Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Fri, 19 Oct 2018 09:44:28 +0300Уряд України ремонтує дороги Запоріжжяhttp://www.zoda.gov.ua/news/42877/uryad-ukrajini-remontuje-dorogi-zaporizhzhya.html/news/42877/uryad-ukrajini-remontuje-dorogi-zaporizhzhya.htmlУряд цього року фінансує ремонт більш ніж 3500 км українських автошляхівУряд цього року фінансує ремонт більш ніж 3500 км українських автошляхів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що якісний ремонт українських доріг є одним з пріоритетів Уряду. Починаючи з 2016 року фінансування дорожньої галузі щорічно збільшується.  В бюджеті на 2019 рік передбачено більше 55 млрд грн, частина з яких піде на ремонт доріг Запоріжжя.

Коли Уряд Володимира Гройсмана приступив до масштабного ремонту доріг, зі 170 000 км українських шляхів станом на 2016 рік понад 90% були визнані такими, що не відповідають нормам. Причина такого стану – хронічне недофінансування ремонтно-будівельних робіт та утримання доріг, корупція та низька якість виконання робіт. Протягом 10 років будівництво, капітальний ремонт та реконструкція в країні майже не проводилися, а робота Укравтодору була фактично заблокована.

З квітня по червень 2016 року Урядом були розблоковані рахунки Укравтодору, проведені ключові тендери. У 2016 році Уряд профінансував відновлення 900 км доріг. У 2017 – вже понад 2100 км. Це найбільша кількість доріг, що відремонтована за рік, починаючи з 2005 року.

Цього року буде якісно відремонтовано близько 3 500 км автошляхів, з них 1100 км – державних шляхів.

Створений  Дорожній фонд починаючи з 2018 року забезпечує гарантоване фінансування українських доріг. Цього року на ремонти і будівництво доріг спрямовано близько 46 млрд грн, з них 11,5 передається в регіони на ремонт місцевих доріг. В проекті бюджету на 2019 рік Урядом передбачено виділення 55 млрд грн на дорожню галузь, з них 17,6 млрд грн. на місцеві дороги.  Ще 2,5 млрд грн піде на безпеку дорожнього руху.

- Це частина реалізації нашої стратегії – за 5 років з’єднати всі обласні центри України. Наголошую: українці мають право їздити по добрих дорогах і будуть їздити по якісних дорогах, - заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Раніше  кошти на ремонти регіональних доріг виділялись в «ручному режимі». Саме тому деякі дороги не ремонтувались роками, а то і десятиліттями.  З цього року Укравтодор відповідальний за ремонт і утримання доріг тільки державного значення. Кошти для ремонтів доріг місцевого значення передаються через Дорожній фонд на місця, і вже місцева влада визначає, ремонт яких доріг є пріоритетним для цього регіону.

Завдання, яке ставить Уряд – за 5 років з’єднати якісними дорогами усі обласні центри. Дороги мають будуватись за новими стандартами. Тепер якість ремонтів державних доріг суворо контролюється, а тендери проводяться винятково в системі ProZorro. Також Укравтодор зробив жорсткішими вимоги до підрядників – тепер за всіма контрактами на середній ремонт – гарантія не менше 5 років, на капітальний – не менше 10 років. Окрім держави, ремонти доріг контролюють також незалежні експерти і громадські організації.

- Держаудитслужба постійно перевіряє фінансову звітність, плюс існує система лабораторних досліджень. Бригади роблять проби і визначають, чи відповідає технологія нормам. Жодної гривні ми не платимо за погано зроблені дороги. Цього року зроблено біля 3 тис. таких досліджень. Плюс 300-400 різних перевірочних заходів, які дозволяють добиватися якості, - підкреслив Володимир Гройсман.

Якщо місцеві дороги в Запорізькій області ремонтує місцева влада за кошти державного бюджету, то за ремонт державних доріг відповідає Укравтодор.  У 2017 році обсяг фінансування на ремонт доріг становить 347 млн. грн., з них державного значення – 246,2 млн. грн., місцевого значення – 100,6 млн. грн.

У 2018 на ремонтні роботи профінансовано 1222,8 млн. грн., виконано на суму 847,3 млн. грн.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Fri, 19 Oct 2018 08:53:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/42875/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/42875/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 19 жовтняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 19 жовтня:

9:45 - відкриття всеукраїнської конференції «Актуальні питання анестезіології та інтенсивної терапії» в рамках відзначення 70-річчя Запорізької обласної клінічної лікарні (ЗОКЛ, актовий зал аудиторного корпусу);

13:00 - обласний координаційний комітет сприяння зайнятості населення (зала 300 ОДА).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 16:56:00 +0300
Запоріжжям прокрокувала мирна хода, присвячена протидії торгівлі людьмиhttp://www.zoda.gov.ua/news/42876/zaporizhzhyam-prokrokuvala-mirna-hoda,-prisvyachena-protidiji-torgivli-ljudmi.html/news/42876/zaporizhzhyam-prokrokuvala-mirna-hoda,-prisvyachena-protidiji-torgivli-ljudmi.htmlНебайдужі городяни та громадські активісти, представники влади та місцевого самоврядування долучились до Всеукраїнської акції - масштабної ходи, що присвячена Європейському дню протидії торгівлі людьмиНебайдужі городяни та громадські активісти, представники влади та місцевого самоврядування долучились до Всеукраїнської акції - масштабної ходи, що присвячена Європейському дню протидії торгівлі людьми.

Основна мета акції «Walk for Freedom/Хода за свобода» полягає у роз’яснені громадянам існування проблеми торгівлі людьми, її основних форм та способи втягнення в експлуатацію, з особливим акцентом на трудову експлуатацію. Свого роду девізом заходу було обрано вираз «Подолаємо рабство крок за кроком».

У Міністерстві соцполітики, що є головним організатором зазначають, акція відбувається одночасно у всіх областях України аби підняти рівень обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширити важливу інформацію про цю проблему та небезпеку, яку вона становить. Цей захід не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка відбувається вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві. Минулого року до акції приєдналося 400 міст в 50 країнах світу. В Україні в 2018 році до цієї благородної акції долучаються усі обласні центри та міста країни. Небайдужі громадяни вийдуть на вулиці своїх міст аби об’єднати зусилля для подолання хвороби 21-го століття – сучасного рабства.

Зазначений захід відбувся у форматі освітнього комплексу. На площі Фестивальній фахівці соціальних служб продемонстрували для гостей тематичні театралізовані сцени та виступи. Розпочалася мирна акція флешмобом від вихованців творчих студій. З імпровізованою сцени до присутніх звернулись представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, ГУ Національної поліції у Запорізькій області, радник Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб Анастасія Перепелиця. Ведуча Ольга Вакало зачитала декларацію прав людини, після чого головною площею міста прокрокував мирний марш.

