Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Tue, 19 Jun 2018 02:18:43 +0300До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/41351/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/41351/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у вівторок, 19 червняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у вівторок, 19 червня:

11.00 - засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради (зала 300 обласної ради);

13.00 - засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та громадських організацій осіб з інвалідністю у Запорізькій області (зала 300 ОДА).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 18 Jun 2018 16:32:00 +0300
Кошти благодійного марафону спрямовують на лікування та адресну допомогу ветеранамhttp://www.zoda.gov.ua/news/41350/koshti-blagodiynogo-marafonu-spryamovujut-na-likuvannya-ta-adresnu-dopomogu-veteranam.html/news/41350/koshti-blagodiynogo-marafonu-spryamovujut-na-likuvannya-ta-adresnu-dopomogu-veteranam.htmlПід керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та проведення телемарафону «Пам'ять» у 2018 році для затвердження розподілу зібраних благодійних внесківПід керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та проведення телемарафону «Пам'ять» у 2018 році для затвердження розподілу зібраних благодійних внесків. У заході також взяли участь керівники профільних управлінь та департаментів облдержадміністрації.

Нагадаємо, цього року  телемарафон «Пам'ять»  проведено 19 раз  поспіль під гаслом “Пам’ятаємо – перемагаємо!”.

Учасниками телемарафону стали ветерани минулої війни, колективи підприємств, установ, організацій, депутати, приватні підприємці, релігійні конфесії, фізичні особи, представники громадськості - загалом 650 юридичних і фізичних осіб. За підсумками телемарафону  до його скарбники надійшло 1 млн. 106 тис. 540 гривень,  із них безпосередньо на розрахунковий рахунок обласного телемарафону  -  885 тис.40 грн. Зібрана сума коштів більша, ніж була у минулому році на  15,5 тис. грн.

Учасники  засідання розглянули проект розподілу коштів, які надійшли на рахунок обласного телемарафону (885,40 грн.). Традиційно кошти  спрямовуються на адресну допомогу колишнім бійцям, у першу чергу, інвалідам та пораненим, родинам загиблих героїв, ветеранам, які потребують поліпшення соціально-побутових умов або потрапили у складну життєву ситуацію.

Остаточний розподіл коштів благодійного телемарафону триватиме протягом поточного року. Рахунок телемарафону «Пам’ять» відкритий постійно.

Довідково. В області проживає 48 тис. ветеранів Другої світової війни. Серед них: 565 осіб з інвалідністю внаслідок війни 1 групи,  1 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни 2 групи, 1,4 тис осіб з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, учасників бойових дій 18,8 тис., у тому числі 11,2 тис. -учасники антитерористичної операції; 8 тис. членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, у тому числі 279 членів сімей загиблих військовослужбовців у  антитерористичній операції; понад 18,5 тис. учасників війни.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 18 Jun 2018 16:25:00 +0300
Президент: Децентралізація – одна з найефективніших реформ в державіhttp://www.zoda.gov.ua/news/41349/prezident-detsentralizatsiya--odna-z-nayefektivnishih-reform-v-derzhavi.html/news/41349/prezident-detsentralizatsiya--odna-z-nayefektivnishih-reform-v-derzhavi.htmlПрезидент Петро Порошенко наголошує, що децентралізація є однією з найрезультативніших реформ з тих, що обули проведені в країні останнім часом. «Децентралізація – це є моє дітище, і я наполегливо працюватиму над цим проектом рівно стільки, скільки мені відміряє бути при владі український народ», - сказав Президент під час виступу на XIV Українському муніципальному форуміПрезидент Петро Порошенко наголошує, що децентралізація є однією з найрезультативніших реформ з тих, що обули проведені в країні останнім часом. «Децентралізація – це є моє дітище, і я наполегливо працюватиму над цим проектом рівно стільки, скільки мені відміряє бути при владі український народ»,  - сказав Президент під час виступу на XIV Українському муніципальному форумі.

Глава держави висловив переконання, що ця реформа має бути предметом спільної роботи.  «Поки я Президент, ревізії цього курсу не допущу. Тому, що децентралізація відповідає інтересам громад, їхніх мешканців, і всіх громадян України. І Україна стає сильнішою, коли стають сильнішими громади, коли ні в кого не підніметься голос пропонувати нам сепаратизм та федералізацію», - додав він.

«Час показав, що ми не помилилися в своїх розрахунках. Курс виявився абсолютно правильним, а децентралізація виявилася результативною», - констатував Глава держави.

Петро Порошенко нагадав, що курс на децентралізацію він проголошував ще у своїй передвиборчій програмі і розпочав його втілення одразу після виборів. Він назвав надзвичайно важливим, що зазначений напрямок був підтриманий Урядом України, Верховною Радою та отримав потужну підтримку органів місцевого самоврядування.

Завдяки цьому та підтримці міжнародних партнерів в Україні вдалося «зробити максимум можливого для того, щоб імплементувати кращий іноземний досвід від Польщі і Німеччини, до Норвегії в реалізації проекту децентралізації».

«Об’єднаними зусиллями ми за ці чотири роки зробили реальне місцеве самоврядування, муніципальну владу як один із надзвичайно важливих суб’єктів владного права в Україні», - наголосив Президент.

Говорячи про успішність та результати реформи, Глава держави підкреслив, що в першу чергу децентралізація наблизила владу до людей. По-друге, вона сприяє вирішенню в найкращий спосіб багатьох інфраструктурних і соціальних проблем. «І від того наша країна стає набагато сильнішою. Навіщо їздити і питати у Києва де будувати лікарню, дитсадок і що в першу чергу? Яким є пріоритет місцевої влади? І ця сила країни особливо важлива на тлі боротьби з російською агресією», - сказав Петро Порошенко.

Третій, надзвичайно важливий момент – децентралізація відповідає євроінтеграційним планам України, «бо наша децентралізація повністю синхронізована з європейською хартією місцевого самоврядування».

Та найголовніше – децентралізація є ефективною частиною антикорупційної стратегії держави, наголосив Президент. «Вона зменшує вплив держави, точніше – уповноважених нею осіб, на розподіл грошових ресурсів, демонополізує, розосереджує фінансову владу», - констатував він, адже зміни до податкового, бюджетного законодавства забезпечили основу ефективної фіскальної політики децентралізації. Все це значно посилило матеріально-фінансову спроможність місцевого самоврядування і сприяло суттєвому збільшенню надходжень до загального фонду місцевих бюджетів, підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що цей курс формувався в надзвичайно складних умовах, коли Україна в той час щойно дала відсіч спробам РФ влаштувати штучну федералізацію і Москва вдалася до збройної агресії проти нас. Коли наша держава мала працювати над створенням нової української армії, що потребувало значних коштів.

Не менший спротив децентралізації, за словами Президента, чинило і численне чиновництво центральних органів виконавчої влади, оскільки боялися втратити фінансові потоки, якими увесь час, всі 26 років нашої незалежності, постійно живилися. «Ви це знаєте як ніхто. І ніхто і мріяти не міг, щоб зникли черги з «ходаків», які мали випрошувати кожну гривню на вирішення найгостріших питань області, міста чи району», - зазначив Петро Порошенко.

