Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Mon, 10 Dec 2018 03:52:29 +0200До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/43603/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/43603/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у суботу, 8 грудняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у суботу, 8 грудня:

09:15 – обласний етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка  (Запорізький колегіум «Мала гуманітарна академія», вул. Героїв 93-ї бригади, 13);

10:00 -  обласний фестиваль-конкурс аматорських театральних колективів «Запоріжжя театральне» (ПК «Титан»);

11:00 - урочиста церемонія відкриття турніру з дзюдо серед юнаків та дівчат на призи президента ЗОФД Барца Е.А. (ПС «Юність»).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 15:39:00 +0200
Працівники обласної ради приймають вітання з нагоди професійного святаhttp://www.zoda.gov.ua/news/43600/pratsivniki-oblasnoji-radi-priymajut-vitannya-z-nagodi-profesiynogo-svyata.html/news/43600/pratsivniki-oblasnoji-radi-priymajut-vitannya-z-nagodi-profesiynogo-svyata.htmlУ День працівника місцевого самоврядування, що відзначається 7 грудня, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко долучилася до привітань працівників апарату Запорізької обласної ради. Привітав колег і голова обласної ради Григорій Самардак разом із заступникамиУ День працівника місцевого самоврядування, що відзначається 7 грудня, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко долучилася до привітань працівників апарату Запорізької обласної ради. Привітав колег і голова обласної ради Григорій Самардак разом із заступниками.

Зінаїда Бойко підкреслила важливість та потрібність  роботи працівників місцевого самоврядування для всієї країни.

- Безумовно, ми з вами, колеги, служимо українському народові. На жаль, наша справа така, що багато чим доводиться жертвувати, щоб своєчасно та в повному обсязі виконувати ті чи інші завдання. Вважаю, що представників місцевого самоврядування, особливо керівництво, все ж таки обирає нард. Саме ця частина довіри  населення є і основою ефективної роботи. І ще головною рисою працівників органів місцевого самоврядування є щире вболівання за свою територію, її розвиток та благополуччя. Від усієї душі бажаю вам, щоб ваша робота була цікавою, щоб ви з радістю йшли на роботу і ще з більшою радістю поверталися додому, - привітала присутніх Зінаїда Бойко.

Від імені голови облдержадміністрації Зінаїда Бойко вручила нагороди посадовцям місцевого самоврядування виконавчого апарату Запорізької обласної ради. За сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування та з нагороди Дня місцевого самоврядування медаллю за розвиток Запорізького краю нагороджено Єгора Мороза. Грамотою Запорізької облдержадміністрації нагороджено Ольгу Олексюк.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 15:33:00 +0200
У Запоріжжі відкрилася унікальна виставка «Блокпост Пам'яті» речей загиблих військовихhttp://www.zoda.gov.ua/news/43599/u-zaporizhzhi-vidkrilasya-unikalna-vistavka-blokpost-pamyati-rechey-zagiblih-viyskovih.html/news/43599/u-zaporizhzhi-vidkrilasya-unikalna-vistavka-blokpost-pamyati-rechey-zagiblih-viyskovih.htmlУ Запорізькій універсальній обласній бібліотеці відбулася презентація книги пам’яті учасників Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил та виставки «Блокпост Пам’яті». У заході взяла участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда БойкоУ Запорізькій універсальній обласній бібліотеці  відбулася презентація книги пам’яті учасників Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил та виставки «Блокпост Пам’яті». У заході  взяла участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

«Блокпост Пам'яті» — пересувна виставка в Україні, головними експонатами якої є персональні речі загиблих військових. Особисті речі розміщені у вітринах — ящиках від боєприпасів.

Організатор виставки -  волонтер місії «Евакуація-200», яка займається пошуком та евакуацією загиблих на Донбасі, Павло Нетьосов розповів, що виставка має 34 вітрини, зібрано понад 400 експонатів. У Запоріжжя виставка прибула за ініціативи громадської організації сімей загиблих в АТО «Родина козацької звитяги» та за підтримки голови облдержадміністрації Костянтина Бриля і Фонду сприяння обороні області.

За задумом автора, подібні мобільні виставки мають відкриватися об'єднаннями батьків і родичів загиблих та ветеранськими організаціями в межах усієї країни.

Книга пам’яті учасників Антитерористичної операції вийшла накладом тисячу примірників. Вона розповідає про військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи державу. Поки що книга розрахована на родини загиблих – на кожну родину по одній книзі.

- Книга, фотовиставка, речі бійців – це все потрапило до нас із зони бойових дій. Це частина пам’яті всієї України та кожного українця. Це видання допоможе зберегти пам'ять про тих, хто вже ніколи не повернеться додому, - вважає Павло Нетьосов.

Пам’ятати подвиг військових та не забувати про їх вклад у наше мирне життя закликала й керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

- Для запорізької громади відкриття такої виставки – значна подія. Дуже важливо пам’ятати про тих людей, хто є справжніми героями держави. У книгу пам’яті історія кожного бійця вписана золотими буквами. Ця книга про тих людей, хто буде прикладом для майбутніх поколінь, про тих, хто є героями та захисниками… Речі, фотографії, історії бійців – це  необхідно зберегти для майбутніх поколінь, ці речі безцінні. Саме на таких прикладах виховується патріотична молодь. Слава українського народу не вмре ніколи, бо у нас є такі герої, - зазначила  Зінаїда Бойко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 15:02:00 +0200
Співпраця регіону з Німеччиною продовжується у звичайному режимі попри запровадження воєнного стануhttp://www.zoda.gov.ua/news/43594/spivpratsya-regionu-z-nimechchinoju-prodovzhujetsya-u-zvichaynomu-rezhimi-popri-zaprovadzhennya-vojennogo-stanu.html/news/43594/spivpratsya-regionu-z-nimechchinoju-prodovzhujetsya-u-zvichaynomu-rezhimi-popri-zaprovadzhennya-vojennogo-stanu.htmlЗаступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін провів зустріч з Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина Вольфгангом Мьоссінгером. Сторони обговорили ситуацію у м. Запоріжжі та області після запровадження в регіоні воєнного стану. Зокрема, мова йшла про стабільність економічного розвитку, соціальної та гуманітарної сфери та оборони кордонівЗаступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін провів зустріч з Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина Вольфгангом Мьоссінгером. Сторони обговорили ситуацію у м. Запоріжжі та області  після запровадження в регіоні воєнного стану. Зокрема, мова йшла про стабільність економічного розвитку, соціальної та гуманітарної сфери та оборони кордонів.

