Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Tue, 07 Dec 2021 21:18:49 +0200Зміцнення потужності медичної галузі регіону та забезпечення доступності об’єктів “Великого будівництва” - серед пріоритетів обласної влади http://www.zoda.gov.ua/news/58466/zmitsnennya-potuzhnosti-medichnoji-galuzi-regionu-ta-zabezpechennya-dostupnosti-objektiv-velikogo-budivnitstva---sered-prioritetiv-oblasnoji-vladi.html/news/58466/zmitsnennya-potuzhnosti-medichnoji-galuzi-regionu-ta-zabezpechennya-dostupnosti-objektiv-velikogo-budivnitstva---sered-prioritetiv-oblasnoji-vladi.htmlГолова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів нараду з головами районних державних адміністрацій.

Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів нараду з головами районних державних адміністрацій.

Першим питанням  було усунення недоліків у втіленні заходів щодо доступності та інклюзії об’єктів, відремонтованих за програмою “Велике будівництво”. Прокоментувала проведені роботи начальник відділу планування та забудови населених пунктів Управління містобудування та архітектури  Наталія Кармазіна. Вона зазначила, що більшості територій залишилося переробити дрібні моменти. Наприклад, встановити знаки на парковках, зробити підсвітку або виправити форму поручнів. Наталя Кармазіна дала поради представникам районів, як виправити ці недоліки та довести об'єкти до відповідності встановленим стандартам. 

Також обговорили будівництво сільських амбулаторій - голови районних державних адміністрації звітували, що залишилося зробити для  завершення робіт та якого сприяння обласної влади потребують. Олександр Старух поставив завдання максимально пришвидшити темпи робіт.  

Окремо обговорили проєктування кисневих станцій, які побудують в лікарнях області за рахунок держсубвенції - у найкоротший термін райони мають завершити їх проєктування. 

Голова ЗОДА вкотре звернув увагу на незадовільну роботу пунктів вакцинації в сільській місцевості  у вихідні дні та нагадав про необхідність страхування медичних працівників області. Крім того, учасники зустрічі обговорили пропозиції територій щодо преміювання медиків, які працювали у вихідні дні. Очільник облдержадміністрації також повідомив, що майже завершилася виплата компенсацій медикам, які перехворіли на COVID19 - вже виплачено 3.2 млн грн із виділених 3.4 млн.

Олександр Старух  нагадав і  про те, що з 6 грудня в Україні вступили в дію постанови уряду щодо посилення карантинних заходів для невакцинованих громадян. З огляду на це районам поставлено завдання посилити заходи перевірки виконання карантинних заходів у громадських місцях і транспорті. 


Департамент культури та інформаційної політики

]]>
Tue, 07 Dec 2021 17:30:00 +0200
У Запоріжжі нагородили видатних діячів області за сумлінну працю на розвиток регіонуhttp://www.zoda.gov.ua/news/58460/u-zaporizhzhi--nagorodili-vidatnih-diyachiv-oblasti--za-sumlinnu-pratsju-na-rozvitok-regionu.html/news/58460/u-zaporizhzhi--nagorodili-vidatnih-diyachiv-oblasti--za-sumlinnu-pratsju-na-rozvitok-regionu.html Сьогодні в Запорізькій обласній філармонії з нагоди Дня місцевого самоврядування відбулося урочисте нагородження запоріжців за вагомі трудові досягнення та сумлінну працю на розвиток регіону.

 Сьогодні в Запорізькій обласній філармонії з нагоди  Дня місцевого самоврядування відбулося урочисте нагородження запоріжців за вагомі трудові досягнення та сумлінну працю на розвиток регіону.

На заході усіх присутніх  вітали заступник голови облдержадміністрації Руслан Шиханов та керівниця апарату ЗОДА Зінаїда Бойко.

 • Від імені голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха і від себе особисто щиро вітаю вас з професійним святом - Днем місцевого самоврядування. Ми зараз знаходимося на непростому, але на важливому шляху децентралізації, і в цих нових реаліях значно зростає роль працівників органів місцевого самоврядування, адже саме ви спілкуєтеся з жителями своїх населених пунктів, і як ніхто знаєте їх проблеми. А, отже, саме вам, очільникам територій нашої області, депутатам міських, сільських, селищних та районних рад зрозуміло, як зробити кращим життя конкретної людини . Бажаю кожному з вас бути наполегливими, ініціативними та принциповими в представленні інтересів людей, які довірили вам цю роботу. Зі святом! - привітав  Руслан Шиханов.

Указами Президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення обороноздатності, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави нагороджено 5 жителів регіону. А саме:   «Заслужений працівник освіти  України» присвоєно Костянтину Самілу та Ганні Бут , звання «Заслужений працівник охорони здоров’я  України» - Сергію Лукашенку, а «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» - Руслану Куксову. Також за значний особистий внесок у розвиток національної освіти орденом «За заслуги» ІІ ступеня нагороджено Віктора Удовіченка.

Подяку Прем’єр-міністра України оголошено Дмитру Пігульському та  Володимиру Макущенку. 

Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух своїм розпорядженням  нагородив медаллю «За розвиток Запорізького краю» Оксану Бугайчук та Наталію Сиворакшу. Ці фахівчині відзначилися сумлінною працею, високим професіоналізмом та зробили вагомий внесок у забезпечення розвитку місцевого самоврядування в Запорізькій області.

Також подяку голови Запорізької облдержадміністрації отримав Петро Горпинич, депутат  Воздвижівської сільської ради Пологівського району.Департамент культури та інформаційної політики.