Довідково: за оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в рабство не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.  Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Thu, 18 Oct 2018 16:55:00 +0300
Марина Порошенко привітала з новосіллям 11 власників квартир, що придбані в рамках реалізації Програми Президента про захист прав дітей-сирітhttp://www.zoda.gov.ua/news/42874/marina-poroshenko-privitala-z-novosillyam-11-vlasnikiv-kvartir,-sho-pridbani-v-ramkah-realizatsiji-programi-prezidenta-pro-zahist-prav-ditey-sirit.html/news/42874/marina-poroshenko-privitala-z-novosillyam-11-vlasnikiv-kvartir,-sho-pridbani-v-ramkah-realizatsiji-programi-prezidenta-pro-zahist-prav-ditey-sirit.htmlДружина Президента Марина Порошенко разом із головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем та Мелітопольським міським головою Сергієм Мінько в рамках реалізації Програми Президента України вручили 11 ключів від квартир у Мелітополі, придбаних для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуванняДружина Президента Марина Порошенко разом із головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем та Мелітопольським міським головою Сергієм Мінько в рамках реалізації Програми Президента України вручили 11 ключів від квартир у Мелітополі, придбаних для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На цю програму Запорізька область отримала 16 млн державних коштів, із яких 8 млн були направлені у Мелітополь. Усього на кошти під соціальне житло для сиріт було придбано та обладнано 12 однокімнатних квартир та дві 9-кімнатні квартири для розміщення дитячих будинків сімейного типу в новобудові.  У лютому 2018 року відбулося вручення перших ключів власникам. Також у рамках програми Президента України про захист прав дітей-сиріт заплановано придбання ще 20 квартир під соціальне житло для дітей, що залишилися без батьківського піклування. Мешканцям нових 11 квартир Марина Порошенко вручила сучасні телевізори.

За словами Першої леді, на сьогодні усиновлення є одним із пріоритетів для України. Для цього у Державному Бюджеті 2018 року передбачено витрати для будівництва нових малих групових будинків та дитячих будинків сімейного типу. На ці кошти Запорізька область цього року розпочне будівництво одного МГБ та одного ДБСТ у Широківській громаді.

В свою чергу голова облдержадміністрації наголосив, що такі події є дуже визначними, адже вони демонструють розвиток України, незважаючи на бойові дії на Сході держави.

- Досить довгий час в Україні діти, що виходили зі стін інтернатів, залишались із життям сам на сам. Але нині держава робить дуже важливі кроки для розв’язання цієї проблеми. Так Президентом України Петром Порошенком було створено спеціальну Програму про захист прав дітей-сиріт. І нині ці молоді люди мають можливість створити власні сім’ї та жити щасливо. Для створення затишку від Благодійного Фонду Порошенка власникам нових осель буде вручено подарунки. Тож в добру путь і хай вам справді щастить у житті, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Thu, 18 Oct 2018 15:41:00 +0300
Шведські книжки з’явилися в запорізьких бібліотекахhttp://www.zoda.gov.ua/news/42873/shvedski-knizhki-zyavilisya-v-zaporizkih-bibliotekah.html/news/42873/shvedski-knizhki-zyavilisya-v-zaporizkih-bibliotekah.htmlУ Запорізькій обласній бібліотеці для дітей «Юний читач» відбувся «круглий стіл» за результатами експонування виставки «Тут ростуть діти» та знайомства із сучасними дитячими шведськими книжками, організований за сприяння посольства Швеції в УкраїніУ Запорізькій обласній бібліотеці для дітей «Юний читач» відбувся «круглий стіл» за результатами експонування виставки «Тут ростуть діти» та знайомства із сучасними дитячими шведськими книжками, організований за сприяння посольства Швеції в Україні. Участь у заході взяв надзвичайний і повноважний посол Королівства Швеція в Україні пан Мартін Хагстрьом та директор Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

Пан Мартін Хагстрьом вручив комплекти книжок сучасних шведських письменників представникам бібліотек Запорізької області.

 - У Швеції зараз справжній культ дитячої літератури, і ми мріємо поділитися нашими книжками із усім світом. Наша державна позиція – з дітьми можна говорити про все,  але доступно, відповідно до їхнього віку, література має охоплювати всіх дітей так, щоб вони змогли відчути свою причетність до всього. Шведська мандрівна виставка «Where Children Grow»/«Тут ростуть діти» знайомить читачів із сучасними шведськими письменниками, організована за сприяння представництва посольства Швеції в Україні. На сучасних roll-up стендах розміщено інформацію про письменників та ілюстраторів, які вносять інновації як у мотиви, так і у візуальне оформлення книжок, прагнуть передати світові культурне розмаїття сучасного шведського суспільства. І ми також вважаємо, що всі держави мають сприяти читанню, підтримувати цікавість до книжок. Вагомим дороговказом тут слугує міжнародний обмін. Те, що книжки перекладаються і завойовують читачів у різних куточках світу, допомагає розуміти інших людей, збагачуватися знаннями одне про одного, - відзначив Пан Мартін Хагстрьом.

Посольство Швеції вже надало кілька комплектів книжок шведських авторів, виданих українською мовою, для наших бібліотек. Усі книжки – відмінної якості, ілюстрації в них мають таке ж значення, як і текст. Юні читачі вже познайомилися з ними, а тепер представники посольства провели в бібліотеці для дітей обговорення цих книжок.

- Перші книжки, які дитина бере в руки, запам’ятовуються на все життя. Дитячі книги, дитячі бібліотеки мають величезний вплив на майбутнє кожної людини. Прекрасно що шведські дитячі книжки піднімають складні теми, показують різні погляди, описують різні емоції. Зараз ні в кого немає сумнівів, що від книжок залежить майбутнє. Обласна влада приділяє велике значення збереженню мережі бібліотек та наповненню їх сучасними виданнями, - відзначив директор Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

Учасники заходу ще раз наголосили на важливості читання та креативності. Виставка «Тут ростуть діти» працюватиме в запорізькій бібліотеці ще місяць, а потім помандрує далі: спочатку по Запорізькій області, а потім - Україною.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 15:29:00 +0300
В Мелітополі підписано Меморандум про створення обласної школи «Бути батьками»http://www.zoda.gov.ua/news/42872/v-melitopoli-pidpisano-memorandum-pro-stvorennya-oblasnoji-shkoli-buti-batkami.html/news/42872/v-melitopoli-pidpisano-memorandum-pro-stvorennya-oblasnoji-shkoli-buti-batkami.htmlСьогодні із робочим візитом Запорізьку область відвідала дружина Президента Марина ПорошенкоСьогодні із робочим візитом Запорізьку область відвідала дружина Президента Марина Порошенко. Під час візиту Перша леді ознайомилася з роботою Мелітопольської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №23 після капітального ремонту. Разом з Мариною Порошенко до навчального закладу завітав голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

