Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Thu, 25 Apr 2024 02:17:48 +0300 Звернення Володимира Зеленського наприкінці 791-го дня війниhttp://www.zoda.gov.ua/news/69074/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-791-go-dnya-viyni.html/news/69074/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-791-go-dnya-viyni.htmlСьогодні Президент Байден підписав ухвалений Конгресом пакет підтримки – підтримки, зокрема, української.Сьогодні Президент Байден підписав ухвалений Конгресом пакет підтримки – підтримки, зокрема, української. Шлях завдовжки у пів року подолали. Хай би що хто казав, але ми здобуваємо підтримку, якої потребуємо – потребуємо, щоб і надалі захищати життя від російських ударів. Цими днями вже максимально активно працювали з нашими американськими друзями – на всіх рівнях, – щоб оперативно наповнити цей пакет від Сполучених Штатів саме такою зброєю, яка потрібна нашим воїнам. Від «атакамсів» і артилерії, від протитанкової зброї та ракет для «хаймарсів» до необхідної ППО й техніки.

Я вдячний Президенту Байдену, Конгресу, усім американцям, які відчувають, що потрібно вибивати землю з-під ніг у Путіна, не підкорятися йому, і лише так буде справді менше загроз свободі. Разом ми можемо це забезпечити. Дякую всім американцям на оборонних підприємствах, кожному штату, який виробляє зброю, яка зараз реально захищає демократію та наш спосіб життя.

Вся наша співпраця – України та Сполучених Штатів, – кожен прояв підтримки нашого захисту зараз роблять сильнішими обидва наші народи і всіх наших партнерів, увесь світ, який прагне жити за правилами, а не в умовах насильства й хаосу. Зараз будемо робити все, щоб компенсувати пів року, які минули в дебатах, у сумнівах. Те, що російський окупант зміг за цей час, те, що Путін тепер планує, маємо розвернути проти нього. Всі його дії на фронті, усі його удари по нашій енергетиці та інфраструктурі, увесь його терор проти наших міст і сіл – усе це повинне мобілізувати нас, кожного у світі, хто справді цінує життя, на більший тиск на Росію. Дуже важливо, щоб усі наші домовленості з Президентом Байденом були реалізовані на сто відсотків. Дякую, Америко!

Сьогодні ж я провів зустріч із дипломатами, які працюють в Україні, – представниками держав-партнерів, міжнародних організацій, – щодо наших кроків заради Саміту миру, заради наближення реального миру. Ми зараз маємо реальний шанс об’єднати світову більшість і примусити Росію визнавати міжнародне право – примусити Росію до миру. Світ має цю силу. І в дипломатії ми повинні виграти так само, як і в іншому, тобто не дати Путіну розколоти світ, не дати йому зірвати Саміт миру. Ми маємо залучити до роботи заради справжнього миру якнайбільше держав. Сьогодні я представив наше бачення щодо цього всім послам, які працюють в Україні, та закликав їх іще активніше працювати, щоб перший Саміт у Швейцарії дав потрібний результат. Уже найближчим часом запрошення на Саміт миру у Швейцарії будуть надіслані лідерам світу.

І ще одне.

Була сьогодні доповідь Головкома Сирського та міністра оборони Умєрова. Про постачання для наших воїнів, про підготовку наших бригад і про наші дії на передовій та проти російської воєнної системи загалом. В усіх форматах, у кожній площині нам потрібна сила, щоб завдяки сильним позиціям і сильним діям швидше досягти миру.

Дякую всім, хто допомагає! Дякую кожному й кожній, хто б’ється та працює заради України! Пишаюся нашими людьми!

]]>
Wed, 24 Apr 2024 20:20:00 +0300
Світло культури в темряві війни: у Запоріжжі відбувся фестиваль фільмів національно-культурних товариствhttp://www.zoda.gov.ua/news/69071/svitlo-kulturi-v-temryavi-viyni-u-zaporizhzhi-vidbuvsya-festival-filmiv-natsionalno-kulturnih-tovaristv.html/news/69071/svitlo-kulturi-v-temryavi-viyni-u-zaporizhzhi-vidbuvsya-festival-filmiv-natsionalno-kulturnih-tovaristv.htmlФестиваль пройшов у кіноконцертній залі ім. О. Довженка. У ньому взяли участь 9 стрічок.

Фестиваль пройшов у кіноконцертній залі ім. О. Довженка. У ньому взяли участь 9 стрічок. Вони присвячені діяльності німецької, польської, єврейської та інших спільнот під час повномасштабного вторгнення російської федерації.

Ромський режисер з Одеси Валерій Продан привіз на Vl Фестиваль фільмів національно-культурних товариств короткометражний документальний фільм «Хто як не ми?». В центрі сюжету – історії успішних ромських жінок, які роблять вклад у майбутнє ромської національної меншини.

Учасники заходу переглянули й фільм «Реквієм. SOS Запоріжжя» директора музею історії музичних інструментів «БарабанЗА» Дениса Васильєва. Стрічка про життя запоріжців під час війни та про те, як мистецтво допомагає перемогти темряву.

