Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Sun, 16 Jun 2019 15:40:44 +0300Керівництво Запорізької області та делегація з Китаю вивчають подальші перспективні напрями співпраціhttp://www.zoda.gov.ua/news/46039/kerivnitstvo-zaporizkoji-oblasti-ta-delegatsiya-z-kitaju-vivchajut-podalshi-perspektivni-napryami-spivpratsi.html/news/46039/kerivnitstvo-zaporizkoji-oblasti-ta-delegatsiya-z-kitaju-vivchajut-podalshi-perspektivni-napryami-spivpratsi.htmlВ цьому році виповнюється 19 років з моменту підписання угоди про співпрацю в торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах між урядом міста Чунцін і Запорізькою облдержадміністрацієюВ цьому році виповнюється 19 років з моменту підписання угоди про співпрацю в торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах між урядом міста Чунцін і Запорізькою облдержадміністрацією

Сьогодні, 15 червня, відбулась зустріч керівництва облдержадміністрації з делегацією м. Чунцін КНР. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов та начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньої економічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко. Як розповів перший заступник губернатора Народного Уряду м. Чунцін У Цуньжун, регіон Чунцін є важливою промисловою зоною в західному Китаї. Чунцін також швидко урбанізується.

Чунцін − один з найбільших комерційних центрів Китаю. Провідне місце в економіці міста займає промисловість. Опорними галузями промисловості є хімічна, машинобудівна та металургійна.

- Від імені Запорізької облдержадміністрації щиро радий вітати вас в Запорізькій області. Сподіваюся, що наша зустріч буде сприяти подальшому активному росту співпраці між нашими країнами і регіонами зокрема. Китайська Народна Республіка є одним з найважливіших стратегічних торгових партнерів Запорізької області і входить до трійки країн за обсягами експорту серед країн Європи, Азії та СНД і становить 6,1%. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами між Запорізькою областю та Китайською Народною Республікою за 2018 рік склали $ 462,22 млн, збільшившись при цьому на $ 233,6 млн, або в 2 рази. Необхідно відзначити, що Запорізький регіон і м Чунцін мають довгу історію взаємовигідного співробітництва. В цьому році виповнюється 19 років з моменту підписання угоди про співпрацю в торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах між урядом міста Чунцін і Запорізькою облдержадміністрацією. В останні роки наше співробітництво розвивалося не так активно, але я впевнений, що ваш візит буде стимулом для реалізації взаємовигідних проектів для обох сторін, − наголосив заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов.

Як відзначив Артур Бойко, Запорізька область − регіон особливих можливостей для реалізації широкого спектра інвестиційних проектів. В області зосереджений потужний промисловий потенціал, розвинене сільське господарство, область займає вигідне географічне положення і має високий рівень кваліфікації фахівців. Також Запорізька область − один з промислових лідерів України. Регіон займає 3 місце серед регіонів за обсягом промислового виробництва. Запорізький регіон продовжує інтенсивно працювати над поліпшенням інвестиційного клімату та створенням нових перспективних можливостей для плідної співпраці.

- Відносини з КНР є одним з пріоритетів, які існують в нашій країні в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Запорізька область відноситься до найбільш техногенно-навантажених регіонів України, найгострішими проблемами в області є питання екології. Тому нам вкрай цікавий досвід Чунцінський металургійної корпорації по впровадженню програм економії енергії та захисту навколишнього середовища. Також співпраця китайських і запорізьких вчених в сфері електроніки, робототехніки та смартпристроїв – досить перспективний напрямок. Керівництво Запорізької області націлене на подальший розвиток і зміцнення взаємовигідних відносин з Китайською Народною Республікою. Ми також відкриті до пошуку нових форм співпраці,− зазначив, підбиваючи підсумки зустрічі, Андрій Антонов.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Sat, 15 Jun 2019 16:56:00 +0300
Обласна літня школа для обдарованої молоді привітала своїх випускниківhttp://www.zoda.gov.ua/news/46038/oblasna-litnya-shkola-dlya-obdarovanoji-molodi-privitala-svojih-vipusknikiv.html/news/46038/oblasna-litnya-shkola-dlya-obdarovanoji-molodi-privitala-svojih-vipusknikiv.htmlРобота обласної літньої школи для обдарованої учнівської молоді стала доброю традицією для запорізьких учнів Сьогодні, 14 червня, відбулась урочиста церемонія закриття четвертої обласної літньої школи для обдарованої учнівської молоді за мовним, фізико-математичним, історико-географічним та хіміко-біологічним напрямами. Привітала учасників обласної літньої школи директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

Вже четвертий рік поспіль Департамент освіти і науки облдержадміністрації на базі загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» організовує проведення обласної літньої школи для учнів 8-10 класів – переможців обласного та учасників всеукраїнського етапів конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Літня школа працює за чотирма напрямами: мовним (український, іноземний), історико-географічним, фізико-математичним, хіміко-біологічним. Цього року до участі в літньому таборі залучено понад 80 обдарованих учнів області.

- Робота обласної літньої школи для обдарованої учнівської молоді стала доброю традицією для запорізького краю. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям обласної державної адміністрації та обласної ради. До участі в роботі літньої школи запрошено найкращих викладачів запорізьких вишів, педагогів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів області. Літня школа створена для розвитку ваших здібностей, інтересів, духовності та соціальної активності, - зазначила Тетяна Озерова.

Впродовж двох тижнів учні мали можливість за допомогою провідних науково-педагогічних працівників Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету, Запорізької державної інженерної академії, Класичного приватного університету поглибити свої знання та удосконалити свої власні науково-дослідні роботи.

Також програмою літньої школи передбачено відвідування учнями цікавих екскурсій містом Запоріжжя, р. Дніпро, театральних вистав, участь у творчих та спортивних змаганнях, вікторинах та конкурсах тощо.

За підсумками навчальної програми всі учасники отримали сертифікати про участь у літній школі та грамоти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за групові дослідницькі проекти.

