Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Sun, 21 Apr 2019 17:12:50 +0300Костянтин Бриль: «Другий тур виборів Президента України має пройти без порушень і на законних підставах»http://www.zoda.gov.ua/news/45323/kostyantin-bril-drugiy-tur-viboriv-prezidenta-ukrajini-maje-proyti-bez-porushen-i-na-zakonnih-pidstavah.html/news/45323/kostyantin-bril-drugiy-tur-viboriv-prezidenta-ukrajini-maje-proyti-bez-porushen-i-na-zakonnih-pidstavah.htmlСьогодні проходить другий тур виборів Президента України. Аби віддати свій голос, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль завітав на виборчу дільницю №230999Сьогодні проходить другий тур виборів Президента України. За даними Центральної виборчої комісії, всього по Україні взяти участь у виборах можуть 30 мільйонів 311 тисяч 505 осіб. У виборчий бюлетень включено два кандидати, які за підсумками першого туру виборів 31 березня отримали найбільшу кількість голосів.

Власне у Запорізькій області створено 9 одномандатних виборчих  округів і 1 126 дільничних виборчих комісій, з яких: 1057 звичайних, 65 спеціальних, розташованих у спеціальних установах і медичних закладах та 4 спеціальних на тимчасовій основі. Загальна кількість отриманих бюлетенів складає 1 389 424.

Аби віддати свій голос, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль завітав на виборчу дільницю №230999.

 - Другий тур виборів Президента України має пройти без порушень і на законних підставах. Нині у Запорізькій області усі 1126 виборчих дільниць відкрилися вчасно та розпочали свою роботу о 8 годині ранку. Безпеку та порядок забезпечують правоохоронні органи. Також хочу привітати запоріжців із великим церковним святом. Вірю - у нас все буде гаразд, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Sun, 21 Apr 2019 12:32:00 +0300
У Пологах відкрили нове футбольне поле стадіону «Локомотив»http://www.zoda.gov.ua/news/45321/u-pologah-vidkrili-nove-futbolne-pole-stadionu-lokomotiv.html/news/45321/u-pologah-vidkrili-nove-futbolne-pole-stadionu-lokomotiv.htmlНа урочисте відкриття футбольного поля у м. Пологи завітав голова облдержадміністрації Костянтин БрильНа урочисте відкриття футбольного поля у м. Пологи завітав голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 - Сьогодні із задоволенням завітав до вас на свято. Хочеться, щоб Пологи тільки розквітали. І дуже приємно бачити ваші посмішки, коли ви щиро радієте відкриттю нових об’єктів. Вірю, що на цьому стадіоні лунатиме дитячий сміх і саме тут виховуватимуться майбутні чемпіони. А вони обов’язково тут з’являться, адже наша нація багата на таланти. Це не остання амбітна мета, що пов’язана із Пологівщиною. Зокрема, на цьому стадіоні влада планує оновити трибуни, обладнати бігові доріжки та встановити освітлення. Особливо хочу подякувати голові Федерації футболу України Андрію Павелку, адже саме за його сприяння нині по всій Україні створюються нові сучасні поля зі штучним покриттям,  підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як повідомив голова Пологівської РДА Артур Крупський, сам стадіон був збудований в 30-х роках Пологівським залізничним вузлом станції Пологи. У 1949-50 роках на стадіоні вперше зроблено огорожу, частина якої збереглася і на даний час. У 60-70 роках на стадіоні «Локомотив» проводилися змагання з різних видів спорту: легкої атлетики, волейболу, баскетболу. Пізніше стадіон став місцем для проведення міських культурних заходів. З 1991 року «Локомотив» занепав і знаходився у занедбаному стані. У 2016 році стадіон передано на баланс комунального закладу «Пологівський центр культури та дозвілля «Гірник» Пологівської міської ради. Після чого за ініціативи міського голови Юрія Коноваленка коштом міського бюджету було виготовлено проект реконструкції роздягальні та футбольного поля.

Протягом 2017-2019 років стадіон «Локомотив» було реконструйовано. Вартість реконструкції футбольного поля (штучна трава та реконструкція роздягальні) склала 9 млн грн. З яких 3,3 млн грн  кошти державного фонду регіонального розвитку, 4 млн грн  кошти обласного бюджету, 177 тис. грн  міського бюджету м. Пологи.

Окремо під час робочої поїздки до м. Пологи Костянтин Бриль завітав на відкриття місцевого ярмарку. Тут очільник регіону вручив відзнаки за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Пологівського району. Цінним подарунком від голови ОДА було нагороджено засновника та ведучого художника-кераміста приватної майстерні «Добра глина» Ларису Нагурну. Крім того, Костянтин Бриль вручив грамоти ОДА директору КУ Пологівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Любові Жогло; директору Федорівського центру професійної освіти Андрію Зеленцову; завідувачу інформаційно-аналітичного відділу КП «Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяні Колісніченко; головному лікарю КУ «Пологівська ЦРЛ» Роману Кравченку; старшому комірнику складського господарства ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» Людмилі Тригуб та Федорівському сільському голові Володимиру Черноусу.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Sat, 20 Apr 2019 14:49:00 +0300
Запоріжці вийшли на суботник на острові Хортицяhttp://www.zoda.gov.ua/news/45320/zaporizhtsi-viyshli-na-subotnik-na-ostrovi-hortitsya.html/news/45320/zaporizhtsi-viyshli-na-subotnik-na-ostrovi-hortitsya.htmlАкції за чисте довкілля будуть тривати протягом квітня і травня на території всього Запорізького регіонуВже традиційно у квітні запоріжці вийшли на суботник, який присвячено всеукраїнській акції «День довкілля». Наймасштабніша акція до Дня довкілля відбулася сьогодні, 20 квітня, на острові Хортиця біля Музею козацтва.


Близько 100 держслужбовців облдержадміністрації долучилися до робіт з прибирання Козацького кола та прилеглих територій. Збирали гілки та сухостій. Одразу зібрані гілки перероблялися на тріску, яку Національний заповідник «о.Хортиця» використовує у господарстві. Загалом під час суботнику держслужбовці зібрали біля 90 складометрів гілля.


Такі суботники сьогодні проводяться в усіх містах та районах області.


