Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Fri, 14 Jun 2024 03:31:17 +0300Звернення Володимира Зеленського наприкінці 841-го дня війниhttp://www.zoda.gov.ua/news/69684/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-841-go-dnya-viyni.html/news/69684/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-841-go-dnya-viyni.htmlЩойно була зустріч із Президентом Америки Байденом – хороша зустріч, корисна.Дорогі українці, українки!

Щойно була зустріч із Президентом Америки Байденом – хороша зустріч, корисна. Протягом усіх цих днів я на зв’язку з нашими військовими, щодня – доповідь Головкома та постійно – звіти від міністра оборони, інших урядовців, від розвідок. Про ситуацію на фронті, на основних напрямках – наша Донеччина, Харківщина. Потреби наших воїнів, деталі постачання.

Сьогодні майже всі наші зустрічі тут, на саміті G7, «Великої сімки», та на полях саміту – саме про те, про що кажуть наші військові, про наші потреби й про наші можливості зараз, якщо постачання буде достатнім і вчасним. З усіма лідерами ми говоримо про прискорення відправки в Україну заявлених пакетів. Зокрема, говорили щойно про це із Президентом Байденом. Говорив також сьогодні і з Джастіном Трюдо, Прем’єр-міністром Канади, про нову підтримку. Дякую, Джастіне! Також була зустріч із Ріші Сунаком, Прем’єр-міністром Британії. Теж буде плюс щодо постачання. І зустріч із Фуміо Кішідою, Прем’єр-міністром Японії. Хороша зустріч була і з Джорджею Мелоні, Главою Ради міністрів Італії. Дякую тобі, Джорджо, за цей змістовний саміт і за всю підтримку для України – для українців, для захисту наших дітей, сімей в Україні, усіх тих, чиє життя під ударами російського терору.

Головний результат для нас – буде більше ППО для наших міст. «Петріоти» – це вже фактично українське слово. Буде й більше техніки та інших необхідних речей для фронту. Вирішено і щодо використання російських активів на користь України, є перший вагомий крок G7 щодо 50 мільярдів доларів. Дякую!

Є й дві безпекові угоди. Історичний результат зі Сполученими Штатами – двостороння безпекова угода, яка виводить наші відносини на рівень справжнього союзництва. Це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності. Є юридично зобовʼязувальна частина угоди, є абсолютно корисні деталі щодо ППО, щодо літаків. Ми зафіксували, що Америка допомагатиме Україні в постачанні ескадрилей винищувачів – стільки винищувачів, скільки потрібно Україні. Будемо над цим працювати. Говорив із лідерами і про прискорення підготовки пілотів. Що важливо – в угоді з Америкою тепер зафіксовано, що буде підтримка України і в час війни, і в час миру. Реально довготривало. Ми однаково бачимо мир – справедливий мир для нашого народу. Я дякую вам, пане Президенте Байден, дякую обом партіям і палатам Конгресу, дякую тобі, Америко!

Сьогодні ж є дуже перспективна безпекова угода з Японією – це перша така угода з країною з-поза меж НАТО, з Тихоокеанського регіону. Ми взагалі вивели відносини з Японією на такий зміст, який мають далеко не всі європейські країни. Україна дуже це цінує. Ми працюємо разом і в безпековій сфері, і в політичній, і в економічній. Зафіксовано 4,5 мільярда доларів підтримки від Японії на цей рік. Ми зацікавлені також, щоб Україна та Японія були максимально партнерами у відбудові – у поверненні нормального життя нашим людям. І це буде. Ми про це також домовилися. Шановний пане Прем’єр-міністре, Фуміо, увесь японський народе, я дуже вам дякую!

Зараз уже сім безпекових угод – з усіма країнами G7. І загалом уже 17 угод підписані, ще 10 ми готуємо до підписання.

Була сьогодні зустріч з главою МВФ. Звичайно, про підтримку нашої держави, наших інституцій, нашого суспільства. Вдячний за розуміння. І дуже надихаюча зустріч із главою Світового банку – ми говорили, зокрема, про підтримку нашої енергетики, доступу людей, компаній, державних інституцій до необхідних коштів, щоб відновлювати зруйновані енергоможливості й будувати нові. Дякую Світовому банку та особисто голові банку за готовність працювати із цим.

І окремо хочу подякувати всім нашим партнерам сьогодні за підтримку Саміту миру та допомогу в залученні лідерів і держав. Разом світ точно може відновити справедливість і повернути чесний мир. Усе для цього ми робимо. Вже післязавтра – Саміт миру. Інавгураційний – зробимо перший реальний крок до чесного миру.

]]>
Fri, 14 Jun 2024 00:10:00 +0300
Україна та США уклали двосторонню безпекову угодуhttp://www.zoda.gov.ua/news/69683/ukrajina-ta-ssha-uklali-dvostoronnju-bezpekovu-ugodu.html/news/69683/ukrajina-ta-ssha-uklali-dvostoronnju-bezpekovu-ugodu.htmlПід час візиту до Італії Президент Володимир Зеленський і Президент США Джозеф Байден підписали Двосторонню безпекову угоду між Україною та Сполученими Штатами Америки.Під час візиту до Італії Президент Володимир Зеленський і Президент США Джозеф Байден підписали Двосторонню безпекову угоду між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Цим документом США беруть на себе довгострокові безпекові зобов'язання, спрямовані на підтримку зусиль України для перемоги у війні та стримування можливої російської військової агресії в майбутньому.

Політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб допомагати Україні підтримувати надійний і сталий рівень оборони. Зокрема, США мають намір звертатися до Конгресу з проханням про виділення коштів для підтримання надійних оборонних спроможностей нашої країни в час війни та миру.

США підтримуватимуть нашу оборонну силу, а також розвиток військових спроможностей завдяки наданню зброї, обладнання, проведенню тренувань та іншій допомозі у співпраці з партнерами. Ідеться про допомогу в таких сферах, як ППО, артилерія, бронетехніка, бойова авіація, морська безпека, кібербезпека та захист критичної інфраструктури.

Сполучені Штати підтримуватимуть Україну в розбудові багаторівневої та  інтегрованої системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема спираючись на системи Patriot. Координуватимуть з Україною та союзниками модернізацію Повітряних сил нашої держави та закупівлю ескадрилей сучасних винищувачів четвертого покоління (включно з, але не обмежуючись літаками F-16), а також допомагатимуть у розвитку інших спроможностей, зокрема БпЛА.

У документі йдеться про співпрацю щодо розвитку оборонно-промислової бази України завдяки спільним оборонним дослідженням, розробці, виробництву, а також підтримці збільшення виробництва в нашій країні необхідних озброєнь, боєприпасів та обладнання.

Угода фіксує основні напрями довгострокової допомоги США щодо економічного відновлення, впровадження реформ та продовження підтримки Української формули миру.

Документ також чітко фіксує підтримку з боку Сполучених Штатів майбутнього членства України в НАТО та визнання того, що ця угода є ланкою на шляху до членства нашої країни в Альянсі.

Окремі блоки документа стосуються важливості притягнення Росії до відповідальності за її агресію проти України, зокрема шляхом виплати компенсацій. Також відзначені зусилля США, спрямовані на застосування санкцій та експортного контролю. Зафіксована необхідність вивчення всіх можливих шляхів, за допомогою яких заморожені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки нашої держави.

США стали 17-ю країною, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Вільнюської декларації G7. Раніше Україна підписала такі документи з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією та Японією.

]]>
Thu, 13 Jun 2024 22:40:00 +0300
«Графіки відключень змінюються відповідно до ситуації в єдиній енергомережі»: речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго» про енергетичну ситуацію в регіоніhttp://www.zoda.gov.ua/news/69682/grafiki-vidkljuchen-zminjujutsya-vidpovidno-do-situatsiji-v-jediniy-energomerezhi-rechnitsya-pat-zaporizhzhyaoblenergo-pro-energetichnu-situatsiju-v-regioni.html/news/69682/grafiki-vidkljuchen-zminjujutsya-vidpovidno-do-situatsiji-v-jediniy-energomerezhi-rechnitsya-pat-zaporizhzhyaoblenergo-pro-energetichnu-situatsiju-v-regioni.htmlГрафіки відключень електроенергії динамічні та можуть змінюватися.

Графіки відключень електроенергії динамічні та можуть змінюватися. Тривалість знеструмлень залежить від погодних умов, обстрілів чи ремонтних робіт. Про це розповіла речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко під час брифінгу в медіацентрі ЗОВА.

– Графіки відключень змінюються відповідно до ситуації в єдиній енергомережі. Навіть минулої доби через погодні умови графіки змінювали двічі, – розповіла речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Одним з прикладів є коригування графіків 12 червня. Через негоду в деяких регіонах відбулися вимушені відключення, а іншим навпаки збільшили ліміти споживання. В Запорізькій області це дозволило скоротити тривалість знеструмлення.

Про зміни у графіках відключень можна дізнатися на сайті ПАТ «Запоріжжяобленерго», на сторінці у Facebook та у Telegram.

Речниця нагадала, що відповідальне споживання дозволить скоротити частоту та тривалість відключень електроенергії.


]]>
Thu, 13 Jun 2024 19:00:00 +0300
«Двозонні електролічильники – дієвий спосіб заощадити кошти», – радник директора «Запоріжжяелектропостачання» Євген Зінченкоhttp://www.zoda.gov.ua/news/69681/dvozonni-elektrolichilniki--dijeviy-sposib-zaoshaditi-koshti,--radnik-direktora-zaporizhzhyaelektropostachannya-jevgen-zinchenko.html/news/69681/dvozonni-elektrolichilniki--dijeviy-sposib-zaoshaditi-koshti,--radnik-direktora-zaporizhzhyaelektropostachannya-jevgen-zinchenko.htmlРозвантажити енергомережу та зекономити гроші споживачів дозволить нічне споживання електроенергії.

Розвантажити енергомережу та зекономити гроші споживачів дозволить нічне споживання електроенергії. Фахівці рекомендують встановлювати двозонні лічильники.  Чим вони відрізняються від звичайних та в чому їх користь розповів радник директора ТОВ «Запоріжжяелектропостачання» Євген Зінченко під час брифінгу в медіацентрі ЗОВА. 

Як пояснив пан Євген, ці прилади окремо фіксують споживання електроенергії вдень та вночі. Завдяки цьому можна зменшити витрати:

– З 23:00 по 7:00 вартість електроенергії нижча на 50%. За спожиті 100 кВт/год вночі доведеться сплатити у 2 рази менше. Тож рекомендую за можливості використовувати енергоємні прилади (хлібопічки, пральні машини, кондиціонери) саме в нічні години, – повідомив радник директора ТОВ «Запоріжжяелектропостачання».