Едуард Гугнін запевнив пана консула, що введений на території області воєнний стан жодним чином не впливає на життя громадян.

- В області немає жодних мобілізаційних процесів, комендантської години, обмежень щодо пересування населення чи  конфіскації майна. Порівняно з 2014 роком на в’їздах у міста навіть не посилено роботу блокпостів. Усі підприємства та організації області працюють у штатному режимі. Наразі приведено у готовність відповідні підрозділи, відпрацьовано порядок дій у разі виникнення надзвичайної ситуації, зокрема військового нападу з боку Російської Федерації. Наразі збираються резервісти, планується сформувати батальйон у складі до трьох тисяч осіб, які будуть проходити навчання.  Незабаром у Запоріжжі, Пологах, Бердянську, Мелітополі ці навчання вже розпочнуться, - повідомив Едуард Гугнін.

Посадовець також додав, що на сьогодні вже існує план розгортання таборів медичної допомоги, у разі потреби, звичайно. Крім цього,  розпочато моніторинг наявності у закладах охорони здоров’я ліків, препаратів, ресурсів крові, плазми тощо.

Німецького дипломата також цікавило фінансове та соціальне становище міста Бердянськ у зв’язку з останніми подіями.  Едуард Гугнін повідомив, що на жаль, потужності порту поки що скорочені. Розглядається питання щодо тимчасового скорочення працівників підприємства. На цей час лише в Бердянську спостерігається найбільш напружена соціальна обстановка. Кордони району обороняються військовими, працює контрольно-пропускна система на в’їздах у місто.

Посадовці також обговорили співпрацю Запорізького регіону з Федеративною Республікою Німеччиною. Начальник Управління зовнішніх зносин та ЗЕД облдержадміністрації Артур Бойко повідомив, що співпраця продовжується вже безпосередньо на регіональному рівні, тобто між громадами.

- Наші громади вже самостійно готують проекти різного характеру та направляють їх громадам-партнерам у Німеччині. Також важливо, що з нового року у нас запроваджується система енергетичних аукціонів, яка діє у Німеччині, що буде сприяти придбанню електроенергії у різних постачальників, тим самим створювати конкурентні умови на ринку електроенергії, - зазначив Артур Бойко.

За інформацією Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, Запорізька область за рейтинговою оцінкою економічного і соціального розвитку регіонів України, яка проводиться Мінрегіоном України, знаходиться у п’ятірці лідерів серед регіонів України. Загальні показники взаємної зовнішньої торгівлі товарами та послугами між Запорізькою областю та Федеративною Республікою Німеччина не змінилися. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами та послугами  за 9 місяців поточного року склали $190 млн., збільшившись  на $24,78 млн. Основними статтями експорту продукції підприємств були недорогоцінні метали та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукти хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, живі тварини та продукти тваринного походження. Область стабільно входить у п’ятірку лідерів за обсягами експорту товарів, у десятку – за обсягами імпортованого товару. Прямі іноземні інвестиції з Федеративної Республіки Німеччина до Запорізької області за станом на 01.10.2018 складають $2,06 млн., які на 79,8 % інвестовані у промисловість;  7,6 % - операції з нерухомим майном.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 14:18:00 +0200
Обласна студентська рада обрала нового лідераhttp://www.zoda.gov.ua/news/43593/oblasna-studentska-rada-obrala-novogo-lidera.html/news/43593/oblasna-studentska-rada-obrala-novogo-lidera.htmlПід час звітно-виборчого засідання обласної студентської ради при голові облдержадміністрації студентський актив області підбив підсумки своєї діяльності та обирав нового лідера. У заході взяли начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова та керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Володимир ПодорожкоПід час звітно-виборчого засідання обласної студентської ради при голові облдержадміністрації  студентський актив області підбив підсумки своєї діяльності та обирав нового лідера. У заході взяли начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту  облдержадміністрації Наталія Власова та керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Володимир Подорожко.

- Створена не так давно обласна студентська рада, яка об’єднує найактивніших представників самоврядування вищих навчальних закладів, з кожним роком демонструє все кращі результати. Студенти самі пропонують проекти, ми лише допомагаємо під час їх реалізації. Звичайно, з кожним роком рівень організації цих проектів, заходів лише зростає. Важливо, що саме завдяки засіданням обласної ради студенти з різних вишів комунікують між собою, налагоджують партнерські зв’язки, - зазначила начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова.

На початку заходу відбулося нагородження найактивніших та найталановитіших студентів запорізьких вишів відзнаками обласної влади. Серед них подякою  відзначена діюча голова обласної студентської ради Тетяна Баранова.

У ході засідання були підбиті підсумки діяльності обласної студентської ради за 2016-2018 роки. Зокрема, учасники прозвітували про реалізовані цього року проекти: обласний конкурс «Студент року 2018» та програму обміну представників Запорізької обласної студентської ради з Харківською обласною студентською радою «Студ-Бумеранг».

Утім, головним питанням порядку денного були вибори голови студентської ради. На цю посаду було висунуто дві кандидатури: голову студентської ради медичного коледжу Запорізького державного медичного університету Катерину Кабанову та голову студентської ради Запорізького державного медичного університету Максима Усатенка. Претенденти презентували свої програми розвитку роботи ради.

За підсумками голосування перемогла Катерина Кабанова. За статутом керувати обласною студентською радою новообрана голова буде два роки.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 13:35:00 +0200
У Гуляйпільському колегіумі «Лідер» буде реконструйовано систему опалення за кошти обласного бюджетуhttp://www.zoda.gov.ua/news/43592/u-gulyaypilskomu-kolegiumi-lider-bude-rekonstruyovano-sistemu-opalennya-za-koshti-oblasnogo-bjudzhetu.html/news/43592/u-gulyaypilskomu-kolegiumi-lider-bude-rekonstruyovano-sistemu-opalennya-za-koshti-oblasnogo-bjudzhetu.htmlПеребуваючи з робочою поїздкою у Гуляйпільському районі, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін відвідав колегіум «Лідер» та ознайомився з роботою закладу, його проблемами та потребамиПеребуваючи з робочою поїздкою у Гуляйпільському районі, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін відвідав колегіум «Лідер» та ознайомився з роботою закладу, його проблемами та потребами.

На сьогодні колегіум є учасником проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО», який здійснюється Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. У ході його реалізації проведено ремонт даху, утеплення фасаду, облаштування відмостки, замінено вхідні та аварійні двері, віконні блоки на сходах, відремонтовано центральний вхід, установлено навіс над входом та пандус.