- Вже традиційно розпочато низку суботників на територіях області. Після зими у зонах відпочинку необхідно наводити порядок, щоб у вихідні та свята запоріжці мали можливість відпочити в улюблених місцях. Ми всі разом зробимо улюблений острів Хортицю чистим та охайним, це стане своєрідним подарунком для всіх жителів міста напередодні Великодніх свят. Саме на свята запоріжці поїдуть на природу, щоб відпочити та зарядитися позитивом. До того ж цього року саме цю територію Козацького кола очікує велике перетворення на краще. Отже, ми зробили свій внесок у цю шляхетну справу, — зазначила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, яка теж взяла участь у суботнику.

За словами представників обласної влади, на цьому акції за чисте довкілля не закінчуються. Планується проведення суботників із залученням громадських організацій у парках та скверах.
Акції за чисте довкілля будуть тривати протягом квітня і травня на території всього Запорізького регіону. Жителі області мають змогу долучитися до благоустрою територій та разом привести до ладу улюблені місця відпочинку.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Sat, 20 Apr 2019 11:44:00 +0300
ПрАТ «Запоріжкокс» святкує 85-річчя від дня заснуванняhttp://www.zoda.gov.ua/news/45315/prat-zaporizhkoks-svyatkuje-85-richchya-vid-dnya-zasnuvannya.html/news/45315/prat-zaporizhkoks-svyatkuje-85-richchya-vid-dnya-zasnuvannya.htmlЗ нагоди ювілею ПрАТ «Запоріжкокс» у ПК Металургів відбувся святковий захід, у якому взяв участь голова облдержадміністрації Костянтин БрильЗ нагоди ювілею ПрАТ «Запоріжкокс» у ПК Металургів відбувся святковий захід, у якому взяв участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як зазначив в.о. генерального директора ПрАТ «Запоріжкокс» Олександр Третьяков, завод був введений в експлуатацію 15 квітня 1934 року. Його будівництво було безпосередньо пов’язане зі спорудженням енергетичної бази півдня України – Дніпровської ГЕС і металургійного комплексу в м. Запоріжжя. Він став одним із перших підприємств коксохімічної промисловості, цілком побудованим власними силами з вітчизняних вогнетривів.

Нині «Запоріжкокс» - це одне з найбільших коксохімічних підприємств України з повним циклом переробки. Його високоякісна продукція добре відома і має попит на внутрішньому і міжнародному ринках. Особливу увагу на підприємстві приділяють реконструкції і модернізації виробництва, впровадженню енергозберігаючих і екологічних програм. Так, введення в експлуатацію енергозберігаючих технологій дозволило створити майже незалежний від зовнішніх енергопостачань цикл виробництва енергоресурсів і товарної продукції.

Звертаючись до учасників урочистостей, Костянтин Бриль наголосив на тому, що продукція підприємства широко відома в Україні, де  має понад 30 партнерів. ПрАТ «Запоріжкокс» є основним постачальником сировини для цілого ряду підприємств області, серед яких - ПрАТ ЗМК «Запоріжсталь», ПрАТ «Укрграфіт», АТ «Запорізький завод феросплавів», ПрАТ «Запоріжвогнетрив» та інші. Більше того, близько 7% продукції підприємства реалізується за межами країни. Постійними торговими партнерами ПрАТ «Запоріжкокс» є понад 20 країн близького і далекого зарубіжжя.

- Від імені облдержадміністрації і від мене особисто прийміть щирі вітання зі славною датою – 85-річчям з дня заснування підприємства. «Запоріжкокс» - це не лише виробництво продукції, це, передусім, легендарний колектив, який став справжньою кузнею високопрофесійних кадрів. Переконаний, що завдяки традиціям трудового колективу підприємства,  освоєнню сучасних підходів до управління і новітніх технологій завод стрімко розвиватиметься. Щиро бажаю підприємству стабільності, нових виробничих досягнень, позитивного вирішення питань і безліч прибуткових контрактів. А працівникам, їх рідним і близьким - здоров'я, благополуччя та успіхів у всіх починаннях, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону вручив відзнаки обласної державної адміністрації фахівцям підприємства. Зокрема, грамотами облдержадміністрації були нагороджені: вогнетривник коксового цеху ПрАТ «Запоріжкокс» Олександр Мозгін та провідний інженер – технолог цеху сіркоочищення ПрАТ «Запоріжкокс» Денис Зеленський. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 18:46:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/45318/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/45318/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 20 квітняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 20 квітня:

9:00 − щорічний Всеукраїнський фестиваль гри, навчання і натхнення Play Fest

Організатором фестивалю є фонд The LEGO Foundation. Фестиваль за своєю ідеєю та концепцією є унікальним в Україні, оскільки має на меті показати як поєднати гру і навчання, як зробити навчання цікавим та мотивуючим для дітей і допомогти дорослим усвідомити, як підготувати дитину сьогодні до успішної реалізації у світі завтра.

Місце проведення - Спорткомплекс ЗНУ, вул. Дніпровська, 35

10:00 − фестиваль природних істин та еко-проектів «Я - начало»     

У рамках цього фестивалю перед будівлею «Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки»  та на всіх поверхах  бібліотеки відбудуться розважальні заходи, виставки, майстер-класи, уроки танців.

Фестиваль триватиме два дні - 20 та 21 квітня - з 10:00 до 18:00.

Місце проведення - Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 15:33:00 +0300
Триває реконструкція гідротехнічних споруд на Молочному лиманіhttp://www.zoda.gov.ua/news/45316/trivaje-rekonstruktsiya-gidrotehnichnih-sporud-na-molochnomu-limani.html/news/45316/trivaje-rekonstruktsiya-gidrotehnichnih-sporud-na-molochnomu-limani.htmlЗа повідомленням директора Національного Приазовського парку Дмитра Воловика, проектом будівництва заборонено відкривати з'єднувальний канал для запуску риби без гідротехнічних спорудЦього року в Кирилівці не відкриватимуть з'єднувальний канал для запуску риби з Азовського моря на нерест у Молочний лиман.  Наразі вода в лимані непридатна для нересту і риба там просто загине. Запустити у Молочний лиман рибу можна лише після зведення гідротехнічних споруд.

Як розповів директор Національного Приазовського парку Дмитро Воловик, проектом будівництва заборонено відкривати з'єднувальний канал для запуску риби без гідротехнічних споруд, які унеможливлять замулювання каналу. Лиман на сьогодні не придатен для нересту, риба там загине.
Завдяки гідротехнічній споруді буде постійне сполучення лиману з морем, і тільки в такому випадку канал буде працювати безперервно.

