Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Tue, 29 Sep 2020 02:02:54 +0300Звернення заступниці голови облдержадміністрації Олени Теряєвої щодо захворюваності на COVID-19 в областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/52271/zvernennya-zastupnitsi-golovi-oblderzhadministratsiji-oleni-teryajevoji-shodo-zahvorjuvanosti-na-COVID-19-v-oblasti.html/news/52271/zvernennya-zastupnitsi-golovi-oblderzhadministratsiji-oleni-teryajevoji-shodo-zahvorjuvanosti-na-COVID-19-v-oblasti.html

Шановні мешканці Запорізької області!

За минулу добу зареєстровано 110 нових випадків. 23 з них – медичні працівники. На сьогодні продовжує лікуватись 2488 хворих. 376 – в стаціонарах. 2112 – на дому в режимі самоізоляції під наглядом лікарів. Сумарно маємо майже 3773 лабораторно підтверджені випадки COVID-19.

Наразі перевищення граничного рівня має місце в 14 із 25 адміністративних одиниць області. Найбільше в містах: Запоріжжя - перевищення базового рівня захворюваності на 64%; Мелітополь – перевищення норми в 2,8 рази; Токмак – перевищення у 8 разів! Найвищу кількість хворих зафіксовано в Пологівському та Оріхівському районах.

Рішенням державної комісії ТЕБ НС з нуля годин 28 вересня в містах Мелітополь і Токмак, Пологівському та Оріхівському районах встановлений «помаранчевий» рівень епідемічної безпеки. Всі інші райони області – в жовтому рівні.

Давайте разом визначимо,  які саме обмеження вступили в силу.

В жовтій зоні: забороняється діяльність хостелів і відвідування установ соціального захисту; обмежується робота розважальних закладів в нічний час (з опівночі до сьомої ранку), проведення масових заходів в закладах громадського харчування обмежується 20 особами.

В помаранчевій зоні: забороняється діяльність закладів розміщення крім готелів; забороняється робота  розважальних закладів, ресторанів у нічний час; припиняється планова госпіталізація. Робота спортивних залів та фітнес центрів повинна бути організована так, щоб кількість відвідувачів не перевищувала одну людину на десять квадратних метрів. Аналогічні вимоги до ТРЦ, закладів побутового обслуговування, музеїв та бібліотек. Забороняється відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

Як бачите, захворюваність на COVID-19 зростає. Як лікар, я закликаю кожного відповідально ставитись до свого здоров’я і здоров’я близьких!

Уникайте скупчення людей.

Дотримуйтесь соціальної дистанції.

Правильно носіть маску. Вона повинна закривати ніс і рот!

Мийте і обробляйте дезинфікатором руки.

І головне, будьте здорові!Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Mon, 28 Sep 2020 18:40:00 +0300
Вогнеборці області протягом тижня ліквідували 190 пожеж на відкритих територіяхhttp://www.zoda.gov.ua/news/52266/vognebortsi-oblasti-protyagom-tizhnya-likviduvali-190-pozhezh-na-vidkritih-teritoriyah.html/news/52266/vognebortsi-oblasti-protyagom-tizhnya-likviduvali-190-pozhezh-na-vidkritih-teritoriyah.htmlДля подолання вогню було залучено 204 одиниці техніки та 836 рятувальників

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області повідомляє, що за минулий тиждень на території області було ліквідовано 190 пожеж в екосистемах. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 45,01 га.

На ліквідацію всіх займань було залучено 204 одиниці техніки та 836 рятувальників.

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Законодавством України заборонено спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів. Масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 17:05:00 +0300
Облдержадміністрація виступає за зменшення рівня тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «Укрзалізниця»http://www.zoda.gov.ua/news/52269/oblderzhadministratsiya-vistupaje-za-zmenshennya-rivnya-tarifiv-na-poslugi-z-rozpodilu-elektrichnoji-energiji-at-ukrzaliznitsya.html/news/52269/oblderzhadministratsiya-vistupaje-za-zmenshennya-rivnya-tarifiv-na-poslugi-z-rozpodilu-elektrichnoji-energiji-at-ukrzaliznitsya.html

АТ «Укрзалізниця» здійснює ліцензійну діяльність з розподілу електричної енергії відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та забезпечує електричною енергією близько 106 тисяч споживачів, більша частина з яких є юридичними особами.

Сьогодні, 28 вересня, в АТ «Укрзалізниця» відбудуться відкриті обговорення проєкту структури та рівня тарифів на послуги з розподілу електричної енергії товариства  на 2021 рік.

Облдержадміністрація розглянула проєкт структури та рівень тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік, а також відповідні обґрунтовані матеріали, які розміщені на офіційному веб-сайті товариства.

Так, запропонований АТ «Укрзалізниця» рівень тарифів на розподіл електричної енергії з 01.01.2021 складатиме:

- для I класу – 251,17 грн/МВтгод, що у порівнянні з діючим збільшується в 1,44 рази або на 44,2 %;

- для IІ класу – 1 212,44 грн./МВтгод, що у порівнянні з діючим збільшується в 1,71 рази або на 71,3 %.