Директор колегіуму Людмила Лопатіна повідомила, що завдяки німецьким партнерам заклад укомплектовано сучасними меблями: закуплено 180 учнівських столів та 360 стільців зі змінною висотою, 16 настінних магнітних дошок комбінованого типу для крейди та маркера, 22 столи та 44 лави для їдальні, 60 стільців для актової зали, 10 офісних столів і 16 стільців, вісім садових лав. Фітнес-залу обладнано лавами для жиму та пресу, фітнес-студією, сучасними шведськими стінками, фітболом, гантелями, скакалками, матами, вагами. Також було повністю оснащено тренінговий кабінет. Там з’явилися: ноутбук, акустична система, картридж, мультимедійний проектор, настінний моторизований екран, мобільний фліпчарт, магнітно-маркерна дошка та коркові дошки.

До посадовця ж директор Гуляйпільського колегіуму «Лідер» звернулася з проханням про включення проекту «Реконструкція внутрішньої системи опалення КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» ГМР» вартістю 2 750,636 тис. грн. до переліку об'єктів, які у 2019 році будуть фінансуватися за рахунок коштів  обласного бюджету.

У рамках робочої програми Едуард Гугнін також провів особистий прийом громадян.  До посадовця жителі району звернулися з низкою  прохань: посприяти вирішенню питань щодо ремонту водопропускної труби (містка) через р. Янчул у напрямку с. Охотниче Полтавської сільської ради; капітального ремонту м’якої покрівлі хірургічного корпусу Гуляйпільської центральної районної лікарні; придбання комп’ютерного класу для Залізничної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

По кожному зверненню посадовець надав відповідь, а також низку питань взяв на опрацювання та детальне вивчення, після чого будуть ухвалені відповідні рішення.

Крім цього, Едуард Гугнін взяв участь в урочистому заході до Дня Збройних Сил України та Дня волонтера «Мир лише тоді панує, коли армія чатує».

Під час урочистостей за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності України, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди Дня Збройних Сил України посадовець вручив грамоти  Запорізької обласної державної адміністрації військовому комісару Гуляйпільського районного військового комісаріату підполковнику Дмитру Васіліаді та голові громадської організації «Спілка ветеранів АТО», офіцеру запасу лейтенанту Валерію Домбровському.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 12:43:00 +0200
Рятівники та правоохоронці отримають кошти з резервного фонду для запобігання виникненню надзвичайних ситуаційhttp://www.zoda.gov.ua/news/43591/ryativniki-ta-pravoohorontsi-otrimajut-koshti-z-rezervnogo-fondu-dlya-zapobigannya-viniknennju-nadzvichaynih-situatsiy.html/news/43591/ryativniki-ta-pravoohorontsi-otrimajut-koshti-z-rezervnogo-fondu-dlya-zapobigannya-viniknennju-nadzvichaynih-situatsiy.htmlПитання виділення коштів із резервного фонду обласного бюджету на першочергові заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій для ГУ ДСНС України у Запорізькій області та ГУ Національної поліції в Запорізькій області розглянули учасники позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра БабанінаПитання виділення коштів із резервного фонду обласного бюджету на першочергові заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій для ГУ ДСНС України у Запорізькій області та ГУ Національної поліції в Запорізькій області розглянули учасники позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області звернулося з проханням про виділення коштів для забезпечення ефективного та своєчасного проведення заходів з ліквідації пожеж та наслідків надзвичайних ситуацій на території Запорізької області та виконання заходів, які визначені Указом Президента України «Про введення воєнного стану».

А саме кошти необхідні для закупівлі пожежних рукавів та пневмокаркасного намету для мобільного пункту управління в надзвичайних ситуаціях.

Учасники засідання також розглянули звернення ГУ Національної поліції в Запорізькій області. Так, за централізованим постачанням від Нацполіції України щомісячно виділяється близько 90 тонн пально-мастильних матеріалів для службового транспорту підрозділів поліції, що становить лише 42% від потреби. Наразі особовий склад запорізької поліції переведений на посилений варіант несення служби з метою забезпечення публічної безпеки та порядку, протидії злочинності, попередження випадків проникнення на територію області диверсійно-розвідувальних груп та недопущення фактів ввезення зброї, боєприпасів та вибухівки.

У зв’язку з цим ГУ Національної поліції в Запорізькій області просить розглянути можливість виділення коштів для придбання пально-мастильних матеріалів, зокрема газового пального та моторної оливи.

Після обговорення звернень члени комісії  ухвалили рішення виділити з резервного фонду обласного бюджету для ГУ ДСНС України у Запорізькій області та ГУ Національної поліції в Запорізькій кошти в сумі близько 400 тис. грн. кожній організації. Рішення комісії прийнято відкритим голосуванням одностайно.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 11:48:00 +0200
Козацькі організації долучаються до формування територіальної оборониhttp://www.zoda.gov.ua/news/43578/kozatski-organizatsiji-doluchajutsya-do-formuvannya-teritorialnoji-oboroni.html/news/43578/kozatski-organizatsiji-doluchajutsya-do-formuvannya-teritorialnoji-oboroni.htmlДії козацьких організацій під час воєнного стану розглянули учасники обласної координаційної ради козацтва на черговому засіданніДії козацьких організацій під час воєнного стану розглянули учасники обласної координаційної ради козацтва на черговому засіданні.

Голова ради Костянтин Рижов наголосив, що обов’язок усіх військовозобов’язаних козаків - прийти до військкоматів, уточнити персональні дані, взяти участь у військових зборах, поновити навички та вміння, що необхідні для захисту країни.

Заступник обласного військового комісара Володимир Роговий повідомив, що в області триває формування бригади територіальної оборони. До її складу увійдуть шість батальйонів, що дислокуватимуться у найбільших містах. Завдання цих підрозділів – захист та охорона важливих інфраструктурних та соціальних об’єктів, участь у охороні громадського порядку та патрулюванні вулиць, попередження проникнення диверсійно-розвідувальних груп ворога.

- Бійці територіальної оборони підписують контракт, два рази на рік проходять навчальне злагодження, у разі потреби – зі зброєю в руках захищатимуть Україну на території свого регіону. В нагоді стануть ветерани правоохоронних органів, учасники АТО, всі справжні патріоти рідного краю, - підкреслив офіцер.