Також на кінофестивалі представили фільм «САЗ ключ довіри» – історії азербайджанської спільноти Запоріжжя. Фільм розповідає про те, як азербайджанці об'єдналися, щоб підтримати один одного та допомогти українським захисникам.

Глядачі зауважують, що кінофестиваль – це  подія у культурному житті Запорізького краю. А представлені кінострічки розкривають реальні історії життя представників національних спільнот під час війни та підкреслюють їхню згуртованість і взаємодопомогу. 

 • Ми – велика багатонаціональна сім’я. Нам є що показати і є чим поділитися. І головне наше багатство – це люди, які є носіями різних культур і які мають великі та добрі серця, бо незважаючи ні на що продовжують працювати та допомагати Збройним силам України, – зауважила учасниця кінофестивалю Наталя.

Захід організували Департамент культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА, Обласний методичний центр культури і мистецтва та ГО «Асоціація національних меншин Запорізької області».

]]>
Wed, 24 Apr 2024 15:40:00 +0300
США схвалили пакет військової допомоги: Україна отримає нове озброєння та посилить свою обороноздатністьhttp://www.zoda.gov.ua/news/69070/ssha-shvalili-paket-viyskovoji-dopomogi-ukrajina-otrimaje-nove-ozbrojennya-ta-posilit-svoju-oboronozdatnist.html/news/69070/ssha-shvalili-paket-viyskovoji-dopomogi-ukrajina-otrimaje-nove-ozbrojennya-ta-posilit-svoju-oboronozdatnist.htmlСенат Конгресу США схвалив законопроєкт про надання Україні нового пакету військової допомоги.Сенат Конгресу США схвалив законопроєкт про надання Україні нового пакету військової допомоги. Це дуже вагоме рішення, адже надана підтримка сприятиме стабілізації позицій нашої держави, збільшить не тільки її оборонний, а й наступальний потенціал.

Голова ЗОДА Іван Федоров висловив вдячність Сенату США та Президенту України за зусилля у залученні міжнародної підтримки:

– Дякуємо нашим американським партнерам за життєво необхідну допомогу. А Президенту України та всій команді – за надзусилля, аби посилити наших захисників далекобійною зброєю, артилерією та ППО, – зауважив Іван Федоров.

Очільник регіону зазначив, що важливість цієї допомоги як ніхто розуміють і наші військові на Запорізькому напрямку, з якими військова адміністрація знаходиться на постійному контакті. Він зауважив, що прийняте рішення означає ще більше зброї та ще більше захисту для мешканців Запорізької області й усієї України. 

]]>
Wed, 24 Apr 2024 14:10:00 +0300
Як в Запоріжжі оформити догляд за людиною похилого віку чи з інвалідністю?http://www.zoda.gov.ua/news/69069/yak-v-zaporizhzhi-oformiti-doglyad-za-ljudinoju-pohilogo-viku-chi-z-invalidnistju.html/news/69069/yak-v-zaporizhzhi-oformiti-doglyad-za-ljudinoju-pohilogo-viku-chi-z-invalidnistju.htmlЯкщо людина не здатна до самообслуговування через стан здоров’я, вона може отримати послуги з догляду.

Якщо людина не здатна до самообслуговування через стан здоров’я, вона може отримати послуги з догляду. 

Вони можуть надаватись як комунальними, недержавними надавачами соціальних послуг, так і фізичними особами на професійній чи непрофесійній основі.

Щоб оформити догляд за людиною похилого віку чи з інвалідністю, необхідно:

  1. Звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

2. Надати необхідні документи:

 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

 • ідентифікаційний код;

 • довідку про стан здоров'я;

 • інші документи, залежно від виду послуги, яку ви хочете отримати.

3. Написати заяву про надання соціальних послуг.

4. Укласти договір про надання соціальних послуг (якщо ви хочете отримати послуги від недержавного надавача або фізичної особи).

Детальніше, як оформити догляд за людиною похилого віку чи з інвалідністю, на сайті Мінсоцполітики.]]>
Wed, 24 Apr 2024 13:40:00 +0300
Компас вкаже напрямок: в Запоріжжі школярі навчаються спортивного орієнтуванняhttp://www.zoda.gov.ua/news/69068/kompas-vkazhe-napryamok-v-zaporizhzhi-shkolyari-navchajutsya-sportivnogo-orijentuvannya.html/news/69068/kompas-vkazhe-napryamok-v-zaporizhzhi-shkolyari-navchajutsya-sportivnogo-orijentuvannya.htmlЗавдяки проєкту «Пліч-о-пліч» школярі отримують корисні навички та розкривають свої таланти.

Завдяки проєкту «Пліч-о-пліч» школярі отримують корисні навички та розкривають свої таланти. Серед них і команда зі спортивного орієнтування «Сірий вовк», учасники якої вирішили відкласти гаджети та долучитися до активного спорту.

