Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Sat, 28 Nov 2020 02:39:37 +0200«Почати бізнес. Креативна індустрія» – новий серіал на платформі Дія.Бізнесhttp://www.zoda.gov.ua/news/53068/pochati-biznes.-kreativna-industriya--noviy-serial-na-platformi-diya.biznes.html/news/53068/pochati-biznes.-kreativna-industriya--noviy-serial-na-platformi-diya.biznes.htmlКожен освітній серіал Дія.Бізнес містить готовий інструментарій та практичні поради для підприємців

Міністерство цифрової трансформації України та Програма ООН із відновлення та розбудови миру презентують новий освітній серіал «Почати бізнес. Креативна індустрія». Він доступний для всіх охочих у безкоштовній Національній онлайн-школі для підприємців на платформі Дія.Бізнес та на сайті Почати Бізнес.

Серіал допоможе представникам креативних індустрій розібратись із тим, як розпочати бізнес у сфері онлайн-освіти без інвестицій, чому варто приділяти достатньо уваги тестуванню та гіпотезам, навіщо робити відбір клієнтів та як працювати з негативними відгуками.

Освітній серіал «Почати бізнес. Креативна індустрія» охоплює теми:

 1. Старт бізнесу. Як перетворити те, що ти вмієш найкраще, на бізнес.

 2. Реклама та репутація. Як побудувати ефективну роботу освітньої платформи та сформувати власну репутацію.

 3. Кризовий менеджмент. Як подолати кризу та форс-мажорні обставини.

 4. Масштабування власної справи.

 5. Внутрішній менеджмент. Робота з командою: атмосфера в колективі, умотивованість та мотивація.

Серіал розроблено у співпраці з Projector – це освітня платформа, що допомагає професіоналам різного рівня і спеціалізації розвивати системні та точкові навички в дизайні інтерфейсів, графічному дизайні, розробці, фронт-енді, проджект-менеджменті, інтернет-маркетингу, англійській мові тощо. Проєкт існує вже 5 років.

На виробництво серіалу не витрачалися кошти державного бюджету. Його було розроблено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Польщі.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Fri, 27 Nov 2020 16:15:00 +0200
Запорізькі легкоатлети повернулись до тренувань у найкращому легкоатлетичному манежі Україниhttp://www.zoda.gov.ua/news/53069/zaporizki-legkoatleti-povernulis-do-trenuvan-u-naykrashomu-legkoatletichnomu-manezhi-ukrajini.html/news/53069/zaporizki-legkoatleti-povernulis-do-trenuvan-u-naykrashomu-legkoatletichnomu-manezhi-ukrajini.htmlКерівництвом ЗОДА було прийнято рішення відшукати кошти в обласному бюджеті та компенсувати витрати на придбання абонементів для спортсменів

У 2019 році  федерації легкої атлетики Запорізької області вдалося досягти домовленостей про співпрацю з національною мережею фітнес-клубів «Sport – Life». Меморандум дозволив Запорізьким легкоатлетам тренуватися в найкращому легкоатлетичному манежі України на безкоштовній основі.

Проте, у цьому році коронавірус суттєво змінив економічну ситуацію для кожного з нас і суспільства  в цілому, тому питання щодо тренування запорізьких легкоатлетів в манежі на безкоштовній основі не могло розглядатися взагалі. Завдяки неодноразово проведеним переговорам президентом федерації легкої атлетики Запорізької області Михайлом Букреєвим з керівництвом  мережі фітнес-клубів «Sport-Life» в м. Запоріжжі, ТОВ «Макро Спорт Сіті»  в особі директора Валерія Пастушенка було підготовлено спеціальну пропозицію на клубні картки «Sport-Life» для членів ФЛАЗО - 50% знижки від базової вартості абонементу.

На цьому етапі постало питання - де взяти кошти? Не роздумуючи, керівництвом Запорізької обласної державної адміністрації одразу було прийнято рішення відшукати кошти в обласному бюджеті та компенсувати витрати на придбання абонементів для спортсменів. Завдяки підтримці та участі заступника голови облдержадміністрації (стажування) Олександра Свистуна  25 листопада всі спортсмени-легкоатлети в кількості 160 осіб (КЗ ЗОШВСМ, КЗ «ОСДЮСШОР з легкої атлетики «Металург», КЗ «ОКДЮСШ «Спартак» та КЗ ЗСЗШІСП») приступили до тренувань в манежі спортивного комплексу «Sport-Life».

Спортсмени та тренери надзвичайно вдячні за можливість повноцінних тренувань та дякують усім причетним до цієї події.

Легка атлетика – один з найуспішніших видів спорту в Запорізькій області за кількістю чемпіонів Олімпійських ігор (Тетяна Самойленко та Тетяна Пророченко), медалістів (Олеся Повх та Марія Ремень), учасників, призерів чемпіонатів світу, Європи. Саме тому легка атлетика визнана пріоритетним видом спорту як в Україні так і в Запорізькій області. На теперішній час наша спортсменка Катерина Климюк (біг на 400м) вже виборола ліцензію з легкої атлетики, яка є квитком на найближчі Літні Олімпійські ігри.

 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 27 Nov 2020 15:30:00 +0200
Недотримання карантинних вимог призвело до збільшення летальних випадків від COVID-19http://www.zoda.gov.ua/news/53067/nedotrimannya-karantinnih-vimog-prizvelo-do-zbilshennya-letalnih-vipadkiv-vid-COVID-19.html/news/53067/nedotrimannya-karantinnih-vimog-prizvelo-do-zbilshennya-letalnih-vipadkiv-vid-COVID-19.htmlКерівник обласного бюро судмедекспертизи Анатолій Куртєв розповів, як саме проводяться судмедекспертизи в умовах пандемії та спростував фейки, що з'явились в медійному просторі

Сьогодні відбувся прес-брифінг начальника КУ «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи» Анатолія Куртєва. Керівник установи розповів про специфіку роботи бюро в період пандемії ковіду, яка процедура проведення патологоанатомічного розслідування померлого від ковіду.

Бюро судово-медичної експертизи з 1 квітня 2020 року було оптимізовано і до нього приєднали  патологоанатомічне бюро. З того ж часу база на вул. Оптимістичній,1 є опорною для роботи з померлими від коронавірусної хвороби в м. Запоріжжі і Запорізькій області.

Рішення про створення єдиного центру по роботі з померлими від COVID-19 було обумовлено необхідністю дотримання санітарно-епідеміологічних правил, щоб не розповсюджувати вірус по інших закладах області.

Як зазначив Анатолій Куртєв, нині заклад потребує додаткових приміщень для роботи через різке зростання захворюваності на ковід та збільшення кількості летальних випадків.

