Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Sun, 26 May 2019 07:02:24 +0300Світовий банк та обласна влада сприяють ветеранам АТО та переселенцям у відкритті бізнесуhttp://www.zoda.gov.ua/news/45780/svitoviy-bank-ta-oblasna-vlada-spriyajut-veteranam-ato-ta-pereselentsyam-u-vidkritti-biznesu.html/news/45780/svitoviy-bank-ta-oblasna-vlada-spriyajut-veteranam-ato-ta-pereselentsyam-u-vidkritti-biznesu.htmlПротягом місяця понад 270 учорашніх бійців, їхніх рідних та біженців з окупованих територій навчалися, як відкрити власну справу, проводити маркетинг та таргетинг, формувати фінансову стратегію, визначати клієнтську базуУ рамках тристоронньої угоди  між Світовим банком, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та облдержадміністрацією у Запоріжжі відбувся форум «Робочі місця та інвестиції для ВПО та ветеранів АТО». На захід прибули десятки вимушених переселенців, демобілізованих військовослужбовців та членів їх родин з міст та районів області.

Учасників зустрічі привітав координатор проекту Валерій Кокоть, представники обласної влади, головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів війни Тимур Книш, керівник групи радників з ВПО Анастасія Перепелиця, регіональний координатор програм ПРООН Геннадій Устимов.

Форум завершив другу фазу міжнародного проекту, спрямованого на підтримку людей, чиї долі опалила війна. Протягом місяця понад 270 учорашніх бійців, їхніх рідних та біженців з окупованих територій навчалися, як відкрити власну справу, проводити маркетинг та таргетинг, формувати фінансову стратегію, визначати клієнтську базу. 160 найкращих із них зможуть пройти додаткове професійне навчання або перекваліфікацію за  кошти Світового банку.

Про можливості для реалізації економічної активності цих людей, які надає держава, розповіла заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко. Заступник начальника управління розвитку підприємництва Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Максим Кучеренко повідомив, що лише в обласному бюджеті на підтримку старт-апів закладено 2,5 млн грн. Бізнесменам-початківцям допомагають консультаційно та інформаційно, надають можливість отримувати кредити за пільговими відсотками, відвідувати виставки та ярмарки. Цікава програма сприяння соціальному підприємництву працює в обласному центрі. До неї залучають чимало АТОвських та переселенських бізнесів, зокрема кафе «Бронік», «Кримський укроп», дитячий науковий клуб «ДНК», центр зайнятості вільних людей тощо.

Про успішні приклади розвитку бізнесу розповіли власник ресторану «Кофеветерано» з м. Маріуполь Олексій Качко, керівник спортивного клубу «Прайд» Володимир Донець, директор мовних курсів ТОВ «КулІнглиш» Вікторія Чернишова з м. Бердянськ, засновниця діджитал-студії «ТОП» Олександра Мастакова.

Наступним етапом проекту стане масштабне психологічне консультування та психокорекційна робота, проведення тематичних семінарів, тренінгів, індивідуальних співбесід, які допоможуть нашим захисникам подолати наслідки війни та повернутися до звичного життя. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 15:40:00 +0300
Завершено роботи із захисту конструкцій мостового переходу через залізницю в м. Запоріжжя http://www.zoda.gov.ua/news/45779/zaversheno-roboti-iz-zahistu-konstruktsiy-mostovogo-perehodu-cherez-zaliznitsju-v-m.-zaporizhzhya.html/news/45779/zaversheno-roboti-iz-zahistu-konstruktsiy-mostovogo-perehodu-cherez-zaliznitsju-v-m.-zaporizhzhya.htmlМайже два місяці підрядники виконували аварійні роботи з антикорозійного захисту та посилення існуючих конструкцій шляхопроводу на автомобільній дорозі М-18На початку квітня поточного року підрядником було розпочато виконання аварійних робіт у межах експлуатаційного утримання на об’єкті «Шляхопровід через залізницю на автомобільній дорозі М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, км 288+970» у м. Запоріжжя.

Як повідомили у Службі автомобільних доріг у Запорізькій області, наразі завершено аварійні роботи з антикорозійного захисту та посилення існуючих конструкцій шляхопроводу, що є складовою частиною міжнародної автодороги державного значення М-18. 

Ремонтні аварійні роботи з експлуатаційного утримання проводилися по правому проїзду мосту та було виконано всі заплановані аварійні заходи, а саме: влаштування антикорозійного захисту з нанесенням чорно-білої розмітки на конструкції залізобетонного бар’єрного огородження шляхопроводу; влаштування конструкцій деформаційних швів на ділянці між проїздами; влаштування антикорозійного захисту металевого перильного огородження; укріплення укосів монолітним бетоном; влаштування монолітних залізобетонних водовідвідних плит на ділянці між проїздами шляхопроводу.

Як додали у Департаменті промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, роботи на об’єкті виконувала підрядна організація ТОВ «ПІВДЕНРЕМБУД».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 15:23:00 +0300
Запорізькі рятівники на належному рівні провели командно-штабні навчання з цивільного захисту населенняhttp://www.zoda.gov.ua/news/45773/zaporizki-ryativniki-na-nalezhnomu-rivni-proveli-komandno-shtabni-navchannya-z-tsivilnogo-zahistu-naselennya.html/news/45773/zaporizki-ryativniki-na-nalezhnomu-rivni-proveli-komandno-shtabni-navchannya-z-tsivilnogo-zahistu-naselennya.htmlУ Запорізькому регіоні три дні тривали командно-штабні навчання - з 21 по 24 травня 2019 рокуПідсумки роботи органів управління та сил цивільного захисту під час проведення командно-штабного навчання та  основні результати командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області та її ланками підбито під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов, директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України, керівник навчання Сергій Парталян, начальник ГУ ДСНС України в Запорізькій області Олексій Лепський, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької облдержадміністрації Володимир Шлея,  керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

- Масштабні командно-штабні навчання тривали в області три дні. Під час навчання було перевірено стан готовності до вирішення завдань у мирний час та особливий період. Запорізька область – один із регіонів України, що має велике хімічно-промислове навантаження. В регіоні налічується близько 1200 хімічно небезпечних об’єктів. Під час навчання були змодельовані різні ситуації для ліквідації можливих наслідків надзвичайних подій природного та техногенного характеру, відпрацьовані окремі тактичні завдання. Єдина державна система цивільного захисту Запорізької області та її ланки показала надійне функціонування. Облдержадміністрація зі свого боку приділяє значну увагу цьому питанню та зміцненню матеріально-технічного стану сил цивільного захисту, - наголосив заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов.