У цьому році Міністерство екології та природних ресурсів передбачило у держбюджеті кошти для проведення будівельних робіт на каналі, що з'єднує Молочний лиман з Азовським морем. Це близько 57 млн. грн.

- Розчищення каналу вже розпочалося. На період будівництва відкривати ополонку не можна, поки не буде стійкого сполучення лиману з морем. За попередніми оцінками, здати в експлуатацію гідротехнічну споруду планується вже у жовтні цього року, - повідомив Дмитро Воловик.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 15:17:00 +0300
Світовий банк допомагає ветеранам АТО та переселенцям знайти роботуhttp://www.zoda.gov.ua/news/45314/svitoviy-bank-dopomagaje-veteranam-ato-ta-pereselentsyam-znayti-robotu.html/news/45314/svitoviy-bank-dopomagaje-veteranam-ato-ta-pereselentsyam-znayti-robotu.htmlМета проекту, який реалізується за фінансової підтримки Світового банку, − допомогти знайти роботу запоріжцям, які потрапили у важкі життєві обставини, вимушеним переселенцям з Донбасу та Криму, ветеранам АТО, людям з особливими потребами, матерям із маленькими дітьми та молодіЗа фінансової підтримки Світового банку, відповідно до угоди між Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, облдержадміністрацією та аналітичним центром «СВ-Платформа» у Запорізькій області реалізується проект «Подолання наслідків конфлікту».

Його мета – допомогти реалізувати себе, знайти роботу нашим землякам, які потрапили у важкі життєві обставини, вимушеним переселенцям з Донбасу та Криму, ветеранам російсько-української війни, людям з особливими потребами, матерям із маленькими дітьми та молоді.

За словами тренера та громадської активістки Тетяни Сидоренко, проект складається з кількох модулів. Під час одноденних майстер-класів слухачі дізнаються про розвиток професійної кар’єри, особливості сучасного ринку праці, джерела пошуку вакансій, навчаються складати резюме та презентувати себе потенційному роботодавцю.

Для тих, хто хоче відкрити власну справу, проводяться п’ятиденні бізнес-тренінги. Програма надає теоретичні та практичні знання з фінансового планування, основ маркетингу, стратегії продаж, юридичного захисту тощо. Також можна безкоштовно пройти тримісячні професійні курси для отримання нової професії або підвищення кваліфікації у навчальних закладах за вибором учасників.

Заходи проекту триватимуть у Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську, Токмаку та Енергодарі до середини травня.

Зареєструватися для участі можна написавши пошту platformsv@gmail.com

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 15:00:00 +0300
Запорізькі спортсмени здобули перемогу на змаганнях міжнародного рівняhttp://www.zoda.gov.ua/news/45310/zaporizki-sportsmeni-zdobuli-peremogu-na-zmagannyah-mizhnarodnogo-rivnya.html/news/45310/zaporizki-sportsmeni-zdobuli-peremogu-na-zmagannyah-mizhnarodnogo-rivnya.htmlСпортсмени посіли призові місця на Чемпіонаті Європи-2019 з важкої атлетики та Кубку Європи з дзюдоВ облдержадміністрації відбулася прес-конференція із запорізькими спортсменами-переможцями та призерами чемпіонатів Європи з важкої атлетики та дзюдо. Як розповіла начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, за останній місяць запорізькі спортсмени здобули вагомі перемоги на міжнародних змаганнях.

Так, на початку квітня у грузинському Батумі розпочався Чемпіонат Європи-2019 року з важкої атлетики. У турнірі взяли участь 402 спортсмени (215 чоловіків та 187 жінок) із 43 країн. Медалі розіграли у 20 вагових категоріях (по 10 у чоловіків та жінок).

У складі жовто-блакитної команди на участь у континентальній першості з важкої атлетики 2019 року в Батумі було заявлено 14 спортсменів. Запорізьку область представили двоє важковаговиків Кирил Пирогов (до 96 кг.) та Костянтин Рева (до 102 кг.).

У запеклій боротьбі серед 23 спортсменів Європи Кирил Пирогов виборов «бронзу» у «ривку»  з результатом 171 кг та посів 11 місце у «поштовху». За підсумками двоборства Кирил Пирогов увійшов у ТОП-5 найсильніших важкоатлетів Європи у ваговій категорії до 96 кг.

Костянтин Рева здобув для української команди «бронзу» у «поштовху», результат якого сягнув 207 кг. У «ривку» Костянтин посів 9 місце та завершив свій виступ на сьомому місці.

В Анталії відбувся міжнародний турнір Гран-прі з дзюдо, де запорізька спортсменка Марія Скора (до 57 кг) піднялася на третю ступінь п’єдесталу. Цей турнір був останнім етапом відбору на ІІ Європейські ігри, що відбудуться з 21 червня по 1 липня в Мінську.

Стартувала Марія Скора з перемоги на татамі над бронзовою медалісткою останнього чемпіонату Європи росіянкою Анастасією Конкіною. Наступними супротивницями Марії були китаянка Тян Хунцзе та учасниця Олімпіади в Ріо Зулейха Абзетте Дабонн з Кот-д'Івуару. У півфіналі на шляху Марії стала діюча чемпіонка Європи U-23 Юлія Ковальчик з Польщі, якій запоріжанка поступилася. У сутичці за «бронзу» Марія Скора  здобула перемогу над представницею Сербії Перішич Маріцею.

А 13-14 квітня Дубровнік приймав Кубок Європи з дзюдо, в якому змагалися 235 спортсменів із 25 країн світу. Вихованці запорізької школи дзюдо Олександр Мойсей (66 кг) та Віталій Шепель (90 кг) стали володарями Кубка Європи з дзюдо 2019 року. Так, 17 найкращих дзюдоїстів світу вийшли на татамі у ваговій категорії 66 кг. Чотири блискучі поєдинки провів учень тренера Андрія Бондарчука. Олександр Мойсей завоював золоту медаль турніру та здобув спортивне звання Майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо.

Віталій Шепель провів п’ять переможних сутичок над спортсменами з Нідерландів, Канади, Словенії, Швеції та у фіналі знову зустрівся з представником Нідерландів. За результатами виступу на змаганнях Віталій Шепель здобув звання Майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо.