]]>
Tue, 07 Dec 2021 16:30:00 +0200
Послуги для людей з інвалідністю на Гідіhttp://www.zoda.gov.ua/news/58459/poslugi-dlya-ljudey-z-invalidnistju-na-gidi.html/news/58459/poslugi-dlya-ljudey-z-invalidnistju-na-gidi.htmlЩороку 3 грудня світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Ця дата привертає увагу до важливості безбар’єрності. Усе про державні послуги для людей з інвалідністю, допомогу від держави та шляхи отримання знає Гід з державних послуг.

Щороку 3 грудня світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Ця дата привертає увагу до важливості безбар’єрності.  Усе про державні послуги для людей з інвалідністю, допомогу від держави та шляхи отримання знає Гід з державних послуг. 

Підготували добірку послуг для людей з інвалідністю.  

Людям з інвалідністю:

Дітям з інвалідністю:

Людям, що доглядають за особами з інвалідністю:


За матеріалами Мінцифри

]]>
Tue, 07 Dec 2021 15:30:00 +0200
Перша леді відкрила форум «Україна 30. Саміт. Діти»http://www.zoda.gov.ua/news/58458/persha-ledi-vidkrila-forum-ukrajina-30.-samit.-diti.html/news/58458/persha-ledi-vidkrila-forum-ukrajina-30.-samit.-diti.htmlОлена Зеленська офіційно відкрила Всеукраїнськй форум «Україна 30. Саміт. Діти», який присвячений 75-річчю Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). На урочистий захід прибули представники українського уряду та посольств.

Олена Зеленська офіційно відкрила Всеукраїнськй форум «Україна 30. Саміт. Діти», який присвячений 75-річчю  Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). На урочистий захід прибули представники українського уряду та посольств.

Дружина Президента України у своєму вітальному слові наголосила на  ролі фонду ЮНІСЕФ як однієї з тих установ, яка  змінила ставлення до дітей і наділила їх беззаперечними правами.

 • «Подбати окремо про дітей – для нашого часу це звичайна практика. Але для суворого повоєнного часу це було справді нове мислення. Початок нової історії. Завдяки, зокрема, ЮНІСЕФ ми зараз цінуємо дітей, ставимося до них як до особистостей з їхніми беззаперечними правами. Через 13 років після заснування ЮНІСЕФ з’явилася «Декларація прав дитини» – головні принципи безпеки й добробуту дітей, якими керуємося й досі. ЮНІСЕФ – світовий індикатор становища дітей: у вас завжди найточніша статистика та найглобальніші дослідження. Ви – той погляд збоку, завдяки якому цілі країни коригують свою політику. Вашій оцінці довіряють, з нею звіряються, – сказала Олена Зеленська.

Перша леді розповіла , що пишається можливістю співпрацювати з офісом ЮНІСЕФ в Україні. Нагадаємо, що це співробітництво закріплене у двох меморандумах від 2020 та 2021 року.

 • У нас великі очікування від подальшої співпраці: незабаром буде представлено концепт кампанії здорового харчування та розвитку здорових харчових звичок. А напередодні Нового року ми спільно з ЮНІСЕФ розпочнемо реалізацію цієї кампанії, яка триватиме у 2022-му. До кінця поточного року маємо запустити веб-портал реформи шкільного харчування. А в наступному продовжимо розвивати та наповнювати цей веб-ресурс, – повідомила Олена Зеленська.

Вона запевнила, що співпраця з ЮНІСЕФ стосується не лише харчування школярів. Україна й Дитячий фонд ООН спільно працюють над  забезпеченням рівних прав та можливостей для дівчат і хлопців, у створенні безбар'єрного середовища для всіх дітей та родин з дітьми. Україна розраховує на подальшу плідну співпрацю зі світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей.За матеріалами Офісу Президента України

]]>
Tue, 07 Dec 2021 14:40:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/58457/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/58457/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 08.12.2021 о 13.00 у 300 залі ЗОР розпочнеться презентація проєктів програми Президента України «Велике будівництво», які планується реалізовувати на територіях Василівського, Бердянського та Пологівського районів у 2022 році.

Завтра, 08.12.2021 о 13.00 у 300 залі ЗОР розпочнеться презентація проєктів програми Президента України «Велике будівництво», які планується реалізовувати на територіях Василівського, Бердянського та Пологівського районів у 2022 році.


Акредитація представників ЗМІ за телефоном  213 53 73

Запрошуємо до участі та висвітлення!

Наявність засобів індивідуального захисту (маска, респіратор) обов’язкова

 


Департамент культури та інформаційної політики

]]>
Tue, 07 Dec 2021 13:45:00 +0200
Голова Запорізької обласної державної адміністрації привітав працівників місцевого самоврядування з професійним святомhttp://www.zoda.gov.ua/news/58456/golova-zaporizkoji-oblasnoji-derzhavnoji-administratsiji-privitav-pratsivnikiv-mistsevogo-samovryaduvannya-z-profesiynim-svyatom.html/news/58456/golova-zaporizkoji-oblasnoji-derzhavnoji-administratsiji-privitav-pratsivnikiv-mistsevogo-samovryaduvannya-z-profesiynim-svyatom.htmlГолова Запорізької обласної адміністрації Олександр Старух взяв участь у святковому засіданні координаційно-дорадчої ради при голові Запорізької обласної ради, що була присвячена Дню працівників місцевого самоврядування.

Голова Запорізької обласної адміністрації Олександр Старух взяв участь у святковому засіданні координаційно-дорадчої ради при голові Запорізької обласної ради, що була присвячена Дню працівників місцевого самоврядування. 

Олександр Старух відзначив важливість роботи місцевого самоврядування, особливо в умовах децентралізації. Та згадав тих запоріжців, які є рекордсменами за терміном роботи у цій галузі.