Згідно з ввідною, за тактичним задумом  у ніч з 20 на 21 травня територією Запорізької області пройшов активний південний циклон, який приніс грози, зливи та шквали 35-40 м/с. Пориви сильного вітру призвели до численних руйнувань об’єктів житлового фонду, соціальної, адміністративної, промислової сфер економіки, пошкодження ліній електромереж, зв’язку та газопроводів, падіння та пошкодження дерев, ускладнення руху транспорту на автошляхах області. Внаслідок негоди сталося підтоплення автодоріг, сільськогосподарських угідь, низько розташованих територій населених пунктів. Найбільше постраждали від наслідків буревію міста Запоріжжя, Токмак, Бердянськ, а також Василівський, Оріхівський, Токмацький райони.

Для виконання покладених на ДСНС завдань на цілодобовому чергуванні перебували понад 350 чоловік особового складу та 95 одиниць спеціальної і пожежної техніки.

Як відзначив директор Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької облдержадміністрації Володимир Шлея, основна мета навчань досягнута. Під час відпрацювання були виявлені певні недоліки у роботі, тож наразі особовий склад буде працювати над їх усуненням та вдосконаленням роботи. Загалом навчання відбулося на належному рівні, всі поставлені завдання виконані.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 15:15:00 +0300
Запорізькі громади демонструють досягнення реформи децентралізаціїhttp://www.zoda.gov.ua/news/45778/zaporizki-gromadi-demonstrujut-dosyagnennya-reformi-detsentralizatsiji.html/news/45778/zaporizki-gromadi-demonstrujut-dosyagnennya-reformi-detsentralizatsiji.htmlПочинаючи з 2016 року на території Запорізької області об’єднані територіальних громади реалізували 337 проектівНа базі Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування відбулося засідання за круглим столом щодо досягнень реформи децентралізації. У заході взяли участь фахівці облдержадміністрації, представники об’єднаних територіальних громад Запорізької області, організацій туристичної сфери, громадських організацій. Відкрила засідання керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Представники Остриківської сільської, Широківської сільської, Гуляйпільської міської, Чернігівської сільської об’єднаних територіальних громад презентували кращі практики та досягнення, що стали результатом реформи децентралізації,  поділилися позитивним досвідом закупівлі спеціалізованої техніки та обладнання до неї, автотранспорту для лікарів та шкільних автобусів, створення комунальної мережі аптечних пунктів, формування і освоєння «громадського бюджету»,  впровадження заходів комунікації з громадськістю тощо.

Зінаїда Бойко зазначила, що реформа децентралізації,  розпочата у 2014 році, дала громадам колосальні можливості для розвитку. Починаючи з 2016 року на території Запорізької області об’єднані територіальних громади реалізували 337 проектів на загальну суму 856 млн 517 тис. 076 грн, спрямованих на покращення життя людей. Це ремонт доріг, вуличного освітлення, покращення матеріально-технічного забезпечення комунальних закладів, установ та підприємств громад, реконструкція та ремонт закладів освіти, медицини, створення інклюзивно - ресурсних центрів тощо.

- Громадам сьогодні, безперечно, є чим пишатися. Дуже знаково і те, що громади області активно співпрацюють та спілкуються між собою, допомагають одна одній, створюючи нову громадську спільноту Запорізької області, - підкреслила Зінаїда Бойко.

На сьогодні у Запорізькій області створено 54 об’єднані територіальні громади. У чотирьох з них 30 червня відбудуться перші вибори, а також одні вибори – додаткові (через приєднання території до вже існуючої громади).

Із 20 районів Запорізької області території чотирьох районів повністю покриті об'єднаними територіальними громадами: Великобілозерського, Оріхівського, Чернігівського та Більмацького, що є найвищим показником по Україні. Ще сім районів області покриті громадами на понад 50% території. Запорізька область упевнено утримується серед лідерів та посідає почесне місце серед інших регіонів України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 14:52:00 +0300
У Стратегії регіонального розвитку має враховуватися показник залучення іноземних інвестицій в економіку області http://www.zoda.gov.ua/news/45771/u-strategiji-regionalnogo-rozvitku-maje-vrahovuvatisya-pokaznik-zaluchennya-inozemnih-investitsiy-v-ekonomiku-oblasti.html/news/45771/u-strategiji-regionalnogo-rozvitku-maje-vrahovuvatisya-pokaznik-zaluchennya-inozemnih-investitsiy-v-ekonomiku-oblasti.htmlРеалізація Стратегії залучення інвестицій в економіку Запорізької області повинна забезпечувати зростання надходжень усіх типів інвестиційРобоча група з розробки Стратегії залучення інвестицій в економіку Запорізької області продовжує опрацьовувати пропозицій,  вносити зміни  та доповнення до проекту Стратегії.

Сьогодні на черговому засіданні, яке відбулося під керівництвом начальника  Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артура Бойко,  презентовано проект Стратегії залучення інвестицій та Плану її реалізації на перші три роки.

- Надзвичайно велику підтримку та допомогу в розробці Стратегії надали колеги з Канадсько-українського проекту ПРОМІС (Партнерство для розвитку міст). Фактично вони не лише  були модераторами, вони створили документ, що буде в подальшому використаний як методологія для залучення інвестицій. Від членів робочої групи ми отримали дуже важливі пропозиції та зауваження, деякі з них були покладені в план заходів з реалізації Стратегії, деякі увійшли в частину пріоритетних або стратегічно важливих напрямків кожної з галузей. Проект Стратегії містить більше 150 сторінок і зараз ми будемо презентувати вибірку ключових пріоритетів, цілей та завдань, - повідомив Артур Бойко.