Спортсмени-переможці змагань отримали грамоти від Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 14:02:00 +0300
«Спадщина» надихає талановиту запорізьку молодь на патріотичну творчість http://www.zoda.gov.ua/news/45309/spadshina-nadihaje-talanovitu-zaporizku-molod-na-patriotichnu-tvorchist.html/news/45309/spadshina-nadihaje-talanovitu-zaporizku-molod-na-patriotichnu-tvorchist.htmlПісля восьми відбіркових турів конкурсу, в яких взяли участь більше 4000 учасників, у фінал вийшли найкращі виконавціУ Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г.Магара відбувся фінал обласного конкурсу патріотичної творчості «Спадщина». Конкурс проводиться 18-й  рік поспіль.

Як розповіли в Управлінні молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, метою конкурсу є формування у молоді патріотизму, національної гідності; підтримка обдарованої, талановитої молоді, діяльності клубів, центрів, громадських об’єднань та організацій патріотичного спрямування.

У конкурсі бере участь молодь віком від 14 до 35 років.

- Сучасна молодь  дійсно талановита у всіх аспектах. Вона креативна, ініціативна, дієва та наполеглива. Після восьми відбіркових турів конкурсу, в яких взяли участь більше 4000 учасників, у фінал вийшли лише найкращі виконавці. Це вже сформовані молоді артисти, які гідні того, щоб представляти власний район, об’єднану територіальну громаду або місто на конкурсах обласного та всеукраїнського значення. Серед них є і вже досвідчені виконавці – лауреати, які відчувають потребу сцени та уваги публіки. Є й дебютанти, які пройшли власний шлях підготовки для того, щоб уперше вийти у фінал конкурсу. Від усього серця  бажаю всім фіналістам успіху. Ви всі вже переможці, адже у  зональних турах кожен з вас проявив свій талант, здібності та волю до перемоги.  Нехай  сьогоднішнє свято стане для вас ще однією сходинкою на шляху до професійного зростання і творчої самореалізації, - зазначила у вітальному слові начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова.

В обласному академічному музично-драматичному театрі ім. В. Г. Магара фіналісти подарували  глядачам свої найкращі пісні й танці. Виступи фіналістів конкурсу вразили не тільки поважне журі, а й усіх глядачів яскравими хореографічними постановками та вокальною майстерністю.

Переможці у номінаціях: 

Народна хореографія

Дебютанти

 • І місце - зразковий аматорський хореографічний ансамбль «Золотий ключик» група «Мальви» (м. Пологи)
 • ІІ місце – Солодка Анастасія (м. Пологи)
 • ІІ місце - народний художній колектив театр танцю «Юнона» (м. Запоріжжя) 

Лауреати

І місце - зразковий хореографічний ансамбль «Едем» (Токмацький район) 

Сучасна хореографія

Дебютанти

 • І місце - зразковий аматорський хореографічний ансамбль «Золотий ключик» група «Мальви» (м. Пологи)
 • ІІІ місце  - старша група хореографічного ансамблю «Надія» (Приазовська ОТГ)

Лауреати

ІІІ місце - танцювальний колектив «Free Way» (смт. Михайлівка) 

Українська народна пісня

Дебютанти

 • І місце – Чмир-Протасова Ганна (Якимівський район)
 • ІІ місце – вокально-хоровий колектив «Music Land» (м. Мелітополь)
 • ІІІ місце – тріо «Консонанс» (більмацький район)
 • ІІІ місце – зразковий аматорський колектив «Лілея» (Оріхівський район)
 • Дипломант - Пуйда Анастасія (м. Токмак) 

Лауреати

 • І місце – вокальний ансамбль ЗДМУ (м. Запоріжжя)
 • ІІ місце – Мохончук Марія (Василівський район)
 • ІІІ місце - Бубнова Віра (Бердянський район) 

Коли співають солдати

Дебютанти

 • І місце - Похилов Владислав (в/ч А 1978, м. Запоріжжя) 

Лауреати

 • ІІІ місце - гурт «3029» (в/ч 3029, м. Запоріжжя) 

Пісні, народжені АТО

Дебютанти

 • І місце – тріо «Гармонія» (Оріхівський район)
 • ІІ місце – Дрянєва Маріанна (м. Бердянськ)
 • ІІІ місце - Лазарева Анастасія (м. Бердянськ)

Лауреати

 • І місце - зразковий художній колектив вокальний гурт «Березіль» (м. Запоріжжя) 

Класика патріотичної пісні

Дебютанти

 • І місце – Зіміна Таісія (Василівський район)
 • ІІ місце – Мельник Катерина (м. Запоріжжя)
 • ІІІ місце – Хиценко Анастасія (м. Бердянськ)
 • Дипломант – хоровий колектив «Світанок» (м. Мелітополь)

Лауреати

 • І місце – Ілікчиєва Дар’я (м. Бердянськ)
 • І місце – Пивоваров Сергій (м. Запоріжжя)
 • ІІ місце – Кара Сергій (м. Пологи)
 • ІІІ місце -  Гуліашвілі Гванца (м. Пологи). 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 13:10:00 +0300
Всі першокласники та другокласники навчатимуться за стандартами Нової української школиhttp://www.zoda.gov.ua/news/45308/vsi-pershoklasniki-ta-drugoklasniki-navchatimutsya-za-standartami-novoji-ukrajinskoji-shkoli.html/news/45308/vsi-pershoklasniki-ta-drugoklasniki-navchatimutsya-za-standartami-novoji-ukrajinskoji-shkoli.htmlНова українська школа – це заклад освіти, де учням дають не тільки знання, як це було раніше, а й уміння застосовувати їх у життіВ опорній школі Долинської громади у с. Розумівка Запорізького району відбулося виїзне засідання розширеної  колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. У роботі колегії взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін,  педагогічні працівники та освітяни, представники органів управління освітою об’єднаних територіальних громад, керівники шкіл-інтернатів та  закладів вищої освіти.

Учасники засідання  обговорили стан реалізації Концепції «Нова українська школа» у закладах загальної середньої освіти області у 2018 році та завдання щодо її подальшого впровадження у 2019/2020 навчальному році.