Ще одна пільга стане актуальною для споживачів напередодні опалювального сезону. Зменшений тариф передбачено для населення з електроопаленням. При споживанні до 2 тисяч кВт/год на місяць (з жовтня по квітень включно) діятиме знижка 50%. Вартість світла складатиме 2,64 за кВт/год.

Фахівці закликають максимально ощадливо споживати електроенергію, особливо в години пікового навантаження на мережі, аби скоротити час відключень для населення.


 

]]>
Thu, 13 Jun 2024 18:15:00 +0300
Україна – Литва: оголошено конкурс проєктів міжнародних молодіжних обмінівhttp://www.zoda.gov.ua/news/69680/ukrajina--litva-ogolosheno-konkurs-projektiv-mizhnarodnih-molodizhnih-obminiv.html/news/69680/ukrajina--litva-ogolosheno-konkurs-projektiv-mizhnarodnih-molodizhnih-obminiv.htmlУкраїна та Литва зміцнюють співпрацю в сфері молодіжної політики.

Україна та Литва зміцнюють співпрацю в сфері молодіжної політики. Наразі оголошено Конкурс проєктів міжнародних молодіжних обмінів. Прийом заявок триватиме до 7 липня 2024 року включно. Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Мета конкурсу – підтримати ініціативи молоді, спрямовані на подолання наслідків війни росії проти України. 

До участі запрошуються неприбуткові організації, зокрема інститути громадянського суспільства, заклади освіти та комунальні установи, які працюють з молоддю.

Подати документи на участь можна за посиланням. Переможців оголосять до 20 серпня.

Організації-переможці зможуть реалізувати свої проєкти до 30 листопада 2024 року.

Додаткова інформація за телефоном: (044) 246-62-36 – відділ підтримки молодіжних та дитячих громадських об’єднань управління молодіжної політики або e-mail: molorg@ukr.net.

]]>
Thu, 13 Jun 2024 17:15:00 +0300
«Україно, вперед!» – марка Укрпошти з такою назвою підтримує збірну України з футболуhttp://www.zoda.gov.ua/news/69679/ukrajino,-vpered--marka-ukrposhti-z-takoju-nazvoju-pidtrimuje-zbirnu-ukrajini-z-futbolu.html/news/69679/ukrajino,-vpered--marka-ukrposhti-z-takoju-nazvoju-pidtrimuje-zbirnu-ukrajini-z-futbolu.htmlВ Запоріжжі презентували нову марку. Її назва – «Україно, вперед!».

В Запоріжжі презентували нову марку. Її назва – «Україно, вперед!». В такий спосіб Укрпошта вирішила підтримати національну збірну з футболу, яка виступатиме в Німеччині у фіналі Євро-2024. Спецпогашення марки відбулося 13 червня напередодні відповідальних матчів.

12 років тому на найбільших стадіонах України та Польщі відбулися змагання з футболу Євро-2012. Тоді Укрпошта не тільки доєдналася до лав футбольних вболівальників, але й випустила серію поштових марок з офіційною символікою чемпіонату. Сьогодні, попри повномасштабну війну, Україна продовжує демонструвати високі спортивні результати, а Укрпошта – підтримує наших футболістів. 

– Поштова марка «Україно, вперед!» містить зображення футбольного м’яча з логотипом Української асоціації футболу. Вона надрукована на клейкому папері у форматі буклета. Футбольний м’яч символізує не тільки віру у перемогу України на футбольному полі, але й перемогу на іншому полі – полі бою, – розповіла Анна Яковенко, територіальна менеджерка Управління маркованої та філателістичної продукції АТ «Укрпошта».

Гравець юнацької футбольної команди «Металург» 17-річний Максим Омельченко вперше бере участь у спецпогашенні марки. Він тренується з 5 років і вже має успіхи – зіграв 6 матчів на професійному рівні. Своє майбутнє пов’язує саме зі спортом. Під час церемонії хлопець мав змогу залишити свій автограф на конверті, що входить до набору разом із маркою та листівкою.

– Мені дуже сподобалася марка. Мрію, що колись я теж буду грати за збірну України. А поки що написав на конверті побажання нашій національній збірній – «Успіху та натхнення!» Це те, що знадобиться нашим хлопцям на полі під час гри у Німеччині, – сказав юний футболіст.

За словами начальниці Управління молоді, фізичної культури і спорту Запорізької ОДА Наталії Власової, спортивні перемоги українських футболістів є свідченням незламного духу нашого народу, а підтримка спорту – спільна справа як держави, так і кожного українця.

–  Футбол – це гра, яка має свою мову. Її розуміють у будь-якому куточку світу. Вболівальники Запорізької області і всієї країни будуть підтримувати наших футболістів і вірити, що українська збірна увійде до трійки лідерів на Євро-2024,  – відзначила посадовиця.

Загальний тираж марки – 560 000 примірників. Але до Запорізького регіону надійшло лише 1365 штук. Вже в перший день продажів вона стала філателістичною рідкістю.