Так, по вісім разів обиралися головами Федчук Богдан Михайлович (Долинський сільський голова); Радьков Юрій Іванович (Мирненський селищний голова);

Хлистун Дмитро Петрович (Новобогданівський сільський голова); Кіяшко Петро Миколайович (голова Веселівської селищної ради).

Серед депутатів місцевих рад рекордсменами є: Щербина Ольга Анатоліївна, депутат Приазовської селищної ради, яка 10 разів обиралася до місцевої ради, у тому числі 3 рази сільським головою; 8 разів обиралася депутатом Запорізької міської ради Севальнєва Надія Олександрівна; по 7 разів обиралися - Зданевич Олена Володимирівна (депутат Мирненської селищної ради) та Онищенко Лариса Анатоліївна, (депутат Костянтинівської сільської ради). А наймолодшою депутаткою області на сьогодні є Марич Єлизавета, яка працює в Широківській сільській раді, у грудні їй виповнюється 21 рік. 

 • 22-й раз ми  святкуємо цей день працівників місцевого самоврядування. Самоврядування - це  фундамент влади та початок конституції. На сьогодні території є фактично самодостатніми, і громади безпосередньо обирають своє керівництво.  Але, разом з тим, вся система державної влади будується на ваших плечах - ви найближчі до людей, постійно з ними контактуєтие, ви вирішуєте величезну кількість питань. Торік відбулися вибори, на вас припала величезна кількість роботи. Адже  децентралізація, про яку багато десятиліть ми говоримо, вона почала  набувати реальних обрисів.  Це непростий процес, але ми бачимо, що громади консолідуються. І навіть ті,  які спочатку відставали -  почали продукувати гарні ідеї і знаходять свою  модель розвитку. І я переконаний, що завдяки вашій роботі  спроможності громад посиляться, а значить покращиться життя для кожної людини. Ми, як виконавча влада, завжди вам допомагаємо,  виконуємо ті державні функції, які на нас покладено. Велика подяка депутатам обласної ради, міських , сільських, селищних рад, головам громад -  там, де є лідери, а ви є лідерами, там є результат! - зазначив у святковій промові голова ЗОДА Олександр Старух. 

З нагоди свята голова Запорізької облдержадміністрації відзначив представників органів місцевого самоврядування. 

Медалями «За розвиток Запорізького краю» нагороджено: 

Копасова Олександра Миколайовича -   начальника служби у справах дітей  Гуляйпільської міської ради;

Радькова Юрія Івановича -  голову Мирненської селищної  територіальної громади Мелітопольського району;

Шпака Владислава Костянтиновича -   старосту Горьківського старостинського округу Якимівської селищної ради Мелітопольського району.

Подяку голови Запорізької обласної державної адміністрації оголошено: 

Андрієшиній Анні Василівні -   старості Нестерянського старостинського округу виконавчого комітету Оріхівської міської ради;

Підставці Анатолію Дмитровичу - депутату Василівської міської ради Василівського району;

Тверденко Тетяні Миколаївні -   депутату Таврійської сільської ради Запорізького району.


Департамент культури та інформаційної політики


]]>
Tue, 07 Dec 2021 13:05:00 +0200
В Україні запроваджено обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”. http://www.zoda.gov.ua/news/58452/v-ukrajini-zaprovadzheno-obovyazkovu-samoizolyatsiju-dlya-osib,-yaki-povernulis-iz-krajin,-de-strimko-poshirjujetsya-noviy-shtam-koronavirusu-omikron..html/news/58452/v-ukrajini-zaprovadzheno-obovyazkovu-samoizolyatsiju-dlya-osib,-yaki-povernulis-iz-krajin,-de-strimko-poshirjujetsya-noviy-shtam-koronavirusu-omikron..htmlСьогодні ранковий брифінг щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 провів директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулинич.

Сьогодні ранковий брифінг щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 провів директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулинич. 

Керівник Департаменту  розповів, що за останню добу в області зареєстровано 474 випадки захворювання на коронавірус. Від ускладнень померли 44 земляки, а одужали 667 хворих. Продовжують лікуватися понад 19 тисяч осіб.

В регіоні продовжується кампанія по вакцинації населення. Протягом вчорашнього дня щеплення отримали 7463 людини. Першою дозою вакцинувалися 2891 особа, а другою - 4572.

Олексій Кулинич нагадав, що за рішенням Державної комісії ТЕБ та НС Запорізька область залишилась у червоній зоні. 

 • Можливість переходу на послаблені карантинні обмеження в нашій області розглядалась, бо є передумови, адже останні тижні захворюваність йшла на спад і ситуація із заповненістю ліжок у лікарнях дещо покращилась. Тому хочу звернутись до вас з проханням продовжувати в такому ж темпі: дотримуйтесь  карантинних норм, щоб не наражати себе на небезпеку та не допускати нових заражень, щоб не зростала щоденна статистика, та вакцинуйтеся,  аби скоріше сформувати колективний імунітет. Давайте доведемо справу до логічного завершення, щоб Державна ТЕБ могла прийняти відповідне рішення і по нашій області, - наголосив очільник Департаменту.

Також, чиновник поінформував, що з 3 грудня Україна запровадила обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”. Йдеться, передусім, про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібію, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві. Тепер особи, які понад 7 днів перебували на території вказаних країн,  повинні піти на самоізоляцію на два тижні. Зазначається, що наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не є підставою для непроходження самоізоляції чи її дострокового припинення. Такими рішеннями, влада намагається уникнути поширення нового штаму “Омікрон” на території України. 

