pitnoji-vodi.htmlЗ метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, забезпечення якісного постачання питної води населенню та об’єктам критичної інфраструктури фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області здійснюється контрольна діяльність щодо підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, суб’єктів господарювання, що надають послуги водопостачання населеним пунктамЗ метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, забезпечення якісного постачання питної води населенню та об’єктам критичної інфраструктури фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області здійснюється контрольна діяльність щодо підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, суб’єктів господарювання, що надають послуги водопостачання населеним пунктам.

За станом на 16 серпня Держпродспоживслужбою в Запорізькій області проведено перевірку 17 підприємств питного водопостачання. У ході перевірок  виявлено значні порушення щодо встановлення зон санітарної охорони джерел питного водопостачання. У межах водоохоронних зон у Чернігівському, Якимівському, Гуляпільському, Токмацькому районах та в місті Запоріжжя допускається розташування несанкціонованих звалищ побутового сміття, розташування неканалізованого житла, здійснення виробничої та сільськогосподарської діяльності, що не виключає можливості мікробіологічного та хімічного  забруднення джерел питного водопостачання.

Крім цього, на етапах водопідготовки підприємствами не розробляється та не забезпечується впровадження комплексу заходів щодо приведення питної води до нормативних вимог. Також не дотримуються графіки лабораторного контролю води джерел водопостачання, води питної на етапах водопідготовки, перед її надходженням у водопровідну мережу та у розподільчій мережі.  Перевірки також показали, що суб’єкти господарювання не мають в наявності документів, що засвідчують якість та безпечність обладнання, устаткування, матеріалів, речовин та сполук, які можуть використовуватися при підготовці та постачанні питної води, відсутній висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

При здійсненні планових заходів державного нагляду та контролю в навчально-виховних закладах, лікувально-профілактичних, закладах оздоровлення та відпочинку, підприємствах питного водопостачання проведено відбір 285 проб питної води на санітарно-хімічні показники, з них 14 або 37% мають відхилення за показниками.  З відібраних 288 проб на перевірку мікробіологічних показників  відхилень не виявлено. За результатами здійснення заходів державного нагляду суб’єктам господарювання направлено приписи.

Важливим завданням для спеціалістів служби напередодні навчального року є перевірки стану готовності закладів освіти з проведенням відбору питної води для лабораторних досліджень на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Aug 2018 09:43:00 +0300
Костянтин Бриль: «Традиції живуть в ідеях і прагненнях молодого покоління українців»http://www.zoda.gov.ua/news/42093/kostyantin-bril-traditsiji-zhivut-v-ideyah-i-pragnennyah-molodogo-pokolinnya-ukrajintsiv.html/news/42093/kostyantin-bril-traditsiji-zhivut-v-ideyah-i-pragnennyah-molodogo-pokolinnya-ukrajintsiv.htmlНа цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час урочистого відкриття XXII Міжнародного фестивалю «Козацький Спас», що відбувся минулих вихідних у парку «Київська Русь» с. Копачів Київської областіНа цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час урочистого відкриття XXII Міжнародного фестивалю «Козацький Спас», що відбувся минулих вихідних у парку «Київська Русь» с. Копачів Київської області.

Очільник Запорізького регіону висловив подяку організаторам заходу за внесок у розвиток національних традицій.

- Приємно, що традиції живуть в ідеях і прагненнях молодого покоління українців. Ми побачили це на власні очі під час цього фестивалю. Хочу подякувати Олександру Притулі, який розвиває «Спас» у Запоріжжі. Олександр Леонтійович переймається розвитком спорту та вихованням молодого покоління. Тож його діяльність уже давно стала візитівкою Запорізького краю. 19 серпня українці відзначають Яблучний Спас. Вірю, що він принесе нам плоди позитивних зрушень. І кожна нова перемога буде запорукою спільного розвитку нашої рідної України, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У рамках фестивалю відбулися змагання з боротьби «на поясах», «навхрест», «штовхач». Не менш цікавими стали Відкриті всеукраїнські ігри з видів спорту, заснованих на національних традиціях, козацьке коло, кінний козацький герць, майстер-класи і, звичайно, український рукопаш «Спас» - етап кубка якого також пройшов у Київській області.