]]>
Thu, 13 Jun 2024 15:30:00 +0300
Запорізька молодь влаштувала кібертурнір FIFA, аби підтримати нашу збірну з футболу на Євро-2024http://www.zoda.gov.ua/news/69678/zaporizka-molod-vlashtuvala-kiberturnir-FIFA,-abi-pidtrimati-nashu-zbirnu--z-futbolu-na-jevro-2024.html/news/69678/zaporizka-molod-vlashtuvala-kiberturnir-FIFA,-abi-pidtrimati-nashu-zbirnu--z-futbolu-na-jevro-2024.htmlЗмагання для аматорів з консольної гри FIFA 2022 відбулися у Запорізькому обласному центрі молоді.

Змагання для аматорів з консольної гри FIFA 2022 відбулися у Запорізькому обласному центрі молоді. Там зібралися діти військових, переселенці, студенти.

FIFA 2022 – це найпопулярніша у світі футбольна відеогра, яка дозволяє гравцям зануритися у світ професійного футболу, керуючи улюбленими командами та гравцями. В даному випадку – українською збірною.

 – Дуже круто, що ми об'єднали молодь різних вікових груп в такий складний для країни час, щоб трохи відволікти їх від буденності і показати підтримку нашим футболістам, – зазначила Наталія Власова, начальниця Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації.

Переможцями змагань стали:

 • 1 місце: Семерня Микита, гімназія №107

 • 2 місце: Наливайко Олег, ПАТ «Мотор Січ»

 • 3 місце: Івченко Дмитро, ПАТ «Мотор Січ»

– Бажаємо нашій збірній потрапити в трійку найкращих команд Європи, а всім нам – перемоги, – зазначив Олексій Савицький, директор Обласного центру молоді.

Турнір організували Запорізький обласний центр молоді, Запорізька обласна державна адміністрація та Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради.

 

]]>
Thu, 13 Jun 2024 14:40:00 +0300
«Пліч-о-пліч:»: запорізькі команди вже у столиці, готові змагатися за першість країниhttp://www.zoda.gov.ua/news/69676/plich-o-plich-zaporizki-komandi-vzhe-u-stolitsi,-gotovi-zmagatisya-za-pershist-krajini.html/news/69676/plich-o-plich-zaporizki-komandi-vzhe-u-stolitsi,-gotovi-zmagatisya-za-pershist-krajini.htmlЗапорізькі команди прибули до столиці.

Запорізькі команди прибули до столиці. Тут для них організували Welcome Day всеукраїнського етапу проєкту Президента «Пліч-о-пліч: всеукраїнські шкільні ліги».

Учасники отримали корисні подарунки: рюкзаки, пляшки для води, кепки, блокноти і ручки з логотипом проєкту. Долучилися діти і до фізичних активностей на різних локаціях.

 • Я в захваті від атмосфери цього заходу. Тут зібралися діти з усієї України, об'єднані любов'ю до спорту і бажанням перемогти, – зазначив Микита, капітан запорізької команди зі спортивного орієнтування. 

Незламних спортсменів прифронтових регіонів нагородили медалями. Серед них і наші – запоріжці. 

 • Для нас велика честь бути тут і представляти наш регіон. Ми пережили багато труднощів, але завдяки підтримці організаторів і всієї України нам вдалося зберегти спортивний дух, – поділився Ігор, член футбольної команди «Їжаки». 

Фіналістів всеукраїнського етапу проєкту привітав учасник літніх Олімпійських ігор, переможець і призер чемпіонатів світу та Європи, заслужений майстер спорту з дзюдо Георгій Зантарая. Він побажав всім учасникам успіхів і перемог.

]]>
Thu, 13 Jun 2024 13:00:00 +0300
За матеріалами СБУ до 10 років позбавлення волі засуджено окупаційного очільника Запорізької АЕСhttp://www.zoda.gov.ua/news/69674/za-materialami-sbu-do-10-rokiv-pozbavlennya-voli-zasudzheno-okupatsiynogo-ochilnika-zaporizkoji-aes.html/news/69674/za-materialami-sbu-do-10-rokiv-pozbavlennya-voli-zasudzheno-okupatsiynogo-ochilnika-zaporizkoji-aes.htmlЗа матеріалами СБУ до 10 років ув’язнення засуджено окупаційного «очільника» Запорізької АЕС Юрія Чернічука.За матеріалами СБУ до 10 років ув’язнення засуджено окупаційного «очільника» Запорізької АЕС Юрія Чернічука. До тимчасової окупації регіону, Чернічук обіймав посаду т.в.о головного інженера - першого заступника генерального директора «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК Енергоатом».

З початком широкомасштабного вторгнення, він добровільно пішов на співпрацю з ворогом і запропонував агресорам свою допомогу. Після захоплення Запорізької атомної електростанції, Чернічук погодився очолити створену на її базі фейкову «експлуатуючу організацію АЕС», яка фактично підпорядковується «Росатому».

На цій «посаді» він сприяв забезпеченню функціонування «Запорізької АЕС» як об'єкту енергетичної системи держави-агресора з подальшим підключенням електростанції до енергосистеми рф. «Керівник» змушував українських атомників підписувати контракти із псевдоустановою. Працівникам, які не бажали підписувати контракт,  він погрожував переслідуванням з боку окупантів, фізичною розправою та депортацією. Також співробітники, які не підписали нові контракти, за вказівкою Чернічука, на станцію не допускались.