Крім цього, учасники координаційної ради козацтва розглянули план роботи на наступний рік. Заступник голови ради Олександр Притула повідомив, що одним із ключових напрямків роботи наступного року стане розвиток системи патріотичного виховання, створення курсів підготовки інструкторів військово-патріотичної гри «Джура», подальше впровадження науково-методичних принципів козацької педагогіки у запорізьких школах.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 10:40:00 +0200
На ланах області зійшло 98% посіяних озимих зерновихhttp://www.zoda.gov.ua/news/43576/na-lanah-oblasti-ziyshlo-98-posiyanih-ozimih-zernovih.html/news/43576/na-lanah-oblasti-ziyshlo-98-posiyanih-ozimih-zernovih.htmlУпродовж останнього часу озимі та плодові культури на території області знаходились у стані зимового спокою. Несприятливих агрометеорологічних умов для перезимівлі не спостерігалось. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці знижувалась, але була значно вище критичних температур вимерзання озимої пшениці. Такі погодні умови сприяють зимівлі озимих культурУпродовж останнього часу озимі та плодові культури на території області знаходились у стані зимового спокою. Несприятливих агрометеорологічних умов для перезимівлі не спостерігалось. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці  знижувалась, але була значно вище критичних температур вимерзання озимої пшениці. Такі погодні умови сприяють зимівлі озимих культур.

Як повідомили у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, під урожай наступного року  по всіх категоріях господарств посіяно озимі культури на площі 679,4 тис. га, в тому числі на зерно - 627,9 тис. га, з них: озимої пшениці посіяно на площі 578,4 тис. га, озимого жита - на площі 1,3 тис. га, озимого ячменю - на 48,1 тис. га. Крім цього, посіяно 51,5 тис. га озимого ріпаку.

За станом на 05.12.2018 озимі зернові зійшли на площі 615,7 тис. га, що складає 98 % від посіяного. На звітну дату в доброму і задовільному стані знаходиться 454,8 тис. га (73,9% від тих, що зійшли) озимих зернових, у слабкому і розрідженому стані - 26,1% (160,9 тис. га).

Щодо посівів озимого ріпаку, то 85,8% або 44,2 тис. га знаходиться в доброму і задовільному стані, і лише 14,8 % (7,3 тис. га) - в слабкому і розрідженому.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 09:43:00 +0200
Запорізька область - серед лідерів підписання медзакладами договорів із Національною службою здоров’яhttp://www.zoda.gov.ua/news/43575/zaporizka-oblast---sered-lideriv-pidpisannya-medzakladami-dogovoriv-iz-natsionalnoju-sluzhboju-zdorovya.html/news/43575/zaporizka-oblast---sered-lideriv-pidpisannya-medzakladami-dogovoriv-iz-natsionalnoju-sluzhboju-zdorovya.htmlВ Україні триває третя хвиля підписання медичними закладами договорів із Національною службою здоров’яВ Україні триває третя хвиля підписання медичними закладами договорів із Національною службою здоров’я.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, за станом на 05.12.2018 103 заклади ПМСД Запорізької області подали документи на укладання договорів із Нацслужбою, з них: у документах  27 закладів після перевірки помилок не виявлено; у 66  були виявлені недоліки, тож документи направлені на доопрацювання; щодо документації восьми закладів тривають перевірки; ще два заклади ПМСД очікують перевірки документів. Для порівняння: під час першої та другої хвиль підписання договорів із НСЗУ до нового механізму фінансування приєдналися лише 12 закладів охорони здоров’я Запорізької області. 

Відповідно до останніх показників Запорізька область увійшла до трійки лідерів третьої хвилі укладання договорів із НСЗУ. Попереду нас за кількістю поданих заяв від закладів ПМСД - Одеська (126 заяв) та Львівська (107 заяв) області.

У Департаменті наголошують, що з нового року процес підписання закладами ПМСД договорів не закінчується. Але процес перевірки та укладання договору займатиме відповідний час, упродовж якого ці заклади не отримуватимуть фінансування.

У той же час, Національна служба здоров’я України закликає пацієнтів пришвидшити підписання декларації з сімейними лікарями/терапевтами/педіатрами, а медичні заклади - укласти договір із Службою до кінця цього року.

Слід взяти до уваги, що з нового року заклади первинної медико-санітарної допомоги не будуть отримувати медичну субвенцію. Лише ті заклади, що автоматизувались, перейшли до Електронної системи охорони здоров’я та підписали договори з НСЗУ, будуть отримувати державне фінансування. Більше того, медичні заклади, які не матимуть договору з Національною службою здоров`я, не зможуть укладати декларації з пацієнтами.

Завдяки можливості спілкування з лікарем в електронному режимі поняття «черга», «талон», «прийомні години» тощо вичерпають себе. Згодом пацієнти будуть відвідувати відремонтовану амбулаторію, устатковану всім необхідним обладнанням, для швидкого та якісного огляду та постановки діагнозу, з наявністю електронного запису на прийом та з безоплатними базовими аналізами.

Довідково. За сім місяців роботи Національної служби здоров`я на нову модель фінансування вже перейшли 623 медичних заклади первинної медичної допомоги (з них – 85 приватних). Понад 13 мільйонів людей обрали свого лікаря в цих закладах. Національна служба здоров`я вже виплатила на рахунки закладів 2 454 321 332 грн.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 07 Dec 2018 08:42:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/43574/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/43574/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 7 грудня, о 13:00 відбудеться презентація книги пам’яті учасників Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил та виставки «Блокпост пам’яті» (обласна універсальна наукова бібліотека)Завтра, 7 грудня, о 13:00 відбудеться презентація книги пам’яті учасників Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил та виставки «Блокпост пам’яті» (обласна універсальна наукова бібліотека).

Запрошуємо взяти участь.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 16:36:00 +0200
Фермерські господарства Запорізької області отримали компенсацію за придбану вітчизняну технікуhttp://www.zoda.gov.ua/news/43573/fermerski-gospodarstva-zaporizkoji-oblasti-otrimali-kompensatsiju-za-pridbanu-vitchiznyanu-tehniku.html/news/43573/fermerski-gospodarstva-zaporizkoji-oblasti-otrimali-kompensatsiju-za-pridbanu-vitchiznyanu-tehniku.htmlПрацівники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та спеціалісти Запорізького відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств взяли участь у відео skype-конференції, яку провів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор ШереметаПрацівники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та  спеціалісти Запорізького відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств взяли участь у відео skype-конференції, яку провів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Учасники відеоконференції  обговорили актуальні питання діяльності фермерських господарств, зокрема хід  реалізації програми державної підтримки розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляду за ними, а також сільгосптоваровиробників за напрямом часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, реалізації техніки на умовах фінансового лізингу, стан використання бюджетних коштів для фінансової підтримки заходів у агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

Як повідомив директор Департаменту Андрій Поляков, у Запорізькій області в цьому році державною підтримкою  за напрямом часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва скористалися 324 господарства, які закупили 573 одиниці техніки та обладнання на загальну суму 163,6 млн. грн. та отримали часткову компенсацію її вартості в сумі 34,8 млн. грн.

Бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» скористалися сім господарств області, а саме: ФГ «Фортуна» Бердянського району, ФГ «Лідер Агро 2017» Василівського району, ФГ «Яна» Веселівського району, ТОВ «ССК-Інжиніринг», ТОВ ВКФ «Мелітопольська черешня», ФГ «Юсона» Мелітопольського та ПСП агрофірма «Росія» Чернігівського районів.

За результатами розгляду документів кошти на придбання садівного матеріалу у розмірі 138 тисяч гривень отримало фермерське господарство «Фортуна» Бердянського району.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 16:30:00 +0200
Відзначено найрезультативніших запорізьких легкоатлетівhttp://www.zoda.gov.ua/news/43572/vidznacheno-nayrezultativnishih-zaporizkih-legkoatletiv.html/news/43572/vidznacheno-nayrezultativnishih-zaporizkih-legkoatletiv.htmlУ Запорізькому обласному центрі молоді відбулася зустріч легкоатлетів та їхніх тренерів з нагоди успішного виступу провідних спортсменів федерації на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у 2018 роціУ Запорізькому обласному центрі молоді відбулася зустріч легкоатлетів та їхніх тренерів з нагоди успішного виступу провідних спортсменів федерації на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у 2018 році.

Начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації  Наталія Власова подякувала тренерам і спортсменам за активну роботу з розвитку спорту в регіоні.

Про це свідчать результати.  Цього року до складу збірної команди України з легкої атлетики увійшли 16 спортсменів з нашої області. Найкращі результати продемонстрували: майстер спорту України міжнародного класу, фіналістка зимового чемпіонату світу з естафетного бігу 4х400м (4м) у м. Бірмінгем, чемпіонка України серед молоді, срібний та бронзовий призер чемпіонатів України серед дорослих з бігу на 400м, учасниця літнього чемпіонату Європи в Берліні, дворазова чемпіонка Європи серед юніорів з бігу на 400м та 4x400м Анастасія Бризгіна; майстер спорту України міжнародного класу, рекордсменка України з метання списа, чемпіонка України 2018 року, учасниця літнього чемпіонату Європи в Берліні та XXX та XXXI Олімпійських ігор Ганна Гацько-Федусова; майстер спорту України міжнародного класу з метання списа, чемпіон України 2018 року, учасник літнього чемпіонату Європи в Берліні Юрій Кушнірук; майстер спорту України міжнародного класу з багатоборства, дворазовий срібний призер чемпіонатів світу у приміщенні, учасник XXIX, ХХХ та XXXI Олімпійських ігор, призер чемпіонатів України в 2018 році з бігу на 60м  з/б та 110м з/б  Олексій Касьянов.

- Запорізький край має  традиції і сталу систему розвитку легкої атлетики, відомих у всьому світі спортсменів  та безцінний кадровий потенціал. Тому запорізькі легкоатлети завжди досягають високих спортивних результатів і підіймаються на найвищі сходинки п’єдесталу. Як бачимо, цей рік не став  виключенням. Сьогодні в Запорізькій області підростає гідна зміна юних спортсменів-легкоатлетів, які вже мають вагомі досягнення на національному та міжнародному рівнях. Хочу відзначити майстра спорту України з бігу на 100м, фіналіста юнацького чемпіонату Європи 2018р. у м. Дьор (Угорщина), учасника III юнацьких Олімпійських ігор у Буенос-Айресі, дворазового чемпіона України з бігу на 100м Андрія Васильєва; майстра спорту України зі стрибків у довжину, срібну призерку молодіжного чемпіонату України зі стрибків у довжину Єлизавету Бабій; багаторазового призера юніорських та юнацьких чемпіонатів України з бігу на 400м Микиту Барабанова; призера молодіжного та юніорського чемпіонатів України у потрійному стрибку Максима Ваняікіна; чемпіонку та багаторазову призерку чемпіонатів України серед дівчат на дистанції 100м та 200м, переможницю матчевої зустрічі Україна - Туреччина - Білорусь з бігу на 200м Єлизавету Новицьку, - зазначила Наталія Власова.

За результатами цьогорічних виступів спортсменів обласна федерація легкої атлетики Запорізької області спільно з «Індустріалбанк» відзначили найкращу легкоатлетку області  Анастасію Бризгіну,  найкращого тренера – майстра спорту України міжнародного класу, багаторазову чемпіонку України з бігу на 400 м, учасницю Олімпійських ігор 1996 р. та 2000 р. Олену Рурак.

Всі спортсмени нагороджені грошовими преміями  та цінними подарунками.

За інформацією Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, наразі в області у 14 дитячо-юнацьких спортивних школах, обласній школі-інтернаті спортивного профілю і школі вищої спортивної майстерності працюють відділення легкої атлетики. Цим видом спорту займаються близько двох тисяч дітей та підлітків, з якими працюють 52 тренери-викладачі. Із числа спортсменів, що займаються легкою атлетикою: 35  мають розряд «кандидат у майстри спорту України», 10 -  звання «майстер спорту України», п’ятеро – «майстер спорту України міжнародного класу»  та один - заслужений майстер спорту України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 15:23:00 +0200
Запорізькі підприємці шукають можливості відтермінування нововведень на енергоринкуhttp://www.zoda.gov.ua/news/43571/zaporizki-pidprijemtsi-shukajut-mozhlivosti-vidterminuvannya-novovveden-na-energorinku.html/news/43571/zaporizki-pidprijemtsi-shukajut-mozhlivosti-vidterminuvannya-novovveden-na-energorinku.htmlЦе питання стало основним на засіданні Запорізької регіональної ради підприємців, яке відбулось за участі директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Оксани МатвіїшиноїЦе питання стало основним на засіданні Запорізької регіональної ради підприємців, яке відбулось за участі директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Оксани Матвіїшиної.

