Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В запорізьких бібліотеках з'являться хаби, що сприятимуть підвищенню цифрової грамотності громадян

15 січня 2020 - 16:05

Сьогодні, 15 січня, в облдержадміністрації громадська організація «Запорізька бібліотечна асоціація» презентувала звіт щодо реалізації проєкту «Дослідження потреб мешканців м. Запоріжжя та Запорізької області задля вдосконалення послуг, що надаються громадянам бібліотеками з метою розвитку електронної демократії та електронної комерції» в рамках заходів Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017 - 2020 роки. У заході також взяли участь представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

У вересні-листопаді 2019 року громадська організація «Запорізька бібліотечна асоціація» за фінансової підтримки облдержадміністрації провела соціологічне дослідження потреб і проблем громадян щодо використання державних та комерційних електронних сервісів. Під час дослідження було проведено 10 фокус-груп, 6 з яких відбулись в м. Запоріжжі і ще 4 в області (в містах Бердянськ, Василівка, Токмак і селі Розумівка).

− Світовий досвід говорить про те, що бібліотеки є ефективними партнерами держави в реалізації національних програм цифрової освіти. Українські бібліотеки теж мають досвід проведення комп’ютерних курсів та консультацій громадян з використання електронних сервісів як у великих містах, так і в маленьких містечках і селах. Зокрема в Запорізькій області лідерами з цифрової освіти громадян є бібліотеки Мелітополя, Токмака, Чернігівського та Приазовського районів тощо. Проте на даний момент відсутній уніфікований алгоритм роботи бібліотек в цьому напрямку. Крім того, бібліотекарі Запорізької області мають різний рівень цифрових компетенцій, − відзначила під час свого виступу представник громадської організації «Запорізька бібліотечна асоціація» Ганна Мацієвська.

Результати проведеного соціологічного дослідження будуть покладені в основу методичного посібника з організації роботи бібліотек щодо сприяння цифровій освіті населення. Також будуть використовуватись результати дослідження цифрових навичок громадян, проведеного Міністерством цифрової трансформації України. Буде підготовлено уніфікований алгоритм роботи і розроблені підходи, актуальні для кожної вікової категорії громадян, щоб бібліотеки могли ефективно вибудовувати свою роботу з цифрової освіти.

− В лютому 2020 року ми трансформуємо в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці регіональний консультаційно-тренінговий центр, який працюватиме як для громадян, так і виконуватиме функцію методичного та координаційного центру для бібліотек області. В центрі проводитиметься навчання для бібліотекарів з метою забезпечення однакового рівня їх компетенцій як консультантів. Це буде підрозділ бібліотеки зі своїм штатом працівників. Український уряд визначає бібліотеки серед партнерів в реалізації проєкту «Дія. Цифрова освіта». Міністерство цифрової трансформації та Українська бібліотечна асоціація підписали меморандум про співпрацю. Українські бібліотеки будуть першими хабами, що сприятимуть підвищенню цифрової грамотності громадян, − відзначила, підбиваючи підсумки, Ганна Мацієвська.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Залучити світ до реалізації формули миру – зараз одне з ключових завдань для України

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 09.12.2022

Олександр Старух про оперативну ситуацію в регіоні

Олександр Старух: “Лише відповідальне ставлення до енергетичних обмежень дасть нам по-справжньому світле майбутнє”

В Запорізькій області відновлено моніторинги автобусних маршрутів

Як отримати безкоштовно або з невеликою доплатою ліки за програмою Доступні ліки у військовий час

Жителі прифронтових громад Пологівського та Запорізького районів продовжують отримувати паливні дрова

Наслідки ворожого обстрілу Запорізького району

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 09.12.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 09.12.2022, 289 доба

Дякую всім, хто посилює нашу державу і допомагає людям. Звернення Володимира Зеленського 8.12.2022

Олена Зеленська відкрила розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги постраждалим унаслідок збройної агресії РФ