Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Tue, 21 Jan 2020 08:47:36 +0200Тепер належного користувача автотранспорту можна зареєструвати онлайнhttp://www.zoda.gov.ua/news/48637/teper-nalezhnogo-koristuvacha-avtotransportu-mozhna-zarejestruvati-onlayn.html/news/48637/teper-nalezhnogo-koristuvacha-avtotransportu-mozhna-zarejestruvati-onlayn.htmlПослуга доступна для фізичних та юридичних осіб. На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувачаВ Електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга − «Керування належним користувачем». Онлайн-сервіс доступний на сайті та на Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги». Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

Проєкт реалізований у партнерстві Головного сервісного центру МВС та Міністерства цифрової трансформації, за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонду Східна Європа.

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, який їй не належить. Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу стане у пригоді автомобілістам, адже нести відповідальність за порушення правил дорожнього руху має водій авто, а не його власник.

Замовником послуги може бути фізична або юридична особа. Для цього необхідно:

1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.

2. Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».

3. Ввести VIN-код автомобіля, належним користувачем якого хоче стати особа.

4. Обрати підставу для належного користування.

5. Ввести e-mail і телефон власника авто.

6. Перевірити дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору.

7. Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Після цього власник отримає лист з посиланням на онлайн-заяву. Він повинен перейти за посиланням і дати згоду на призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Перевірити статус підтвердження заявки особа, яка замовила послугу належного користувача, може в е-Кабінеті водія. Процес надання послуги онлайн триває один робочий день.

Нагадуємо, у грудні 2018 року відбувся запуск Електронного кабінету водія, мета якого — цифровізувати послуги сервісних центрів МВС. Так, користувачі е-Кабінету можуть дізнатися інформацію про власні водійські посвідчення, транспортні засоби та адміністративні правопорушення. Також в е-Кабінеті можна сплатити штрафи, зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом, а також індивідуальний номерний знак. 

Довідково.

Електронна послуга «Керування належним користувачем» доступна для фізичних та юридичних осіб. На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувача. Видалення призначеного належного користувача можливе власником ТЗ – за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач. 

Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року. Якщо підставою для належного користування є оформлення на особу тимчасового реєстраційного талона або призначення працівника належним користувачем безпосередньо керівником юридичної особи, послуга надається лише у територіальних сервісних центрах МВС і за умови присутності власника ТЗ та особи, яка планує стати належним користувачем.

 

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації  

]]>
Tue, 21 Jan 2020 08:35:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/48635/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/48635/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 21 січняЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 21 січня:

10:00 − засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання (зала 300 ОДА);

14:00 − засідання за круглим столом фахівців з місцевого економічного розвитку Запорізької області «Стратегія розвитку 2027» (зала 300 ОДА);

14:00 – відкриття виставки «Українське військо:1917-1921», присвяченої вшануванню подій та постатей Української революції 1917-1921 років, та з нагоди відзначення Дня Соборності (обласний краєзнавчий музей, вул. Троїцька, 29).  

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Jan 2020 16:33:00 +0200
Цього тижня завершується реєстрація для участі у пробному ЗНОhttp://www.zoda.gov.ua/news/48634/tsogo-tizhnya-zavershujetsya-rejestratsiya-dlya-uchasti-u-probnomu-zno.html/news/48634/tsogo-tizhnya-zavershujetsya-rejestratsiya-dlya-uchasti-u-probnomu-zno.htmlНаразі понад 65 тисяч осіб в цілому по країні виявили бажання скласти пробне ЗНОЗа даними регіональних центрів оцінювання якості освіти, станом на 17 січня 2020 року сформовано 261 469 заявок на участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.

Як повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти, для складання тесту з української мови та літератури подано 135 862 заявки, математики – 45 398, історії України – 28 071, англійської мови – 32 580.

Загалом процес реєстрації завершили 65 890 осіб. Більшість (48 816) виявили бажання складати пробне тестування із двох навчальних предметів.

Нагадуємо, реєстрація вважається завершеною після здійснення оплати на основі зразка(ів) квитанції(ій) для оплати пробного ЗНО. Вартість тестування визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти. Кожен зареєстрований може самостійно перевірити в кабінеті учасника пробного ЗНО факт надходження коштів (не раніше ніж через сім календарних днів з моменту оплати).

Реєстрація для участі в пробному ЗНО завершиться 24 січня. З детальною інформацією щодо порядку реєстрації можна ознайомитися на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти, на території обслуговування якого особа бажає проходити пробне ЗНО.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Jan 2020 16:15:00 +0200
Запоріжців запрошують на виставку абстрактного живопису в обласний художній музейhttp://www.zoda.gov.ua/news/48633/zaporizhtsiv-zaproshujut-na-vistavku-abstraktnogo-zhivopisu-v-oblasniy-hudozhniy-muzey.html/news/48633/zaporizhtsiv-zaproshujut-na-vistavku-abstraktnogo-zhivopisu-v-oblasniy-hudozhniy-muzey.htmlВона представлена 88 творами з власної колекції художника Дмитра Ціпунова, створеними протягом останніх роківУ Запорізькому обласному художньому музеї відкрито експозицію «Простір емоцій Дмитра Ціпунова». Вона представлена 88 творами з власної колекції художника, створеними протягом останніх років. Більшість з них в залах музею виставляються вперше. Чільне місце займає робота «Навіщо хвилюватися» (2004), яка була подарована автором і зберігається у фондах музею.

Куратор виставки Юлія Мартиненко розповіла, що Дмитро чи не єдиний запорізький художник, який пропагує сучасні напрямки мистецтва у Запоріжжі. Так, у 1989 році він разом із Володимиром Маковкіним створив групу «Транс-Арт». В тому ж році в художньому музеї відбулась виставка сучасного мистецтва «Авангард-89». Надалі його ім’я було пов’язане з організацією цілої серії виставок під загальною назвою «Образ 90-ті». А 2010 року твори Дмитра Ціпунова експонувались у музеї на персональній виставці «Золотий двутавр», присвяченій 100-річчю «Чорного квадрата» К. Малевича.