За інформацією директора товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» Богдана Носика, наразі виникають проблемні питання через законодавчу неврегульованість системи диференціації ринку електричної енергії на розподіл і постачання.  Суть у тому, що до 1 січня 2019 року необхідно укласти дві угоди на постачання та розподіл електроенергії. При цьому  компанії-постачальники поділяються на три типи: постачальник універсальної послуги, постачальник за вільними цінами та постачальник «останньої надії» (для тих підприємців, які не встигли заключити договір до 01.01.2019 строком на 90 діб та з подальшою можливістю вибору іншого постачальника). На сьогодні Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ще не визначено постачальника «останньої надії» та його тариф.

На сьогодні більшість нормативно-правових актів, що регулюють тарифи та умови співпраці між ринком електричної енергії, компаніями-постачальниками та користувачами, знаходяться у розробці або очікують затвердження.

У зв’язку з цим  членами регіональної ради підприємців прийнято рішення звернутися до центральних виконавчих органів щодо можливості відтермінування нововведень на енергоринку.

Учасники засідання також заслухали звіт про результати виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».  Заступник начальника Головного управління Держпраці  у Запорізькій області Олександр Ганненко повідомив, що за станом на грудень 2018 року проведено 116 спільних контролюючих заходів із залученням представників Державної фіскальної служби України у Запорізькій області, органів місцевого самоврядування і громадських організацій. Порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин встановлено у 52 роботодавців. За результатами вжитих заходів та інформаційно-роз`яснювальної роботи, спрямованої на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, збільшилася кількість працівників, з якими укладено трудові договори.

За словами посадовця, найбільш поширеними  видами порушень  законодавства про працю є допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, виплата заробітної плати без нарахування Єдиного соціального внеску, порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, недотримання мінімальних державних гарантій, недопущення та створення перешкод для перевірки з питань додержання законодавства про працю тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 14:42:00 +0200
Костянтин Бриль: «Роль жінок у владі стає все важливішою»http://www.zoda.gov.ua/news/43570/kostyantin-bril-rol-zhinok-u-vladi-staje-vse-vazhlivishoju.html/news/43570/kostyantin-bril-rol-zhinok-u-vladi-staje-vse-vazhlivishoju.htmlГолова облдержадміністрації Костянтин Бриль сьогодні бере участь у форумі «Основні засади рівного економічного розвитку жінок і чоловіків», що відбувається в Києві. Захід проводиться під патронатом Міністерства соціальної політики та Міністерства юстиції України за організаційної участі ГО «Спілка жінок України», ГО «Соціальна справедливість» та ГО «Українські Люди»Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль сьогодні бере участь у форумі «Основні засади рівного економічного розвитку жінок і чоловіків», що відбувається в Києві. Захід проводиться під патронатом Міністерства соціальної політики та Міністерства юстиції України за організаційної участі ГО «Спілка жінок України», ГО «Соціальна справедливість» та ГО «Українські Люди».

Метою форуму організатори ставлять формування ефективної системи співпраці всіх соціальних партнерів, діяльність яких спрямована на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у суспільстві, розвиток людського капіталу та забезпечення сталого розвитку регіонів.

На порядок денний форуму винесено основні напрямки державної політики у сфері рівного економічного розвитку жінок і чоловіків, регіональні аспекти реалізації державних ініціатив та важливість симбіотичної участі громадськості та міжнародних партнерів у цьому процесі.

У програмі форуму заплановано три панелі дискусій та 37 спікерів, серед яких представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна та  інші.
У рамках першої панелі «Державні ініціативи: виклики і можливості» виступив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль. Він повідомив, що нині в Запорізькій обласній раді представництво чоловіків суттєво перевищує жінок і складає 70%. В облдержадміністрації із шести заступників  голови - двоє жінок.

- Аби вплинути на ситуацію гендерної рівності в Запорізькій області, у 2018 році було призначено радника з гендерних питань при голові обласної ради - Владислава Марченка. Крім цього, по області затверджено 14 уповноважених  осіб з питань забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок у місцевих радах - від обласної до сільських, селищних рад, ОТГ. Моніторинг виборів до 36 громад Запорізької області показав, що нині в регіоні спостерігається тенденція до зменшення чисельності жінок у владі з  60% до 44%. Але хочу зазначити, що у Долинській, Остриківський, Павлівській, Петро-Михайлівський ОТГ жінок – депутаток понад 50%. На поточний момент 20% голів ОТГ Запорізького краю – це жінки. І все важливішою стає роль жінок у владі. Адже вони приділяють увагу врахуванню потреб усіх жителів громади, коли постає питання - куди «потрібніше» виділити кошти:  на ремонт дороги чи на дитячий садок. Не менш важлива і соціальна відповідальність бізнесменів-депутатів. Окремі позитивні результати в Запорізькій області дає плідна співпраця державного та недержавного секторів. Зокрема, на сьогодні реалізується проект «Просування участі жінок у політиці та протидія гендерним стереотипам», які реалізує Фонд «Єдність за майбутнє» у партнерстві з Демократичним інститутом, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також відзначив, що проблема домашнього насильства і насильства щодо жінок в області стоїть досить гостро, особливо в умовах збройного конфлікту, значна частина чоловіків після повернення додому із зони АТО зазнає складнощів у працевлаштуванні та соціальній адаптації до звичайного життя, що в рази підвищує загрозу насильства  з їх боку щодо членів сімей та родичів. Загалом по Запорізькій області постраждало від домашнього насильства 2886 осіб, з них  2715 жінок.

Для вирішення питання подолання проявів насильства за ознакою статі за рахунок коштів обласного бюджету в м. Запоріжжя створена та сьогодні працює комунальна установа «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги», яка надає послуги, у тому числі постраждалим від домашнього насильства. Цей заклад працює цілодобово і розрахований на одночасне перебування до 10 осіб. За 2017-2018 роки послуги у цілодобовому стаціонарі отримали близько 100 осіб, з них 66 дітей.

За рахунок коштів міжнародних організацій, у рамках проектної діяльності громадської організації «Взаємодія», за підтримки Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення та Німецького товариства міжнародного співробітництва у м. Бердянськ з 2017 року функціонує притулок для жінок, постраждалих від насильства. За два роки тут допомогу отримали 98 осіб, з них 42 жінки та 56 дітей. Після завершення проектної діяльності Бердянською міською радою планується створити комунальний заклад «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї»  з відповідним фінансуванням з місцевого бюджету.