 • З 1 квітня до 1 вересня нашими співробітниками було проведено 7 судово-медичних досліджень та 15 – патологоанатомічних. Нині ситуація значно змінилася. Тільки за жовтень було проведено 39 судово-медичних та 112 патологоанатомічних розслідувань. За листопад проведено 73 судмедекспертизи та 149 патологоанатомічних досліджень. І місяць ще не завершився! Тільки за вчора ми мали +15 нових летальних випадків, – повідомив Анатолій Куртєв.

Він також додав, що приміщення бюро не розраховані на таку кількість померлих, а мають забезпечувати потреби тільки однієї міської лікарні. Через зростання кількості летальних випадків та брак приміщень співробітники змушені працювати в посиленому режимі.

 • Іноді ми маємо факт перевантаження бази. Але це лише поодинокі випадки, які ми намагаємося вирішити якомога скоріше, – прокоментував керівник обласного бюро.

Анатолій Куртєв також зазначив, що вже знайдено нове приміщення, планується його реконструкція.

На сьогодні сформовано три патологоанатомічні бригади, які працюють в умовах коронавірусної інфекції і три судово-медичні бригади. Працюють у дві зміни. Бригада складається із лікаря, фельдшера та молодшого медичного працівника. До останнього часу співробітники мали два вихідні, але через зростання кількості летальних випадків від коронавірусу є тільки один вихідний – неділя. Однак, навіть у вихідні дні на місці є черговий. Тіло померлого приймають і розміщують у залі чистої зони, потім його переміщують в зону інфекційного дослідження. 

 • Усі працівники дотримуються протиепідемічних норм. Вони забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфекційними засобами. Також на сьогодні ми вже підготували документи на закупівлю нових засобів захисту. Нині маємо запас на місяць вперед у повному обсязі – зазначив Анатолій Куртєв.

Крім того, Анатолій Куртєв розповів про саму процедуру проведення судмедекспертизи і патологоанатомічного розслідування.

 • Померлих із лікарні привозить спеціальна бригада. Якщо летальний випадок стався вдома, то ми співпрацюємо із СКП «Ритуал». Однією з обов’язкових умов, яку ми поставили усім, є перевезення тіла померлого у спеціальному, закритому пластиковому пакеті, як того вимагає постанова головного санітарного лікаря. Після проведення експертизи тіла померлих знову поміщають до спеціального пакету та передають ритуальній службі, – підкреслив керівник обласного бюро судмедекспертизи.

Як зазначив Анатолій Куртєв, іноді родичі померлого не розуміють значення дотримання протиепідемічних вимог та самовільно порушують правила транспортування і поховання.

 • Ми попереджаємо працівників ритуальної служби та родичів, що процедура поховання має проходити у закритій труні, але, на жаль, нас не завжди чують. Люди самостійно відкривають пакети та проводять обряди, наражаючи всіх присутніх на небезпеку, - додав Анатолій Куртєв.

Наприкінці зустрічі з пресою керівник обласного бюро судмедекспертизи звернувся до всіх жителів області:

 • Зростання кількості летальних випадків – це наслідок недотримання населенням карантинних вимог. Тому бережіть себе та своїх близьких. Виконуйте всі протиепідемічні вимоги! Носіть маску та дотримуйтесь соціальної дистанції. 

Довідково.

За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 27 листопада у Запорізькій області зареєстровано 28 229  лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 1003 нові випадки захворювання. На сьогодні в області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 4789 осіб. На жаль, на сьогодні у Запорізькій області зафіксовано 292 летальні випадки від COVID-19. За останню добу було зареєстровано 10 нових смертей.  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Fri, 27 Nov 2020 14:41:00 +0200
У Запоріжжі вандали пошкодили меморіальну дошку дітям, що загинули в роки Голодоморуhttp://www.zoda.gov.ua/news/53066/u-zaporizhzhi-vandali-poshkodili-memorialnu-doshku-dityam,-sho-zaginuli-v-roki-golodomoru.html/news/53066/u-zaporizhzhi-vandali-poshkodili-memorialnu-doshku-dityam,-sho-zaginuli-v-roki-golodomoru.htmlНа будинку за адресою вул. Олександрівська, 7 знищено пам’ятні дошки в пам'ять про дітей, замордованих штучним голодом

Напередодні Дня пам'яті жертв голодоморів -  щорічного національного пам'ятного дня в Україні, що відзначається у четверту суботу листопада, у Запоріжжі було здійснено кричущий акт вандалізму. На будинку за адресою вул. Олександрівська, 7 знищено й спаплюжено пам’ятні дошки в пам'ять про  дітей, замордованих штучним голодом.

У цьому будинку, зведеному у ХІХ сторіччі, з кінця 1920-х років діяв будинок немовляти. За даними запорізьких істориків, цифра померлих в цьому закладі дітей з листопада 1932-го до грудня 1933 року – 788. Це маленькі діти віком від одного дня до 8 років.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко висловив обурення з приводу цієї ганебної події.

 • Безкарність породжує хаос! Провокатори знищили пам'ятні дошки, які ми встановили в пам'ять про  дітей, замордованих голодом. Голодом, що штучно організували комуністи, знищуючи українську націю! Нелюди, що це зробили, мають бути покарані! Загибель людей від голоду у 1930-і роки – це злочин без строку давності, який ми не маємо права забути, - наголосив Владислав Мороко.

У відділі комунікацій головного управління Національної поліції у Запорізькій області повідомили, що інформація за фактом події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Працівники поліції оглядають місце події і навколишньої території, а також проводять інші необхідні слідчі дії й готуються відкрити провадження.

Пам’ять жертв голодоморів в Україні вшановують щороку в четверту суботу листопада. 28 листопада жертв Голодомору згадають у церквах, о 16.00 годині традиційно відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні за традицією проходитиме акція «Запали свічку», в якій можна взяти участь, поставивши свічку вдома на підвіконні.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 27 Nov 2020 13:50:00 +0200
У Запорізькій області триває акція «Нагодуй птахів взимку»http://www.zoda.gov.ua/news/53040/u-zaporizkiy-oblasti-trivaje-aktsiya-nagoduy-ptahiv-vzimku.html/news/53040/u-zaporizkiy-oblasti-trivaje-aktsiya-nagoduy-ptahiv-vzimku.htmlДолучитись до акції може кожен охочий

На території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Старобердянський» в період весняної та осінньої міграції орнітологами регіструється до 80 видів птахів.

Як розповіли у Запорізькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства, деякі з них постійно живуть у нашій області, а деяким доводиться долати тисячі кілометрів на шляху до нас. Тому Мелітопольське лісове господарство спільно з Терпінівською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом провела  акцію  "Нагодуй птахів взимку". 