До того ж, Олексій Кулинич застеріг людей  бути обережними з шахрайськими повідомленнями стосовно отримання 1000 гривень за вакцинацію. У МОЗі попередили, що вже з’явилися схеми, коли людям приходить смс нібито від Міністерства охорони здоров’я. В цих повідомленнях є посилання, куди потрібно внести свої персональні дані та банківські рахунки. Керівник Департаменту нагадує, що в держави є вся необхідна інформація , а виплати почнуться тільки з 19 грудня. Тому не потрібно передавати стороннім особам свою інформацію. МОЗ не розсилає таких повідомлень. Чиновник закликає людей бути пильними та берегти себе.


Департамент культури та інформаційної політики.

]]>
Tue, 07 Dec 2021 12:15:00 +0200
Стартував набір на довгострокову навчальну програму Export Academy 2022 для українських експортерівhttp://www.zoda.gov.ua/news/58451/startuvav-nabir-na-dovgostrokovu-navchalnu-programu-Export-Academy-2022-dlya-ukrajinskih-eksporteriv.html/news/58451/startuvav-nabir-na-dovgostrokovu-navchalnu-programu-Export-Academy-2022-dlya-ukrajinskih-eksporteriv.htmlСтартував набір на довгострокову навчальну програму Export Academy 2022 для українських експортерів з усіх галузей та продовжується набір на програми Service Export Ukraine та Export Evolution IT!

Стартував набір на довгострокову навчальну програму Export Academy 2022 для українських експортерів з усіх галузей та продовжується набір на програми Service Export Ukraine та Export Evolution IT!

Export Academy 2022 – освітня програма для українських МСБ підприємств, які тільки починають експортну діяльність або вже є діючими експортерами та планують виходити на нові ринки. За результатами навчання на програмі учасники створять для своєї компанії детальний план з виходу на міжнародні ринки. 

Export Academy 2022 - це можливість для трансформації та розвитку Вашого експорту:

 • можливість навчитися з нуля створювати експортний план з виходу на міжнародні ринки;

 • можливість систематизувати експортні знання;

 • налагодити роботу експортного відділу;

 • відкрити нові ринки для експорту продукції;

 • отримати практичні інструменти з виходу на зовнішній ринок;

 • щомісячна практична робота, яка забезпечить навичками на багато років вперед;

 • отримати навички розвитку міжнародних брендів, побудови довготривалих партнерських відносин та управління фінансами.

Навчання буде проходити з січня по червень 2022 року та можливе у двох форматах: самостійний та з тренерським супроводом. Реєстрацію на навчання відкрито до 12 грудня (23:59) 2021 року за посиланням.

З деталями навчання на Програмі Export Academy 2022, та умовами участі можна ознайомитись за цим посиланням.

Менеджмент та власників ІТ компаній запрошуємо на першу в Україні освітню Програму для IT-сектору - Export Evolution IT. Це міжнародна бізнес-освіта для представників IT-компаній, зацікавлених у розвитку експорту своїх послуг та продуктів. Участь у Програмі допоможе покращити навички у:

 • пошуку нових клієнтів за кордоном,

 • залученні проектів з високою доданою вартістю,

 • створенні секторальних партнерств для реалізації великих міжнародних проєктів.

У Програмі вже розробляють свої експортні бізнес плани представники 82 ІТ компаній з 18 регіонів України, які працюють з іноземними тренерами та менторами з таких субсекторів, як AI, VR, fintech, ecommerce та public sector. Детально о Програмі та реєстрація за посиланням https://export.gov.ua/education/175-export_evolution_it. Реєстрація до 20 грудня 2021 року.

Для компаній із сфери послуг діє спеціалізована навчальна програма - Service Export Ukraine!

Це інжиніринг, архітектура, дизайн, мистецтво, видавничі послуги, логістика, інформаційна галузь, фінансова і банківська діяльність, реклама та PR, освіта, індустрія розваг, консалтинг, фітнес та не тільки. За допомогою Service Export Ukraine ви зможете:

 • цифровізувати власні продукти та послуги, отримавши know-how від міжнародних викладачів та тренерів-практиків;

 • розробити покроковий бізнес-план для системного розвитку;

 • знайти нових клієнтів на зовнішньому ринку.

Деталі та реєстрація за посиланням https://export.gov.ua/education/178-service_export_ukraine.

Увага! Навчання на програмах безкоштовне. Перед реєстрацією просимо детально ознайомитись з умовами участі у кожній з програм!

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

]]>
Tue, 07 Dec 2021 11:25:00 +0200
В Запоріжжі обговорять внесок молоді у європейську інтеграцію своїх областейhttp://www.zoda.gov.ua/news/58450/v-zaporizhzhi-obgovoryat--vnesok-molodi-u-jevropeysku-integratsiju-svojih-oblastey.html/news/58450/v-zaporizhzhi-obgovoryat--vnesok-molodi-u-jevropeysku-integratsiju-svojih-oblastey.htmlЦентр «Нова Європа» спільно з Ініціативою Посли європейської молоді в Україні запрошує приєднатися до Zoom-дискусії 9 грудня, з 16:00-17.30, під час якої будуть обговорювати внесок молоді у європейську інтеграцію своїх областей та можливості, завдяки яким молодь може долучатися до реформ та євроінтеграційних зусиль на місцях.

Центр «Нова Європа» спільно з Ініціативою Посли європейської молоді в Україні запрошує приєднатися до Zoom-дискусії 9 грудня, з 16:00-17.30, під час якої будуть обговорювати внесок молоді у європейську інтеграцію своїх областей та можливості, завдяки яким молодь може долучатися до реформ та євроінтеграційних зусиль на місцях.