 Особливе місце серед  розваг посіли неймовірні козацькі ігри й турніри «лава на лаву». Як наголосив президент Всеукраїнської федерації «Спас»  Олександр Притула, ці змагання - не просто забава. Вони є практичним підтвердженням принципів українського народу, які покладені в основу збереження міцності та соборності нашої держави. В їх основі - мудрі знання наших предків та розуміння, якою важливою для досягнення успіху є виважена стратегія. А результат залежить від особистого стану духу кожного українця. Найголовніше, що всі позитивні якості підсилюється в кілька разів, коли між людьми панують єдність і злагодженість спільних дій. Дотримання цих вимог веде до перемоги, як під час гри, так і в умовах реального життя. Розвиток нашої держави, згуртування сил українського народу, що протягом останніх складних років набув об'єднання та витримки, гартування сили волі та духу - саме ці якості є невіддільною частиною бойового мистецтва «Спас», а також необхідною умовою процвітання нашої країни.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Aug 2018 08:41:00 +0300
Запоріжців єднає фестиваль «Музика та небо»http://www.zoda.gov.ua/news/42089/zaporizhtsiv-jednaje-festival-muzika-ta-nebo.html/news/42089/zaporizhtsiv-jednaje-festival-muzika-ta-nebo.htmlПерший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян взяла участь в урочистому відкритті спортивно-музичного фестивалю «Музика та небо», що протягом двох днів триває на аеродромі в селі Широке Запорізької областіПерший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян взяла участь в урочистому відкритті спортивно-музичного фестивалю «Музика та небо», що протягом двох днів триває на аеродромі в селі Широке Запорізької області.  В рамках цього фестивалю вперше на аеродромі «Широке» проходить відкритий чемпіонат України з вертолітного спорту. У видовищних змаганнях беруть участь кращі екіпажі України і Білорусі. Майстри спорту міжнародного класу, призери чемпіонатів і кубка світу демонструють філігранну техніку пілотування вертольотами. Також тут проходить перший всеукраїнський зліт надлегкої і малої авіації, в якому беруть участь представники авіаційних клубів і підприємств України.

Локації фестивалю розпочали свою роботу ще о десятій ранку. Тож гості Чемпіонату України з вертолітного спорту змогли оцінити демонстраційні польоти гвинтокрилів, надлегких і легких літальних апаратів.

На урочисте відкриття фестивалю «Музика та небо», а також відкриття Чемпіонату України з вертолітного спорту завітали представники влади міста і області, а також президент «ФЕДЕРАЦІЇ ВЕРТОЛІТНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ» В’ячеслав Богуслаєв. З привітальним словом до присутніх звернулась Елла Слепян.

- Ми знаходимось на базі Державного навчально-виробничого закладу авіаційного профілю «Запорізький центр льотної підготовки імені Маршала авіації О.І. Покришкіна». Свого часу він був створений з метою професійної підготовки авіаційного персоналу загального призначення. В рамках нинішнього Чемпіонату України з вертолітного спорту ми маємо змогу побачити змагання людей закоханих в небо. Це спортсмени, які є прикладом для нашої молоді та дітей. І влада області приділяє чимало уваги розвитку спорту в регіоні. Чимало подій сьогодні відбуваються вперше. Саме в Широкому вперше проходить цей чемпіонат, вперше в Запорізькому регіоні поєднано концертну і вертолітну складову. І дуже важливо, що сьогодні  тут представлена техніка, яка виробляється Запорізькими фахівцями на наших заводах. Впевнена, кожен, хто приїхав сьогодні до Широкого, отримає чимало позитивних вражень. З кожним роком в Запоріжжі зростає кількість і головне - якість масових заходів. Тож, аби і надалі мати змогу проводити подібні заходи в Запорізькій області ми маємо зберегти цей центр для нащадків, адже він є унікальним та дуже важливим для нашого регіону. Ми пишаємось Запорізьким краєм та його досягненнями, - зазначила перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян.

Також в рамках Чемпіонату України з вертолітного спорту на аеродромі в селі Широке проходять польоти з вправами «Політ на точність», змагання за вправою «Розвезення вантажів»  та вертолітні гонки «Слалом».