Крім того, за його наказом було відключене комутаційне обладнання системи мережі передачі даних на території станції, що унеможливило контроль за станом реакторних установок з боку України. За висновками профільних експертів, такі дії можуть призвести до техногенної катастрофи.

Також Чернічук був «гостем» на російських пропагандистських телеканалах, де він заперечував факти російських обстрілів української АЕС.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав його винним за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Заходи із документування злочинної діяльності здійснювали співробітники  Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

]]>
Thu, 13 Jun 2024 11:00:00 +0300
Написання резюме, самопрезентація та вибір професії – індивідуальні консультації для запорізької молодіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69675/napisannya-rezjume,-samoprezentatsiya-ta-vibir-profesiji--individualni-konsultatsiji-dlya-zaporizkoji-molodi.html/news/69675/napisannya-rezjume,-samoprezentatsiya-ta-vibir-profesiji--individualni-konsultatsiji-dlya-zaporizkoji-molodi.htmlОбласний центр патріотичного виховання молоді спільно із хабом «СпівДія» організував профорієнтаційну зустріч-презентацію для молоді Запорізької області.

Обласний центр патріотичного виховання молоді спільно із хабом «СпівДія» організував профорієнтаційну зустріч-презентацію для молоді Запорізької області. До заходу долучилися 32 учасники від 15 до 21 року – старшокласники, студенти коледжів та вишів. Всі вони отримали індивідуальні кар’єрні консультації.

– Ми хочемо, щоб молодь залишалася в Україні, і в Запоріжжі зокрема. Тут навчалася і тут працювала, а не виїжджала за кордон. Для цього надаємо молодим людям всебічну допомогу в пошуку ресурсів для успішного старту кар’єри та адаптації на ринку праці, розповів Демид Євтушенко, керівник хабу «СпівДія» в Запоріжжі.

Найчастіше учасники зустрічі запитували, як скласти мотиваційний лист. Він потрібен і для вступу до вишу, і для працевлаштування. А ще цікавилися, як знайти свою першу роботу або підробіток на літо.

– Під час першої зустрічі ми знайомимося з учасниками, з’ясовуємо потреби і запити кожного. Після цього розробляємо план подальшої роботи. Зокрема, допомагаємо краще зрозуміти свої сильні сторони та інтереси, які допоможуть при виборі професії. А ще навчаємо писати резюме, супровідні листи, готуватися до співбесіди, – відзначила кар’єрна консультантка Дарина Марченко.

Кожен, хто звертається до хабу «СпівДія», може отримати три безоплатні кар’єрні консультації від експертів. За необхідності там надають і безкоштовний доступ до курсів різного професійного спрямування, які допоможуть при виборі фаху. 

Сьогодні молодь отримала індивідуальний кейс «СпівДія. Кар’єра». Учасники навчилися, як  грамотно писати резюме та презентувати свою кандидатуру, як правильно обрати професію та успішно працевлаштуватися. Такі заходи – потреба часу, бо саме від цих молодих людей та їхнього професійного вибору буде залежати майбутня розбудова України, – зазначила Наталія Власова, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА.

]]>
Thu, 13 Jun 2024 10:00:00 +0300
Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69673/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti.html/news/69673/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti.htmlСтаном на 8:00 13.06.2024 м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,13 мкЗв/год с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,10 мкЗв/год с. Біленьке – 0,15 мкЗв/год В межах нормиСтаном на 8:00 13.06.2024

 • м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,13 мкЗв/год
 • с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,10 мкЗв/год
 • с. Біленьке – 0,15 мкЗв/год

В межах норми

]]>
Thu, 13 Jun 2024 09:15:00 +0300
Впродовж доби окупанти 404 рази вдарили по Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69672/vprodovzh-dobi-okupanti-404-razi-vdarili-po-zaporizkiy-oblasti.html/news/69672/vprodovzh-dobi-okupanti-404-razi-vdarili-po-zaporizkiy-oblasti.htmlПід ворожим вогнем перебували 10 населених пунктів.Під ворожим вогнем перебували 10 населених пунктів.

 • Ворог завдав авіаційний удар по Гуляйполю.
 • 155 БпЛА різної модифікації атакували Запоріжжя, Гуляйполе, Левадне, Роботине, Малу Токмачку, Малинівку та Новоандріївку.
 • 13 обстрілів з РСЗВ накрили Роботине, Малу Токмачку, Гуляйполе.
 • 235 артобстрілів завдано по території Гуляйполя, Оріхова, Малої Токмачки, Новоандріївки, Роботиного, Левадного, Малинівки, Нестерянки, Вербового. 

Надійшло 4 повідомлення про руйнування житла. Мирні жителі не постраждали.

]]>
Thu, 13 Jun 2024 08:00:00 +0300
Конференція з питань відновлення України: перші результати для Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69671/konferentsiya-z-pitan-vidnovlennya-ukrajini-pershi-rezultati-dlya-zaporizkoji-oblasti.html/news/69671/konferentsiya-z-pitan-vidnovlennya-ukrajini-pershi-rezultati-dlya-zaporizkoji-oblasti.htmlУрядовців 10 європейських країн, приватні компанії, громадські та благодійні організації об’єднала Конференція з питань відновлення України – Ukraine Recovery Conference 2024Урядовців 10 європейських країн, приватні компанії, громадські та благодійні організації об’єднала Конференція з питань відновлення України – Ukraine Recovery Conference 2024. Її проведення ініціював Президент України Володимир Зеленський. До роботи URC2024 долучилися голова Запорізької ОДА Іван Федоров та секретарка Запорізької міської ради Регіна Харченко. 