Нині ж представники громад на місцях, місцева влада констатують кардинальну зміну ситуації завдяки проведеній реформі, підкреслив Глава держави. «Нещодавно я зустрівся з мером одного обласного центра-мільйонника і при представниках місцевого самоврядування я запитав – ви за три роки, що головуєте, хоч раз гроші до Києва возили? Возили, щоб отримати кошти на розвиток міста? Була абсолютно чітка відповідь – ні. Цього більше немає. До мене ніхто не лізе, до мене ніхто не дзвонить, ніхто не нав’язує виконавців тендерів, ніхто не ставить будь-яких вимог про виділення фінансування, ніхто не «викручує руки». Якщо мене спитати що таке децентралізація – так ось саме це. Ваша відповідальність, ваші повноваження, ваші права», - сказав Президент.

«Отже, недарма чотири роки тому і я, як Президент, і все політичне керівництво країни започаткувало децентралізацію, яка в решті-решт стала ключовою і найрезультативнішою реформою, або однією з найрезультативніших разом з безвізом, Угодою про асоціацію, реформуванням сектору оборони і безпеки. Децентралізація за визначенням, в тому числі і всього світу, стала однією з найефективніших реформ в державі», - резюмував Петро Порошенко.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

]]>
Mon, 18 Jun 2018 15:50:00 +0300
Визначено переможців спартакіади «Здорова молодь – здорова нація»http://www.zoda.gov.ua/news/41348/viznacheno-peremozhtsiv-spartakiadi-zdorova-molod--zdorova-natsiya.html/news/41348/viznacheno-peremozhtsiv-spartakiadi-zdorova-molod--zdorova-natsiya.htmlУ м. Приморськ відбулися завершальні змагання обласної спартакіади серед збірних команд міст, сільських районів та ОТГ під гаслом «Здорова молодь – здорова нація»У м. Приморськ відбулися завершальні змагання обласної спартакіади серед збірних команд міст, сільських районів та ОТГ під гаслом «Здорова молодь – здорова нація». Організатори змагань – обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та Управління молоді, фізичної культури та  спорту облдержадміністрації.

Спортсмени змагання з пляжного волейболу серед чоловіків та жінок, настільного тенісу,  пляжного тенісу та в естафеті  «Смуга перешкод». Загалом за перемогу боролися 12 команд у  змаганнях «Здорова молодь – здорова нація», 14 команд з пляжного волейболу серед чоловіків та 12 команд з пляжного волейболу серед жінок.

У загальному заліку обласної спартакіади серед збірних команд міст,  сільських районів та ОТГ результати розподілилися таким чином:

Серед міст:  1 місце – м.  Мелітополь, 2 –  м.  Запоріжжя, 3 – м.  Енергодар. Серед сільських районів:  1 місце – Василівський район,   2 –Запорізький район, 3 – Бердянський район. Серед  команд ОТГ 1 місце  посіла  Гуляйпільська ОТГ,  2 місце –  Водянська ОТГ, 3 місце –  Кам’янська-Дніпровська ОТГ.

Переможців та призерів нагороджено  кубками, медалями та  грамотами.

Переможці комплексного заліку у змаганнях “Здорова молодь – здорова нація»  - команда  м. Мелітополь виборола право представляти  Запорізьку область на Всеукраїнських змаганнях «Здорова молодь – здорова нація».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 18 Jun 2018 15:31:00 +0300
Сторічний досвід української державної служби має бути вивчений і впроваджений у практикуhttp://www.zoda.gov.ua/news/41347/storichniy-dosvid-ukrajinskoji-derzhavnoji-sluzhbi-maje-buti-vivcheniy-i-vprovadzheniy-u-praktiku.html/news/41347/storichniy-dosvid-ukrajinskoji-derzhavnoji-sluzhbi-maje-buti-vivcheniy-i-vprovadzheniy-u-praktiku.htmlЦього року відзначається 100-річчя запровадження державної служби в Україні. Відправною датою послужило прийняття Закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі від 30 травня 1918 рокуЦього року  відзначається 100-річчя запровадження державної служби в Україні. Відправною датою послужило прийняття Закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі від 30 травня 1918 року.

З цієї нагоди Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях спільно із Запорізьким центром перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів проведено тематичні круглі столи: "Державна служба України: регіональний історичний контекст", "100-річчя державної служби: загальнодержавні тенденції та регіональний аспект". У заході взяла участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

- Незважаючи на складний та суперечливий етап національного піднесення, в добу Української Держави, сто років тому  було розпочато процес формування та становлення інституту вітчизняної державної служби в Україні. Тодішнє керівництво Української Держави визначило, що без урегулювання цих важливих відносин будувати державу вкрай важко. Досвід попередників, які взяли на себе відповідальність за створення та запровадження нової системи державної служби,  не повинен бути забутий, а ретельно вивчений і впроваджений у практику, - зазначила Зінаїда Бойко.

Начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях Світлана Бамбизова та заступник директора Державного архіву Запорізької області  Ольга Ядловська ознайомили учасників заходу з історією створення державної служби в Україні.

Як окремий інститут національної держави державна служба, в її нинішньому розумінні, з'явилася  за часів Гетьманату Павла Скоропадського.

З метою побудови державного апарату  в доповнення до основного закону, що отримав назву Законів про тимчасовий державний устрій, від 29 квітня 1918 року було прийнято та значною мірою впроваджено цілу низку системних законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили основу інституту державної служби. За різними оцінками, було прийнято близько 400 нормативно-правових актів, різних за статусом, для врегулювання нових суспільних відносин.

Чільне місце тут посідає Закон про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі від 30 травня 1918 року.

Стосовно визначення статусу, місця та ролі державної служби в ті часи  слід зазначити, що ці питання вирішувалися досить системно та професійно. Був визначений реєстр державних посад, зв'язок службовця з державою, порядок призначення та звільнення, започаткування та ведення службово-посадових реєстрів, а також спеціальний орган,  відповідальний за організацію та супроводження державної служби в Українській Державі.

Для впорядковування штатної структури та уніфікації Гетьман П.Скоропадський 25 червня 1918 року підписав за поданням Ради Міністрів Закон «Про нормальний розпис, утримання службовців у центральних урядових установах цивільних відомств». Усі державні службовці поділялись на класи за посадою і пенсійним забезпеченням.

Згідно зі штатним розписом посад державних службовців у вищих та центральних органах державної влади Української Держави  старші фахівці та фахівці мали дуже високі класи посад та оклади,  їх було в кожному міністерстві від двох до п’яти  осіб. Вони були дійсно професіоналами й тією аналітичною групою, яка розробляла законопроекти й внутрішньонормативні документи міністерств та відомств. Крім цього, урядовці з особливих доручень теж мали високий статус, які здебільшого виконували специфічні доручення міністра або директорів департаментів. Але в основному на них було покладено здійснення ревізійних та контролюючих функцій щодо територіальних підрозділів міністерств. Урядовці ж 1-го - 3-го рангів (їх ще називали канцелярськими урядовцями) разом з практикантами були найнижчою та найбільш численною ланкою в центральному апараті, виконували всю повсякденну та рутинну роботу.

Так само як і в наш час державні службовці повинні були скласти урочисту обітницю на вірність Українській Державі.  Сам текст  обітниці був дуже лаконічний та схожий на нашу присягу державного службовця.

Під час круглого столу учасники мали можливість ознайомитися з фотокопіями раритетних документів, що відображають управлінські процеси на теренах Запорізької області, починаючи з 1918 року, а також проаналізували історичний досвід,  обговорили нові тенденції у розвитку державної служби України.