Наступного року планується продовжити роботу обласної літньої школи.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 14 Jun 2019 15:45:00 +0300
До Держпродспоживслужби в Запорізькій області майже вдвічі збільшилася кількість скарг громадян на безпечність харчових продуктівhttp://www.zoda.gov.ua/news/46031/do-derzhprodspozhivsluzhbi-v-zaporizkiy-oblasti-mayzhe-vdvichi--zbilshilasya-kilkist-skarg-gromadyan-na-bezpechnist-harchovih-produktiv.html/news/46031/do-derzhprodspozhivsluzhbi-v-zaporizkiy-oblasti-mayzhe-vdvichi--zbilshilasya-kilkist-skarg-gromadyan-na-bezpechnist-harchovih-produktiv.htmlЗ початку року до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області надійшло 372 письмових звернення від громадян, що на 50 більше, ніж за аналогічний період минулого року.Найбільше скарг (215 або 62% від загальної кількості) надійшло від споживачів на порушення своїх прав під час купівлі, обміну чи повернення товарів, на якість надання житлово-комунальних та інших послуг.

Друге місце за актуальністю посіли питання у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Всього в поточному  році надійшло 79 таких звернень або 21 % від загальної кількості.  При цьому майже вдвічі збільшилося надходження таких скарг  у травні, з настанням теплої погоди. Споживачі порушують питання якості харчових продуктів та їх безпечності для здоров’я. Зокрема, скаржаться на відсутність повної чи достовірної інформації про продукцію, порушення вимог щодо її маркування, недотримання термінів зберігання тощо.

На третьому місці за актуальністю перебувають питання щодо порушень у сфері санітарного законодавства – 36, що становить майже 10% від звернень, що надійшли.

Крім цього, 42 заявники звернулися стосовно дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, карантину та захисту рослин тощо.

Слід зауважити,  що більше 30 відсотків заявників не вказують у зверненнях інформацію, необхідну для проведення заходів контролю. Відтак служба не може проаналізувати ситуацію і захистити права споживача, адже позапланові перевірки здійснюються за погодженням Мінагрополітики, ДРС або Мінекономрозвитку.

Тому, якщо порушені   права споживача,  у зверненні  необхідно вказати:

  • прізвище, ім’я, по-батькові, адресу проживання та контактну адресу, телефон або  електронну пошту заявника;
  • суть питання та скарги;
  • повні дані щодо найменування суб’єкта господарювання або прізвище фізичної особи – підприємця (ФОП, ТОВ, ПП та назву), юридичну та фізичну адресу продавця (можна знайти в куточку споживача);
  • документи чи їх копії (чек, договір тощо), що підтверджують факт покупки (отримання послуги) та інші  документи, які свідчать про  порушення прав споживача.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 14 Jun 2019 15:05:00 +0300
Потенціальні батьки проходять навчання перед тим, як всиновити дитинуhttp://www.zoda.gov.ua/news/46030/potentsialni-batki-prohodyat-navchannya-pered-tim,-yak-vsinoviti-ditinu.html/news/46030/potentsialni-batki-prohodyat-navchannya-pered-tim,-yak-vsinoviti-ditinu.htmlОсобливістю тренінгових занять є те, що майбутні батьки отримали не тільки теоретичну інформацію, а й практичні навички у вихованні дітейФахівці із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та об’єднаних територіальних громад Запорізької області працюють над розвитком сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, це встановлення опіки над такими дітьми та створення інститутів прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу як альтернативних інтернатам.

Кандидати в прийомні батьки та батьки вихователі ретельно відбираються на місцях та направляються на навчання до Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для формування усвідомленого вибору щодо взяття дітей в сім’ю та підготовки їх до батьківства.

За результатами таких навчань регіональні тренери Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готують висновок щодо наявності потенціалу у кандидатів для виховання такої категорії дітей.

Вже втретє в цьому році для двох груп потенційних батьків проводяться такі навчання. Учасниками навчання стали кандидати з м. Запоріжжя, Енергодара, Мелітополя, Токмацького, Василівського, Якимівського районів та Ботієвської об’єднаної територіальної громади.

За словами фахівців, триденні тренінгові заняття сприяли підготовці, активізації досвіду, почуттів, набуттю навичок, якими мають володіти потенційні батьки, які бажають взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для того, щоб знаходити порозуміння з ними, вміти спрямовувати власний досвід, знання на створення найкращих умов життя та виховання дітей.

Особливістю тренінгових занять є те, що майбутні батьки отримали не тільки теоретичну інформацію (під час тренінгу учасників було ознайомлено з особливостями сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, стилями виховання, віковими особливостями розвитку дітей, етапами адаптації дитини в сім’ї), а й мали можливість «приміряти» на себе ту чи іншу роль, пов’язану з вихованням дітей за допомогою практичних тренінгових вправ.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 

]]>
Fri, 14 Jun 2019 14:10:00 +0300
Аграрії області готуються до збору ранніх зернових культур http://www.zoda.gov.ua/news/46029/agrariji-oblasti-gotujutsya-do-zboru-rannih-zernovih-kultur.html/news/46029/agrariji-oblasti-gotujutsya-do-zboru-rannih-zernovih-kultur.htmlНа ланах області тривають польові роботи. Сільгосппідприємства області завершили посів ярих культур. У кінці червня планують почати збирання ранніх зернових Про хід проведення польових робіт в області повідомили у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Сільгосппідприємства області  завершили посів ярих культур. Під урожай поточного року по всіх категоріях господарств  посіяно: 830,2 тис. га ярих культур (97% до запланованого), з них зернових і зернобобових – 234,5 тис.га (94%), у тому числі: кукурудзу на зерно –  35,6 тис. га (91%). Соняшник посіяно на площі 529,2 (104%).

Зараз запорізькі хлібороби ведуть підготовку до збирання ранніх зернових, зернобобових та технічних культур.

