Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Tue, 24 Apr 2018 21:15:04 +0300Розбудова «Нової української школи» потребує системного підходу http://www.zoda.gov.ua/news/40550/rozbudova-novoji-ukrajinskoji-shkoli-potrebuje-sistemnogo-pidhodu.html/news/40550/rozbudova-novoji-ukrajinskoji-shkoli-potrebuje-sistemnogo-pidhodu.htmlПід головуванням Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулася селекторна нарада щодо реформування освіти в умовах децентралізації за участю керівників облдержадміністрації та представників органів упраління освіти і наукиПід головуванням Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулася селекторна нарада щодо реформування освіти в умовах децентралізації за участю керівників облдержадміністрації та представників органів упраління освіти і науки. У селекторній нараді взяла участь перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Елла Слепян.

- До основних блоків завдань у реалізації реформи децентралізації треба віднести: розбудову мережі опорних шкіл, запровадження з 01 вересня у всіх школах Нової української школи з одночасною розбудовою Нового освітнього простору та інклюзивного навчання. Серед завдань також - забезпечення шкіл новим обладнанням, автобусами, будівництво інфраструктури навколо опорних шкіл, - зазначив Геннадій Зубко.

Під час наради повідомено, що на сьогодні в Україні створено 504 опорних школи, до яких приєднано 970 філій. В об’єднаних територіальних громадах створено 208 опорних шкіл із 390 філіями.

За даними Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, в області вже функціонує 13 опорних шкіл із 18 філіями, навчанням у яких охоплено 5302 учні та близько 200 дошкільників. Вони створені органами місцевого самоврядування у Більмацькому, Новомиколаївському і Приазовському районах, а також у Веселівській, Преображенській, Приазовській, Смирновській, Таврійській, Комишуваській, Долинській та Чернігівській громадах.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич окреслила низку питань, що потребують особливої уваги під час реалізації реформи на місцях. Вона зазначила, що існує багато непорозумінь щодо розподілу субвенції, адже розподіл коштів здійснюється для регіонів у залежності від географічного розташування по-різному. Варто зазначити, що цього року в 36 об'єднаних територіальних громад Запорізької області мають освоїти субвенцію з державного бюджету в сумі 124 млн. грн.

Окремо було обговорено питання навчання вчителів, створення літніх таборів, друк підручників за новою програмою, розвиток інклюзії. Нагадаємо, що з 2016 року в Запорізькій області реалізується пілотний проект Благодійного Фонду Порошенка та Міністерства освіти і науки, спрямований на розвиток інклюзивного середовища. У 2017/18 навчальному році кількість закладів освіти з інклюзивною формою навчання та кількість дітей збільшилася у 2,5 разу. Це 121 школа, близько 400 дітей та 27 садочків. Крім цього, в Запорізькому регіоні вже облаштовано 53 сучасні медіатеки та закуплено спеціальні сходові гусеничні підйомники. Важливим кроком у формуванні інклюзивного освітнього середовища є створення  інформаційно-ресурсних центрів.

- Нова українська школа з новим обладнанням, матеріалами, підходами, можливостями і методиками має створюватися в абсолютно новій інфраструктурі. Це не тільки нові спортивні зали, навчальні майстерні або спортивні майданчики навколо, це – в першу чергу, середовище, яке повинно змінити менталітет дітей, які там навчаються. Нова українська школа дасть максимальний ефект лише з розбудовою Нового освітнього простору. Ще раз хочу наголосити:  питання впровадження освітньої реформи і підтримки від держави – це відповідальність центральної влади. Забезпечення доступності і створення відповідної інфраструктури закладів освіти для задоволення освітніх та побутових потреб дітей, які проживають на певній територій, належить до повноважень місцевих органів самоврядування, – підкреслив, підбиваючи підсумки, Геннадій Зубко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 16:52:00 +0300
Запоріжців ознайомлять з українською історією у форматі фестивалюhttp://www.zoda.gov.ua/news/40549/zaporizhtsiv-oznayomlyat-z-ukrajinskoju-istorijeju-u-formati-festivalju.html/news/40549/zaporizhtsiv-oznayomlyat-z-ukrajinskoju-istorijeju-u-formati-festivalju.htmlЗапоріжжя готується приймати фестиваль „Історія.UA”, започаткований Українським інститутом національної пам’яті. Його проведення заплановано на кожному поверсі у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці, на площі перед бібліотекою, а також у ККЗ ім. О. Довженка. Про це організатори повідомили під час прес-конференціїЗапоріжжя готується приймати фестиваль „Історія.UA”, започаткований Українським інститутом національної пам’яті. Його проведення заплановано  на кожному поверсі у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці,  на площі перед бібліотекою, а також у ККЗ ім. О. Довженка. Про це організатори повідомили під час прес-конференції.

- Фестиваль  „Історія.UA” минулого року проводився в Києві – з кіномарафоном, презентаціями книжкових новинок, панельними дискусіями з відомими істориками, письменниками та журналістами,  музичними та мистецькими інсталяціями. У цікавій для молоді формі оповідалося про Українську революцію 1917-1921 років та створення Української повстанської армії.  Гасло нашого фестивалю – „Історія без брому і нафталіну”. Український інститут національної пам’яті та запорізькі організатори зібрали величезний масив інформації, який цього року буде презентовано в Запоріжжі у популярній, яскравій, невимушеній формі. Фестиваль  цього року він став мандрівним, і перше місто, куди ми вирішили завітати, – Запоріжжя. І це не випадково, адже вже налагоджено співпрацю з Департаментом  культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації – спільно підготовлено дві збірки „Усна історія російсько-української війни 2014-2016” та „Майдан від першої особи”, презентація яких також відбудеться в рамках фестивалю, - розповіла начальник управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам’яті Олена Халімон.

Директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовськой повідомив, що фестиваль має на меті зламати стереотипи про історію як „кабінетну” науку,  довести, що історія – не для істориків, а для всіх, бо ми всі і є її творцями, саме тут і зараз. В останні роки зроблено чимало відкриттів, які показують події в нашій країні без пропагандистських нашарувань та політичних прикрас. Свобода слова дала змогу оприлюднити спогади очевидців, відкриття архівів — оприлюднити раніше невідомі широкому загалу факти.

Голова благодійного фонду „Лебедія”, координатор культурно-мистецької акції “Патріотична весна” Любов Мороко розповіла, що в рамках фестивалю відбудеться музейна інсталяція російсько-української війни, виставка військової техніки, ярмарок волонтерського крафту для допомоги нашим бійцям.

Директор видавництва АА „Тандем”, партнер фестивалю „Історія.UA” Віктор Текуч заявив, що запоріжці матимуть змогу впевнитися, що нарешті заборонена понад сім десятиліть справжня історія України вийшла за рамки професійних кіл та університетських аудиторій і стала популярною та цікавою.