Захід відбудеться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Три учасника/учасниці, які будуть найбільш активними під час заходу, отримають сет фірмових подарунків від Центру "Нова Європа" та Послів європейської молоді в Україні.

Зацікавленим необхідно зареєструватися до 08.12.2021 за посиланням – https://bit.ly/3xQKFYg

 

Департамент культури та інформаційної політики 

 

]]>
Tue, 07 Dec 2021 10:05:00 +0200
Брифінг директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олексія Кулиничаhttp://www.zoda.gov.ua/news/58447/brifing-direktora-departamentu-ohoroni-zdorovya-oblderzhadministratsiji-oleksiya-kulinicha.html/news/58447/brifing-direktora-departamentu-ohoroni-zdorovya-oblderzhadministratsiji-oleksiya-kulinicha.htmlПряма трансляція розпочнеться о 9.30Пряма трансляція розпочнеться о 9.30.

Переглянути трансляцію можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=VhFQTPxP5-o

]]>
Tue, 07 Dec 2021 09:14:00 +0200
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/58449/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-sOVID-19-v-zaporizkiy-oblasti.html/news/58449/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-sOVID-19-v-zaporizkiy-oblasti.html

За останню добу в області зареєстровано 474 випадки захворювання на COVID-19. Всього станом на 8:00  07.12.2021 зареєстровано 174727 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 11061– серед дітей (за добу –43), 6247 серед медичних працівників (за добу – 11),  737 серед працівників освіти – (за добу - 4). Всього летальних випадків зареєстровано– 4683 (за добу-44).  Всього одужало -150180 осіб (за добу – 667). За даними епідрозслідування не встановлено джерело інфекції по 150669 особам (за добу – 407), інфікувались внаслідок контакту із лабораторно підтвердженим випадком – 23809 особи (за добу -67), 249 захворілих прибули із-за кордону (за добу -0).

Продовжують лікуватись – 19861 особа.

Медики наголошують, якщо у вас симптоми: кашель, підвищена температура, утруднене дихання, протягом 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19, невідкладно зверніться до сімейного лікаря.
З 25 лютого 2021 року в області розпочалась кампанія з імунізації проти COVID-19. Щеплення в області проводяться силами мобільних бригад та стаціонарних пунктів щеплення. 
Протягом останньої доби (06.12.2021) в області проведено 7463 щеплення. Першу дозу отримали 2891 особа, другу – 4572 (закінчили вакцинацію).
Всього з початку вакцинальної кампанії станом на 08:00  07.12.2021 щеплено 546506 осіб, в т.ч. закінчили вакцинацію (отримали 2 щеплення) – 462501 особа. 
Довідково     
Канали комунікації Центру: zoda.gov.ua, facebook.com/zoda.gov.ua, youtube-канал «Запорізька обласна державна адміністрація» і t.me/zoda_gov_ua. Також інформація розміщуватиметься на особистій сторінці у мережі facebook Романа Терехова Мапа пунктів тестування на COVID-19   Також кожен зможе звернутися на «гарячу лінію» STOPCOVID19 у Запорізькій області: 15-45 - цілодобова урядова лінія               0 800 503 508 - гаряча лінія Запорізького обласного контактного центру.

 

 
Департамент культури та інформаційної політики


]]>
Tue, 07 Dec 2021 09:10:00 +0200
8 655 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 7 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 716 дітей та 200 медпрацівників.http://www.zoda.gov.ua/news/58448/8-655-novih-vipadkiv-COVID-19-zafiksovano-v-ukrajini-stanom-na-7-grudnya-2021-roku.-zokrema,-zahvorili-716-ditey-ta-200-medpratsivnikiv..html/news/58448/8-655-novih-vipadkiv-COVID-19-zafiksovano-v-ukrajini-stanom-na-7-grudnya-2021-roku.-zokrema,-zahvorili-716-ditey-ta-200-medpratsivnikiv..html

Також за минулу добу:


 • госпіталізовано – 1 349 особи;

 • летальних випадків – 467;

 • одужало – 22 878 особи;

 • здійснено тестувань за добу – 70 934 особи.


За весь час пандемії в Україні:


 захворіло – 3 510 610 осіб;

 одужало –  3 082 619 осіб;

 летальних випадків – 88 986;

 проведено ПЛР-тестувань – 16 119 721. 


Кількість захворювань в регіонах за добу:


м. Київ – 1270;

Вінницька область – 237;

Волинська область – 397;

Дніпропетровська область – 183;

Донецька область – 689; 

Житомирська область – 129;

Закарпатська область – 292;

Запорізька область – 503;

Івано-Франківська область – 84;

Київська область – 575;

Кіровоградська область – 151;

Луганська область – 187;

Львівська область – 350;

Миколаївська область – 347;

Одеська область – 368;

Полтавська область – 716;

Рівненська область – 372;

Сумська область – 151;

Тернопільська область – 142;

Харківська область – 292;

Херсонська область – 33;

Хмельницька область – 253;

Черкаська область – 624;

Чернівецька область – 135;

Чернігівська область – 175.


Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

]]>
Tue, 07 Dec 2021 08:50:00 +0200
Володимир Зеленський бере участь в урочистих заходах з нагоди 30-ї річниці Збройних Сил Україниhttp://www.zoda.gov.ua/news/58446/volodimir-zelenskiy-bere-uchast-v-urochistih-zahodah-z-nagodi-30-ji-richnitsi-zbroynih-sil-ukrajini.html/news/58446/volodimir-zelenskiy-bere-uchast-v-urochistih-zahodah-z-nagodi-30-ji-richnitsi-zbroynih-sil-ukrajini.htmlВолодимир Зеленський бере участь в урочистих заходах з нагоди 30-ї річниці Збройних Сил України, що відбуваються в Харкові, на майдані Свободи. Пряма трансляція розпочнеться о 18.30Володимир Зеленський бере участь в урочистих заходах з нагоди 30-ї річниці Збройних Сил України, що відбуваються в Харкові, на майдані Свободи.