У поточному році по всіх категоріях господарств області належить зібрати ранні зернові на площі 917,1 тис. га, з них: озимих зернових – 728,8 тис. га, в тому числі: пшениці – 661,5 тис. га, ячменю – 66,5 тис. га, ранніх ярих зернових і зернобобових - 188,3  тис. га. Крім цього,  планується зібрати озимого і ярого ріпаку з площі 70,48 тис. га.

Для формування врожаю ранніх зернових було проведено відповідні заходи. Усю площу озимих підживлено азотними добривами. На посівах зернових колосових культур внесено гербіциди проти бур'янів на площі 423,6 тис.га, в тому числі на посівах озимих – 378,6 тис. га; фунгіциди проти хвороб – на 285 тис. га; інсектициди проти шкідників на ранніх зернових і зернобобових – 360 тис. га, в тому числі проти клопа-черепашки на посівах озимої пшениці – 218,5 тис. га.

Збирання ранніх зернових аграрії планують почати в кінці червня і розраховують провести жнива  за 18-20 днів. Наразі рівень технічної готовності тракторів становить 98%, зернозбиральних комбайнів – 93 % (2513 комбайнів). У збиральних роботах буде задіяно 2348 комбайнів. Середнє навантаження на один комбайн при збиранні ранніх зернових складе 256 га. Для проведення збирання ранніх зернових культур необхідно 26,1 тис. тонн дизельного палива і 5,5 тис. тонн бензину. За попередніми розрахунками валовий збір зерна в області прогнозується на рівні 2,5 млн тонн.

У Департаменті рекомендують усім охочим ознайомитися з науково-практичними рекомендаціями щодо збирання зернових та ранніх олійних культур у 2019 році та рекомендаціями щодо оплати праці робітників сільськогосподарських підприємств на збиранні зернових культур.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 14 Jun 2019 12:52:00 +0300
На Токмаччинні визначено кращих гросмейстерів області http://www.zoda.gov.ua/news/46027/na-tokmachchinni-viznacheno-krashih-grosmeysteriv-oblasti.html/news/46027/na-tokmachchinni-viznacheno-krashih-grosmeysteriv-oblasti.htmlУ місті Токмак відбулася обласна спартакіада з шахів серед збірних команд міст, районів та об’єднаних територіальних громадУ місті Токмак відбулась обласна спартакіада з шахів серед збірних команд міст, районів та об’єднаних територіальних громад під гаслом «Здорова молодь – здорова нація».

Організаторами змагань виступили обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за підтримки Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

У змаганнях взяли участь 13 команд Запорізької області: з міст Запоріжжя, Мелітополь, Токмак, Енергодар та Бердянськ; із Василівського, Запорізького, Пологівського, Михайлівського районів та команди з Якимівської, Гуляйпільської, Кам’янсько-Дніпровської і Водянської об’єднаних територіальних громад.

Команди змагалися за швейцарською системою. Рейтинг команд встановлювала комп’ютерна програма. Кожна команда зіграла по сім турів. Уже після перших турів лідерство захопила команда міста Мелітополя і з явним відривом стала переможцем турніру.

До останнього туру точилася запекла боротьба за ІІ та ІІІ місце. За призові місця боролися чотири команди: міст Токмака та Запоріжжя, Василівського району та Якимівської ОТГ. На фініш з однаковими здобутками, зігравши у першому турі між собою внічию, вийшли команди міст Токмака та Запоріжжя. І лише за додатковими показниками ІІ місце посіли токмачани, а запоріжці замкнули трійку призерів.

Переможці та призери були нагороджені медалями та грамотами.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 14 Jun 2019 11:03:00 +0300
Тестуванням з хімії завершилася основна сесія ЗНОhttp://www.zoda.gov.ua/news/46032/testuvannyam-z-himiji-zavershilasya-osnovna-sesiya-zno.html/news/46032/testuvannyam-z-himiji-zavershilasya-osnovna-sesiya-zno.htmlУчасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесіїВідбулося зовнішнє незалежне оцінювання з хімії. Як повідомили у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, із 723 зареєстрованих запорізьких абітурієнтів не з’явилися на тестування 75 осіб. Явка склала близько 88,7%.

За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з хімії взяли 13 708 осіб, що становить 88,6 % від загальної кількості зареєстрованих. Так, 4 учасники ЗНО не змогли потрапити до пунктів тестування через запізнення, 2 – через відсутність одного з обов’язкових документів.

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з хімії через причини, які не залежали від їхніх дій, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії.

Для цього необхідно упродовж 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву.

Із завданнями сертифікаційної роботи можна ознайомитися в розділі «ЗНО-2019. Хімія». Вже сьогодні, 14 червня, на цій сторінці буде розміщено правильні відповіді до тесту.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 14 Jun 2019 09:41:00 +0300
Запоріжці вчилися боротися з гендерно обумовленим насильствомhttp://www.zoda.gov.ua/news/46026/zaporizhtsi-vchilisya-borotisya-z-genderno-obumovlenim-nasilstvom.html/news/46026/zaporizhtsi-vchilisya-borotisya-z-genderno-obumovlenim-nasilstvom.htmlУ Запоріжжі відбувся триденний тернінг, присвячений актуальним питанням боротьби з гендерно обумовленим насильствомЗа ініціативи коаліції «Запоріжжя 1325», що об’єднує п’ятнадцять жіночих громадських організацій, відбувся триденний тренінг, присвячений протидії гендерно обумовленому насильству в українському суспільстві.

До дискусії долучилися начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, представники Національної та патрульної поліції, центрів соціальних служб, військовослужбовці Збройних Сил України та Національної гвардії України, фахівці-психологи.

Експертка Олена Суслова розповіла, що за підтримки Українського жіночого фонду та Європейського Союзу у п’яти областях реалізується проект «Рівність заради безпеки». Його мета – допомогти владі у розробці, реалізації та моніторингу Національного плану з виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Відповідний документ реалізується і в нашому регіоні. Однією з форм його впровадження стала організація восьми медичних клінік «Дружніх, до молоді», що працюють у Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Пологах. На умовах анонімності юнаки та дівчата можуть тут пройти безкоштовні обстеження, отримати консультації та поради.