Консультант Проекту ПРОМІС, координатор Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку РЕГІОНЕТ Олександр Дудка повідомив, що реалізація Стратегії залучення інвестицій в економіку Запорізької області повинна забезпечувати зростання надходжень усіх типів інвестицій. Різноманітність джерел і форм залучення інвестицій вимагає від організаторів інвестиційної діяльності відповідних різнопланових теоретичних знань та практичних навичок.

Пріоритетними цілями Стратегії залучення інвестицій в економіку є: розвиток бізнес-екосистеми залучення інвестицій – розвиток системи інституцій, які займаються залученням та супроводом інвесторів, а також розвиток організаційно-фінансового забезпечення діяльності цих інституцій; підвищення компетенції кадрів; розвиток міжнародної взаємодії та інформаційного забезпечення інвестиційних процесів; маркетингове просування регіону.

Моніторинг реалізації Стратегії буде базуватися на індикаторах, а саме: обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області; кількість підприємств, створених на території області за рахунок надходження іноземних інвестицій; кількість нових високооплачуваних робочих місць; обсяг інвестицій на душу населення;  місце області у рейтингу найбільш інвестиційно привабливих регіонів України.

Після обговорення проекту Стратегії залучення інвестицій в економіку Запорізької області та Плану її реалізації на перші три роки учасники робочої групи ухвалили подальший план роботи.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 14:16:00 +0300
Обласний художній музей відроджує проект «Художники Запоріжжя» http://www.zoda.gov.ua/news/45775/oblasniy--hudozhniy-muzey-vidrodzhuje-proekt-hudozhniki-zaporizhzhya.html/news/45775/oblasniy--hudozhniy-muzey-vidrodzhuje-proekt-hudozhniki-zaporizhzhya.htmlУ Запорізькому обласному художньому музеї відкрилися дві виставки: «Реалізм і реальність» та «Художники Запоріжжя – 2019»У Запорізькому обласному художньому музеї відбулося відкриття двох виставок,  присвячених 80-річчю області: «Реалізм і реальність» та «Художники Запоріжжя – 2019».

Як повідомили у Департаменті культури, туризму, національності та релігій облдержадміністрації, комплектування музейної колекції починалося з нуля майже 50 років тому, а нині фонд налічує понад 18 000 експонатів. Головним дослідником творчості запорізьких художників була Ірина Ласка, яка опікувалася постійним поповненням колекції творів запорізького малярства. До 40-річчя Запорізької організації Національної спілки художників України вона підготувала перший фундаментальний каталог творів живопису запорізьких художників та ювілейну експозицію.

Ірина Ласка - автор довголітнього безперервного культурно-виставкового проекту «Художники Запоріжжя – 2000», виставки якого проводилися щорічно. Остання виставка з цього проекту «Художники Запоріжжя – 2009» була присвячена 70-річчю області. Готуючи виставку до 80-річчя Запорізької області та  Міжнародного дня музеїв, працівники музею спробували відновити традицію і продовжити життя ідеї Ірини Ласки . У 2019 році відзначають ювілеї  багато художників Запоріжжя. Виповнюється 95 років від дня народження Володимира Коробова (1924-2001), Федора Шевченка (1924-1980), Євгена Чуйкова (1924-2000), Олексія Матюшенка (1924-2012). 85 років тому тому народилися Григорій Мацегора, Ігор Маляренко (1934-2002) та Віктор Герценок (1934-2017). У 2019 році також  відзначають свої ювілеї і знані запорізькі художниці  Наталія Коробова і Наталія Луценко.

В основі експозиції представлена творчість художників-ювілярів кількох поколінь – безпосередніх учасників і навіть творців історичних подій, що сталися на території нашого регіону за 80 років. Проект «Художники  Запоріжжя» задуманий для живописних експозицій, тому графічні роботи виставляються тут як виняток. У мистецьких образах виставки - пейзажах, портретах, історичних композиціях - втілено художнє осмислення нашої історії і сучасності. Загалом на виставці представлено понад 100 картин 58 авторів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 13:49:00 +0300
Талановиті запорізькі спортсмени будуть безкоштовно оздоровлені за бюджетні кошти http://www.zoda.gov.ua/news/45770/talanoviti-zaporizki-sportsmeni-budut-bezkoshtovno-ozdorovleni-za-bjudzhetni-koshti.html/news/45770/talanoviti-zaporizki-sportsmeni-budut-bezkoshtovno-ozdorovleni-za-bjudzhetni-koshti.htmlПонад 250 талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських та обласних змагань будуть забезпечені путівками у Приморський табір «Меотида ЛТД» Під час всеукраїнської селекторної наради йшла мова про підготовку та проведення цьогорічної оздоровчої кампанії. Зокрема, регіонам рекомендовано звернути увагу на забезпечення заходів щодо посилення контролю за безпекою дітей, наявність дозвільних документів, організацію привезення дітей до місць відпочинку тощо.

За повідомленням Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, на виконання Плану заходів з організації оздоровлення та відпочинку дітей у Запорізькій області протягом 2019-2021 років, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації, путівками забезпечено 61 спортсмена з обласного інтернату спортивного профілю та 191 спортсмена з 15 спортивних шкіл, які фінансуються з обласного бюджету.

З метою оздоровлення талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських та обласних змагань Запорізькою спеціалізованою загальноосвітньою школою-інтернатом  спортивного профілю був проведений аукціон. За його результатами  переможцем торгів став ТОВ «Меотида ЛТД» у м. Приморськ, у якого було закуплено 252 путівки на загальну суму 2586,1 тис. грн.