Пряма трансляція розпочнеться о 18.30.

Переглянути трансляцію можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=M71Jwt3lwRQ

]]>
Mon, 06 Dec 2021 17:57:00 +0200
У восьми областях та Києві скасовуються обмеження “червоного рівня” епіднебезпеки, - Олексій Чернишовhttp://www.zoda.gov.ua/news/58445/u-vosmi-oblastyah-ta-kijevi-skasovujutsya-obmezhennya-chervonogo-rivnya-epidnebezpeki,---oleksiy-chernishov.html/news/58445/u-vosmi-oblastyah-ta-kijevi-skasovujutsya-obmezhennya-chervonogo-rivnya-epidnebezpeki,---oleksiy-chernishov.htmlУ Києві та восьми областях України, де спостерігається стабілізація ситуації з поширенням захворюваності на COVID-19, з сьомого грудня скасовуються обмеження «червоного» рівня епідемічної небезпеки

У Києві та восьми областях України, де спостерігається стабілізація ситуації з поширенням захворюваності на COVID-19, з сьомого грудня скасовуються обмеження «червоного» рівня епідемічної небезпеки. 

Йдеться про Донецьку, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Луганську, Львівську, Одеську, Рівненську та Херсонську області. Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), яке відбулося під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова за дорученням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. 

«Показники захворюваності та госпіталізації у восьми регіонах та столиці свідчать про певну стабілізацію ситуації з COVID-19. Це дозволяє скасувати тут “червоний” рівень епідемічної небезпеки. Я дуже сподіваюся, що послаблення карантинних обмежень не позначиться на темпах щеплення. Вакцинальну кампанію треба посилювати, адже пандемія не відступає. Відтак ми мусимо захистити себе та близьких», — наголосив Олексій Чернишов.

Водночас у «червоній» карантинній зоні продовжать перебувати Вінницька, Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Хмельницька, Чернігівська, Черкаська області.

Нагадаємо, 30 листопада Уряд вніс зміни до Постанови №1236, які почали діяти з 6 грудня, що визначають зміни до умов карантину. Детальніше — на сайті Міністерства охорони здоров’я. 

 

За матеріалами Мінрегіонрозвитку

 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 17:00:00 +0200
Рутинна вакцинація: регулярна ревакцинація для дорослихhttp://www.zoda.gov.ua/news/58444/rutinna-vaktsinatsiya-regulyarna-revaktsinatsiya-dlya-doroslih.html/news/58444/rutinna-vaktsinatsiya-regulyarna-revaktsinatsiya-dlya-doroslih.htmlУ народі дуже часто можна почути твердження, що щеплення потрібно робити лише у дитячому віці. Насправді ж, імунітет проти деяких захворювань тимчасовий, і потребує повторного регулярного вакцинування

У народі дуже часто можна почути твердження, що щеплення потрібно робити лише у дитячому віці. Насправді ж, імунітет проти деяких захворювань тимчасовий, і потребує повторного регулярного вакцинування. Також дорослим треба щепитися проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві. Сьогодні ми розповімо про ревакцинацію для дорослого населення згідно з Календарем профілактичних щеплень. 

 

Щеплення від дифтерії та правця. 

Вакцинація проти дифтерії та правця є обов’язковою і безкоштовною . Згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планову вакцинацію проти дифтерії та правця кожні 10 років, стільки приблизно зберігається імунітет від цих хвороб. Перша планова ревакцинація громадян, які раніше були щеплені в 16 років, проводиться  вакциною АДП-М у віці 26 років і так через кожне десятиліття. 

У випадку, коли людина в дитинстві не отримала захист від цих захворювань, потрібно щепитися трьома дозами вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Нагадуємо, що вакцину від дифтерії та правця закуповує держава, тому українцям вона надається безкоштовно. В усіх областях України є якісні препарати для профілактики із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих.

 

Якщо пропустив щеплення у дитинстві.

У разі відсутності вакцинації в дорослому віці людина може щепитися від кору, краснухи, паротиту та гепатиту В.

Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на усе життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (в 1 і 6 років). Якщо ви не знаєте точно, чи були вакциновані, можна перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту за допомогою лабораторних аналізів на виявлення IgG до вірусу. 

Невакцинованим дорослим слід отримати хоча б одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – другу дозу через місяць.

Вакцини КПК є безкоштовними для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші громадяни можуть придбати вакцину за власний кошт в аптеці і щепитися в медичному закладі. 

Не варто забувати, що вакцина проти кору, краснухи і паротиту  є живою, тому під час вагітності робити її заборонено. Проте, щеплення КПК, проведене під час вагітності випадково, наприклад, коли жінка не знала, що вагітна, не є показанням до аборту. 

Вакцина проти гепатиту B захищає людину від цирозу і раку печінки. Згідно з Календарем обов’язкових щеплень для дітей щеплення проводиться безкоштовно, а дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт.

Щепитися рекомендують усім дорослим, які пропустили вакцинацію у дитинстві. Щоб з’ясувати, отримали ви вакцину чи ні, потрібно звернутися до свого лікаря, який проведе  обстеження та за потреби призначить лабораторні дослідження.

Схему вакцинації і дозування препарату, в залежності від віку та медичної історії пацієнта,  підбирає лікар . Фахівець має  пояснити, де можна   придбати вакцину та як зберігати її до моменту проведення щеплення.