Основною темою тренінгу став комплексний підхід до безпеки в умовах російської агресії проти України, соціальна та психологічна підтримка жінок-переселенок, які зазнали насильства на тимчасово окупованих територіях. Своїм досвідом поділилися представниці Мелітополя, де минулого тижня відкрився кризовий центр «Фіалка». Тут можуть перебувати до десяти жінок, яких скривдили у родині. В установі працює четверо співробітників, зарплату яким платить місцевий бюджет. Учасники зустрічі також говорили про створення безпечного середовища для дітей, запобігання нещасних випадків у школі, навчання хлопчиків та дівчат поводженню з вибухонебезпечними предметами.

Учасники тренінгу домовилися про координацію зусиль у ході реалізації регіонального плану 1325, спільне проведення інформаційно-просвітницьких кампаній у різних сферах, сприяння навчанню посадовців та журналістів з гендерних питань.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 14 Jun 2019 08:35:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/46024/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/46024/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 14 червняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 14 червня:

12:00 − урочиста церемонія закриття четвертої обласної літньої школи для обдарованої учнівської молоді за мовним, фізико-математичним, історико-географічним та хіміко-біологічним напрямами (актова зала «Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії», о. Хортиця, вул. Наукове містечко, 59);

19.30 − урочисте закриття II обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник», вул. Військбуд, 570).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 16:33:00 +0300
Запорізька область розпочала підготовку до опалювального сезону 2019/2020 роківhttp://www.zoda.gov.ua/news/46025/zaporizka-oblast-rozpochala-pidgotovku-do-opaljuvalnogo-sezonu-20192020-rokiv.html/news/46025/zaporizka-oblast-rozpochala-pidgotovku-do-opaljuvalnogo-sezonu-20192020-rokiv.htmlПланами Мінрегіону України передбачається, що на 15 червня рівень підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери має становити 30%Питання підготовки до нового опалювального сезону 2019/2020 років обговорили учасники обласної селекторної наради щодо стану справ у галузі житлово-комунального господарства, яку провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін.

Планами Мінрегіону України передбачається, що станом на 15 червня рівень підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери має становити 30%. У Запорізькій області запроваджено моніторинг за станом виконання заходів з підготовки до нового опалювального сезону.

Як повідомив  директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко, на сьогодні комплексно підготовлено 2071 житловий будинок із 6702, що становить 30,9%. Уже підготовлено 199 котелень із 604 або 32,9%;  306 км теплових мереж із 988 км запланованих (30,9%), 21  центральний тепловий пункт із 65 запланованих (32,3%); замінено 1,3 км теплових мереж із 4,1 км запланованих (31,7%).

До початку опалювального сезону створено запаси вугілля обсягом 2600 тонн із 8373 (31%) необхідного.

Крім цього, підготовлено 146 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки із 307 (48 %). На випадок несприятливих погодних умов укладено договори зі сторонніми організаціями на залучення додатково 26 одиниць спецтехніки із 147 запланованих.

Триває також робота по об’єктах соціальної сфери, але, за словами посадовця,  її необхідно активізувати.

Він також підкреслив, що рівень розрахунків населення за житлово-комунальні послуги  значно впливає на роботу підприємств галузі. Так, рівень розрахунків населення за всі види житлово-комунальних послуг за станом на 01.05.2019 становить 91,3%, що на 11,1% більше у порівнянні з попереднім місяцем. Борг населення на кінець звітного місяця сягає 3,025 млрд грн, що на 286 млн грн менше у порівнянні з 01.04.2019.

- Прошу керівників територій спрямувати зусилля на активізацію підприємствами житлово-комунального господарства роботи по напрямках: укладання з боржниками договорів на реструктуризацію боргу, проведення роз’яснювальної роботи з боржниками, проведення позовної роботи щодо стягнення заборгованості у судовому порядку. Наразі Запорізька область планово готується до роботи в осінньо-зимовий період  2019/2020 років, але ми не маємо втрачати темпи, - окреслив завдання, підбиваючи підсумки, Олександр Бабанін.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 16:11:00 +0300
Ще 10 запорізьких громад підготували проектні заявки на формування інфраструктуриhttp://www.zoda.gov.ua/news/46021/she-10-zaporizkih-gromad-pidgotuvali-proektni-zayavki-na-formuvannya-infrastrukturi.html/news/46021/she-10-zaporizkih-gromad-pidgotuvali-proektni-zayavki-na-formuvannya-infrastrukturi.htmlЗа результатами попередніх засідань комісія розглянула 84 проектні заявки від 30 об’єднаних територіальних громадПід головуванням керівниці апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулося засіданні комісії з підготовки висновків щодо проектних заявок на проекти, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

За результатами попередніх засідань комісія розглянула 84 проектні заявки від 30 об’єднаних територіальних громад. З них 28 громад отримали схвальні висновки комісії облдержадміністрації  щодо 75 проектних заявок на суму 83 млн  514 тис. 700 грн, що становить близько 63% від загального обсягу суми інфраструктурної субвенції. Дві проектні заявки направлено на доопрацювання.

На сьогодні на засіданнях комісії Міністерства регіонального розвитку розглянуло 13 проектних заявок від восьми об’єднаних територіальних громад Запорізької області, які отримали погодження щодо проектів, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

- В облдержадміністрації тривають засідання комісії з підготовки висновків щодо проектних заявок на проекти, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Сьогодні ми розглянемо 41 проектну заявку від 10 об’єднаних територіальних громад на загальну суму 26 млн 528 тис. 500 грн, у тому числі проектні заявки на сім проектів від двох громад (Берестівської та Остриківської сільських об’єднаних територіальних громад), які були направлені комісією на доопрацювання, будуть розглянуті повторно, - пвідомила Зінаїда Бойко.