Нагадаємо, що цього року в Запорізькій області також  планується забезпечити майже 51 тисячу дітей пільгових категорій послугами оздоровлення та відпочинку бюджетним коштом.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 13:10:00 +0300
Запорізька область долучається до системи відкритого бюджету для громадянhttp://www.zoda.gov.ua/news/45765/zaporizka-oblast-doluchajetsya-do-sistemi-vidkritogo-bjudzhetu-dlya-gromadyan.html/news/45765/zaporizka-oblast-doluchajetsya-do-sistemi-vidkritogo-bjudzhetu-dlya-gromadyan.htmlСкладовою частиною системи «Прозорий бюджет» є відкритий розділ «Бюджет для громадськості» (OPEN BUDGET)У форматі відеоконференції відбулася експертна зустріч на тему: «Розвиток державного вебпорталу «Бюджет для громадян» у 2019 році» за участю представників Міністерства фінансів України. На прямому зв’язку з Міністерством перебували фахівці Департаменту фінансів облдержадміністрації.

Представники Міністерства наголосили, що існують передумови для створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет». Реалізація принципів ефективності та результативності, публічності та прозорості передбачає наявність дієвої системи ключових показників ефективності та інструментів інформування громадськості з питань складення, розгляду, затвердження, виконання державного та місцевих бюджетів, а також контролю за їх виконанням. Це забезпечується шляхом публікації документів та інформації, пов’язаних зі складенням бюджету, його затвердженням, виконанням та показниками ефективності управління.

Основними пріоритетами є забезпечення громадян України інструментами контролю та доступу до інформації з управління публічними коштами; забезпечення керівництва та спеціалістів різних рівнів Мінфіну, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, що беруть участь в управлінні публічними коштами, інтегрованою інформаційно-аналітичною системою прийняття управлінських рішень.

Система «Прозорий бюджет» - це інформаційний ресурс, що забезпечує доступ до нормативної, статистичної та аналітичної інформації у сфері управління публічними коштами. Передбачено створення підсистеми інформаційно-аналітичного забезпечення, метою якої є накопичення, оброблення та співставлення даних стосовно управління публічними коштами; відкриття публічної частини, яка призначена для публікації на порталі «Використання публічних коштів» та «Прозорий бюджет» - офіційний сайт в Інтернеті, за допомогою якого реалізуються принципи відкритості та доступності для громадян інформації про використання публічних коштів та управління ними.

Для забезпечення цих заходів  Мінфін цього року заклав кошти в бюджет на розробку модуля «Відкритий бюджет для громадян».

Є-Data — це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея «Прозорого бюджету»

Складовою частиною системи «Прозорий бюджет» є відкритий розділ «Бюджет для громадськості» (OPEN BUDGET).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 12:01:00 +0300
В області поступово зменшується рівень «тіньової» зайнятостіhttp://www.zoda.gov.ua/news/45763/v-oblasti-postupovo-zmenshujetsya-riven-tinovoji-zaynyatosti.html/news/45763/v-oblasti-postupovo-zmenshujetsya-riven-tinovoji-zaynyatosti.htmlУ регіоні також зменшився рівень безробіття серед населенняПід керівництвом заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірини Разуваєвої відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Учасники засідання розглянули хід виконання у 2018 році заходів програми зайнятості населення Запорізької області на 2018-2020 роки, зокрема в частині сприяння  працевлаштуванню демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

- Обласну програму зайнятості затверджено у 2018 році з метою стабілізації ринку праці, який внаслідок складної економічної та політичної ситуації в країні характеризувався зменшенням чисельності працюючих і зростанням рівня безробіття. Завдяки вжитим заходам сьогодні на ринку праці області спостерігаються позитивні зрушення, - повідомила Ірина Разуваєва.

За підсумками 2018 року порівняно з 2017 роком рівень безробіття серед населення у віці 15-70 років в області зменшився на 0,8% і склав 9,9% (по Україні - 8,8%). Рівень зайнятості населення у цій віковій категорії відповідно збільшився на 1,5 відсоткових пункта і становив 56,7% (по Україні – 57,1%).

Однак проблема детінізації зайнятості та заробітної плати залишається нагальною. І хоча за останні три роки рівень «тіньової» зайнятості зменшився на 3% і становив 36,7% працюючих, такий рівень неформальних трудових відносин залишається загрозою для ефективного соціально-економічного розвитку області.

Учасники засідання обговорили заходи, спрямовані на підвищення рівня оплати праці в частині мінімальної заробітної плати та легалізації відносин у сфері зайнятості населення. Крім цього, затверджено план роботи обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення на друге півріччя 2019 року.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 10:50:00 +0300
Запорізькі абітурієнти склали наймасовіше з усіх випробувань ЗНО – з української мови та літературиhttp://www.zoda.gov.ua/news/45764/zaporizki-abiturijenti-sklali-naymasovishe-z-usih-viprobuvan-zno--z-ukrajinskoji-movi-ta-literaturi.html/news/45764/zaporizki-abiturijenti-sklali-naymasovishe-z-usih-viprobuvan-zno--z-ukrajinskoji-movi-ta-literaturi.htmlЯвка на наймасовіше ЗНО з української мови і літератури в області склала 97%. Якщо учасники не змогли взяти участь у тестуванні з української мови і літератури через об’єктивні причини, вони зможуть до 29 травня зареєструватися для участі в додатковій сесіїЗапорізькі абітурієнти склали наймасовіше з усіх випробувань зовнішнього незалежного оцінювання – з української мови та літератури. За повідомленням Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, оцінювання проводилося у 58 пунктах тестування, 30 з яких розташовані в обласному центрі, інші – на базі закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти міст Мелітополь, Енергодар, Токмак, Пологи, Василівка та Оріхів.

У Запорізькій області виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінювання з української мови і літератури 15179 осіб, що перевищує показник 2018 року на 694 учасники ЗНО. З них 13420 осіб обрали цей предмет як для проходження державної підсумкової атестації  у формі ЗНО.

Серед зареєстрованих учасників: 8180 випускників закладів загальної середньої освіти 2019 року; 2073 учні закладів професійної (професійно-технічної освіти), з яких 2016 складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО; 3187 студентів закладів вищої освіти (коледжів), з яких 3171 складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО; 1739 випускників минулих років, що на 482 більше, ніж минулого року.