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Віталій Тишечко, враховуючи значне підвищення тарифу на розподіл електроенергії для товариства, що у подальшому може призвести до зростання вартості послуги для кінцевого споживача, облдержадміністрація звернулася до Департаменту електрифікації та електропостачання АТ «Укрзалізниця» про необхідність перегляду складових частин витрат тарифу в сторону зменшення, або ж надання більш розгорнутих та чітких обґрунтувань встановлення саме такого їх рівня.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 16:35:00 +0300
У Запорізькій області презентували новий путівник «Шляхами Запоріжжя. Туристичні маршрути»http://www.zoda.gov.ua/news/52268/u-zaporizkiy-oblasti-prezentuvali-noviy-putivnik-shlyahami-zaporizhzhya.-turistichni-marshruti.html/news/52268/u-zaporizkiy-oblasti-prezentuvali-noviy-putivnik-shlyahami-zaporizhzhya.-turistichni-marshruti.htmlПутівник допоможе познайомитися з усім розмаїттям природного та історичного багатства Запорізького краюУ виставковій залі Запорізького обласного краєзнавчого музею відбулася презентація путівника «Шляхами Запоріжжя. Туристичні маршрути». У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, запорізькі гіди, студенти профільних спеціальностей.

Вітаючи присутніх із Всесвітнім днем туризму, заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун зауважив, що в області розпочато роботу над створенням Стратегії розвитку туризму, розробляється брендбук регіону.

Владислав Мороко, презентуючи путівник, підкреслив, що він допоможе мандрівникам відкрити для себе красу Запорізького краю. У збірнику маршрутів лаконічно описано туристичні принади та розміщено QR-коди, за допомогою яких можна отримати розширену інформацію на сайтах відповідних об’єктів або громад.

У книзі представлені п’ять варіантів подорожей вздовж головних автомагістралей регіону. Вони підійдуть як для мандрівки вихідного дня, так і на кожен день. У рамках маршрутів зібрані найрізноманітніші туристичні об’єкти – природні (заповідники, парки, пам’ятки), історичні (залишки старовинних укріплень, палацові комплекси, пам’ятки археології, архітектури, містобудування, культові споруди), розважальні (зоопарки, зелені садиби, аквапарки). Деякі подорожі завершуються на узбережжі Азовського моря.

Путівник представляє варіанти подорожей, розрахованих на різні вікові категорії та будь-який бюджет. Познайомитися з книгою буде цікаво і туристам, що вперше відвідують область, і самим мешканцям регіону.

 

Довідково.

Проєкт створений в рамках розвитку туристичної галузі регіону за активної підтримки Запорізької обласної ради та Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації. Керівник проєкту – директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко. Автор тексту та дизайн путівника розробив Михайло Мордовськой. Фотографії до книги надали відомі фотографи Запоріжжя: Анатолій Волков, Дмитро Смольєнко, Сергій Лавров, Михайло Мордовськой, Олексій Толмачев, Наталя Шестакова, Володимир Лініков, Дмитро Янущенко, Олена Піддубна та ін.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 15:55:00 +0300
Коштом обласного бюджету цього року оздоровлено майже 2 тисячі дітейhttp://www.zoda.gov.ua/news/52265/koshtom-oblasnogo-bjudzhetu-tsogo-roku-ozdorovleno-mayzhe-2-tisyachi-ditey.html/news/52265/koshtom-oblasnogo-bjudzhetu-tsogo-roku-ozdorovleno-mayzhe-2-tisyachi-ditey.htmlУ Запорізькій області працювала найбільша кількість дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

У Запорізькій області 17 вересня завершилась літня оздоровча кампанія. У зв’язку з пандемією COVID-19 в деяких областях в цьому році так і не відкрилися дитячі заклади оздоровлення та відпочинку.

Цього року у Запорізькій області працювала найбільша кількість дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (14 закладів) у порівнянні з іншими областями.

За кошти обласного бюджету протягом серпня – вересня на оздоровлення направлено 1968 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на загальну суму 18,6 млн грн.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації направлено на оздоровлення 1060 дітей пільгових категорій; Департаментом освіти і науки облдержадміністрації - 333 дитини, вихованців закладів загальної, середньої освіти обласного підпорядкування; Службою у справах дітей облдержадміністрації направлено 350 дітей, вихованців центрів соціально-психологічної реабілітації; Управлінням молоді, фізичної культури та спорту направлено 225 дітей, вихованців обласних дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

За кошти державного бюджету, після відновлення роботи ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія», протягом серпня-вересня було направлено 128 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на суму близько 1,7 млн грн., з них:

71 дитину пільгових категорій направлено до ДПУ «МДЦ «Артек» на суму близько 711 тис. грн.;

57 дітей пільгових категорій направлено до ДП «УДЦ «Молода гвардія» на суму близько 1 млн. грн.

Всього протягом року в вищезазначених закладах оздоровлено 193 дитини на суму близько 2,4 млн грн.

На позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області було прийнято рішення щодо призупинення направлення дітей пільгових категорій до ДПУ «МДЦ «Артек» (м. Київ)  та ДП  «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса) до окремого рішення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 15:25:00 +0300
В області триває прибирання лісових масивівhttp://www.zoda.gov.ua/news/52261/v-oblasti-trivaje-pribirannya-lisovih-masiviv.html/news/52261/v-oblasti-trivaje-pribirannya-lisovih-masiviv.htmlУ Великобілозерському лісництві ліквідовано стихійне звалище сміття

Проблема засмічення лісів є актуальною проблемою сьогодення. На жаль, великі купи сміття можна побачити на узбіччі центральних лісових доріг.

Як розповіли у Запорізькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства, засмічення лісових масивів не припиняється в жодну пору року.

Для того, щоб уникнути неестетичних краєвидів, в державному лісовому фонді встановлюються таблички «Не смітити».

 Обов’язок утримання лісів у належному стані покладений на державну лісову охорону. Лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку громадян в лісі.

Так, працівники державного підприємства «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» провели прибирання лісових масивів. Була проведена ліквідація стихійного звалища у Великобілозерському лісництві. Зібране сміття вивозили трактором. Загалом   вивезли 8 тракторних причепів відходів.

ДП «Кам’янсько-Дніпровський лісгосп» нагадує, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Засмічення лісів відходами» тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян!

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 14:58:00 +0300
Жителі Більмака знову звернулися з проханням сприяти збереженню історичної назви селищаhttp://www.zoda.gov.ua/news/52263/zhiteli-bilmaka-znovu-zvernulisya-z-prohannyam-spriyati-zberezhennju-istorichnoji-nazvi-selisha.html/news/52263/zhiteli-bilmaka-znovu-zvernulisya-z-prohannyam-spriyati-zberezhennju-istorichnoji-nazvi-selisha.htmlПід час «Гарячої лінії» жителі області звертаються до влади зі своїми проханнями та пропозиціями

В обласному контактному центрі відбулася пряма «гаряча лінія», під час якої з жителями області поспілкувався заступник голови облдержадміністрації Віталій Тишечко.

Загалом на «гарячу лінію» надійшло 13 дзвінків від мешканців міста Запоріжжя, а також Запорізького, Більмацького, Веселівського, Токмацького, Кам’янсько-Дніпровського та Чернігівського районів.

Більшість звернень стосувалися проблемних питань сфери житлово-комунального господарства та соціального захисту, зокрема, виплати матеріальної допомоги, субсидій, пенсійного забезпечення. Крім цього, жителі області зверталися з питань ремонту житлових будинків і доріг, земельних спорів тощо.

Активними були жителі Більмацького району, які продовжують боротися за перейменування селища Більмак на Кам’янку. За словами Віталія Тишечка, дане питання буде обговорено на найближчій сесії Запорізької обласної ради, проведення якої заплановано на 1 жовтня.

Також цікавили жителів Більмацького району проблеми якості послуг в територіальному центрі соціального обслуговування. 

Мешканка Чернігівського району поцікавилася питаннями забезпечення комунальними послугами та умовами надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю.

Під час «гарячої» лінії кожному заявнику було надано відповідні роз’яснення. Були надані доручення профільним Департаментам облдержадміністрації. За окремими зверненнями буде вжито відповідних заходів реагування.

 

Довідково.

Поставити запитання та повідомити про проблеми всі охочі можуть за єдиним номером телефону: 0-800-503-508, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00. Графіки проведення прямих телефонних ліній у рамках проєкту «Влада на зв’язку з громадськістю» можна переглянути на сайтах обласного контактного центру, облдержадміністрації, обласної ради.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


]]>
Mon, 28 Sep 2020 14:00:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/52262/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/52262/do-uvagi-zhurnalistiv.html

29 вересня о 10:00 у прес-центрі облдержадміністрації відбудеться брифінг начальниці Служби у справах дітей Запорізької ОДА Антоніни Матвєєвої з нагоди Дня усиновлення на тему «Забезпечення права дитини на сімейне виховання».

Акредитація журналістів здійснюється до 16:00 28 вересня 2020 року за   телефонами (061) 213-53-72, (061) 213-53-73.

Вхід у будівлю тільки у засобах захисту (масках, респіраторах).

Запрошуємо до участі!Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 13:30:00 +0300
Запорізькі власники нерухомості сплатили 106 мільйонів гривень податківhttp://www.zoda.gov.ua/news/52260/zaporizki-vlasniki-neruhomosti-splatili-106-milyoniv-griven-podatkiv.html/news/52260/zaporizki-vlasniki-neruhomosti-splatili-106-milyoniv-griven-podatkiv.htmlДо місцевих бюджетів області надійшло понад 106 млн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

За січень-серпень 2020 року до місцевих бюджетів області надійшло 106 мільйонів 740 тисяч гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У Запорізькій області (станом на 1 вересня) зареєстровано 4033 власників нерухомості-юридичних осіб та 27124 – фізичних осіб, нерухомість яких підлягає оподаткуванню.

За повідомленням Головного управління ДПС у Запорізькій області, у порівнянні з минулорічними показниками сплата податків цього року зросла майже на 13 мільйонів гривень. Підприємства, установи та організації перерахували до бюджетів 64,4 мільйони, фізичні особи – 42,3 мільйони гривень.