 

За матеріалами МОЗ

 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 16:34:00 +0200
В Запоріжжі відбудеться регіональний етап конкурсу “Благодійна Україна”http://www.zoda.gov.ua/news/58443/v-zaporizhzhi-vidbudetsya-regionalniy-etap-konkursu-blagodiyna-ukrajina.html/news/58443/v-zaporizhzhi-vidbudetsya-regionalniy-etap-konkursu-blagodiyna-ukrajina.htmlАсоціація Благодійників України вже 15-й рік поспіль проводить Національний конкурс “Благодійна Україна”. За його підсумками кращі волонтери та меценати країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначаються унікальною нагородою - бурштиновим “Ангелом добра”

Асоціація Благодійників України вже 15-й рік поспіль проводить Національний конкурс “Благодійна Україна”. За його підсумками кращі волонтери та меценати країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначаються унікальною нагородою - бурштиновим “Ангелом добра”. 

Метою конкурсу є популяризація доброчинності в різних регіонах країни, всебічна підтримка волонтерського благодійного руху України та  визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення.

Протягом всього існування конкурсу організатори постійно модернізують механізм та формат його проведення.Так у 2021 - 2022 році запроваджується серія публічних акцій, яка в Запорізькій області буде називатися “Регіональний форум “Благодійне Запоріжжя””. В рамках форуму оргкомітет планує окрім церемонії нагородження переможців та лауреатів регіональних етапів конкурсу “Благодійна Україна” провести майстер-класи, авторські тренінги із залученням регіональних та національних експертів, організувати круглий стіл за участю представників регіонального доброчинного середовища, місцевого бізнесу та влади. Також організатори конкурсу хочуть презентувати ті регіональні благодійні проєкти та акції, які стали переможцями або лауреатами цьогорічного конкурсу. 

Цього року виокремлено 25 конкурсних номінацій, за якими буде проводитися відбір. Заповнені документи оргкомітет приймає до 7 березня 2022 року включно. 

Зазначимо, що регіональні етапи конкурсу “Благодійна Україна” проходять в багатьох областях країни. 

Для більш детального ознайомлення переходьте за посиланням.

 

Департамент культури та інформаційної  політики 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 16:17:00 +0200
Перевірки виконання карантинних норм у громадських місцях триваютьhttp://www.zoda.gov.ua/news/58442/perevirki-vikonannya-karantinnih-norm-u-gromadskih-mistsyah-trivajut.html/news/58442/perevirki-vikonannya-karantinnih-norm-u-gromadskih-mistsyah-trivajut.htmlУ Запорізькій області продовжуються перевірки об’єктів з потенційно високим скупченням людей

У Запорізькій області продовжуються перевірки об’єктів з потенційно високим скупченням людей. Про це повідомив директор Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької області Андрій Булавінов на нараді з керівниками структурних підрозділів. 

Згідно з обліком результатів перевірок дотримання обмежувальних заходів, встановлених для “червоного” рівня епідеміологічної небезпеки, в Запорізькій області у період з 29 листопада по 5 грудня проведено 1 688 перевірок і складено 380 протоколів. 

Найбільше перевірок було проведено у Запорізькому районі - 1 195, у Мелітопольському - 281, Бердянському - 113, Пологівському - 61 та Василівському - 38. Більша частина складених протоколів також у Запоріжжя - тут  332 протоколи, у Мелітополі - 23, у Василівці - 12, у Бердянську - 8, у Пологах - 5.

Всього за листопад у Запорізькій області було проведено 7 382 перевірки та складено 1 542 протоколи.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 15:14:00 +0200
З 6 грудня почали діяти зміни карантинних норм епідемнебезпекиhttp://www.zoda.gov.ua/news/58441/z-6-grudnya-pochali-diyati-zmini-karantinnih-norm-epidemnebezpeki.html/news/58441/z-6-grudnya-pochali-diyati-zmini-karantinnih-norm-epidemnebezpeki.htmlНа традиційній нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Олександр Старух, акцентувалася увага на змінах до карантинних норм, зокрема, для “жовтого” рівня, які вступили в силу з 6 грудня

На традиційній нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Олександр Старух, акцентувалася увага на змінах до карантинних норм, зокрема, для “жовтого” рівня, які вступили в силу з 6 грудня.

Директор Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької області Андрій Булавінов повідомив про внесення Кабінетом Міністрів України змін до постанови №1240 від 24.11.2021 про посилення карантинних правил, зокрема для невакцинованих громадян з 06.12.2021. 

Відповідно до постанови у межах “жовтого” рівня:

 • Дитячі садки та 1-4 класи шкіл працюють стаціонарно;
 • 5-12 класи шкіл та інші заклади освіти можуть працювати за умови, якщо 80% персоналу щепилися принаймні 1 дозою вакцини проти COVID-19 і мають документальне підтвердження цього.
 • Забороняється проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 км. метри площі будівлі або території.
 • Забороняється проведення всіх масових заходів (культурних, спортивних, розважальних, релігійних, соціальних, освітніх і т.д.)
 • Заповненість кінозалів та інших  інших культурних закладів не має перевищувати 50% місць.
 • Заповненість спортзалів і фітнес-центрів має бути не більш ніж 1 особа на 10 кв. метрів.
 • Приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, крім спортсменів національних збірних команд та їх тренерів має здійснюватись за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

Обмеження “жовтого” рівня епідем небезпеки не застосовуються, якщо всі учасники (відвідувачі) та організатори матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19. Документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини може бути застосований протягом 30 днів від дати введення дози (жовтий COVID сертифікат).