- Хочу вас поздоровити з відновленням школи, адже всі давно чекали, аби вона стала такою, якою ми її сьогодні бачимо. Хочу відзначити, що такі оновлення стали можливі насамперед завдяки реформі децентралізації, яку започаткував Президент України Петро Порошенко. Окремо я хочу подякувати Благодійному Фонду Порошенка і Марині Анатоліївні за те, що ви дали крила нашим освітянам. Ми бачимо як проект інклюзивної освіти пішов у життя всією державою. Й нам приємно, що це розпочалось саме на Запорізькій землі, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Марина Порошенко взяла участь у створенні обласної школи «Бути батьками», яка сприятиме включенню батьків учнів з особливими освітніми потребами в навчальний процес, їх підготовці до виховання та взаємодії з дітьми.

У рамках державно-приватного партнерства відбулося підписання Меморандуму про створення обласної школи «Бути батьками» між головою Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брилем, керівництвом Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та головами батьківських громадських організацій «Аутизм. Свідоме батьківство» та «Здолаймо разом».

Сторони домовилися організовувати роботу школи на базі обласного Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти й забезпечувати системний супровід батьків відповідно до запитів і потреб батьківської громадськості.

За словами Марини Порошенко, батьки дитини є важливими партнерами в освітньому процесі.

- Мені приємно тут бути. Мелітополь це одне з міст, які активно реалізовують програму інклюзивної освіти і сьогодні саме тут ми бачимо створення обласної школи «Бути батьками». Вчителі та школа дають дитині знання, а родина є помічником у навчанні, показує приклад поведінки та виховує життєві цінності. Тому для гармонійного розвитку особистості дуже важливо поєднання цих складових. Адже тільки тісна співпраця здатна виховати повноцінного члена нашого суспільства, - сказала дружина Президента.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 15:15:00 +0300
Представників громад навчають застосовувати програмно-цільовий метод бюджетуванняhttp://www.zoda.gov.ua/news/42871/predstavnikiv-gromad-navchajut-zastosovuvati-programno-tsiloviy-metod-bjudzhetuvannya.html/news/42871/predstavnikiv-gromad-navchajut-zastosovuvati-programno-tsiloviy-metod-bjudzhetuvannya.htmlВ Україні за підтримки Європейського Союзу реалізується проект технічної допомоги «ЄС для підсилення фінансових систем місцевих урядів»В Україні за підтримки Європейського Союзу реалізується проект технічної допомоги «ЄС для підсилення фінансових систем місцевих урядів». Запорізька область стала завершальним пунктом, де відбувся тренінг щодо застосування програмно-цільового методу бюджетування для представників місцевих фінансових органів.

Метою проекту є забезпечення підтримки реформи управління державними фінансами на місцевому та регіональному рівнях відповідно до урядової стратегії з управління державними фінансами. Бенефіціаром Проекту є Міністерство фінансів України. Упродовж двох днів понад пів сотні фахівців місцевих фінансових органів районних державних адміністрацій та представників новоутворених об’єднаних територіальних громад, які вперше мають скласти проекти місцевих бюджетів у програмно-цільовому форматі, будуть навчатися під керівництвом експерта Юлії Остріщенко. Участь у заході взяв також директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь.

- Запровадження програмно-цільового методу бюджетування наразі є одним із важливих інструментів реформування бюджетної системи. Саме він допоможе у переході до середньострокового планування. За умов, які наразі склалися в країні ми зобов’язані стабілізувати економіку та правильно управляти фінансами, надходженнями. Те, що сьогодні нам розповість експерт проекту ЄС дуже важливо, але головна мета – потім поширити цю інформацію серед працівників у районах та селах, - привітав учасників тренінгу Сергій Медвідь.

На тренінгу учасники ознайомляться з теоретичними основами програмно-цільового методу бюджетування, інструктивними матеріалами, особливостями впровадження та практичними аспектами його застосування. Тренер Юлія Остріщенко презентує посібник - навчальний модуль «Програмно-цільовий метод бюджетування на місцевому рівні».

Проведення тренінгу надасть змогу працівникам місцевого самоврядування підвищити обізнаність з цих питань та сформувати проекти місцевих бюджетів на 2019 рік відповідно до вимог бюджетного законодавства.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 14:42:00 +0300
Пам’ять Трифона Удовиченка увічнили у рідному селіhttp://www.zoda.gov.ua/news/42870/pamyat-trifona-udovichenka-uvichnili-u-ridnomu-seli.html/news/42870/pamyat-trifona-udovichenka-uvichnili-u-ridnomu-seli.html У рамках історико-краєзнавчого проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років» у с. Осипенко (колишня Новоспасівка) Бердянського району відкрито меморіальну дошку на честь видатного командира селянської армії, соратника Нестора Махна Трифона УдовиченкаУ рамках історико-краєзнавчого проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років» у с. Осипенко (колишня Новоспасівка) Бердянського району відкрито меморіальну дошку на честь видатного командира селянської армії, соратника Нестора Махна Трифона Удовиченка (1889-1921).

Ця подія стала можливою завдяки плідній праці дослідників Володимира Чопа, Ігоря Лимана, підтримці облдержадміністрації, керівництва громади та соціально-відповідального бізнесу.

Вшанувати героя прийшли ветерани Антитерористичної операції, громадські активісти, волонтери, представники влади та учнівська молодь. Директор місцевого музею Олег Будяк розповів подробиці блискучої військової операції, проведеної українськими повстанцями проти червоних окупантів на початку грудня 1920 року. Після очищення Криму від врангелівців більшовицьке керівництво намагалося знищити народне військо. На півдні області розпочались масові репресії та розстріли патріотів. Червоноармійці палили українські села, десятки тисяч людей тікали світ за очі.

У відповідь армія Махна у с. Новоспасівка розпочала знаменитий Азовський рейд. За кілька днів раптовим ударом більшовиків вибили із Бердянська, розгромили під Царекостянтинівкою (нині Більмак) та Попівкою, знищили кілька дивізій ворога під Андріївкою та Федорівкою. Підрозділи Нестора Махна та Трифона Удовиченка розбили сили червоних, що мали десятикратну перевагу…

Право відкрити меморіальну дошку надали військовослужбовцям Збройних Сил України, а обряд освячення провів священик Української православної церкви Київського патріархату Василь Турчак. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 13:49:00 +0300
Молодіжна політика в умовах децентралізації виходить на новий рівеньhttp://www.zoda.gov.ua/news/42869/molodizhna-politika-v-umovah-detsentralizatsiji-vihodit-na-noviy-riven.html/news/42869/molodizhna-politika-v-umovah-detsentralizatsiji-vihodit-na-noviy-riven.htmlУ Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся семінар «Молодіжна політика в умовах децентралізації»У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся семінар «Молодіжна політика в умовах децентралізації». На думку експертів, молодіжна політика - це важливе питання, яке потребує особливої уваги, адже від того, наскільки якісно буде вона провадитися сьогодні, залежить майбутнє громад, їх активність і розвиток.