Найбільші суми податку на нерухомість до місцевих скарбниць сплатили мешканці м. Запоріжжя – 34,5 мільйони. Від платників м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів надійшло 19,8 мільйонів, Якимівського та Приазовського районів – 12,6 мільйони, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 9,5 мільйони, Вільнянського та Новомиколаївського районів – 6 мільйонів, Запорізького району – 5,2 мільйони, Василівського та Михайлівського районів – 4,7 мільйони тощо.

Варто зазначити, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується на житлову площу, яка перевищує 60 квадратних метрів для квартир, 120 квадратних метрів – для будинків і 180 квадратних метрів – для різних типів нерухомості. Громадяни сплачують податок впродовж 60 днів після отримання податкового повідомлення-рішення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 13:01:00 +0300
В Україні відзначають Всеукраїнський день дошкілля-2020http://www.zoda.gov.ua/news/52258/v-ukrajini-vidznachajut-vseukrajinskiy-den-doshkillya-2020.html/news/52258/v-ukrajini-vidznachajut-vseukrajinskiy-den-doshkillya-2020.htmlЦього року свято відзначається у форматі відеотрансляції

Концепція Нової української школи змінила підходи до освітнього процесу. Міністерством освіти і науки визначено амбітну мету – реально реформувати систему дошкільної освіти, уніфікувавши загальні підходи виховання і навчання дітей дошкільного віку до загальноєвропейських з урахуванням найкращих традицій вітчизняної педагогіки. На цьому наголосив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет у зверненні до Всеукраїнського дня дошкілля.

 • Завжди дитячий садочок символізував початок самостійного життя дитини, відчиняв двері до безмежного й дивовижного світу прийдешніх поколінь. І сьогодні дошкільна освіта асоціюється з новими ідеями, сміливими експериментами, радісними відкриттями, цікавим пошуком і вірою в майбутнє. У нашій країні діють майже 15 тисяч закладів дошкільної освіти, в яких 137 тисяч педагогів навчають і виховують 1 мільйон 253 тисячі дітей, – повідомив Сергій Шкарлет.

Він наголосив, що наразі у світі немає важливішого завдання, ніж збереження життя і здоров’я усіх учасників освітнього процесу.

 • Дорогі працівники сфери дошкілля! Щиро вдячний усім за невтомну працю, служіння високому покликанню надавати вихованцям найперші та найнеобхідніші знання, уміння, навички. Ваша доброта, відданість своїй справі, майстерність перетворюють кожен день малечі на свято радості й щастя, – підкреслив т.в.о. Міністра.

Своїм привітанням Сергій Шкарлет розпочав Всеукраїнський день дошкілля-2020, який відбувається сьогодні у форматі відеотрансляції.

На сайті МОН можна переглянути відео урочистих вітань, зокрема:

 • музичні номери у виконанні дітей;

 • відзначення найкращих педагогічних працівників дошкілля України;

 • здобутки, сучасні технології та впровадження міжнародного досвіду у сфері дошкільної освіти.

 

За матеріалами МОН

]]>
Mon, 28 Sep 2020 12:01:00 +0300
Запоріжці можуть спостерігати за реконструкцією обласної клінічної лікарні у форматі онлайнhttp://www.zoda.gov.ua/news/52259/zaporizhtsi-mozhut-sposterigati-za-rekonstruktsijeju-oblasnoji-klinichnoji-likarni-u-formati-onlayn.html/news/52259/zaporizhtsi-mozhut-sposterigati-za-rekonstruktsijeju-oblasnoji-klinichnoji-likarni-u-formati-onlayn.htmlУ планах - на всіх об’єктах програми «Велике будівництво» встановити камери

У Запорізькій області активно реалізовується програма Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Так, у Запорізькій області були відібрані важливі  соціальні та інфраструктурні об’єкти, що будуть реконструйовані та відремонтовані в рамках програми.

Наразі встановлено он-лайн камеру у Запорізькій обласній клінічній лікарні. Громадськість може спостерігати, як іде реконструкція приймального відділення лікарні за програмою “EMERGENCY 2020”.

На сьогодні програмою охоплено школи, дошкільні навчальні заклади, спортивні об’єкти, об’єкти культури та приймальні відділення.

Наразі за реалізацією програми «Велике будівництво» можливо спостерігати в онлайн режимі. У планах - на всіх об’єктах програми «Велике будівництво» встановити камери.

Нагадаємо, у Запорізькій області програмою «Велике будівництво» охоплено: 9 шкіл, 4 садочки (ясла-садок «Рукавичка» вже відкрито у березні), один палац культури, 5 спортивних об’єктів та 9 приймальних відділень.

Також з’явилась відкрита мапа з усіма об’єктами, що були відібрані в рамках програми.