Крім цього,  у холі Центру працює постійно діюча тематична виставка "100-річчя державної служби: загальнодержавні тенденції та регіональний аспект",  підготовлена фахівцями Державного архіву Запорізької області.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

 

 

]]>
Mon, 18 Jun 2018 14:37:00 +0300
У Василівському районі ліквідують спалах АЧСhttp://www.zoda.gov.ua/news/41345/u-vasilivskomu-rayoni-likvidujut-spalah-achs.html/news/41345/u-vasilivskomu-rayoni-likvidujut-spalah-achs.htmlЗа повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, у с. Приморське Василівського району на подвір’ї двох особистих підсобних господарств зареєстровано захворювання та загибель свинейЗа повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, у с. Приморське Василівського району на подвір’ї двох особистих підсобних господарств зареєстровано захворювання та загибель свиней.

У регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини (м. Дніпро) при дослідженні відібраних проб біоматеріалу виділено вірус та  встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС при Василівській районній державній адміністрації проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. За його підсумками затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Спеціалістами Держпродспоживслужби проводяться заходи відповідно до чинної інструкції щодо ліквідації захворювання в осередку виникнення  та недопущення розповсюдження збудника АЧС. Крім цього, проводиться епізоотичне розслідування щодо встановлення причини виникнення захворювання.

Довідково: дюди не хворіють на АЧС, але хвороба небезпечна високими економічними збитками. На сьогодні  вакцини від АЧС і методів успішного лікування не існує. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней, але краще не допустити захворювання шляхом проведення постійних профілактичних заходів.

Основні заходи щодо запобігання занесення вірусу АЧС: утримання свиней у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами; обслуговування тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар; не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам; не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів; не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин; не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 18 Jun 2018 13:42:00 +0300
У Запорізькій області послугами оздоровлення та відпочинку буде охоплено майже 100 тисяч дітейhttp://www.zoda.gov.ua/news/41344/u-zaporizkiy-oblasti-poslugami-ozdorovlennya-ta-vidpochinku-bude-ohopleno-mayzhe-100-tisyach-ditey.html/news/41344/u-zaporizkiy-oblasti-poslugami-ozdorovlennya-ta-vidpochinku-bude-ohopleno-mayzhe-100-tisyach-ditey.htmlПід керівництвом заступника міністра соціальної політики України Олександри Чуркіної відбулася всеукраїнська селекторна нарада з обговорення механізму використання субвенції в повному обсязі та питань організації оздоровчої кампанії у 2018 роціПід керівництвом заступника міністра соціальної політики України Олександри Чуркіної відбулася всеукраїнська селекторна нарада з обговорення механізму використання субвенції в повному обсязі та питань організації оздоровчої кампанії у 2018 році. У запорізькій студії ПАТ «Укртелеком» працювали заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова, керіники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації.

- Головним завданням центрального міжвідомчого штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей є забезпечення взаємодії між центральними, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, установами та організаціями, що забезпечують проведення оздоровчої кампанії в поточному році. У випадках неналежної організації оздоровлення та відпочинку, фактів травмування, що загрожують життю і здоров’ю дітей, штаб повинен оперативно реагувати та вживати невідкладних заходів щодо стабілізації ситуації, - наголосила Олександра Чуркіна.

За словами Едуарда Гугніна, в  Запорізькій області особлива увага приділяється питанням безпеки дітей, постійному контролю санітарно-епідеміологічної ситуації, створенню належних умов для оздоровлення дітей у  закладах оздоровлення та відпочинку.

Обсяг фінансування оздоровчої кампанії у 2018 році за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів становить 53,5 млн. грн., що на 10,5 % більше, ніж у минулому році, з них з обласного бюджету  передбачено 29,9 млн. грн. ( у 2017 році –23,3 млн. грн.); місцевих бюджетів – 23,6 млн. грн. (у 2017 році – 19,7 млн. грн.).

З  минулого  року обласний бюджет взяв на себе додаткові зобов’язання щодо оздоровлення дітей із населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Наразі у м. Бердянськ оздоровлюються 30 дітей із  смт. Тошківка Попаснянського району Луганської області.

У 2018 року в Запорізькій області вперше надана субвенція з обласного бюджету місцевим бюджетам для оздоровлення дітей, які виховуються в сім’ях, де батьки працюють у бюджетній сфері, на загальну суму 3165 тис. грн. Планується оздоровити 1006 таких дітей. Цей механізм дозволить не лише збільшити кількість дітей, охоплених відповідними послугами, але й зберегти та підтримати обласну мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Батьки мають право самостійно обирати дитячий заклад оздоровлення.

За даними держстатзвітності,  в Запорізькій області проживає близько  185 тис. дітей віком від 7 до 18 років. За рахунок усіх джерел фінансування планується забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку близько 99 тис. дітей шкільного віку, що становить 53% від загальної чисельності дітей шкільного віку в області. 

У цьому році планують свою роботу 32 позаміські дитячі заклади, а також 520 пришкільних таборів з денним перебуванням для  26 тис. дітей.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 18 Jun 2018 12:44:00 +0300
«Черешнева столиця» стала контрактним майданчиком для виробників плодоовочевої та ягідної продукціїhttp://www.zoda.gov.ua/news/41343/chereshneva-stolitsya-stala-kontraktnim-maydanchikom-dlya-virobnikiv-plodoovochevoji-ta-yagidnoji-produktsiji.html/news/41343/chereshneva-stolitsya-stala-kontraktnim-maydanchikom-dlya-virobnikiv-plodoovochevoji-ta-yagidnoji-produktsiji.htmlУ рамках «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва», який реалізується UHBDP (Канада) у партнерстві із Запорізьким інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія», за підтримки Запорізької облдержадміністрації у Мелітополі відбувся торговий форум "Контрактний майданчик для виробників та покупців ягід, овочів та фруктів»У рамках «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва», який реалізується  UHBDP (Канада) у партнерстві із Запорізьким інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія», за підтримки Запорізької облдержадміністрації у Мелітополі відбувся торговий форум "Контрактний майданчик для виробників та покупців  ягід, овочів та фруктів». Привітав учасників та гостей директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков.

- Це великий та значний захід обласного значення, спрямований на розв’язання  глобальних проблем виробників та покупців плодоовочевої та ягідної продукції шляхом створення інформаційно-контрактного майданчика для налагодження торгових та інших зв’язків. Невипадково місцем його проведення обрано Мелітопольщину,  де сконцентровано виробництво черешні в області на площі 1200 га. Черешня стала справжньою візиткою  Мелітополя, - зазначив посадовець.

За даними Департаменту, під черешневими садами в області зайнято 2,5 тис. га площі, а це 25 % площ під відповідними садами в Україні. Запорізька область по черешневих садах посідає 1 місце в Україні, 2 – Дніпропетровська, 3 – Херсонська.

Найбільшими виробниками черешні в області є господарства Мелітопольського, Якимівського, Михайлівського та Приазовського районів.

Основу районованого асортименту в області складають 44 сорти черешні, створені працею наших вчених-науковців Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М.Ф. Сидоренка. Вченими створено понад 110 сортів плодових культур, із яких 44 вже внесені до Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

Загальне визнання отримали такі сорти як «Валерій Чкалов», «Мелітопольська рання», «Мелітопольська чорна», «Талісман», «Крупноплідна» тощо.

За словами Андрія Полякова, область має значний природно-економічний потенціал для розвитку промислового садівництва. За умов найповнішого використання такого чинника високої економічної ефективності садівництва як поглиблення зональної спеціалізації можна успішно вирощувати всі без винятку плодові і ягідні культури помірного клімату.

На сьогодні закладка черешневих садів здійснюється на невеликих площах, як в агрофірмах, так і в фермерських господарствах. У 2018 році заплановано закласти 54 га черешневих садів.