 • Наша команда складається з учнів різного віку. За допомогою мапи та компаса діти навчаються орієнтуватися на місцевості. Є й такі, чиї навички та знання вже дозволяють робити це без допоміжних засобів, враховуючи тільки навколишні фактори, – поділилася вчителька фізичної культури Ірина Калиновська.

Спортивні активності подобаються дітям, які з радістю долучаються до своєрідної «гри». Учасниця команди Марія Собецька розповіла, що тренування є дуже корисними, адже набуті знання можна використовувати й у реальному житті.

 • Я люблю подорожувати - відвідувати нові місця. Тепер, отримавши нові знання, почуваюся набагато впевненіше. Навіть якщо я заблукаю, і буде відсутній інтернет, я не розгублюся, адже знаю, що робити в такій ситуації, - поділилася Марія. 

Під час тренувань діти отримали цікаве завдання – знайти цукерки  в спеціальних схованках, які були відмічені на мапах. Аби перевірити навички та здатність дітей адаптуватися до непередбачуваних ситуацій, організатори перемістили за декілька десятків метрів точку з цукерками. Учасники мали здогадатися, що вона десь поруч та звичайно знайти її. 

Перемогу здобула команда, гравці якої зібрали по 10 різних цукерок. Не обійшлось і без кумедних ситуацій – хлопець забув забрати цукерку в одній із локацій і прийшов до фінішу лише з 9 цукерками. Врешті решт, завдяки взаємодопомозі перемогла дружба.


]]>
Wed, 24 Apr 2024 11:30:00 +0300
Освітній сервіс єДокумент в «Дії»: запитання та відповідіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69067/osvitniy-servis-jedokument-v-diji-zapitannya-ta-vidpovidi.html/news/69067/osvitniy-servis-jedokument-v-diji-zapitannya-ta-vidpovidi.htmlВ застосунку «Дія» запрацював новий сервіс єДокумент про освіту, який інтегрований з Реєстром документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

В застосунку «Дія» запрацював новий сервіс єДокумент про освіту, який інтегрований з Реєстром документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

Як це працює?

 • «Дія» відображає документи про освіту, інформація про які міститься в Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО;

 • документи про освіту, видані з 2000 року, відображаються в «Дії», крім деяких винятків;

 • для відображення документа необхідно, щоб РНОКПП користувача в «Дії» збігався з РНОКПП у даних документа про освіту в ЄДЕБО.

У громадян виникають питання щодо відображення освітніх документів. МОН спільно з Мінцифри та ДП «Інфоресурс» підготували відповіді на найпоширеніші з них.

Детальніше щодо сервісу на сайті ЄДЕБО.

]]>
Wed, 24 Apr 2024 09:50:00 +0300
Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69066/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti.html/news/69066/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti.htmlСтаном на 8:00 24.04.2024 м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,12 мкЗв/год с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,11 мкЗв/год с. Біленьке – 0,17 мкЗв/год В межах нормиСтаном на 8:00 24.04.2024

 • м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,12 мкЗв/год
 • с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,11 мкЗв/год
 • с. Біленьке – 0,17 мкЗв/год

В межах норми

]]>
Wed, 24 Apr 2024 09:15:00 +0300
Впродовж доби окупанти 428 разів ударили по Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69065/vprodovzh-dobi-okupanti-428-raziv-udarili-po-zaporizkiy-oblasti.html/news/69065/vprodovzh-dobi-okupanti-428-raziv-udarili-po-zaporizkiy-oblasti.htmlПід ворожим вогнем перебували 11 населених пунктів. Під ворожим вогнем перебували 11 населених пунктів.

 • 147 БпЛА різної модифікації атакували Гуляйполе, Левадне, Роботине, Малу Токмачку, Малинівку та Новоандріївку.
 • 6 обстрілів РСЗВ накрили Гуляйполе, Левадне та Роботине. 
 • 275 артобстрілів завдано по території Новояковлівки, Гуляйполя, Залізничного, Вербового, Малої Токмачки, Новоандріївки, Роботиного, Левадного, Малинівки, Малих Щербаків та П’ятихаток.

Надійшло 8 повідомлень про руйнування житла. Мирні жителі не постраждали.

]]>
Wed, 24 Apr 2024 08:00:00 +0300
Звернення Володимира Зеленського наприкінці 790-го дня війниhttp://www.zoda.gov.ua/news/69064/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-790-go-dnya-viyni.html/news/69064/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-790-go-dnya-viyni.htmlХочу подякувати за цей день усім, хто справді все робить заради того, щоб життя зберігалося.Хочу подякувати за цей день усім, хто справді все робить заради того, щоб життя зберігалося.

