"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Запитання та відповіді

Про висвітленні у ЗМІ дій кандидатів у депутати, які є посадовими особами органів державної влади

2 жовтня 2014 - 15:15

Зважаючи на запити громадськості щодо дотримання місцевими засобами масової інформації Закону України «Про вибори народних депутатів України» при висвітленні дій кандидатів у депутати, які є посадовими особами органів державної влади, надаємо роз’яснення.

Згідно частини ст. 68 (ч.4) «Офіційні повідомлення в період виборчого процесу про дії кандидатів у депутати, які є посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим чи органів місцевого самоврядування, пов'язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією України та законами України, і підготовлені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", не належать до передвиборної агітації. Такі офіційні повідомлення не повинні містити коментарів агітаційного характеру, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій про дії зазначених осіб як кандидатів у депутати».

 

Чи підлягає офіційному висвітленню діяльність керівництва Ради оборони Запорізької області?

Безумовно, підлягає, оскільки цей колегіальний орган створено на вимогу чинного законодавства України. Згідно розділу І статті 14 Закону України «Про оборону України»  в особливий період для виконання керівництвом на відповідній території заходів щодо оборони України рішенням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій, державних адміністрацій міст Києва та Севастополя утворюються ради оборони Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя. Положення про ради оборони Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно розділу І статті 1 Закону України «Про оборону України»  особливий період – це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відтак, керуючись п. 9 ч. 1 статті Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтею 14 Закону України «Про оборону України», Указом Президента України від 17.03.14 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», з метою забезпечення організації та координації заходів підготовки і ведення оборони на території Запорізької області в особливий період, 27.03.14 утворено раду оборони Запорізької області.

Кандидат у депутати  В.О. Баранов, як чинний голова облдержадміністрації перебуває у відпустці, але продовжує виконувати обов’язки голови ради оборони Запорізької області. При наданні інформації ЗМІ про діяльність ради оборони він зобов’язаний дотримуватися вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» та не проводити передвиборчу агітацію.

Читайте також

У Запорізькій області податкові борги скорочено на 46 млн грн

Мораторій на перевірки бізнесу під час карантину – роз’яснення Мінекономіки

НСЗУ звітує про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

У Мелітополі спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено понад 150 пасік

На річках області закінчилась нерестова заборона

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19