Окрему увагу організатори фестивалю приділили локаціям повітряної кулі, автомобільних салонів та зони «ФАЕТОН», Нацгвардії України та польової кухні, фотозоні, виставці літаків, гелікоптерів і авіатехніки, дитячому майданчику та фуд-кортам. А також виступам гурту «FAR4» та гурту «AVIATOR» і шоу від DJ’s. На останок гості фестивалю зможуть лишитись на кіновечір на аеродромі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Sat, 18 Aug 2018 18:22:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/42087/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/42087/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у суботу, 18 серпняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у суботу, 18 серпня:

09.00 - командний чемпіонат України з триатлону (Набережна магістраль, напроти Рибацького стану);

12.00 - відкритий фестиваль української культури «Витоки» (кінний театр «Запорозькі козаки», від зупинки „ЦИМЕЖ” на Хортиці з 11.00 до 17.00 курсуватиме автобус до місця проведення фестивалю, проїзд – безкоштовний).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Aug 2018 15:30:00 +0300
Триває визначення перевізників на міжміських та приміських автобусних маршрутахhttp://www.zoda.gov.ua/news/42086/trivaje-viznachennya-pereviznikiv-na-mizhmiskih-ta-primiskih-avtobusnih-marshrutah.html/news/42086/trivaje-viznachennya-pereviznikiv-na-mizhmiskih-ta-primiskih-avtobusnih-marshrutah.htmlОблдержадміністрацією проведено черговий етап конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької областіОблдержадміністрацією проведено черговий етап  конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області.

Нагадаємо, обласною державною адміністрацією 05.07.2018 оголошено конкурси на 76 об'єктів. Документи на участь у конкурсах (93 пари конвертів) надійшли до облдержадміністрації від 28 перевізників.

Після розкриття пакетів (26.07.2018 та  13.08.2018) з метою перевірки та аналізу матеріалів, які подані перевізниками, був проведений великий обсяг робіт.

У період з 31.07.2018 по 03.08.2018, та з 06 по  08.08.2018 робоча група здійснила виїзд на 28 автопідприємств.  У перевірках брали участь представники громадських організацій – члени конкурсного комітету.

Матеріали також проаналізовані Департаментом промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації. Були зроблені запити до відповідних органів державної влади.

Члени конкурсного комітету також мали можливість ознайомитися з поданими претендентами матеріалами, деякі скористалася цією можливістю.

На черговому засіданні, яке провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін, були заслухані конкурсні пропозиції перевізників. Представникам перевізників було надано право обґрунтувати пропозиції, розглянути результати аналізу та перевірки наданих матеріалів та отриманої інформації.

За підсумками на закритому засіданні  прийнято рішення щодо пропозицій замовнику перевезень про недопуск окремих перевізників до участі у конкурсах на визначені об’єкти.

Чергове засідання комітету заплановано на 22.08.2018. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Fri, 17 Aug 2018 15:27:00 +0300
У Запоріжжі розцвіло «Золоте гроно України»http://www.zoda.gov.ua/news/42084/u-zaporizhzhi-roztsvilo-zolote-grono-ukrajini.html/news/42084/u-zaporizhzhi-roztsvilo-zolote-grono-ukrajini.htmlУ виставковому центрі «Козак-Палац» триває виставка-конференція «Золоте гроно України 2018», у якій взяли участь кращі виноградарі Запорізької області та з різних регіонів країниУ виставковому центрі «Козак-Палац» триває виставка-конференція «Золоте гроно України 2018», у якій взяли участь кращі виноградарі Запорізької області та з різних регіонів країни.

Захід організовано інформаційною компанією «Інфоіндустрія» у партнерстві з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA),  за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Запорізької обласної державної адміністрації.

Понад тисячу  учасників і гостей взяли участь у ярмарку виноградних смаків, де   представлені сотні сортів винограду, вина на будь-який вибір.

Менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитро Ніколаєв назвав виставку-конференцію «Золоте гроно 2018» конкурентним середовищем, де виробники винограду змагаються між собою за різні призи заходу і таким чином стимулюють один одного до вдосконалення, отримання нових знань,  розвитку власного бізнесу.