- Молодь - це той ресурс, який дає можливість розвитку громад. Якщо не приділяти увагу молоді сьогодні, то завтра її в селах уже не буде. А повернути тих, хто вже поїхав, майже неможливо. Краще спробувати створити такі умови, щоб залишити молодих людей на території, - зазначила начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова.

Міністерством молоді і спорту розроблена програма «Молодіжний правцівник», по завершенню якої учасники отримують сертифікати і набувають знань, як працювати з молодими людьми. У Запорізькій області вже два тренінги за цією програмою відбулись, але є можливість взяти участь в останньому цього року, який відбудеться в Токмаку. Велику увагу також було приділено створенню молодіжної інфраструктури - центрів, хабів, просторів, але важливим для їх діяльності є змістовне наповнення. Наприклад, у Донецькій області згідно з обласною програмою до кінця року вже буде створено 85 таких центрів.

За словами Наталії Власової, у Запорізькій області також буде винесено питання про ухвалення подібної програми вже на наступний рік. До того ж планується ввести чіткі критерії роботи таких молодіжних центрів. Важливим питанням є і залучення молоді до громадського життя через створення конультативно-дорадчих органів. На рівні області вже існують обласна студентська рада і обласна рада трудової молоді, представники яких мають можливість у тому числі пропонувати власні ідеї для втілення під бюджетне фінансування. Проте, за даними соцопитування, більше половини молодих людей у сільській місцевості про такі можливості не знають, а частина вважає, що ісунють подібні ради тільки на папері. Як зазначила голова громадської організації «YES» Валерія Овчарова, якщо молодь буде відчувати свою роль у розвитку громади, бачити, що може впливати на прийняття рішень для змін в ОТГ, вона може залишитися.

Згідно з проведеним у 2017 році соціологічним опитуванням 55,6% молоді з сільської місцевості позитивно сприймають реформу децентралізації, тому варто їх активно залучати. Найпростіший і найдешевший спосіб для цього - наметові табори, які на сьогодні користуються попитом. Про те, які умови необхідні, щоб молодь залишалась у селі, також говорять дані опитування: 61,9% - можливість працевлаштування, 55,6% - наявність заходів і фестивалів, 47% - наявність молодіжних центрів і просторів, 46% - доступне житло для молоді, 26% - неформальна освіта. Частково ці питання можуть вирішуватися завдяки активності самої молоді - через участь у грантових програмах, втілюючи власні проекти, ініціюючи впровадження цільових програм на рівні громади.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 12:44:00 +0300
Мінрегіон презентував спроможну мережу закладів первинної допомоги http://www.zoda.gov.ua/news/42868/minregion-prezentuvav--spromozhnu-merezhu-zakladiv-pervinnoji-dopomogi.html/news/42868/minregion-prezentuvav--spromozhnu-merezhu-zakladiv-pervinnoji-dopomogi.htmlПід час селекторної наради з представниками облдержадміністрацій Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко провів презентацію, що відображає стан будівництва нових амбулаторій у сільській місцевостіПід час селекторної наради з представниками облдержадміністрацій Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко провів презентацію, що відображає стан будівництва нових амбулаторій у сільській місцевості. У Запоріжжі на прямому зв’язку з Урядом перебували заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков та директори Департаментів охорони здоров’я Вікторія Клименко та капітального будівництва ОДА Сергій Белєвцов.

- Сьогодні  ми розглядаємо фактично нашу спільну роботу за весь час. Затверджена спроможна мережа закладів первинної допомоги складається із 5107 об’єктів. Відзначу, Мінрегіоном був затверджений перелік із 513 об’єктів монопрактики та групової практики, які будуть збудовані. Після цього був затверджений перелік обладнання, який необхідний для функціонування цих амбулаторій. Також у презентації відображено стан забезпеченості лікарями, укладання декларацій з  лікарями, питання відбору проектів, які можуть бути реалізовані, - зазначив Геннадій Зубко.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, на Запорізьку область розподілено 151 317,4 тис. грн. субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, що пропорційно наявній чисельності сільського населення. Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації сформовано та затверджено 17 об’єктів, які планується збудувати у 2018 році в області. У тому числі амбулаторії монопрактики (з одним-двома лікарями): у с. Кам'янське та с. Широке Василівського району, с. Гірсівка та с. Олександрівка Приазовського району, с. Інженерне Пологівського району, с. Роздол та с. Бурчак Михайлівського району, с. Велика Знам'янка Кам'янсько-Дніпровського району, с. Інзівка Приморського району, с. Новомиколаїівка та с. Семенівка Мелітопольського району. Крім цього, передбачено будівництво амбулаторій групової практики (на три-чотири лікаря): в с. Приморське Василівського району, смт Тернувате Новомиколаївського арйону, с. Пологи Пологівського району, с. Коларівка (Болгарка) Приморського району, с. Чкалове Веселівського району, а також Центр первинної медичної допомоги в селищі Сонячне Запорізьського району. 

Наразі фахівцями Департаменту опрацьовано питання щодо переліку службового автотранспорту, який необхідно придбати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Загальна потреба складає 16 одиниць вартістю 500 тис. грн. за одиницю, загальна вартість - 8 000,00 тис. грн. Перелік автотранспорту, затверджений головою облдержадміністрації, було направлено на погодження до комісії Мінрегіонбуду.

На цей час опрацьовуються питання щодо дооснащення сучасним обладнанням за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Підсумовуючи селекторну нараду, урядовець наголосив, що розбудова мережі сільської медицини - це питання територій, держава може лише частково фінансово підтримати, але не повністю забезпечити. Разом з тим, неспроможність деяких областей чи навіть окремих районів налагодити мережу закладів первинної допомоги – це перш за все питання некомпетентності керівництва цих територій.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 11:51:00 +0300
До кінця грудня в Токмаку працюватиме найбільша в Україні сонячна станціяhttp://www.zoda.gov.ua/news/42867/do-kintsya-grudnya-v-tokmaku-pratsjuvatime-naybilsha-v-ukrajini-sonyachna-stantsiya.html/news/42867/do-kintsya-grudnya-v-tokmaku-pratsjuvatime-naybilsha-v-ukrajini-sonyachna-stantsiya.htmlПід час робочої поїздки до міста Токмак голова облдержадміністрації Костянтин Бриль відвідав обє’кт будівництва сонячної електростанції «ТОКМАК СОЛАР ЕНЕРДЖІ»Під час робочої поїздки до  міста Токмак голова облдержадміністрації Костянтин Бриль відвідав обє’кт будівництва сонячної електростанції «ТОКМАК СОЛАР ЕНЕРДЖІ».