Головна мета акції - підтримка зимуючих птахів на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Старобердянський», створення "пташиних столових", пропагування еколого-натуралістичного виховання, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, формування в учнів поваги до птахів і навколишнього середовища.

Розпочалася акція із лекції працівників державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство», на якій працівники лісової охорони розповіли учням, як з підручних матеріалів можна зробити годівницю для птахів і чим їх підгодовувати. Потім учні разом зі старшими кураторами на свіжому повітрі розпочали свою екологічну акцію зі виготовлення та розвішування «пташиних їдалень».

Також Мелітопольським лісовим господарством заплановано до кінця року сумісно з учнівськими лісництвами «Паросток» та «Лісовичок» провести акцію "Нагодуй птахів взимку".

Долучитись до акції може кожен охочий.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Fri, 27 Nov 2020 12:30:00 +0200
Марафон здорових звичок: запоріжцям пропонують ходити сходамиhttp://www.zoda.gov.ua/news/53039/marafon-zdorovih-zvichok-zaporizhtsyam-proponujut-hoditi-shodami.html/news/53039/marafon-zdorovih-zvichok-zaporizhtsyam-proponujut-hoditi-shodami.htmlНе кожен готовий відмовитися від користуванням ліфтом, проте ходити сходами – корисна фізична вправа

В Україні стартує марафон здорових звичок для українців під такими хештегами #ЗдороваУкраїна #ЖивуЗдорово.

Це спільна ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я.

Для українців підготовлена ще одна корисна порада на кожен день:

«Усі ми, люди з багатоповерхових будинків, звикли, що є ліфт. Звикли часом настільки, що коли ліфт не працює, не кожен з легкістю знайде сходи у своєму під'їзді.

А як щодо того, аби спускатися і підніматися сходами бодай один раз щодня? Це шалено корисна фізична вправа. Вона не потребує жодного обладнання, але витрачає в 8-10 разів більше вашої енергії порівняно з людиною у стані спокою.

Що вам дасть звичка ходити сходами, окрім шанобливих поглядів сусідів?

Змусить ваш організм виділяти більше ендорфінів, тому не дивуйтеся гарному самопочуттю та настрою;

Зробить ваше серце здоровішим, оскільки знижує артеріальний тиск та рівень цукру в крові;

Зміцнить м’язи, адже при сходженні сходами ви відштовхуєтеся всім тілом і особливо зміцнюєте свої ікра, стегна й навіть м'язи живота;

Зробить вас більш витривалими (чим вищий ваш поверх, тим краще кардіо).

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує всім дорослим рухатися активно не менше 30 хвилин на день. Чом би не включити прогулянку сходами у щоденну 30-хвилинку?».

Долучайся до марафону здорових звичок #ЗдороваУкраїна і роби разом із нами щодня маленькі кроки для свого здоров'я.

 

За матеріалами Центру громадського здоров’я України

]]>
Fri, 27 Nov 2020 11:15:00 +0200
Уряд розробив програми підтримки людей і бізнесу у разі посилення карантинуhttp://www.zoda.gov.ua/news/53038/uryad-rozrobiv-programi-pidtrimki-ljudey-i-biznesu-u-razi-posilennya-karantinu.html/news/53038/uryad-rozrobiv-programi-pidtrimki-ljudey-i-biznesu-u-razi-posilennya-karantinu.htmlЗгідно з розрахунками, програмою, у разі посилення карантину, зможуть скористатися понад мільйон українців

Уряд за ініціативи Президента України Володимира Зеленського вже розробив програми підтримки людей і бізнесу та готовий до роботи з Парламентом, щоб вони запрацювали повною мірою. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України.

Глава Уряду підкреслив, що в разі запровадження посиленого карантину підтримка людей та бізнесу — необхідний крок, до якого всі гілки влади мають підійти з почуттям максимальної відповідальності.

 • Що саме пропонується в цих програмах підтримки? Перше — це допомога фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, чия сфера діяльності може потрапити під закриття через можливі карантинні обмеження. Працівники та ФОПи зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн, — зазначив Денис Шмигаль.

Як зауважив Прем’єр-міністр, згідно з розрахунками, програмою у разі посилення карантину зможуть скористатися понад мільйон українців, а загальний обсяг видатків за цим напрямком становитиме 10 млрд грн.

 • Якщо через загострення ситуації з пандемією будуть запроваджені посилені заходи, то запланована також програма збереження робочих місць.  Роботодавці  зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено або буде скорочено внаслідок впровадження таких заходів, — повідомив очільник Уряду.

Також Денис Шмигаль зазначив, що підприємства, які зупиняють роботу в разі впровадження жорсткого карантину, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників.

 • Для близько 120 тисяч юридичних осіб буде закладено майже 1,5 млрд грн. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, на час таких карантинних обмежень будуть звільнені майже 200 тисяч фізичних осіб-підприємців першої групи, — підкреслив Прем’єр-міністр та додав, що всі ці програми будуть спрямовані на розгляд у Верховну Раду.

Крім того, Уряд під час засідання ухвалив рішення про запровадження додаткових інструментів підтримки людей та бізнесу, які діяли під час карантину навесні.

 • Сьогодні ми ухвалюємо рішення про продовження виплат на дітей ФОПам, які вимушені обмежити свою роботу через карантин. Тобто, коли в родині підприємця є діти віком до 10 років, держава буде допомагати з їх забезпеченням. Приблизно 2 тисячі гривень на кожну дитину буде виплачено, — наголосив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду додав, що всі заявки, які були подані у травні-серпні за цією програмою, будуть продовжені автоматично. А загальне фінансування для українських родин за цією програмою до кінця року складе майже 1 млрд грн.

Також Кабінет Міністрів підтримав рішення щодо надання державних гарантій на портфельній основі за кредитами для малого та середнього бізнесу. Як зазначив Прем’єр-міністр, ідеться про додаткові 5 млрд грн, які будуть спрямовані на здешевлення позик для більшої кількості підприємств.

 • Пропонується, щоб держава гарантувала до 80% тіла кредиту, який підприємець бере у банку. Це так само має сприяти більш доступному кредитуванню. Строк таких гарантій може бути від 1 до 10 років. Тобто, ми виконуємо обіцянку про те, що малий та середній бізнес в Україні отримає доступ до «дешевих грошей», — зазначив Денис Шмигаль.


За матеріалами Урядового порталу


]]>
Fri, 27 Nov 2020 10:00:00 +0200
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/53037/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html/news/53037/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html

Оновлення: 27.11.2020 08:40 

За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 27 листопада у Запорізькій області зареєстровано 28 229  лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 1003 нові випадки захворювання. 