- Для подальшого відродження галузі садівництва в області необхідна ефективна фінансова підтримка. І цьому сприяє держава. Сільгосппідприємства в цьому році мають можливість отримати компенсацію відсотків за користування кредитами, компенсацію 80 % витрат з придбання садівного матеріалу плодово-ягідних культур та винограду. Уряд також збільшив компенсацію вартості за сільгосптехніку з 20 до 25 %, а фермерським господарствам - до 40 %. Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи мають можливість отримати 70 % компенсації за придбане обладнання, - повідомив посадовець. За станом на 01.06.2018 до переліку претендентів на державну підтримку за бюджетною програмою «Закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» занесені ФГ «Фортуна» Бердянського району та ТОВ «ССК-Інжиніринг» Мелітопольського району, -  повідомив посадовець.

Учасники форуму мали можливість ознайомитися з різноманітною продукцією галузі, скористатися  майданчиком для презентації своїх компаній,  провести переговорів у форматі В2В.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 18 Jun 2018 11:45:00 +0300
Служба зайнятості практикує профорієнтаційну роботу в оздоровчих закладах http://www.zoda.gov.ua/news/41341/sluzhba-zaynyatosti-praktikuje-proforijentatsiynu-robotu-v-ozdorovchih-zakladah.html/news/41341/sluzhba-zaynyatosti-praktikuje-proforijentatsiynu-robotu-v-ozdorovchih-zakladah.htmlЗ початком літнього оздоровчого сезону працівники служб зайнятості області розпочали традиційні виїзні профорієнтаційні заходи на базі закладів відпочинку та оздоровленняЗ початком літнього оздоровчого сезону працівники служб зайнятості області розпочали традиційні виїзні профорієнтаційні заходи на базі закладів відпочинку та оздоровлення.

Фахівці з профорієнтації готують інформаційні матеріали, розповіді про професії, профорієнтаційні ігри, загадки та ребуси, які розширюють професійний світогляд. Надання дітям практичного матеріалу відбувається за пізнавально-розважальною методикою, завдяки чому інформація краще засвоюється. Діти природно включені до активної позиції вибору своєї майбутньої професії. Під час гри вони можуть розкрити свої професійні інтереси, здібності, нахили, навички, усвідомлюють сильні та слабкі сторони своєї особистості.

Працівники центрів зайнятості вважают, що подібні заходи допоможуть школярам і випускникам при виборі майбутньої професії. Одночасно фахівці звертаються до батьків із запрошенням до центрів зайнятості Запоріжжя та Запорізької області, де вони та їх діти можуть отримати  профорієнтаційну допомогу. Зокрема, ознайомитися з інформаційними папками професій, де надана інформація про її зміст, умови праці, вимоги до працівника, можливості професійного навчання, перспективи зайнятості та рівень заробітної плати.  Фахівці також інформують, які професії мають на сьогодні найбільший попит на ринку праці в регіоні. Якщо дитина має кілька варіантів  щодо вибору майбутньої професії або не знає, яку їй обрати, то спеціалісти запропонують профдіагностичне тестування на виявлення професійної спрямованості.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 18 Jun 2018 10:39:00 +0300
Рейтинг І кв. 2018: лідер - Запорізький район, аутсайдер - Великобілозерськийhttp://www.zoda.gov.ua/news/41340/reyting-i-kv.-2018-lider---zaporizkiy-rayon,-autsayder---velikobilozerskiy.html/news/41340/reyting-i-kv.-2018-lider---zaporizkiy-rayon,-autsayder---velikobilozerskiy.htmlДепартаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації підбито підсумки комплексної оцінки (рейтингу) результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області за січень-березень 2018 рокуДепартаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації підбито підсумки комплексної оцінки (рейтингу) результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області за січень-березень 2018 року.

Розрахунки комплексної оцінки (рейтингу) здійснено за 28 показниками (для міст обласного значення – за 23 показниками), які сформовані за сімома напрямами діяльності (для міст обласного значення – за шістьма напрямами).

Так, за напрямом «промисловість та розрахунки за енергоносії (п’ять показників)» рейтинг очолили: серед районів – Розівський, Приазовський, Пологівський; останнє місце посів Великобілозерський район; серед міст обласного значення – Енергодар, Запоріжжя і Бердянськ; на останньому місці – м. Мелітополь.

За напрямом «розвиток сільського господарства» (п’ять показників) до трійки лідерів увійшли: Оріхівський, Великобілозерський і Гуляйпільський райони; останнє місце посів Василівський район.

За підсумками діяльності в напрямі «державні фінанси» (шість показників) лідирують: серед районів – Пологівський, Василівський та Гуляйпільський; на останньому місці – Михайлівський район; серед міст обласного значення – Енергодар, Мелітополь і Бердянськ; останнє місце – Токмак.

За напрямом «споживчий ринок» (два показники) до трійки лідерів увійшли: серед районів – Пологівський, Василівський і Оріхівський; аутсайдер – Чернігівський район; серед міст обласного значення лідирують Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ; останнє місце – Токмак..

За напрямом «населення та ринок праці» (шість показників) найвищих показників досягли: серед районів – Токмацький, Запорізький і Бердянський; найнижчі – у Приморському районі; серед міст обласного значення – Енергодар, Запоріжжя і Мелітополь; на останньому місці – Токмак.

За напрямом «житлово-комунальне господарство та будівництво житла (два показника) трійку лідерів очолили: серед районів – Запорізький, Мелітопольський і Якимівський; серед міст обласного значення – відповідно Бердянськ, Запоріжжя і Мелітополь; останнє місце – Токмак..

За напрямом «захист прав дитини» (два показника) серед районів лідирують Розівський, Чернігівський та Гуляйпільський; на останньому місці – Мелітопольський район; серед міст обласного значення – лідери Бердянськ, Токмак і Енергодар; останнє місце – Запоріжжя.

Підсумкова комплексна оцінка (рейтинг) результатів соціально-економічного розвитку районів Запорізької області за січень-березень 2018 року виглядає таким чином:

Група лідерів:

1 місце

Запорізький район

2 місце

Пологівський район

3 місце

Розівський район

Група аутсайдерів:

17 місце

Чернігівський район

18 місце

Новомиколаївський район

19 місце

Михайлівський район

20 місце

Великобілозерський район

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 

]]>
Mon, 18 Jun 2018 09:42:00 +0300
Запорізькі абітурієнти завершили основну сесію ЗНО-2018http://www.zoda.gov.ua/news/41338/zaporizki-abiturijenti-zavershili-osnovnu-sesiju-zno-2018.html/news/41338/zaporizki-abiturijenti-zavershili-osnovnu-sesiju-zno-2018.htmlЗапорізькі абітурієнти склали останні два тестування зовнішнього незалежного оцінюванняЗапорізькі абітурієнти склали останні два тестування зовнішнього незалежного оцінювання.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, зовнішнє незалежне оцінювання з фізики відбувалося  у п’яти пунктах  тестування,  чотири  з  яких розташовані у м. Запоріжжі та один у м. Мелітополі.

Для участі у ЗНО зареєструвалися 1098 осіб, 131 з яких не з’явився. Явка склала 88,07%. Один учасник тестування запізнився. Інших порушень під час ЗНО не було зафіксовано.

Незалежним оцінюванням з хімії, що проводилося в чотирьох пунктах тестування,  два з яких  розташовані  у  м. Запоріжжі та два  – у м. Мелітополі, завершилася основна сесія ЗНО.