Живопис Дмитра Ціпунова вражає глядача своєю раціональністю із явним впливом супрематизму К. Малевича, вивільненням духовної енергії кольору, як в абстрактному експресіонізмі В. Кандинського, кольоровими ритмами, співзвучними із творами П. Мондріана. На виставці не представлено жодного твору з негативним емоційним впливом, що виразно характеризує вдачу митця.

Виставка «Простір емоцій Дмитра Ціпунова» буде експонуватися у Запорізькому обласному художньому музеї до середини лютого.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Jan 2020 15:40:00 +0200
Засідання регіональної комісії з оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок бюджетних коштів http://www.zoda.gov.ua/news/48588/zasidannya-regionalnoji-komisiji-z-otsinki-ta-vidboru-investitsiynih-program-i-proektiv,-sho-mozhut-realizovuvatisya-za-rahunok-bjudzhetnih-koshtiv.html/news/48588/zasidannya-regionalnoji-komisiji-z-otsinki-ta-vidboru-investitsiynih-program-i-proektiv,-sho-mozhut-realizovuvatisya-za-rahunok-bjudzhetnih-koshtiv.htmlПряма трансляція розпочнеться о 15.30Пряма трансляція розпочнеться о 15.30.

Переглянути трансляцію можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=SquDq11Kd7E

]]>
Mon, 20 Jan 2020 15:15:00 +0200
Відбулось фінальне засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на маршрутах Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/48630/vidbulos-finalne-zasidannya-konkursnogo-komitetu-z-viznachennya-avtomobilnih-pereviznikiv-na-marshrutah-zaporizkoji-oblasti.html/news/48630/vidbulos-finalne-zasidannya-konkursnogo-komitetu-z-viznachennya-avtomobilnih-pereviznikiv-na-marshrutah-zaporizkoji-oblasti.htmlПідготовлено пропозиції організатору перевезень щодо визначення переможців конкурсів та підприємств, що посіли друге місце за результатами конкурсуПід керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Антонова відбулось фінальне засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області. У заході взяли участь члени конкурсного комітету, до складу якого входять представники облдержадміністрації, регіонального сервісного центру МВС, Управління патрульної поліції, обласної ради, а також представники громадських організацій.

Конкурси було оголошено на 31 об'єкт. Документи на участь у них (16 пар конвертів) надійшли до облдержадміністрації від 9 перевізників.

З метою перевірки та аналізу матеріалів, поданих перевізниками, був проведений значний обсяг роботи. Зокрема, робоча група здійснила виїзд на 9 автопідприємств. У перевірках також брали участь представники громадських організацій – члени конкурсного комітету.

Матеріали проаналізовані Департаментом промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації. Були зроблені запити до відповідних органів державної влади. Члени конкурсного комітету також мали можливість ознайомитися з поданими перевізниками-претендентами документами та іншими матеріалами.

Крім цього, було розглянуто питання щодо недопуску перевізників-претендентів до участі у конкурсі. За результатами конкурсним комітетом було рекомендовано організатору не допустити перевізника до участі в конкурсах на 3 об'єктах.

Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено рішення про недопущення перевізника-претендента до участі у конкурсах з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області.

За підсумками розгляду конкурсним комітетом нараховані бали за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів у розрізі об’єктів конкурсу та підготовлено пропозиції організатору перевезень щодо визначення переможців конкурсів та підприємств, що посіли друге місце за результатами конкурсу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Jan 2020 14:35:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/48629/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/48629/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlУ вівторок, 21 січня, міністр соціальної політики України Юлія Соколовська здійснить робочу поїздку до Запорізької областіУ вівторок, 21 січня, міністр соціальної політики України Юлія Соколовська здійснить робочу поїздку до Запорізької області. Вона відвідає Веселівську громаду, де проведе нараду «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», та ознайомиться з роботою Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю у м. Мелітополь.

Журналістам буде наданий автобус. Виїзд від ОДА о 9:00.

Запис триватиме сьогодні до 15:00 за телефонами (061) 213-53-73 та (061) 224-67-54 або на електронну адресу dep.press.zoda@gmail.com.

Запрошуємо до участі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Jan 2020 14:07:00 +0200
В облдержадміністрації розпочато консультації щодо підвищення спроможності громад http://www.zoda.gov.ua/news/48627/v-oblderzhadministratsiji-rozpochato-konsultatsiji-shodo-pidvishennya-spromozhnosti-gromad.html/news/48627/v-oblderzhadministratsiji-rozpochato-konsultatsiji-shodo-pidvishennya-spromozhnosti-gromad.htmlКонсультації відбуваються за участі голів об’єднаних територіальних громад, представників влади, експертної групиДелегація від Запорізької області 13 січня 2020 року взяла участь у консультаціях Міністерства розвитку громад та територій України зі створення проєктів перспективних планів областей. До делегації від Запорізької області увійшли представники керівництва облдержадміністрації, Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад», Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Запорізькій області.

Головували на засіданнях заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода та народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

У Мінрегіоні обговорили майбутні конфігурації громад Запорізької області. Дискутували по кожній громаді, щодо спроможності яких виникали питання.

− За результатами проведених консультацій вже бачимо, що на деяких територіях остаточні рішення із створення об’єднаних громад будуть непростими. Але ці рішення облдержадміністраціям і Уряду треба приймати, займаючи державницьку позицію. Тому наголошую, що наші дискусії не мають стати останнім серйозним обговоренням перспективних планів, а навпаки – бути стимулом для проведення в найкоротші терміни діалогів у районах і громадах, де є складності з формуванням спроможних громад, − наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

За результатами експертної оцінки та рекомендацій Мінрегіону в облдержадміністрації під головуванням керівника апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко тривають консультації щодо підвищення спроможності об’єднаних територіальних громад області за участі голів районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, експертної групи, до якої увійшли представники Управління містобудування та архітектури, Департаменту фінансів та Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України, Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Запорізькій області.