- Вже час  вирішувати проблеми виноградарів. Найкращий шлях - робити це разом, постійно спілкуватися не тільки під час виставки, а створювати довготривалі відносини між малими та середніми фермерами. Це довгий шлях, але пройти його потрібно всім разом, зазначив Дмитро Ніколаєв.

У свою чергу, т.в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку  облдержадміністрації Олександр Ясинецький висловив сподівання, що виставка-конференція  буде проходити в нашій області кожного року, і  виноградарі постійно відчуватимуть підтримку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

У рамках конференції провідні спікери галузі презентували доповіді у руслі таких проблематик: досвід фермерів та практичні поради в галузі; хвороби винограду і способи боротьби з ними; прийоми робіт з плантаціями на перезимівлю; нові сорти винограду та їх експорт; переробка винограду.

Крім цього, виноградарі півдня України презентували увесь асортимент продукції нового сезону «Виноградні досягнення», позмагалися у конкурсі «Диво-Виноград», провели дегустацію вин та визначили лідера 2018 з виноробства.

Практична частина виставки-конференції продовжилася виїздом до Токмацького району, де учасники та гості  ознайомилися з виноградники та поспілкувалися з місцевими виноградарями.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Aug 2018 14:39:00 +0300
Над боржниками зі сплати єдиного внеску буде посилено контрольhttp://www.zoda.gov.ua/news/42083/nad-borzhnikami-zi-splati-jedinogo-vnesku-bude-posileno-kontrol.html/news/42083/nad-borzhnikami-zi-splati-jedinogo-vnesku-bude-posileno-kontrol.htmlПитання погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску та платежів до Пенсійного фонду України обговорили учасники робочої наради під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Елли СлепянПитання погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску та платежів до Пенсійного фонду України обговорили учасники  робочої наради під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Елли Слепян. Нарада відбулася за участю заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, начальника Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області Світлани Жмурко, представників Головного управління Державної фіскальної служби, територіального управління юстиції та Державної виконавчої служби в Запорізькій області.

- При розв’язанні  проблеми погашення заборгованості немає альтернативи постійній системній, спільній роботі як органів Пенсійного фонду, так і відповідних контролюючих органів. Звичайно, питання погашення заборгованості залишається на постійному контролі облдержадміністрації, - підкреслила Елла Слепян.

Начальник ГУ Пенсійного фонду в Запорізькій області Світлана Жмурко повідомила, що на сьогодні сума заборгованості зі сплати єдиного внеску складає майже 150 млн. грн. Що стосується коштів, які адмініструють органи Пенсійного фонду, то у серпні очікуються надходження в сумі 47,3 млн. грн., у тому числі за рахунок погашення заборгованості – 1,7 млн. грн.

Усього за сім місяців 2018 року на рахунки Пенсійного фонду надійшли кошти в  сумі 331,9 млн. грн., що на 33, 3% більше, ніж у відповідний період минулого року. Попри заборгованість  планові показники виконано на 110, 8%.

- Пенсійний фонд має стати ефективною сполучною ланкою між органами державних фіскальної, виконавчої служб і підприємцями. Наша справа – постійно тримати цю ситуацію на контролі, і ми докладаємо всіх зусиль для реалізації цього завдання, - зазначила Світлана Жмурко.

У ході наради представники фіскальної та виконавчої служб доповіли про стан реалізації виконавчих документів щодо стягнення боргів, арешту рахунків платників та стягнення коштів.

За результатами наради Елла Слепян надала доручення представникам управлінь щодо посилення контролю над неплатниками єдиного внеску, що в подальшому вплине на зменшення суми заборгованості.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Aug 2018 13:36:00 +0300
Фахівці кол-центрів України зібралися в Запоріжжі для обміну досвідомhttp://www.zoda.gov.ua/news/42080/fahivtsi-kol-tsentriv-ukrajini-zibralisya-v-zaporizhzhi-dlya-obminu-dosvidom.html/news/42080/fahivtsi-kol-tsentriv-ukrajini-zibralisya-v-zaporizhzhi-dlya-obminu-dosvidom.htmlЗа участю голови облдержадміністрації Костянтина Бриля в Запоріжжі відбулася всеукраїнська нарада-семінар «Стан і перспективи розвитку національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади»За участю голови облдержадміністрації Костянтина Бриля в Запоріжжі відбулася всеукраїнська нарада-семінар «Стан і перспективи розвитку національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади». На захід зібралися представники 12 контактних центрів: Кіровоградського, Закарпатського, Сумського, Рівненського, Одеського, Полтавського, Миколаївського, Луганського, Дніпропетровського, Запорізького, міста Києва та Урядового контактного центру.