Крім цього, ще шість об’єднаних територіальних громад (Бердянська міська об’єднана територіальна громада, Воздвижівська сільська об’єднана територіальна громада, Михайлівська селищна об’єднана територіальна громада, Чернігівська селищна об’єднана територіальна громада, Чкаловська сільська об’єднана територіальна громада, Новоукраїнська сільська об’єднана територіальна громада) не надавали проектні заявки                                                                                                                             на розгляд комісії,  а Водянська сільська об’єднана територіальна громада має надати проектні заявки повторно, після доопрацювання, на загальну суму 26 млн 606 тис. 900 грн.

Загалом у 2019 році бюджетна субвенція на розвиток об’єднаних територіальних громад складає 2,1 млрд грн, з них 132,7 млн грн отримають 44 об’єднані територіальні громади Запорізької області.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 15:20:00 +0300
Запорізькі родини занесені в Книгу рекордів України http://www.zoda.gov.ua/news/46020/zaporizki-rodini-zaneseni-v-knigu-rekordiv-ukrajini.html/news/46020/zaporizki-rodini-zaneseni-v-knigu-rekordiv-ukrajini.htmlНа цьогорічному Фестивалі сім’ї було встановлено національний рекорд – «Найбільше коло щасливих родин»На цьогорічному Фестивалі сім’ї, що відбувся у обласному центрі з нагоди Дня захисту дітей, було встановлено національний рекорд – «Найбільше коло щасливих родин». Офіційно у Книзі рекордів України зафіксовано:  діаметр кола щасливих запорізьких родин склав 2 кілометри.

Керівник проекту – організатор фестивалю Дмитро Матюхін подякував усім співорганізаторам, які допомагали при підготовці та проведенні VII Фестивалю сім’ї.

– У цьому році фестиваль сім’ї вийшов на новий рівень, адже впродовж двох днів його відвідали понад 25 тисяч гостей та учасників. Ми розуміємо, що за цим стоїть велика робота організаторів. Цього року було організовано роботу майже 200 локацій. Діти та їх батьки мали можливість розважитися та взяти участь у пізнавальних заходах, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

За вагомий внесок в організації наймасштабнішого свята Запорізького краю – Фестивалю сім’ї організатори відзначили подяками всіх, хто долучився до підготовки та проведення цього культурно-розважального заходу. А саме нагороджено: заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Світлану Абдурахманову, начальника ГТУ юстиції у Запорізькій області Сергія Васильцова, єпископа Запорізького та Мелітопольського Фотія, єпископа Яна Собіла, начальника сектору зв’язків із ЗМІ  ГУ ДСНС в області Юлію Баришеву, інспектора із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в м. Запоріжжя Ірину Кириченко, представницю Червоного Хреста Оксану Бекетову, в.о. директора Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги Олесю Шахарову та директора Запорізького обласного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Оксану Понікарову.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 14:44:00 +0300
Запорізькі фахівці вчаться застосовувати на практиці нові законодавчі норми у сфері екологіїhttp://www.zoda.gov.ua/news/46018/zaporizki-fahivtsi-vchatsya-zastosovuvati-na-praktitsi-novi-zakonodavchi-normi-u-sferi-ekologiji.html/news/46018/zaporizki-fahivtsi-vchatsya-zastosovuvati-na-praktitsi-novi-zakonodavchi-normi-u-sferi-ekologiji.htmlНові законодавчі норми діють більше року і впроваджують нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля, що прийшла на зміну екологічній експертизіТриває роз’яснювальна робота для представників  підприємств, фахівців державних та комунальних установ щодо реалізації на практиці положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Нові законодавчі норми діють трохи більше року і впроваджують нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля, що прийшла на зміну екологічній експертизі. Детально оцінюються можливості закону, його аспекти, всі тонкощі його запровадження на практиці для уникнення помилок у подальшому застосуванні.

Сектором поводження з відходами та охорони водних ресурсів Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації надається консультативно-методологічна допомога підприємствам, організаціям та установам щодо підготовки екологічної документації з метою уникнення суб’єктами господарювання зазначення недостовірних відомостей при підготовці документів у сфері поводження з відходами (щочетверга о 8.30-12.00), у сфері раціонального використання водних ресурсів (щовівторка о 8.30-12.00).

У Центрі надання адміністративних послуг щопонеділка, з 8:30 до 12:00, спеціалістами відділу дозвільної діяльності управління дозвільної діяльності, оцінки впливу на довкілля та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації проводяться консультації з метою усунення суперечливих питань, що виникають під час розгляду пакетів документів для отримання адміністративних послуг з видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

На консультаціях  розглядається в середньому близько 10 пакетів документів, що надійшли на розгляд від різних суб’єктів господарської діяльності. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 13:40:00 +0300
Підприємствам, що працевлаштовують осіб з інвалідністю, надано право пільгового оподаткування http://www.zoda.gov.ua/news/46017/pidprijemstvam,-sho-pratsevlashtovujut-osib-z-invalidnistju,-nadano-pravo-pilgovogo-opodatkuvannya.html/news/46017/pidprijemstvam,-sho-pratsevlashtovujut-osib-z-invalidnistju,-nadano-pravo-pilgovogo-opodatkuvannya.htmlПитання надання дозволів на право користування пільгами з оподаткування двох підприємств розглянуто на засіданні регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністюНа черговому засіданні члени регіональної комісії  обговорили питання щодо надання дозволів на право користування пільгами з оподаткування підприємств, де працюють особи з інвалідністю. Захід відбувся під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна.

На розгляд комісії було подано дві пропозиції щодо надання права на пільгове оподаткування: «Злагода» громадської організації «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» та «Бердянське навчально-виробниче підприємство» Українського товариства сліпих.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, на підприємстві «Злагода» працюють 24 особи, з них 13 осіб з інвалідністю. Фонд оплати праці  у 2018 році склав 709,9 тис. гривень. Розмір середньомісячної заробітної плати працівників у еквіваленті повної зайнятості працівників у 2018 році склав 3905,20 грн, осіб з інвалідністю – 5391,60 грн. Основними видами діяльності підприємства є виробництво робочого і корпоративного одягу,  трикотажних виробів. Підприємство також надає послуги з термодруку, шовкотрафаретного друку, комп’ютерної вишивки. Сума отриманих пільг з оподаткування у 2018 році склала 207,9 тис. гривень. Заборгованості з виплати  заробітної плати немає. Фінансову допомогу від ФСЗІ підприємство не отримувало.