У рамках фестивалю також відбудуться заходи культурно-мистецької акції “Запорізькі обереги”. На гостей чекає зустріч із неповторними виробами  народних майстрів як із традиційних видів народного мистецтва,  так і в сучасних та авторських техніках; показові виступи вихованців Запорізької ДЮСШ „Спас” з елементами боїв та акробатики, майстер-класи з володіння шаблею, навчання гри на народних інструментах „Етно-інструменти — культурологічний зв'язок століть” та інші інтерактиви.

У заходах фестивалю візьмуть участь майстри-куховари різних національно-культурних товариств, буде й унікальна концертна програма від вірменської та грузинської діаспор.

Головний спеціаліст Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій Ірина Пономаренко узагальнила:  «У Запоріжжі 5  та 6 травня на фестивалі „Історія.UA” зберуться науковці, видавці, письменники, медійники, музиканти й співаки, які сьогодні популяризують знання про минуле. Фестиваль стане цікавим і дітям, на яких чекає ціле інтеркультурне містечко, і підліткам, і молоді, і дорослим. На гостей фестивалю чекають  концерти творчих колективів Запоріжжя та Запорізької області на площі перед бібліотекою. У ККЗ ім О. Довженка 5 травня заплановано безкоштовний передпрем’єрний показ фільму „Таємний щоденник Симона Петлюри” за участю авторів фільму. Завершить фестиваль 6 травня  концерт гурту „Гайдамаки” на площі перед бібліотекою. Запрошуємо на фестиваль усіх запоріжців та гостей нашого краю».

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 16:14:00 +0300
Голова облдержадміністрації поспілкувався з учасниками протестів на майдані Героїв http://www.zoda.gov.ua/news/40546/golova-oblderzhadministratsiji-pospilkuvavsya-z-uchasnikami-protestiv-na-maydani-gerojiv.html/news/40546/golova-oblderzhadministratsiji-pospilkuvavsya-z-uchasnikami-protestiv-na-maydani-gerojiv.htmlАктивісти звернулися до очільника регіону за підтримкою в питанні відновлення так званої «дороги життя», що з’єднує Маріуполь та ЗапоріжжяАктивісти звернулися до очільника регіону за підтримкою в питанні відновлення так званої «дороги життя», що з’єднує Маріуполь та Запоріжжя.

Костянтин Бриль повідомив, що це питання заплановано на розгляд сесії Запорізької облради.

- Нині в Запорізькій області завершується відновлення автодороги Запоріжжя-Дніпро. Одразу після чого підрядна організація приступить до ремонту траси в напрямку Маріуполя. Нині з держбюджету на відновлення цієї дороги виділено близько 100 мільйонів гривень. Проте, зважаючи на її жахливий стан, необхідно близько 1,5 мільярда гривень. На наступній сесії Запорізької облради депутати обговорять актуальність цього питання та можливість виділення коштів за рахунок так званого «митного експерименту». Ми розуміємо, що цей автошлях має стратегічне значення. Тож упевнений, що депутати підтримають звернення до центральних органів влади, аби фінансування на відновлення цієї автодороги було збільшено, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Крім цього, під час особистого спілкування з очільником регіону активісти наголосили на інших проблемних питаннях. Зокрема, на пасажироперевезеннях, екології, стану ЖКГ Якимівського району та інших.

Костянтин Бриль також приділив увагу такому проблемному напрямку, як виділення землі учасникам АТО. Він наголосив, що з початку запровадження першочергового забезпечення учасників АТО земельними ділянками із заявами щодо отримання землі у власність на території Запорізької області звернулися 7 048 військових. За цей період надано 4 572 дозволи на розробку документації із землеустрою загальною площею близько 5 795,57 гектара. Крім цього, нині для бійців АТО у Запорізькій області зарезервовано понад 4 тисячі гектарів землі.

Наостанок голова облдержадміністрації підкреслив, що нині запорізьких активістів намагаються використати для створення відповідних публікацій у проросійських ЗМІ. Тож закликав громадян ставитися з обережністю до закликів на проведення мітингів, особливо напередодні травневих свят.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 15:33:00 +0300
Запорізька команда з волейболу здобула першість на чемпіонаті України http://www.zoda.gov.ua/news/40545/zaporizka-komanda-z-voleybolu-zdobula-pershist-na-chempionati-ukrajini.html/news/40545/zaporizka-komanda-z-voleybolu-zdobula-pershist-na-chempionati-ukrajini.htmlУ Запоріжжі завершився фінал чемпіонату України з волейболу серед юнаків 2003 року народження, в якому взяли участь вісім збірних команд з різних областей країниУ Запоріжжі завершився фінал чемпіонату України з волейболу серед юнаків 2003 року народження, в якому взяли участь вісім збірних команд з різних областей країни. Запорізьку область гідно представила команда юнаків «Мотор Січ» під керівництвом тренера Дмитра Павлова.

На базі спортивного комплексу «Мотор Січ» упродовж п’яти днів тривала запекла боротьба за титул чемпіона України. За підсумками змагань впевнену перемогу здобула команда із Запоріжжя, яка стала абсолютним чемпіоном турніру. Друге місце посіла команда «Дніпро»,  бронзовим призером стала команда з міста Київ.

Під час урочистого закриття змагань з вітальним словом до спортсменів звернулася начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, яка зазначила, що Запорізький край завжди був і залишається столицею ігрових видів спорту, і ці змагання ще раз це підтвердили. 

- Так склалося, що серед команд-майстрів з ігрових видів спорту Запорізького краю відсутня чоловіча команда з волейболу, тому ми віримо, що саме ви повинні виправити цю ситуацію і  з плином часу гідно захищати честь нашого краю в супер-лізі, - зазначила посадовець.

 

Команди-переможці  нагороджені кубками чемпіонату, медалями та цінними подарунками.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 14:44:00 +0300
Запорізькі громади готують проекти розвитку сільської інфраструктури за кошти державної субвенціїhttp://www.zoda.gov.ua/news/40542/zaporizki-gromadi--gotujut--proekti-rozvitku-silskoji-infrastrukturi-za-koshti-derzhavnoji-subventsiji.html/news/40542/zaporizki-gromadi--gotujut--proekti-rozvitku-silskoji-infrastrukturi-za-koshti-derzhavnoji-subventsiji.htmlГолова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у семінарі для голів територіальних громад «Актуальні питання підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури обєднаних територіальних громад»Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у семінарі для голів територіальних громад «Актуальні питання підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури обєднаних територіальних громад». До його роботи долучилися  керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадмінісмтрації Олександр Билим, заступник голови облради Владислав Марченко, директор Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун,  а також делегація з Сумської області, яка приїхала для обміну досвідом з питань упровадження реформи децентралізації.

