Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Sun, 17 Feb 2019 13:38:33 +0200Ми не можемо ігнорувати безпекові виклики – Глава держави про роль України як східного флангу НАТО та Європиhttp://www.zoda.gov.ua/news/44435/mi-ne-mozhemo-ignoruvati-bezpekovi-vikliki--glava-derzhavi-pro-rol-ukrajini-yak-shidnogo-flangu-nato-ta-jevropi.html/news/44435/mi-ne-mozhemo-ignoruvati-bezpekovi-vikliki--glava-derzhavi-pro-rol-ukrajini-yak-shidnogo-flangu-nato-ta-jevropi.html«Ми не можемо ігнорувати безпекові виклики. Єдина ефективна система на сьогодні – це НАТО. Саме тому я провів ініціативу з Парламентом щодо змін до Конституції в частині майбутнього членства України в НАТО та ЄС», - сказав Глава держави під час участі у панельній дискусії «Безпека у Східній Європі»Президент Петро Порошенко наголошує, що в умовах, які склалися, Україна не може і не повинна ігнорувати виклики, які виникають у сфері безпеки. Саме тому було ухвалено рішення про закріплення курсу до ЄС та НАТО в Конституції.

«Ми не можемо ігнорувати безпекові виклики. Єдина ефективна система на сьогодні – це НАТО. Саме тому я провів ініціативу з Парламентом щодо змін до Конституції в частині майбутнього членства України в НАТО та ЄС», - сказав Глава держави під час участі у панельній дискусії «Безпека у Східній Європі».

«Переконлива більшість депутатів проголосували за цю президентську ініціативу. Тому, якщо говорити про найбільш єврооптимістичну націю, Україна буде серед перших», - додав він.

Також Петро Порошенко підкреслив, що велику увагу слід приділити безпеці Європи. «Ми живемо в інших умовах зараз... Треба розуміти, що великі європейські нації можуть себе захистити завдяки НАТО, що є більш ефективним, чи завдяки іншому інструменту. Україна з радістю буде частиною будь-якої безпекової ініціативи», - сказав Президент. 

Глава держави також наголосив, що Україна також має дуже потужну підтримку нашої боротьби за свободу та демократію американського народу. «Ми маємо двопартійну підтримку Конгресу США. Ми маємо потужну підтримку Адміністрації США», - додав він. Президент підкресли, що великі європейські лідери, в тому числі Канцлер Ангела Меркель, також відіграли надважливу роль в безпеці нашої країни. «Успіх можливий лише коли США, Європа та весь світ будуть разом»,  - зазначив він.

Петро Порошенко вкотре наголосив, що в Україні не заморожений конфлікт: «В нас гаряча війна. За останні 24 години я втратив одного українського солдата, оскільки протитанкова ракета влучила у військовий вантажний автомобіль, три солдати були важко поранені. За останні 24 години».

За його словами, за всю військову операцію Україна втратила 2945 військових, після Мінських угод – 948 солдат. «І це моє щоденне життя. Це гаряча війна», - зазначив Президент.

Глава держави також підкреслив, що після того, як наша країна отримала протитанкові ракети «Джавелін» від США, суттєво зменшилась кількість танкових обстрілів. «Чому? Тому, що російські танкісти просто відмовляються їхати на лінію зіткнення. Ми наполовину зменшили кількість бойових втрат. Це яскрава демонстрація ефективності цього типу співпраці», - зауважив він.

Петро Порошенко також додав, що кожен міжнародний партнер України виконує свою важливу роль та місію. «В кожного є своя роль. ОБСЄ СММ є джерелом міжнародної інформації для всього світу. Завдяки ним цей процес вже не називається конфліктом на сході України, його почали називати тим, чим він є насправді – російською агресією проти суверенної та незалежної держави», - сказав Президент.

Він також зауважив, що після 2014 року ситуація у світі повністю змінилась, оскільки один з постійних членів Радбезу ООН, на якій базувалась система безпеки світу після Другої світової війни, заблокував роботу цього інструменту. «Оскільки агресор є постійним членом ООН і Рада Безпеки просто не працює. І Україна платить за це величезну ціну», - також зазначив Президент.

Глава держави додав: «Іноді мені кажуть, не треба дратувати Росію. Тому Україні не слід бути членом НАТО. Хочу нагадати кожному, в 2014 році Україна не мала програми щодо майбутнього членства в НАТО і мала нейтральний статус. Це не захистило нас від російської агресії. Тому нам слід припинити цей стан невизначеності. Не тільки Україна має платити цю величезну ціну, а й Європа. Ви маєте вивчити уроки Грузії, України, бо ми вважаємо себе східним флангом НАТО, східним флангом Європи. Моя країна є членом європейської родини, майбутнім членом ЄС. Тому, я закликаю вас припинити стан невизначеності. Ціна може бути дуже високою».

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

]]>
Sun, 17 Feb 2019 08:15:00 +0200
Президент України провів зустріч з Генеральним секретарем НАТОhttp://www.zoda.gov.ua/news/44434/prezident-ukrajini-proviv-zustrich-z-generalnim-sekretarem-nato.html/news/44434/prezident-ukrajini-proviv-zustrich-z-generalnim-sekretarem-nato.htmlПрезидент України підкреслив незмінність державного курсу євроатлантичної інтеграції України, який віднині закріплений у Конституції. Генеральний секретар позитивно відзначив ухвалення цього рішення та підтвердив, що Альянс продовжує дотримуватися політики відкритих дверейУ Мюнхені Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом

Глава держави подякував НАТО за консолідовану підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та рішуче засудження агресивних дій Росії.

Петро Порошенко високо оцінив масштабну практичну допомогу НАТО у реформуванні сектору безпеки і оборони України відповідно до стандартів НАТО. Було відзначено значний прогрес досягнутий українською стороною на цьому шляху.

Президент України підкреслив незмінність державного курсу євроатлантичної інтеграції  України, який віднині закріплений у Конституції. Генеральний секретар позитивно відзначив ухвалення цього рішення та підтвердив, що Альянс продовжує дотримуватися політики відкритих дверей. 

Окремо обговорено шляхи посилення співпраці України з Альянсом у відповідь на існуючі загрози в акваторії Чорного та Азовського морів, зокрема з метою зміцнення потенціалу українських ВМС.

У цьому контексті відзначено важливість очікуваного візиту в Україну Північноатлантичної Ради НАТО, який також має продемонструвати незмінну підтримку Альянсом України у протидії агресії Росії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг проінформував про результати зустрічі з Міністром закордонних справ РФ, на якій він зокрема закликав Росію звільнити українських моряків.

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

]]>
Fri, 15 Feb 2019 21:03:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/44430/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/44430/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у вихідніЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у вихідні.

16 лютого (субота):

09:00 -  фінальний етап XIX Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика (Запорізька гімназія №2 ім. Лесі Українки, вул. Шкільна, 36);

09:00 -  обласний етап конкурсу патріотичної пісні та поезії «Україна – це Ми» в рамках Всеукраїнського фестивалю дитячої художньої творчості «Єдина родина» (ПК «Орбіта»).