До проведення тестування було залучено 2474 педагогічних працівників.

За оперативними даними, до тестування допущено 14672 зареєстрованих, 507 осіб не з’явилися.  Явка  склала  96,66%, що на 2% перевищує показник 2018 року. Не було допущено до проходження тестування вісім осіб, з яких семеро запізнилися і  одна особа не мала всіх необхідних документів.

Під час проведення ЗНО зафіксовано дев’ять порушень, зокрема, пов’язані із застосуванням заборонених технічних приладів. Результати робіт порушників будуть анульовані. Подано одну апеляцію на процедуру проведення ЗНО.

Якщо учасники зовнішнього оцінювання не змогли взяти участь у тестуванні з української мови і літератури через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, вони зможуть до 29 травня зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву. Докладніше про умови участі у додатковій сесії – у відповідному розділі.

Правильні відповіді  ЗНО з української мови і літератури будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти 24 травня 2019 року. Результати ЗНО з української мови і літератури будуть оголошені до 14 червня ц.р. в особистих кабінетах учасників.

За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, по Україні участь у тестуванні з української мови і літератури взяли 339 753 особи, що становить 97,2 % від загальної кількості зареєстрованих.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 09:28:00 +0300
Все більше запоріжців виявляють інтерес до сімейного патронату над дитиною http://www.zoda.gov.ua/news/45762/vse-bilshe-zaporizhtsiv-viyavlyajut-interes-do-simeynogo-patronatu-nad-ditinoju.html/news/45762/vse-bilshe-zaporizhtsiv-viyavlyajut-interes-do-simeynogo-patronatu-nad-ditinoju.htmlОдним із пріоритетних напрямків державної соціальної політики у забезпеченні найкращих інтересів дитини, яка опинилась у складних життєвих ситуаціях, визначено сімейний патронат Патронат над дитиною полягає у забезпеченні сімейного догляду дитині, яка тимчасово залишилися без батьківського піклування, вирішенні кожного такого випадку у спосіб, який відповідатиме найкращим інтересам дитини за умови підтримки її сім’ї. На створення умов для виховання дітей в сім’ї та запобігання влаштування їх до державних інституцій орієнтовані центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Так, днями відбувся навчальний семінар-тренінг для  спеціалістів з Приморського району, Берестівської, Приазовської, Кирилівської, Веселівської та Таврійської об’єднаних територіальних громад області. Проводив заняття національний тренер Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Як повідомили у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, в цьому році вже було проведено три  семінари для спеціалістів центрів соціальних служб та надавачів соціальних послуг об’єднаних територіальних громад. У зв’язку з популяризацією послуги патронату виникла необхідність навчити більшу кількість фахівців, які працюють з сім’ями та дітьми і бажають підвищити  кваліфікацію.

Навчання спрямовано на формування компетентностей спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, надавачів соціальних послуг об’єднаних територіальних громад з питань пошуку та первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі, поширення послуги патронату над дитиною в Запорізькій області.

У ході навчання розглянуто теми, що стосуються особливостей надання послуги патронату над дитиною, критерії відбору кандидатів у патронатні вихователі, ефективні шляхи ведення інформаційної кампанії,  особливості аналізу поданих документів та прийняття узгодженого рішення, алгоритм дій спеціаліста в процесі здійснення первинного відбору сімей кандидатів та ведення відповідної документації, особливості організації і проведення співбесіди, визначення мотивації кандидатів у патронатні вихователі, визначення компетентностей, якими має володіти  спеціаліст при первинному пошуку та відборі кандидатів тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 24 May 2019 08:57:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/45760/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/45760/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 24 травня:Запрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться завтра, 24 травня:

11.00 – перший регіональний форум «Робочі місця та інвестиції для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО та ООС» у рамках спільного проекту Світового банку, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України і облдержадміністрації (обласна універсальна наукова бібліотека, 4 поверх);

11:00 − прес-конференція з приводу наміру перейменування проспекту ім. Петра Григоренка в проспект маршала Жукова в м. Харків (Центр національних культур «Сузір’я», Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека);

18:00 − закриття 79 концертного сезону Запорізької обласної філармонії. Гала-концерт колективів та солістів обласної філармонії (Запорізька обласна філармонія).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 16:40:00 +0300
До курортного сезону в області готові 534 дитячі заклади оздоровлення та відпочинкуhttp://www.zoda.gov.ua/news/45761/do-kurortnogo-sezonu-v-oblasti-gotovi-534-dityachi-zakladi-ozdorovlennya-ta-vidpochinku.html/news/45761/do-kurortnogo-sezonu-v-oblasti-gotovi-534-dityachi-zakladi-ozdorovlennya-ta-vidpochinku.htmlПитанню проведення цьогорічної оздоровчої кампанії була присвячена всеукраїнська селекторна нарада. Послугами оздоровлення та відпочинку планується забезпечити близько 51 тисячу дітей пільгових категорій З наближенням літнього сезону активізувалася робота щодо забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей. Про хід підготовки до оздоровчої кампанії йшла мова під час всеукраїнської селекторної наради Міністерства соціальної політики України з областями, у якій взяв участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

– На виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо організації оздоровчої кампанії влітку 2019 року  зараз ми будемо перевіряти виконання поставлених раніше завдань. Зокрема, від регіонів важливо повідомити: скільки дітей планується оздоровити в цьому році, чи всі заклади отримали дозвільні документи, як організовано привезення дітей до місць відпочинку, заходи щодо посилення контролю за безпекою дітей тощо, – окреслив тему директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Ковбаса.

Едуард Гугнін повідомив, що як і в минулому році, планується забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку 27,6 % від загальної чисельності дітей шкільного віку в області, що складе близько 51 тисячі дітей пільгових категорій. Це обумовлено, в першу чергу тим, що в цьому році на проведення оздоровчої кампанії влітку 2019 року  з обласного та місцевих бюджетів заплановано виділити близько 58,7 млн грн (у 2018 р. – 55,5 млн грн), з них: з обласного бюджету – 28,7 млн грн; місцевих бюджетів – 30,0 млн грн.