До присутніх звернувся Костянтин Бриль.

- Хочу подякувати всім учасникам цього заходу, які зібралися для обміну досвідом та кращими досягненнями, спрямованими на покращення системи допомоги людям. Багато років тому громадяни не вірили посадовцям, адже не могли до них достукатись і звернути увагу на проблемні питання. Та нині наші кол-центри працюють не тільки з чиновниками, а й з депутатами. Вважаю, що головним показником вашої роботи є те, що з роками люди стали більше довіряти владі. Хочу наголосити, що гарну практику налагодження взаємовідносин між людьми та владою необхідно зберегти. Нині в країні триває реформа децентралізації влади і можливо вже наступного року система управління всією державою зміниться. Та при цьому ОТГ мають залишити такі практики як гарячі лінії для зв’язку з людьми, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Головною темою обговорення стало вдосконалення законодавства про звернення громадян, внесення змін до Закону України «Про звернення громадян». В.о. директора державної установи «Урядовий контактний центр» Олена Антоненко повідомила, що минулого року Урядовий кол-центр опрацював 1 мільйон 403 звернення. На жаль, іноді громадяни зловживають своїм правом звернення на «гарячі лінії». І розв’язання  цієї проблеми потребує законодавчого врегулювання.   У ході спілкування присутні обмінялися досвідом  роботи своїх контактних центрів, висловлювали пропозиції щодо підвищення стандартів роботи суб’єктів Національної системи опрацювання звернень.

У тому числі директор комунальної установи «Запорізький обласний контактний центр»  Ольга Савенкова поінформувала про роботу унікального для України проекту Запорізького колцентру «Влада на зв’язку з громадськістю» та результати його діяльності.

 ДОВІДКОВО:

Звернення до органів влади мають важливе значення у налагодженні суспільного діалогу, вирішенні життєвих проблем окремої людини і суспільства в цілому, реалізації конституційних прав і свобод громадян у ході побудови демократичної, соціальної, правової держави. Виходячи з необхідності такого зв’язку із суспільством, у травні 2009 року Кабінет Міністрів створив державну установу «Соціальний контактний центр» та відкрив урядову «гарячу лінію». Відповідними рішеннями Уряду у липні 2010 року Соціальний контактний центр передано до сфери управління Секретаріату Кабінету Міністрів України, а назву державної установи змінено на «Урядовий контактний центр».

За час роботи Урядового контактного центру побудовано сучасну багатофункціональну структуру, яка забезпечує ефективний діалог влади з громадянами, запроваджує нові підходи до удосконалення роботи зі зверненнями.

Громадянам надано можливість цілодобово звертатися на урядову «гарячу лінію» за телефоном 1545 або через веб-сайт центру www.ukc.gov.ua до органів виконавчої влади з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами. Щодня на «гарячу лінію» звертаються з усіх регіонів України та зарубіжних країн до восьми і більше тисяч заявників. Від початку створення центру на урядовій «гарячій лінії» зареєстровано загалом понад 7,5 мільйона звернень громадян.

Успішній реалізації завдань сприяє постійна увага Уряду, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до роботи урядової «гарячої лінії» та Урядового контактного центру. Під час відвідання Центру у квітні 2017 року Глава Уряду поставив завдання здійснити модернізацію центру, перетворити його на сучасний call-центр, щоб кожен дзвінок був зафіксований, а кожне звернення якісно опрацьоване.