17 лютого (неділя):

08:00 - II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (Запорізький національний університет, І, ІІ, ІІІ, V корпуси);

11:00 - обласна олімпіада з музично-теоретичних дисциплін серед учнів старших класів мистецьких шкіл (музичне училище ім. П. Майбороди).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 15:33:00 +0200
Запорізького ветерана – афганця нагороджено орденомhttp://www.zoda.gov.ua/news/44431/zaporizkogo-veterana--afgantsya-nagorodzheno-ordenom.html/news/44431/zaporizkogo-veterana--afgantsya-nagorodzheno-ordenom.htmlОрденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено Блинова Володимира Петровича — заступника голови громадської організації «Запорізька обласна асоціація ветеранів Афганістану та АТО», учасника бойових дій в АфганістаніУказом Президента  України з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов'язку, патріотичне виховання молоді та активну громадську діяльність орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено Блинова Володимира Петровича — заступника голови громадської організації «Запорізька обласна асоціація ветеранів Афганістану та АТО», учасника бойових дій в Афганістані. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 15:29:00 +0200
Екстрена медична допомога в області готується до реформуванняhttp://www.zoda.gov.ua/news/44425/ekstrena-medichna-dopomoga-v-oblasti-gotujetsya-do-reformuvannya.html/news/44425/ekstrena-medichna-dopomoga-v-oblasti-gotujetsya-do-reformuvannya.htmlПро виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» у Запорізькій області за підсумками 2018 року повідомили в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастрофПро виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» у Запорізькій області за підсумками 2018 року повідомили в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

На сьогодні у Запорізькій області сформовано п’ять госпітальних округів, а саме: Запорізький (Вільнянський, Запорізький та Новомиколаївський райони), Василівський (Великобілозерський, Кам’янсько-Дніпровський, Василівський та Михайлівський райони), Пологівський (Оріхівський, Пологівський, Гуляйпільський, Токмацький, Розівський та Більмацький райони), Мелітопольський (Веселівський, Мелітопольський, Якимівський та Приазовський райони) та Бердянський (Приморський, Чернігівський та Бердянський райони).

Невідкладну медичну допомогу населенню області надають 74 бригади Запорізької станції екстреної (швидкої) допомоги, 14 бригад Василівського відділення ЕМД, 11 бригад Пологівського відділення ЕМД, 43 – Мелітопольської станції Е(Ш)МД та 14 бригад Токмацького відділення ЕМД.

Як повідомив директор Центру Костянтин Малашенко, госпіталізація пацієнтів з невідкладними станами здійснюється бригадами ЕМД відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу»,  а саме у найближчу лікарню інтенсивного лікування. Перевезення хворих між лікарнями, до лікарень планового лікування та паліативної допомоги,  інші перевезення хворих здійснюється лікарнями госпітального округу. Витрати на такі перевезення в бюджеті ЕМД не передбачені.

Загалом аналіз статистичних даних демонструє тенденцію до зниження звернень до швидкої допомоги у 2018 році в порівнянні з 2017 роком. Так, упродовж року було здійснено 398579 виїздів за викликами  (448829 у 2017р.), у тому числі: через нещасні випадки, травми та отруєння - 36969 (39662); раптові захворювання та стани - 303515 (353834); 13721 (14988) виїздів до хронічних хворих; 2021 (2173) виїзд на непрофільні виклики; позалікарняні пологи та патологія вагітності - 1475 (1707); перевезення пацієнтів, породіль до лікувальних закладів і травмпунктів - 19529 (19929) та безрезультатних виїздів - 15830 (14099). Упродовж року під час виїздів 377230 (429600) особам була надана медична допомога.

Реформа екстреної медичної допомоги наразі стартує у пілотних областях України. Запорізька область не входить до числа пілотних регіонів, але новації законодавства варто розуміти і жителям області. Швидку медичну допомогу тепер розділять на екстрену (необхідна термінова госпіталізація) та невідкладну (у людини загострення хронічної хвороби, висока температура та тиск). Бригада невідкладної допомоги може приїжджати через 2–3 години, а екстрена – через 10–20 хвилин після виклику.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 15:01:00 +0200
Глава держави: Гарантувати мир і свободу Україні, як і всім сусідам Росії, може лише членство в НАТО і ЄСhttp://www.zoda.gov.ua/news/44426/glava-derzhavi-garantuvati-mir-i-svobodu-ukrajini,-yak-i-vsim-susidam-rosiji,-mozhe-lishe-chlenstvo-v-nato-i-jes.html/news/44426/glava-derzhavi-garantuvati-mir-i-svobodu-ukrajini,-yak-i-vsim-susidam-rosiji,-mozhe-lishe-chlenstvo-v-nato-i-jes.html«Ми з вами знаємо – гарантувати мир і свободу нам, як і всім сусідам Росії, може лише членство в потужному оборонному об’єднанні, в НАТО, і членство в Євросоюзі, яке забезпечить потужний розвиток демократії і верховенства права, економіки і стандартів життя України», - наголосив Петро Порошенко«Що ж може бути для нас, сучасних українців, гарантією не повторення трагічних сторінок історії? Гарантує це нам лише державна незалежність України, яка спирається на потужну армію. ЗСУ – найкращий і єдиний гарант державної незалежності нашої держави… Ми спираємось на нашу армію, на ефективну економіку. І дуже важливо – ми спираємось на єдність українського народу», -  сказав Президент Петро Порошенко на урочистому зібранні, присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан.

Глава держави підкреслив, що попри війну і економічну блокаду, попри анексію Криму і окупацію частини Донбасу спільними зусиллями і єдністю вдалося зберегти свободу і незалежність України, зруйнувати російський сценарій розшматування України. За словами Президента, відроджена армія, відновлене економічне зростання, Угода про асоціацію і зона вільної торгівлі з ЄС, безвіз, зміцнення української ідентичності, Томос – це результат великих зусиль українського народу, в тому числі і ветеранів-афганців.

«Ми з вами знаємо – гарантувати мир і свободу нам, як і всім сусідам Росії, може лише членство в потужному оборонному об’єднанні, в НАТО, і членство в Євросоюзі, яке забезпечить потужний розвиток демократії і верховенства права, економіки і стандартів життя України», - наголосив Петро Порошенко. Президент подякував депутатам Верховної Ради, які тиждень тому підтримали його ініціативу і проголосували за обов’язковість вступу України до ЄС та Північноатлантичного альянсу. За словами Глави держави, наступного тижня у ВР він планує підписати цей документ.

«Найгірші випробування залишились позаду. Тепер настав час, коли успіхи нашої стратегії кожен українець має відчути на власній кишені. Відновлення економічного зростання відкриває можливості для перетворення України на регіонального лідера, на державу успішних, заможних і щасливих людей», - підкреслив Петро Порошенко. Президент додав, що Україна здійснить найамбітніші плани, бо має, в тому числі приклад єдності бойового братерства, мужності і чесного виконання свого обов’язку ветеранів-афганців.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

]]>
Fri, 15 Feb 2019 14:10:00 +0200
У день виводу військ із Афганістану запоріжці вшанували пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістівhttp://www.zoda.gov.ua/news/44424/u-den-vivodu-viysk-iz-afganistanu-zaporizhtsi-vshanuvali-pamyat-zagiblih-vojiniv-internatsionalistiv.html/news/44424/u-den-vivodu-viysk-iz-afganistanu-zaporizhtsi-vshanuvali-pamyat-zagiblih-vojiniv-internatsionalistiv.htmlУ День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР із Афганістану представники влади та громадськості зібралися біля пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам у Запоріжжі на Алеї СлавиУ День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР із Афганістану представники влади та громадськості зібралися біля пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам у Запоріжжі на Алеї Слави.

У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков, перший заступник голови обласної ради Єгор Семенков, керуючий справами виконкому Запорізької міської ради Роман Омельянович, голова Запорізького міського об’єднання Української Спілки ветеранів Афганістану Валентин Зарва, священослужителі, представники громадських організацій та жителі міста.