Під час консультацій керівниця апарату Зінаїда Бойко проінформувала присутніх про основні показники спроможності об’єднаних територіальних громад, зауваживши, що відповідно до проведеного Управлінням містобудування та архітектури аналізу, рівень спроможності 76 громад, які передбачені перспективним планом формування територій громад, є таким: 33 громади мають високий рівень спроможності, 42 – середній та 1 – низький. Показово, що саме громади з кількістю населення до 7 тисяч осіб мають низький та середній рівень спроможності.

− Ми маємо разом на державницьких позиціях напрацювати пропозиції щодо підвищення спроможності малочисельних об’єднаних територіальних громад. Майбутні конфігурації громад мають бути зрозумілими і обґрунтованими. Важливо, що параметри громад мають бути такими, щоб забезпечити їх розвиток та надання якісних послуг. Саме для цього ми розпочали цей діалог з територіальними громадами, − наголосила керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

За інформацією Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, перспективний план формування територій громад, який зараз доопрацьовується облдержадміністрацією, ляже в основу майбутнього адміністративно-територіального устрою області.

Нагадаємо, що 20 грудня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)». З набранням чинності цього закону об'єднані територіальні громади мають створюватись виключно за перспективним планом, який розроблятиметься обласною державною адміністрацією і затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України.

Довідково.

Із внесеними до закону змінами можна ознайомитись за посиланням. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Jan 2020 13:41:00 +0200
Володимир Зеленський вшанував пам'ять загиблих «кіборгів» – захисників Донецького аеропортуhttp://www.zoda.gov.ua/news/48628/volodimir-zelenskiy-vshanuvav-pamyat-zagiblih-kiborgiv--zahisnikiv-donetskogo-aeroportu.html/news/48628/volodimir-zelenskiy-vshanuvav-pamyat-zagiblih-kiborgiv--zahisnikiv-donetskogo-aeroportu.htmlГлава держави разом із членами родин полеглих військових поклав квіти до підніжжя Пам’ятного дзвона, що на території Міністерства оборони України

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у заходах з ушанування пам’яті військовослужбовців, які в цей день 2015 року загинули при обороні Донецького аеропорту під час війни на сході України.

Володимир Зеленський вшанував пам

Глава держави разом із членами родин полеглих військових поклав квіти до підніжжя Пам’ятного дзвона, що на території Міністерства оборони України.

Також Володимир Зеленський поспілкувався з родинами військових. 

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

]]>
Mon, 20 Jan 2020 12:43:00 +0200
Території регіону удосконалюють власні проєкти розвиткуhttp://www.zoda.gov.ua/news/48626/teritoriji-regionu-udoskonaljujut-vlasni-projekti-rozvitku.html/news/48626/teritoriji-regionu-udoskonaljujut-vlasni-projekti-rozvitku.htmlВідбулося чергове засідання архітектурно-містобудівної ради, під час якого розглянуто шість проєктів містобудівної документаціїПід головуванням начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександра Билима відбулось засідання архітектурно-містобудівної ради. На порядку денному розглядалися шість проєктів містобудівної документації.

Схвалено без зауважень та рекомендовано до подальшого затвердження в установленому порядку проєкти містобудівної документації:

 • «Генеральний план с. Нововолодимирівка Новомиколаївського району Запорізької області з розширенням меж населеного пункту та план зонування с. Нововолодимирівка Новомиколаївського району Запорізької області (у складі генерального плану)»;
 • «Генеральний план та план зонування території с. Спаське Мелітопольського району Запорізької області»;
 • «Генеральний план с. Новопилипівка Мелітопольського району Запорізької області. Оновлення з розширенням меж населеного пункту та план зонування с. Новопилипівка Мелітопольського району Запорізької області (у складі генерального плану)».

Схвалено та рекомендовано до доопрацювання та затвердження в установленому порядку з урахуванням зауважень проєкт містобудівної документації «Генеральний план с. Червонодніпровка Запорізького району Запорізької області з розширенням меж населеного пункту та план зонування с. Червонодніпровка Запорізького району Запорізької області (у складі генерального плану)».

Проєкти містобудівної документації «Генеральний план та план зонування з розширенням меж міста Пологи Пологівського району Запорізької області» та «Генеральний план с. Преображенка Оріхівського району Запорізької області. Оновлення з розширенням меж населеного пункту та план зонування с. Преображенка Оріхівського району Запорізької області (у складі генерального плану)» рекомендовано доопрацювати та винести на розгляд чергового засідання архітектурно-містобудівної ради при Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Mon, 20 Jan 2020 11:40:00 +0200
Рівень перерахунків платежів за опалення та гарячу воду можна прослідкувати на карті http://www.zoda.gov.ua/news/48625/riven-pererahunkiv-platezhiv-za-opalennya-ta-garyachu-vodu-mozhna-proslidkuvati-na-karti.html/news/48625/riven-pererahunkiv-platezhiv-za-opalennya-ta-garyachu-vodu-mozhna-proslidkuvati-na-karti.htmlМінрегіоном України проводиться щомісячний моніторинг прийняття відповідних рішень щодо здійснення перерахунків за теплову енергію та комунальні послуги. Дані відображаються на онлайн-картіУряд надав можливість підприємствам ТКЕ здійснити перерахунок плати для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку із зниженням для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/2020 рр.

Мінрегіон зібрав та узагальнив інформацію від ОДА щодо здійснення перерахунків за централізоване опалення та гарячу воду підприємствами ТКЕ. Результати викладено у форматі інтерактивної карти.