Її можна знайти за посиланням.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 11:31:00 +0300
Запорізький обласний лабораторний центр проводить безкоштовне ПЛР-тестування та надає платні послугиhttp://www.zoda.gov.ua/news/52257/zaporizkiy-oblasniy-laboratorniy-tsentr-provodit-bezkoshtovne-plr-testuvannya-ta-nadaje-platni-poslugi.html/news/52257/zaporizkiy-oblasniy-laboratorniy-tsentr-provodit-bezkoshtovne-plr-testuvannya-ta-nadaje-platni-poslugi.htmlПитома вага тестів ПЛР, які виконуються Центром на платній основі, складає близько 3% від загальної кількості тестів

Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України в умовах карантину забезпечує проведення лабораторних досліджень, епідеміологічних розслідувань та інших протиепідемічних заходів, пов’язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Одним з основних напрямів роботи Центру у період пандемії є проведення досліджень з якісного виявлення РНК вірусу SARS-CoV-2 у біологічному матеріалі із застосуванням методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Після введення карантину було прийнято рішення стосовно мобілізації всіх резервів Центру. Так, на перших етапах поширення коронавірусної інфекції було модернізовано вірусологічну лабораторію та збільшено штат її співробітників, що дало можливість збільшити максимальну кількість досліджень на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)  з 400 до 1000 тестів на добу.

Як розповів в. о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Терехов, на сьогоднішній день лабораторний центр проводить дослідження на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції як за кошти державного бюджету, так і на оплатній основі за кошти фізичних та юридичних осіб на підставі договорів.

За кошти державного бюджету проводиться обов’язкове ПЛР-тестування для наступних категорій осіб:

 • пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або при наявності позитивного результату скринінгового тесту на визначення антигену SARS-CoV-2;

 • пацієнти з позагоспітальною пневмонією;

 • контактні особи при появі симптомів, які не виключають COVID-19;

 • особи, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgМ, IgG та/або сумарні IgМ, IgG. 

Такі тести є безкоштовними для громадян і проводяться першочергово.

На оплатній основі тестування переважно проводиться для осіб у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території. Такі тести проводяться у визначений Центром час за бажанням фізичних та юридичних осіб на платній основі. Вартість послуги складається з урахуванням тарифів на платні послуги.

З серпня 2020 року на території Запорізької області реєструється значне зростання кількості нових випадків захворювання на COVID-19, у зв’язку з чим значно збільшився обсяг лабораторних досліджень, які першочергово проводяться вірусологічною лабораторією в рамках організації протиепідемічних заходів. Таким чином, чим більше проводиться обов’язкових тестів на COVID-19, тим менше залишається матеріально-технічної та кадрової спроможності для проведення платних тестів. Тож Центром було тимчасово скорочено кількість ПЛР-тестувань на платній основі як для фізичних, так і для юридичних осіб. Питома вага тестів ПЛР, які виконуються Центром на платній основі, складає  близько 3% від загальної кількості тестів, що виконуються вірусологічною лабораторією.

Наразі відбір біологічного матеріалу для проведення тестування COVID-19 методом ПЛР на базі лабораторного центру проводиться з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 10:30.

На теперішній час в Центрі відсутні будь-які штучні обмеження для відвідування громадян, за винятком тих, що пов’язані із запровадженням протиепідемічних заходів. До таких заходів належить обмеження щодо кількості осіб в одному приміщенні, дотримання дистанції між людьми в черзі тощо. Це створює певні незручності для відвідувачів, але є вимушеними  в умовах карантину.

 

Довідково.

Центр не є єдиною установою у Запорізькому регіоні, яка проводить тестування на COVID-19. На сайті Запорізького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров`я України у розділі «Тестування на COVID-19» оприлюднено перелік приватних закладів охорони здоров’я, які надають послуги з відбору біоматеріалу та дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції).

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 28 Sep 2020 10:55:00 +0300
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/52255/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html/news/52255/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html

Оновлення: 28.09.2020 09:30

За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 28 вересня у Запорізькій області зареєстровано 3 773 лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 110 нових випадків захворювання. 

Випадки захворювання виявлені:

м. Запоріжжя – 1753

м. Мелітополь – 511

м. Бердянськ – 294

м. Енергодар –100

Токмацький район – 201

Мелітопольський район – 73

Запорізький район – 107

Оріхівський район – 148

Пологівський район – 225

Новомиколаївський район – 30

Кам`янсько-Дніпровський район – 7

Василівський район – 24

Якимівський район – 46

Більмацький район – 7

Михайлівський район – 33

Розівський район – 6

Вільнянський район –63

Гуляйпільський район – 30

Бердянський район – 19

Приазовський район – 31

Великобілозерський район – 1

Чернігівський район – 13

Веселівський район –40

Приморський район – 11.

Продовжує лікуватись 2488 хворих. Госпіталізовано 376 осіб, амбулаторно лікується 2112 хворих на коронавірусну інфекцію.

Щодо причин захворювання на COVID-19 у пацієнтів області, епідеміологи повідомляють: усі перші випадки були привезені з-за кордону, після чого захворювання поширилось на контактних осіб. Причина окремих випадків ще встановлюється.

На сьогодні в області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 1193 особи.

На жаль, на сьогодні у Запорізькій області зафіксовано 58 летальних випадків у жителів Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Запоріжжя, Більмацького, Запорізького, Якимівського, Розівського, Токмацького, Пологівського, Оріхівського та Мелітопольського районів.

Медики наголошують, якщо у вас симптоми: кашель, підвищена температура, утруднене дихання, протягом 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19, невідкладно зверніться до сімейного лікаря.

 

Довідково.