Посадовець зазначив, що з 2018 року почали виділятися кошти з обласного бюджету на оплату проїзду дітей пільгових категорій до дитячих центрів «Артек» у м. Київ та «Молода гвардія»  у м. Одеса. Вже в цьому році за рахунок державного бюджету оздоровлено 297 дітей з нашої області у  цих центрах, яких забезпечено проїздом за рахунок коштів обласного бюджету.

На чергову сесію Запорізької обласної ради виноситься питання щодо додаткового фінансування до кінця року оплати проїзду дітей до МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія» .

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, у 2019 році планують свою роботу 534 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, з них: 34 – позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, 500 – заклади відпочинку з денним перебуванням.

Перед відкриттям літнього сезону  заплановано проведення державної атестації 11 закладів оздоровлення та відпочинку: ДЗОВ «Вогник»,  ДЗОВ «Салют», ПАТ «ДЗОВ «Зміна», ДЗОВ «Северянин» ДЗОВ «Лазурні далі», ДЗОВ «Одісей» у смт Кирилівка Якимівського району; ДЗОВ «Сонячний» с.Богатир Якимівського району; ДЗОВ «Мрія» та ДЗОВ «Червона гвоздика» у м. Бердянськ; ДЗОВ «Прометей»у м. Приморськ; ДЗОВ «Супутник» у м. Запоріжжя.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 16:32:00 +0300
Громади розробляють заявки на проекти для розвитку власної інфраструктуриhttp://www.zoda.gov.ua/news/45759/gromadi-rozroblyajut-zayavki-na-proekti-dlya-rozvitku-vlasnoji-infrastrukturi.html/news/45759/gromadi-rozroblyajut-zayavki-na-proekti-dlya-rozvitku-vlasnoji-infrastrukturi.htmlЧлени комісії розглянули 18 проектних заявок від семи об’єднаних територіальних громадПід головуванням керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулося засідання комісії з підготовки висновків щодо проектних заявок на проекти, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. У заході  взяли участь начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь, фахівці структурних підрозділів облдержадміністрації, представники об’єднаних територіальних громад.

- Сьогодні ми проводимо  друге засідання комісії з підготовки висновків щодо проектних заявок на проекти, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. На минулому засіданні комісією було розглянуто 15 проектних заявок від 10 територіальних громад. Слід відзначити, що всі громади отримали схвальні висновки комісії облдержадміністрації за наданими проектами. Проектні заявки мають бути надані до Мінрегіону до 3 липня, тож не зволікайте з підготовкою і наданням проектних заявок на всю суму субвенції. Зі свого боку, запевняю вас, що спеціалісти облдержадміністрації завжди готові надавати громадам кваліфіковану консультативну допомогу у підготовці та оформленні проектних заявок, - зазначила Зінаїда Бойко.

Проекти мають бути оформлені відповідно до вимог порядку та умов надання субвенції з урахуванням потреб різних соціальних груп, осіб з інвалідністю та з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

Кошти субвенції доцільно спрямовувати на проекти, що є стратегічно важливими для територій та, в першу чергу, забезпечують проведення реформи децентралізації влади, сталий розвиток територіальних громад і підвищення їх конкурентоспроможності.

Члени комісії розглянули 18 проектних заявок від семи об’єднаних територіальних громад на загальну суму 16 млн 473 тис. 400 грн.

У 2019 році 44 об'єднані територіальні громади області мають освоїти субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 132 млн 793 тис. 500 грн.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 16:15:00 +0300
До Дня науки відзначено кращих науковців ЗНУ http://www.zoda.gov.ua/news/45755/do-dnya-nauki-vidznacheno-krashih-naukovtsiv-znu.html/news/45755/do-dnya-nauki-vidznacheno-krashih-naukovtsiv-znu.htmlУ Запорізькому національному університеті відбулось традиційне урочисте нагородження кращих науковців вишуДо Дня науки в Запорізькому національному університеті відбулося традиційне урочисте засідання Науково-технічної ради. Щорічно тут збираються, щоб відзначити кращих науковців університету, які своєю діяльністю сприяють зміцненню іміджу ЗНУ як провідного освітньо-наукового центру півдня України та розвивають вітчизняну науку.

Як зазначив ректор університету Микола Фролов, усі викладачі виняткові, однак нагородами відзначають тих, хто набрав найбільше балів у щорічному рейтингу – підсумку наукової діяльності на всіх факультетах упродовж року.

Привітали педагогічний колектив та вручили нагороди від облдержадміністрації заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та директор Департаменту освіти і науки ОДА Тетяна Озерова.

– Приємно бачити стількох людей, які об’єднані любов’ю до науки. Незважаючи на те, що під час професійної діяльності можуть виникати труднощі, саме такі фанати власної справи як ви продовжують працювати та вносять вклад у майбутнє країни. Важливо, що поряд із науковцями вже з відомим світовим ім’ям з’являються дуже багато молодих фахівців. Це підтверджує, що наука не втрачає цікавості та популярності серед молодого покоління. Вітаю вас із  святом, бажаю ще більшої наснаги та витривалості, - підкреслив Едуард Гугнін.

За багаторічну сумлінну працю, плідну та бездоганну діяльність у 2018-2019 навчальному році, активну громадську діяльність та з нагоди Дня науки грамотою Запорізької облдержадміністрації відзначено провідного фахівця аспірантури та докторантури ЗНУ Олену Єфіменкову; подяками голови Запорізької облдержадміністрації  нагороджено завідувача кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, професора ЗНУ Даміра Бікулова та завідувача кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, професора ЗНУ Наталію Шевченко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 15:10:00 +0300
Преображенська громада дала поштовх утворенню інших громад у районіhttp://www.zoda.gov.ua/news/45753/preobrazhenska-gromada-dala-poshtovh--utvorennju-inshih-gromad-u-rayoni.html/news/45753/preobrazhenska-gromada-dala-poshtovh--utvorennju-inshih-gromad-u-rayoni.htmlПреображенська об’єднана територіальна громада об’єдналася у жовтні 2015 році першою в Оріхівському районі Відбулася планова робоча поїздка керівника апарату Зінаїди Бойко до Преображенської сільської об’єднаної територіальної громади Оріхівського району. Разом з фахівцями Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації посадовець відвідала об’єкти інфраструктури Преображенської сільської об’єднаної територіальної громади, опорний заклад Преображенського освітнього округу, сільські заклади дошкільної та середньої освіти, амбулаторії, медичні пункти, сільські клуби с. Преображенка, с. Омельник, с. Вільнянка, с. Микільське с. Широке, які створено, відновлено та модернізовано з часу об'єднання громади, та одне з провідних агропромислових підприємств  ТОВ «Аврора».