Для участі у тестуванні зареєструвалися 978 осіб, з них 113 були відсутні. Явка склала 88,45%. Порушень під час ЗНО не було зафіксовано.

Результати тестуваннь повідомлять учасникам до 21 червня.

Нагадаємо, додаткова сесія ЗНО триватиме  з 3 до 12 липня.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 18 Jun 2018 08:47:00 +0300
Культурно-мистецькі заходи з 18 по 24 червня 2018 рокуhttp://www.zoda.gov.ua/news/41337/kulturno-mistetski-zahodi-z-18-po-24-chervnya-2018-roku.html/news/41337/kulturno-mistetski-zahodi-z-18-po-24-chervnya-2018-roku.html

1

ХХІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості „Топ-Топ” та фестиваль юнацтва та молоді „Зірки Азову”.

15-21.06.2018
(за окремою програмою)

Заклади культури
м. Бердянськ.

2

Прем’єра сезону. Театралізований концерт „Кохання крізь віки”.

19.06.2018
18.00

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара

3

Р. Тома. Історія одного вбивства „Шерлок у спідниці”.

20.06.2018
18.00

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара

4

Т. Іващенко. Історія, яка може статися з кожним Замовляю любов”.

21.06.2018
18.00

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара

5

Урочистості до Дня державної служби України.

21.06.2018
10.00

Запорізька обласна філармонія.

6

Г. Горін. Народна драма на дві дії „Тевьє-молочник”.

22.06.2018
18.00

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара

7

В. Довлетов. Музична вистава на одну дію „Хто тут найголовніший?”.

23.06.2018
11.00

Обласний театр ляльок.

8

І. Тогобочний. Мелодрама на дві дії „Загублена любов”.

23.06.2018
18.00

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара

9

С. Маршак, М. Попов. Мюзикл на одну дію „Кицьчин дім”..

23.06.2018
11.00

Академічний обласний театр юного глядача.

10

В. Довлетов. Музична вистава на одну дію „Хто тут найголовніший?”.

24.06.2018
11.00

Обласний театр ляльок.

11

Чарівна мандрівка на одну дію „Україна - це ми!”

24.06.2018
11.00

Академічний обласний театр юного глядача.

12

С. Прокофьєва, Г. Сапгір. Музична казка „Кіт у чоботях”.

24.06.2018
12.00

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара.

13

Л. Толстой. Драма на дві дії „Анна Кареніна”.

24.06.2018
18.00

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара.

14

Л.Разумовська. Сучасна трагедія „Медея”.

24.06.2018
18.00

„Новий театр” на сцені ПК ЗТР.

]]>
Mon, 18 Jun 2018 08:20:00 +0300
Завершується робота над змінами до Конституції, які закріплять європейські прагнення України – Президентhttp://www.zoda.gov.ua/news/41336/zavershujetsya-robota-nad-zminami-do-konstitutsiji,-yaki-zakriplyat-jevropeyski-pragnennya-ukrajini--prezident.html/news/41336/zavershujetsya-robota-nad-zminami-do-konstitutsiji,-yaki-zakriplyat-jevropeyski-pragnennya-ukrajini--prezident.html«Мені доповіли, що Конституційна комісія завершує роботу над проектами змін до Конституції, де ми в Конституції зафіксуємо європейський і євроатлантичний напрямок, вектор розвитку України», - заявив Глава держави.Завершується робота над проектом змін до Основного закону України, які закріплять європейський вибір нашої держави, повідомив Президент Петро Порошенко.

«Мені доповіли, що Конституційна комісія завершує роботу над проектами змін до Конституції, де ми в Конституції зафіксуємо європейський і євроатлантичний напрямок, вектор розвитку України», - заявив Глава держави під час підписання Закону «Про дипломатичну службу» у Міністерстві закордонних справ.

Він зазначив, що такі зміни розробляються, «щоб зробити цей процес незворотнім».

«Це є результат нашої спільної роботи», - додав Президент.

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

]]>
Fri, 15 Jun 2018 15:42:00 +0300
Для Нової української школи змінюються підходи до підготовки вчителівhttp://www.zoda.gov.ua/news/41335/dlya-novoji-ukrajinskoji-shkoli-zminjujutsya-pidhodi-do-pidgotovki-vchiteliv.html/news/41335/dlya-novoji-ukrajinskoji-shkoli-zminjujutsya-pidhodi-do-pidgotovki-vchiteliv.htmlУ Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького триває триденна всеукраїнська науково-практична конференція «Особистісно-професійний розвиток вчителя в умовах реалізації концепції нової української школи»У Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького триває триденна всеукраїнська науково-практична конференція «Особистісно-професійний розвиток вчителя в умовах реалізації концепції нової української школи». У заході взяв участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Урядовець наголосив, що реформування системи освіти і реалізація концепції Нової української школи передбачають, у першу чергу, появу вчителів нової формації. Щоб виростити такі кадри, для педагогів уже організували десятиденний курс підвищення кваліфікації. Планується також дистанційне навчання.

Павло Хобзей також назвав головні вимоги до вчителів Нової української школи.
 - Учитель - основа Нової української школи. І це повинен бути лідер, який поведе за собою дітей. Основна вимога - любити дитину. Вчитель  повинен бути лідером у класі, але  бути на рівні учня, а не ставити себе вище за нього. Він повинен розвивати дитину, а не пригнічувати, і розуміти, що кожна дитина - індивідуальна. Друга умова - вчитель повинен проявляти ініціативу і брати на себе відповідальність за результат. Закон дає право йому самостійно вибирати програму в залежності від рівня учнів. Тепер потрібно працювати інакше, а наш учитель до цього, на жаль, не готовий. Він, як і раніше, готовий йти за програмою строго за підручником, стояти біля дошки і передавати знання. Але сьогодні цього вже мало. Тепер стоїть питання компетенції через діяльність, а це для наших вчителів нове. І якщо ми зараз не підтримаємо вчителя, нерозумно розраховувати, що після 10-денних курсів він зміниться. Це ментальна проблема - нам потрібно міняти цінності і підходи, і найголовніше  - той авторитарний стиль, який у нас завжди був у школах. І тут важлива співпраця з владою, з педуніверситетом, - зазначив заступник міністра освіти.
Крім цього, Павло Хобзей  анонсував зміни в підходах до  навчання майбутніх педагогів у вищих навчальних закладах.
 - Міністерство вже працює над створенням двох документів, один з яких - концепція педагогічної освіти в Україні. По-перше, практика на останніх двох курсах повинна займати не менше третини часу навчання, інакше нічому ми учителів не навчимо. Ми б хотіли додати в навчальну програму те, що у медиків називається інтернатурою. У нас учителем людина може називатися відразу після отримання диплома і це неправильно. В багатьох країнах для отримання кваліфікації вчителя цього недостатньо. Випускники працюють у школах, як інтерни в лікарнях, і тільки потім директор школи визначає, буде випускник учителем чи ні. Ми ж беремо до університетів тільки за результатами оцінювання й атестата, не проводячи психологічного оцінювання кандидата. Але ж люди, які дратуються самі і дратують дітей, не можуть працювати в школі. Є і такий нюанс - ми не можемо довірити директору школи визначати, кому бути вчителем, а кому ні, оскільки це тягне за собою корупцію. Тому сьогодні нам потрібно працювати над створенням критеріїв, хто може працювати вчителем, а хто ні, - резюмував посадовець.