Як повідомив голова наглядової ради «ТОКМАК СОЛАР ЕНЕРДЖІ» Олександр Рєпкін, загальна площа ділянки 96,4 га - де містяться адмінбудівля, підвищуюча трансформаторна підстанція і власне сонячні панелі. Будівництво було розпочато у листопаді 2016 року. 26 квітня 2018 року було запущено першу чергу сонячної електростанції - 11 МВт. Друга черга і власне завершення будівельних робіт заплановані на грудень 2018. Загальна запланована потужність СЕС в місті Токмак Запорізької області - 50 МВт. Після завершення будівництва станція зможе забезпечити електроенергією  до 6 районів регіону.

Це найбільша сонячна станція, яка працюватиме в Україні. Для порівняння - на території Новенської сільради Токмацького району з 2012 року працює сонячна станція потужністю в 10 МВт. І нині вона відпускає електроенергію в мережу за «зеленим тарифом». Загалом же, якщо підрахувати кількість зеленої енергетики, виробленої тільки у Токмаку в першому півріччі 2018 року, то її кількість від обох підстанцій складає 13 186 236 кВт/год, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 10:42:00 +0300
Запорізькі аудитори за дев’ять місяців 2018 року забезпечили відшкодування втрат на 41,2 млн. гривеньhttp://www.zoda.gov.ua/news/42861/zaporizki-auditori-za-devyat-misyatsiv-2018-roku-zabezpechili-vidshkoduvannya-vtrat-na-41,2-mln.-griven.html/news/42861/zaporizki-auditori-za-devyat-misyatsiv-2018-roku-zabezpechili-vidshkoduvannya-vtrat-na-41,2-mln.-griven.htmlФахівці Управління Східного офісу Державної аудиторської служби в Запорізькій області за січень - вересень 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 41,2 млн.грнФахівці Управління Східного офісу Державної аудиторської служби в Запорізькій області за січень - вересень 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 41,2 млн.грн.

За результатами заходів, я вжитих аудиторами, керівники місцевих органів влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій прийняли 55 управлінських рішень. За підсумками державних фінансових аудитів взято до виконання 41 пропозицію.

Правоохоронним органам передано матеріали 24 контрольних заходів, за результатами яких розпочато вісім досудових розслідувань та вручено п’ять  письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До підприємств, установ та організацій під час ревізій, у яких виявлені порушення, у 27 випадках застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення та зменшення бюджетних асигнувань, прийнято три вимоги про повернення використаних не за цільовим призначенням суми субвенції та коштів, наданих одержувачу бюджетних коштів.

За допущені порушення 68 осіб притягнуто до адміністративної та четверо – до матеріальної відповідальності.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 228 млн. гривень.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 09:55:00 +0300
Досягнення здорового та активного довголіття населення визначено державною стратегієюhttp://www.zoda.gov.ua/news/42860/dosyagnennya-zdorovogo-ta-aktivnogo-dovgolittya-naselennya-viznacheno-derzhavnoju-strategijeju.html/news/42860/dosyagnennya-zdorovogo-ta-aktivnogo-dovgolittya-naselennya-viznacheno-derzhavnoju-strategijeju.htmlРозпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено план заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 рокуРозпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено план заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року.

Планом заходів передбачено поліпшення умов для самореалізації громадян похилого віку та їх участі у процесах розвитку суспільства, зокрема стимулювання продовження трудової діяльності та забезпечення гнучкого режиму робочого часу для працівників похилого віку, сприяння їх волонтерській діяльності. Для цього необхідно переглянути норми трудового законодавства; вивчити міжнародний досвід з працевлаштування громадян передпенсійного віку з урахуванням гендерних особливостей; забезпечити розвиток державної системи професійної орієнтації громадян похилого віку, у тому числі шляхом залучення міжнародної технічної допомоги, а також вивчення успішного досвіду у відповідній сфері, забезпечити підтримку створення громадянами похилого віку громадських організацій і об’єднань, залучення їх до діяльності закладів охорони здоров’я, суб’єктів, що надають соціальні послуги, у якості волонтерів; організувати проведення тренінгів та консультацій щодо обізнаності з питань віку, передачі знань, використання Інтернету з метою обміну практиками вікового менеджменту на підприємствах.

Важливими заходами є поліпшення умов праці для запобігання необґрунтованому скороченню періоду трудової діяльності та погіршенню стану здоров’я працівників, посилення адресності програм соціальної допомоги, забезпечення доступності товарів і послуг першої необхідності для соціально вразливих громадян похилого віку.

Відповідним міністерствам та відомствам, а також місцевим органам влади поставлено завдання запровадити у закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти годин спілкування та позакласних заходів щодо гідного ставлення до громадян похилого віку, роз’яснень вікових особливостей, формування поваги до людей незалежно від віку і виховання солідарності між поколіннями та недопущення дискримінації; започаткувати в молодіжних центрах, бібліотеках, зустрічей з громадянами похилого віку щодо обміну досвідом; запровадити інноваційну соціальну програму “Програма менторства” у міжпоколінному діалозі через опікування громадянами старше 50 років, у тому числі громадянами похилого віку, дітей/сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Сучасним трендом має стати формування політики навчання протягом життя з метою залучення громадян похилого віку до участі в освітніх процесах, розширення можливостей оволодіння новими професійними та загальноосвітніми. Для досягнення цього необхідна організація для громадян похилого віку короткострокових курсів комп’ютерної грамотності, навчання використання сучасних електронних платіжних систем, програм дистанційного спілкування з використанням Інтернету, курсів іноземної мови, зокрема на базі закладів освіти, установ соціального обслуговування, молодіжних центрів; розроблення адаптованих для громадян похилого віку інформаційних та роз’яснювальних матеріалів стосовно отримання послуг державної системи житлово-комунального господарства, в тому числі через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Чимало уваги приділено збереженню здоров’я та забезпечення добробуту громадян похилого віку шляхом: заохочення до здорового способу життя як умови здорового старіння та активного довголіття,  сприяння фізичній активності, запровадження та підтримки соціальних туристичних програм, запровадження всеукраїнської спартакіади громадян похилого віку, у тому числі ветеранів, організації і проведення фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та акцій, благодійних культурних программ.