- Сьогодні ми традиційно зібралися, щоб вшанувати учасників бойових дій на території інших держав, тих, хто з честю та гідністю виконав свій військовий обов’язок у різний час, у різних державах. Афганська війна тривала десять років і за цей час Україна втратила близько чотирьох тисяч своїх синів. Тисячі запоріжців брали участь у тій неоголошеній війні, 129 наших земляків загинули на афганській землі, ще 12 – в інших локальних війнах. День виводу військ із Афганістану – це свято ветеранів-афганців та день пам’яті та скорботи за всіма загиблими воїнами-інтернаціоналістами. Бажаю вам сил, здоров’я і сили духу, добра у ваших родинах та миру для всіх нас, - звернувся до учасників мітингу Віктор Скобліков.

Варто відзначити, що з перших днів початку російської агресії у 2014 році десятки запорізьких «афганців» добровольцями пішли на фронт, передавали бойовий досвід своїм молодим побратимам, як і багато років тому, проявляли мужність і героїзм, захищаючи рідний край.

Запоріжці схилили голови та вшанували пам'ять загиблих під час воєнних дій хвилиною мовчання. Командир взводу ліцею «Захисник» майор Володимир Вабніц скомандував вихованцям про початок маршу. На завершення заходу учасники поклали квіти до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 13:02:00 +0200
Національно-культурні товариства регіону захистили проекти, які будуть реалізовані за кошти обласного бюджетуhttp://www.zoda.gov.ua/news/44423/natsionalno-kulturni-tovaristva-regionu-zahistili-proekti,-yaki-budut-realizovani-za-koshti-oblasnogo-bjudzhetu.html/news/44423/natsionalno-kulturni-tovaristva-regionu-zahistili-proekti,-yaki-budut-realizovani-za-koshti-oblasnogo-bjudzhetu.htmlУ Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці в центрі національних культур «Сузір’я» відбулося засідання координаційної ради громадських об’єднань національних меншин при голові Запорізької облдержадміністраціїУ Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці в центрі національних культур «Сузір’я» відбулося засідання координаційної ради громадських об’єднань національних меншин при голові Запорізької облдержадміністрації.

У його рамках під керівництвом заступника директора Департаменту - начальника управління міжнаціональних відносин Департаменту культури, туризму, національностей і релігій облдержадміністрації Павла Мяла проведено  відкритий захист конкурсних пропозицій проектів, наданих у рамках Програми підтримки розвитку культур національних меншин у Запорізькій області в 2019 році.

Загалом на конкурс було подано 27 проектів. Найбільшу кількість проектів – 12 – надали національні товариства Запоріжжя, сім – товариства Мелітополя, три – Бердянська.  Серед проектів, підготовлених національно-культурними товариствами – семінари та тренінги, фестивалі, кінофестивалі, видання книг та календарів, інші заходи.

 Як наголосив Павло Мяло, головною метою  заходів у рамках Програми підтримки розвитку культур національних меншин у Запорізькій області є консолідація національних спільнот. Президент Асоціації національних меншин Науфаль Хамдані та керівник осетино-аланського національно-культурного товариства, голова ради старійшин Асоціації національно-культурних товариств Заур Каргієв зазначили, що спільна робота представників різних національностей у Запорізькій області – запорука сили не лише нашого краю, а й усієї України.

Загалом у Запорізькій області проживають представники 130 національностей,  зареєстровано близько 95 громадських об’єднань національних меншин.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 12:05:00 +0200
Органи цивільного захисту регіону довели готовність до ліквідації надзвичайних подійhttp://www.zoda.gov.ua/news/44422/organi-tsivilnogo-zahistu-regionu-doveli-gotovnist-do-likvidatsiji-nadzvichaynih-podiy.html/news/44422/organi-tsivilnogo-zahistu-regionu-doveli-gotovnist-do-likvidatsiji-nadzvichaynih-podiy.htmlПід час щорічного збору керівного складу цивільного захисту області було підбито підсумки роботи органів управління та сил цивільного захисту у 2018 році та визначено основні завдання на 2019 рікПід час щорічного збору керівного складу цивільного захисту області було підбито підсумки роботи органів управління та сил цивільного захисту у 2018 році та визначено основні завдання на 2019 рік. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков, директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея, начальник Головного управління ДСНС у Запорізькій області Олексій Лепський.

Як підкреслив у своїй доповіді директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея, робота з ліквідації надзвичайних ситуацій, як один із основних пріоритетів, характеризується рівнем реагування на аварії, катастрофи та стихійні лиха.

Так, протягом 2018 року при ліквідації 8 906 надзвичайних подій врятовано 2 585 громадян, з них 190 дітей. Піротехнічними підрозділами виконано 383 заявки та знешкоджено 6 389 одиниць боєприпасів.

З початку 2018 року на території області зареєстровано 5752 пожежі, що на 24,7% менше, ніж  у 2017 році – 7 539. При цьому на 6% знижена кількість пожеж на підконтрольних об’єктах різної  форми власності (з 82 у 2017 році до 77 у 2018 році), на 22% знижена кількість пожеж у житловому секторі (з 5497 пожеж до 4 289).

Зменшена у 5  разів кількість пожеж на території лісгоспів (з 320 до 57), а їх площа знижена в 17 разів (з 820,28 га до 48,7 га).

Завдяки вжитим профілактичним заходам на території області досягнуто зменшення на 12% травмованих на пожежах (з 68 до 60) та знижена кількість загиблих на пожежах з 97 до 96.

За статистичними даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій на водних об’єктах України упродовж 2018 року врятовано 782 громадянина, з них  144 дитини. При цьому найвищий показник врятованих по державі припадає на Запорізьку область і дорівнює він 48%  від всіх врятованих на воді протягом минулого року.

Але поряд з цим залишається проблемним питанням забезпечення безпеки громадян на внутрішніх водоймах області − малі річки, ставки, кар’єри, де протягом року загинуло 22 громадянина, що склало 37% від загальної кількості загиблих.

- Ми б не досягли тих позитивних результатів роботи з порятунку людей на водних об'єктах, по профілактиці загибелі громадян на пожежах і їх попередженню без тісної роботи з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування, участі їх у зміцненні матеріально-технічної бази,  без впровадження нової техніки в усі сфери діяльності рятувальників, що обумовлює ступінь їх технічних можливостей. У 2018 році Головне управління ДСНС продовжило роботу із Запорізькою облдержадміністрацією та органами місцевої влади. По субвенціях із місцевих бюджетів та відповідно до прийнятих місцевих програм, підрозділам Головного управління була надана допомога у розмірі 7 млн. 303 тис. грн., на які були придбані: двигун для тягача «МАЗ-537» аварійно-рятувального загону, переносна електростанція, аварійно-рятувальне та пожежно-технічне обладнання, 15 комплектів апаратів на стиснутому повітрі, 60 комплектів бойового одягу, сучасні пожежні шоломи та панорамні маски, а також закуплені пально-мастильні матеріали. Хочу подякувати всім керівникам районних державних адміністрацій і місцевого самоврядування за ту підтримку, яку ви надаєте рятувальним підрозділам, - наголосив у своєму виступі начальник Головного управління ДСНС у Запорізькій області Олексій Лепський.

 Як зазначив, підбиваючи підсумки, заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков, у 2018 році заплановані заходи та визначенні завдання здійснені в повному обсязі та у встановлені терміни, що свідчить про готовність територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту та боєздатність особового складу Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, як її складової, до дій за призначенням.

