"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Запитання та відповіді

Реалізація постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83 „Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги”

5 вересня 2014 - 09:41

З 1 липня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.

На виконання вказаної постанови прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації від 07.05.2014 № 161 «Про організацію роботи щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги» в Запорізькій області», якою затверджено склад робочої комісії, визначено напрямки роботи щодо забезпечення соціального захисту населення в цей період.

Серед населення області постійно проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота про порядок надання вказаного виду компенсації: запроваджені телефонні «гарячі лінії», інформацію можна отримати по «скайпу», організовуються зустрічі з громадянами за місцем проживання, виготовляються інформаційні матеріали тощо.

З першого липня 2014 року управліннями соціального захисту населення на місцях забезпечується щоденний прийом громадян, які можуть звернутися за наданням компенсації у зручний для себе час.

На питання, “як оформити компенсацію?”, роз’яснюємо.

Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщені, звертається із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації і надає довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, а також довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги), та пред’являє паспорт.

Право на отримання компенсації мають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

З 1 січня 2014 року прожиткові мінімуми встановлені на рівні:

- для дітей віком до 6 років – 1032 грн.;

- для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.4

Для працездатних осіб – 1218 грн.;

Для осіб, які втратили працездатність – 949 грн.

До складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку).

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за вказані послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

При цьому застосовується норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Розрахунок компенсації здійснюється органами соціального захисту населення у десятиденний строк після надходження відповідної інформації.

Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014 — 2015 років.

Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців з дня набрання чинності постанови, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року.

Розмір призначеної компенсації щомісяця перераховується підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

На сьогодні до територіальних органів соціального захисту населення Запорізької області звернулось понад 4 тис. сімей за консультаціями, за призначенням звернулось 231 сім”я, 99 компенсація призначена на суму 14,1 тис.грн..

Нагадаю телефон гарячої лінії Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації: 764 13 62.   

Питання інформування, прийому населення, стосовно нового виду соціальної підтримки в оплаті комунальних послуг малозабезпечених громадян – надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг у зв’язку з підвищенням цін і тарифі, знаходиться на постійному контролі.

Читайте також

У Запорізькій області податкові борги скорочено на 46 млн грн

Мораторій на перевірки бізнесу під час карантину – роз’яснення Мінекономіки

НСЗУ звітує про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

У Мелітополі спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено понад 150 пасік

На річках області закінчилась нерестова заборона

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19