Дякую нашим воїнам, кожному й кожній, хто зараз на фронті, на бойових завданнях, на позиціях, на постах, усім, хто тренує наших воїнів, готує українські бригади. Дякую всім волонтерам, які підтримують наш захист, наші активні дії, усім нашим бойовим медикам, кожному лікарю, який рятує поранених. Дякую всім, хто впроваджує нові технології в українській армії, хто робить наші удари більш влучними та хто б’ється заради України саме так, як треба битися заради свого дому. Сьогодні говорив із Головкомом Сирським, зокрема про те, як посилити наших воїнів у ключових точках фронту. І особлива увага зараз – Донеччині. Вдячний усім, хто справді стійкий, хто своєю сміливістю допомагає воїнам на позиціях поруч.

Дякую кожному й кожній, хто працює на наших оборонних виробництвах – у сотнях компаній, які роблять усе, щоб сила нашої держави зростала. Українська артилерія, українські ракети, наші дрони, українська техніка, українська амуніція, українські системи РЕБ, український софт для оборони – дякую всім, чий внесок допомагає Україні битися. Це щонайменше 300 тисяч працівників і працівниць тільки на тих підприємствах, які безпосередньо належать до сфери ОПК. Дякую й кожній компанії, яка співпрацює з ними та допомагає. Дякую всім партнерам, які допомагають та реалізовують домовленості про спільні оборонні проєкти. Наше виробництво має щомісяця відчутніше доповнювати постачання зброї від партнерів, і саме таку мету ми ставимо: щомісяця – більше української зброї.

Сьогодні є також і вкрай потрібна хороша новина про військові пакети від партнерів – є новий пакет від Великої Британії. Пів мільярда фунтів. Деталі ми обговорили з Прем’єр-міністром Сунаком, і головне – вчасно поставити зброю в Україну. Ракети – саме такі, які потрібні. Бронетехніку, яку очікують на фронті. ППО. А також катери для захисту нашої економічної безпеки в Чорному морі. Дякую, Британіє!

Обговорили з Прем’єр-міністром Сунаком зараз також підготовку першого Глобального саміту миру. Важливо, щоб якнайбільше країн взяли участь. Саміт – Саміт миру – може й повинен довести, що не хтось один буде визначати, як жити всім іншим у світі, не чиясь дурна сила буде це визначати, а світова більшість – спільно, на основі міжнародного права, на основі Статуту ООН, на основі нашої Формули миру, яка повертає дієвість міжнародному праву. Я дякую кожному лідеру, усім політичним і громадським діячам, які допомагають нам з організацією першого саміту. Сьогодні провів кілька нарад щодо цього – я вдячний усій нашій команді, яка працює, щоб Формула миру була повністю реалізована. Відповідної нашої активності буде багато і найближчими днями та тижнями. Усі разом у світі маємо примусити Росію до миру.

Ще одне. Сьогодні російські терористи знову завдавали ударів по нашому життю. Одеса, міста й громади Дніпровщини, Донеччина, наша Костянтинівка, Харківщина, Миколаїв, Херсонщина… Щоразу є кому рятувати життя, ліквідовувати пожежі, розміновувати, допомагати нашим людям, нашим громадам – в усіх областях України, у кожному місті, в усіх районах, хоч би як близько це було до фронту чи кордону з Росією. Я дякую всьому колективу ДСНС України, усім працівникам Національної поліції, які дбають про людей, кожному й кожній, хто працює в бригадах екстреної медицини. Сьогодні свій професійний день відзначають українські психологи, я дякую всім, хто допомагає нашим людям долати всі емоційні та психологічні виклики цього часу війни. Дякую й усім, хто вже зараз відбудовує життя в Україні. Україна витримує удари терористів, бо завжди є кому стати опорою для життя. Ми цінуємо й кожну країну, яка допомагає нам у відбудові. Сьогодні мав нагоду подякувати Данії – з візитом в Україні був данський міністр підприємництва. Ми обговорили, зокрема, патронат Данії над нашою Миколаївською областю, спільні проєкти, які вже почали реалізовувати і які ще заплановані. Говорили й про спільну роботу для відновлення нашої енергетики, зруйнованої російськими ударами. Плідний візит, дякую за додаткову підтримку на 380 мільйонів євро.

Дякую всім, хто з Україною та в Україні! Дякую кожному й кожній, хто щодня додає сили українському захисту! Варто кожному зараз знайти свій спосіб бути частиною народу, який б’ється й обов’язково переможе.

]]>
Tue, 23 Apr 2024 20:40:00 +0300
Розбір завалів і демонтаж на ДніпроГЕС досі тривають, – Іван Федоровhttp://www.zoda.gov.ua/news/69063/rozbir-zavaliv-i-demontazh-na-dniproges-dosi-trivajut,--ivan-fedorov.html/news/69063/rozbir-zavaliv-i-demontazh-na-dniproges-dosi-trivajut,--ivan-fedorov.htmlПро ліквідацію ворожих обстрілів ДніпроГЕС в етері телемарафону «Єдині новини» розповів голова ЗОДА Іван Федоров.Про ліквідацію ворожих обстрілів ДніпроГЕС в етері телемарафону «Єдині новини» розповів голова ЗОДА Іван Федоров.