- З вересня 2018 року  стартувала Нова українська школа. Це наш шлях на довгі роки, це великий виклик нам усім, і  всі разом маємо працювати над змінами, які «проростуть» через усе наше суспільство і дадуть по-справжньому добрі плоди. Всіх  присутніх  на нашому зібранні об’єднує одна важлива місія - відповідальність кожного на своєму місці в межах  повноважень за забезпечення якісної освіти для населення Запорізького краю. Ця відповідальність є особливою: її реалізувати треба сьогодні, зараз і тут – в області, місті, районі, закладі освіти, у класі,  стосовно кожного учня, який сьогодні за партою,  навчити  реалізувати його шанс бути успішним у житті.  Центральну роль у вихованні громадянина, який є особистістю, патріотом та інноватором, має виконувати система загальної середньої освіти – Нова українська школа. Вона має не просто реагувати на зміни, які відбуваються у суспільстві – вона має стати авангардом, рушійною силою цих змін. Держава дуже багато інвестує в розвиток реформи НУШ, але без вашої підтримки, вашої співпраці дуже важко побудувати справді якісну сучасну українську школу, - звернувся до учасників колегії Едуард Гугнін.

Як зазначила Тетяна Озерова, Нова українська школа – це заклад освіти, де дають учням не тільки знання, як це було раніше, а й уміння застосовувати їх у житті, де прислухаються до думки дитини, вчать критично мислити, не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Запровадження першого етапу реформи в початковій школі – надзвичайно відповідальна справа, адже саме тут закладаються підвалини для Нової української школи.

За словами посадовця, в області створено та оснащено 32 інклюзивно-ресурсні центри. Шляхом реорганізації обласної психолого-медико-педагогічної консультації на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти створено обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти. Проведено роботу з архітектурної доступності та розумного пристосування приміщень. За кошти обласного бюджету облаштовано 53 сучасні медіатеки на суму 4 711,100 тис. грн. та 17 ресурсних кімнат на суму 4 000,100 тис. грн.

Одним із пріоритетних питань у закладах освіти є підключення до високошвидкісної мережі Інтернет. Адже у трьох закладах загальної середньої освіти взагалі відсутній доступ до мережі Інтернет, 287  мають доступ до мережі Інтернет менше 30 Мбіт/с, що не дозволяє ефективно ним користуватися.

У державному бюджеті України на 2019 рік передбачено фінансування коштів місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, у тому числі і на забезпечення закладів загальної середньої освіти комп’ютерною технікою та якісним Інтернет-зв’язком.

Згідно з концепцією Нової української школи необхідно створити новий освітній простір, де у класі має бути створено вісім навчальних осередків. Одним із них є осередок художньо-творчої діяльності. Тут учні можуть малювати, ліпити, конструювати, а 3D ручка, 3D принтер та сканер стануть відмінними засобами реалізації покликів креативної та художньо-творчої діяльності.

За кошти державного бюджету в 2019 року заплановано видрук підручників для 2, 6 та 11 класів, створених за новими державними стандартами.

Практично завершено конкурсний відбір електронних версій проектів підручників педпрацівниками закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, на базі яких забезпечується надання повної загальної середньої освіти.

Після затвердження переліку Міністерством освіти і науки здійснюватиметься електронне замовлення підручників.

З 2018/2019 навчального року для всіх учнів перших класів усіх шкіл області впроваджується новий Державний стандарт початкової загальної освіти в межах Концепції Нової української школи.

У наступному навчальному році за новим стандартом навчитимуться вже всі першокласники і другокласники України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 12:24:00 +0300
Запорізькі аграрії та виробники опановують органічне виробництвоhttp://www.zoda.gov.ua/news/45306/zaporizki-agrariji-ta-virobniki-opanovujut-organichne-virobnitstvo.html/news/45306/zaporizki-agrariji-ta-virobniki-opanovujut-organichne-virobnitstvo.htmlВиробництво органічної сільськогосподарської продукції потребує часу та коштів на стартових етапах, але й рівень рентабельності при правильній організації також може бути досить високийУ Запоріжжі вперше  відбувся ХІ регіональний форум «Органічна Україна». У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін, президент Спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» Олена Березовська, фахівці Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації та сільгосвиробники.

- Запорізька область входить до числа регіонів України, які складають основу її індустріального та аграрного потенціалу. Протягом останніх п'яти років аграрії отримують урожаї зернових і зернобобових культур на рівні 2,5 - 2,9 млн. тонн, овочевих – понад 350 тис. тонн, у тому числі овочів закритого ґрунту - близько 125 тис. тонн, плодів та ягід -майже 85 тис. тонн. Незважаючи на значні обсяги виробництва на світових та внутрішніх споживчих ринках, усе більше зростає попит на здорові та якісні органічні продукти. Але виробляти високоякісну продукцію в сучасних умовах недостатньо.  Потрібно, щоб про неї знали і говорили. І це стосується не лише  окремих виробників, але й рівня області та всієї країни. Швидкий розвиток галузей аграрного виробництва, екологічні та природні зміни клімату надихають наших виробників на пошук перспективних з точки зору прибуткового бізнесу ніш,  однією з яких є органічне виробництво. Виробництво органічної сільськогосподарської продукції потребує часу та коштів на стартових етапах, але й рівень рентабельності при правильній організації також може бути досить високий. Запорізька обласна державна адміністрація все робить для того, щоб у нашому регіоні приживалися новітні технології, нові підходи до організації праці, нові інструменти фінансування і все, що дає економічний поштовх, - зазначив  Олександр Бабанін.

З метою перетворення області в територію економічного розвитку Департаментом агропромислового розвитку розроблено проект Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Запорізької області на 2019-2020 роки. Одним із напрямів фінансування заходів  програми є оплата робіт (послуг) з проведення сертифікації виробника органічної продукції.

Учасники форуму обговорили  стан розвитку та можливості для органічного виробництва в Запорізькій області; тенденції споживання органічної продукції харчування в Запоріжжі, в Україні, у світі; питання експорту органічної сировини з України  у контексті попиту і можливостей регіонального органічного трейдера; технології органічного виробництва тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 11:20:00 +0300
Працівники та аматори галузі культури мають можливість позмагатися за обласні преміїhttp://www.zoda.gov.ua/news/45304/pratsivniki-ta-amatori-galuzi-kulturi-majut-mozhlivist-pozmagatisya-za-oblasni-premiji.html/news/45304/pratsivniki-ta-amatori-galuzi-kulturi-majut-mozhlivist-pozmagatisya-za-oblasni-premiji.htmlПретендентами на премії можуть бути працівники культури і мистецтва, навчальних закладів культури і мистецтва, закладів кіно, аматори народного мистецтваДепартамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації  приймає матеріали на здобуття обласних премій за досягнення в розвитку культури Запорізького краю.