Випадки захворювання виявлені: 

·         м. Запоріжжя – 13 579

·         м. Бердянськ – 2068

·         м. Мелітополь –  2335

·         м. Енергодар –  2196

·         Бердянський р-н – 181

·         Більмацький р-н – 261

·         Василівський р-н – 407

·         Веселівський р-н – 356

·         Великобілозерський р-н – 62

·         Вільнянський р-н – 732

·         Гуляйпільський р-н – 173           

·         Запорізький р-н  – 925

·         К-Дніпровський р-н – 333

·         Мелітопольський р-н – 468

·         Михайлівський р-н – 249

·         Новомиколаївський  р-н – 194

·         Оріхівський р-н –  995

·         Пологівський р-н – 1099

·         Приазовський р-н – 307

·         Приморський район – 126

·         Розівський р-н – 64

·         Токмацький р-н – 827

·         Чернігівський р-н – 169

·         Якимівський р-н – 123.

Продовжує лікуватись 23 145 хворих. Госпіталізовано 1528 осіб, амбулаторно лікується 21 617 хворих на коронавірусну інфекцію. 

Щодо причин захворювання на COVID-19 у пацієнтів області, епідеміологи повідомляють: усі перші випадки були привезені з-за кордону, після чого захворювання поширилось на контактних осіб. Причина окремих випадків ще встановлюється.

На сьогодні в області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 4789 осіб. Одужало за минулу добу 204 особи.

На жаль, на сьогодні у Запорізькій області зафіксовано 292 летальні випадки від COVID-19 у жителів Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Запоріжжя, Більмацького, Запорізького, Якимівського, Розівського, Токмацького, Веселівського, Новомиколаївського, Василівського, Вільнянського, Чернігівського, Михайлівського, Пологівського, Оріхівського, Приазовського та Мелітопольського районів. За добу зареєстровано 10 летальних випадків.

Медики наголошують, якщо у вас симптоми: кашель, підвищена температура, утруднене дихання, протягом 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19, невідкладно зверніться до сімейного лікаря.

Довідково.

Канали комунікації Центру: zoda.gov.ua, facebook.com/zoda.gov.ua, youtube-канал «Запорізька обласна державна адміністрація» і t.me/zoda_gov_ua. Також інформація розміщуватиметься на особистих сторінках у мережі facebook Віталія Боговіна, Романа Терехова та Олени Теряєвої.  Сторінка центру STOPCOVID19 у мережі facebook і telegram-канал.

Також кожен зможе звернутися на «гарячу лінію» STOPCOVID19 у Запорізькій області:

15-45 - цілодобова урядова лінія

0 800 503 508 - гаряча лінія Запорізького обласного контактного центру 

707-26-81 - цілодобова лінія лабораторного центру   

0-800-60-20-19 - цілодобовий всеукраїнський контакт-центр МОЗ з протидії поширенню COVID-19.        

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 27 Nov 2020 08:50:00 +0200
В Україні зафіксовано 693 407 підтверджених випадків COVID-19http://www.zoda.gov.ua/news/53036/v-ukrajini-zafiksovano-693-407-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.html/news/53036/v-ukrajini-zafiksovano-693-407-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.htmlЗа минулу добу зафіксовано 16 218 нових випадків хвороби

За весь час пандемії в Україні: захворіло – 693 407 осіб; одужало – 326 238 осіб; летальних випадків – 11 909; проведено ПЛР-тестувань – 4 419 791.

За минулу добу в Україні зафіксовано 16 218 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 666 дітей та 655 медпрацівників.

Також за минулу добу госпіталізовано – 2 069 осіб; летальних випадків – 192; одужало – 8 843 особи; здійснено тестувань за добу – 72 789 (зокрема, методом ПЛР – 46 005, методом ІФА – 26 784).

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (1 773), м. Київ (1 520), Запорізькій (1 003), Київській (994) та Одеській (966) областях.

Кількість захворювань в регіонах:

 • м. Київ – 65 539 випадків;

 • Вінницька область – 16 710 випадків;

 • Волинська область – 23 273 випадки;

 • Дніпропетровська область – 34 888 випадків;

 • Донецька область – 21 786 випадків;

 • Житомирська область – 28 481 випадок;

 • Закарпатська область – 22 748 випадків;

 • Запорізька область – 28 229 випадків;

 • Івано-Франківська область – 34 696 випадків;

 • Київська область – 35 235 випадків;

 • Кіровоградська область – 4 824 випадки;

 • Луганська область – 6 061 випадок;

 • Львівська область – 44 509 випадків;

 • Миколаївська область – 17 167 випадків;

 • Одеська область – 41 501 випадок;

 • Полтавська область – 20 701 випадок;

 • Рівненська область – 29 875 випадків;

 • Сумська область – 26 590 випадків;

 • Тернопільська область – 27 050 випадків;

 • Харківська область – 54 028 випадків;

 • Херсонська область – 9 633 випадки;

 • Хмельницька область – 28 350 випадків;

 • Черкаська область – 21 402 випадки;

 • Чернівецька область – 33 018 випадків;

 • Чернігівська область – 17 113 випадків.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

 

За матеріалами МОЗ

]]>
Fri, 27 Nov 2020 08:40:00 +0200
Представники обласної влади взяли участь у засіданні Урядового комітету з питань європейської та євроатлантичної інтеграціїhttp://www.zoda.gov.ua/news/53035/predstavniki-oblasnoji-vladi-vzyali-uchast-u-zasidanni-uryadovogo-komitetu-z-pitan-jevropeyskoji-ta-jevroatlantichnoji-integratsiji.html/news/53035/predstavniki-oblasnoji-vladi-vzyali-uchast-u-zasidanni-uryadovogo-komitetu-z-pitan-jevropeyskoji-ta-jevroatlantichnoji-integratsiji.htmlУчасники мали змогу висловити зауваження та пропозиції щодо проєкту розпорядження КМУ "Питання збору даних для моніторингу ґендерної рівності"Сьогодні, 26 листопада, заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва та керівниця апарату ОДА Зінаїда Бойко взяли участь у засіданні Урядового комітету з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з метою впровадження ґендерного компонента та створення умов для впорядкування збору даних, зіставних на міжнародному рівні, для моніторингу ґендерної рівності.

Під час засідання було обговорено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання збору даних для моніторингу ґендерної рівності», у ході якого всі учасники мали змогу висловити зауваження та пропозиції.