З початку року ворог скерував по ДніпроГЕС понад 20 ракет. Руйнування вкрай масштабні.

Наразі не говоримо про відновлення генерації електроенергії, а лише про логістику на дамбі. Оперативно запустили по одній смузі руху в обидві сторони.

«Укренерго» вже укладає угоди з підрядниками, які будуть проєктувати та здійснювати відновлення ГЕС.

Про «Укргідроенерго» займається залученням міжнародного фінансування для відбудови ДніпроГЕС.

– Зі свого боку ми максимально доводимо до наших міжнародних партнерів про пріоритетність відновлення ДніпроГЕС та необхідність допомоги, – зауважив голова ЗОДА Іван Федоров.

]]>
Tue, 23 Apr 2024 17:35:00 +0300
Європейський тиждень вакцинації: лікарі нагадують про важливість щеплень http://www.zoda.gov.ua/news/69061/jevropeyskiy-tizhden-vaktsinatsiji-likari-nagadujut-pro-vazhlivist-sheplen.html/news/69061/jevropeyskiy-tizhden-vaktsinatsiji-likari-nagadujut-pro-vazhlivist-sheplen.htmlВ Запорізькій області є всі вакцини для проведення щеплень. Вакцинація проводиться безплатно.

В Запорізькій області є всі вакцини для проведення щеплень. Вакцинація проводиться безплатно. Про це сьогодні під час брифінгу в медіацентрі при обласній військовій адміністрації повідомила Регіональна координаторка з питань вакцинації Марина Колерова. За її словами,  у нашому регіоні для проведення імунізації населення працює пересувний мобільний пункт вакцинації. З початку року завдяки роботі цього «вакцинобуса» вдалося щепити майже 2000 осіб.

Фахівці Запорізького центру контролю і профілактики хвороб запевнили, що всі вакцини доставляються до пунктів щеплення в спеціальних рефрижераторах з дотриманням вимог «холодового ланцюга»

Генеральний директор Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Тарас Тищенко наголосив на необхідності дотримання календаря щеплень для дітей та важливості вакцинації дорослих. Вакцинація не потребує додаткових обстежень, але попередньо все ж варто звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

– Особам старше 25 років кожні десять років потрібно ревакцинуватися від дифтерії, правця і кашлюка. Ці  щеплення рекомендовані й вагітним жінкам на 16-32 тижнях вагітності, – відзначив Тарас Тищенко.

Регіональний координатор з питань вакцинації Марина Колерова нагадала про важливість вакцинації від ковіду. З жовтня минулого року по теперішній час в Запорізькій області 21 людина померла від ускладнень, спричинених цією небезпечною хворобою. Тож лікарі-епідеміологи закликають запоріжців пройти повну вакцинацію від ковіду, що включає 2 первинні та 2 бустерні дози.

Наразі в Україні склалася небезпечна ситуація щодо кашлюка. За   останні два місяці цього року зафіксовано 500 випадків захворювання, що у 20 разів перевищує тогорічні показники цього ж періоду. Хвороба небезпечна, і може спричинити смерть дитини. Тож батькам слід подбати про вакцинацію дітей, яка виконується у віці 2, 4, 6 та 18 місяців, зауважила регіональна координаторка з питань вакцинації. 

Є прогалини в імунізації щодо кашлюку. Протягом 2022 року у зв’язку з воєнним станом ми бачимо дуже низькі показники охоплення щепленнями дітей. У 2023 році збільшилися ці показники. В нашій області вони дуже непогані, але це по основних вікових групах. Ті ж діти, які не були вакциновані своєчасно, так і залишилися нещепленими. Тому можливе  збільшення кількості випадків захворюваності на кашлюк, – прогнозує Марина Колерова.

24 квітня стартує Європейський тиждень імунізації.  Запорізький обласний центр контролю і профілактики хвороб вже розпочав інформаційну кампанію.

]]>
Tue, 23 Apr 2024 16:10:00 +0300
Робота для людей з інвалідністю: держава компенсує витрати на створення інклюзивних робочих місцьhttp://www.zoda.gov.ua/news/69057/robota-dlya-ljudey-z-invalidnistju-derzhava-kompensuje-vitrati-na-stvorennya-inkljuzivnih-robochih-mists.html/news/69057/robota-dlya-ljudey-z-invalidnistju-derzhava-kompensuje-vitrati-na-stvorennya-inkljuzivnih-robochih-mists.htmlПонад 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи, і одна з причин – відсутність належних умов праці.

Понад 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи, і одна з причин – відсутність належних умов праці. Але тепер у роботодавців є можливість змінити ситуацію та отримати компенсацію від держави за облаштування інклюзивних робочих місць.

У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець може отримати:

 • 106,5 тис. грн за працевлаштування та облаштування робочого місця особи з інвалідністю I групи;

 • до 71 тис. грн за працевлаштування та облаштування робочого місця особи з інвалідністю II групи.

