"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Закон України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”

15 січня 2008 - 15:49

З 26.12.2007 року набрав чинності Закон України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” .

Цей Закон враховує найкращу міжнародну практику, передбачає запровадження системи управління ризиками, визначення виняткового переліку підстав для позапланових перевірок, введення уніфікованого акту перевірок. Закон спрямований на захист прав суб'єктів господарювання від неправомірних дій посадових осіб органів державного нагляду (контролю). Він є надзвичайно важливим для створення європейських умов розвитку підприємництва в Україні. Цей Закон є кінцевим у низці законодавчих актів, а саме: законів України „Про основні засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців” та „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

З прийняттям цього Закону створюється система державного регулювання у сфері господарської (в тому числі підприємницької) діяльності.

Одним з основних досягнень Закону є те, що періодичність та предметність державного нагляду у сфері господарської діяльності має здійснюватись залежно від ступеню ризику, тобто від ймовірності виникнення та вірогідних негативних наслідків діяльності суб'єкта господарювання для здоров'я людей та безпеки довкілля.

З текстом Закону Ви можете ознайомитись в газеті „Урядовий кур'єр” (№113), а також на офіційному веб-сайті Верховної ради України за електронною адресою http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=877-16.