За результатами форуму «Основні засади рівного економічного розвитку жінок і чоловіків» відповідні напрацьовані рекомендації буде направлено  Уряду. Адже захід є платформою для дискусії, обміну досвідом та налагодження партнерства між представниками громадянського суспільства, органів державної влади та місцевого самоврядування, медіа, бізнес-середовища.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 13:51:00 +0200
Планується збільшити видатки на проведення в області оздоровчої кампанії-2019http://www.zoda.gov.ua/news/43568/planujetsya-zbilshiti-vidatki-na-provedennya-v-oblasti-ozdorovchoji-kampaniji-2019.html/news/43568/planujetsya-zbilshiti-vidatki-na-provedennya-v-oblasti-ozdorovchoji-kampaniji-2019.htmlПідсумки оздоровчої кампанії в Україні підбито під час селекторної наради, проведеної Мінсоцполітики. У запорізькій студії ПАТ «Укртелеком» працювали заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва, керівники профільних структурних підрозділівПідсумки  оздоровчої кампанії в Україні підбито під час селекторної наради, проведеної  Мінсоцполітики.  У запорізькій студії ПАТ «Укртелеком» працювали заступник голови  облдержадміністрації Едуард Гугнін, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва, керівники профільних структурних підрозділів.

Запорізькі посадовці під час наради доповіли, що  в області загалом за рахунок усіх джерел фінансування послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено близько 102 тисячі дітей шкільного віку, що на 19% менше, ніж торік через зменшення обсягів фінансування.

У Запорізькій області проживає 185 тисяч 325 дітей шкільного віку, з них 74 тисячі 525   - діти пільгових категорій, які мають право на оздоровлення за рахунок бюджетних коштів, що становить близько 40% дітей шкільного віку.

На сьогодні послугами оздоровлення та відпочинку фактично забезпечено 49127 дітей пільгових категорій, що становить 26% від загальної чисельності дітей шкільного віку в області. З них послуги оздоровлення отримали 21789 дітей пільгових категорій (12%); послуги відпочинку - 27338 дітей  (14%).

У 2018 році забезпечено послугами оздоровлення та відпочинку  на 7% більше дітей пільгових категорій, ніж торік (у 2017 – 45 857 дітей пільгових категорій).

Як повідомив Едуард Гугнін, на чергову сесію Запорізької обласної ради планується винести питання щодо збільшення у 2019 році обсягів фінансування на 707,1 тис. грн. для забезпечення дітей пільгових категорій безоплатним проїздом до дитячих центрів упродовж наступного року.

На завершення наради керівництво Мінсоцполітики акцентувало увагу учасників на великій відповідальності влади за безпеку дітей у регіонах, де оголошено військовий стан.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 12:39:00 +0200
Запорізькі власники молодняка великої рогатої худоби отримають понад 10 млн. грн. державної допомогиhttp://www.zoda.gov.ua/news/43567/zaporizki-vlasniki-molodnyaka-velikoji-rogatoji-hudobi--otrimajut-ponad-10-mln.-grn.-derzhavnoji-dopomogi.html/news/43567/zaporizki-vlasniki-molodnyaka-velikoji-rogatoji-hudobi--otrimajut-ponad-10-mln.-grn.-derzhavnoji-dopomogi.htmlУ рамках виконання Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та районних лікарень ветеринарної медицини здійснили робочі поїздки до Василівського та Токмацького районівУ рамках виконання Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та районних лікарень ветеринарної медицини здійснили робочі поїздки до  Василівського та Токмацького районів.

Під час поїздок фахівці відвідали Підгірненську сільську територіальну громаду та Жовтневу сільську раду.

У ході робочих зустрічей здійснено моніторинг та надано інформаційно-консультативну допомогу при оформленні бюджетної дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби.

Крім цього, здійснено виїзди у домогосподарства фізичних осіб та проведено зустрічі з селянами, які мають корів та утримують у власному господарстві молодняк великої рогатої худоби. Власники худоби особливо відзначили важливість наданої державної підтримки, що стимулює вирощування та утримання телят.

Принагідно працівникам органів місцевого самоврядування надано консультативну допомогу у питанні створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на території громади та роз’яснення щодо їх фінансової підтримки. Зокрема, стосовно часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами, а також для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

Як зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков, наразі здійснюється нарахування спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та вирощування молодняка великої рогатої худоби за станом на 01 грудня 2018 року.

- За попередніми підрахунками у поточному році фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби очікується нарахування бюджетної дотації на суму понад 10 млн. гривень. Співробітники Департаменту і надалі будуть здійснювати такі виїзні робочі зустрічі з метою надання інформаційно-консультативної допомоги для залучення більшої кількості власників худоби до участі у програмі з надання державної підтримки, - підсумував Андрій Поляков.

Наразі в органах місцевого самоврядування продовжується робота з прийому документів від фізичних осіб на отримання дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби. Загальний обсяг дотації складає 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Довідково: дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у таких розмірах: у період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову; віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову; віком від 9 до 13 місяців —  1 500 гривень за голову.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 11:42:00 +0200
Людям з інвалідністю пропонують роботу з гідною зарплатоюhttp://www.zoda.gov.ua/news/43566/ljudyam-z-invalidnistju--proponujut-robotu-z-gidnoju-zarplatoju.html/news/43566/ljudyam-z-invalidnistju--proponujut-robotu-z-gidnoju-zarplatoju.htmlІснує стереотип, що для осіб з інвалідністю найчастіше пропонується робота з низькою заробітною платою (не більше рівня мінімальної заробітної плати або на неповну ставку). В обласному центрі зайнятості зазначають, що це стосується тих вакансій, що не потребують спеціальної підготовки та кваліфікації. Натомість люди, які мають вищу освіту, тривалий досвід роботи за професією або спеціальністю, можуть знайти перспективну та високооплачувану роботуІснує стереотип, що для осіб з інвалідністю найчастіше пропонується робота з низькою заробітною платою (не більше рівня мінімальної заробітної плати або на неповну ставку). В обласному центрі зайнятості зазначають, що це стосується тих  вакансій, що не потребують спеціальної підготовки та кваліфікації. Натомість люди, які мають вищу освіту, тривалий досвід роботи за професією або спеціальністю, можуть знайти перспективну та високооплачувану роботу. Так, у базі Запорізької обласної служби зайнятості за станом на 04 грудня 2018 року налічується 92 вакансії для осіб з інвалідністю. Із них лише 10 вакансій – це пропозиція роботи без спеціальної підготовки, тобто некваліфікованої праці.

У той же час роботодавці пропонують вакансії для людей з обмеженими можливостями з конкурентною заробітною платою. Ось перелік деяких з них.