- Окремо  хочу привітати наших гостей із Сумщини: представників об'єднаних територіальних громад, органів виконавчої влади та науковців, які приїхали до нас перейняти досвід наших громад та поділитися своїм. Сьогодні в рамках заходу «День об'єднаних територіальних громад» ми проводимо практичний семінар, де  більш детальну увагу буде приділено порядку підготовки, подання, затвердження та впровадження проектів, які фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Проте у нашій роботі виникають деякі перешкоди. Через майбутні вибори у громадах в області складається дещо нервозна ситуація та й  взагалі відбувається дестабілізація ситуації у регіоні. Тож дуже прошу, щоб голови громад звернули особливу увагу на питання надання земельних ділянок учасникам АТО, щоб штучно не створювати соціальну напругу. Запорізька область посідає  третє місце в Україні за масштабами  виділення земельних паїв бійцям, проте про це мало хто говорить. Натомість йде мова про проблеми з наданням земельних ділянок у Бердянському районі. Давайте не будемо давати приводів для критики та більш  конструктивно вирішувати ці питання. Саме від вас залежить спокій та ситуація на територіях. Давайте плідно працювати, бо ми з вами одна команда і надалі будемо працювати разом, - звернувся до голів громад  Костянтин Бриль.

Про підготовку проектів до Державного фонду регіонального розвитку поінформувала керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко. Так, у 2016 році шість об'єднаних територіальних громад Запорізької області отримали державну субвенцію приблизно на 46,5 млн. грн. Територіальними громадами реалізовано  87 проектів на суму майже 45 млн. грн., що становить 96,5%.

У 2017 році 16 об'єднаних територіальних громад  отримали державну субвенцію на  загальну суму близько  71 млн.  грн. Завдяки цим коштам реалізовано 116 інфраструктурних проектів на загальну суму  приблизно 69 млн.  грн., становить 97,41%.  За цими проектами в громадах проведено капітальний ремонт доріг, будинків культури, дошкільних навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, реконструкцію вуличного освітлення та систем водопостачання, придбано спеціальну техніку комунального призначення, шкільних автобусів, транспортних засобів для лікарів тощо.

Цього року 36 об'єднаних територіальних громад Запорізької області   мають освоїти субвенцію з державного бюджету в сумі 124 млн. грн.

- Кошти субвенції доцільно спрямовувати на проекти, що є стратегічно важливими для територій та, в першу чергу, забезпечують проведення реформи децентралізації влади, сталий розвиток територіальних громад і підвищення їх конкурентоспроможності. Зокрема, це проекти, які стосуються  утворення опорних шкіл, закладів охорони здоров’я,  що відповідають моделі госпітальних округів, центрів надання сучасних адміністративних послуг та центрів безпеки, реалізація яких забезпечить створення нових робочих місць та економічну й соціальну сталість територій. Насамперед, інфраструктурні проекти мають забезпечувати комплексний підхід, відповідати державним будівельним нормам та стандартам, у тому числі, які передбачають реалізацію заходів з енергозбреження будівель та споруд,  враховувати потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення. Цього року встановлені  терміни подання переліків проектів на затвердження до спеціальної комісії при Мінрегіоні, а саме протягом двох місяців з дня набрання чинності акта Кабінету Міністрів України, яким затверджується розподіл субвенції на відповідний рік на весь передбачений обсяг коштів. І це є 6 червня,  тож на зволікання  часу не залишилося, громадам потрібно активно включатися в роботу, терміново надати до облдержадміністрації  проектні заявки та після отримання висновку  направити відповідні пакети документів на затвердження до Мінрегіону, - підкреслила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Після проведення семінару відбулася всеукраїнська відео-конференція за участю Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, під час якої регіони  ділилися  власним досвідом  процесу створення нових громад та освоєння бюджетних коштів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 13:50:00 +0300
Костянтин Бриль: «Бюджети ОТГ поповнюються надходженнями коштів за використання земельних ділянок»http://www.zoda.gov.ua/news/40543/kostyantin-bril-bjudzheti-otg-popovnjujutsya-nadhodzhennyami-koshtiv-za-vikoristannya-zemelnih-dilyanok.html/news/40543/kostyantin-bril-bjudzheti-otg-popovnjujutsya-nadhodzhennyami-koshtiv-za-vikoristannya-zemelnih-dilyanok.htmlГолова облдержадміністрації Костянтин Бриль нагадав, що таких результатів Запорізька область досягає насамперед завдяки проведенню заходу «Врожай». Це єдиний в Україні захід, спрямований на реальну детінізацію земельних правовідносинГолова облдержадміністрації Костянтин Бриль нагадав, що таких результатів Запорізька область досягає насамперед завдяки проведенню заходу «Врожай». Це єдиний в Україні захід, спрямований на реальну детінізацію земельних правовідносин. Тож у поточному році облдержадміністрація продовжить його проведення.

 Так, у 2017 році було обстежено 2,045 млн. га (або 97,4%) сільгоспугідь у Запорізькій області із 2,1 млн. га, що підлягали моніторингу. З обстеженої площі сільгоспземель 91,6% використовується згідно з документами (1,9 млн. га); 6% не використовується у товарному виробництві (123 тис. га); 2,4% використовуються без документів (48,5 тис. га).

З метою взяття на контроль матеріалів щодо порушень законодавства у використанні сільськогосподарських земель, які виявлено місцевими робочими групами та розслідуються слідчими підрозділами поліції області, інформацію про результати заходу «Врожай-2017» було передано до прокуратури Запорізької області.

За результатами уточненої звітності з початку проведення заходу «Врожай-2017» річна сума додаткових надходжень орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності до місцевих бюджетів склала 3,3 млн. грн., єдиного податку – 4,4 млн. грн.

Більш того, вже за перший квартал 2018 року до місцевих бюджетів Запорізької області надійшло 239,2 мільйона гривень плати за землю. Це на 4,2 мільйона більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Звичайно, це не тільки землі сільгосппризначення.

Основну суму платежу забезпечили суб'єкти господарювання-юридичні особи, сплативши 213,7 мільйона, що на 4,5 мільйона більше, ніж торік.

Лідерами зі сплати податку стали землекористувачі м. Запоріжжя – вони перерахували 111,3 мільйона гривень, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів сплатили до бюджетів 33,3 мільйона, Бердянського та Приморського районів – 19 мільйонів, Мелітопольського та Приазовського районів – 17,8 мільйона гривень.

Як повідомила в. о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, детінізація у сфері земельних відносин як фактор підвищення податкових надходжень є пріоритетним напрямком роботи і для фіскальних органів, і для місцевої влади. Так, за результатами спільної роботи територіальних органів ГУ ДФС у Запорізькій області, підрозділів Держгеокадастру та Фонду державного майна додатково залучено до оподаткування 10 суб’єктів господарської діяльності, які за рік мають сплатити 1 мільйон 287 тисяч гривень земельного податку.