З урахуванням світового досвіду та здобутків власної практики Урядовий контактний центр як базова структура Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади забезпечує подальше вдосконалення роботи зі зверненнями для розв’язання  актуальних проблем суспільства і конкретних життєвих запитів громадян.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Aug 2018 12:42:00 +0300
«Гаряча лінія» допомагає жителям віддалених районів донести свої проблеми до владиhttp://www.zoda.gov.ua/news/42081/garyacha-liniya-dopomagaje-zhitelyam-viddalenih-rayoniv-donesti-svoji-problemi-do-vladi.html/news/42081/garyacha-liniya-dopomagaje-zhitelyam-viddalenih-rayoniv-donesti-svoji-problemi-do-vladi.htmlПряма «гаряча лінія», що працює в облдержадміністрації у рамках проекту «Влада на зв’язку з громадськістю», допомагає жителям області оперативно повідомляти про місцеві проблеми, а керівництву обласної виконавчої влади -швидко реагувати на нихПряма «гаряча лінія», що працює в облдержадміністрації у рамках проекту «Влада на зв’язку з громадськістю», допомагає жителям області оперативно повідомляти про місцеві проблеми, а керівництву обласної виконавчої влади  -швидко реагувати на них.

Так, в обласному контактному центрі відбулась чергова пряма лінія з першим заступником голови обласної державної адміністрації Еллою Слепян. За відведений час до посадовця надійшло 11 дзвінків від жителів міст Запоріжжя, Токмак, Енергодар та з Більмацького, Камянсько-Дніпровського, Оріхівського, Вільнянського та Михайлівського районів.

Звернення стосувалися вже традиційної тематики: виплати соціальної допомоги, субсидій, пенсійного забезпечення, житлово-комунального господарства, оформлення земельних ділянок, а також  інших питань, які турбують сьогодні жителів області.

Зокрема, знову виникло питання щодо перейменування селищ Більмацького району. Елла Слепян пояснила повноваження місцевих органів виконавчої влади та надала поради щодо подальших дій ініціативної групи громадян.

Для жителів міст залишається актуальним питання санітарного стану та благоустрою прибудинкових територій, проблеми з вчасним вивезенням сміття, встановлення пандусів. Крім цього, запоріжці цікавилися оподаткуванням власників кафе та ресторанів, які розташовані на території парку «Дубовий гай»,  адже вони впевнені, що ті не сплачують податки.

На всі питання Елла Слепян надала інформацію чи роз’яснення. За окремими зверненнями буде вжито відповідних заходів реагування. Проблемні питання, вирішення яких потребує ретельного вивчення та певного часу, взято посадовцем під особистий контроль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Aug 2018 11:48:00 +0300
Бердянськ став першим містом, що приєднав до себе сільську радуhttp://www.zoda.gov.ua/news/42077/berdyansk-stav-pershim-mistom,-sho-prijednav-do-sebe-silsku-radu.html/news/42077/berdyansk-stav-pershim-mistom,-sho-prijednav-do-sebe-silsku-radu.htmlУ Запорізькій області першим серед міст обласного значення, яке приєднало до себе сільраду, став БердянськУ Запорізькій області першим серед міст обласного значення, яке приєднало до себе сільраду, став Бердянськ. На сесії  Бердянської міської ради депутати проголосували за надання згоди на лист Азовської сільської ради про приєднання, і, таким чином, місто набуває значення Бердянської міської об'єднаної територіальної громади,  завдяки чому буде отримувати відповідні преференції.

За процедурою у Бердянській міській та Азовській сільській радах мають відбутися ще по одній сесії для прийняття остаточного рішення. За попередніми даними, планують це зробити до кінця серпня. Подальшим кроком буде подання документів до Запорізької облдержадміністрації на отримання висновку. Після цього депутати Запорізької обласної ради мають ухвалити зміни до перспективного плану.

Директор Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун зазначив, що таке об’єднання має численні переваги як для міста обласного значення, так і для сільської ради. У центрі сподіваються, що незабаром Мелітополь, Токмак і Запоріжжя теж утворять об'єднані територіальні громади.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» територіальні громади можуть приєднуватися до громад міст обласного значення без зайвих бюрократичних процедур, тобто без проведення перших виборів до міської ради та виборів голови ОТГ. Крім цього, закон прирівняв територіальні громади міст обласного значення до спроможних ОТГ. Чотири міста обласного значення Запорізької області (Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Токмак) мають можливість скористатися цим законом та приєднати суміжні громади. Місто Енергодар на сьогодні вже не має такої можливості у зв'язку з тим, що повністю оточено об'єднаними територіальними громадами.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Aug 2018 10:43:00 +0300
Автодорожники продовжують ремонт трьох найбільших проблемних доріг в областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/42076/avtodorozhniki--prodovzhujut-remont--troh-naybilshih-problemnih-dorig-v-oblasti.html/news/42076/avtodorozhniki--prodovzhujut-remont--troh-naybilshih-problemnih-dorig-v-oblasti.htmlСпекотна погода не заважає дорожникам продовжувати роботи з поточного середнього ремонту на трьох ділянках автодороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через м.Кременчук) - МаріупольСпекотна погода не заважає дорожникам продовжувати роботи з поточного середнього ремонту на трьох ділянках автодороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через м.Кременчук) - Маріуполь. Контроль за ходом виконання робіт здійснюють фахівці відділу якості, технічного контролю та нових технологій, а також лабораторія Служби автомобільних доріг у Запорізькій області.