- Основні зусилля органів управління територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту та безпосередньо Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, як її складової, у 2018 році були направленні на забезпечення готовності до дій за призначенням в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, виконання заходів у режимі підвищеної готовності та забезпечення безпеки громадян. Результати заходів, які були здійснені за минулий рік органами цивільного захисту області, свідчать про те, що вони готові виконувати свої завдання за призначенням та забезпечили виконання Плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік, - наголосив Віктор Скобліков.

Зважаючи на завдання, які диктує сьогодення, пріоритетними напрямками для територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту на 2019 рік визначено: вдосконалення системи попередження і реагування на надзвичайні ситуації шляхом здійснення комплексу оперативних та довгострокових заходів щодо попередження і нейтралізації загроз виникнення надзвичайних ситуацій. Створення структури органів управління системи цивільного захисту у складі утворених територіальних громад, із врахуванням кількості населення, наявності великих промислових підприємств та критеріїв щодо ризику виникнення надзвичайних ситуацій.  Також на території кожної адміністративно-територіальної одиниці базового рівня необхідно створити підрозділи місцевої пожежної охорони, які укомплектувати необхідною кількістю пожежної техніки та передбачити їх утримання коштом місцевих бюджетів тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 11:14:00 +0200
Об’єднані громади покращують якість надання соціальних послуг на місцяхhttp://www.zoda.gov.ua/news/44409/objednani-gromadi-pokrashujut-yakist-nadannya-sotsialnih-poslug-na-mistsyah.html/news/44409/objednani-gromadi-pokrashujut-yakist-nadannya-sotsialnih-poslug-na-mistsyah.htmlУ Запорізькій області триває реалізація проекту «Покращення якості соціального захисту та адміністративних послуг»У Запорізькій області триває реалізація проекту «Покращення якості соціального захисту та адміністративних послуг».

Основна мета проекту – досягнення належної якості та доступності соціальних послуг, підвищення спроможностей соціальних інституцій та активності громадян, залучення населення до управлінських процесів.

Проект реалізується за фінансової підтримки Німецького товариства GIZ на території шести адміністративних одиниць: Широківської, Веселівської та Приморської ОТГ, міста Бердянськ, а також у Якимівському й Пологівському районах.

У рамках проекту проведено моніторинг соціальних інституцій, робочі зустрічі та фокус-групи з представниками влади, фахівцями закладів і установ соціальної сфери, активістами громадських організацій, отримувачами соціальних послуг та адміністративних послуг соціального характеру.

Після ретельного вивчення стану соціального захисту населення розроблено довгострокові плани заходів щодо вдосконалення і розвитку системи надання соціальних та адміністративних послуг для обраних територій з урахуванням місцевих особливостей та ресурсного потенціалу.

На цей час розпочато роботу з реалізації планів розвитку.

Як повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, для більшості інституцій удосконалено нормативно-правові документи, які регламентують роботу соціальних інституцій. Розроблено угоди про співпрацю між районними управліннями соціального захисту населення, сільськими та селищними радами об`єднаних територіальних громад.

З метою удосконалення процесу визначення потреб населення у соціальних послугах і перспективах розвитку соціального обслуговування в рамках проекту проведено анкетування жителів громад.

Учасники проекту мають  плани щодо розширення можливостей установ та закладів соціального обслуговування: створення нових структур, запровадження нових інноваційних моделей соціальних послуг.

Для отримання найкращих результатів на шляху реформування працівники соціальної сфери Запорізької області постійно підвищують власний професійний рівень.

Зокрема, у Широківській громаді та місті Пологи стартувала «Школа громадянської активності», в якій спільно навчалися громадські активісти, представники органів влади і фахівці соціальних інституцій. Для них були підготовлені лекційні заняття, контрольні роботи, домашні завдання тощо, а також цікаві  практичні роботи в малих групах. На уроках вивчалася законодавча база, структура органів державної влади,  види соціального забезпечення та соціальної підтримки. Слухачі школи також визначали відмінності та спільні риси соціальних і адміністративних послуг. Найбільшу зацікавленість серед них викликали теми з основ самоадвокації, або як звернутися до органів влади та бути почутим.

У Веселівській громаді і місті Пологи відбулися зустрічі представників органів соціального захисту населення та охорони здоров`я. Її учасники обговорювали основні вимоги до медичної документації, яка використовується для організації соціального обслуговування,  до оформлення медичних висновків для отримання послуг надомного та стаціонарного догляду,  складання індивідуальних програм реабілітації дорослих і дітей з інвалідністю з метою належної організації реабілітаційного процесу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 10:48:00 +0200
Костянтин Бриль: «Господарства Новомиколаївщини є прикладом соціально відповідального бізнесу»http://www.zoda.gov.ua/news/44390/kostyantin-bril-gospodarstva-novomikolajivshini-je-prikladom-sotsialno-vidpovidalnogo-biznesu.html/news/44390/kostyantin-bril-gospodarstva-novomikolajivshini-je-prikladom-sotsialno-vidpovidalnogo-biznesu.htmlТакий висновок голова облдержадміністрації Костянтин Бриль зробив під час робочої поїздки до Новомиколаївського району, де відвідав низку підприємствТакий висновок голова облдержадміністрації Костянтин Бриль зробив під час робочої поїздки до Новомиколаївського району, де відвідав низку підприємств.

Зокрема, Костянтин Бриль ознайомився з роботою ТОВ «Лідер». Як повідомив генеральний директор Степан Кравчун, площа сільськогосподарських угідь в обробітку господарства становить 2314,8 га, в тому числі рілля - 2314,8 га. Крім цього, господарство орендує 2314,8 га землі, що знаходяться на території Запорізької області.

ТОВ «Лідер» спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових і олійних культур. На початок 2019 року в господарстві налічувалося 7617 голів свиней (84% до 2017 p.).

Нині на підприємстві працює 120-150 осіб. Середня заробітна плата становить 4150 грн., при цьому заборгованість із виплати зарплатні відсутня. Розрахунок з орендодавцями за оренду земельних паїв у 2018 році господарство здійснило на рівні 7% від нормативної грошової оцінки землі в повному обсязі.

Костянтин Бриль відвідав також ТОВ «Гайчур». Як повідомив директор товариства, Герой України Анатолій Головко, площа сільськогосподарських угідь в обробітку займає 2046 га, у тому числі рілля - 1705 га. На території Запорізької області взято в оренду ще 2046 га землі.

ТОВ «Гайчур» спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових і олійних культур. Нині на підприємстві працює 20 чоловік, середня заробітна плата яких складає 7073 грн. Розрахунок з орендодавцями за оренду земельних паїв у 2018 році господарство здійснило в повному обсязі.

Очільник регіону також ознайомився з будівництвом храму в с. Тернувате. Роботи з його зведення було розпочато в 2005 році за рахунок та силами товариства з обмеженою відповідальністю «Гайчур». Наразі тут тривають внутрішні оздоблювальні роботи, завершення яких заплановано в цьому році.

