Поточні події

Голова облдержадміністрації Валерій Баранов провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Республіки Польща в Україні

20 травня 2014 - 14:06

Голова облдержадміністрації Валерій Баранов провів зустріч  з Надзвичайним та Повноважним послом Республіки Польща в Україні

19 травня 2014 року Запорізьку область з робочим візитом відвідали Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Й.В. пан Генрік Литвин та Генеральний консул Республіки Польща у Донецьку пан Якуб Волонсевіч.

Мета візиту - обговорення актуальних питань, що стосується польсько-українських відносин на регіональному рівні.

В ході зустрічі із керівництвом Запорізької області сторони обговорили соціально-політичну ситуацію в регіоні. Було наголошено на обміні досвідом польських партнерів у сфері реформування місцевого самоврядування.

Зі свого боку, пан Посол наголосив на досвіді польської сторони в питаннях антикорупції та дерегуляція в сфері бізнесу та запропонував допомогу й в цих напрямках.

Обговорювалися питання розвитку співробітництва у сфері сільського господарства, а саме переробки продукції, а також розвитку малого та середнього бізнесу та туризму у Запорізькій області.

 З метою залучення іноземних інвестицій в область, голова облдержадміністрації запросив ділові кола Польщі відвідати інвестиційний форум, проведення якого заплановано на вересень 2014 року.

Під час візиту пана Посла відбулась зустріч із головою м. Запоріжжя.

У ході зустрічі Олександр Сін зазначив про стабільну обстановку у місті, та налагодження діалогу з громадськістю. Міський голова підкреслив, що в Запоріжжі немає міжконфесійних і міжнаціональних конфліктів, влада активно співпрацює з національними товариствами, також під контролем економічна і соціально-політична ситуація. Крім того, було зазначено, що на сьогодні міська рада активно займається розвитком міської економіки - закінчена розробка Муніципального енергетичного плану, активно ведеться співпраця із Міністерством ЖКГ, ведуться переговори з ЄБРР і Європейським інвестиційним банком щодо можливих варіантів фінансової участі в нашому проекті.

Представники польської делегації висловили сподівання, що українсько-польські відносини, питання двостороннього співробітництва отримають додатковий розвиток. Наприклад, на даний момент група польських експертів активно співпрацює з Урядом і Парламентом України з реформування місцевого самоврядування. Консультативна підтримка, за словами польських колег, спрямована на досягнення на місцевому рівні ефективного результату однією з найважливіших реформ демократичної держави.

Крім того, польська делегація відвідала Запорізький національний університет. Під час зустрічі були обговорені питання партнерських відносин між ЗНУ та польськими ВНЗ, співпраці в галузях гуманітарних і технічних наук, відносин ЄС - Україна в контексті нинішньої соціально-політичної ситуації в країні, нових можливостей і викликів, які нестиме для українського суспільно-економічного розвитку Угода про асоціацію, внутрішніх реформ, потрібних Україні для подальшого поступу в напрямі ЄС, руху до безвізового режиму з ЄС, необхідності якісного завершення реформ, розпочатих урядом у рамках візової лібералізації, спільних інвестиційних проектів, зокрема в оборонній галузі.

Також Генеральний консул розповів про польський досвід інтеграції до ЄС, реформування системи самоврядування, охорони здоров’я, промислової галузі, зміни трудової активності, переорієнтації в сфері праці і підтримки населення, люстрації влади, зміни структури економіки в багатьох секторах, зокрема у вугільній та судоверфній галузях.

Під час спілкування зі студентами було зазначено, що сьогодні найважливішим завданням у рамках співробітництва ЗНУ з навчальними закладами Республіки Польща є розвиток програм подвійних дипломів, спільної наукової діяльності, обміну студентами й організація проходження стажування, а також створення всіх необхідних умов для повернення цих студентів до України та забезпечення їх роботою на вітчизняних підприємствах.

Делегація відвідала Регіональний центр європейської інтеграції на базі Запорізького національного університету, де ознайомилася з виставкою польської літератури з фондів Наукової бібліотеки ЗНУ, а також виставкою літератури про Запорізький край.

Читайте також