За інформацією Служби автомобільних доріг, на ділянці автомобільної дороги Н-08, км 499+489 - км 535+789 (м.Запоріжжя - смт.Комишуваха – с.Таврійське) на сьогодні виконано роботи з фрезерування асфальтобетонного покриття та влаштування вирівнюючого шару протяжністю 17,1 км; роботи з регенерації шарів основи дорожнього покриття загальною протяжністю 11 км на площі 88 000 кв. м та влаштування верхнього шару покриття ЩМА-20 на площі 97 000 кв. м.

Підрядне підприємство ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» планує з 20 серпня розпочати роботи з благоустрою цієї ділянки, а саме: укріплення узбіч, установлення знаків, нанесення розмітки тощо. У поточному році в межах виділеного фінансування  заплановано введення в експлуатацію дев’яти кілометрів автодороги від с. Таврійське до залізничного переїзду біля с. Комишува. Загальна протяжність всього об’єкта становить  36,3 км.

Окрім цього, на ділянці автодороги Н-08, км 548+108 - км 573+089, від с. Преображенка через м. Оріхів до с. Новоданилівка підрядним підприємством «Автомагістраль-Південь» проводяться роботи з поточного середнього ремонту. За інформацією Служби, на цей час виконано роботи з фрезерування асфальтобетонного покриття протяжністю 7,0 км; регенерації шарів основи дорожнього покриття загальною протяжністю 2,7 км на площі 31 600 кв. м; влаштування вирівнюючого шару на 6,7 км дороги;  влаштування верхнього шару покриття ЩМА-20 протяжністю 4,8 км. У цьому році підрядником заплановано ввести в експлуатацію 7 кілометрів автодороги. Загальна протяжність  усього об’єкта - 24,98 км.

На третій ділянці автомобільної дороги Н-08 км 573+089 - 667+089, с. Кінські Роздори - смт. Більмак- с. Вершина загальною протяжністю 94 км продовжує поточний середній ремонт підрядна організація ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ». На сьогодні підрядниками виконано роботи з влаштування вирівнюючого шару покриття протяжністю 10,6 км та з влаштування верхнього шару покриття – ЩМА-20 протяжністю 2,7 км. Фінансове забезпечення дозволить у поточному році ввести в експлуатацію 2 кілометри цієї ділянки дороги.

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області просить учасників дорожнього руху з розумінням поставитися до тимчасових незручностей і  бути уважними та неухильно виконувати вимоги дорожніх знаків щодо обмеження руху на ділянках проведення ремонтних робіт.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Aug 2018 09:45:00 +0300
Для працівників ОТГ відкрито нову спеціальністьhttp://www.zoda.gov.ua/news/42075/dlya--pratsivnikiv-otg-vidkrito-novu-spetsialnist.html/news/42075/dlya--pratsivnikiv-otg-vidkrito-novu-spetsialnist.htmlХарківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова розпочав підготовку фахівців за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» (ліцензований обсяг 150 осіб на рівні «Магістр») за освітньо-професійною програмою «Адміністративне управління об’єднаними територіальними громадами»Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова розпочав підготовку фахівців за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» (ліцензований обсяг 150 осіб на рівні «Магістр») за освітньо-професійною програмою «Адміністративне управління об’єднаними територіальними громадами». Навчання провадиться за заочно-дистанційною формою. 

