"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Звіт про виконання Плану заходів щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» в Запорізькій області на 2019 рік»

15 січня 2020 - 11:15

На  виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 № 541-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» на 2019 рік»  проведено відповідну роботу.

В Запорізькій області питання реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні належить до пріоритетних напрямів роботи у сфері фізичної культури та спорту.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 11.10.2017 № 541 створено Координаційну раду з питань реалізації в області Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні.

На  засіданні  колегії  Управління   молоді,  фізичної культури та спорту облдержадміністрації, яке  відбулося 20 березня 2019 року, розглянуто питання створення умов для забезпечення оздоровчої рухової активності серед різних верств населення області та висвітлено кращі практики активізації рухової активності, зокрема система фізичних вправ «9 сил», презентована президентом громадської організації «Всеукраїнська федерація українського  рукопашу  «Спас»,  кандидатом   педагогічних наук Притулою О.Л.

В області проведено моніторинг стану забезпечення населення об’єднаних територіальних громад спортивними майданчиками щодо їх відповідності ДБН В.2.2-13-2003. Вказані споруди нанесено на карту з урахуванням територій громад.

Для підвищення рівня фізичної підготовки молоді для проходження служби у Збройних Силах проведено обласний військово-спортивний конкурс для працюючої та студентської молоді «Призовник-2019». Захід відбувся  на території військового містечка № 9 військової частини А 1978, участь взяли 13 команд студентської та 5 команд працюючої молоді.

Протягом року проводяться масові змагання першого та другого етапу «Повір у себе» з таких видів спорту як плавання, теніс настільний, баскетбол, футбол та легка атлетика. У заходах 2019 року взяли участь  близько 250 дітей з інвалідністю.

З метою залучення студентської молоді до систематичних занять руховою активністю у 2019 році проведено змагання з 10 видів спорту серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Забезпечено якісне проведення обласних змагань та участь збірних команд області у всеукраїнських та міжнародних стартах відповідно до Календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Управління молоді, фізичної культури і спорту облдержадміністрації.

У 2019 році в області працювало двадцять три центри фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”: один обласний, дванадцять селищних, дев’ять міських та один районний.

Протягом року згідно з планом роботи Всеукраїнського центру фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх» та планом роботи обласного центру проведено понад 150 спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів.  Загалом усіма центрами в області проведено 3105 спортивно-масових заходів.

Були проведені в Запоріжжі обласні спартакіади серед 15 збірних команд державних службовців області та   серед 14 збірних команд депутатів місцевих рад. За результатами обласних етапів були сформовані збірні команди області, які  взяли участь у фінальних Всеукраїнських змаганнях. 

Питання актуальності рухової активності для різних верств населення систематично висвітлюються обласними засобами масової інформації.