У Бердянському навчально-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих працює 13 осіб, з них 10 осіб з інвалідністю. Фонд оплати праці  у 2018 році склав 563,1 тис. грн, розмір середньомісячної заробітної плати працівників у 2018 році склав 4615,57 грн, осіб з інвалідністю –   3856,52 грн. Це підприємство створено ще в 1953 році. До його складу входять: виробничі ділянки з випуску картонних, швейних виробів, спецбібліотека для осіб з вадами зору, клуб, гуртожиток для одиноких осіб з інвалідністю. Сума отриманих пільг з оподаткування у 2018 році склала 237,6 тис. грн. Заборгованості з виплати заробітної плати немає. Фінансову допомогу від ФСЗІ не отримували.

За підсумками обговорення члени комісії вирішили рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування підприємству «Злагода» та Бердянському навчально-виробничому підприємству.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 12:46:00 +0300
Розробляється «дорожня карта» розташування міжнародного центру досліджень екосистем у Запорізькій області http://www.zoda.gov.ua/news/46014/rozroblyajetsya-dorozhnya-karta-roztashuvannya-mizhnarodnogo-tsentru-doslidzhen-ekosistem-u-zaporizkiy-oblasti.html/news/46014/rozroblyajetsya-dorozhnya-karta-roztashuvannya-mizhnarodnogo-tsentru-doslidzhen-ekosistem-u-zaporizkiy-oblasti.htmlЄдиний в Україні міжнародний центр досліджень екосистем Інституту зоології наразі не функціонує. Фахівці вивчають питання щодо переносу центру в Запорізьку область Питання забезпечення функціонування та розвитку національного природного парку «Великий Луг» обговорили учасники наради, що відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна.

У нараді взяли участь представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, Управління Держрибагентства у Запорізькій області, керівники державних лісогосподарських підприємств,  НПП «Великий Луг».

Учасники наради розглянули питання розташування на території заказника «Великі і Малі кучугури» на місці будинку-кордону лісової охорони наукового центру досліджень екосистем парку «Великий Луг». Варто відзначити, що науковий центр є міжнародним та єдиним в Україні. Завдяки його діяльності багато відомих науковців України та Європи мали можливість проводити наукові дослідження. Наразі центр не функціонує. В Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена підготували розширене обґрунтування щодо переносу центру саме в Запорізьку область.

- Потрібно знайти такі оптимальні рішення, які будуть цікаві кожному підрозділу і в той же час  будуть корисними для нашої області. Щодо розташування міжнародного центру досліджень екосистем, вважаю, ми мусимо опрацювати всі шляхи, варіанти, щоб у результаті у Запорізькій області базувався єдиний в Україні міжнародний центр. По можливості потрібно надіслати листа  Міністерству екології та природних ресурсів України з усіма обґрунтуваннями та просити підтримки у вирішенні цього питання, - зазначив Олександр Бабанін.

Під час наради розглянуто також питання розширення меж НПП «Великий Луг» за рахунок частини акваторії Каховського водосховища та територій природно-заповідного фонду, які перебувають у підпорядкуванні державних лісогосподарських підприємств.

Учасники наради висловили свої зауваження та пропозиції з розглянутих питань. За результатами наради керівництву НПП «Великий Луг» надано доручення підготувати наукове обґрунтування та відповідні картографічні матеріали щодо розширення меж території парку. Державним лісогосподарським підприємствам доручено розглянути можливість надання погоджень на включення до складу НПП «Великий Луг» території заказника «Лісовий масив на Лисій горі» та передачі будинку-кордону лісової охорони для розміщення наукового центру досліджень екосистем парку.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 12:00:00 +0300
Єдина державна система цивільного захисту Запорізької області готова до виконання завданьhttp://www.zoda.gov.ua/news/46013/jedina-derzhavna-sistema-tsivilnogo-zahistu-zaporizkoji-oblasti-gotova-do-vikonannya-zavdan.html/news/46013/jedina-derzhavna-sistema-tsivilnogo-zahistu-zaporizkoji-oblasti-gotova-do-vikonannya-zavdan.htmlВ області створені і функціонують 11 спеціалізованих служб цивільного захисту, які укомплектовані технікою та спеціальними засобамиУ Запорізькій області у зв’язку з підвищенням температури повітря (пожежна небезпека  4-5 класів)  збільшується загроза виникнення  пожеж на території області.

Як повідомили в Департаменті цивільного захисту населення облдержадміністрації, за станом на 12.06.2019 на території Запорізької області відбулося 2137 пожеж, що у порівнянні з 2018 року менше на 10%.

З підвищенням температури повітря  також збільшується вірогідність виникнення нещасних випадків на водних об’єктах області.

За станом на 12.06.2019 на території Запорізької області на водних об’єктах загинули 13 осіб (у тому числі троє дітей) проти  12 осіб минулого року.

Одним із пріоритетних завдань для облдержадміністрації є забезпечення надійності функціонування єдиної державної системи цивільного захисту, що дає можливість ефективно виконувати заходи з управління процесами запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій і їх наслідків.

Матеріальний резерв постійно підтримується на рівні, необхідному для ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. 

В області створені і функціонують 11 спеціалізованих служб цивільного захисту,  які укомплектовані технікою та спеціальними засобами.

Державною службою України з надзвичайних ситуацій   у травні було проведено  командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту у Запорізькій області з визначенням стану готовності до виконання завдань цивільного захисту в мирний час та в особливий період.

Найбільше навантаження під час виконання раптових увідних припало на міста Бердянськ, Запоріжжя, Мелітополь, Токмак, Оріхівський та Василівський райони.