Для отримання компенсації роботодавець має облаштувати робоче місце впродовж 90 днів з моменту працевлаштування людини з інвалідністю та подати заяву до центру зайнятості або через портал «Дія». 

Серед можливих варіантів облаштування робочого місця:

 • спеціалізовані меблі та фурнітура;

 • поручні;

 • офісні крісла;

 • компʼютери та ноутбуки з пристроями захисту очей;

 • телефони, навушники тощо.

Ця програма не лише сприяє працевлаштуванню людей з інвалідністю, а й інклюзивним змінам у суспільстві.

]]>
Tue, 23 Apr 2024 14:00:00 +0300
Уряд України надає грантову підтримку для розвитку агросекторуhttp://www.zoda.gov.ua/news/69055/uryad-ukrajini-nadaje-grantovu-pidtrimku-dlya-rozvitku-agrosektoru.html/news/69055/uryad-ukrajini-nadaje-grantovu-pidtrimku-dlya-rozvitku-agrosektoru.htmlУряд України продовжує надавати грантову підтримку для розвитку агросектору.

Уряд України продовжує надавати грантову підтримку для розвитку агросектору. Програма передбачає кошти на закупівлю матеріалів, обладнання, інструментів та інших  ресурсів для налагодження виробничих процесів. Розмір гранту може становити до 150 тис. грн.

Фінансується ініціатива «Екстренним проектом надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)» за підтримки Світового банку.

Грантова програма покликана підтримати малий та середній бізнес за такими напрямками:

 • Своя справа – створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства;

 • Свій сад – створення або розвиток садівничих, ягідних або виноградарських господарств;

 • Своя теплиця – створення або розвиток тепличних господарств.

Фінансування агровиробників за урядовою програмою триватиме протягом 2024-2025 років. Заявку на грант можна подати онлайн через портал «Дія».


 

 

]]>
Tue, 23 Apr 2024 12:30:00 +0300
Запальний черліденг: запорізькі дівчата відточують свою майстерністьhttp://www.zoda.gov.ua/news/69054/zapalniy-cherlideng-zaporizki-divchata-vidtochujut-svoju-maysternist.html/news/69054/zapalniy-cherlideng-zaporizki-divchata-vidtochujut-svoju-maysternist.htmlУчениці однієї з запорізьких гімназій удосконалюють свої навички напередодні змагань з черліденгу в проєкті «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги».

Учениці однієї з запорізьких гімназій удосконалюють свої навички напередодні змагань з черліденгу в проєкті «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги».

Керівниця гуртка «Фітнес-Бета» Тетяна Белькова розповіла, що учасниці команди дуже зацікавились проєктом, адже заняття не тільки сприяють фізичному розвитку, а й дозволяють знаходити нових друзів.

 • Я займаюсь черліденгом вже півроку і мені дуже подобається, адже це можливість вивчати нові танці. Також це корисно для здоров’я, - розповіла капітан команди Аліса Ніколаєва.

Наймолодша учасниця поділилась, що їй подобається відвідувати тренування, адже цей вид спорту дуже енергійний. Вона прийшла на заняття завдяки своїй подружці, а побачивши драйвовість черліденгу вирішила долучитись до команди. Звичайно, малеча легко заводить нові знайомства, тому дівчата вже стали найкращими подругами.

Дівчина докладає максимум зусиль, щоб її команда перемогла в регіональному етапі та представляла область на всеукраїнському рівні.


]]>
Tue, 23 Apr 2024 11:00:00 +0300
Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69053/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti.html/news/69053/radiatsiyniy-fon-v-kontrolnih-tochkah-zaporizkoji-oblasti.htmlСтаном на 8:00 23.04.2024 м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,14 мкЗв/год с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,12 мкЗв/год с. Біленьке – 0,16 мкЗв/год В межах нормиСтаном на 8:00 23.04.2024

 • м. Запоріжжя (лівий берег) – 0,14 мкЗв/год
 • с. Мар'ївка (Біленьківська ТГ) – 0,12 мкЗв/год
 • с. Біленьке – 0,16 мкЗв/год

В межах норми

]]>
Tue, 23 Apr 2024 09:15:00 +0300
Впродовж доби окупанти 514 разів ударили по Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/69052/vprodovzh-dobi-okupanti-514-raziv-udarili-po-zaporizkiy-oblasti.html/news/69052/vprodovzh-dobi-okupanti-514-raziv-udarili-po-zaporizkiy-oblasti.htmlПід ворожим вогнем перебували 6 населених пунктів. Під ворожим вогнем перебували 6 населених пунктів. 

 • Ворог завдав авіаційні удари по Роботиному та Малій Токмачці.
 • 182 БпЛА різної модифікації атакували Гуляйполе, Левадне, Роботине, Малу Токмачку, Малинівку та Новоандріївку.
 • 13 обстрілів РСЗВ накрили Гуляйполе, Левадне та Роботине.
 • 317 артобстрілів завдано по території Гуляйполя, Малої Токмачки, Новоандріївки, Роботиного, Левадного та Малинівки.