- Дуже приємно побувати на таких визначних підприємствах Запорізького краю. Господарства Новомиколаївщини є прикладом соціально відповідального бізнесу. Вони не лише дбають про розвиток сільського господарства, а й підтримують місцеву громаду. Керівники підприємств «Лідер» та «Гайчур» - справжні господарі і заслуговують на те, щоб з них брали приклад. Україна - аграрна держава, і від наших сільгоспвиробників залежить майбутнє всієї нашої області та країни в цілому, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 09:40:00 +0200
Костянтин Бриль взяв на контроль проблемні питання жителів Новомиколаївщиниhttp://www.zoda.gov.ua/news/44389/kostyantin-bril-vzyav-na-kontrol-problemni-pitannya-zhiteliv-novomikolajivshini.html/news/44389/kostyantin-bril-vzyav-na-kontrol-problemni-pitannya-zhiteliv-novomikolajivshini.htmlПід час робочої поїздки до Новомиколаївського району голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з адміністративно-господарським активом та громадою району з питань перспективного розвиткуПід час робочої поїздки до Новомиколаївського району голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з адміністративно-господарським активом та громадою району з питань перспективного розвитку. До обговорення долучилися керівники органів державної виконавчої влади району, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району, сільськогосподарських товариств та промислових підприємств, фермерських господарств, підприємці, депутати місцевих рад.

За словами очільника регіону, протягом 2017-2018 років за сприяння Запорізької облдержадміністрації на території Новомиколаївського району були повністю або частково вирішені  певні проблемні питання соціально-економічного розвитку району.

- Протягом 2018 року за кошти обласного бюджету - а це понад 1,5 мільйона гривень - придбано п’ять інтерактивних програмно-апаратних комплексів для опорного навчального закладу «Новмиколаївська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» та здійснено безоплатну передачу ще трьох  нових інтерактивних програмно-апаратних комплексів. Також вдалося поповнити  навчально-методичну та матеріально-технічну базу закладу, обладнано інклюзивно-ресурсну кімнату для роботи з дітьми з особливими потребами. Все це стало можливим завдяки понад 235 тисячам гривень, виділених з обласного бюджету. Крім цього, на умовах співфінансування було придбано шкільний автобус для Тернуватського опорного закладу загальної середньої та дошкільної освіти», - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону звернув увагу  на інші соціально важливі об’єкти. Так, дольова участь обласного бюджету у реконструкції системи теплопостачання Новомиколаївського районного центру культури та дозвілля з установленням твердопаливної котельні склала 900 тис. грн. при загальній кошторисній вартості 1896,407 тис.грн.

У 2017 році були завершені роботи на об’єкті «Капітальний ремонт будівлі за адресою: вул. Войкова (Шкільна), 100 смт. Новомиколаївка для поселення вимушених переселенців», кошторисна вартість якого  1882,625 тис. грн. У реалізації проекту брали участь Проект розвитку ЄС ПРООН (1200 тис.грн.) та бюджети всіх рівнів (1488,353 тис.грн.), з них обласний - 725,728 тис. грн., районний - 762,625 тис. грн. Завдяки ремонту цього об’єкта було облаштовано 28 придатних для проживання кімнат.

Окрему увагу Костянтин Бриль приділив автомобільним дорогам загального користування місцевого значення, які з 1 січня 2018 року були передані в управління обласної державної адміністрації. В результаті цього у 2018 році значно збільшено обсяги фінансування на їх ремонт та експлуатаційне утримання. Так, у 2018 році на ремонт та утримання доріг комунальної власності з місцевого бюджету освоєно 3243,3 тис. грн., на дороги загального користування місцевого значення за рахунок коштів субвенції з Державного дорожнього фонду  на експлуатаційне утримання спрямовано 13 450 тис. грн., на поточний середній ремонт доріг загального користування -  7 310 тис. грн.

За рахунок фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету придбано екскаватор-навантажувач для збору, транспортування та складування твердих побутових відходів вартістю близько 2800,6 тис. грн.,  вакуумна машина для вивозу рідких відходів вартістю 1770 тис. грн., які передано на баланс КП «Надія».

Під час обговорення проблем територій району було порушено питання відновлення пільгового нічного тарифу на електричну енергію для юридичних осіб. Через його скасування  місцеві виробники хліба та хлібобулочних виробів вимушені закрити підприємство. Внаслідок цього в шкільних буфетах та у віддалених населених пунктах не буде реалізовуватись їхня продукція (протягом 2018 року валовий обсяг виробництва становив 516,4 тис. грн.), скорочено п’ять  робочих місць і перестане існувати ще одне підприємство, що викличе негативний резонанс у жителів району.

За словами Костянтина Бриля, з 1 січня 2019 року втратили чинність тарифи, диференційовані за періодами часу для непобутових споживачів, які визначалися згідно з постановою НКРЕ КП.

- До впровадження повномасштабного ринку електричної енергії продовжує функціонувати Оптовий ринок електричної енергії України, на якому ціна електричної енергії формується погодинно та пропорційно добовому графіку навантаження, а саме: в періоди максимального навантаження Об’єднаної енергетичної системи України ціна на електричну енергію найвища, в періоди мінімального навантаження - ціна на електроенергію найнижча. Відповідно енергопостачальник має можливість формувати ціну на електричну енергію для споживача з урахуванням рівня погодинної ціни на електричну енергію в Оптовому ринку електричної енергії України. Отже, споживачі електричної енергії, які користувалися тарифами, диференційованими за періодами часу, матимуть можливість укласти договір з електропостачальником із застосуванням цін, що враховують добовий графік споживання електричної енергії, що буде більш привабливим для споживача, - роз’яснив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 09:11:00 +0200
Заклади освіти розвиваються в умовах децентралізаціїhttp://www.zoda.gov.ua/news/44388/zakladi-osviti-rozvivajutsya-v-umovah-detsentralizatsiji.html/news/44388/zakladi-osviti-rozvivajutsya-v-umovah-detsentralizatsiji.htmlЗ метою реалізації Закону України «Про освіту» в умовах децентралізації влади триває робота щодо перспективного розвитку галузі освітиЗ метою реалізації Закону України «Про освіту» в умовах децентралізації влади триває робота щодо перспективного розвитку галузі освіти.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, у дошкільній освіті за 2018 рік створено 299 місць для дітей дошкільного віку, відновлено роботу двох закладів дошкільної освіти, додатково відкрито сім груп.

Як результат, черга для влаштування дітей у заклади дошкільної освіти скоротилася більше ніж удвічі у порівнянні з попереднім роком. У 46 районах, містах, об’єднаних територіальних громадах повністю забезпечена потреба населення у закладах дошкільної освіти.

У подальших планах -  введення в дію нових дитячих садків, реконструкція приміщень, відкриття на базі закладів загальної середньої освіти додаткових груп.

У загальноосвітній ланці створюються умови для забезпечення доступності населення області до якісної освіти. Створено 22 територіальних освітніх округи, у яких функціонують 23 опорні заклади з 28 філіями. На оснащення опорних шкіл кабінетами природничо-математичних дисциплін за рахунок освітньої субвенції спрямовано понад 8 млн. грн.

Послідовно вирішується питання створення інклюзивного середовища у закладах освіти. У 2018/2019 навчальному році в області функціонує 178 закладів загальної середньої освіти з інклюзивною формою навчання, в яких у 454 інклюзивних класах навчається 703 дитини з особливими освітніми потребами, та 45 закладів дошкільної освіти, де у 58 групах організовано навчання за інклюзивною формою для 138 дітей.

Загальна кількість закладів освіти з інклюзивною формою навчання по області становить 223, вони забезпечують право на освіту 841 дитини з особливими освітніми потребами, що вдвічі більше у порівнянні з минулим навчальним роком.

В області також функціонує 32 інклюзивно-ресурсні центри, в 30 з них здійснюється комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дітей.

