Децентралізація

Сходи громадян: вияв небайдужості

9 червня 2016 - 08:07

Днями у селі БогданівкаПриазовського району відбулись сходини громадян. На порядку денному зібрання було лише одне питання - об’єднання Ботіївської сільської громади.

Зібрались помірковувати над цим питанням голови Дмитрівської, Богданівської, Ботіївської, Володимирівськоїта Приморсько-Посадської сільських рад. До участі запросили представників районної ради, райдержадміністрації, підприємців, активістів та громадськість.

На найбільш хвилюючи питання мешканців територій відповідали регіональний консультант з питань бюджету Запорізького офісу реформ Олександра Оляніна та радник голови з питань децентралізаційної реформи Олександр Свистун.

Розпочинаючи свою доповідь експерти зазначили, що Ботіївська сільська територіальна громада увійшла до Перспективного плану формування територій громад Запорізької області, пройшла узгодження Кабінету Міністрів України, зроблені відповідні розрахунки щодо спроможності території. Отже треба тільки проводити процедуру ініціювання об’єднання відповідно до положень ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Активну позицію щодо створення громади має голова Ботіївської сільської ради, Чубуклієв Микола Семенович, за його словами об’єднавшись ми зможемо збільшити фінансові можливості громади, будемо вирішувати самі куди направляти кошти, підтримувати та стимулювати молодь, активно розвивати занедбану соціальну сферу.

Під час дискусії багато питань виникало з приводу утримання закладів соціальної сфери садочків, шкіл та медичних закладів. Доповідачами було роз’яснено за якими принципом буде проходити фінансування цих закладів, надано так звану «дорожню карту» по цим об’єктам та наведено досвід громад які вже пройшли процедуру об’єднання.

Також, доповідачі акцентували увагу на роботі об’єднаних громад з міжнародними інвесторами та донорськими організаціями. Так, на сьогодні Веселівська селищна,Берестівська сільська, Комиш-Зорянська селищна  ОТГ активно співпрацюють з польськими та німецькими партнерами (проект GIZ),канадцями. Зокремаоблаштовують спортивні майданчики, роблять модернізацію та реконструкцію навчальних закладів, налагоджують співпрацю щодо створення підрозділів місцевої пожежної охорони. На сьогодні в громадах активно ведеться робота щодо створення опорних шкіл, зокрема це Смирновська та Преображенська сільська ОТГ.

Маємо надію, щона часів Приазовському районібуде створено Ботіївську сільську територіальну громаду. Регіональними консультантами Офісу реформ буде надано фахову методичну підтримку щодо оформлення  та підготовки документів по об’єднанню.

Читайте також