Основні теми форуму – безпека, економічна спроможність і, головне, енергетична стійкість України.

– Ми маємо зробити все можливе і неможливе для того, щоб зберегти наявну генерацію та по максимуму відновити втрачене. Відбудоване в Україні зараз, відремонтоване, захищене буде подвійним результатом – буде слугувати Україні та Європі як енергооснова протягом наступних десятиліть, а також буде доказом того, що арсенал росії не збереже таку зброю, як блекаут, – відзначив Президент України Володимир Зеленський.

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров на теренах конференції провів зустрічі з дипломатами, представниками бізнесу, меценатами, громадськими діячами з багатьох країн. 

– Обмін думками, відверта розмова про проблеми. Презентація планів та візії майбутнього нашого регіону. Для прифронтової Запорізької області критично важливо створити безпечні умови та забезпечити соціальні і гуманітарні потреби населення вже зараз. А в майбутньому – відновити регіон за принципом «build back better», тобто «відбудовуємо краще, ніж було», – відзначив голова Запорізької ОДА Іван Федоров.  

Делегація Запорізької області представила на конференції 51 проєкт, що потребує міжнародної підтримки та інвестицій. Основні з них – у сфері безпеки та оборони, когенерації та енергетики, транспорту і логістики, розвитку агропромислового сектору, а також проєкти соціального спрямування. 

– Слоган Берлінської конференції – «Єдині у захисті, об’єднані у відновленні. Разом сильніші». Ми відчуваємо підтримку міжнародних партнерів з перших днів війни. І нині знайшли порозуміння у питаннях майбутньої відбудови Запорізької області. Зокрема, вже є домовленості про підтримку енергетичної системи Запорізької області. Домовилися з інвесторами і про сприяння в реконструкції шкільних укриттів. Продовжуємо працювати та розвивати Запорізьку область. Разом переможемо! Разом відбудуємо! – підсумував Іван Федоров.

]]>
Wed, 12 Jun 2024 19:00:00 +0300
Діти пільгових категорій зможуть відпочити й оздоровитися в таборі «Артек» та за межами України, – заступник голови Запорізької облдержадміністрації Євген Мироненкоhttp://www.zoda.gov.ua/news/69670/diti-pilgovih-kategoriy-zmozhut-vidpochiti-y-ozdorovitisya-v-tabori-artek-ta-za-mezhami-ukrajini,--zastupnik-golovi-zaporizkoji-oblderzhadministratsiji-jevgen-mironenko.html/news/69670/diti-pilgovih-kategoriy-zmozhut-vidpochiti-y-ozdorovitisya-v-tabori-artek-ta-za-mezhami-ukrajini,--zastupnik-golovi-zaporizkoji-oblderzhadministratsiji-jevgen-mironenko.htmlДівчата та хлопці пільгових категорій із Запорізької області зможуть безоплатно оздоровитися в наймальовничіших місцях України та за кордоном – в Данії і Італії.

Дівчата та хлопці пільгових категорій із Запорізької області зможуть безоплатно оздоровитися в наймальовничіших місцях України та за кордоном – в Данії і Італії. Про це повідомив заступник голови Запорізької облдержадміністрації Євген Мироненко під час брифінгу в Медіацентрі ОВА. 

 • Ми змінили підхід до оздоровлення дітей Запорізького краю. Тепер у фокусі уваги сім’ї, які знаходяться в складних життєвих обставинах,  розповів Євген Мироненко.

За словами посадовця, у 2024 році державним коштом в Міжнародному дитячому центрі «Артек» планують оздоровити 1136 дітей пільгових категорій. Школярі регіону побувають в Закарпатській області та на Київщині. 

 • В таборі «Артек» вже відпочили та оздоровилися 294 дитини Запорізької області. Ще 24 школярі відвідали італійські сім’ї. В планах відправити 20 дітей загиблих Захисників Запорізького району у Данію. Закордонний відпочинок дітей став можливим завдяки співпраці обладміністрації з благодійними фондами та організаціями, зазначив посадовець.

Обласна влада організовує дозвілля для дітей і в Запоріжжі. Зараз проходить ярмарок «Дорогою дитинства». Для малечі створили тематичні локації: активності, майстер-класи та інтерактиви. Для дорослих організовують тренінги з ментального здоров’я.

]]>
Wed, 12 Jun 2024 18:20:00 +0300
Від оформлення пенсії до підтримки підприємців: заступниця голови ЗОДА Наталія Будяк відповіла на актуальні питання під час «гарячої лінії»http://www.zoda.gov.ua/news/69669/vid-oformlennya-pensiji-do-pidtrimki-pidprijemtsiv-zastupnitsya-golovi-zoda-nataliya-budyak-vidpovila-na-aktualni-pitannya-pid-chas-garyachoji-liniji.html/news/69669/vid-oformlennya-pensiji-do-pidtrimki-pidprijemtsiv-zastupnitsya-golovi-zoda-nataliya-budyak-vidpovila-na-aktualni-pitannya-pid-chas-garyachoji-liniji.htmlОформлення пенсії за втратою годувальника, підтримка підприємців та людей з інвалідністю – головні запити від мешканців області на «гарячій лінії» заступниці голови Запорізької облдержадміністрації Наталії Будяк.