Так, керівництво облдержадміністрації запропонувало наступне:

щодо пункту № 16 переліку індикаторів, у розрізі яких здійснюється збір даних для моніторингу гендерної рівності (далі – перелік індикаторів) (коефіцієнт абортів, кількість абортів на 1000 живонароджень) згідно зі звітною статистичною формою № 13 коефіцієнт абортів розраховується на 1000 жінок фертильного віку;

щодо пункту № 141 переліку індикаторів (кількість хворих з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ, за статтю, на 100000 населення відповідної статі) та до пункту № 194 переліку індикаторів (кількість осіб у віці 18 років і старше, які вперше визнані особами з інвалідністю за статтю, осіб) звітні статистичні форми, затверджені Міністерством охорони здоров’я України, такої інформації не містять.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 26 Nov 2020 17:10:00 +0200
Уряд відновив забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка»http://www.zoda.gov.ua/news/53029/uryad-vidnoviv-zabezpechennya-ditini-pri-narodzhenni-odnorazovoju-naturalnoju-dopomogoju-pakunok-maljuka.html/news/53029/uryad-vidnoviv-zabezpechennya-ditini-pri-narodzhenni-odnorazovoju-naturalnoju-dopomogoju-pakunok-maljuka.htmlУ наступному році батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією

Уряд затвердив порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» за рахунок коштів державного бюджету.

Наразі батьки, у яких діти народилися до 23 жовтня 2020 року включно та які не отримали «пакунок малюка», отримують грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Батьки, у яких діти народилися з 24 жовтня 2020 року, матимуть змогу отримати одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» протягом 30 днів з дати народження дитини.

У разі неотримання «пакунка малюка» з незалежних від батьків обставин вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги « пакунок малюка».

З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Також запроваджується можливість отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» або грошової компенсації в межах комплексної послуги «єМалятко».

 

За матеріалами Урядового порталу

 

]]>
Thu, 26 Nov 2020 16:45:00 +0200
У медичні заклади Запорізької області буде придбано додатково ще 300 кисневих концентраторівhttp://www.zoda.gov.ua/news/53033/u-medichni-zakladi-zaporizkoji-oblasti-bude-pridbano-dodatkovo-she-300-kisnevih-kontsentratoriv.html/news/53033/u-medichni-zakladi-zaporizkoji-oblasti-bude-pridbano-dodatkovo-she-300-kisnevih-kontsentratoriv.htmlКисневі концентратори допоможуть лікарням області підтримати кисневозалежних хворих на COVID-19

Заклади охорони здоров’я Запорізької області, визначені для надання допомоги хворим на COVID-19, отримають додаткові кисневі концентратори, придбані за рахунок державної субвенції.

Про це йшла мова під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області, яке відбулось під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Буйного. У заході також взяли участь заступники голови облдержадміністрації Олена Теряєва, Віталій Тишечко, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації. Учасники засідання обговорили епідемічний стан на території Запорізької області.

Як розповіла в. о. директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марина Воловик, для забезпечення лікарень киснем Запорізька область отримала дві субвенції з державного бюджету. Загальна сума допомоги від держави склала 56,6 мільйонів гривень. На сьогодні швидкими темпами проходить забезпечення лікарень киснем. Ремонтуються кисневі магістралі, що наявні в медичних закладах. Створюються нові кисневі мережі і поступово здійснюються поставки нових кисневих концентраторів.

Запорізька область 12 листопада отримала 300 кисневих концентраторів, що були придбані за кошти державної субвенції. Вони були розподілені і передані лікарням області. За словами Марини Воловик, нагальна потреба лікарень складає  ще 500 кисневих концентраторів.

Під час засідання прийнято рішення погодити доцільність збільшення на 300 одиниць тимчасового мобільного парку кисневих концентраторів на базі Обласної клінічної інфекційної лікарні для оперативного перерозподілу кисневих концентраторів між лікувальними закладами області з урахуванням зміни епідеміологічної ситуації окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Нагадаємо, що 19 листопада депутати обласної ради розглянули питання щодо забезпечення комунального некомерційного підприємства «Обласна інфекційна клінічна лікарня» системою постачання кисню.

 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 26 Nov 2020 15:25:00 +0200
Запорізька область долучилась до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»http://www.zoda.gov.ua/news/53034/zaporizka-oblast-doluchilas-do-vseukrajinskoji-aktsiji-16-dniv-proti-nasilstva.html/news/53034/zaporizka-oblast-doluchilas-do-vseukrajinskoji-aktsiji-16-dniv-proti-nasilstva.htmlПротидія торгівлі людьми потребує комплексного підходу та передбачає попередження цього злочину

Запорізька область  долучилась до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка стартувала  25 листопада. 

За словами фахівців, проблема домашнього та ґендерно зумовленого насильства не завжди перебуває у центрі уваги громадськості. На жаль, це відбувається не від зменшення таких явищ, а від затемнення їх іншими подіями, які привертають до себе більше уваги та від замовчування  проблеми.

Тому впродовж акції шляхом активізації діяльності поєднуються  зусилля державних установ та громадських організацій області з метою привернення уваги кожного до існуючої проблеми та забезпечення захисту прав людини.

У ході проведення акції 26 листопада за ініціативи громадської організації «Ла Страда-Україна» відбулося засідання за круглим столом у рамках проєкту «Адвокація покращення державного реагування та політики протидії торгівлі людьми», який підтримується Міжнародною організацією з міграції за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія на тему: «Протидія торгівлі людьми: виклик пандемії СOVID-19». 

У заході взяли участь представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Міністерства соціальної політики України, Міжнародної організації з міграції, Апарату Урядового Уповноваженого з питань гендерної політики, Департаменту протидії злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, та незаконній міграції Національної поліції України. 

На засіданні круглого столу в онлайн форматі були присутні заступниця голови Запорізької облдержадміністрації Олена Теряєва, директорка Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації   Світлана Абдурахманова, начальниця відділу оздоровлення дітей, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального населення облдержадміністрації Ольга Дроздова.

Торгівля людьми є тяжким злочином, що грубо порушує права людини.

Протидія торгівлі людьми потребує комплексного підходу та передбачає попередження цього злочину,  переслідування осіб, які вчиняють цей злочин або сприяють йому, а також зміцнення та захист прав постраждалих.

Під час заходу було представлено узагальнену статистичну інформацію щодо постраждалих від торгівлі людьми по Україні та розглянуто питання щодо впливу СOVID-19 та тенденції, пов’язані з ризиком потрапляння у ситуацію торгівлі людьми тощо.

 •  Запорізька область долучається до проведення Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”. Хочемо, щоб кожна людина своїми власними діями могла визначити і зупинити насильство, не мовчала про це, - зазначила Олена Теряєва.

