Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Зберегти архітектурні пам’ятки регіону: у Запоріжжі пройшло засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

29 листопада 2024 - 11:00

У Запоріжжі пройшло засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини в частині пам’яток архітектури та містобудування при Управлінні містобудування та архітектури Запорізької ОДА. Представники Управління, запорізькі архітектори, фахівці відповідних департаментів Запорізької міської ради розглядали питання про занесення щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

На засіданні Консультативної ради було розглянуто 19 нерухомих об’єктів культурної спадщини, які розташовані в Запоріжжі.

Серед розглянутих на засіданні Консультативної ради питань – і занесення щойно виявленого об’єкту культурної спадщини – будинка заводу Леппа та Вальмана – до Державного реєстру нерухомих памʼяток України за видом об’єкта «Архітектура».

– Ця будівля була зведена наприкінці ХІХ століття. Це промисловий зразок менонітської архітектури, тому будинок заводу має як культурну, так й історичну та архітектурну цінність. Головна проблема в тому, що частина будівлі була перероблена під комерційні майданчики. Тобто половина будинку не має тієї автентичності. Однак ми будемо охороняти той зразок архітектурної майстерності, що зберігся, – зауважив головний спеціаліст відділу мистецтв та навчально-просвітницької роботи Департаменту Запорізької міськради Павло Кравчук.

Одностайним рішенням ради вирішено направити подання щодо занесення до Держреєстру окремих будинків шпиталю в одній із громад.

– Ці будівлі також збудували меноніти для православних робітників своїх заводів. Обʼєкти мають деякі втручання ззовні. Наприклад, були замінені вікна й покрівля на сучасні, оскільки в приміщеннях і зараз продовжують приймати пацієнтів. Інтерʼєр також не зберігся в автентичному вигляді. Однак все одно цей шпиталь є запорізькою архітерною спадщиною, – зазначив начальник відділу охорони культурної спадщини Запорізької міськради Ігор Кисліцин.

Будуть направлені подання і щодо взяття на державний облік ще низки будівель: житловий будинок з великих блоків, житловий будинок П. Я. Нейфельда, ковальський цех заводу «Комунар», цехи заводів Гільдербранда та Пріса й цехи заводів чавунно-ливарного заводу А. Я. Коопа.

– Ми повинні намагатись зберегти якомога більше архітектурних пам’яток Запоріжжя, адже це наша історія, культурний спадок. Саме тому ми регулярно проводимо такі засідання, щоб актуалізувати інформацію, обговорити з колегами нагальні питання щодо охорони об’єктів, напрацювати конкретні заходи з їх збереження та забезпечити включення до державного обліку найцінніших для Запорізького регіону об’єктів, – підсумував начальник Управління містобудування та архітектури Запорізької ОДА, головний архітектор області, голова консультативної ради Максим Прудкий.

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1016-го дня війни

Янголи-помічники: в Запоріжжі привітали волонтерів із професійним святом

Що потрібно знати про декларування зброї: алгоритм дій

МОН оголошує конкурсний відбір на посаду членів наглядової ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника — учасника експериментального проєкту щодо розвитку автономії деяких закладів вищої освіти

Як захистити свої права під час та після завершення воєнного стану: пам’ятка для ВПО

Безбар’єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти.

«Батьки спокійні, що діти навчатимуться у безпечному середовищі»: у Запорізькому районі триває будівництво «підземної» школи

У Запоріжжі попрощалися із загиблим Захисником Святославом Наумичевим

Сонячна енергія в Запорізькій області: одна СЕС може заживити цілий житловий мікрорайон

Робоча група «Прозорість і підзвітність» заслухала результати моніторингу закупівлі твердого палива закладами освіти

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 389 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області.