Стратегією заплановано розроблення уніфікованої програми оцінки потреб громадян похилого віку у геріатричній допомозі, зокрема геронтопсихіатричній, а також порядку надання громадянам похилого віку різних видів геріатричної допомоги; запровадження міжгалузевої системи геріатричної підготовки кадрів; удосконалення системи охорони здоров’я і соціального захисту населення в частині надання підтримки індивідуальної життєздатності та незалежності громадян похилого віку, профілактики захворювань, надання послуг з їх раннього виявлення та запобігання передчасній смертності; проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів громадян похилого віку на первинних медичних дільницях.

Для створення середовища, сприятливого для громадян похилого віку, необхідно забезпечити: доступність послуг та  доступ до об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема у сільських населених пунктах; розвиток інноваційних соціальних послуг з метою забезпечення можливості проживання громадян похилого віку у громаді; започаткування соціальної програми “Прийомні бабусі та дідусі”, запровадження місцевих програм підтримки доглядальників, які здійснюють довготривалий, паліативний догляд за громадянами похилого віку.

Запорукою успішності реалізації заходів Стратегії є  забезпечення широкої участі благодійних, релігійних організацій та громадських об’єднань у розвитку системи надання первинних і довготривалих послуг громадянам похилого віку, зокрема догляду за ними; стимулювання впровадження принципів корпоративної соціальної відповідальності в діяльність бізнесу із спрямованістю на розв’язання проблем громадян похилого віку.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Oct 2018 08:53:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/42859/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/42859/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 18 жовтняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 18 жовтня:

10:00 –  засідання за «круглим столом «Тут ростуть діти»  та зустріч з послом Швеції в Україні паном Мартіном Хагстремом,  передача літератури сучасних шведських письменників, виданих в Україні, бібліотекам Запорізької області (обласна бібліотека для дітей «Юний читач»);

16:00 – вулична акція «Хода за свободу» з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (площа Фестивальна). 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 17 Oct 2018 16:40:00 +0300
Громадськість Токмака обговорила з інвестором питання створення біоТЕЦhttp://www.zoda.gov.ua/news/42856/gromadskist-tokmaka-obgovorila-z-investorom-pitannya-stvorennya-biotets.html/news/42856/gromadskist-tokmaka-obgovorila-z-investorom-pitannya-stvorennya-biotets.htmlПеребуваючи з робочою поїздкою у Токмацькому районі, до громадського обговорення долучився голова облдержадміністрації Костянтин БрильПеребуваючи з робочою поїздкою у Токмацькому районі, до громадського обговорення долучився голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. Очільник регіону також поспілкувався з керівництвом району, міста та адміністративно-господарським активом та інвесторами. 

- Головна тема сьогоднішньої зустрічі - ті питання, які виникли у місцевої громади щодо роботи інвестора. Останнім часом все більше виникає проблем з новими інвесторами, які хочуть працювати на території, проте певні ініціативні групи намагаються цьому завадити, аби отримати від цього  зиск. Учора, спілкуючись з жителями Вільнянщини, я  зрозумів,  чому люди проти того, щоб на їх території видобувались корисні копалини. Та в Токмаку йдеться про котельні на біомасі. Тож нині ми  зібралися разом з інвестором, аби обговорити всі нюанси та спірні питання, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. 

За словами співзасновника Української асоціації відновлюваної енергетики Ігоря Тинного, нині на території Токмака пропонується створити біоТЕЦ, яка працюватиме на пелетах із лушпиння соняшника та соломи. Загальна вартість проекту - 12,5 мільйона євро. За даними розробників проекту, електрична потужність біоТЕЦ складе 8,6 МВт, а теплова - 38 МВт. БіоТЕЦ зможе замістити щонайменше 3 млн. м³ газу в опалювальний період та забезпечити місто тепловою енергією і гарячою водою.

Окрему увагу в рамках громадських обговорень Костянтин Бриль приділив тим проблемам, які інвестор допоможе вирішити громаді. Зокрема, нині Токмак заборгував 16 мільйонів гривень за опалення, що ставить під загрозу можливість розпочати опалювальний сезон. Крім цього, місцева влада не встигає освоїти навіть уже виділені кошти, не кажучи про інші економічні показники. Зокрема, в поточному році для Токмака було виділено 44 мільйони гривень з екофонду. Та з них використано тільки 30%. Хоча, наприклад, Мелітополь дуже активно освоїв надані кошти.

Голова облдержадміністрації підкреслив, що це не зовсім правильно, коли громада проти проекту, який у майбутньому може позитивно позначитись на тарифах на тепло. Тим паче, коли замість того, щоб почути пропозицію, громада приділяє більше уваги незрозумілим чуткам. 

- Я проти брехні та перекручування ситуації. Нині ми почули запитання щодо можливого спалення сміття чи використання води у чималих масштабах. Тож, підсумовуючи обговорення, хочу сказати, що насамперед я підтримую громаду. Проте одночасно я не можу заважати інвестору. Адже все має відбуватись згідно із законодавством України. Я за те, щоб уся процедура  відбувалася чесно та справедливо. Тож інвестор має не тільки детально роз’яснити громаді всі нюанси діяльності, а й підписати відповідний меморандум, де будуть зафіксовані всі обіцянки та плани, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 17 Oct 2018 16:28:00 +0300
Обладнання для інтерактивного робочого місця вчителя початкової школи отримали 18 запорізьких навчальних закладівhttp://www.zoda.gov.ua/news/42854/obladnannya-dlya-interaktivnogo-robochogo-mistsya-vchitelya-pochatkovoji-shkoli-otrimali-18-zaporizkih-navchalnih-zakladiv.html/news/42854/obladnannya-dlya-interaktivnogo-robochogo-mistsya-vchitelya-pochatkovoji-shkoli-otrimali-18-zaporizkih-navchalnih-zakladiv.htmlЗаступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін взяв участь в урочистому врученні сертифікатів на отримання обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя для початкової школиЗаступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін взяв участь в урочистому врученні сертифікатів на отримання обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя для початкової школи. Приймати подарунки зібралися також директори шкіл, голови територіальних громад та представники райдержадміністрацій, керівники органів управління освітою.

В урочистій обстановці Едуард Гугнін та заступник голови облради Владислав Марченко передали 24 сертифікати на придбання комплектів обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя в початковій школі для 18 закладів загальної середньої освіти із 13 районів, міст та об’єднаних територіальних громад.