Зі свого боку Костянтин Бриль підкреслив, що першочергове завдання на 2018 рік – це правова оцінка виявлених земельних порушень, ефективне податкове адміністрування діяльності сільгосптоваровиробників, наповнення місцевих бюджетів платою за землю та якісне продовження заходу «Врожай».

- Найважливіше, що кошти за використання земельних ділянок отримують саме бюджети ОТГ. Наші громади нарешті отримали мжливість брати участь у процедурі розпорядження землями поза межами населених пунктів, що також позначиться на їхніх бюджетах. Насамперед це сталося завдяки ініціативі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Уряду держави. Крім цього, активна робота має проводитись в питанні виділення землі учасникам АТО. Це дійсно необхідно робити в кожному районі області, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 12:37:00 +0300
Об’єднані громади планують стратегічний розвиток освітиhttp://www.zoda.gov.ua/news/40541/objednani-gromadi-planujut-strategichniy-rozvitok-osviti.html/news/40541/objednani-gromadi-planujut-strategichniy-rozvitok-osviti.htmlПроцес стратегічного планування розвитку освіти в об'єднаних територіальних громадах, вироблення бачення, стратегічних та операційних цілей, популяризація їх серед жителів громади — цьому на теорії та практиці вчилися управлінці ОТГ у Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування під час семінару «Стратегія розвитку освіти як складова стратегії розвитку ОТГ»Процес стратегічного планування розвитку освіти в об'єднаних територіальних громадах, вироблення бачення, стратегічних та операційних цілей, популяризація їх серед жителів громади — цьому на теорії та практиці вчилися управлінці ОТГ у Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування під час семінару «Стратегія розвитку освіти як складова стратегії розвитку ОТГ». У  навчальному заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, директор Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун, освітяни та голови територіальних громад регіону.

- Кожного разу, коли ми спілкуємося з жителями територій, найбільш гостро постають питання охорони здоров’я та освіти. Люди переконані, що якщо немає школи – немає й села. Але необхідно донести до кожного, що найважливішим є якість освіти. Сьогодні вам доводиться проводити ті реформи, щоби  ще раз довести, що і в селі можна організувати роботу таким чином, щоб кожна дитина отримала якісну освіту. Ми розглядаємо питання, які стосуються освоєння субвенції на розвиток інфраструктури сільських населених пунктів, подальші кроки у реформуванні освіти, можливе використання цих коштів саме на освітні заклади і на  розв’язання   проблем, які стосуються освітньої сфери. Запорізька область є одним із новаторів у цій реформі. Ми сподіваємось, що люди на територіях зрозуміють, яким шляхом ми рухаємося і що нас очікує найближчим часом, - зазначила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Про покрокові дії  реформування освітньої галузі  учасників семінару поінформувала директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

- Сьогодні ми маємо  говорити про те,  як діяти, як скласти план ваших покрокових дій, яке наше бачення та що ми хочемо отримати в результаті. Для того, щоб усе проаналізувати та запланувати конкретно роботу на територіях, необхідно бути теоретично підкованим та виробити  стратегічний план розвитку. Стратегія розвитку освіти ОТГ має  рухатися в унісон з державною стратегією розвитку освітньої галузі. Освіта сьогодні міняється і має реформуватись відповідно до нових функцій громад, - підкреслила Тетяна Озерова.

Учасники заходу обговорили  практичний аспект процесу стратегічного планування розвитку освіти в громаді, розробки стратегії розвитку освіти і створення стратегічного комітету, бачення розвитку освіти в громаді,  стратегічні та операційні цілі тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій  з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 11:43:00 +0300
Аграрії в п’яти районах області завершили сівбу ранніх зерновихhttp://www.zoda.gov.ua/news/40540/agrariji-v-pyati-rayonah-oblasti-zavershili-sivbu-rannih-zernovih.html/news/40540/agrariji-v-pyati-rayonah-oblasti-zavershili-sivbu-rannih-zernovih.htmlНа полях області в розпалі – весняно-польові роботиНа полях області в розпалі – весняно-польові роботи. За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, на сьогодні сільськогосподарськими підприємствами області посіяно ярих культур на площі 241,5 тис. га (27% до запланованого), в тому числі ранніх зернових та зернобобових культур  - 170 тис. га або 88% до необхідного.

Господарства у п’яти районах області вже завершили посів ранніх зернових: Василівському, Великобілозерському, Веселівському, Михайлівському та Приморському.

Для проведення всього комплексу польових робіт господарствам області необхідно мінеральних добрив 38,6 тис. тонн поживних речовин, проте аграрії заготовили їх із запасом -  42,6 тис. тонн (110% від необхідного обсягу).

Сільськогосподарськими підприємствами на звітну дату підживлено урожай озимих культур на 673,4 тис. га, що становить 95% від посіяного.

Наразі в рамках польових  робіт у господарствах  здійснюється підготовка ґрунту,  сівба ранніх ярих зернових та зернобобових культур, проводиться  обробка плодових дерев отрутохімікатами. Погодні умови для проведення польових робіт задовільні.

Нагадаємо, під урожай 2018 року посіяно озимих колосових усього 680,1 тис. га, в тому числі на зерно 679,1 тис. га, з них озимої пшениці – 634,8; озимого жита – 0,7; озимого ячменю – 42,8 тис. га. Крім того, посіяно озимого ріпаку  32,7 тис. га.

Посіви озимих зернових культур по всіх категоріях господарств знаходяться в доброму та задовільному стані на площі 582,34 тис. га (85,8% від посіяного), у слабкому та зрідженому – на 95,9 тис. га (14,1 %). Загинуло 27 га озимого ячменю. Посіви озимого ріпаку збереглися  в доброму і задовільному стані на 23,9 тис. га (73 % від посіяного), у слабкому і розрідженому - 8,3 тис. га (25,3%), загинуло 530 га, що становить 1,6% від посіяного.

 

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 10:49:00 +0300
У Мелітопольському районі поліпшують житлові умови для військовослужбовців http://www.zoda.gov.ua/news/40538/u-melitopolskomu-rayoni-polipshujut-zhitlovi-umovi-dlya-viyskovosluzhbovtsiv.html/news/40538/u-melitopolskomu-rayoni-polipshujut-zhitlovi-umovi-dlya-viyskovosluzhbovtsiv.htmlГолова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив на важливості підтримки захисників України після вивчення питання будівництва казарм для військовослужбовців військової частини у смт. Мирне у ході робочої поїздки до Мелітопольського районуГолова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив на важливості підтримки захисників України після вивчення питання будівництва казарм для військовослужбовців військової частини у смт. Мирне у ході робочої поїздки до Мелітопольського району.

