"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Запитання та відповіді

Про житлову субсидію та можливість отримати її з травня місяця особами, які з поважних причин не подали вчасно заяву і звернуться щодо призначення вказаної допомоги в червні або липні поточного року

30 квітня 2015 - 14:57

 Програма житлових субсидій діє з 1995 року. Саме тоді виникла необхідність допомоги з боку держави найбільш вразливим верствам населення у оплаті житлово – комунальних послуг, вартість яких тоді зросла на порядок. Вказаній Програмі виповнилось вже двадцять років. Вона постійно удосконалювалась, адаптувалась до вимог часу та потреб користувачів зазначених послуг і залишається одною з найдійовіших форм підтримки жителів України, навіть тих, хто не має громадянства. Нею скористались мільйони сімей.

Періодично кількість отримувачів житлових субсидій збільшується або зменшується, залежно від економічного стану в Державі та рівня добробуту населення. Ця адресна допомога може бути розцінена, як своєрідний індикатор. Різке зростання відсотку користувачів свідчить про очевидні соціальні негаразди.

В минулому році допомогою держави у вигляді субсидій для відшкодування вартості житлово – комунальних послуг скористалось 5,3% сімей області. За кількісним складом найбільш питома вага потребуючих адресної допомоги держави припадала на одиноких та сім’ї з двох осіб (93,6%). Всього субсидії було призначено майже 49 тисячам сімей на суму 80,6 млн. грн. Середній розмір допомоги становив 137,4 грн.

Станом на 28.04.2015 житлові субсидії в області отримують 55,9 тис. сімей. Загальна сума спрямованих на це коштів становить 64,8 млн. гривень.

У зв’язку з підвищенням тарифів Програма житлових субсидій зараз має в чергове виконати свою функцію підтримки малозабезпечених сімей. В інтересах населення порядок надання субсидії Урядом максимально спрощено. Очікується, що впродовж найближчих місяців за цією допомогою звернеться в області близько 320 тисяч сімей. Це, до речі, обумовлено можливими змінами впродовж 2015 року у пільговому забезпеченні, наданням пільг з урахуванням доходів сім’ї. Виходячи з викладеного, перед працівниками органів соціального захисту населення стоять не прості задачі, але напрацьований багатолітній досвід, потенціал системи і професіоналізм її спеціалістів дають підстави оптимістично сприймати ситуацію.

 Слід відмітити, що Програма житлових субсидій достатньо гнучка, динамічна і враховує обставини, які склалися в кожній конкретній сім’ї. Вона, зокрема, передбачає можливість отримання вказаної адресної соціальної допомоги сім’єю, якій несприятливі обставини завадили своєчасно звернутись до органів соціального захисту. Цими обставинами можуть бути хвороба, тривале відрядження тощо. Не варто аж надто перейматися. Виходячи із ситуації, достатньо одночасно з заявою та декларацією про доходи подати в територіальне управління соціального захисту населення відповідну довідку медичного закладу або будь – який інший документ, який об’єктивно підтверджує причину затримки із зверненням. Навіть якщо звернення відбудеться в липні, субсидія для відшкодування вартості житлово – комунальних послуг буде призначена з травня поточного року, тобто з періоду підвищення тарифів. 

Читайте також

В Україні зафіксовано 26999 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 26999 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 26 514 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 26 514 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Визначено одержувача бюджетних коштів для здійснення заходів Програми підтримки розвитку культур національних меншин

Мінцифра презентувала освітній серіал про персональні дані

Запорізький школяр потрапив в число фіналістів І етапу Всеукраїнського національного відбору Міжнародної молодіжної наукової олімпіади

З початку року до держбюджету надійшло близько 8 млн грн від оренди держмайна