Наразі з 206 ТКЕ здійснили перерахунок: за опалення – 112; за гарячу воду – 25; не здійснили перерахунок – 94.

Інформація на карті може бути оновлена.

Підставою для зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води є умова коли ціна природного газу, придбана виконавцем у відповідному місці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу, врахованої у структурі тарифів, встановлених НКРЕКП або органами місцевого самоврядування.

За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації, на території Запорізької області послуги з централізованого опалення з використанням природного газу надаються в семи населених пунктах: Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Токмаку, Василівці, Дніпрорудному, Вільнянську. При цьому послуга з постачання гарячої води з використанням природного газу надається тільки в м. Запоріжжя.

Теплопостачальні підприємства міст Токмак, Василівка та Дніпрорудне з початку опалювального сезону 2019/2020 року щомісяця проводять коригування діючих тарифів на постачання теплової енергії у зв’язку зі зміною ціни природного газу.

У м. Запоріжжя прийнято рішення про зменшення нарахувань за послугу з централізованого опалення на 24% та на 22% − за постачання гарячої води. Теплопостачальним підприємством м. Вільнянськ також прийнято рішення про зменшення обсягу нарахувань за послугу з централізованого опалення за грудень 2019 року на 31%.

У м. Мелітополь розмір нарахувань зменшиться лише на 1% у зв’язку з тим, що діючий тариф було прийнято протягом опалювального сезону 2019/2020 року вже з урахуванням зміни ціни природного газу.

У м. Бердянськ зменшення нарахувань складає 20%.

Мінрегіоном України проводиться щомісячний моніторинг прийняття відповідних рішень щодо здійснення перерахунків за теплову енергію та комунальні послуги.

Інтерактивна карта здійснення перерахунків за централізоване опалення та гарячу воду підприємствами ТКЕ

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Mon, 20 Jan 2020 10:17:00 +0200
Продовжується широке публічне обговорення новацій законопроєкту «Про працю»http://www.zoda.gov.ua/news/48624/prodovzhujetsya-shiroke-publichne-obgovorennya-novatsiy-zakonoprojektu-pro-pratsju.html/news/48624/prodovzhujetsya-shiroke-publichne-obgovorennya-novatsiy-zakonoprojektu-pro-pratsju.htmlЗаконопроєкт «Про працю», за задумом розробників, спрямовує нововведення на захист прав працівників та має на меті вивести трудові відносини у легальну площинуЕксперти, представники міністерства та працівники різних галузей економіки в форматі міжрегіонального телемосту обговорили нові можливості для захисту робочих прав українців, які надає законопроєкт «Про працю». Про це повідомили у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Основні орієнтири нового законопроєкту «Про працю», розробленого в рамках комплексної реформи зайнятості в Україні, це зростання кількості офіційних робочих місць з вищою оплатою, простіше працевлаштування та комфортні умови роботи.

Як наголосив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, лише 50% працездатних українців працюють легально. В країні зберігається високий запит на офіційні робочі місця, які цілком реально створити після ухвалення законопроєкту. Він також наголосив, що законопроєкт має на меті вивести трудові відносини у легальну площину.

− Ми плануємо до 2024 року створити додатковий 1 млн легальних робочих місць. За ці 5 років розраховуємо скоротити рівень безробіття майже вдвічі - до 5%. Держава має допомагати людям легше та швидше знаходити роботу - не за чотири місяці, як це відбувається зараз, а до двох. Українці вже давно заслуговують на достойний заробіток та комфортні умови праці - настав час зробити це разом, − зазначив міністр Тимофій Милованов.

Під час заходу йшлося про основні нововведення законопроєкту, зокрема: 

 • перехід на виключно письмову форму фіксації трудових відносин;
 • запровадження 7 видів трудових договорів, а також гнучкого режиму роботи, що сприятиме легалізації сучасних умов співпраці, як-то фрілансу, дистанційної роботи та інших;
 • запровадження матеріальної компенсації в розмірі від 1 до 6 зарплат в разі звільнення працівника за бажанням роботодавця замість існуючих прецедентів надуманого вивільнення працівників без жодних фінансових компенсацій. 

Крім того було спростовані головні чутки стосовно документу щодо легалізації примусової і понаднормової роботи, ліквідацію пільг для вагітних та жінок з дітьми, зменшення ролі профспілок. Законопроєкт навпаки спрямовує нововведення на захист прав працівників: 

 • права вагітних та тих, хто знаходиться у відпустці по догляду за дитиною – залишаються і будуть захищені;
 • можливості людей з інвалідністю та пенсіонерів розширюються. Вони зможуть працювати дистанційно або за гнучким графіком, отримати легальне працевлаштування та соціальні гарантії, а також страховий стаж для пенсії;
 •  молодь отримує можливість працювати легально завдяки застосуванню учнівських трудових договорів; 
 • права щодо відпусток та лікарняних зберігаються;
 • зберігається тривалість робочого тижня у 40 годин;
 •  трудовий стаж зберігається, він нікуди не зникне через застосування електронної форми трудових книжок; 
 • профспілки залишаються і надалі будуть працювати. 

Публічні обговорення законопроєкту триватимуть і надалі у форматі пресзаходів, а також  зустрічей з представниками профільних професійних асоціацій, роботодавців та профільних експертів. 

Довідково.

Проєкт Закону України «Про працю» спростування міфів за посиланням. 

Докладно про проєкт закону тут.

 

За матеріалами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

]]>
Mon, 20 Jan 2020 09:36:00 +0200
Культурно-мистецькі заходи з 20 по 26 січня 2020 рокуhttp://www.zoda.gov.ua/news/48623/kulturno-mistetski-zahodi-z-20-po-26-sichnya-2020-roku.html/news/48623/kulturno-mistetski-zahodi-z-20-po-26-sichnya-2020-roku.htmlМистецькі події, на які варто звернути увагу цього тижня

1

Відкриття інформаційно-просвітницької виставки «Українське військо: 1917-1921».