У цій військовій частині заплановано розташування інженерних сухопутних військ 16-ї інженерної бригади. Тож тут передбачається будівництво казарм на 1500 місць. Насамперед необхідно забезпечити будівельний комплекс зовнішніми інженерними мережами, а саме: теплопостачання, електропостачання, водопостачання та каналізації. Наразі практично  від усіх відповідних служб отримано технічні умови та розпочато виконання проектно-вишукувальних робіт.

Проте  найпроблемнішим питанням нині залишається оновлення очисних споруд. Як повідомив Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, каналізаційні мережі та очисні споруди в смт Мирне були збудовані в 60-х роках. За весь період експлуатації їх реконструкція не проводилася. Крім цього,  будівельники не можуть отримати від місцевої влади погодження щодо  підключення казарм до мереж водовідведення.

Як наголосив Костянтин Бриль, казарми поліпшеного планування обов’язково будуть зведені, незважаючи на перепони.

- Хочу наголосити, що після створення об’єднаної громади представники влади в Мирному перестали перейматися роботою, а цілком занурились у передвиборчий процес. Так, реформа децентралізації влади є дуже важливою, проте це не означає, що люди терпітимуть свавілля посадовців.  Ми розуміємо, що обороноздатність держави, а відповідно й поліпшення житлових умов для військовослужбовців є дуже важливими питаннями для регіону. Безпосередньо у Мирному від оновлення мереж водовідведення залежить якість життя не тільки військовослужбовців, а й усієї об'єднаної територіальної громади. Тож технічні умови щодо підключення будуть надані проектантам найближчим часом, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 09:53:00 +0300
Ремонт автодороги Дніпро-Запоріжжя триває у посиленому темпіhttp://www.zoda.gov.ua/news/40535/remont-avtodorogi-dnipro-zaporizhzhya-trivaje-u-posilenomu-tempi.html/news/40535/remont-avtodorogi-dnipro-zaporizhzhya-trivaje-u-posilenomu-tempi.htmlЗ настанням сприятливих погодних умов набрали обертів роботи з поточного середнього ремонту автодороги Н-08 на ділянці Дніпро –Запоріжжя. Наразі роботи проводяться по лівому проїзду від межі Дніпропетровської області в напрямку до м. ЗапоріжжяЗ настанням сприятливих погодних умов набрали обертів роботи з поточного середнього ремонту автодороги Н-08 на ділянці Дніпро –Запоріжжя. Наразі  роботи проводяться по лівому проїзду від межі Дніпропетровської області в напрямку до м. Запоріжжя.

На сьогодні виконано  роботи з фрезерування існуючого асфальтобетонного покриття протяжністю 14 км  та з влаштування вирівнюючого шару асфальтобетону на відфрезерованій ділянці на площі 120 600 кв. м протяжністю  14 км. Продовжуються також роботи з влаштування верхнього шару покриття із щебенево–мастикового асфальтобетону, вже влаштовано 85 065 кв. м загальною протяжністю 9,8 км. Крім цього,  дорожники укріплюють узбіччя на вже відремонтованих ділянках дороги.

Нагадаємо, 26-го березня було відновлено  роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через м. Кременчук) -Маріуполь.

 Як повідомляє Служба автомобільних доріг у Запорізькій області, на час виконання робіт  на ділянці автодороги Н-08 Бориспіль – Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь, де проводяться ремонтні роботи, діє обмеження руху по окремих смугах. Організовано потік транспорту по смузі зустрічного руху, знижено швидкісний режим. Усі зміни в дорожньому русі на ділянках проведення робіт позначено відповідними технічними засобами організації безпеки дорожнього руху.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 24 Apr 2018 09:11:00 +0300
Президент про автокефалію Православної Церкви в Україні: Церква боронить українську душуhttp://www.zoda.gov.ua/news/40536/prezident-pro-avtokefaliju-pravoslavnoji-tserkvi-v-ukrajini-tserkva-boronit-ukrajinsku-dushu.html/news/40536/prezident-pro-avtokefaliju-pravoslavnoji-tserkvi-v-ukrajini-tserkva-boronit-ukrajinsku-dushu.html«Я хочу окремо хочу наголосити, що і українська церква – Помісна Автокефальна Українська Православна Церква є ключовим елементом нашої державності і нашої незалежності«Я хочу окремо хочу наголосити, що і українська церква – Помісна Автокефальна Українська Православна Церква є ключовим елементом нашої державності і нашої незалежності. Бо армія – боронить українську землю. Мова – боронить українське серце. Церква – боронить українську душу», - сказав Президент Петро Порошенко під час участі у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Це є три складових елементи, яких ми не повинні нікому ніколи віддавати», - наголосив Глава держави.

«Чи має право держава втручатись в церковні прави? Я можу лише повторити ту відповідь, яку я дав у Верховній Раді – ні. Категорично немає права держава втручатися в церковні справи, тим більше якщо це держава іноземна», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив: «І на сьогоднішній  день ми бачимо жахливу ситуацію, коли Україна оголошена канонічною територією Російської федерації. Що це, як не територіальні претензії?»

«Я, як і більшість українців, маю тверде переконання – канонічною територією України є Україна. І немає ніяких інших варіантів», - підкреслив Президент.

За його словами, питання, яке винесено сьогодні на обговорення іде далеко за межі церковної справи. «Ми сьогодні говоримо про те, як відбувається держава Україна», - сказав він та нагадав, що в цьому році відзначається 100-річчя української незалежності. «Але треба не просто святкувати, а будувати державу», - наголосив Президент.

«Ключовим елементом нашої незалежності і нашої державності є, наприклад українська армія, яку ми розбудували і відновили  за останні чотири роки. І зараз вона входить до 30-ки найбільш ефективних і сильних армій  світу. Елементом нашої державності і незалежності є українська мова, що її нищили і до того, як ми отримали незалежність, і, наголошую, у перші десятиліття нашої незалежності», - також зазначив Глава держави.

Він підкреслив, що влада зобов’язана робити кроки і робить їх ці чотири роки на захист української мови, в тому числі запровадивши квоти на україномовний продукт на радіо і телебаченні, як захист ключового державотворчого елементу.

Глава держави також нагадав, що питання Помісної Церкви було одним із ключових елементів його передвиборчої програми, і всі чотири роки він працював над реалізацією цієї задачі. Він зауважив, що і український Парламент не в перше звернувся до Вселенського Патріарха. Президент також підкреслив, що ієрархи двох православних церков зібрали необхідні підписи під цим зверненням. 