Канали комунікації Центру: zoda.gov.ua, facebook.com/zoda.gov.ua, youtube-канал «Запорізька обласна державна адміністрація» і t.me/zoda_gov_ua. Також інформація розміщуватиметься на особистих сторінках у мережі facebook Віталія Боговіна, Романа Терехова та Олени ТеряєвоїСторінка центру STOPCOVID19 у мережі facebook і telegram-канал.

Також кожен зможе звернутися на «гарячу лінію» STOPCOVID19 у Запорізькій області:

15-45 - цілодобова урядова лінія

0 800 503 508 - Запорізький обласний контактний центр

(пн-чт з 8 до 17 години, п'ятниця з 8 до 16:45)

707-26-81 - цілодобова лінія лабораторного центру

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Mon, 28 Sep 2020 10:00:00 +0300
В Україні 201 305 лабораторно підтверджених випадків COVID-19http://www.zoda.gov.ua/news/52256/v-ukrajini-201-305-laboratorno-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.html/news/52256/v-ukrajini-201-305-laboratorno-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.htmlЗа добу зафіксовано 2 671 новий випадок коронавірусної хвороби

Сьогодні, 28 вересня, станом на 9:00 в Україні 201 305 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 3 996 летальних, 88 453 пацієнти одужало. За добу зафіксовано 2 671 новий випадок. Загалом проведено 2 226 508 тестувань методом ПЛР. За добу одужав 571 пацієнт.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

 • Вінницька область — 5 974 випадки;

 • Волинська область — 7 775 випадків;

 • Дніпропетровська область — 5 351 випадок;

 • Донецька область — 3 046 випадків;

 • Житомирська область — 5 779 випадків;

 • Закарпатська область — 9 654 випадки;

 • Запорізька область — 3 773 випадки;

 • Івано-Франківська область — 13 445 випадків;

 • Кіровоградська область — 1 077 випадків;

 • м. Київ — 22 143 випадки;

 • Київська область — 8 854 випадки;

 • Львівська область — 19 916 випадків;

 • Луганська область — 979 випадків;

 • Миколаївська область — 3 011 випадків;

 • Одеська область — 13 079 випадків;

 • Полтавська область — 1 972 випадки;

 • Рівненська область — 12 145 випадків;

 • Сумська область — 3 813 випадків;

 • Тернопільська область — 13 139 випадків;

 • Харківська область — 17 703 випадки;

 • Херсонська область — 1 062 випадки;

 • Хмельницька область — 5 747 випадків;

 • Чернівецька область — 14 113 випадків;

 • Черкаська область — 3 759 випадків;

 • Чернігівська область — 3 996 випадків.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 28 вересня до Центру надійшло 2 576 повідомлень про підозру на коронавірус. Загалом з початку 2020 року зареєстровано 266 768 повідомлень про підозру на COVID-19.

 

 

За матеріалами МОЗ

]]>
Mon, 28 Sep 2020 09:55:00 +0300
Пенсіонери отримають підвищення пенсій у 2021 роціhttp://www.zoda.gov.ua/news/52253/pensioneri-otrimajut-pidvishennya-pensiy-u-2021-rotsi.html/news/52253/pensioneri-otrimajut-pidvishennya-pensiy-u-2021-rotsi.htmlМінсоцполітики склало інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться наступного року

У 2021 році підвищення пенсій отримають близько 10 мільйонів пенсіонерів. Відбуватись це буде у 5 етапів для різних категорій.

За словами Міністра соціальної політики України Марини Лазебної, розроблений міністерством інформаційний календар підвищень пенсій допоможе українцям зрозуміти, коли та кому будуть заплановані підвищення виплат.У календарі відображені дати індексації пенсій та перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

Найбільш захищеними будуть пенсіонери, які мають повний страховий стаж, тому працювати «в білу» вигідніше. У осіб, які старше 65 років та мають страховий стаж 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки), мінімальна пенсійна виплата протягом 2021 року зросте на 500 гривень, і вони будуть отримувати не менше 2600 гривень. Також продовжиться програма доплат для пенсіонерів, старших за 80 років, що мають страховий стаж 20/25 років, та розпочнеться програма для пенсіонерів старших за 75 років з повним стажем.

 

За матеріалами Урядового порталу

 

]]>
Mon, 28 Sep 2020 08:40:00 +0300
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/52250/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html/news/52250/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html

Оновлення: 27.09.2020 09:30

За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 27 вересня у Запорізькій області зареєстровано 3 663 лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 95 нових випадків захворювання.

Випадки захворювання виявлені:

 • м. Запоріжжя – 1710

 • м. Мелітополь – 498

 • м. Бердянськ – 285

 • м. Енергодар – 99

 • Токмацький район – 201

 • Мелітопольський район – 68

 • Запорізький район – 102

 • Оріхівський район – 141

 • Пологівський район – 225

 • Новомиколаївський район – 22

 • Кам`янсько-Дніпровський район – 7

 • Василівський район – 24

 • Якимівський район – 46

 • Більмацький район – 7

 • Михайлівський район – 33

 • Розівський район – 6

 • Вільнянський район – 57

 • Гуляйпільський район – 28

 • Бердянський район – 19

 • Приазовський район – 20

 • Великобілозерський район – 1

 • Чернігівський район – 13

 • Веселівський район –40

 • Приморський район – 11.