21.01.2020

14.00

Запорізький обласний краєзнавчий музей.

2

Благодійний концерт до Дня Соборності України «Україна моя чарівна».

22.01.2020

16.00

Запорізька обласна філармонія.

3

М. Камолетті. Комедія на дві дії «Четверо в одній спальні».

23.01.2020

18.00

Академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара.

4

Г.Квітка-Основ’яненко. Фантасмагорія «Конотопська відьма».

24.01.2020

18.00

Академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара.

5

Театральна студія М. Голоскова. Музично-поетична вистава «Порвали парус. Высоцкий».

24.01.2020

19.00

Запорізька обласна філармонія.

6

К. Жуковська, М. Астрахан. Казка на одну дію «Шоу пустуна Піфа».

25.01.2020

11.00

Запорізький академічний обласний театр ляльок.

7

К. Чуковський. Мюзикл на одну дію «Муха-Цокотуха».

25.01.2020

11.00

Запорізький академічний обласний театр юного глядача.

8

В.Стус. Поетична драма «Нескорений... або шлях ста зневір».

25.01.2020

15.00

Академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара.

9

М. Гоголь. Цілковито неймовірна подія на дві дії «Одруження».

25.01.2020

18.00

Академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара.

10

І. Жаміак. Трагікомедія на дві дії «Месьє Амількар».

25.01.2020

18.30

Запорізький академічний обласний театр юного глядача.

11

Відбірковий обласний тур Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці»

26.01.2020

09.00

10.00

Запорізька дитяча школа мистецтва № 1,

Запорізька дитяча музична школа № 1.

12

Запорізький муніципальний театр танцю. Казка-балет «Герда та Кай».

26.01.2020

11.00

Запорізький академічний обласний театр юного глядача.

13

К. Жуковська, М. Астрахан. Казка на одну дію «Шоу пустуна Піфа».

26.01.2020

11.00

Запорізький академічний обласний театр ляльок.

14

Музична казка «Морозко».

26.01.2020

12.00

Академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара.

15

Філармонія – дітям. «Музика танців».

26.01.2020

12. 00

Запорізька обласна філармонія.

16

Е. Скарпетта. «Божевільна комедія».

26.01.2020

18. 00

Академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. В.Г. Магара.

17

М. Шизгал. Комедія «ЛюбоFF».

26.01.2020

18. 00

«Новий театр» на сцені ПК «Орбіта».

18

К. Людвіг. Комедія на дві дії «Примадонни».

26.01.2020

18.30

Запорізький академічний обласний театр юного глядача.

19

Виставки Д. Ципунова «Простір емоцій», «Краса Божого світу».

20.01.2020-26.01.2020

10.00-18.00

Запорізький обласний художній музей.

20

Виставки «Формула свободи», «Майдан: початок Незалежності», «Запорізька область наприкінці ХІХ - початку ХХ ст.», постійні експозиції.

20.01.2020-26.01.2020

10.00-18.00

Запорізький обласний краєзнавчий музей.

21

Виставка запорізьких митців.

20.01.2020-26.01.2020

10.00-18.00

Виставкова зала Запорізької організації Національної Спілки художників України.

22

Виставка запорізьких фотомитців.

20.01.2020-26.01.2020

10.00-18.00

Виставкова зала Запорізької організації Національної Спілки фотохудожників України.

23

Постійно діюча виставка зброї.

20.01.2020-26.01.2020

10.00-18.00

Музей історії зброї.

24

Екскурсії територією заповідника «Хортиця».

Оглядова екскурсія по ІКК «Запорозька Січ».

20.01.2020-26.01.2020

10.00-18.00

Національний заповідник «Хортиця»,

ІКК «Запорозька Січ».

]]>
Mon, 20 Jan 2020 08:40:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/48622/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/48622/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться вихіднимиЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться вихідними:

18 грудня, субота:

9:00 − обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії («Січовий колегіум», пр. Ювілейний, 19);

9:00 − обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади юних знавців Біблії (ліцей «Захисник», вул. Військбуд, 570);

13:00 − обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови («Січовий колегіум», пр. Ювілейний, 19).

19 грудня, неділя:

8:00 − обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови («Січовий колегіум», пр. Ювілейний, 19);

9:00 − I тур обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики («Козацький ліцей», вул. Щаслива, 2).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Jan 2020 15:55:00 +0200
Запорізькі вчителі активно реєструються для участі в сертифікації http://www.zoda.gov.ua/news/48621/zaporizki-vchiteli-aktivno-rejestrujutsya-dlya-uchasti-v-sertifikatsiji.html/news/48621/zaporizki-vchiteli-aktivno-rejestrujutsya-dlya-uchasti-v-sertifikatsiji.htmlПерший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи − відбудеться вже 29 лютого 2020 рокуРеєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів розпочалася 15 січня.

Щоб охопити всі регіони України, Міністерство освіти і науки визначило максимальний обсяг заяв, які можуть подати вчителі від кожної з областей. Так, учителі Запорізької області зможуть подати 77 заяв для проходження сертифікації у 2020 році.

Станом на 17 січня від Запорізької області заявив про наміри щодо участі у сертифікації 31 учасник.

Загалом по Україні на цей час було сформовано 544 реєстраційні картки-заяви від вчителів.

Зазначимо, що сертифікація-2020 відбуватиметься за новим порядком. Першим етапом буде незалежне тестування – «ЗНО для вчителів». Наступним – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Зареєструватись на сертифікацію можуть учителі, які мають педагогічний стаж не менше двох років та на момент реєстрації працюють за місцем роботи та на посадах, які вказують під час реєстрації.

Реєстрація для участі в сертифікації триває з 15 до 31 січня включно. Порядок реєстрації за посиланням.

Перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи − відбудеться 29 лютого 2020 року. Тест міститиме 100 завдань з вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких відведено 180 хвилин.