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

]]>
Tue, 24 Apr 2018 08:34:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/40534/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/40534/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у вівторок, 24 квітняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться у вівторок, 24  квітня:

11.00 - День об’єднаних територіальних громад (зала 300 ОДА);

11.00 - прес-конференція з приводу проведення в Запоріжжі широкомасштабного фестивалю  «Історія.UA» (Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, 4-й поверх). 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій  з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 16:26:00 +0300
Солдатські матері бережуть пам’ять про українських героївhttp://www.zoda.gov.ua/news/40533/soldatski-materi-berezhut-pamyat-pro-ukrajinskih-gerojiv.html/news/40533/soldatski-materi-berezhut-pamyat-pro-ukrajinskih-gerojiv.htmlЗ нагоди Дня солдатської матері у 55-й окремій артилерійський бригаді Збройних Сил України відбулися урочистостіЗ нагоди Дня солдатської матері у 55-й окремій артилерійський бригаді Збройних Сил України відбулися урочистості. Цю пам'ятну дату було становлено наказом Міністра оборони України у 2011 році з метою вшанування вагомої історичної ролі жінки-матері у формуванні моральних і духовних якостей захисників Вітчизни. Серед ініціаторів запровадження цього дня була голова Запорізького міського фонду соціального і правового захисту родин військовослужбовців, які загинули у мирний час, Ганна Воробйова. Під її керівництвом об’єдналися понад 300 родин військовослужбовців, життя яких трагічно обірвалося під час проходження служби у лавах радянської, а згодом української армії.

Особливого значення День солдатської матері набув після початку російської агресії проти України. Понад 150 родин із нашої області втратили синів. Попри страшну трагедію рідні та близькі наших героїв продовжують справу своїх дітей, створивши громадську організацію «Родина козацької звитяги». Десятки солдатських матерів, серед яких Галина Залужна, Галина Гончаренко, Марія Катанова, Галина Ревуцька, Марина Касьяненко та багато інших  активно включилися у волонтерський рух на допомогу Українській армії. Кожен солдат для них, як рідна дитина. Матері загиблих зібрали допомогу для воїнів-артилеристів, які зараз несуть службу в АТО.

З подякою за збереження пам’яті про наших героїв до присутніх звернулася керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко: «Цього дня ми доземно вклоняємося матерям, діти яких віддали життя за Україну, всім тим, хто виховав справжніх патріотів нашої держави, що боронять нашу свободу на Сході. Вся запорізька громада молиться за них, а обласна влада завжди готова підтримати вас. Бажаю мирного неба, міцного здоров’я, незламної віри в наших захисників», - наголосила посадовець.

До матерів захисників України також звернулися заступник командира 55-ї окремої артилерійської бригади Сергій Бондаренко, батько загиблого героя Микола Говоруха,  голова Запорізької обласної спілки жертв війни Марія Дашенко. Присутніх також привітала заступник голови Пологівської районної державної адміністрації Ірина Півень, яка передала подарунки до музею бригади, та керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омельянович. Голова Запорізького фонду правового та соціального захисту сімей військовозобов’язаних, які загинули у мирний час, Ганна Воробйова подякувала обласній виконавчій владі за постійну підтримку родин загиблих. Полеглих українських воїнів вшанували хвилиною мовчання, до пам’ятного знака на території військової частини поклали квіти.

На завершення солдатським матерям свою сценічну майстерність подарували вихованці обласного центру патріотичного виховання молоді.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 16:19:00 +0300
Костянтин Бриль: «Поки триває будівництво нових ФАПів, ми не покинемо людей напризволяще»http://www.zoda.gov.ua/news/40531/kostyantin-bril-poki-trivaje-budivnitstvo-novih-fapiv,-mi-ne-pokinemo-ljudey-naprizvolyashe.html/news/40531/kostyantin-bril-poki-trivaje-budivnitstvo-novih-fapiv,-mi-ne-pokinemo-ljudey-naprizvolyashe.htmlНа цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час відвідування амбулаторії смт. Мирне Мелітопольського районуНа цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час відвідування  амбулаторії смт. Мирне Мелітопольського району.

Як зазначив керівник області, за три тижні в електронній системі охорони здоров’я всієї держави зареєстровано 1 мільйон 191 тисячу декларацій. Проте підписання договорів із сімейними лікарями та створення нових ФАПів є паралельними процесами, які нині тривають.

- У цьому році ми створюємо нові фельдшерсько-акушерські пункти, де люди зможуть отримати он-лайн консультації  відповідних фахівців. Запорізький регіон один із перших в Україні пройшов погодження мережі ФАП. На сьогодні заплановано виділення 126 мільйонів гривень, які надаватимуться за умови 20-відсоткового співфінансування з місцевими бюджетами. І до кінця року люди в громадах мають побачити нові фельдшерсько-акушерські пункти. Ми розуміємо, що нині в селах бракує саме консультацій так званих «вузьких» спеціалістів. Тож поки триває будівництво, ми не покинемо людей напризволяще. Кожен, хто цього потребує, отримає обстеження висококваліфікованих фахівців Запорізької обласної лікарні, - запевнив  Костянтин Бриль.

У свою чергу, головний лікар центральної районної лікарні Сергій Селевіч  повідомив, що за сприяння сільського голови с. Семенівка Андрія Єрмоленка, а також місцевої та обласної влади нині в амбулаторії загальної практики сімейної медицини надають консультації лікарі вищої категорії Запорізької обласної клінічної лікарні. Прийом ведуть: невропатолог; пульмонолог; кардіолог; отоларинголог та  офтальмолог. За попередніми підрахунками на прийом записано 120 осіб. Загалом же потребу в консультації лікарів у Мирненській амбулаторії висловили близько 700 осіб.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 15:25:00 +0300
Центри безоплатної правової допомоги консультують, як протидіяти домашньому насильству http://www.zoda.gov.ua/news/40528/tsentri-bezoplatnoji-pravovoji-dopomogi-konsultujut,-yak-protidiyati-domashnomu-nasilstvu.html/news/40528/tsentri-bezoplatnoji-pravovoji-dopomogi-konsultujut,-yak-protidiyati-domashnomu-nasilstvu.htmlПроблема домашнього насильства залишається вкрай серйозною. Навіть офіційні цифри говорять, що в минулому році було зареєстровано близько 150 тисяч звернень до органів Національної поліції України з цього привродуПроблема домашнього насильства залишається вкрай серйозною. Навіть офіційні цифри говорять, що в минулому році було зареєстровано близько 150 тисяч звернень до органів Національної поліції України з цього привроду. Але, за оцінками громадської організації «Ла Страда Україна», звертається не більше 10% постраждалих.

У відношенні дітей цифри також невтішні: в Україні близько 3 млн. дітей щороку стають свідками та жертвами домашнього насильства. Проте точну кількість жертв насильства підрахувати практично неможливо, оскільки далеко не всі звертаються за допомогою.

Як запобігти та протидіяти домашньому насильству та гендерній дискримінації, жителі Запорізької області могли проконсультуватися, зателефонувавши на тематичну «гарячу» лінію обласного контактного центру.