Про реалізацію концепції Нової української школи в регіоні розповіла директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.
Для реалізації концепції Нової української школи у 2017-2018 роках у Запорізькій області здійснена і  триває системна робота з підготовки педагогічних працівників та керівників закладів загальної середньої освіти до роботи в умовах Нової української школи, зокрема, проведено тренінги тренерів; тренінги для вчителів, які навчатимуть учнів перших класів; тренінги для заступників директорів закладів загальної середньої освіти «Нова українська початкова школа: управлінський аспект». Крім цього, здійснюється науково-методичний супровід та супервізія педагогів чотирьох пілотних шкіл. Здійснюється також  підготовка вчителів іноземних мов та предметів «Фізична культура» та «Мистецтво», які навчатимуть учнів перших класів у новому навчальному році. Спільно з The LEGO Foundation проведено тренінги щодо впровадження основ конструювання в освітній процес  для педагогічних працівників пілотних шкіл та регіональних тренерів Нової української школи. Крім цього, тренерами The LEGO Foundation здійснюється спеціальна підготовка регіональних тренерів за програмою «Навчання через гру». Для всіх категорій керівників закладів освіти та педагогів, а також для практичних психологів, соціальних педагогів, учителів початкових класів області на курсах підвищення кваліфікації запроваджуються заходи з підготовки до роботи: оновлено освітньо-професійні програми курсів підвищення кваліфікації, розроблено нові спецкурси, програми педагогічної практики, проводяться семінари, майстер-класи та круглі столи. Очевидно, що нову школу  неможливо  побудувати без реформи підготовки педагогів. Можна змінити термін навчання чи зміст шкільної програми, проте школа по-справжньому оновиться тільки тоді, коли зміняться самі вчителі.

-  Дуже сподіваємося, що завдяки концепції професійного розвитку педагогічних працівників на обласному рівні ми врегулюємо багато проблемних питань, а реалізація її сприятиме покращенню якості підготовки педагогічних працівників та якості надання освітніх послуг, а також, у свою чергу, підвищенню рівня  вищої освіти за рахунок якісної підготовки у школах та закладах професійної освіти, - зазначила у своєму виступі директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Jun 2018 15:38:00 +0300
Визначено переможців обласного етапу військово-патріотичної гри «Сокіл», які представлятимуть область на всеукраїнському рівніhttp://www.zoda.gov.ua/news/41334/viznacheno-peremozhtsiv--oblasnogo-etapu-viyskovo-patriotichnoji-gri-sokil,-yaki-predstavlyatimut-oblast-na-vseukrajinskomu-rivni.html/news/41334/viznacheno-peremozhtsiv--oblasnogo-etapu-viyskovo-patriotichnoji-gri-sokil,-yaki-predstavlyatimut-oblast-na-vseukrajinskomu-rivni.htmlНа базі Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» відбулося урочисте закриття ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної спортивної гри українського козацтва «Сокіл» («Джура»)На базі Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» відбулося урочисте закриття ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної спортивної гри українського козацтва «Сокіл» («Джура»). Привітали переможців та учасників народний депутат України Ігор Артюшенко та заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Захарчук.

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») присвячена100-річчю Української революції 1917–1921 років. Цього року на плацу  обласного етапу вишикувалися 37 команд, у складі яких 400 учасників з різних куточків Запорізької області.

Упродовж п’яти  днів учасники пройшли численні змагання та випробування, насичену культурну та спортивну програми.

За їх підсумками визначено переможців обласного етапу - команди, які   представлятимуть  Запорізьку область у серпні 2018 року на всеукраїнському рівні.

Команди-переможці, які посіли призові місця в загальному заліку вікової групи «Джури козацькі»:

  • І місце –  рій «Яструб» Вільнянського району;
  • ІІ місце – рій «Сокіл» Токмацького району;
  • ІІІ місце – рій «Пластуни» Комунарського району м. Запоріжжя.

Команди-переможці, які посіли призові місця в загальному заліку вікової групи «Молоді козаки»:

  • І місце –  рій «Запорозька Січ» Чкаловської селищної ради;
  • ІІ місце – рій «Спас Січ» Вознесенівського району м. Запоріжжя;
  • ІІІ місце – рій «Нащадки козаків» Приморського району.

Учасників гри  нагороджено грамотами за підсумками проведених змагань, а також  кубками, медалями та цінними подарунками.

- Щиро вітаємо вас, юні джури, з перемогою, бо кожен з учасників цього козацького свята вже є переможцем. Бажаємо всім вам цікавого і різноманітного відпочинку в літній період. Сподіваємося, що ваше дозвілля буде наповнене добрими справами, плідною краєзнавчо-дослідницькою діяльністю, цікавою екскурсійно-туристичною програмою, високими особистими досягненнями у військово-спортивній підготовці, - зазначив, вітаючи переможців, Віктор Захарчук.

Всеукраїнський етап гри відбудеться з 02 по 15 липня на Київщині у м Переяславі-Хмельницькому.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Jun 2018 15:07:00 +0300
Підготовка до опалювального сезону у Якимівці - на контролі обласної влади http://www.zoda.gov.ua/news/41331/pidgotovka-do-opaljuvalnogo-sezonu-u-yakimivtsi---na-kontroli-oblasnoji-vladi.html/news/41331/pidgotovka-do-opaljuvalnogo-sezonu-u-yakimivtsi---na-kontroli-oblasnoji-vladi.htmlСитуація з постачанням теплової енергії в смт Якимівка у рамках підготовки до наступного опалювального сезону стала темою робочої наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віктор СкобліковСитуація з постачанням теплової енергії в смт Якимівка у рамках підготовки до наступного опалювального сезону стала темою робочої наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков.

- За результатами моніторингу стану підготовки житлово-комунального господарства Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року виникла потреба розглянути питання підготовки смт Якимівка. Нам потрібно напрацювати алгоритм дій, завдяки якому кожен підрозділ буде знати, яка задача на нього покладена, аби цей населений пункт був повністю готовий до опалювального сезону, - зазначив Віктор Скобліков.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства Віталій Литвиненко повідомив, що за даними Якимівської селищної ради у багатоквартирних житлових будинках смт Якимівка налічується 1225 квартир, з яких на сьогодні до системи централізованого опалення приєднані лише 472.

Представники Якимівської селищної ради вважають доцільним у наступному опалювальному сезоні залишити 195 квартир, які будуть опалюватися від системи централізованого опалення. Інші 277 квартир пропонують до початку опалювального сезону 2018/2019 року перевести на індивідуальне опалення. Це дозволить суттєво зменшити витрати теплопостачального підприємства ТОВ «Якимтеплозбут» на виробництво та постачання теплової енергії споживачам  райцентру.