Обласні премії засновані з метою сприяння розвитку професіонального мистецтва, самодіяльної народної творчості, пропаганди та збереження національної культурної спадщини шляхом матеріальної підтримки працівників культури і мистецтва, визнання особистого вкладу в розвиток культури окремих митців.

Премії засновано в номінаціях: за досягнення в галузі театрального мистецтва; за досягнення в охороні культурної спадщини; за досягнення  в розвитку музейної справи.

Претендентами на премії можуть бути працівники культури і мистецтва, навчальних закладів культури і мистецтва, закладів кіно, аматори народного мистецтва.

Матеріали на здобуття премій подаються до 15 травня структурними підрозділами з питань культури районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, керівництвом обласних установ культури, навчальних закладів культури і мистецтва, обласними організаціями та відділеннями національних творчих спілок України, громадськими організаціями у сфері культури.

Кожна з організацій, установ може представити на здобуття премії не більше двох претендентів у відповідній номінації.

Переможці визначаються експертною радою після розгляду матеріалів, поданих на здобуття премій.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 10:32:00 +0300
Оновлено формат урядової програми «Доступні ліки»http://www.zoda.gov.ua/news/45303/onovleno-format-uryadovoji-programi-dostupni-liki.html/news/45303/onovleno-format-uryadovoji-programi-dostupni-liki.htmlУ рамках трансформації галузі охорони здоров’я у квітні 2017 року запроваджено новий принцип забезпечення пацієнтів ліками за урядовою програмою «Доступні ліки»Міністерство охорони здоров’я України обрало три напрямки захворювань, лікування яких у країні є пріоритетом і які добре лікуються амбулаторно, та розробило і запровадило для них модель реімбурсації. Завдяки цьому пацієнти, які мають хронічні серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму, отримують ефективні лікарські засоби за рецептом безоплатно або з незначною доплатою та лікуються з постійним супроводом лікаря.

МОЗ України 1 лютого 2019 року  затвердило оновлену редакцію реєстру препаратів програми «Доступні ліки».

До оновленого реєстру  увійшли 258 препаратів, 64 з яких пацієнти зможуть отримувати безоплатно, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, який на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 гривні, найдорожчий – 898,22 гривні.

Крім цього, з 1 квітня 2019 року урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Це дозволить пацієнтам отримувати ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ,  без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стане ще доступнішою для пацієнтів.

Ще одне нововведення – з квітня ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Отримати електронний рецепт можна лише у лікаря, з яким у пацієнта підписана декларація. Якщо пацієнт не обрав свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

За дорученням Кабінету Міністрів України Держпродспоживслужба продовжує роботу зі здійснення моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби в рамках урядової програми «Доступні ліки».

За І квартал 2019 року працівники підрозділів контролю за регульованими цінами головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві опрацювали інформацію від 3,7 тис. аптечних закладів, проаналізували понад 724 тис. цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Під час ретельного аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів, здійснюється контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, а також граничних оптових та роздрібних надбавок до цін на ліки, вартість яких підлягає відшкодуванню з бюджету.

За результатами аналізу при виявленні випадків завищення суб’єктами господарювання граничних оптових та роздрібних надбавок надаються рекомендації щодо усунення порушень.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Fri, 19 Apr 2019 09:45:00 +0300
Філія Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області презентувала результати своєї діяльності у 2018 роціhttp://www.zoda.gov.ua/news/45302/filiya-derzhavnoji-ustanovi-tsentr-probatsiji-v-zaporizkiy-oblasti-prezentuvala-rezultati-svojeji-diyalnosti-u-2018-rotsi.html/news/45302/filiya-derzhavnoji-ustanovi-tsentr-probatsiji-v-zaporizkiy-oblasti-prezentuvala-rezultati-svojeji-diyalnosti-u-2018-rotsi.htmlУ Запорізькій області функціонує філія Державної установи «Центр пробації» як відокремлений структурний підрозділ та 27 уповноважених органів з питань пробації в усіх адміністративно-територіальних одиницях області та м. ЗапоріжжяУ  Запорізькому гуманітарному коледжі філія Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області презентувала підсумки діяльності за 2018 рік. Готовність служби пробації прозоро, публічно і відкрито звітувати про результати своєї  роботи свідчить про налаштованість на взаємодію з громадськістю, партнерськими організаціями та владою. 

У заході взяли участь представники  обласної державної адміністрації, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях, Апеляційного суду Запорізької області, Прокуратури Запорізької області, Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області, Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління патрульної поліції в Запорізькій області,  керівники уповноважених органів з питань пробації, представники партнерських благодійних організацій «Всеукраїнський благодійний фонд «Перетворення України» у м. Запоріжжя, «Благодійний фонд «Сподівання», «100 % життя. Запоріжжя», а також студенти гуманітарного коледжу Запорізького національного технічного університету.

Службу пробації було створено в 2017 році шляхом реформування кримінально-виконавчої інспекції, яка відповідала за виконання вироків, не пов’язаних із позбавленням волі. У Запорізькій області функціонує філія Державної установи «Центр пробації» як відокремлений структурний підрозділ та 27 уповноважених органів з питань пробації в усіх адміністративно-територіальних одиницях області та м. Запоріжжя.

Серед основних показників роботи у 2018 році відзначено партнерську співпрацю з судами, прокуратурою, поліцією, центрами безоплатної вторинної правової допомоги та іншими учасниками пробаційної діяльності, а також підтримку пробації в громадах.

На сьогодні під наглядовою пробацією уповноважених органів в області перебувають: 3053 особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням, 21 засуджений до покарання у виді виправних робіт, 148  засуджених до покарання у виді громадських робіт, 119  засуджених до заборони обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, 49  неповнолітніх суб’єктів апробації, 19 осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, яким судом визначено  виконати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Упродовж 2018 року  до уповноважених органів з питань пробації надійшло 1922 ухвали суду про складання досудових доповідей.