- Ці комплекти обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя для початкової школи були закуплені для створення  у цих закладах сучасних матеріально-технічних умов для здобуття учнями якісної освіти, формування у них ключових інформаційно-цифрових та математичних компетентностей, забезпечення доступності здобуття освіти, у тому числі й особами з особливими освітніми потребами, врахування індивідуальних освітніх потреб, можливостей, здібностей та інтересів кожного учня. Проте на цьому етапі робота по створенню належних умов для здобувачів освіти не завершується і в подальшому ми будемо створювати такі умови в кожному класі кожного закладу загальної середньої освіти області. При цьому дуже важливо, щоб не тільки міські школи мали сучасне обладнання, а й сучасні заклади освіти з’явилися  у селах, - наголосив Едуард Гугнін.

Сертифікати на отримання обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя для початкової школи вручено для: Бердянської гімназії № 3 «Сузір’я», Кушугумського навчально-виховного комплексу «школа І-ІІІ ступенів – гімназія «Інтелект», Більмацької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Інтелект», Балабинського навчально-виховного комплексу «школа І-ІІІ ступенів – гімназія «Престиж», Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ», Бердянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 16, Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Мелітопольського району, Веселівської районної різнопрофільної гімназії, Великобілозерського навчально-виховного комплексу № 1 (школа – дитячий садок), Юр’ївської багатопрофільної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня, навчального-виховного комплексу «Дитячий садок – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам’янки - Дніпровської, Оріхівського навчально-виховного комплексу № 2 імені В. А. Лазаряна, опорного закладу загальної середньої освіти Новозапорізької школи Долинської сільської ради, навчально-виховного комплексу «Джерело» Комишуваської селищної ради, навчально - виховного комплексу «Якимівська гімназія», Оріхівської гімназії № 1 «Сузір’я», опорного навчального закладу «Приазовська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Азимут» та Якимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

 

 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 17 Oct 2018 15:34:00 +0300
Формування мережі українських молодіжних центрів набуває пріоритетного значення http://www.zoda.gov.ua/news/42853/formuvannya-merezhi-ukrajinskih-molodizhnih-tsentriv-nabuvaje-prioritetnogo-znachennya.html/news/42853/formuvannya-merezhi-ukrajinskih-molodizhnih-tsentriv-nabuvaje-prioritetnogo-znachennya.htmlМожливості і перспективи молодіжної політики в Україні та Запорізькому регіоні обговорили учасники розширеного засідання колегії Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, яке відбулося під головуванням заступника голови ОДА Едуарда ГугнінаМожливості і перспективи молодіжної політики в Україні та Запорізькому регіоні обговорили учасники розширеного засідання колегії Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, яке відбулося під головуванням заступника голови ОДА Едуарда Гугніна.

На початку заходу посадовець вручив нагороди кращим запорізьким спортсменам та тренерам. Так, за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Запорізькій області, високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня  нагороджено директора обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Олега Рибченка. За підготовку спортсменів високого класу посвідчення «Заслужений тренер України» отримав тренер-викладач з дзюдо обласної школи вищої спортивної майстерності Дмитро Бондарчук. Едуард Гугнін також вручив чотирьом підопічним заслуженого тренера України - переможцям та призерам всеукраїнських змагань посвідчення «Майстер спорту України» з дзюдо. З нагоди 70-річного ювілею медаль «За розвиток Запорізького краю» отримав тренер з футболу, майстер спорту СРСР Олександр Томах. Крім цього, керуючий справами апарату Запорізької облради Володимир Подорожко привітав і нагородив спортсменів - переможців міжнародних змагань, а начальник Управління Наталія Власова - переможців обласної спартакіади серед збірних команд міст, сільських районів та об’єднаних територіальних громад.

Вітаючи кращих спортивних представників Запорізького краю, Едуард Гугнін  відзначив позитивну тенденцію у розбудові спортивної інфраструктурної мережі. Зокрема, планується реконструкція 16 футбольних майданчиків в області.

- Країна розвивається, країна відходить від воєнізованих міркувань, тому наразі саме національно-патріотичне виховання має сформувати принципи та компетентності, які вкрай потрібні нашому суспільству. Важливо, що таке виховання не має стосуватись лише окремої верстви населення. Вважаю, що таке виховання має відбуватись упродовж життя, і саме молодь є тієї рушійною силою, яка в будь-який час здатна нести зміни у суспільство. Всім бажаю сил та творчої наснаги, - зазначив він.

Після урочистого нагородження  учасники колегії перейшли до обговорення питання молодіжної інфраструктури та молодіжної роботи.

Як зазначила начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, з метою підготовки спеціалістів по роботі з молоддю реалізується програма «Молодіжний працівник», що передбачає спільне навчання представників державного та громадського секторів та формує міжсекторальний підхід в організації молодіжної роботи на місцевому рівні. Протягом 2017-2018 років проведено: десять тренінгів для тренерів у рамках виконання програми «Молодіжний працівник», що реалізується спільно з ПРООН та ЮНІСЕФ, у яких взяли участь 96 молодих людей; 66 регіональних базових тренінгів, якими охоплено понад 1260 молодих людей; 13 спеціалізованих тренінгів (волонтерський проект; формування ЗСЖ; інклюзія; громадянська освіта), участь у яких взяли близько 120 молодих осіб;  тренінг для представників ОТГ за участю 58 осіб. У квітні 2018 року молодіжні працівники здійснили навчальну поїздку до Естонської Республіки для обміну досвідом.

Одним із важливих напрямів молодіжної політики в Україні є розвиток молодіжної інфраструктури, зокрема створення мережі молодіжних центрів за європейським зразком, діяльність яких спрямована на посилення роботи державних структур і забезпечення молоді змістовним дозвіллям, створення умов для навчання й самореалізації молодих людей. Сьогодні в Україні функціонує кількасот обласних і місцевих молодіжних центрів і просторів, утворених на базі закладів освіти, культури, фізичної культури і спорту, різної форми власності та підпорядкування. Враховуючи активний розвиток молодіжних центрів в Україні, на цьому етапі важливим та актуальним є визначення стратегії розвитку, формування мережі українських молодіжних центрів та їх наповнення.