Продовжує лікуватись 2409 хворих. Госпіталізовано 353 особи, амбулаторно лікується 2056 хворих на коронавірусну інфекцію.

Щодо причин захворювання на COVID-19 у пацієнтів області, епідеміологи повідомляють: усі перші випадки були привезені з-за кордону, після чого захворювання поширилось на контактних осіб. Причина окремих випадків ще встановлюється.

На сьогодні в області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 1193 особи.

На жаль, на сьогодні у Запорізькій області зафіксовано 58 летальних випадків у жителів Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Запоріжжя, Більмацького, Запорізького, Якимівського, Розівського, Пологівського, Токмацького, Оріхівського та Мелітопольського районів.

Медики наголошують, якщо у вас симптоми: кашель, підвищена температура, утруднене дихання, протягом 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19, невідкладно зверніться до сімейного лікаря.

 

Довідково.

Канали комунікації Центру: zoda.gov.ua, facebook.com/zoda.gov.ua, youtube-канал «Запорізька обласна державна адміністрація» і t.me/zoda_gov_ua. Також інформація розміщуватиметься на особистих сторінках у мережі facebook Віталія Боговіна, Романа Терехова та Олени Теряєвої.  Сторінка центру STOPCOVID19 у мережі facebook і telegram-канал.

Також кожен зможе звернутися на «гарячу лінію» STOPCOVID19 у Запорізькій області:

15-45 - цілодобова урядова лінія

0 800 503 508 - Запорізький обласний контактний центр

(пн-чт з 8 до 17 години, п'ятниця з 8 до 16:45)

707-26-81 - цілодобова лінія лабораторного центру

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

 

 

 

]]>
Sun, 27 Sep 2020 10:15:00 +0300
В Україні 198 634 лабораторно підтверджених випадків COVID-19http://www.zoda.gov.ua/news/52252/v-ukrajini-198-634-laboratorno-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.html/news/52252/v-ukrajini-198-634-laboratorno-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.htmlЗа добу в Україні зафіксовано 3 130 нових випадків хвороби

27 вересня станом на 9:00 в Україні 198 634 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них 3 959 летальних, 87 882 пацієнти одужало. За добу зафіксовано 3 130 нових випадків. Загалом проведено 2 209 975 тестувань методом ПЛР. За добу одужало 1 009 пацієнтів.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

 • Вінницька область — 5 900 випадків;

 • Волинська область — 7 632 випадки;

 • Дніпропетровська область — 5 285 випадків;

 • Донецька область — 3 016 випадків;

 • Житомирська область — 5 656 випадків;

 • Закарпатська область — 9 632 випадки;

 • Запорізька область — 3 663 випадки;

 • Івано-Франківська область — 13 335 випадків;

 • Кіровоградська область — 1 074 випадки;

 • м. Київ — 21 815 випадків;

 • Київська область — 8 714 випадків;

 • Львівська область — 19 784 випадки;

 • Луганська область — 974 випадки;

 • Миколаївська область — 2 980 випадків;

 • Одеська область — 12 876 випадків;

 • Полтавська область — 1 910 випадків;

 • Рівненська область  — 12 032 випадки;

 • Сумська область — 3 672 випадки;

 • Тернопільська область — 12 986 випадків;

 • Харківська область — 17 364 випадки;

 • Херсонська область — 1 049 випадків;

 • Хмельницька область — 5 622 випадки;

 • Чернівецька область — 14 009 випадків;

 • Черкаська область — 3 694 випадки;

 • Чернігівська область — 3 960 випадків.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 27 вересня до Центру надійшло 3 091 повідомлення про підозру на коронавірус. Загалом з початку 2020 року надійшло 264 192 повідомлення про підозру на COVID-19.

 

За матеріалами МОЗ

 

]]>
Sun, 27 Sep 2020 10:10:00 +0300
Запоріжці патріотичним забігом вшанували пам'ять загиблих воїнів АТОhttp://www.zoda.gov.ua/news/52249/zaporizhtsi-patriotichnim-zabigom-vshanuvali-pamyat-zagiblih-vojiniv-ato.html/news/52249/zaporizhtsi-patriotichnim-zabigom-vshanuvali-pamyat-zagiblih-vojiniv-ato.htmlЗагалом патріотичний забіг проходить вчетверте, але тільки цьогоріч до участі долучилися всі регіони, у тому числі, і Запорізька область

Сьогодні, 26 вересня, у парку Перемоги відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг з легкої атлетики в пам'ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за героїв України». Долучитися до акції мали змогу всі охочі, у тому числі, у режимі онлайн.

Ця Всеукраїнська акція сьогодні проводиться в усіх регіонах країни. У Запоріжжі до забігу долучилося понад 100 запоріжців. Також у забігу взяв участь заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун.

Загалом патріотичний забіг проходить вчетверте, але тільки цьогоріч до участі долучилися всі інші регіони. Раніше захід відбувався лише в місті Києві.