 

Всеукраїнська інформаційна кампанія ,,16 днів проти насильства”

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 

]]>
Thu, 26 Nov 2020 15:10:00 +0200
У Запорізькій області затверджено новий план розгортання ліжкового фонду для лікування хворих на СОVID-19http://www.zoda.gov.ua/news/53032/u-zaporizkiy-oblasti-zatverdzheno-noviy-plan-rozgortannya-lizhkovogo-fondu-dlya-likuvannya-hvorih-na-soVID-19.html/news/53032/u-zaporizkiy-oblasti-zatverdzheno-noviy-plan-rozgortannya-lizhkovogo-fondu-dlya-likuvannya-hvorih-na-soVID-19.htmlНовий план ліжкового фонду становить 2831 ліжко, тобто додатково буде виділено під ковід 720 місць

Враховуючи стрімкі темпи розповсюдження захворювання на COVID-19, у Запорізькій області зростає необхідність госпіталізації хворих. Це призводить до необхідності збільшення ліжкового фонду у медичних закладах регіону. Щодня у медичні заклади госпіталізуються пацієнти з підтвердженим діагнозом або підозрою на коронавірусну хворобу.

Про це йшла мова під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області, яке відбулось під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Буйного. У заході також взяли участь заступники голови облдержадміністрації Олена Теряєва, Віталій Тишечко, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації. Учасники засідання обговорили епідемічний стан на території Запорізької області.

Як розповіла в. о. директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марина Воловик, на сьогодні в області розгорнуто 2 111 ліжок для лікування пацієнтів з COVID-19. Проте на сьогодні потреба у додатковому ліжковому фонді зростає.

Новий план розгортання ліжкового фонду становить 2831 ліжко, тобто додатково буде виділено під ковід 720 ліжок.

Загалом планується виділити під ковід 50% від усього ліжкового фонду області, крім спеціалізованих ліжок, а це загалом повинно скласти 4072 ліжка. Кожна територія повинна подбати про своїх мешканців та вирішити питання розміщення хворих.

Під час засідання затверджено новий перелік закладів охорони здоров’я Запорізької області з визначенням кількості ліжкового фонду для лікування хворих на СОVID-19:

 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 26 Nov 2020 14:30:00 +0200
Мінцифра розпочинає створення регіональних центрів Дія.Бізнес http://www.zoda.gov.ua/news/53028/mintsifra-rozpochinaje-stvorennya-regionalnih-tsentriv-diya.biznes.html/news/53028/mintsifra-rozpochinaje-stvorennya-regionalnih-tsentriv-diya.biznes.htmlУ таких центрах підприємці можуть безкоштовно отримати послугу консалтингу від спеціалістів-практиків

Дія.Бізнес – це масштабний проєкт із розвитку підприємництва. Проєкт має дві складові: онлайн-портал Дія.Бізнес і мережу центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес.

На онлайн-платформі підприємці можуть знайти необхідну інформацію для відкриття та ведення бізнесу, скористатися послугою консалтингу з 14 різних напрямків і пройти навчання в онлайн-школі для підприємців, скористатися картою інфраструктури підтримки підприємництва у своєму регіоні.

В офлайн-центрах Дія.Бізнес підприємці можуть безкоштовно отримати послугу консалтингу від спеціалістів-практиків, відвідати освітні заходи, протестувати продукт на спеціальний pop-up зоні, провести бізнес-подію в просторі центру.

Перший центр Дія.Бізнес вже працює у Харкові, 9 листопада почав роботу в тестовому режимі центр у Миколаєві. На черзі – ввідкриття центрів на Київщині та в Черкасах. Незабаром центри Дія.Бізнес діятимуть в кожному обласному центрі України. В планах проєкту – відкрити такі центри в кожному місті України з населенням 50 000+.

Довідково.

Онлайн-платформа «Дія.Бізнес» https://business.diia.gov.ua/ 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 26 Nov 2020 13:45:00 +0200
Через зростання кількість хворих на COVID-19 в області посилюється контроль за дотриманням карантинних обмеженьhttp://www.zoda.gov.ua/news/53030/cherez-zrostannya-kilkist-hvorih-na-COVID-19--v-oblasti-posiljujetsya-kontrol-za-dotrimannyam-karantinnih-obmezhen.html/news/53030/cherez-zrostannya-kilkist-hvorih-na-COVID-19--v-oblasti-posiljujetsya-kontrol-za-dotrimannyam-karantinnih-obmezhen.htmlСитуація із захворюваністю на коронавірус значно погіршилась як в світі, так і на рівні країни

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Буйного в режимі онлайн відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. У заході також взяли участь заступники голови облдержадміністрації Олена Теряєва, Віталій Тишечко, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації. Учасники засідання обговорили епідемічний стан на території Запорізької області.

- Епідеміологічний стан погіршується кожного дня як в державі, так і у світі загалом. Тому у нас сьогодні нагальна потреба провести позачергове засідання та вирішити поточні питання. Необхідно розробити план дій на випадок ще більшого погіршення епідситуації з розповсюдженням хвороби, провести аналіз стану на зараз. Також наголошую на необхідності медичного страхування медиків, які лікують хворих на COVID-19. Ми здатні вирішити питання, наприклад, з додатковим розгортанням ліжкового фонду чи забезпеченістю медичних закладів киснем, бо якщо будуть масово хворіти або звільнятися медики, то лікувати пацієнтів буде нікому, - зазначив Андрій Буйний.

Як розповів заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак, ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію значно погіршилась як в світі, так і на рівні країни та Запорізького регіону.  Таку стрімку динаміку захворювання вже прийнято називати не «ураганною» захворюваністю, як було раніше, а «лавиноподібною».

Зокрема, за три тижні листопада зафіксовано кількість хворих як за половину всього терміну захворюваності, а це понад 10 тисяч випадків. За попередню добу у Запорізькій області більше тисячі нових хворих, за минулу добу - 898 нових випадків захворювання. 

На ранок 26 листопада у Запорізькій області зареєстровано 27 226  лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Базовий рівень захворювання становить 40 на 100 тисяч населення. Найбільший рівень захворювання відмічається у м. Енергодар (перевищення базового рівня у 74 рази), у м. Бердянськ (у 21,2 рази) та у Веселівському районі (у 18,6 разів).

У Запорізькій області за добу зареєстровано 15 нових летальних випадків. Всього зафіксовано 282 летальні випадки від COVID-19. Переважно це люди похилого віку, які мають супутні захворювання.