За підсумками наради заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков запропонував голові Якимівської селищної об’єднаної територіальної громади доопрацювати план заходів з переведення населення багатоквартирних житлових будинків смт Якимівка на індивідуальне опалення у розрізі кожної квартири з визначенням обсягів та джерел фінансування і конкретних строків (місяць, рік); при прийнятті рішень про відключення житлових будинків від системи централізованого опалення керуватися вимогами Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання; звернути особливу увагу на питання переведення на індивідуальне опалення соціально незахищених верств населення, у т.ч. розглянути можливість надання допомоги з місцевого бюджету; спільно з теплопостачальним підприємством ТОВ «Якимтеплозбут» визначитися з джерелом теплопостачання житлового будинку за адресою: вул. Меліораторів, 3 (колишній гуртожиток). Голові Якимівської райдержадміністрації доручено тримати на особистому контролі питання підготовки селища до нового опалювального сезону 2018/2019 року, вживати всіх дієвих заходів для вирішення проблемних питань, що виникатимуть під час підготовки.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Jun 2018 14:31:00 +0300
Підписано договір про соціальне партнерство між Приморською вітроелектростанцією та Приморською ОТГ і Борисівською сільрадоюhttp://www.zoda.gov.ua/news/41332/pidpisano-dogovir-pro-sotsialne-partnerstvo-mizh-primorskoju-vitroelektrostantsijeju-ta-primorskoju-otg-i-borisivskoju-silradoju.html/news/41332/pidpisano-dogovir-pro-sotsialne-partnerstvo-mizh-primorskoju-vitroelektrostantsijeju-ta-primorskoju-otg-i-borisivskoju-silradoju.htmlУ рамках робочої поїздки до Приморська у Всесвітній День вітру голова облдержадміністрації Костянтин Бриль відвідав майданчик будівництва Приморської вітроелектростанціїУ рамках робочої поїздки до Приморська у Всесвітній День вітру голова облдержадміністрації Костянтин Бриль відвідав майданчик будівництва Приморської вітроелектростанції. Разом з іншими учасниками заходу він побував на екскурсії будівельним майданчиком Приморської ВЕС, де оглянув поля під фундаменти вітротурбін із працюючою технікою, кабельні лінії, будівельне містечко зі встановленими мобільними бетонними заводами, центральну розподільчу підстанцію,  бетонний завод.

Як повідомив радник директора «Вінд Пауер», директор Приморської ВЕС Юрій Жабський, Приморська вітроелектростанція потужністю 200 МВт – другий проект ДТЕК ВДЕ у вітроенергетиці. На Приморській ВЕС планується встановити 52 вітротурбіни 3-мегаватного класу виробництва компанії General Electric. Прогнозний відпуск «зеленої» електроенергії - 680 млн. КВт.год на рік.  Закінчення будівництва І черги очікується в грудні 2018 року. На початку 2019 року станція буде підключена до Об'єднаної енергетичної системи України. Всі ці інвестиції - це нові робочі місця в інноваційній галузі та реальний внесок у покращення екології Запорізького краю. Крім цього, в межах програми соціального партнерства протягом 2012-2016 років компанією проведено значну роботу, спрямовану на розвиток Приазовського району, а саме: відремонтовано об'єкти соціальної інфраструктури, побудовано паркову зону, спортивний та дитячий майданчики, встановлено водонапірні башти та відремонтовано водопровідну мережу, придбано шкільні автобуси.

У рамках заходу відбулися також  урочистості, присвячені Всесвітньому Дню вітру, та обговорення з керівництвом підприємства перспектив розвитку Приморської ВЕС. За словами Костянтина Бриля, майбутнє української енергетики неможливе без альтернативних джерел енергії.

- Для реалізації інвестиційних проектів компанії ДТЕК на території області  проведено роботу щодо визначення державних та регіональних інтересів для їх врахування під час розроблення містобудівної документації. Робота компанії ДТЕК - гарний приклад розвитку території інвестором. Іноді виникають непорозуміння з певних питань, та вирішувати ці проблеми потрібно, не доводячи до точки кипіння, аби громадськість обов'язково була почута. У місцевих жителів викликає занепокоєння ситуація, яка склалася в Приазовському районі щодо необхідності проведення ремонту доріг. Як зазначають жителі сіл Ботієво, Строганівка, Бабанівка та Приморський Посад, дороги було зруйновано у зв'язку з перевезенням багатотонних вантажів для будівництва вітростанції. Перед початком будівництва керівництво ТОВ «Приморська вітроелектростанція» запевняло жителів цих сіл, що розбиті під час будівництва дороги будуть відновлені. Більше того, керівництво ДТЕК почуло прохання влади щодо переведення своєї діяльності в зону Запорізької митниці. І хочу нагадати, що кошти від перевиконання планів митниці використовуються саме на відновлення автошляхів. Тож упевнений – після завершення будівельних робіт спільними зусиллями ми приведемо до ладу місцеві дороги, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Крім цього, за сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у реалізацію вітроенергетичних проектів у Запорізькій області та з нагоди Всесвітнього дня вітру Костянтин Бриль вручив грамоти Запорізької облдержадміністрації: начальнику товариства з обмеженою відповідальністю «Вінд Пауер» Геннадію Жукову; головному інженеру проекту, директору товариства з обмеженою відповідальністю «ТПФ «Донтехпром» Олександру Козенку; головному механіку ТОВ «Вінд Пауер» Денису Мирощенкову; виконробу будівельної ділянки під час будівництва Ботіївської ВЕС, Приморської ВЕС та Приморської ВЕС-2 ТОВ «Будівельна компанія «Віра» Олександру Новікову; менеджеру проекту ТОВ «Приморська ВЕС-2» Дмитру Ткаченку; керівнику проекту ТОВ «Будівельна компанія «Віра» Олексію Тохтамишу; менеджеру проекту ТОВ «Приморська ВЕС» Миколі Трефілову та менеджеру з технічного забезпечення ТОВ «Приморська ВЕС-2» Олександру Чаруну.

Завершився захід урочистим підписанням договору про соціальне партнерство між ТОВ «Приморська вітроелектростанція» та Приморською ОТГ і Борисівською сільською радою.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Jun 2018 14:02:00 +0300
Запорізька область готується стати майданчиком для поширення свого досвіду децентралізаціїhttp://www.zoda.gov.ua/news/41327/zaporizka-oblast-gotujetsya-stati-maydanchikom-dlya-poshirennya-svogo-dosvidu-detsentralizatsiji.html/news/41327/zaporizka-oblast-gotujetsya-stati-maydanchikom-dlya-poshirennya-svogo-dosvidu-detsentralizatsiji.htmlУ Мелітополі 20 червня відбудеться міжрегіональна конференція «Зміни в адміністративно-територіальному устрої: трансформація районів у процесі децентралізації»У  Мелітополі 20 червня відбудеться міжрегіональна конференція «Зміни в адміністративно-територіальному устрої: трансформація районів у процесі децентралізації». Організаційні питання її підготовки та проведення обговорили на робочій  нараді, яку провела керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко з керівниками профільних управлінь та департаментів.

За словами Зінаїди Бойко, очікується, що головним спікером конференції стане перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.  Прийматиме учасників заходу  Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького.

- Ми прийматимемо гостей з семи областей України. Мелітополь перетвориться на базовий майданчик  вивчення змін адміністративно-територіального устрою. Наша головна мета – гідно представити напрацювання та досвід Запорізького регіону, надати вичерпні відповіді на запитання наших колег з інших областей,  обговорити основні аспекти децентралізації на територіях та поширювати передовий досвід нашого регіону, - підкреслила Зінаїда Бойко.

 Запорізька область представить свої доробки на спеціальній виставці. На стендах буде презентовано інвестиційні паспорти  кількох об’єднаних територіальних громад та паспорт усієї області, а також «Атлас децентралізації».

Нагадаємо, перші об’єднані територіальні громади у Запорізькому регіоні були створені в 2015 році, а нині Запорізька область  посідає третє місце в країні за темпами створення ОТГ. На сьогодні в області вже створено 48 ОТГ із 67 запланованих перспективним планом, без урахування міст обласного значення. У регіоні три райони - Великобілозерський, Оріхівський та Чернігівський –  повністю покриті громадами і ці території вже сповна користуються фінансовими можливостями для розвитку медицини, освіти та інфраструктури на місцях. У Кам’янсько-Дніпровському, Михайлівському, Розівському, Якимівському та Веселівському районах процес об'єднання в громаду досяг 99%.