Головне  завдання командно-штабних навчань — налагодження взаємодії  всіх складових системи цивільного захисту: від органів місцевого самоврядування до підрозділів ГУ ДСНС - загалом, як показали результати, виконано. Керівний склад області показав достатній рівень підготовки. Єдина державна система цивільного захисту Запорізької області готова до виконання завдань за призначенням.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 10:48:00 +0300
За індексом реальної заробітної плати Запорізька область посідає І місце серед регіонів http://www.zoda.gov.ua/news/46012/za-indeksom-realnoji-zarobitnoji-plati-zaporizka-oblast-posidaje-i-mistse-sered-regioniv.html/news/46012/za-indeksom-realnoji-zarobitnoji-plati-zaporizka-oblast-posidaje-i-mistse-sered-regioniv.htmlІндекс реальної заробітної плати в області у І кварталі 2019 року становив 114,6 %. Це дозволило області за показником «індекс реальної заробітної плати» посісти І місце серед регіонів УкраїниІндекс реальної заробітної плати в області у І кварталі 2019 року був вищим за аналогічний показник по Україні – 114,6 % проти 110,9 %. Це дозволило області за показником «індекс реальної заробітної плати» посісти І місце серед регіонів України (за підсумками 2018 року область посіла 4 місце).

За даними органів державної статистики, середньомісячна номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника області за січень-березень 2019 року по відношенню до відповідного періоду 2018 року зросла на 24,4 % і склала 9709 грн. Це становить 100,8 % від середнього її розміру по Україні (9629 грн). Середня заробітна плата по області перевищувала розміри соціальних гарантій: у 2,3 разу – законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати (4173 грн) та в 5,1 разу – прожитковий мінімум для працездатних осіб (1921 грн).

Слід зазначити, що другий рік поспіль зростання середньої заробітної плати в області відбувається випереджаючими загальнодержавний показник темпами. Так, у звітному періоді цей показник в області склав 124,4 % проти 120,8 % в середньому по Україні. Значний вплив на збільшення рівня заробітної плати в регіоні мали високі темпи росту заробітної плати в промисловій галузі – 132,2 % проти середньогалузевого показника по Україні  125,8 %. За станом на 01.04.2019 на промислових підприємствах області працювали понад 139,7 тис. осіб, середньомісячна заробітна плата яких становила 12800 грн.

Поряд з цим, в окремих сферах економічної діяльності в області, де середньомісячна заробітна плата вже тривалий час залишається нижчою, ніж по державі, темпи її росту продовжували відставати від середньогалузевих показників по Україні. Зокрема це стосується таких сфер: професійної, наукової та технічної діяльності (110,6% проти 133,4 %), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (115,5% проти 120,5%), діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (117,8% проти 121%), сільського господарства, лісового та рибного господарств (118,1% проти 121,3 %), державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (116,9 % проти 119,1 %). В інших галузях, де заробітна плата була меншою за середньогалузевий показник по Україні, намітилися позитивні зрушення щодо темпів її зростання.

Найвищу заробітну плату в області отримували працівники підприємств м. Енергодар (21758 грн або 224,1% до середнього рівня по області), Василівського району (11019 грн або 113,5%), м. Запоріжжя (9975 грн або 102,7%).

Найнижчою була заробітна плата працюючих у Приазовському (5769 грн або 59,4 % від середньої по області), Бердянському (5868 грн або 60,4 %) та Веселівському (5878 грн або 60,5 %) районах області.

При цьому найвищі темпи зростання середньої заробітної плати в січні-березні 2019 року порівняно з відповідним періодом попереднього року спостерігалися в м. Енергодар (153,3 % проти 124,4% в середньому по області), Василівському (131%) та Пологівському (129,1%) районах. Найнижчі по області темпи росту середньої заробітної плати зафіксовано в Токмацькому (105,3%), Приазовському (108,9%), Новомиколаївському (111,4%) районах і в м. Бердянськ (112,4 %).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 09:42:00 +0300
Представників галузі культури запрошують на міжнародний ярмарок грантівhttp://www.zoda.gov.ua/news/46011/predstavnikiv-galuzi-kulturi-zaproshujut-na-mizhnarodniy-yarmarok-grantiv.html/news/46011/predstavnikiv-galuzi-kulturi-zaproshujut-na-mizhnarodniy-yarmarok-grantiv.htmlМіжнародний ярмарок грантів є ефективним майданчиком для спілкування між грантодавцями та представниками культурних і креативних індустрій, які перебувають у пошуку фінансової підтримкиНаціональним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні проводиться Другий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури, який заплановано на 2 липня 2019 року. Про це повідомили у Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації з посиланням на Міністерство культури України та Український культурний фонд.

Щорічне проведення Міжнародного ярмарку грантів у сфері культури стало доброю традицією та ефективним майданчиком для спілкування між грантодавцями та представниками культурних і креативних індустрій, які перебувають у пошуку фінансової підтримки для своїх культурних проєктів та ініціатив в Україні.

Міжнародний ярмарок грантів відбудеться у м. Київ, у НСК «Олімпійський».

Заявки на участь у ярмарку приймаються до 25 червня 2019 р. Більш детально за посиланням.

За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном 044 504 22 66, e-mail: creativeeurope.in.ua@gmail.com.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 13 Jun 2019 08:35:00 +0300
Послугами оздоровлення та відпочинку буде забезпечено понад 50 тисяч дітей пільгових категорійhttp://www.zoda.gov.ua/news/46010/poslugami-ozdorovlennya-ta-vidpochinku-bude-zabezpecheno-ponad-50-tisyach-ditey-pilgovih-kategoriy.html/news/46010/poslugami-ozdorovlennya-ta-vidpochinku-bude-zabezpecheno-ponad-50-tisyach-ditey-pilgovih-kategoriy.htmlЗапорізька область посіла 3 місце по України після Дніпропетровської та Чернігівської областей за показником збільшення обсягів фінансування на проведення оздоровчої кампаніїСтан організації оздоровлення дітей влітку 2019 року в Запорізькій області обговорили учасники засідання колегії облдержадміністрації, яке  відбулося під керівництвом виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Елли Слепян.