На сьогодні в області одужало та виписано 4585 осіб. Одужало за минулу добу 206 осіб. Продовжує лікуватись 22 356 хворих. Госпіталізовано 1524 особи, амбулаторно лікується 20 832 хворих на коронавірусну інфекцію. 

Запорізький обласний лабораторний центр робить близько 2 тисяч досліджень за добу, половина з них мають позитивний результат.

Через поширення захворювання та несприятливі прогнози розповсюдження хвороби було вирішено на території всієї Запорізької області посилити контроль за виконанням протиепідеміологічних заходів, карантинних обмежень та всіх рекомендацій Міністерства охорони здоров’я.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Thu, 26 Nov 2020 13:11:00 +0200
Запрошуємо жителів області в День пам'яті жертв голодоморів долучитися до акції «Запали свічку»http://www.zoda.gov.ua/news/53027/zaproshujemo-zhiteliv--oblasti-v-den-pamyati-zhertv-golodomoriv-doluchitisya-do-aktsiji-zapali-svichku.html/news/53027/zaproshujemo-zhiteliv--oblasti-v-den-pamyati-zhertv-golodomoriv-doluchitisya-do-aktsiji-zapali-svichku.htmlЗапалена свічка у вікні кожної домівки 28 листопада стане виявом нашої пам'яті та віри у майбутнє

Традиційно у четверту суботу листопада в Україні та світі відзначається День пам'яті жертв голодоморів. Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Запроваджені карантинні обмеження вносять зміни у формат проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.

Запрошуємо жителів області приєднатися до акції «Запали свічку». Залишайтесь 28 листопада вдома та о 16:00 долучайтесь до хвилини мовчання, запаліть у вікні своєї домівки свічку як символ пам’яті та віри у майбутнє.

Голодомор – це злочин комуністичного режиму.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.  Досі дослідники встановлюють імена мільйонів убитих голодом людей, місця масових поховань жертв Великого Голоду, знаходять конкретні накази, розпорядження і телеграми комуністичної влади. Від Голодомору 1932–1933 років, за різними даними, загинули від 3,9 до 7 мільйонів людей. Досі невідома  точна чисельність загиблих як в Україні, так і на території Запорізької області в цілому.

Репресії постійно використовувалися радянською владою проти власного населення. Голодомор – акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців. Це була справжня військова каральна  операція проти власного мирного народу -  насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних. Тоталітарна система свідомо й цілеспрямовано фізично знищувала українців.

Зокрема, сьогодні ми маємо достатньо історичних матеріалів про Оріхівську справу - карально-репресивну акцію проти керівного складу районного партійного комітету, райвиконкому та працівників господарських установ Оріхівського району Дніпропетровської області (нині - Запорізької області), яку сфабрикувала надзвичайна хлібозаготівельна комісія в Україні (очолював В'ячеслав Молотов).

На початку грудня 1932 року  Молотов звернув увагу членів політбюро ЦК КП(б)У та Сталіна, що в Оріхівському районі щось неладне, засіли люди, чужі соціалізму, чужі нашій політиці. Після чого Сталін віддав наказ «негайно заарештувати і нагородити їх по заслугах, тобто дати їм від 5 до 10 років тюремного ув'язнення кожному». І вже 12 грудня 1932 року обласний прокурор видав постанову про притягнення до кримінальної відповідальності, арешт і завершення слідства протягом 5-ти днів у справі 14-ти відповідальних працівників Оріхівського району, що «чинили злісний саботаж хлібозаготівлі», що «прагнули зменшити та приховати справжню врожайність».

А 25-28 грудня 1932 року в м. Оріхів, в міському кінотеатрі відбувся суд. 16 підсудних звинувачувались за статтею 54-14 Кримінального кодексу УРСР - контрреволюційний саботаж хлібозаготівель. Під час слухання справи ніхто з підсудних не визнав себе винним.

У газетах з'явилися статті про суд «над оріхівськими зрадниками». Старшого агронома району І. Аністрата було засуджено до розстрілу (цей вирок пізніше було скасовано), а інших — до різних строків ув'язнення (від 3 до 10 років) з відбуванням в «таборах окремого призначення в віддалених місцевостях Союзу». М. Паламарчука, В. Головіна, Ф. Ордельяна, І. Пригоду засудили до 10 років «таборів окремого призначення в далеких місцевостях Союзу», а решту «ворогів з партквитками», у тому числі І. Андрюшенка (редактора районної газети «Ленінським шляхом»), Д. Бутовицького (голову Єгоріївської сільради), — на термін від 3 до 8 років таборів з конфіскацією майна. З-під варти було звільнено лише двох підсудних — агронома І. М. Дем'яненка і жінорга райкому — М. В. Базилевич. Як вдалося з'ясувати співробітникам Оріхівського районного краєзнавчого музею, в сталінських концтаборах вижили лише деякі з тих, що проходили по «Оріхівській хлібній справі».

Оріхівська справа була використана для форсування державних хлібозаготівель в Україні. Подібні показові карально-репресивні заходи були застосовані  в кожній з областей УСРР, у кожному районі. За листопад — початок грудня 1932 року органи Державного політичного управління УСРР заарештували 1830 працівників колгоспів, у тому числі, 340 голів та 750 членів правлінь.

Найжахливіші сторінки в історії Голодомору – свідчення про злочини проти дітей, навіть немовлят. У День вшанування пам’яті жертв голодоморів до запорізького будинку за адресою вул. Олександрівська, 7, приносять свічки, квіти, хліб і дитячі іграшки. В будинку, зведеному у ХІХ сторіччі, з кінця 1920-х років діяв будинок немовляти. За даними запорізьких істориків, цифра померлих в цьому закладі дітей з листопада 1932-го до грудня 1933 року – 788. Це малеча віком від 1 дня до 8 років…

28 листопада жертв Голодомору згадають у церквах, о 16.00 годині традиційно відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні за традицією проходитиме акція «Запали свічку», в якій можна взяти участь, поставивши свічку вдома на підвіконні.

Загибель людей від голоду у 1930-і роки – це злочин без строку давності, який ми не маємо права забути.

 

Довідково.

Інформаційна кампанія Українського інституту національної пам'яті до 87-х роковин геноциду українців проходить під гаслом «Збережи пам'ять. Збережи правду». Вона покликана нагадати, що до збереження пам'яті про Голодомор може долучитися кожен, наприклад, записавши спогади ще живих очевидців геноциду або передавши до музею сімейні артефакти, що збереглися з того часу.