Надійшло 5 повідомлень про руйнування житла. Мирні жителі не постраждали.

]]>
Tue, 23 Apr 2024 08:00:00 +0300
Звернення Володимира Зеленського наприкінці 789-го дня війниhttp://www.zoda.gov.ua/news/69051/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-789-go-dnya-viyni.html/news/69051/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-789-go-dnya-viyni.htmlСьогодні був дуже довгий день, більшість часу – саме військовим питанням.Сьогодні був дуже довгий день, більшість часу – саме військовим питанням.

Провів Ставку. Зокрема, були доповіді щодо роботи нашого ОПК – довгострокових контрактів, які вже є та вже працюють і які ще потребують окремої уваги, більшої уваги. Кожен в уряді України, в наших Силах оборони чітко розуміє поставлені завдання. Звичайно, була доповідь Головкома щодо ситуації на фронті. Була ще окрема військова доповідь сьогодні після Ставки. Щойно доповідав також керівник ГУР. Очевидно, що зараз увесь наш потенціал має працювати навіть більше, ніж на сто відсотків, щоб втримати ситуацію й повернути Україні ініціативу. Тим більше, що зараз нарешті ми маємо позитивний рух щодо американської допомоги й працюємо над тим, щоб український потенціал був підтриманий саме такою зброєю, яка необхідна нашим воїнам. Необхідна не тільки, щоб вистояти, а й щоб діяти – діяти заради українських цілей, активно – заради захисту наших людей. Сьогодні я говорив саме про це з Президентом Байденом.

Я вдячний пану Президенту, його команді, усім у Конгресі Сполучених Штатів, персонально пану спікеру Джонсону - усім, хто підтримує активний захист свободи, – я вдячний за рішення на користь нашого захисту від російського терору й на користь нашої можливості завершити війну справедливо – справжнім миром для всіх українців.

Якраз перед початком розмови з Президентом Байденом російські терористи знову вдарили по Харкову – по телевежі. Очевидне залякування, щоб терор був помітний усьому місту і щоб спробувати обмежити Харків у зв’язку та доступі до інформації. Зараз триває робота над відновленням сигналу. І так само, як і Харків, різні міста й громади потребують захисту – потребують «петріотів». І водночас потрібно завдавати максимальних уражень усьому, що Росія використовує як базу для терору й для своєї воєнної логістики. Я вдячний усім у світі, хто готовий нам із цим допомагати, і ми працюємо з нашими американськими партнерами заради збільшення наших можливостей. Чотири пріоритети, вони ключові: захист неба, сучасна артилерія, далекобійність і щоб пакети американської підтримки прибули якнайшвидше. А сьогоднішній результат – у домовленостях про «атакамси» для України всі крапки розставлені. Дякую, пане Президенте! Дякую, Конгресе! Дякую, Америко!

Дуже важливо й те, що наші команди – України та Сполучених Штатів – почали роботу над двосторонньою безпековою угодою. Можемо зробити так, щоб наша угода стала справді взірцевою та принесла не лише більше безпеки нашим народам, а й допомогла всій європейській історії рухатися правильно й тільки мирно.

Сьогодні ж зустрівся із делегацією конгресменів, які відвідують Україну. Члени Палати представників, обидві партії. Ми обговорили, як саме можемо зробити цей рік результативним для України та всієї коаліції – коаліції захисників міжнародного порядку. І з конгресменами, і з Президентом Байденом сьогодні говорили також про підготовку першого Глобального саміту миру. Для всіх нас однаково важливо, щоб формат саміту миру й Формула миру стали історією успіху для України та світової більшості, для всіх, хто прагне жити за правилами міжнародного права й мирно.

Дякую! Дякую кожному й кожній, хто допомагає нам в Україні долати російський терор! Дякую всім, хто захищає життя та воює проти російського окупанта. Сьогодні я хочу особливо відзначити результати 35-ї окремої бригади морської піхоти, яка діє на Придніпровському напрямку, а також 58-му окрему мотопіхотну та 72-гу окрему механізовану бригади, які воюють на Донеччині. Дякую вам, воїни! Дякую всім, хто з Україною!

Слава Україні!


]]>
Mon, 22 Apr 2024 22:50:00 +0300
«До нас приїжджають діти з сусідньої області, адже в нас є укриття, а значить – можливість навчатися офлайн», – директорка однієї зі шкіл Запорізького районуhttp://www.zoda.gov.ua/news/69050/do-nas-prijizhdzhajut-diti-z-susidnoji-oblasti,-adzhe-v-nas-je-ukrittya,-a-znachit--mozhlivist-navchatisya-oflayn,---direktorka-odnijeji-zi-shkil-zaporizkogo-rayonu.html/news/69050/do-nas-prijizhdzhajut-diti-z-susidnoji-oblasti,-adzhe-v-nas-je-ukrittya,-a-znachit--mozhlivist-navchatisya-oflayn,---direktorka-odnijeji-zi-shkil-zaporizkogo-rayonu.htmlДіти з 11 населених пунктів Запорізької області, а також однієї з сусідніх областей, отримали можливість безпечно навчатися офлайн у Павлівській громаді Запорізького району. Місцева школа перейшла на змішаний формат навчання.