У рамках виконання Меморандуму щодо правового захисту суб'єктів пробації завдяки роботі дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги за 2018 рік 67 % суб’єктів пробації ознайомлено з послугами безоплатної правової допомоги, 21 % охоплено роботою мобільних офісів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Завдяки співпраці з благодійними та громадськими організаціями створено доступ до своєчасної та якісної діагностики,  тестування та консультування на туберкульоз, ВІЛ-інфекції та вірусний гепатит осіб, які перебувають на обліку уповноважених органів з питань пробації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 19 Apr 2019 08:39:00 +0300
Костянтин Бриль: «На наступні три роки курс держави залишиться незмінним і буде спрямований на розвиток ОТГ»http://www.zoda.gov.ua/news/45300/kostyantin-bril-na-nastupni-tri-roki-kurs-derzhavi-zalishitsya-nezminnim-i-bude-spryamovaniy-na-rozvitok-otg.html/news/45300/kostyantin-bril-na-nastupni-tri-roki-kurs-derzhavi-zalishitsya-nezminnim-i-bude-spryamovaniy-na-rozvitok-otg.htmlНа цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час поїздки до Чкаловської ОТГ Веселівського районуНа цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час поїздки до Чкаловської ОТГ Веселівського району. Тут він перевірив хід будівництва нової амбулаторії монопрактики.

- За ініціативи Президента України Петра Порошенка та Уряду нашої держави в українських громадах стартувало будівництво сучасних амбулаторій. Нині ми бачимо, що деякі з них в Україні  вже здаються. Йдеться про ті амбулаторії, які почали будувати ще в минулому році. У Запорізькій області згідно з поданими дозвільними документами будівництво було розпочато тільки в 2019 році. В ОТГ Запорізької області заплановано звести 17 амбулаторій групової та монопрактики. Нині ми випереджаємо запланований графік і до початку липня плануємо завершити будівництво п’яти амбулаторій та розпочати процес введення їх у експлуатацію. До кінця осені будуть здані всі амбулаторії. Окрему увагу буде приділено їх оснащенню, а також придбанню  обладнання та автомобілів. Вважаю, що в кожній громаді має бути створена така сучасна амбулаторія. Вперше за останні роки дуже посилена увага приділяється саме селам та їх громадам. Раніше ніхто не знаходив часу та натхнення для розвитку села. Та після введення Президентом України Петром Порошенком в дію реформи децентралізації влади ми бачимо, що наші села почали розвиватись. Згідно з планами регіонального розвитку на наступні три роки курс держави залишиться незмінним. І він буде спрямований саме на розвиток ОТГ, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також приділив увагу амбулаторіям у с.Бурчак Михайлівського району, с. Широке та с.Кам’янське Василівського району.

За словами Костянтина Бриля, це абсолютно нові та сучасні амбулаторії з обладнанням європейського рівня. У нових медичних закладах чимала увага приділятиметься наявності інтернет-з’єднання, аби лікарі мали можливість отримувати консультації колег у будь-яку пору доби.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Apr 2019 17:04:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/45299/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/45299/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 19 квітняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 19 квітня:

        10:00 − відбудеться Регіональний форум «Органічна Україна» (зала 300 ОДА);

11:00 − прес-конференція з запорізькими спортсменами-переможцями та призерами Чемпіонатів Європи з важкої атлетики та дзюдо (прес-центр ОДА).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Apr 2019 16:33:00 +0300
Стартувала ХIX спартакіада серед збірних команд державних службовців Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/45298/startuvala-hIX-spartakiada-sered-zbirnih-komand-derzhavnih-sluzhbovtsiv-zaporizkoji-oblasti.html/news/45298/startuvala-hIX-spartakiada-sered-zbirnih-komand-derzhavnih-sluzhbovtsiv-zaporizkoji-oblasti.htmlЦього року у спартакіаді беруть участь близько 300 державних службовців. До програми спартакіади включено змагання з футзалу, волейболу, настільного тенісу та шашокСьогодні, 18 квітня, у спортивному клубі «Мотор Січ» відбулося урочисте відкриття ХIX спартакіади серед збірних команд державних службовців Запорізької області.

В урочистому параді взяли участь збірна команда Запорізької обласної державної адміністрації -  переможець ХVІІІ обласної спартакіади серед державних службовців на чолі з капітаном команди - заступником голови облдержадміністрації Едуардом Гугніним; срібний призер спартакіади – команда Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області; делегація державних службовців збірної команди Василівської райдержадміністрації, яка торік посіла третє місце в обласній спартакіаді держслужбовців.

Привітали учасників спартакіади заступник голови облдержадмінітсрації Едуард Гугнін, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко та голова Запорізького обласного відділення Національного олімпійського комітету України Володимир Лобанов.

- Сьогодні ми ще раз переконалися, що держслужбовці – це не лише якісна робота, а й уміння грати в команді. Дуже радує те, що спорт об’єднав усіх присутніх і дав нам змогу перевірити один одного на міцність у товариських змаганнях. Усім бажаю успіхів і нехай переможе сильніший, - зазначив Едуард Гугнін.

Цього року у спартакіаді беруть участь близько 300 державних службовців. До програми спартакіади включено змагання з футзалу, волейболу, настільного тенісу та  шашок.

- Сьогодні держслужбовці змінили звичні костюми та спортивну форму. Адже спорт – це здоров’я, позитивне мислення, неформальне об’єднання колективу. Коли наші співробітники здобувають перемогу, це ще раз підтверджує, що на держслужбі у Запорізькій області працюють кращі спеціалісти з широким колом інтересів та готових працювати у команді, - звернулася до учасників змагань Зінаїда Бойко.

За результатами обласних змагань буде сформовано збірну команду Запорізької області, яка представлятиме наш регіон на Всеукраїнській спартакіаді серед збірних команд державних службовців, яка відбудеться  у вересні. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Apr 2019 16:24:00 +0300
Фестиваль школярів «Козацький гарт-2019» визначив переможцівhttp://www.zoda.gov.ua/news/45297/festival-shkolyariv-kozatskiy-gart-2019-viznachiv-peremozhtsiv.html/news/45297/festival-shkolyariv-kozatskiy-gart-2019-viznachiv-peremozhtsiv.htmlГоловна мета фестивалю – відродження духовності та патріотизму, виховання молоді на кращих традиціях українського народуНа базі Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 відбувся фінальний тур обласного етапу Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт-2019».

За словами організаторів, головна мета фестивалю – відродження духовності та патріотизму, виховання молоді на кращих традиціях українського народу, розвиток спортивних якостей та сили духу.

