Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Прогноз строків колосіння та дозрівання зерна ярого ячменю та озимої пшениці на території Запорізької області у 2021 році

4 червня 2021 - 09:00

За даними Запорізького обласного центру з гідрометеорології стан ґрунту наприкінці березня дозволив у строки близькі до звичайних розпочати сівбу ярого ячменю, яка тривала до середини квітня. У другій декаді квітня на ранніх посівах були отримані сходи. Завдяки опадам вологозабезпеченість посівів була переважно задовільною, однак, для активного розвитку посівів не вистачало ефективного тепла. В окремі дні наявність заморозків також дещо стримувала ростові процеси.

На кінець квітня на більшості спостережних ділянок було відмічено появу 3-го листка. В цей період в орному шарі ґрунту кількість корисної вологи зменшилась до недостатніх значень (17-19 мм), заморозки у повітрі та на ґрунті на окремих спостережних ділянках спричинили пошкодження листової поверхні рослин.

У травні через відсутність ефективних опадів, кількість продуктивної вологи в ґрунті у продовжувала зменшуватись. В першій декаді травня у ярого ячменю почалося кущіння та утворення вузлових коренів. Середня висота рослин на кінець декади становила 15-18 см. На 1м2  сформувалось 314-596 рослин. Стан посівів залишався добрий та задовільний. Наприкінці другої декади у звичайні строки почалось стеблування. Протягом третьої декади травня на спостережних ділянках тривав ріст соломини. На кінець травня вологозабезпеченість посівів була переважно недостатньою, висота рослин до відгину верхнього листка дорівнювала 23-38 см, на 1м2 сформувалось 547-1064 стебел.

Враховуючи нинішній стан та розвиток посівів, умови вологозабезпеченості, прогноз погоди на червень та, відповідно до агрометеорологічних розрахунків, колосіння ярого ячменю почалося 02 червня, дозрівання зерна очікується – у період 28 червня – 02 липня.

Колосіння озимої пшениці на всіх спостережних ділянках почалось у межах звичайних строків – 20-26 травня. На кінець травня середня висота рослин до кінця колосу коливалась від 56 до 74 см. В одному колосі у середньому сформувалось 13-17 розвинених та 1-4 недорозвинених колосків. На 1м2 нараховувалось 524-879 продуктивних стебел. Стан посівів переважав задовільний.

За даними визначень 27 травня на всіх спостережних ділянках під озимою пшеницею зволоження метрового шару ґрунту було незадовільним, на 55 % площ кількість продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту не перевищувала 10-40 мм, що відповідає 8-24 % від норми продуктивної вологи. На окремих спостережних ділянках в південних районах області було зареєстровано передчасне пожовтіння листків різних ярусів від засухи.

Враховуючи нинішній стан та розвиток посівів, теплозабезпеченість періоду, очікувані погодні умови у червні та за агрометеорологічними розрахунками, зерно озимої пшениці  досягне молочної стиглості на 4-10 днів раніше середніх строків - у період 4-13 червня. Воскова стиглість зерна очікується раніше звичайних строків на 1-1,5 тижні – у період 21-28 червня.

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 21.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 21.05.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 22.05.2022

Війна триває, і кожен та кожна з нас мають щоденно дбати про те, щоб допомогти обороні – звернення Президента України

Сьогодні, 22 травня, близько 02:44 російські війська запустили ракети по цивільній інфраструктурі одного з сіл на Вільнянщині Запорізької області.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 21.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 87 доба

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 21.05.2022

Біля Запорізької областной військової адміністрації замайорів прапор Європейського Союзу (ВІДЕО)

Обласна влада продовжує плідно співпрацювати з міжнародними організаціями

Комунальні служби відновлюють надання послуг після обстрілів

Запорізька область продовжує будувати лінію захисту та укріплювати міжнародні зв’язки

Обласна влада продовжує піклуватися про евакуйованих людей (ВІДЕО)