У ході робочої поїздки Зінаїда Бойко також провела зустрічі з виконавчим апаратом територіальної громади, працівниками освітніх, медичних закладів, закладів культури та жителями громади.

Преображенська об’єднана територіальна громада об’єдналася у жовтні 2015 році першою в Оріхівському районі. Позитивний досвід об’єднання та значне покращення якості життя людей у громаді дало поштовх  подальшому утворенню громад у районі.

Громада перейшла на прямі міжбюджетні відносини з 1 січня 2016 року та протягом чотирьох років отримує субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Як розповів голова об’єднаної громади Володимир Сідун, за три роки громадою освоєно 17 млн 312 тис. 514 грн та реалізовано 28 проектів, спрямованих на покращення інфраструктури. Цього року заплановано до реалізації два проекти на суму 3 млн 375 тис. 500 грн.

Проводиться в громаді робота і по залученню інвестицій. Преображенська ОТГ бере участь та є переможцем освітніх, соціальних та медичних проектів, які проводяться за підтримки програми U-LEAD з Європою. Відповідно до рекомендацій Мінрегіону щодо врахування різних соціальних груп для забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, у громаді проводяться освітні семінари для жінок, які бажають започаткувати малий бізнес, тощо.

У рамках проекту «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг» суб’єкти соціальної роботи Преображенської об’єднаної територіальної громади протягом 2018 – 2019 років проходять комплексну навчальну програму. Результатом навчання стало створення Центру надання соціальних послуг Преображенської сільської ради та служби у справах дітей виконавчого комітету Преображенської сільської ради. Розроблено методологію надання двох нових для громади соціальних послуг: з підвищення батьківського потенціалу та формування моделі соціально здорової родини «Здорова родина – щаслива громада» та корекційного відновлення сенсомоторної сфери дітей із вадами розвитку «Пізнай світ на дотик».

На території громади функціонує єдиний в Україні сільський центр раннього втручання, три інклюзивні класи, дві інклюзивні групи у дошкільних закладах освіти, які обладнані та відповідають останнім вимогам організації навчання та перебування дітей з особливими освітніми потребами.

Презентуючи досягнення громади, Володимир Сідун подякував керівнику апарату Зінаїді Бойко за всебічну підтримку та поміч.

- Все, що ви сьогодні побачили — це досягнення не тільки жителів та виконкому громади, це результат нашої плідної копіткої співпраці з облдержадміністрацією. Тож ми разом можемо пишатися тим, що сьогодні має Преображенська громада, - наголосив голова.                                                                                                                      

У свою чергу керівник апарату Зінаїда Бойко зазначила, що досвід Преображенської сільської об’єднаної територіальної громади ще раз підкреслює необхідність, успішність та незворотність реформи децентралізації. Посадовець подякувала за гостинність, відзначила якісні зміни, перетворення «обличчя» громади та покращення кадрового забезпечення.

- Наше першочергове завдання сьогодні — створити сприятливі умови для того, щоб молодь залишалася у громаді. Це і створення нових робочих місць, і підтримка малого та середнього бізнесу, і розвиток фермерських господарств. Ми маємо розуміти, що надання можливостей у громаді для молоді сьогодні — це запорука її успішності у майбутньому, - зазначила, підбиваючи підсумки поїздки, Зінаїда Бойко. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 14:21:00 +0300
Добігає кінця весняний призов на строкову військову службуhttp://www.zoda.gov.ua/news/45751/dobigaje-kintsya-vesnyaniy-prizov-na-strokovu-viyskovu-sluzhbu.html/news/45751/dobigaje-kintsya-vesnyaniy-prizov-na-strokovu-viyskovu-sluzhbu.htmlЗалишилося не так багато часу до кінця призовної кампанії, тому необхідно активізувати роботу на місцяхСтан виконання планового завдання з призову громадян на строкову військову службу 2019 року обговорили учасники обласної селекторної наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

Як зазначив Едуард Гугнін,  для Запорізької області наряд на формування становить 956 осіб. Наразі  призвано 699 осіб, що становить 73% виконання плану.

Запорізький, Великобілозерський, м. Токмак та Токмацький район,  Чернігівський район виконали поставлене завдання на 100%. Проте не всі райони області на достатньому рівні проводять роботу з призову громадян на строкову військову службу, тому необхідно посилити роботу на місцях. Зокрема, найнижчі показники з призову наразі мають м. Бердянськ та Бердянський район, а також Мелітопольський район.

- Станом на 22 травня план виконано на 73%, це недостатні показники для Запорізької області. Залишилося не так багато часу до кінця призовної кампанії, тому необхідно активізувати роботу на місцях, залучати сили Нацполіції. Не може бути не виконання державного замовлення. Навіть ті території, де 100% виконання плану, не повинні складати руки та по можливості робити резерв, щоб вийти на планові показники в цілому по області, - наголосив Едуард Гугнін.

Призову підлягають юнаки 1992 – 2001 років народження. Термін проходження строкової служби становить 18 місяців з рівнем вищої освіти спеціаліст, для магістрів – 12 місяців. У зону проведення ООС військовослужбовці строкової служби не направляються. Мінімальне грошове забезпечення солдата строкової служби становить 350 грн, а в подальшому залежить від посади та військового звання. Під час призову на строкову військову службу виплачуються кошти у розмірі близько 4000 грн. За призовниками, призваними на строкову військову службу, зберігається попереднє місце роботи і середньомісячна заробітна плата на весь період проходження служби.