Також Андрій Булавінов підкреслив, що з’явилися пом’якшення, які стосуються авто перевізників. Тепер, окрім місць для сидіння дозволяється +50% стоячих місць.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та продовольчих крамниць не обмежується, проте обов’язковим є дотримання карантинних норм.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 14:36:00 +0200
В Запорізькій області вакциновано 79% автоперевізниківhttp://www.zoda.gov.ua/news/58440/v-zaporizkiy-oblasti-vaktsinovano-79-avtopereviznikiv.html/news/58440/v-zaporizkiy-oblasti-vaktsinovano-79-avtopereviznikiv.htmlСьогодні в облдержадміністрації під головуванням Олександра Старуха відбулася традиційна структурна нарада. Одним із розглянутих питань було питання контролю за дотриманням карантинних норм в громадському транспорті

Сьогодні в облдержадміністрації під головуванням Олександра Старуха відбулася традиційна структурна нарада. Одним із розглянутих питань було питання контролю за дотриманням карантинних норм в громадському транспорті.

Управління транспорту та зв’язку ЗОДА ровідомило, що за період з 29 листопада по 3 лютого під час перевірок працівниками патрульної поліції складено 5 адмінматеріалів. Найчастіше водії та пасажири не дотримуються норм карантинних обмежень, а саме перебувать в транспорті без засобів індивідуального захисту.

За минулий тиждень було перевірено 26 перевізників, які обслуговують  жителів області. Також мобільні групи відвідали автостанції в Мелітополі, Токмаку, Новомиколаївці, залізничний вокзал в Мелітополі та відділення Укрпошти в селі Михайлівка. 

До того ж, компетентні служби продовжують здійснювати постійний моніторинг темпів вакцинації працівників транспортних підприємств. На даний момент, вакциновано 74% працівників транспортної галузі та 79% автоперевізників, які працюють за договорами з облдержадміністрацією. Найвищий рівень вакцинації працівників транспорту спостерігається у Василівському районі ( 91%), а найнижчий - у Запорізькому районі (60%). 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 14:16:00 +0200
Збройні Сили України відзначають 30-річчяhttp://www.zoda.gov.ua/news/58439/zbroyni-sili-ukrajini-vidznachajut-30-richchya.html/news/58439/zbroyni-sili-ukrajini-vidznachajut-30-richchya.htmlУ Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України

У Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України. Участь у заході взяли голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух та голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

На початку присутні згадали хвилиною мовчання  всіх загиблих воїнів  України, лише Запорізька область за час збройного конфлікту на Сході втратила понад 300 своїх синів. 

 • Шановні військовослужбовці, щиро вітаю Вас із Днем українського війська. 30 років ми відзначаємо цього року нашій державі, 30  років акту проголошення про державний суверенітет України. 1 грудня минуло 30 років з Дня, коли цей акт був підтверджений  більш ніж 90% громадян України, і 6 грудня того ж 1991 року був прийнятий Закон про збройні сили України. Хоча, звичайно, історія українського війська набагато давніша, від часів Київської Русі,  запорозького козацтва, визвольних змагань 1917-1920 років. Вони всі склалися в потужну, але дуже складну історію, яка дає нам зрозуміти - той, хто не має своєї армії, буде змушений годувати чужу. Вісім років тому перед Україною знов постало питання власної боєздатності, спроможності боронити свої інтереси та кордони. І я пишаюся, що ми з честю пройшли ці роки, в які народилося нове потужне українське військо. І в цей день я хочу подякувати всім, хто уособлює собою нове українське військо - тих, хто зараз присутній в цій залі, і тих, хто сьогодні стоїть на нулі. Саме ви своєю важкою працею, розлукою з близькими, а іноді і життям, оплачуєте кожну хвилину мирного життя у Запоріжжі, Дніпрі чи Києві. 

На сьогодні ми на національному рівні, і на рівні обласному вживаємо всіх заходів аби забезпечити нашу армію всім необхідним, фінансування значно покрашено. Ми щоденно займаємось питаннями, які пов'язаня із забезпеченням збройних сил, і особливо забезпеченням кадровим складом, адже головне в будь-якій армії - це люди, кожен з вас, - відзначив, звертаючись до військовослужбовців, голова ЗОДА Олександр Старух.


З нагоди свята очільник області вручив державні нагороди запорізьким воїнам та членам їх родин. 

Указом Президента України

орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено: 

 • Виниченка  Олександра Івановича - учасника антитерористичної операції;

орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено: 

 • Зюзя Володимира Івановича (посмертно) - бійця батальйону територіальної оборони «Айдар», учасника антитерористичної операції;

орденом «За мужність» ІІІ ступеня  нагороджено:

 • Тіліженка Віталія Вікторовича (посмертно) - бійця добровольчого українського корпусу «Правий сектор», учасника антитерористичної операції;

медалями «За розвиток Запорізького краю» нагороджено:

 • підполковника медичної служби Пилипенко Наталію Григорівну, заступника начальника госпіталю з медичної частини – начальника частини військової частини А3309;
 • старшого лейтенанта Нагорного Євгена Сергійовича, заступника військового комісара – начальника відділення рекрутингу і комплектування  Центрального об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Запоріжжя;
 • Хаброву Марію Едуардівну - волонтера громадської організації «Волонтерський центр «Солдатський привал», м. Запоріжжя;

подяку голови Запорізької обласної державної адміністрації оголошено: 

 • старшому солдату Каріну Денису Петровичу старшому стрільцю Військової служби правопорядку військової частини А2176.

Департамент культури та інформаційної політики 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 13:51:00 +0200