Учасники конференції розглянуть стан реалізації реформи децентралізації в Запорізькій області, зміни в адміністративно-територіальному устрої, законодавчі ініціативи щодо  процесу децентралізації, перспективи приєднання сусідніх суміжних сільських територій до міст обласного значення в Запорізькій  області тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Jun 2018 13:11:00 +0300
Керівництво облдержадміністрації вивчає проблеми територій на місцяхhttp://www.zoda.gov.ua/news/41330/kerivnitstvo-oblderzhadministratsiji-vivchaje-problemi-teritoriy-na-mistsyah.html/news/41330/kerivnitstvo-oblderzhadministratsiji-vivchaje-problemi-teritoriy-na-mistsyah.htmlПід час перебування з робочою поїздкою у Василівському районі, перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян провела особистий прийом громадян у райдержадміністраціїПід час перебування з робочою поїздкою у Василівському районі, перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян провела особистий прийом громадян у райдержадміністрації. До посадовця звернулися люди, які потребують певних  консультацій та фінансової допомоги для вирішення проблем.

Проблему недостатнього державного фінансування за програмою «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» окреслив головний лікар Василівської центральної районної лікарні Валерій Сапа. При річній потребі в коштах на препарати інсуліну в сумі 2 788 224 грн. на Василівський район виділено кошти медичної субвенції в сумі 1 255 024грн., з районного бюджету передбачено 243 000 грн., таким чином додаткова потреба до кінця року становить 1 290 200 грн. Для Василівської ЦРЛ щомісячна додаткова потреба в коштах складає 142 000 грн., а для Дніпрорудненської міської лікарні - 59 530 грн. Аптечні заклади попереджають, що без своєчасного відшкодування не зможуть відпускати препарати інсуліну хворим на цукровий діабет за пільговими рецептами.

Ще з одним питанням медичного характеру звернулася в.о. головного лікаря Василівської ЦПМСД Ольга Хороль - виділення медичної субвенції  на виплату заробітної плати працівникам центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги по наданню первинної медичної допомоги населенню.

Попросила роз’яснень щодо механізму надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», а саме яким чином кошти, визначені розподілом субвенції як видатки розвитку, можуть спрямовуватися на видатки споживання під час придбання дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для учнів початкових класів, що навчаються за новими методиками, директор Дніпрорудненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Талант» Олена Здор.

Дніпрорудненський міський голова Юрій Коробов звернувся за фінансовою допомогою орієнтовно у розмірі 2679,882 тис. грн. на виконання першочергових (невідкладних) заходів щодо запобігання виникненню надзвичайної ситуації на котельні № 1 у м. Дніпрорудне та своєчасну безперебійну подачу теплопостачання міста в опалювальний період 2018-2019 роки. На підставі технічних звітів Держпраці після проведення спостережень за станом димової труби котельні № 1 встановлено, що на ній утворився крен 669,95 мм у південно-західному напрямку, що в чотири рази перевищує гранично допустиме значення, який потребує реконструкції.

По кожному зверненню Елла Слепян надала відповідь, а також низку питань взяла на опрацювання та детальне вивчення, після чого буде ухвалено відповідне рішення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Jun 2018 12:22:00 +0300
У Запорізькій області визначено кращих державних службовцівhttp://www.zoda.gov.ua/news/41329/u-zaporizkiy-oblasti-viznacheno-krashih-derzhavnih-sluzhbovtsiv.html/news/41329/u-zaporizkiy-oblasti-viznacheno-krashih-derzhavnih-sluzhbovtsiv.htmlУ Запорізькій області завершився ІІ тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», який проводиться з метою зростання інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету, вивчення досвіду роботи кращих державних службовцівУ Запорізькій  області завершився ІІ тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», який проводиться з метою зростання інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету, вивчення досвіду роботи кращих державних службовців. Цього року конкурс є особливим, бо проводиться вже  десятий раз і в рік відзначення 100-річчя  запровадження державної служби в Україні.

Традиційно ІІ тур  конкурсу «Кращий державний службовець» проводиться в червні Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій, оскільки конкурс є одним із видів підвищення кваліфікації та розвитку професійних компетентностей публічних службовців.

Як зазначила керівник апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, всі учасники конкурсу є вже переможцями, оскільки вибороли право представляти відповідні владні структури на обласному рівні.

У рамках ІІ туру конкурсу  державні службовці місцевих органів виконавчої влади пройшли навчальну програму тематичного короткострокового семінару: «Державна служба: правовий стиль і методи роботи в умовах реформування публічної влади в Україні».

Конкурсанти виконали практичні завдання та тести з питань службової етики та етикету, пройшли співбесіду з питань державного управління та презентували публічні виступи з актуальних питань суспільно-політичного розвитку та реформування державного управління.

Організаційний комітет конкурсу одностайно відзначив високий рівень підготовки цьогорічних учасників, їх професіоналізм, компетентність, творчий підхід до виконання конкурсних завдань та визначили переможців ІІ туру, які представлятимуть нашу область у заключному ІІІ турі, який відбудеться восени у м. Київ.

За підсумками проведення ІІ туру конкурсу переможцями визнані:

- у номінації «Кращий керівник» серед державних службовців обласної державної адміністрації – Нестеренко Ілона Сергіївна, начальник відділу факторів формування бюджету та економіки соціальної сфери управління аналізу та прогнозування регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку і торгівлі; серед державних службовців районних державних адміністрацій – Мірошниченко Анастасія Олегівна, завідувач сектору прийняття рішень щодо надання всіх видів допомоги та компенсацій відділу з організації соціальних послуг та соціального забезпечення Оріхівської райдержадміністарції;

- у номінації «Кращий спеціаліст» серед державних службовців обласної державної адміністрації – Дьяченко Олеся Володимирівна, головний спеціаліст відділу розвитку торгівлі управління розвитку підприємства, регуляторної політики та торгівлі Департаменту економічного розвитку і торгівлі; серед державних службовців районних державних адміністрацій – Катеренчук Ганна Леонідівна, спеціаліст відділу внутрішньої політики та зав'язків з громадськістю апарату Василівської райдержадміністрації.

Лауреатами II туру конкурсу стали:

- у номінації «Кращий керівник» серед державних службовців обласної державної адміністрації – Гнипа Ольга Вікторівна, начальник відділу з питань молоді Управління молоді, фізичної культури та спорту; серед державних службовців районних державних адміністрацій – Хіцай Наталя Вікторівна, заступник начальника відділу агропромислового розвитку Приморської райдержадміністарції; Шалікова Наталія Богданівна, начальник відділу соціальних гарантій, пільг та компенсацій управління соціального захисту населення Веселівської райдержадміністрації;

- у номінації «Кращий спеціаліст» серед державних службовців обласної державної адміністрації – Сідорова Галина Сергіївна, головний спеціаліст відділу фінансів освіти та соціального захисту населення Департаменту фінансів; Коршунова Вікторія Валеріївна, головний спеціаліст відділу розвитку заповідної справи, охорони земельних та біологічних ресурсів, екомережі та надр управління розвитку заповідної справи Департаменту екології та природних ресурсів; серед державних службовців районних державних адміністрацій – Кривицька Ірина Миколаївна, головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Пологівської райдержадміністрації; Бєлікова Тетяна Іванівна, головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі та з питань надання адміністративних послуг Веселівської райдержадміністрації.

Всі учасники II туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 15 Jun 2018 11:20:00 +0300