Поточні події

Відбулась зустріч керівництва області з представниками Посольства Латвії в Україні

23 травня 2014 - 14:10

Відбулась зустріч керівництва області з  представниками Посольства Латвії в Україні

Запорізьку область з робочим візитом відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в України Ї.В. пані Аргіта Даудзе та третій секретар Посольства Латвійської Республіки в України пан Андріс Сеянс.

Мета візиту – обговорення перспективних напрямків співробітництва Латвійської Республіки та Запорізької області, ознайомлення із соціально-економічним розвитком регіону.

21 травня під час зустрічі із керівництвом області було наголошено на суспільно-політичній ситуації в Україні та, зокрема, в Запорізькій області.

Також, оговорювалося питання зацікавленості Запорізького регіону в перейнятті латвійського досвіду у проведенні адміністративної реформи, реформи у соціальній сфері та реформи житлово-комунального господарства.

Під час зустрічі було зазначено, що Запорізька область має великий промисловий потенціал, добре розвинену інфраструктуру, потужну сільськогосподарську галузь, але необхідне залучення більшої кількості та розвитку інвестицій. В області реалізуються різні проекти та наразі ведуться переговори з міжнародними фінансовими інститутами щодо реалізації інвестиційних проектів - будівництво мостів, розвиток соціальної інфраструктури та видів альтернативної енергетики.

Крім того, було наголошено, що Латвія зацікавлена у стабільному та швидкому розвитку України, а також у розвитку співробітництва в галузі легкої та харчової промисловості між Запорізької областю та Латвійської Республікою. Для Запорізького регіону дуже важливий досвід Латвійської Республіки в питаннях європейської інтеграції.

Під час візиту представників Посольства Латвійської Республіки в Україні відбулась зустріч із головою м. Запоріжжя.

Голова Запорізької міської ради - Олександр Сін ознайомив латвійських дипломатів з соціально - економічною та суспільно - політичною ситуацією в Запоріжжі, перспективами основних інвестиційних проектів міського господарства в рамках реалізації стратегії розвитку туризму та муніципального енергетичного плану. Також міський голова охарактеризував поточну ситуацію в Запоріжжі в переддень позачергових виборів Президента, підкресливши при цьому, що завдяки тісній взаємодії влади і громадськості в місті вдається забезпечувати стабільність, що виключає прояви екстремізму.

У ході зустрічі латвійська сторона поділилася підсумками суспільно-економічних реформ, що відбулися протягом десятирічного членства Латвії в Євросоюзі, підкресливши, що за цей час рівень життя громадян країни виріс в два рази.

З метою розвитку співробітництва керівництво м. Запоріжжя запропонувало представникам Посольства Латвійської Республіки розглянути можливість організувати візит бізнес – делегації латвійських підприємців до Запорізької області.

Крім того, представники Посольства Латвійської Республіки в Україні відвідали Запорізьку торгово - промислову палату.

Президент Запорізької ТПП Шамілов В.І. ознайомив гостей з основними напрямками діяльності організації, акцентувавши особливу увагу на розвитку діяльності палати в контексті надання комплексу послуг щодо сприяння у просуванні продукції регіональних підприємств на ринки Європейського Союзу.

Під час зустрічі обговорювалися питання розробки законодавства у сфері фітосанітарних норм в Україні за участі латвійських фахівців, налагодження бізнес - контактів між країнами, а саме проведення зустрічей і переговорів компаній підприємців обох країн, організації бізнес-місії латвійських компаній в м. Запоріжжя.

Під час візиту делегація Латвійської Республіки відвідала Запорізький національний університет.

Під час зустрічі з керівництвом та студентами університету пані Даудзе виразила зацікавленість розвитку співпраці Латвії і України у галузі освіти та науки.

В рамках свого виступу пані Посол розповіла про історію Латвії, шлях вступу країн до Європейського Союзу і прийняття європейських цінностей. Також, пані Аргіта Даудзе розповіла про особливості навчання у латвійських вищих навчальних закладах, зокрема про академічну мобільність студентів Латвії, а також висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю наших країн у галузях освіти і науки.

Крім того, програмою було заплановано відвідування та ознайомлення з експозицією музею історії Запорізького козацтва та історико-культурним комплексом «Запорізька Січ» та огляд філії «Дніпровська ГЕС».

 

Читайте також