Довідково.

Перша пілотна сертифікація вчителів початкової школи відбулася впродовж 2019 року – для її проходження зареєструвались 857 учителів. Успішно пройшли сертифікацію 705 педагогів. 

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку  20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки. 

Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи НУШ, сертифікація замінить атестацію педагогів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Jan 2020 15:42:00 +0200
Визначено кращих запорізьких спортсменів та команди за результатами 2019 року http://www.zoda.gov.ua/news/48620/viznacheno-krashih-zaporizkih-sportsmeniv-ta-komandi-za-rezultatami-2019-roku.html/news/48620/viznacheno-krashih-zaporizkih-sportsmeniv-ta-komandi-za-rezultatami-2019-roku.htmlЗапорізькі атлети в олімпійських видах спорту 39 разів підіймалися на п’єдестал першості різних чемпіонатів та кубків. Спортсмени з неолімпійських видів спорту принесли у скарбничку краю 11 золотих, 5 срібних, 7 бронзових нагород Запорізький край може пишатися досягненнями своїх спортсменів. У 2019 році скарбниця нагород наших земляків поповнилася рядом всеукраїнських та міжнародних відзнак.

Традиційно Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації спільно з Запорізьким обласним відділенням Національного олімпійського комітету України визначають кращих спортсменів й сильніші команди з ігрових видів спорту за результатами їх виступів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

За словами начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталії Власової, минулий рік не став винятком у спортивних успіхах наших спортсменів.

– Запорізькі атлети лише в олімпійських видах спорту 39 разів підіймалися на п’єдестал пошани чемпіонатів, кубків світу та Європи. Радували високими результатами спортсмени з неолімпійських видів спорту, які принесли у скарбничку краю 11 золотих, п’ять срібних та сім бронзових нагород чемпіонатів світу та Європи серед дорослих. Ці тріумфи – результат напруженої роботи величезної команди фахівців, тренерів, спортсменів, кожен з яких заслужив найтепліші слова подяки і низький уклін, – зазначила Наталія Власова.

Отже, визначено кращих спортсменів з олімпійських видів спорту 2019 року:

 • І місце – заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, якій вдалося двічі піднятися на найвищі сходинки, як чемпіонату Світу, так і чемпіонату Європи, Людмила Бабак;
 • ІІ місце – майстер спорту зі стрибків у воду, срібний призер чемпіонату Європи, фіналіст чемпіонату світу Олег Сербін;
 • ІІІ місце – майстер спорту міжнародного класу зі стрибків у воду, золота та бронзова призерка чемпіонату Європи, фіналістка чемпіонату світу Вікторія Кесарь.

Кращі спортсмени з неолімпійських видів спорту 2019 року:

 • І місце – майстер спорту міжнародного класу з ушу, переможець чемпіонату світу, золотий призер чемпіонату України Олександр Тютюник;
 • ІІ місце – міжнародний гросмейстер з шашок, переможець командного чемпіонату світу Ігор Кірзнер;
 • ІІІ місце – заслужений майстер спорту України з кікбоксингу WKA, володар кубку світу, золотий призер чемпіонату України Ян Полуян; золота призерка чемпіонату Європи серед молоді Ганна Дмитренко.

Кращі команди майстрів з ігрових видів спорту 2019 року:

 • І місце – гандбольний клуб «Мотор», який очолив турнірну таблицю Суперліги України, став володарем Кубку України і дійшов до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів 2019 року. Команда чоловіча з пляжного волейболу Запорізької обласної «ШВСМ-Спартак» – стала фіналістом етапів Кубку світу та переможцем чемпіонату України 2019 року;
 • ІІ місце – гандбольний клуб «ЗТР», який отримав срібло на Чемпіонаті Суперліги України 2019 року. Жіночий волейбольний клуб «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ», який за один рік одночасно став срібним призером Суперліги та Кубку України 2019 року;
 • ІІІ місце – баскетбольний клуб «Запоріжжя» – здобув бронзові нагороди в Суперлізі України 2019 року.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Fri, 17 Jan 2020 14:35:00 +0200
Запорізьких благодійників запрошують позмагатися у національному конкурсіhttp://www.zoda.gov.ua/news/48617/zaporizkih-blagodiynikiv-zaproshujut-pozmagatisya-u-natsionalnomu-konkursi.html/news/48617/zaporizkih-blagodiynikiv-zaproshujut-pozmagatisya-u-natsionalnomu-konkursi.htmlУ конкурсі можуть брати участь благодійники та волонтери, які надавали благодійну допомогу для розв’язання актуальних суспільних проблем упродовж 2019 рокуАсоціація благодійників України вже не перший рік проводить Національний конкурс «Благодійна Україна». Наразі оголошено про старт регіональних етапів. У Запорізькій області вже вдруге регіональним партнером асоціації виступає Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя».

Завдяки цьому конкурсу є можливість визначити і вшанувати кращих в країні та області благодійників, меценатів і волонтерів, їхні організації, колективи установ та організацій, які реалізували значні благодійні проєкти, а також публічно стимулювати їх до поширення ефективних доброчинних практик.

У конкурсі можуть брати участь благодійники та волонтери, які надавали благодійну допомогу для розв’язання актуальних суспільних проблем упродовж 2019 року. Для участі у конкурсі необхідно подати конкурсну заявку відповідної форми. Форму заявки можна завантажити за посиланням. До заявки доцільно додати заскановані фотографії, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які характеризують діяльність благодійника або хід реалізації благодійного проєкту (ініціативи).

Термін подання заяв – до 1 березня 2020 року.

Заповнюючи заявку потрібно обов’язково вказати номінацію, у якій хочете взяти участь. У цьому році існує 17 основних, три індивідуальні та чотири спеціальні номінації.