Оформлення пенсії за втратою годувальника, підтримка підприємців та людей з інвалідністю – головні запити від мешканців області на «гарячій лінії» заступниці голови Запорізької облдержадміністрації Наталії Будяк.

На «гарячу лінію» звернулася вдова і поскаржилася, що Пенсійний фонд відмовився оформити пенсію її доньці у зв’язку з втратою годувальника. 

– Дійсно, є категорії, які можуть претендувати на допомогу. Ми детально вивчимо питання та перевіримо, чи маєте Ви право на призначення пенсії. З Вами зв’яжуться фахівці Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та нададуть роз'яснення, – пояснила Наталія Будяк.

Запорізький підприємець з інвалідністю Олександр Владиславович розповів, що займається власною справою – вирощуванням риби. Попросив фінансової підтримки на розширення підприємства.

– Працювати я можу і хочу. Але потрібні кошти на закупівлю необхідного обладнання, – поділився чоловік.

Наталія Будяк повідомила, що разом із профільними фахівцями розгляне можливі варіанти підтримки.

На «гарячу лінію» зателефонувала запоріжанка з інвалідністю   I групи. Ірина Володимирівна пожалілася, що постраждала від шахраїв. 

– На початку року звернулася до однієї з громадських організацій. Подала ксерокопії документів, сплатила членський внесок, але при цьому ніякої квитанції не отримала. Сказали, що розглянуть мою заявку на вступ до організації. Дзвонила до них вже кілька разів, але відповідь так і не отримала. Звернутися фізично не маю можливості, – зазначила жінка.

Наталія Будяк пояснила, що з цим питанням необхідно звернутися до поліції. Посадовиця підкреслила, що жінка може викликати працівників додому – вони нададуть консультацію та допоможуть із заповненням заяви.

Мешканці Запорізької області можуть звернутися на «гарячу лінію» ОДА за тел.: 0-800-503-508 або писати в чат-бот у телеграм: @InfoProstirZPBot.

]]>
Wed, 12 Jun 2024 16:35:00 +0300
«Ти розумієш, що треба боронити нашу державу від окупанта. Ідеш і виконуєш свій обов’язок», – позиція військовослужбовця Максима Зінченкаhttp://www.zoda.gov.ua/news/69667/ti-rozumijesh,-sho-treba-boroniti-nashu-derzhavu-vid-okupanta.-idesh-i-vikonujesh-sviy-obovyazok,--pozitsiya-viyskovosluzhbovtsya-maksima-zinchenka.html/news/69667/ti-rozumijesh,-sho-treba-boroniti-nashu-derzhavu-vid-okupanta.-idesh-i-vikonujesh-sviy-obovyazok,--pozitsiya-viyskovosluzhbovtsya-maksima-zinchenka.htmlМаксим Зінченко народився в Запоріжжі, займався спортом, працював охоронцем, створив сім’ю.

Максим Зінченко народився в Запоріжжі, займався спортом, працював охоронцем, створив сім’ю. А коли почалася війна, пішов боронити рідну землю.

Як і всі патріотично налаштовані чоловіки, самостійно прийшов у військкомат. А далі – медкомісія і навчання. Завдяки гарній спортивній формі Максим потрапив до десантно-штурмових військ. У складі 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади брав участь в обороні Мар’їнки. За словами військового, ворог безперервно намагався атакувати з усіх боків. Це потребувало неабиякої концентрації уваги та фізичних навичок.

– Коли розумієш, що тебе йдуть вбивати, то там або ти, або тебе. Треба бути спокійним, розуміти ситуацію, прислухатися до неба, будь-яких звуків на землі. Бо ворожа атака може початися несподівано – вдень чи вночі. Ти маєш бути обережним постійно. Іноді потрібно пригнутися, проповзти, пробігти. В повній екіпіровці зробити це нелегко. Мені дуже допомогла моя фізична підготовка, – розповідає Максим. 

Десантники своїх побратимів в біді не кидають – першим завданням на фронті для чоловіка була евакуація пораненого. А потім Максим переконався особисто, як працює ця військова заповідь. Після двох спроб наступати вночі на позиції наших захисників ворог почав щільний обстріл. В тому бою десантник отримав множинні осколкові поранення. Врятували побратими, що надали першу медичну допомогу та евакуювали з поля бою.

Після лікування військовослужбовець служить в Запорізькому Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Попереду в нього ще не один курс реабілітації – потрібно відновити функції пораненої руки. Служба в армії навчила хлопця долати страхи і лише посилила його мотивацію.

– У кого нема страху? Страх є у всіх людей. Але ти розумієш, що треба боронити нашу державу, наші сім’ї від окупанта. Ідеш і виконуєш свій обов’язок, – переконливо говорить Максим Зінченко.