За підсумками колегії вирішено рекомендувати структурним підрозділам районів та міст обласного значення, ОТГ: здійснювати реалізацію молодіжної політики та національно-патріотичне виховання в місцевих громадах, чітко дотримуючись чинного законодавства та нормативно - правової бази; представникам районів, міст, громад систематично брати участь у тренінгах за програмою «Молодіжний працівник» та тренінгах з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці»; забезпечити створення та діяльність молодіжних консультативно-дорадчих органів при органах державного управління та самоврядування; підтримувати розвиток молодіжних банків ініціатив – банків ідей та соціально значущих проектів, спрямованих на покращення якості життя місцевої громади; впроваджувати інноваційні механізми участі молоді в розподілі та використанні бюджетних коштів, виділених на реалізацію молодіжної політики. Запорізькому обласному центру молоді доручено підготувати проект рішення щодо внесення  змін до обласної цільової програми «Молодь Запорізького краю на 2017-2021 роки», де передбачити проведення конкурсу проектів молодіжних ініціатив. Обласному центру патріотичного виховання молоді доручено підготувати проекти змін до обласної  цільової програми з національно-патріотичного виховання молоді на 2017-2021 роки, передбачивши проведення акцій, вишколів, наметових таборів, походів, зборів з військово-спортивних ігор, змагань, інших заходів відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 рр.; забезпечити участь представників  області у всеукраїнських, міжнародних заходах з національно-патріотичного виховання, що проводяться Мінмолодьспортом.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 17 Oct 2018 14:40:00 +0300
У Токмацькому районі відзначають 75-у річницю визволення від фашистських загарбниківhttp://www.zoda.gov.ua/news/42852/u-tokmatskomu-rayoni-vidznachajut-75-u-richnitsju-vizvolennya-vid-fashistskih-zagarbnikiv.html/news/42852/u-tokmatskomu-rayoni-vidznachajut-75-u-richnitsju-vizvolennya-vid-fashistskih-zagarbnikiv.htmlСьогодні голова облдержадміністрації Костянтин Бриль перебуває з робочою поїздкою в Токмацькому районі. Тут він взяв участь у мітингу - реквіємі «Немеркнуче сяйво безсмертного народу». Урочистості, присвячені 75-й річниці вигнання нацистських окупантів із населених пунктів Токмацького району відбулися на військово-братському меморіальному комплексі у с. БлагодатнеСьогодні голова облдержадміністрації Костянтин Бриль перебуває з робочою поїздкою в Токмацькому районі. Тут він взяв участь у мітингу - реквіємі «Немеркнуче сяйво безсмертного народу». Урочистості, присвячені 75-й річниці вигнання нацистських окупантів із населених пунктів Токмацького району відбулися на військово-братському меморіальному комплексі у с. Благодатне.

- Сьогодні ми тут стоїмо завдяки нашим дідам-прадідам, які проливали кров за те, щоб наші діти мали можливість жити під мирним небом та вирощувати пшеницю. У День захисника України на Майдані Героїв у Запоріжжі складали клятву ліцеїсти.  І перед ними виступав Іван Анікейович Залужний - наш героїчний ветеран та учасник бойових дій. Він пройшов Другу світову війну,  в цьому році йому виповнилось 100 років. Та, на жаль, у 2014 році у зоні АТО він втратив онука - Івана. Та не втратив віри у майбутнє. Саме в ці дні ми намагаємось показати нашій молоді, що зв’язок між усіма поколіннями захисників - не здолати. Особливо це відчувається, коли   стоїш у таких святих місцях. Окремо хочу відзначити словами вдячності ту людину, яка створила цей меморіал - керівника СВК «Мирний» Миколу Савченка. Завдяки його старанням, а також тих, хто продовжив опікуватися меморіальним комплексом, ми маємо вічну пам’ять про подвиги наших земляків, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх, хто віддав життя, захищаючи Україну. На їх честь пролунав військовий салют, а учасники жалобного мітингу поклали квіти до меморіалу.

Костянтин Бриль також поспілкувався з ветеранами й учасниками АТО.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 17 Oct 2018 13:37:00 +0300
Регіони вивчають досвід Запорізької області у застосуванні інвестиційних інструментівhttp://www.zoda.gov.ua/news/42851/regioni-vivchajut-dosvid-zaporizkoji-oblasti-u-zastosuvanni-investitsiynih-instrumentiv.html/news/42851/regioni-vivchajut-dosvid-zaporizkoji-oblasti-u-zastosuvanni-investitsiynih-instrumentiv.htmlВ облдержадміністрації розпочато семінар на тему «Застосування інвестиційних інструментів» за участю фахівців проекту «ПРОМІС». У семінарі взяли участь представники Вінницької, Полтавської та Івано-Франківської облдержадміністрацій. Привітав учасників заходу начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур БойкоВ облдержадміністрації розпочато семінар на тему «Застосування інвестиційних інструментів» за участю фахівців проекту «ПРОМІС». У семінарі взяли участь представники Вінницької, Полтавської та Івано-Франківської облдержадміністрацій. Привітав учасників заходу начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко.

- До Запорізької облдержадміністрації звернулося представництво українсько-канадського проекту «Партнерство для розвитку міст» («ПРОМІС»), який упроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, з проханням провести цей семінар у  Запоріжжі для представників регіональних органів тих областей, які охоплені пілотним  проектом.  Ми раді  поділитися досвідом застосування інвестиційних інструментів, напрацьованим у Запорізькій області. Для нас дуже важливо ділитися та переймати досвід, така співпраця сприятиме залученню інвестицій та покращенню економічного клімату в регіонах. Як для прифронтової території, Запорізька область подолала перші економічні ризики, - підкреслив Артур Бойко.

Учасники семінару ознайомилися з діючими інвестиційними інструментами у Запорізькій області, до яких належать зокрема інвестиційний портал, інвестиційний паспорт,  стандарти залучення та супроводу інвесторів. Представники інших пілотних областей також поділилися своїм досвідом застосування інвестиційних інструментів.

У рамках семінару слухачі  відвідають індустріальний парк, який функціонує на базі ПАТ «Запоріжкран» у м. Запоріжжя, та візьмуть участь у дискусії щодо його розвитку.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 17 Oct 2018 12:42:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/42848/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/42848/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 18 жовтня, дружина Президента відвідає Запорізьку область із робочим візитомЗавтра, 18 жовтня, дружина Президента відвідає Запорізьку область із робочим візитом. У Мелітополі Марина Порошенко візьме участь у створенні обласної школи «Бути батьками», яка сприятиме включенню батьків учнів з особливими освітніми потребами в навчальний процес, їх підготовці до виховання та взаємодії з дітьми. Також дружина Президента ознайомиться з роботою Мелітопольської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 23 після капітального ремонту.

У ході візиту Перша леді України разом із головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем та Мелітопольським міським головою Сергієм Мінько вручать ключі від квартир, придбаних для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Запрошуємо до участі. Представників ЗМІ буде забезпечено автобусом за маршрутом Запоріжжя-Мелітополь-Запоріжжя. Від’їзд журналістів о 7:45 від ОДА.

Акредитація представників ЗМІ обов’язкова, триває сьогодні до 14:00 за телефонами: (061) 213-53-72 та (061) 213-53-73.

Для акредитації потрібно надати наступну інформацію:

1. Прізвище, ім'я та по батькові

2. Назва ЗМІ

3. Посада

4.Телефон

5. Номер паспорта та повну дату народження

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 17 Oct 2018 11:42:00 +0300