Діти з 11 населених пунктів Запорізької області, а також однієї з сусідніх областей, отримали можливість безпечно навчатися офлайн у Павлівській громаді Запорізького району. Місцева школа перейшла на змішаний формат навчання. 

 • В нашій школі навчаються 174 учні, 19 з яких приїжджають з сусідньої області. Це пов'язано з тим, що в нас є укриття, а значить – можливість безпечно навчатися офлайн, – зазначає директорка навчального закладу Олена Сергіївна.

За словами директорки школи, кількість охочих відвідувати навчальні заклади щоденно зростає. Все більше батьків дають згоду на офлайн-навчання, адже на власному досвіді помічають: рівень знань значно підвищується, діти стають більш допитливими, а матеріал засвоюється краще.

 • Дитині подобається ходити до школи. Насамперед, це очне спілкування з дітьми та соціалізація. Звичайно, рівень знань покращився, – ділиться мати одного з учнів Алла Вікторівна.

Задля розширення освітнього простору розглядається і більш амбітний проєкт – будівництво в регіоні підземних шкіл. Про це під час робочої поїздки до Павлівської громади повідомив голова Запорізької облдержадміністрації Іван Федоров.

 • Ми маємо створити освітній острівок – підземну школу, в яку приїжджатимуть діти з різних населених пунктів. Вона працюватиме у дві зміни, аби найбільш ефективно використовувати ту інфраструктуру, яку ми побудуємо. Ми маємо подумати про автобуси, та, звичайно, про дороги та сполучення, – зазначив Іван Федоров.

Сьогодні у змішаному форматі працює 51 навчальний заклад регіону, 24 з яких – на території Запоріжжя. А це вже майже 10 тисяч дітей Запорізької області, які мають змогу повноцінного навчання та комунікації з однолітками. В планах обласної влади – до 1 вересня – забезпечити можливість офлайн-навчання ще для 50 тисяч школярів.


]]>
Mon, 22 Apr 2024 18:32:00 +0300
Понад 10500 ноутбуків отримали школярі Запорізької області від ЮНІСЕФhttp://www.zoda.gov.ua/news/69049/ponad-10500-noutbukiv-otrimali-shkolyari-zaporizkoji-oblasti-vid-junisef.html/news/69049/ponad-10500-noutbukiv-otrimali-shkolyari-zaporizkoji-oblasti-vid-junisef.htmlНові гаджети керівники освітніх закладів передадуть дітям-переселенцям, дітям з інвалідністю, дітям з малозабезпечених сімей або позбавленим батьківського піклування та дітям інших вразливих категорій.Проєкт втілюється разом з Міністерством освіти і науки України.

Нові гаджети керівники освітніх закладів передадуть дітям-переселенцям, дітям з інвалідністю, дітям з малозабезпечених сімей або позбавленим батьківського піклування та дітям інших вразливих категорій.

Обладнання закуплене та доставлене за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE) та Європейського Союзу.

– Наші діти мають право на якісну освіту. Вдячний ЮНІСЕФ за підтримку навчального процесу в нашому прифронтовому регіоні у всіх форматах, – зазначив голова ЗОДА Іван Федоров.

]]>
Mon, 22 Apr 2024 17:19:00 +0300
Понад 200 коптерів та іншої техніки передали військовим на Запорізькому напрямкуhttp://www.zoda.gov.ua/news/69048/ponad-200-kopteriv-ta-inshoji-tehniki-peredali-viyskovim-na-zaporizkomu-napryamku.html/news/69048/ponad-200-kopteriv-ta-inshoji-tehniki-peredali-viyskovim-na-zaporizkomu-napryamku.htmlFPV-дрони, квадрокоптери Mavic 3 різних модифікацій, антидронові рушниці, ретранслятори та підсилювачі сигналу – топ-помічники у боротьбі з ворогом.FPV-дрони, квадрокоптери Mavic 3 різних модифікацій, антидронові рушниці, ретранслятори та підсилювачі сигналу – топ-помічники у боротьбі з ворогом.

На Запорізькому напрямку боронять рідну землю захисники з різних міст України – в тому числі,  з тимчасово окупованих. Командир однієї з бригад, якій передали допомогу – з Мелітополя.

– Спілкуємось з нашими захисниками, питаємо про актуальні потреби. Враховуємо особистий досвід військових «на нулі» – з чим їм доводиться боротися, які прилади та зброю використовує ворог, як модифікує техніку. Аналізуємо, робимо висновки, знаходимо технічні рішення для потужнішого спротиву, – зазначає голова ЗОДА Іван Федоров.

Вже готуємо наступну партію необхідної техніки.

Допомагаємо військовим – наближаємо перемогу!

]]>
Mon, 22 Apr 2024 15:41:00 +0300