Для створення Нового освітнього простору та облаштування ресурсних кімнат і медіатек у школах, де здійснюється інклюзивне навчання, коштом освітньої субвенції в сумі 16,5 млн. грн.  оснащено 70 ресурсних кімнат;  за кошти обласного бюджету придбано обладнання для 17 ресурсних кімнат на 4 млн. грн.

У 2018 році повністю забезпечувалося підвезення з 532 населених пунктів до 341 школи і додому 12,6 тисячі учнів і вчителів, які проживають у сільській місцевості. Для оновлення автобусного парку за кошти з різних джерел, у тому числі й шляхом співфінансування, придбано 16 нових шкільних автобусів. Для оновлення парку шкільних автобусів необхідно придбати близько 70 одиниць нових транспортних засобів.

Основне завдання, яке вирішувалося протягом 2018 року у ланці професійної (професійно-технічної) освіти, - подолання дисбалансу між попитом підприємств області на якісну робочу силу і можливостями його задовольнити.

З метою популяризації робітничих професій протягом року проводилася робота щодо створення навчально-практичних центрів галузевого спрямування. У 2018 році відкрито: центр з професій «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник» на базі державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»; центр з професій «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник» на базі державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»; центр з професії «Оператор верстатів з програмним керуванням» на базі державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

Планується створення  ще двох навчально-практичних центрів з професій: «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування» і «Монтажник систем утеплення будівель», а також майстерня з професії «Слюсар».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Feb 2019 08:34:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/44387/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/44387/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 15 лютого, о 10:00 відбудеться щорічний збір керівного складу цивільного захисту області з підбиття підсумків роботи органів управління та сил цивільного захисту у 2018 році та визначення основних завдань на 2019 рікЗавтра, 15 лютого, о 10:00 відбудеться  щорічний збір керівного складу цивільного захисту області з підбиття підсумків роботи органів управління та сил цивільного захисту у 2018 році та визначення основних завдань на 2019 рік (зала 200 ОДА).

Запрошуємо до участі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 14 Feb 2019 16:36:00 +0200
Пам’ять про Сергія Синенка живе у серцях запоріжцівhttp://www.zoda.gov.ua/news/44386/pamyat-pro-sergiya-sinenka-zhive-u-sertsyah-zaporizhtsiv.html/news/44386/pamyat-pro-sergiya-sinenka-zhive-u-sertsyah-zaporizhtsiv.htmlДо Дня Героїв Небесної Сотні відбулося покладання квітів на місці поховання Героя України, учасника запорізького Майдану Сергія Синенка у с. Володимирівське Запорізького районуДо Дня Героїв Небесної Сотні відбулося покладання квітів на місці поховання Героя України, учасника запорізького Майдану Сергія Синенка у с. Володимирівське Запорізького району.  Вшанувати борця за свободу прийшли батьки Петро Іванович та Наталія Федорівна, дружина Ганна, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, представники Широківської громади, друзі та односельці.

З початку Революції Гідності Сергій підтримував своїх друзів на Майдані у Києві, а після ухвалення диктаторських законів Януковича активно долучився до протестного руху в рідному місті. 26 січня 2014 року разом із тисячами мітингувальників він був на площі Фестивальній, підвозив сіль, пісок, захисні шоломи, знаряддя оборони від «тітушок».

Вороги жорстоко помстилися Сергію. 13 лютого 2014 року його знайшли вбитим у спаленій машині поблизу с. Червоний Яр. За кілька днів відповідальність за злочин взяла на себе проросійська терористична організація «Привиди Севастополя». На жаль, справжніх замовників та виконавців убивства досі не знайдено.

Указом Президента України від 21.11.2014  № 890/2014 Сергію Синенку присвоєно звання «Герой України» з врученням ордена «Золота зірка» (посмертно). На його честь названо одну з найдовших вулиць Дніпровського району Запоріжжя.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 14 Feb 2019 16:32:00 +0200
В області обирають «Господиню свого краю»http://www.zoda.gov.ua/news/44382/v-oblasti-obirajut-gospodinju-svogo-kraju.html/news/44382/v-oblasti-obirajut-gospodinju-svogo-kraju.htmlПідбито підсумки обласного конкурсу «Господиня свого краю», який проводиться вже 18 рік поспільПідбито підсумки обласного конкурсу «Господиня свого краю», який проводиться вже 18 рік поспіль.

Переможців у кожній номінації визначено на засідання конкурсної комісії, яке провела директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова.

Основною метою конкурсу є підвищення ролі жінок у суспільстві, підтримка жінок, які плідно працюють у різних сферах господарського, суспільно-політичного, духовного і громадського життя Запорізької області. За роки існування конкурс набув популярності і сприяє впровадженню гендерної рівності в суспільстві.     

Як підкреслила Світлана Абдурахманова, учасниками конкурсу можуть бути жінки віком від 18 років, які своєю діяльністю здійснюють значний внесок у розвиток державотворення, економіки, освіти, культури, спорту, є  лідерами в різних галузях, впливають на громадське життя області.

До участі в конкурсі залучаються жінки за поданням структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, громадських організацій.

Цього року участь у конкурсі беруть 132 жінки з різних галузей у 16 номінаціях: «Жінка – представник місцевих органів виконавчої влади», «Жінка – представник органів місцевого самоврядування», «Жінка – громадський діяч», «Жінка – керівник підприємства», «Жінка – працівник агропромислового комплексу», «Жінка – працівник малого та середнього бізнесу», «Жінка – працівник освіти і науки», «Жінка – працівник охорони здоров’я», «Жінка – працівник культури та мистецтва», «Жінка – спортсменка», «Жінка – працівник засобів масової інформації», «Жінка – працівник правоохоронних, судових органів, нотаріату та адвокатури», «Жінка – військовослужбовець, працівник Збройних сил України», «Жінка – працівник сфери соціального захисту населення», «Жінка – волонтер» та «Жінка – берегиня свого роду».

У кожній номінації  обрано по три переможці, проте у номінаціях з невеликою кількістю учасників можуть обрати по два переможці, натомість з великою кількістю претендентів – по чотири.

Нагородження переможців конкурсу відбудеться традиційно до Міжнародного жіночого дня, що святкується 8 березня.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 14 Feb 2019 15:58:00 +0200
З березня стартує готівкова компенсація субсидіантам для оплати комунальних послуг http://www.zoda.gov.ua/news/44381/z-bereznya-startuje-gotivkova-kompensatsiya-subsidiantam-dlya-oplati-komunalnih-poslug.html/news/44381/z-bereznya-startuje-gotivkova-kompensatsiya-subsidiantam-dlya-oplati-komunalnih-poslug.htmlУже незабаром отримувачі субсидій, яким призначено з початку нинішнього опалювального періоду, будуть отримувати «живі гроші» для розрахунків за комунальні послугиУже незабаром отримувачі субсидій, яким призначено з початку нинішнього опалювального періоду, будуть отримувати «живі гроші» для розрахунків за комунальні послуги. Адже в Україні стартує нова модель монетизації субсидій.

Про стан підготовки у регіонах до надання житлових субсидій у готівковій формі йшла мова на селекторній нараді, яка відбулася  під головуванням Міністра соціальної політики України Андрія Реви. У нараді взяли участь працівники Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації, представники органів соціальної сфери міста Запоріжжя, Ощадбанку, Укрпошти і Пенсійного фонду України, керівники територіальних управлінь соціального захисту в містах та районах області.