Реформування органів місцевого самоврядування потребує фахівців, здатних працювати в нових умовах. У зв’язку з цим навчання спрямоване на набуття професійних компетентностей щодо ефективного управління на засадах публічності влади, демократичних принципів взаємодії влади та громадян, прозорості прийняття та ефективності реалізації управлінських рішень для забезпечення сталого розвитку регіонів шляхом активізації місцевих ініціатив і раціонального використання ресурсного потенціалу територій.

Освітні програми за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» мають на меті формування нової управлінської еліти України. Тому університет запрошує активну молодь, посадових державного управління та місцевого самоврядування поглибити свої знання та розширити коло професійних компетентностей.

За детальною інформацією звертатися на  кафедру менеджменту та адміністрування за тел.: 707-31-13, (067) 913-20-34, (067) 261-13-01. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Fri, 17 Aug 2018 08:41:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/42074/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/42074/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 17 серпняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 17 серпня:

09:45 – підхід до преси керівництва Урядового контактного центру (зала 300 обласної ради);

10:00 – відкриття всеукраїнського семінару для керівників регіональних контактних центрів за участю керівництва Урядового контактного центру та облдержадміністрації (зала 300 обласної ради);

13:00 - кубок ЗТР з міні-футболу серед молодіжних трудових колективів Запорізької області, присвячений Дню незалежності  (Палац спорту ЗТР  «Чайка», Дніпровське шосе, 3б).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 16 Aug 2018 16:37:00 +0300
Фестиваль української культури „Витоки” скликає гостей з усієї Україниhttp://www.zoda.gov.ua/news/42073/festival-ukrajinskoji-kulturi-vitoki-sklikaje-gostey-z-usijeji-ukrajini.html/news/42073/festival-ukrajinskoji-kulturi-vitoki-sklikaje-gostey-z-usijeji-ukrajini.htmlУ Запоріжжі та Кирилівці у прийдешні вихідні відбудеться унікальна подія у культурному житті Запорізького краю - презентація відкритого фестивалю української культури „Витоки”У Запоріжжі та Кирилівці у прийдешні вихідні відбудеться унікальна подія у культурному житті Запорізького краю - презентація відкритого фестивалю української культури „Витоки”.

Засновники та організатори мистецького  заходу - Департамент культури, туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації та Запорізький обласний методичний центр культури і мистецтва.

До участі в презентації відкритого фестивалю української культури „Витоки” долучаться: народний аматорський родинний ансамбль “Вишиванка” Богородчанського районного палацу культури Івано-Франківської області (керівник - заслужений працівник культури України Володимир Канюк),  запорізький ансамбль народної пісні та побутового танцю „Оксамит” (керівник - заслужений працівник культури України  Лариса Купчинська), зразковий фольклорний колектив “Намисто” будинку культури села Городок  Рівненської області (керівник - заслужений працівник культури України Тетяна Васечко), київський етногурт „Буття” (керівник - Олег Бут), фольклорний гурт „Муравський шлях” обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва м. Харкова (керівник - заслужена артистка України Галина Лук’янець).

У перший день фестивалю, 18 серпня,  у кінному театрі „Запорозькі козаки” на запоріжців та гостей міста чекатимуть урочиста церемонія відкриття; концертна програма творчих колективів з Києва, Харкова, Запоріжжя, Рівненської та Івано-Франківської областей; майстер-клас із традиційних побутових танців та творча майстерня. Початок - о 12.00.  Від зупинки „ЦИМЕЖ” на Хортиці з 11.00 до 17.00 курсуватиме автобус до місця проведення фестивалю, проїзд - безкоштовний.

Продовжиться програма фестивалю 19 серпня  у кінному театрі „Кирилівська Січ” (смт. Кирилівка, Якимівський район). У програмі -  виступи творчих колективів з різних областей України. Початок о 19.00. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 16 Aug 2018 16:32:00 +0300
Засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізниківhttp://www.zoda.gov.ua/news/42067/zasidannya-konkursnogo-komitetu-z-viznachennya-avtomobilnih-pereviznikiv.html/news/42067/zasidannya-konkursnogo-komitetu-z-viznachennya-avtomobilnih-pereviznikiv.html 

Переглянути другу частину трансляції можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=3IjPUXqYG7s

 

Переглянути першу частину трансляції можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=c6iLMl0QZvk

]]>
Thu, 16 Aug 2018 15:45:00 +0300