 • Україна має складну історію, прописану кров’ю українців, які віддали своє життя за незалежність нашої держави. З 2014 року ведеться неоголошена російсько-українська війна, в якій ми втратили наших найкращих громадян, які боронили кордони України, захищали наш суверенітет, нашу територіальну цілісність. З початку війни в Україні не стало близько трьох тисяч захисників. Пам'ять про них буде вічною. 29 серпня ми відзначали День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Ця дата стала ключовою для проведення сьогоднішнього заходу.  Я щиро вдячний вам, шановні присутні, за те, що ви підтримуєте ініціативу проведення цього всеукраїнського заходу в Запорізькому краї. Слава нашим воїнам. Слава захисникам України!, - звернувся до присутніх Олександр Свистун.

Також учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.

За словами організаторів заходу, саме цього дня, під час проведення забігу, кожен учасник вкотре зможе пригадати побратима, батька чи матір, сина або доньку, чоловіка чи дружину, які більше ніколи не матимуть можливість пробігти під блакитним небом України, але які назавжди залишаться у пам’яті нашого народу Героями.

Учасники заходу зазначили, що започаткували щорічну традицію вшанування пам’яті захисників, що віддали своє життя у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України. Тож, цьогорічний забіг може стати доброю традицією для запоріжців.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Sat, 26 Sep 2020 11:43:00 +0300
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/52247/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html/news/52247/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.htmlОновлення: 26.09.2020 09:30

За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 26 вересня у Запорізькій області зареєстровано 3 568 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 140 нових випадків захворювання.  Випадки захворювання виявлені:

 • м. Запоріжжя – 1671

 • м. Мелітополь – 480

 • м. Бердянськ – 284

 • м. Енергодар –99

 • Токмацький район – 177

 • Мелітопольський район – 68

 • Запорізький район – 102

 • Оріхівський район – 140

 • Пологівський район – 225

 • Новомиколаївський район – 22

 • Кам`янсько-Дніпровський район – 7

 • Василівський район – 24

 • Якимівський район – 44

 • Більмацький район – 7

 • Михайлівський район – 31

 • Розівський район – 6

 • Вільнянський район – 50

 • Гуляйпільський район – 27

 • Бердянський район – 19

 • Приазовський район – 20

 • Великобілозерський район – 1

 • Чернігівський район – 13

 • Веселівський район –40

 • Приморський район – 11.

Довідково.

Канали комунікації Центру: zoda.gov.ua, facebook.com/zoda.gov.ua, youtube-канал «Запорізька обласна державна адміністрація» і t.me/zoda_gov_ua. Також інформація розміщуватиметься на особистих сторінках у мережі facebook Віталія Боговіна, Романа Терехова та Олени Теряєвої.  Сторінка центру STOPCOVID19 у мережі facebook і telegram-канал.

Також кожен зможе звернутися на «гарячу лінію» STOPCOVID19 у Запорізькій області:

15-45 - цілодобова урядова лінія

0 800 503 508 - Запорізький обласний контактний центр

(пн-чт з 8 до 17 години, п'ятниця з 8 до 16:45)

707-26-81 - цілодобова лінія лабораторного центру

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Sat, 26 Sep 2020 11:10:00 +0300
В Україні зафіксовано 3 833 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 – це антирекорд кількості нових хворих за добуhttp://www.zoda.gov.ua/news/52248/v-ukrajini-zafiksovano-3-833-novih-vipadki-koronavirusnoji-hvorobi-COVID-19--tse-antirekord-kilkosti-novih-hvorih-za-dobu.html/news/52248/v-ukrajini-zafiksovano-3-833-novih-vipadki-koronavirusnoji-hvorobi-COVID-19--tse-antirekord-kilkosti-novih-hvorih-za-dobu.html 

26 вересня (станом на 9:00) в Україні 195 504 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, із них 3 903 летальні, 86 873 пацієнти одужало. За добу зафіксовано 3 833 нових випадки. Загалом проведено
2 189 926 тестувань методом ПЛР. За добу одужало 1 740 пацієнтів.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
Вінницька область — 5 784 випадки;
Волинська область — 7 500 випадків;
Дніпропетровська область — 5 118 випадків;
Донецька область — 2 964 випадки;
Житомирська область — 5 531 випадок;
Закарпатська область — 9 580 випадків;
Запорізька область — 3 568 випадків;
Івано-Франківська область — 13 212 випадків;
Кіровоградська область — 1 069 випадків;
м. Київ — 21 492 випадки;
Київська область — 8 571 випадок;
Львівська область — 19 636 випадків;
Луганська область — 938 випадків;
Миколаївська область — 2 875 випадків;
Одеська область — 12 734 випадки;
Полтавська область — 1 844 випадки;
Рівненська область — 11 928 випадків;
Сумська область — 3 549 випадків;
Тернопільська область — 12 863 випадки;
Харківська область — 16 870 випадків;
Херсонська область — 1000 випадків;
Хмельницька область — 5 531 випадок;
Чернівецька область — 13 902 випадки;
Черкаська область — 3 570 випадків;
Чернігівська область — 3 875 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 26 вересня 2020 року до Центру надійшло 4 131 повідомлення про підозру на COVID-19. Загалом з початку 2020 року надійшло 261 101 повідомлення про підозру на COVID-19.

 

За матеріалами МОЗ

]]>
Sat, 26 Sep 2020 11:00:00 +0300