У заході взяли участь команди учнів Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11, Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. «Основа», ліцею № 10 Мелітопольської міської ради та Пологівського колегіуму № 1.

Школярі змагалися за звання кращих у конкурсі знавців історії українського козацтва, спортивних естафетах та інших випробуваннях. Фестиваль обслуговувала суддівська бригада, у складі якої – досвідчені вчителі фізичної культури закладів освіти м. Бердянськ.

За підсумками виступу в усіх видах програми фестивалю місця розподілилися таким чином: 1 місце - Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. «Основа», 2 місце - Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11, 3 місце - ліцей № 10 Мелітопольської міської ради.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Apr 2019 16:00:00 +0300
Більше половини Мелітопольського району вже покрито об’єднаними територіальними громадамиhttp://www.zoda.gov.ua/news/45296/bilshe-polovini-melitopolskogo-rayonu-vzhe-pokrito-objednanimi-teritorialnimi-gromadami.html/news/45296/bilshe-polovini-melitopolskogo-rayonu-vzhe-pokrito-objednanimi-teritorialnimi-gromadami.htmlДо двох уже діючих об’єднаних територіальних громад у Мелітопольському районі - Новобогданівської та Мирненської – невдовзі приєднаються ще дві: Новенська та СеменівськаРозпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень стосовно добровільного об’єднання територіальних громад Новенської, Фруктівської сільських рад Мелітопольського району Запорізької області у Новенську сільську об’єднану територіальну громаду Мелітопольського району  з адміністративним центром у селищі Нове.

Новенська сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у селищі Нове розташовуватиметься в межах Мелітопольського району Запорізької області та до її складу ввійдуть територіальні громади сіл Данило-Іванівка, Піщанське, Тащенак та селищ Нове, Зелене та Садове Новенської сільської ради, сіл Долинське, Кирпичне, Ромашки, Удачне та селища Фруктове Фруктівської сільської ради.

Об’єднання в Новенську сільську територіальну громаду відбувається відповідно до перспективного плану формування територій громад Запорізької області, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 938-р (зі змінами).

Іншим розпорядження голови обласної державної адміністрації затверджено висновок  щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень стосовно добровільного об’єднання територіальних громад Семенівської, Новгородківської, Новомиколаївської та Полянівської сільських рад Мелітопольського району Запорізької області в Семенівську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Семенівна.

Семенівська сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у селі Семенівка розташовуватиметься в межах Мелітопольського району Запорізької області та до її складу ввійдуть територіальні громади сіл Семенівка, Обільне, Рівне та Тамбовка Семенівської сільської ради, сіл Новгородківка, Високе, Маяк, Новоякимівка та селищ Малий Утлюг і Степне Новгородківської сільської ради, сіл Новомиколаївка, Зеленчук, Першотравневе, Південне, Східне та селища Трудове Новомиколаївської сільської ради, сіл Полянівка, Верховина, Золота Долина, Лазурне, Мар'ївка Полянівської сільської ради.

Об’єднання в Семенівську сільську територіальну громаду відбувається не за перспективним планом формування територій громад Запорізької області, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 938-р (зі змінами).

За повідомленням Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, тепер покриття Мелітопольського району об’єднаними територіальними громадами сягає 58% його площі. Згідно з перспективним планом у районі передбачено створення шести ОТГ. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Apr 2019 15:28:00 +0300
«Баянне коло на Запоріжжі» збирає талановитих музикантів з усієї Україниhttp://www.zoda.gov.ua/news/45290/bayanne-kolo-na-zaporizhzhi-zbiraje-talanovitih-muzikantiv-z-usijeji-ukrajini.html/news/45290/bayanne-kolo-na-zaporizhzhi-zbiraje-talanovitih-muzikantiv-z-usijeji-ukrajini.htmlНа мистецькі змагання зібралися більше 200 учасників, як юні, так і досвідчені музиканти зі Львова, Дрогобича, Луцька, Києва, Сум, Шостки, Вінниці, Дніпра, Кам’янського, Миколаєва, Енергодара, Гуляйполя, Бердянська, Мелітополя, ЗапоріжжяУ Запоріжжі відбулося відкриття Всеукраїнського конкурсу баяністів – акордеоністів «Баянне коло на Запоріжжі». Цей мистецький захід започатковано у 2016 році директором Запорізького музичного училища ім. П.І. Майбороди Сергієм Пелюком разом з однодумцями–викладачами музичного училища і проводиться за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій  облдержадміністрації.

За короткий час конкурс став надзвичайно важливою подією для музикантів – учнів та викладачів музичних шкіл, училищ, музичних академій. Уже перший творчий огляд зібрав музикантів від семирічних початківців до концертних виконавців без обмеження віку. У 2018 році почесною головою журі стала Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. Усі учасники заходу на острові Хортиця виконали зведеним оркестром «Запорізький марш» Є. Адамцевича та твір французького композитора Ю.Жиро «Під небом Парижу».

Цьогорічний  IV Відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Баянне коло на Запоріжжі» триватиме з 18 по 20 квітня. На мистецькі змагання зібралися більше 200 учасників, як юні, так і досвідчені музиканти зі Львова, Дрогобича, Луцька, Києва, Сум, Шостки, Вінниці, Дніпра, Кам’янського, Миколаєва, Енергодара, Гуляйполя, Бердянська, Мелітополя, Запоріжжя. Гостем музичного свята стане лауреат міжнародних конкурсів «The Ensemble Alternance» (Франція). Ансамбль заснований у 1983 році флейтистом Жаном-Люком Мене. Музиканти колективу, переосмислюючи інструментальну практику, виконують твори таких знаних митців як Булез, Кейдж, Донатоні тощо.

Оцінювати майстерність виконавців будуть професор кафедри баяна, акордеону Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, народний артист України Сергій Гринченко, кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри музично-педагогічної підготовки Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (м. Луцьк)  Петро Шиманський, лауреат міжнародних конкурсів, доцент Львівської музичної академії ім. М. Лисенка Сергій Карась, лауреат міжнародних конкурсів заслужений артист України композитор Борис Мирончук,  директор Запорізького музичного училища, лауреат міжнародних конкурсів, заслужений працівник культури України Сергій Пелюк та інші відомі музиканти.

Урочисте закриття конкурсу, нагородження переможців та гала-концерт відбудеться 20 квітня. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 18 Apr 2019 14:10:00 +0300