Нагородження переможців відбудеться двічі: на урочистій церемонії «Благодійне Запоріжжя-2019» у м. Запоріжжя (регіональний етап конкурсу) та на головній церемонії «Благодійна Україна – 2019» у м. Києві. Переможці відзначаються спеціальними відзнаками «Ангел добра», дипломами та призами, встановленими оргкомітетом і партнерами конкурсу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Jan 2020 13:37:00 +0200
У Міносвіти пояснили новації Закону «Про повну загальну середню освіту» http://www.zoda.gov.ua/news/48614/u-minosviti-poyasnili-novatsiji-zakonu-pro-povnu-zagalnu-serednju-osvitu.html/news/48614/u-minosviti-poyasnili-novatsiji-zakonu-pro-povnu-zagalnu-serednju-osvitu.htmlСеред новацій Закону − педагогічна інтернатура, контракти для директорів та вчителів на пенсії, можливості для створення справжньої старшої профільної школи, можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію, фінансова автономія шкіл, більше можливостей для професійного зростання та збільшення зарплат вчителівВерховною Радою України 16 січня був прийнятий новий Закон «Про повну загальну середню освіту». Документ підтримали 327 народних депутатів. У Міністерстві освіти і науки України пояснили основні новації Закону.

Гарантії рівного доступу до освіти

Так, Закон гарантує зарахування дітей до початкової школи без жодних конкурсів, при цьому заклад має бути територіально доступним для дітей незалежно від їхнього соціального статусу чи місця народження.

Інклюзивність – тобто можливість дітям з особливими освітніми потребами навчатися в звичайних школах за власною освітньою траєкторією – також передбачена документом і гарантується учням.

Діти на тривалому стаціонарному лікуванні завдяки прийняттю цього документа нарешті отримають захищене законом право здобувати освіту в медзакладах.

Побудова індивідуальної освітньої траєкторії

Цей механізм дає можливість кожному учню гнучко та з урахуванням власних потреб і талантів будувати своє навчання. Це важливо передусім для дітей з особливими освітніми потребами й тих учнів, що додатково поглиблено навчаються поза школою чи прагнуть навчатись вдома.

Для роботи за індивідуальною траєкторією учень та/або його батьки повинні будуть звернутися із заявою до школи. Під це створюватимуть індивідуальний навчальний план, який писатимуть разом педагоги, батьки та учень, схвалюватиме педрада та затверджуватиме директор.

Далі для підтвердження знань з предметів, які здобуваються поза закладом, проводиться звичайне річне оцінювання чи ДПА.

Якщо ж йдеться про підтвердження результатів за домашньою формою, школяру потрібно буде здавати семестровий контроль (2 рази на рік).

Додаткові індивідуальні та/або групові консультації для учнів

Закон вперше відкриває можливість надання учням, що цього потребують, індивідуальних та/або групових консультацій на базі школи. Планується, що такі консультації оплачуватимуться за рахунок держави.

Право на справедливе оцінювання та вимоги до доброчесності

Закон вперше на законодавчому рівні встановлює право учнів на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання результатів навчання, незалежно від виду та форми здобуття ними освіти.

Водночас документ деталізує та доповнює положення Закону України «Про освіту» та встановлює конкретні види відповідальності за порушення академічної доброчесності.

Вибір предметів учнями

Закон запроваджує право учнів обирати курси, навчальні предмети (інтегровані курси).

Три адаптаційні цикли навчання

1-2 класи, 5-6 класи та 10 клас. Це також новація новоприйнятого Закону, ці періоди – найбільш вразливі для дітей впродовж шкільного життя. Відтепер це обов’язково враховуватиметься при плануванні навчання у школах.

Більше прав для учнівського самоврядування

Закон передбачає:

 • чіткі повноваження учнівського самоврядування;
 • право керівнику учнівського самоврядування на невідкладний прийом керівником закладу освіти;
 • право учнів через своїх представників брати участь у засіданнях педагогічної ради з усіх питань, що стосуються організації та реалізації освітнього процесу.

Реалізація права кожної української дитини на оволодіння державною мовою

Як анонсувалось раніше, Закон передбачає три моделі вивчення української мови у школах. Дана новація – результат деталізації положень Закону «Про освіту». Відповідна стаття документа була написана за результатами численних консультацій з представниками національних меншин та за результатами рекомендацій Венеціанської комісії.

Реальна педагогічна автономія вчителя у:

 • створенні програм;
 • розробці власної системи оцінювання та заохочення учня (зі створенням шкали переведення у 12-бальну шкалу);
 • підвищенні кваліфікації за власним вибором та за кошт держави.

Більші можливості для зростання зарплати вчителя

Документ передбачає більше доплат для вчителів, зокрема від 10 до 20% від зарплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. Окрім цього, педагоги зможуть отримувати додаткові доплати, які завдяки закону матиме змогу встановлювати засновник закладу.

Педагогічна інтернатура для молодого вчителя

Перший рік роботи молодий вчитель проходитиме педагогічну інтернатуру. В її межах він чи вона отримає наставника, який буде зобов’язаний надавати консультації молодому фахівцю та допомагати йому стати успішним вчителем. Наставник отримуватиме додаткову 20% надбавку.

Більше можливостей для педагогічного зростання вчителів

Так, новий Закон встановлює державні гарантії на підвищення кваліфікації вчителя та передбачає його співфінансування з державного та місцевих бюджетів, можливість підвищувати кваліфікацію у недержавних провайдерів, створення нових центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Документ також визначає категорії педагогічних працівників, що мають право на проходження сертифікації, та права і обов’язки, яких набувають учителі у разі її успішного проходження.

Безпечніше середовище для дітей

Закон дає можливість батькам супроводжувати дитину з особливими освітніми потребами під час навчання, а також надає гарантії захисту учнів від булінгу. Окрім цього, документ передбачає обов’язкове навчання вчителів основам домедичної допомоги та закриває доступ у заклад особам, які вчинили злочин проти статевої свободи чи статевої недоторканності дитини.