]]>
Wed, 12 Jun 2024 15:30:00 +0300
Родичам військовополонених і цивільних заручників, яких повернуть в Україну, приходитиме сповіщення у застосунку «Дія»http://www.zoda.gov.ua/news/69665/rodicham-viyskovopolonenih-i-tsivilnih-zaruchnikiv,-yakih-povernut-v-ukrajinu,-prihoditime-spovishennya-u-zastosunku-diya.html/news/69665/rodicham-viyskovopolonenih-i-tsivilnih-zaruchnikiv,-yakih-povernut-v-ukrajinu,-prihoditime-spovishennya-u-zastosunku-diya.htmlЦе зроблять, аби шахраї та ворожі «ділки» не викрадали дані членів родин, які чекають на повернення своїх рідних.

Це зроблять, аби шахраї та ворожі «ділки» не викрадали дані членів родин, які чекають на повернення своїх рідних. І тепер сповіщення  кабінету з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими будуть у «Дії». Про це повідомив Омбудсман України Дмитро Лубінець. 

Після залишення заяви в особистому кабінеті на сайті Координаційного штабу, «Дія» матиме змогу надсилати сповіщення з кабінету про те, що: 

 • заяву підтвердили;

 • до справи додали інформацію;

 • змінився статус із «зниклий безвісти за особливих обставин» на «в полоні»;

 • людину звільнили з полону.

Рідні військовополонених та цивільних заручників отримуватимуть сповіщення, якщо: 

 • авторизовані в «Дії»;

 • мають верифіковану картку платника податків;

 • подавали заяви через Особистий кабінет Координаційного штабу.

]]>
Wed, 12 Jun 2024 13:36:00 +0300
Програма «ГрінДІМ»: запорізькі ОСББ можуть отримати до 3 мільйонів гривень на підвищення енергонезалежностіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69664/programa-grindim-zaporizki-osbb-mozhut-otrimati-do-3-milyoniv-griven-na-pidvishennya-energonezalezhnosti.html/news/69664/programa-grindim-zaporizki-osbb-mozhut-otrimati-do-3-milyoniv-griven-na-pidvishennya-energonezalezhnosti.htmlВ Україні стартувала нова грантова програма «ГрінДІМ».

В Україні стартувала нова грантова програма «ГрінДІМ». Вона передбачає часткове відшкодування вартості за встановлення сонячних електростанцій та теплових насосів. Про це повідомляє Фонд енергоефективності.

Гранти надаються на безповоротній основі. Сума фінансування – 70 % від вартості обладнання, аудиту та сертифікації енергетичної ефективності будинку. На встановлення сонячних електростанцій учасники програми можуть отримати 1 мільйон гривень, а на встановлення теплових насосів – 2 мільйони. Якщо використовуються і сонячні батареї, і теплові насоси, Фонд енергоефективності відшкодує 3 млн грн.

Механізм програми «ГрінДІМ» – максимально спрощений та прозорий. Спочатку учаснику слід провести загальні збори, замовити проведення енергоаудиту будинку, визначитися з обладнанням, яке буде встановлюватись, і заповнити опис проєкту. Коли документи готові, можна подавати заявку на участь у програмі. 

– Після схвалення заявки потрібно розробити проєкт та закупити обладнання. Далі виконуються  монтажні роботи та проводиться повторна сертифікація будинку. Після цього учасник подає до Фонду заявку про завершення робіт. Схваливши її, Фонд компенсує 70 % вартості обладнання та матеріалів, – роз'яснює Ірина Кармазіна, заступниця начальника управління – начальниця відділу житлової політики та благоустрою Департаменту ЖКГ та будівництва Запорізької ОДА.

Учасниками програми можуть стати багатоквартирні будинки, в яких створено ОСББ або ЖБК. 

Детально ознайомитись з програмою «ГрінДІМ» можна за посиланням.

]]>
Wed, 12 Jun 2024 11:35:00 +0300
«Літні пригоди без шкоди»: інформаційна кампанія з безпечної поведінки для підлітків http://www.zoda.gov.ua/news/69663/litni-prigodi-bez-shkodi-informatsiyna-kampaniya-z-bezpechnoji-povedinki-dlya-pidlitkiv.html/news/69663/litni-prigodi-bez-shkodi-informatsiyna-kampaniya-z-bezpechnoji-povedinki-dlya-pidlitkiv.htmlВ Україні стартувала інформаційна кампанія «Літні пригоди без шкоди».

В Україні стартувала інформаційна кампанія «Літні пригоди без шкоди». Її ініціювали Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Укрзалізницею.

Інформаційна кампанія охоплює чотири надважливі теми: безпека на воді, поводження з вогнем, вибухонебезпечними предметами та поведінка на залізниці. У ній замість суворих настанов яскраві дизайни, колоритні герої, динамічні ролики, смішні тіктоки та відео, зокрема і колаборації з блогерами.

Яскрава комунікація спрямована насамперед на підлітків та молодь  і позиціонує ризиковану поведінку як антитренд. 

Переглянути всі матеріали можна на сторінці кампанії. Більше корисних матеріалів для розвитку та гри на https://spilnoteka.org/.

]]>
Wed, 12 Jun 2024 10:00:00 +0300
Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69662/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti.html/news/69662/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti.htmlСтаном на 8:00 12.06.2024 м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,12 мкЗв/год с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,11 мкЗв/год с. Біленьке – 0,15 мкЗв/год В межах норми Станом на 8:00 12.06.2024

 • м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,12 мкЗв/год
 • с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,11 мкЗв/год
 • с. Біленьке – 0,15 мкЗв/год

В межах норми

]]>
Wed, 12 Jun 2024 09:15:00 +0300