Міжнародний координаційний комітет у справі Голодомору Світового Конґресу Українців запрошує у п'ятницю 27 листопада о 15.00 на «Віртуальне відмічення 87 річниці Голодомору 1932-33 років», де вперше представить унікальний проєкт #МережаНащадків - https://www.facebook.com/events/1459481847584705

Інформаційні матеріали присвячені темі Голодомору 1932–1933 років:

Відеоісторія: Чому Голодомор став можливим https://www.youtube.com/watch?v=5F_VSHVyicw 

Фотодокументальна виставка «Спротив геноциду» https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/fotodokumentalna-vystavka-sprotyv-genocydu-do-81-h-rokovyn-golodomoru Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


]]>
Thu, 26 Nov 2020 12:10:00 +0200
Уряд відновив карантинні виплати на дітей ФОПамhttp://www.zoda.gov.ua/news/53025/uryad-vidnoviv-karantinni-viplati-na-ditey-fopam.html/news/53025/uryad-vidnoviv-karantinni-viplati-na-ditey-fopam.htmlЦе державна підтримка фізичних осіб-підприємців

На засіданні Уряду прийнято рішення відновити виплату допомоги на дітей фізичним особам ‒ підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року.

Постанова Кабінету Міністрів розроблена Міністерством соціальної політики з урахуванням запровадження в Україні „карантину вихідного дня” та у зв’язку з необхідністю державної підтримки фізичних осіб ‒ підприємців, в сім’ях яких виховуються діти, та передбачає:

 • продовжити виплату допомоги на дітей особам, які її отримували у травні – серпні 2020 року, без подання нової заяви та необхідних документів;

 • призначити та виплатити допомогу на дітей особам, які звернуться за її призначенням із заявою та необхідними документами до 15 грудня 2020 року.


За матеріалами Урядового порталу

]]>
Thu, 26 Nov 2020 11:15:00 +0200
В Україні стартував марафон здорових звичокhttp://www.zoda.gov.ua/news/53024/v-ukrajini-startuvav-marafon-zdorovih-zvichok.html/news/53024/v-ukrajini-startuvav-marafon-zdorovih-zvichok.htmlДолучайтеся до марафону здорових звичок #ЗдороваУкраїна і робіть щодня маленькі кроки для свого здоров'я

В Україні стартує марафон здорових звичок для українців під такими хештегами #ЗдороваУкраїна #ЖивуЗдорово.

Це спільна ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я.

 - Ми хочемо, аби українці були здоровими, навіть тоді, коли багато часу перебувають вдома. А для цього наш герой приготував для вас прості і конкретні здорові поради, які можна і треба втілювати прямо одразу, - кажуть організатори.

Долучитися до марафону можна за хештегами #ЗдороваУкраїна #ЖивуЗдорово.

 -  Як тобі ідея - прямо зараз встати й піти випити склянку простої води? А після цього одразу не полінуйся і набери ще одну склянку, візьми її з собою в кімнату й постав на видному місці. Готові побитися об заклад, що упродовж години цієї води вже не буде. А щоб підтримувати водний баланс, повторюємо так щодня: ставимо воду на видному місці та спостерігаємо, як випиваємо її, навіть коли нам здається, що ми не хочемо пити. Адже це ми лише так думаємо, а організм потребує інакше, - звертається герой марафону до українців.

Чому ж насправді так треба пити воду?

 • вода підтримує нормальну температуру тіла

 • вона змащує наші суглоби - забезпечує наш рух

 • навіть захищає спинний мозок та інші чутливі тканини організму

 • а ще покращує метаболізм та насичує організм енергією.

Долучайтеся до марафону здорових звичок #ЗдороваУкраїна і робить щодня маленькі кроки для свого здоров'я.

 

За матеріалами Центру громадського здоров’я України

]]>
Thu, 26 Nov 2020 10:00:00 +0200
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/53023/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html/news/53023/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html

Оновлення: 26.11.2020 08:40 

За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 26 листопада у Запорізькій області зареєстровано 27 226  лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 898 нових випадків захворювання. 

Випадки захворювання виявлені: 

 • м. Запоріжжя – 13 177

 • м. Бердянськ – 1972

 • м. Мелітополь –  2268

 • м. Енергодар –  2041

 • Бердянський р-н – 167

 • Більмацький р-н – 261

 • Василівський р-н – 400

 • Веселівський р-н – 355

 • Великобілозерський р-н – 54

 • Вільнянський р-н – 707

 • Гуляйпільський р-н – 173           

 • Запорізький р-н  – 878

 • К-Дніпровський р-н – 306

 • Мелітопольський р-н – 453

 • Михайлівський р-н – 233

 • Новомиколаївський  р-н – 189

 • Оріхівський р-н –  972

 • Пологівський р-н – 1054

 • Приазовський р-н – 292

 • Приморський район – 126

 • Розівський р-н – 64

 • Токмацький р-н – 800

 • Чернігівський р-н – 162

 • Якимівський р-н – 122.

Продовжує лікуватись 22 356 хворих. Госпіталізовано 1524 особи, амбулаторно лікується 20 832 хворих на коронавірусну інфекцію. 

Щодо причин захворювання на COVID-19 у пацієнтів області, епідеміологи повідомляють: усі перші випадки були привезені з-за кордону, після чого захворювання поширилось на контактних осіб. Причина окремих випадків ще встановлюється.

На сьогодні в області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 4585 осіб. Одужало за минулу добу 206 осіб.

На жаль, на сьогодні у Запорізькій області зафіксовано 282 летальні випадки від COVID-19 у жителів Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Запоріжжя, Більмацького, Запорізького, Якимівського, Розівського, Токмацького, Веселівського, Новомиколаївського, Василівського, Вільнянського, Чернігівського, Михайлівського, Пологівського, Оріхівського, Приазовського та Мелітопольського районів. За добу зареєстровано 15 летальних випадків.

Медики наголошують, якщо у вас симптоми: кашель, підвищена температура, утруднене дихання, протягом 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19, невідкладно зверніться до сімейного лікаря.

Довідково.

Канали комунікації Центру: zoda.gov.ua, facebook.com/zoda.gov.ua, youtube-канал «Запорізька обласна державна адміністрація» і t.me/zoda_gov_ua. Також інформація розміщуватиметься на особистих сторінках у мережі facebook Віталія Боговіна, Романа Терехова та Олени Теряєвої.  Сторінка центру STOPCOVID19 у мережі facebook і telegram-канал.

Також кожен зможе звернутися на «гарячу лінію» STOPCOVID19 у Запорізькій області:

15-45 - цілодобова урядова лінія

0 800 503 508 - гаряча лінія Запорізького обласного контактного центру 

707-26-81 - цілодобова лінія лабораторного центру   

0-800-60-20-19 - цілодобовий всеукраїнський контакт-центр МОЗ з протидії поширенню COVID-19.       

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 26 Nov 2020 08:50:00 +0200