Поточні події

Святкування Дня Європи в Запорізькій області

20 травня 2014 - 14:04

Святкування Дня Європи в Запорізькій області

17 травня 2014 року в Запорізькій області відбулося святкування Дня Європи. З нагоди відзначення Дня Європи в області було проведено наступні святкові заходи:

 

  • у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих та позашкільних закладах проведено тематичні лекції, уроки, виховні години, зустрічі за круглими столами, засідання політклубів, брейн-ринги, фестивалі, конкурси мультимедійні презентації, стіннівки, плакати, малюнки, присвячені висвітленню сутності та ролі Європейського Союзу в сучасному світі та відзначенню Дня Європи;
  • у бібліотеках області організовано тематичні книжкові виставки, інформаційні експозиції та літературні читання з питань діяльності Європейського Союзу та відзначення Дня Європи;
  • в області проведено культурно-мистецькі заходи за участю аматорських та професійних колективів.

 

14 травня 2014 року комунальна установа «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради та Запорізький обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Європейська молодь України» провели інтелектуальну ділову гру серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації «Погляд молоді на Європейський вибір України».

16 травня 2014 року в рамках святкування Дня Європи в Запорізькій області Управлінням зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності, спільно з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ» у в загальноосвітній сільській школі І-ІІІ ст. (с. Жовтневе, Токмацького району) проведено захід «Молодь – крокує до Європи». Свято для дітей було насичене спортивними змаганнями, вікторинами, інтелектуальними конкурсами та призами з символікою Європейського Союзу від Представництва ЄС в Україні. Діти дошкільного та шкільного віку вразили своїм спортивним рівнем, обізнаністю історії країн Європи та сучасністю ЄС.

17 травня 2014 року на базі Запорізького національного університету відбулося урочисте відкриття «Європейського містечка». Гостей свята привітали перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак, перший заступник голови Обласної ради Світлана Абдурахманова, заступник міського голови Валерій Еделєв, ректор ЗНУ Микола Фролов, генеральний консул Республіки Польща у Донецьку Якуб Волонсевич.

Після офіційних привітань, учасники хору Центру культури ЗНУ виконали гімн України, а учасниця вокальної студії «Кантилена» Центру культури ЗНУ – гімн Європи. У цей час студенти підняли прапори України та Євросоюзу.

Особливістю цьогорічного свята стала танцювальна карта Європи. Вперше студенти ЗНУ та ЗНТУ влаштували на площі перед університетом справжній танцювальний флеш-моб, під час якого презентували різнокольоровий калейдоскоп сучасних та національних танців різних країн.

Після завершення свого виступу живим виконанням національного гімну України, студенти запросили почесних гостей свята здійснити подорож європейськими наметами.

На площі «Європейського містечка» працювали тематичні намети, у кожному з яких гості свята могли ознайомитися з багатьма країнами Європи, їх традиціями, скуштувати страви національної кухні, отримати етнографічні сувеніри, послухати етнічну музику, отримати інформацію про можливість участі в освітніх програмах академічних обмінів.

Читайте також