Право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти

Ідеологія такої перевірки змінена – вона направлена передусім на підтримку та захист школи та всіх учасників освітнього процесу. Якщо батьки вбачають проблеми у роботі закладу та вичерпали усі можливості вирішити це разом із адміністрацією школи, інституційний аудит зможе розставити крапки над «і» та допомогти знайти оптимальний вихід із ситуації.

Більше можливостей для підсилення шкіл педагогами

Новоприйнятий Закон відкриває можливість стати вчителем людині з будь-якою, а не лише педагогічною, вищою освітою. Також документом передбачається, що обов’язкове переведення вчителів-пенсіонерів на строкові контракти має відбутись до 1 липня 2020 року.

Нові підходи до призначення директорів шкіл

Згідно з Законом «Про освіту», директор може займати свою посаду не більше 2 термінів по 6 років поспіль в одному закладі.Однак, щоб ця змінність влади давала позитивні наслідки для розвитку закладу, мають діяти прозорі та чесні механізми виборів директорів. Закон також передбачає, що в межах конкурсу директор обов’язково повинен буде представити стратегічний план розвитку закладу.

Фінансова автономія шкіл

Новоприйнятий Закон передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів. Зокрема, на:

 • формування структури закладу та штатного розпису;
 • встановлення доплат, надбавок, виплати матеріальної допомоги, премій та/або їхніх розмірів, інших видів стимулювання та відзначення працівників;
 • оплату поточних ремонтних робіт приміщень і споруд закладів загальної середньої освіти;
 • оплату підвищення кваліфікації педпрацівників;
 • укладення цивільно-правових угод для забезпечення діяльності закладу.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Fri, 17 Jan 2020 11:45:00 +0200
У Запоріжжі стартує обласний етап Всеукраїнських, обласних учнівських олімпіадhttp://www.zoda.gov.ua/news/48613/u-zaporizhzhi-startuje-oblasniy-etap-vseukrajinskih,-oblasnih-uchnivskih-olimpiad.html/news/48613/u-zaporizhzhi-startuje-oblasniy-etap-vseukrajinskih,-oblasnih-uchnivskih-olimpiad.htmlУчасниками стануть 1930 учнів закладів загальної середньої освіти областіУпродовж січня-лютого 2020 року в Запоріжжі Департаментом освіти та науки облдержадміністрації спільно із Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та закладами загальної середньої й вищої освіти області заплановано проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських, обласних учнівських олімпіад. Їх буде організовано на базі закладів освіти інтернатного типу.

До участі організаційним комітетом запрошено 1930 учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти області – переможців ІІ етапу олімпіад.

Найкращі представники учнівських команд з усіх ОТГ, районів, міст області зможуть продемонструвати свої знання з таких предметів: астрономії, математики, української мови та літератури, англійської, німецької, французької, іспанської мов, болгарської мови та літератури, івриту та єврейської літератури, російської мови та літератури, біології, економіки, історії, хімії, екології, інформатики, інформаційних технологій, фізики, правознавства, економіки, географії, трудового навчання, педагогіки та психології, креслення, фізичної культури, також продемонструвати свої знання Біблії.

Найбільшу кількість учасників зареєстровано на олімпіади з української мови та літератури (179), біології (143), історії (135), англійської мови (132), математики (115), географії (112).

Члени організаційного комітету та журі відберуть 104 учні, які представлять команду Запорізької області на фінальному етапі олімпіад з хімії (9 учнів); біології, історії, правознавства (по 8 учнів); української мови та літератури, математики (по 7 учнів); економіки, болгарської мови та літератури (по 6 учнів); інформаційних технологій (5 учнів); географії, фізики, німецької, французької, іспанської мов (по 4 учні); російської мови та літератури, інформатики, трудового навчання, англійської мови, івриту та єврейської літератури, астрономії (по 3 учні); екології – (2 учні).

З 23 по 29 березня 2020 року Запорізька область гостинно прийматиме 249 учасників фінальних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з німецької та французької мов з усіх регіонів України.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Jan 2020 10:40:00 +0200
Інтернатні установи області оцінюють за якістю наданих послуг http://www.zoda.gov.ua/news/48608/internatni-ustanovi-oblasti-otsinjujut-za-yakistju-nadanih-poslug.html/news/48608/internatni-ustanovi-oblasti-otsinjujut-za-yakistju-nadanih-poslug.htmlФахівці провели зовнішню оцінку у Запорізькому геріатричному пансіонаті, Бердянському геріатричному пансіонаті й геріатричному відділенні Таврійського психоневрологічного інтернатуУпродовж 2019 року в інтернатних установах соціальної сфери області проводили зовнішню оцінку якості соціальної послуги стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності. У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулося підсумкове засідання комісії з проведення цієї оцінки.

Так, фахівці провели оцінку у трьох комунальних установах Запорізької області: Запорізькому геріатричному пансіонаті, Бердянському геріатричному пансіонаті і геріатричному відділенні Таврійського психоневрологічного інтернату.

Протягом 2018-2019 років Департаментом забезпечувалась методична підтримка вказаним установам щодо внутрішньої та зовнішньої оцінки, організовувалися тематичні семінари для директорів (заступників директорів) і соціальних працівників, надавались рекомендації та консультації, роздавались посібники й інші друковані матеріали.

З метою удосконалення діяльності комунальних установ, підвищення якості соціальної послуги, забезпечення доступності та задоволення потреб підопічних, на підсумковому засіданні комісії за окремими показниками було рекомендовано впровадження відповідних заходів. Моніторинг їх виконання планується провести у 2020 році.

Варто зазначити, що оцінка якості послуг здійснювалася на виконання наказів Міністерства соціальної політики України «Про затвердження методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» та «Про затвердження Державного стандарту соціального догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 17 Jan 2020 09:31:00 +0200