Запорізькі фахівці доповіли, що територіальні органи соціального захисту населення Запорізької області готові до проведення відповідної роботи. Згідно з Положенням  20 лютого поточного року будуть сформовані реєстри на видачу  коштів.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, на сьогодні в області нараховується 166 тисяч отримувачів субсидій. Середній розмір субсидій становить 1,5 тис. гривень. Тобто щомісячно готівкою видаватимуться  загальна сума в розмірі 249,0 млн. гривень.

Субсидія «старим» отримувачам буде надсилатись грошовим переказом через Ощадбанк, а пенсіонерам її виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Слід взяти до уваги, що всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають її у березні в готівковій формі для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні надійдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні - за квітневу комуналку.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантам через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 14 Feb 2019 14:53:00 +0200
Завдяки політичній волі ми позбулися російської газової залежності – Президентhttp://www.zoda.gov.ua/news/44378/zavdyaki-politichniy-voli-mi-pozbulisya-rosiyskoji-gazovoji-zalezhnosti--prezident.html/news/44378/zavdyaki-politichniy-voli-mi-pozbulisya-rosiyskoji-gazovoji-zalezhnosti--prezident.htmlПрезидент Петро Порошенко наголошує, що Україні вдалося «вистояти і позбутися російської газової залежності»

Президент Петро Порошенко наголошує, що Україні вдалося «вистояти і позбутися російської газової залежності». Він нагадав про умови газової угоди 2009 року, коли Україна потрапила в енергетичну залежність від російського газового монополіста «Газпрома».

«Кабальні угоди з «Газпромом» 2009 року, коли Україна платила завищену ціну і взяла на себе зобов’язання купувати щорічно 52 млрд кубів газу на рік. А якщо ти купуєш менше 42 млрд кубів, брав ти чи не брав, споживав чи не споживав, з державного бюджету кошти будуть зніматися. Такий принцип «бери, або плати», був закладений в тому контракті. У 2017 році Україна спожила 14 млрд кубів. Порівняйте – 52 млрд, де вони домовилися спільно красти і 14 млрд. А у 2018 році – 10,5 млрд куб», - зазначив Президент під час зустрічі з керівниками підприємств Харківщини.

«Це наш рішучий крок щодо підвищення енергоефективності й забезпечення енергонезалежності держави. І ми це зробили. Так, як ми вистояли без російського газу», - наголосив Президент та нагадав про перемогу України в Стокгольмському арбітражному суді, за рішенням якого нашій країні «Газпром» має виплатити 4,6 млрд доларів, які переплачувала Україна за тим контрактом. «Ми зупинили крадіжку. До цього ні в кого не вистачало політичної волі», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що з початком агресії Росії проти України у 2014 році значна частина промислового потенціалу нашої країни була зруйнована, або потрапила під окупацію.

«У 2014 році Росія здійснила анексію Криму й окупувала частину Донбасу, заблокувавши роботу понад 20% промислових підприємств України. Кремль продовжив економічну блокаду України і від цього найбільше постраждав схід України – український промисловий центр», - зазначив Президент.

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

]]>
Thu, 14 Feb 2019 14:01:00 +0200
Вільнянські вчителі отримали комп’ютерне обладнання, придбане за кошти обласного бюджетуhttp://www.zoda.gov.ua/news/44377/vilnyanski-vchiteli-otrimali-kompjuterne-obladnannya,-pridbane-za-koshti-oblasnogo-bjudzhetu.html/news/44377/vilnyanski-vchiteli-otrimali-kompjuterne-obladnannya,-pridbane-za-koshti-oblasnogo-bjudzhetu.htmlСьогодні голова облдержадміністрації Костянтин Бриль перебуває з робочою поїздкою у Вільнянському районіСьогодні голова облдержадміністрації Костянтин Бриль перебуває з робочою поїздкою у Вільнянському районі. Насамперед він вручив обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя початкової школи.

За словами Костянтина Бриля, в рамках Програми розвитку освіти Запорізької області за кошти обласного бюджету було придбано обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя початкової школи. До комплекту входить короткофокусний широкоформатний інтерактивний проектор з кріпленнями, дошка-екран з матовою поверхнею та ноутбук для вчителя.

- Освіта - один із пріоритетів діяльності обласної влади. Наші діти мають отримувати якісну освіту, що неможливо без сучасного матеріально-технічного забезпечення закладів освіти. Обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя для початкової школи було закуплено у 2018 році для 55 закладів загальної середньої освіти 30 районів, міст, об’єднаних територіальних громад Запорізької області. Також Програмою розвитку освіти Запорізької області на 2018-2022 роки передбачено збільшення фінансування галузі «Освіта» для того, щоб діти, незалежно від місця навчання і проживання, мали можливість отримувати якісну освіту, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Сертифікати отримали директор Вільнянської ЗОШ №1 Валентина Малиш; директор Вільнянської ЗОШ №3 Ірина Гринько; директор Матвіївського ЗНВК «Всесвіт» Олена Фесенко та директор Люцернянського HBК Ольга Федоренко.

Очільник регіону також вручив відзнаки жителям Вільнянщини. Медаллю «За розвиток Запорізького краю» був нагороджений Анатолій Чаусов. Грамотами Запорізької обласної державної адміністрації були нагороджені: завідувач відділення Вільнянської ЦРЛ Андрій Мельниченко; пожежний-рятувальник Олександр Приходько; опікун багатодітної родини Олена Іванченко; вчитель Наталя Старикова та слюсар підприємства «РІСТ» Руслан Кармазь.

У рамках робочої поїздки Костянтин Бриль провів зустріч з адміністративно-господарським активом та громадою району. На нараду були запрошені керівники органів державної виконавчої влади району, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району, сільськогосподарських товариств та промислових підприємств, фермерських господарств, підприємці, депутати місцевих рад.

Очільник регіону повідомив, що облдержадміністрацією постійно надається фінансова підтримка Вільнянському району для впровадження інвестиційних проектів. Тільки за останні два роки проведено реконструкцію чотирьох об’єктів, пов’язаних із забезпеченням населених пунктів району питною водою. Так, за кошти обласного бюджету на умовах співфінансування з місцевих бюджетів було здійснено: реконструкцію водопровідної мережі в с. Семененкове вартістю понад  800 тис. грн.; реконструкцію зовнішнього водопроводу по вул. Металістів у м. Вільнянськ - 267 тис. грн. (обласний бюджет 220,3 тис. грн.); водопроводу по вул. Садовій с. Вільнянка - 282,5 тис. грн. (обласний бюджет 252,5 тис. грн.).

- Хочу пообіцяти, що в поточному році будуть завершені та введені в експлуатацію важливі для громади Вільнянщини об’єкти. Зокрема, йдеться про реконструкцію водопровідної мережі до с. Антонівка. Вартість цього об’єкта становить 1 334,4 тисячі гривень. Із цих коштів  обласний бюджет виділив 90%. Ще 10% фінансування - кошти Антонівської сільської ради. Окрему увагу приділено реконструкції водоводу питної води в с. Петрівське. Вартість цього об’єкта - 783,7 тисячі гривень. З них обласний бюджет передбачив  708,9 тисячі гривень. Робота обласної влади полягає не тільки у виділенні фінансування, а й у пошуку підрядника та контролі вчасного і якісного виконання роботи, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. 

Очільник регіону також повідомив, що за кошти обласного екологічного фонду в 2017 році було розпочато реконструкцію каналізаційних очисних споруд м. Вільнянськ вартістю 42 млн.грн. Завершити цей об’єкт заплановано в 2019 році. Реалізація інвестиційного проекту дозволить досягти позитивного екологічного та санітарного ефекту в м. Вільнянськ, де проживає біля 16 тис. чоловік.