За даними державної статистичної звітності, в Запорізькій області проживає 185 тисяч дітей шкільного віку, з яких 40% (74202 дітей) - це діти пільгових категорій, які мають право на оздоровлення за рахунок бюджетних коштів.

Як відзначила у своїй доповіді начальник відділу оздоровлення сімейної, гендерної політики та протидії торгівля людьми Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Дроздова, як і торік, у цьому році планується забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку близько 51 тисячі дітей пільгових категорій, що становить 27,6 % від загальної чисельності дітей шкільного віку в області.

Запорізька область посіла 3 місце по України після Дніпропетровської та Чернігівської областей за показником збільшення обсягів фінансування за кошти обласного та місцевих бюджетів на проведення оздоровчої кампанії. Це обумовлено, в першу чергу, тим, що в цьому році на проведення оздоровчої кампанії влітку 2019 року з обласного та місцевих бюджетів заплановано виділити близько 58,7 млн грн, що на 5% більше, ніж торік (2018 – 55,5 млн грн).

У минулому році вперше надано субвенцію з обласного бюджету місцевим бюджетам області на загальну суму  3165 тис. грн для надання адресної соціальної допомоги на оздоровлення дітей, які виховуються в сім’ях, де один із батьків працює в бюджетній сфері. Планувалось оздоровити 1006 таких дітей, але адресну соціальну допомогу було надано на загальну суму 220 тис. грн лише для 62 дітей.

З цього року адресна соціальна допомога буде надаватися батькам, які самостійно придбали путівку на 18 днів або більше (в минулому – 21 день, розмір допомоги – два прожиткові мінімуми –  4014 грн). На сьогодні  кошти на цю програму не виділені, це питання буде розглядатися на черговій сесії Запорізької обласної ради.

Департаментом на сьогодні вже придбано 1653 путівки до оздоровчих дитячих закладів «Меотида», «Лазурна райдуга», «Факел». На І зміну вже направлено 875 дітей пільгових категорій.

У цьому році з державного бюджету вже використано 2,9 млн грн на оздоровлення 297 дітей в оздоровчих центрах.

З 2018 року почали виділятись кошти з обласного бюджету на оплату проїзду дітей пільгових категорій до  дитячих центрів.

 На сьогодні планують свою роботу 32 позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Запорізької області. З них отримали дозвільні документи 22 заклади.

- У зв’язку з проведенням реформи децентралізації в Україні особливо звертаю увагу всіх керівників об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, міськвиконкомів на те, що ваше завдання сьогодні - це особистий контроль за діяльністю дитячих таборів, які розташовані на території, та створення безпечних умов для перебування в них дітей. Жоден дитячий заклад не повинен працювати без дозвільних документів. Також необхідно забезпечити цільове використання бюджетних коштів, які спрямовуються на оздоровлення та відпочинок дітей, - наголосила, підбиваючи підсумки, Елла Слепян.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 12 Jun 2019 16:19:00 +0300
Відновлення інфраструктури – першочергове завдання для розвитку галузі спорту http://www.zoda.gov.ua/news/46009/vidnovlennya-infrastrukturi--pershochergove-zavdannya-dlya-rozvitku-galuzi-sportu.html/news/46009/vidnovlennya-infrastrukturi--pershochergove-zavdannya-dlya-rozvitku-galuzi-sportu.htmlПро це йшла мова під час робочої зустрічі першого заступника Міністра молоді та спорту України Ігоря Гоцула з керівництвом облдержадміністрації У м. Запоріжжя з робочою поїздкою перебуває перший заступник Міністра молоді та спорту України, віце-президент Національного олімпійського комітету України, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул.

Сьогодні відбулася зустріч посадовця з керівництвом облдержадміністрації, під час якої розглянуто питання  розвитку спорту та відновлення спортивної інфраструктури області.

За словами заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, Запорізький край завжди був неофіційною столицею ігрових видів спорту. Після реконструкції палацу спорту «Юність» до нашого міста приїжджають національні збірні різних країн для участі в міжнародних матчах.

Начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту ОДА Наталія Власова додала, що наразі наш край представляють 14 команд з ігрових видів спорту, з яких у супер-лізі виступають дев’ять  команд майстрів: ГК «Мотор», ГК «ЗТР», ГК «ЗАБ-ЗНТУ», ГК «ЗТР-Буревісник», БК «Запоріжжя ZOG», БК «Чайка» м. Бердянськ, БК «Козачка» КПУ, ФК «Арпі-Запоріжжя», ВК «Орбіта–ЗНУ–ОДЮСШ»; у вищій лізі: СК «Академія» ЗІЕІТ та ГК «ДЮСШ №3 Мотор 2»; у першій лізі: баскетбольна команда «Металург»,  ВК «Орбіта» Спорт інтернат; у другій лізі – ФК «Металург».

У ході поїздки перший заступник Міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул відвідав Класичний приватний університет, де зустрівся з його ректором та ознайомився зі спортивною матеріально-технічною базою закладу вищої освіти. Було розглянуто варіанти співпраці щодо реконструкції легкоатлетичного стадіону КПУ «Локомотив».

– Фізичне виховання та спорт відіграють важливу роль у житті суспільства, сприяють гармонійному розвитку і формуванню особистості. Наша головна місія – допомогти створити умови для поліпшення фізичного потенціалу і здоров'я нації, оптимізувати фізкультурно-спортивний рух, сприяти державі вийти на рівень світових показників фізичного розвитку людей та спортивних досягнень, – зазначив  Ігор Гоцул.

Як повідомили в Управлінні молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, заступник Міністра молоді та спорту також візьме участь у роботі звітного Конгресу федерації волейболу, який відбудеться сьогодні у ПС «Юність».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 12 Jun 2019 15:25:00 +0300