На запитання запоріжців відповідала команда фахівців у складі директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павла Наливайка, директора Другого Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергія Вітька, заступника директора Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлани Репіної, інспектора зі зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Запорізькій області Ірини Кириченко, інспектора відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Департаменту патрульної поліції Микити Гаврилова та адвоката, яка надає безоплатну вторинну правову допомогу, Ірини Лічман.

Телефонні звернення надійшли як із Запоріжжя та міст Мелітополя, Бердянська, Пологів, так і з віддалених районів області – Більмацького, Чернігівського, Розівського.

Питання, які були порушені під час «гарячої» лінії, стосувалися таких моментів: як довести факт сімейного насильства (економічного та психологічного), куди звертатися, якщо у родині відбувається насильство, яка відповідальність передбачена за домашнє насильств; як розв’язати проблеми при розлученні, нарахуванні аліментів, розподілі майна, оформленні опіки над дитиною тощо.

Кожен додзвонювач отримав всебічну фахову консультацію, роз’яснення щодо шляхів вирішення своїх питань та інформацію, куди в подальшому звертатися за допомогою.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз'ясненнями законодавства слід звертатися до установ системи безоплатної правової допомоги:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях - м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 8-й поверх, тел. (061) 224-44-50, офіційний сайт: zaporizhya.legalaid.gov.ua, ел.адреса: office.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Перший Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 2-й поверх, тел. (061) 764-60-77, ел.адреса: zaporizhya1.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Другий Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - м. Запоріжжя, майдан Профспілок, буд. 5, тел. (061) 239-07-07, ел.адреса: zaporizhya2.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, буд. 99, тел. (096) 523-98-55, ел.адреса: melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, буд. 8, 1-й поверх (будівля санепідемстанції), тел. (06153) 4-89-42, ел.адреса: berdyansk.zaporizhya@legalaid.gov.ua

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 14:20:00 +0300
«День довкілля» запоріжці відзначили масштабним суботникомhttp://www.zoda.gov.ua/news/40527/den-dovkillya-zaporizhtsi-vidznachili-masshtabnim-subotnikom.html/news/40527/den-dovkillya-zaporizhtsi-vidznachili-masshtabnim-subotnikom.htmlМасштабним суботником та прибиранням території в центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай» запоріжці відзначили День довкілляМасштабним суботником та прибиранням території в центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай» запоріжці відзначили День довкілля. До акції долучилися активісти, представники громадськості, молодь, підприємці, колективи підприємств, а також колективи структурних підрозділів облдержадміністрації загальною чисельністю близько 100 осіб.

- Уже традиційно навесні почалася низка суботників на територіях області. Після зими у зонах відпочинку вкрай необхідно наводити порядок, оскільки збирається багато сухостою, а також сміття. Ми всі разом робимо чистими та охайними улюблені місця відпочинку запоріжців, - зазначила керівник апарату облдержадміністарції Зінаїда Бойко, яка теж взяла участь у суботнику.

У ході робіт запоріжцями було зібрано понад 10 м куб. сухого листя та сухостою.

Цим суботником в області розпочалася низка традиційних весняних заходів з благоустрою. Акції  у рамках «Дня довкілля» будуть тривати протягом усього весняного та осіннього періодів поточного року на всіх територіях регіону.

Довідково. Указом Президента України від 06.08.1998 № 855/98 щороку у третю суботу квітня передбачено проведення акції «День довкілля».

На його виконання видано розпорядження голови облдержадміністрації від 12.04.2018 № 192 «Про проведення заходів з озеленення та благоустрою населених пунктів області у 2018 році», відповідно до якого 21.04.2018 у населених пунктах області проведено щорічну акцію «День довкілля»

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 13:26:00 +0300
Дорожники активно працюють над відновленням автошляхів на місцяхhttp://www.zoda.gov.ua/news/40526/dorozhniki-aktivno-pratsjujut-nad-vidnovlennyam-avtoshlyahiv-na-mistsyah.html/news/40526/dorozhniki-aktivno-pratsjujut-nad-vidnovlennyam-avtoshlyahiv-na-mistsyah.htmlСьогодні голова облдержадміністрації Костянтин Бриль перебуває з робочою поїздкою в Мелітопольському районіСьогодні голова облдержадміністрації Костянтин Бриль перебуває з робочою поїздкою в Мелітопольському районі. Насамперед очільник регіону ознайомився зі станом автодороги в с. Новопилипівка та поспілкувався з місцевим населенням. Найактуальнішим питанням на сьогодні є об'єднана територіальна громада та вибори її очільника. Адже без змін територія не зможе побачити розвитку.

Як повідомив Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, від жителів Новопилипівки неодноразово надходили прохання щодо проведення ремонтних робіт.

Зважаючи на важливість цієї ділянки дороги, сільський голова с. Семенівка Андрій Єрмоленко звернув на неї увагу місцевої та обласної влади. За словами Андрія Єрмоленка, щодо необхідності ремонту цього автошляху звернення надійшли від близько 150 осіб. Тож він подякував обласній владі за оперативне реагування та увагу до проблем на місцях.

У свою чергу, головний інженер ПП «АБЗ» Сергій Мороз повідомив, що першочергову увагу підприємство приділятиме саме якості робіт.

 Костянтин Бриль зазначив, що в цьому році оновленню доріг у регіоні приділятиметься особлива увага.

- Нині «Облавтодор» уже уклав договір з асфальтобетонним заводом, завдяки чому на приватному підприємстві вже приступили до ремонту дороги. Новий асфальт буде покладено на площі 3,3 тисячі кв. м. Загальний кошторис цього ремонту складає 2 мільйони гривень. Та це лише невелика частина того, що заплановано в Запорізькій області. Так, на ремонт та утримання доріг місцевого значення Запорізька область цього року отримає 479 мільйонів 704,9 тисячі гривень субвенції з державного бюджету. Ці кошти будуть розподілені пропорційно до кілометражу автошляхів у районах, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 12:38:00 +0300
На Хортиці провели молебень за утворення Єдиної Помісної Української церквиhttp://www.zoda.gov.ua/news/40525/na-hortitsi-proveli-moleben-za-utvorennya--jedinoji-pomisnoji-ukrajinskoji-tserkvi.html/news/40525/na-hortitsi-proveli-moleben-za-utvorennya--jedinoji-pomisnoji-ukrajinskoji-tserkvi.htmlУ неділю в храмі Покрови Пресвятої Богородиці на о. Хортиця відбувся молебень за утворення Єдиної Помісної Української церкви, за сходження Духу Святого на цю добру справуУ неділю в храмі Покрови Пресвятої Богородиці на о. Хортиця відбувся  молебень за утворення Єдиної Помісної Української церкви, за сходження Духу Святого на цю добру справу. Молебень очолив керуючий Запорізькою єпархією Преосвященіший Фотій, єпископ Запорізький і Мелітопольський. У молебні взяли участь священики приходів Запорізького району УПЦ КП, народний депутат Ігор Артюшенко, військовослужбовці Національної гвардії, громадськість Запоріжжя, гості.

Єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій наголосив, що Українська церква та Українська держава переживають переломний момент у своїй історії. 17 квітня Президент України Петро  Порошенко написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха з проханням надати Томос про автокефалію Православній церкві в Україні. Весь єпископат Української Православної церкви Київського патріархату підписав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православної церкви в Україні. Аналогічне прохання також підписав єпископат Української Автокефальної Православної церкви.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада України підтримала звернення Президента Петра Порошенка та проголосувала за звернення до Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православній церкві в Україні.

У зв`язку з цими подіями Київський Патріархат провів у всіх церквах  спільну молитву за утворення Єдиної Помісної Української церкви, за Його Всесвятість Вселенського Патріарха Варфоломія, за Президента України Петра Порошенка, за успіх доброї справи та за Божу допомогу в ній.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 11:55:00 +0300
„Баянне коло на Запоріжжі” поєднало французьку мелодику та козацький маршhttp://www.zoda.gov.ua/news/40524/bayanne-kolo-na-zaporizhzhi-pojednalo-frantsuzku-melodiku-ta-kozatskiy-marsh.html/news/40524/bayanne-kolo-na-zaporizhzhi-pojednalo-frantsuzku-melodiku-ta-kozatskiy-marsh.htmlУ Запоріжжі завершилися заходи ІІІ відкритого Всеукраїнського конкурсу баяністів-акордеоністів „Баянне коло на Запоріжжі”У Запоріжжі завершилися заходи ІІІ відкритого Всеукраїнського конкурсу баяністів-акордеоністів „Баянне коло на Запоріжжі”. Засновники конкурсу: Міністерство культури України, Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації,  Національна всеукраїнська музична спілка, Запорізьке музичне училище ім. П.І. Майбороди, Alliance Française Zaporojié,  обласний методичний центр культури і мистецтва.

Вже втретє наше місто приймає учасників Всеукраїнського конкурсу баяністів-акордеоністів „Баянне коло на Запоріжжі”, який проводиться на базі Запорізького музичного училища імені П. І. Майбороди. Баянна школа Запоріжжя заслужено вважається однією з найкращих в Україні. Знаменно, що ідея проведення конкурсу народилася саме в Запоріжжі, на славній козацькій землі, яка зростила чимало видатних  музикантів.

Родзинкою цьогорічного свята музики свята став  арт-перформанс „Баянне коло на Хортиці” на території історико-культурного комплексу „Запорозька Січ” Національного заповідника „Хортиця”. Гостями мистецького свята стали Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон, народний депутат України Ігор Артюшенко, перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян, голова  обласної ради Григорій Самардак,   представники міської влади. Близько 150 музикантів різного віку зіграли „Запорізький марш” і вальс „Під небом Парижа”.

Вітаючи учасників музичного свята, Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон відзначила важливість творчих міжнародних зв’язків і запевнила, що її країна підтримує Україну на шляху до свободи.

Ще одним сюрпризом фестивалю „Баянне коло на Хортиці” став виступ пані Ізабель Дюмон під час гала-концерту в музучилищі -  дипломат  зіграла  на віолончелі у складі квінтету „Містерія”.

Під час ІІІ відкритого Всеукраїнського конкурсу баяністів-акордеоністів „Баянне коло на Запоріжжі” також відбувся концерт володаря Гран-прі ІІ конкурсу „Баянне коло на Запоріжжі” Андрія Бєдного, майстер-класи та незабутні мистецькі зустрічі.

Серед переможців ІІІ відкритого Всеукраїнського конкурсу – чимало запоріжців. Так, перші місця у різних номінаціях посіли студенти  Запорізького музичного училища імені П.І. Майбороди Михайло Передрій, дует Михайло Передрій - Денис Снєгірьов, Денис Ляшко (ДМШ №1), дует Маргарита Вітенко -Всеволод Денщиков (ДМШ №3) та ще чимало талановитих молодих музикантів. Приз „Надія фестивалю” отримав семирічний Костя Передрій. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 11:25:00 +0300
Запорізькі священослужителі християнських конфесій підтримують створення Єдиної Помісної Православної церкви в Україніhttp://www.zoda.gov.ua/news/40523/zaporizki-svyashenosluzhiteli--hristiyanskih-konfesiy-pidtrimujut--stvorennya-jedinoji-pomisnoji-pravoslavnoji-tserkvi-v-ukrajini.html/news/40523/zaporizki-svyashenosluzhiteli--hristiyanskih-konfesiy-pidtrimujut--stvorennya-jedinoji-pomisnoji-pravoslavnoji-tserkvi-v-ukrajini.htmlПід головуванням єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької церкви в Україні Яна Собіло відбулося чергове засідання християнської ради церков м.Запоріжжя, в якому взяли участь представники Української Православної церкви, Української Греко-Католицької церкви, Вірменськоі Апостольської церкви, Української Православної церкви Київського патріархату та протестантських церковПід головуванням єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької церкви в Україні Яна Собіло відбулося чергове засідання християнської ради церков м.Запоріжжя, в якому взяли участь представники Української Православної церкви, Української Греко-Католицької церкви, Вірменськоі Апостольської церкви, Української Православної церкви Київського патріархату та протестантських церков. Учасники заходу вшанували пам'ять жертв геноциду вірменського народу, розглянули актуальні питання підготовки до відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі- України та нагальні питання державно-церковних відносин. Священослужителі різних конфесій зазначили, що Духовна рада християнських церков м.Запоріжжя підтримує ідею створення Єдиної Помісної Православної церкви в Україні, але має різні думки щодо реалізації цієї ідеї. Попри це рада виступає за діалог та збереження міжконфесійного миру та злагоди.

Історична довідка. Князь Володимир прийняв християнство від Константинополя у 988 році (у 2018 році на державному рівні відзначається 1030-річчя хрещення Київської Русі — України).

У 1448 році саме Москва розколола Київську митрополію, проголосивши власну автокефалію, яку Константинополь та інші церкви не визнавали 141 рік. 
Приєднання православної Київської митрополії Константинопольського патріархату до Московського патріархату відбулося в 1686 році, коли Вселенський патріарх Діонісій IV та Священний синод Константинопольської Церкви під тиском складних історичних обставин видали суперечливий томос про передачу Київської митрополії в канонічну юрисдикцію Московського патріархату. Церковно-історична й канонічна оцінка цієї події дуже варіювалася в обох сторін у різний час.

 

Департамент інформаціної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 23 Apr 2018 10:36:00 +0300