Також у 2017 році облдержадміністрацією було придбано два сміттєвози вартістю 2,4 млн. грн. кожний для Вільнянської міської ради та Михайлівської сільської ради об’єднаної територіальної громади. Для розв’язання питання безперебійного електропостачання житлових будинків та вуличного освітлення по вул. Металістів м. Вільнянськ з обласного бюджету виділено 1 млн. грн. для будівництва нової трансформаторної підстанції.

У рамках обговорення проблемних питань територій району було порушено питання щодо розміщення ТОВ «БІЛЯЇВСЬКИЙ ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» кар’єру із збагачення і переробки каоліну з комплексом будівель та споруд на території Павлівської сільської ради, за межами населених пунктів.

 - Жоден проект у регіоні ще не приймався настільки бурхливо. Та наголошую, що все має відбуватись відповідно до законодавства. На останньому громадському слуханні були сформовані пропозиції  та зауваження.  Нині вирішення питання знаходиться на рівні  Міністерства екології та природних ресурсів України. Оскільки ця планована діяльність відноситься до першої категорії, на цей час проходить етап процедури - проведення громадського обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля. Як голова облдержадміністрації я не можу сказати «ні» інвестору, але не можу й відмовити громаді. Тож усе має йти законним шляхом і останню крапку в цьому питанні поставлять фахівці, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 14 Feb 2019 13:37:00 +0200
Продовження реформи закріпить здобутки галузі охорони здоров’я області за 2018 рік http://www.zoda.gov.ua/news/44376/prodovzhennya-reformi-zakripit-zdobutki-galuzi-ohoroni-zdorovya--oblasti-za-2018-rik.html/news/44376/prodovzhennya-reformi-zakripit-zdobutki-galuzi-ohoroni-zdorovya--oblasti-za-2018-rik.htmlНа засіданні колегії Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації підбито підсумки діяльності закладів охорони здоров’я за 2018 рікНа засіданні колегії Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації підбито підсумки діяльності закладів охорони здоров’я за 2018 рік. Участь у заході взяли перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян, голови райдержадміністрацій, міські голови та голови об’єднаних територіальних громад, головні лікарі обласних закладів охорони здоров’я та керівники приватних та відомчих закладів, завідувачі клінічних кафедр вищих навчальних закладів та директори медичних коледжів.

- Насамперед хочу подякувати вам за важку працю, адже немає жодної людини, яка не звернулась би до лікарів за допомогою. При цьому ви несете відповідальність за наші життя. Для обласної влади реформа галузі медицини є пріоритетною, її результатом ми вбачаємо розбудову потужної ефективної системи надання медичних послуг. Хочу підкреслити, минулого року нашій області було виділено рекордні 4,3 млрд. грн. на цю галузь.  Тільки з обласного бюджету виділено понад 500 млн. грн., на придбання обладнання – 50 млн. грн. Тобто ми всіма силами намагаємось наповнити наші лікарні сучасним обладнанням. Ми розуміємо, що за результатом, звичайно, стоять люди, і це ви, тож  вітаю вас, удачі й наснаги, - привітала учасників Елла Слепян.

Посадовець вручила нагороди за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток системи охорони здоров’я та за підсумками роботи 2018 року грамотою облдержадміністрації колектив обласного центру серцево-судинних захворювань, а також вручила цінний подарунок від голови облдержадміністрації директору Мелітопольського центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Лілії Диріній.

Директор Департаменту Вікторія Клименко доповіла про виконані завдання уряду у сфері охорони здоров’я  протягом року.

- Робота Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації в 2018 ріці була присвячена розробленню і затвердженню плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги. Відповідно до наказу МОЗ у Запорізькій області повинно існувати: 22 центри первинної медико-санітарної допомоги, 51 амбулаторія групової практики, 92 амбулаторії монопрактики, 211 пунктів здоров’я, шість фельдшерсько-акушерських пунктів та 31 фельдшерський пункт. В області також було визначено лікарні інтенсивного лікування, що повинні забезпечуватися багатопрофільними відділеннями інтенсивного лікування першого та другого рівня. У 2019 році ці заклади будуть забезпечені  спеціальними автомобілями типу В (по одному на лікарню, які знаходяться поза межами міста обласного значення), - повідомила Вікторія Клименко.

Для підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості було виділено фінансування на 2017-18 роки – 151317,4 тис. грн. та на 2019 рік – 30093,6 тис. грн.  пропорційно до чисельності сільського населення області. Таким чином, на будівництво амбулаторій у сільській місцевості  передбачено  181411,0 тис грн.

Посадовець повідомила, що для Запорізької області на 2018 рік розподілено субвенцію з державного бюджету на реалізацію програми «Доступні ліки» у сумі 50440,0 тис. грн. Субвенція розподілена між адміністративно-територіальними одиницями області на підставі статистичних даних щодо чисельності осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.

Упродовж року здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів на суму 49 341,1 тис. грн., що становить 97,8% від виділених на січень-грудень  2018  року коштів.

- Вже з 01 липня 2019 року Національна служба здоров’я України розпочне фінансування медичних послуг амбулаторно-поліклінічної ланки за програмою «Безкоштовна діагностика», на яку в бюджеті  закладено 2 млрд. гривень. Діагностичні послуги будуть оплачуватися за новою моделлю - «гроші йдуть за пацієнтом». Це означає, що пацієнт має право отримати їх безкоштовно, а оплата у медичний заклад надійде від НСЗУ за ринковими, конкурентними тарифами. Враховуючи повільний перехід закладів охорони здоров’я до комунальних некомерційних підприємств та необхідність проведення якісної, доступної та своєчасної діагностики найпоширеніших хвороб системи кровообігу серед населення області, Департамент уже поставив у лікарні інтенсивного лікування системи ультразвукового сканування, апарати добового моніторування артеріального тиску та ЕКГ за рахунок спільного Проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України, що дозволяє вже на сьогодні запровадити безкоштовну діагностику, - повідомила Вікторія Клименко.

Наразі в області створено 47 комунальних некомерційних і комунальних підприємств первинної медичної допомоги та шість закладів спеціалізованої медичної допомоги. Крім цього, 20 закладів надання вторинної медичної допомоги рішенням Запорізької міської ради перетворено на комунальні некомерційні підприємства, наразі здійснюється оформлення документів. Триває процес перетворення на комунальні некомерційні підприємства центральних районних лікарень. На 29.01.2019  43 комунальних некомерційних підприємства надання первинної медичної допомоги уклали угоду з Національною службою здоров’я України.

- Головними перспективами на поточний рік ми вбачаємо: перетворення закладів охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) та високоспеціалізовану медичну допомогу,  в комунальні некомерційні підприємства; будівництво та оснащення медичним обладнанням, у тому числі для використання телемедицини, та службовим автотранспортом одного центру первинної медико-санітарної допомоги та 16 амбулаторій, розташованих у сільській місцевості; придбання ангіографічного обладнання для закладів області  на умовах співфінансування; створення регіонального центру громадського здоров’я; запровадження безкоштовної діагностики для всіх  жителів області в централізованих лабораторіях і проведення додаткового УЗД обстеження та добового моніторування артеріального тиску й ЕКГ на апаратах, що придбані за рахунок проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України, - підсумувала директор Департаменту Вікторія Клименко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 14 Feb 2019 12:42:00 +0200