ТОВ "Металкон Плюс" потрібен маляр, заробітна плата 13000 грн.

ПАТ "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" запрошує на роботу слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка) та пропонує 10867 грн., слюсаря-ремонтника  (9220 грн.),  складальника виробів з деревини (8126 грн.)

Відокремленому підрозділу "Атоменергомаш" ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" потрібен інженер-конструктор,  заробітна плата 9744 грн.

Філія ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України "Запорізька регіональна дирекція" запрошує на роботу керівника групи  із зарплатою 9500 грн.  та редактора (8300 грн.).

ЕФ ТОВ "Єврокомунсервіс" потрібен електрогазозварник, заробітна плата 9000,6 грн.

ПрАТ "Запоріжабразив" запрошує на роботу інженера-конструктора та пропонує 8100 грн.

 - За оперативними даними протягом січня-листопада 2018 року в базі даних по Запорізькій області налічувалось 904 вакансії для осіб з обмеженими можливостями. Вакансії досить різноманітні, тож знайти роботу можуть  як фахівці, так і кваліфіковані робітники та ті, хто  не має спеціальності. За сприяння служби зайнятості за 11 місяців 2018 року 568 безробітних осіб, які мають інвалідність, знайшли роботу. Фахівці служби зайнятості завжди готові надати всебічну допомогу у вирішенні питання зайнятості, - повідомила  директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 10:46:00 +0200
Герой Другого Зимового походу Савелій Хрустяк повернувся додомуhttp://www.zoda.gov.ua/news/43565/geroy-drugogo-zimovogo-pohodu-saveliy-hrustyak-povernuvsya-dodomu.html/news/43565/geroy-drugogo-zimovogo-pohodu-saveliy-hrustyak-povernuvsya-dodomu.htmlЗ нагоди Дня Збройних Сил України на будівлі школи у с. Юріївка Приморського району встановлено інформаційну дошку на честь солдата армії Української Народної Республіки, уродженця села Савелія Курмича ХрустякаЗ нагоди Дня Збройних Сил України на будівлі школи у с. Юріївка Приморського району встановлено інформаційну дошку на честь солдата армії Української Народної Республіки, уродженця села Савелія Курмича Хрустяка.

Про видатного земляка відомо небагато. Він народився 5 грудня 1895 року, з дитинства працював на землі, можливо, закінчив кілька класів церковно-приходської школи. У 1919 році Савелій вступив до армії Української Народної Республіки, воював проти більшовиків та денікінців, був інтернований у польському таборі для військовополонених. Попри важкі поневіряння молодий патріот без вагань приєднався до Другого зимового походу українського війська.

Савелій Хрустяк служив у обозі 1-ї бригади 4-ї Київської дивізії.  Після розгрому наших загонів біля с. Малі Міньки він потрапив до більшовицького полону та разом із 358 побратимами був розстріляний 22 листопада 1921 року поблизу містечка Базар на Житомирщині.

На важливості збереження пам’яті про українських патріотів   під час урочистостей з нагоди відкриття меморіальної дошки наголосив заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив: «Завдяки політиці Президента та Уряду ми повертаємо справжню українську історію, відновлюємо сторінки боротьби за нашу свободу сто років тому. Активну участь у цих історичних подіях брали жителі Запорізького краю. Наш обов’язок сьогодні – не повторити помилок минулого, укріплювати Українську армію, дбати про оборону нашої держави».

Кандидат історичних наук, керівник дослідницького центру «Спадщина» Юрій Щур акцентував увагу на важливих життєвих виборах Савелія Хрустяка. Першим було рішення визволяти рідну Україну замість того, щоб жити в Польщі або поїхати далі на Захід.  Друга життєва дилема постала перед ним вже у чекістських катівнях – зрадити Україну, піти на службу до червоних або померти. Наш герой обрав безсмертя...

Зі словами подяки нашим захисникам усіх часів до присутніх звернулися заступник голови Приморської райдержадміністрації Маріанна Олеля та сільський голова Сергій Трофименко.  Пам’ять полеглих воїнів вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів, прозвучали патріотичні вірші у виконанні школярів.

 

.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 09:40:00 +0200
У День Збройних Сил України Костянтин Бриль прозвітував про підтримку військовослужбовців владою http://www.zoda.gov.ua/news/43563/u-den-zbroynih-sil-ukrajini-kostyantin-bril-prozvituvav-pro-pidtrimku-viyskovosluzhbovtsiv-vladoju.html/news/43563/u-den-zbroynih-sil-ukrajini-kostyantin-bril-prozvituvav-pro-pidtrimku-viyskovosluzhbovtsiv-vladoju.htmlЯк повідомив Президент України Петро Порошенко, нині по всій Україні будуються 184 гуртожитки для воїнів-контрактників, у яких проживатимуть 24 тисячі українських військовослужбовцівЯк повідомив Президент України Петро Порошенко, нині по всій Україні будуються 184 гуртожитки для воїнів-контрактників, у яких проживатимуть 24 тисячі українських військовослужбовців.

У свою чергу, голова  облдержадміністрації Костянтин Бриль зазначив, що у Запорізькій області також здійснено чималу роботу з підтримки військовослужбовців.

- Загалом у 2014-2017 роках було придбано та оформлено 12 службових квартир для військовослужбовців Управління СБУ в Запорізькій області. Профінансовано розробку проектної документації на два обʼєкти з будівництва та реконструкції під службове житло для військовослужбовців у Запоріжжі та  реконструйовано 10 об’єктів. Йдеться про адміністративні будівлі та службові приміщення, що знаходяться на балансі Збройних Сил України, Національної гвардії України та правоохоронних органів, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами очільника регіону, в поточному році завершено реконструкцію будівлі під житло для військовослужбовців контрактної служби в/ч 3029 Національної гвардії України. Загалом же планується реконструювати 13 об’єктів. Це адміністративні будівлі, службові приміщення та інженерні мережі, що знаходяться на балансі Збройних Сил України, Національної гвардії України та правоохоронних органів. На майбутнє за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів планується завершити будівництво 8-поверхової будівлі під службове житло для військовослужбовців у місті Запоріжжя.

Крім цього, у найближчій перспективі за кошти ДФРР планується створення Центру реабілітації учасників бойових дій на базі госпіталю для ветеранів Другої світової війни, що розташований на Великому Лузі. На виготовлення проектної документації для цього об’єкта в поточному році з обласного бюджету спрямовано 1,7 млн. грн.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 06 Dec 2018 08:53:00 +0200