Солдат строкової служби після шести місяців служби може укласти контракт на проходження військової служби за контрактом терміном на три роки або після 11 місяців служби - на шість місяців.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 13:40:00 +0300
Утилізацію використаних хімічних засобів захисту рослин та тари можуть проводити лише підприємства з ліцензією http://www.zoda.gov.ua/news/45750/utilizatsiju-vikoristanih-himichnih-zasobiv-zahistu-roslin-ta-tari-mozhut-provoditi-lishe-pidprijemstva-z-litsenzijeju.html/news/45750/utilizatsiju-vikoristanih-himichnih-zasobiv-zahistu-roslin-ta-tari-mozhut-provoditi-lishe-pidprijemstva-z-litsenzijeju.htmlДля зменшення екологічного ризику Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації регулярно звертається за актуальною інформацією щодо переліку ліцензіатів у сфері поводження з небезпечними відходамиПитання  вивозу безхазяйних, заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин, що здійснює ГО «Громадська сила країни» в рамках проекту «Утилізація пестицидів та інших хімічних відходів, відновлення ґрунтів» за сприяння Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, обговорили учасники робочої наради під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна.

В обговоренні питання взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, ГУ Держпродспоживслужби  та ГУ ДСНС України в Запорізькій області.

Фахівцями було запропоновано в рамках проекту здійснити відбір проб, збирання та передачу безхазяйних непридатних пестицидів, які знаходяться на території с. Новоуспенівка Веселівського району, із залученням підприємств, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами, для їх подальшого зберігання.

За підсумками наради громадській організації було запропоновано укласти тристоронній меморандум з головою Новоуспенівської сільської ради та обласною державною адміністрацією, здійснити відбір проб безхазяйних непридатних пестицидів для визначення рівня небезпечності відходу та відповідності морфологічного складу відходу запланованому заходу.

Для забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин і тари від них (у тому числі тари, в якій зберігаються відходи та транспортна тара, в якій перевозяться відходи) на території Запорізької області та зменшення екологічного ризику Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації регулярно звертається за актуальною інформацією щодо переліку ліцензіатів у сфері поводження з небезпечними відходами до Міністерства екології та природних ресурсів України, що відповідно до покладених на нього завдань проводить ліцензування господарської діяльності, пов’язаної  з поводженням з небезпечними відходами, виробництвом особливо небезпечних хімічних речовин та здійснює контроль за додержанням суб’єктами господарювання ліцензійних умов.

Відповідно до порядку «Про затвердження Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів» облдержадміністрацією направлено запит на фінансування з Державного бюджету у 2019 році природоохоронного заходу «Проведення робіт із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин і тари від них, у тому числі тари, в якій зберігаються відходи та транспортна тара, в якій перевозяться відходи, на території Запорізької області» у сумі 10 964,4955 тис. грн.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 12:30:00 +0300
Гран-прі обласного кінофестивалю «Кінотріумф.ZP» взяли вихованці «Січового колегіуму» http://www.zoda.gov.ua/news/45749/gran-pri-oblasnogo-kinofestivalju-kinotriumf.ZP-vzyali-vihovantsi-sichovogo-kolegiumu.html/news/45749/gran-pri-oblasnogo-kinofestivalju-kinotriumf.ZP-vzyali-vihovantsi-sichovogo-kolegiumu.htmlУпродовж усього навчального року вихованці 10 шкіл готувалися до прем’єрного показу кінострічок власного виробництва на ІV обласному кінофестивалі патріотичного спрямування «Кінотріумф.ZP»У кінотеатрі імені Довженка власні кінострічки патріотичного спрямування презентували 10 команд учнівської молоді, які стали учасниками ІV обласного кінофестивалю патріотичного спрямування «Кінотріумф.ZP».

За регламентом команди-учасники кінофестивалю розподіляються за лігами: «Ліга дебютантів» – команди, які вперше беруть участь у кінофестивалі; «Прем’єр-ліга» – команди, які вдруге беруть участь у кінофестивалі;  «Ліга лауреатів» – команди, які мають досвід участі у кінофестивалі понад два роки.

За підсумками перегляду кінострічок члени журі визначили переможців конкурсу:

 • «Кращий акторський склад 2019» – Запорізька ЗОШ №100 з кінострічкою «Сіра маса»;
 • «Краще музичне оформлення фільму» – театр-студія «Дія» з кінострічкою «Одного разу в Запоріжжі»;
 • «Краща комедія 2019» – спеціалізована школа-інтернат для обдарованих дітей  «Козацький ліцей» з кінострічкою «Самі у школі» (ремейк на «Сам у дома»);
 • «Кращі візуальні ефекти» - Запорізька гімназія №8 з кінострічкою у міфічному стилі «Закляття»;
 • «Краща операторська робота» – Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія  з кінострічкою «1+» (ремейк на «1+1);
 • «Краща робота художника-постановника» – Новоолександрівська загальноосвітня школа з кінострічкою «Одного разу на Масляну»;
 • «Краща презентація навчального закладу» – Запорізька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю  з кінострічкою «Чесні ігри» (ремейк «Голодні ігри»);
 • «Кращий сценарій фільму» – Запорізький НВК №67 з кінострічкою  «Хто є хто»;
 • «Кращий монтаж фільму» – Запорізька загальноосвітня школа  №15 з кінострічкою «Історичне чтиво»;
 • «Фільм, що надихає» – Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Січовий колегіум» з кінострічкою «День Санька» (ремейк «День сурка»).
 • Кращим актором став  Ілля Постоєнко із Запорізької ЗОШ №15, а кращою актрисою – Анастасія Чабан, учениця Запорізького НВК №67.

Переможцями у «Лізі дебютантів» став колектив  Запорізької гімназії №8; у «Прем’єр – лізі» – колектив  Запорізької ЗОШ №100,  у «Лізі лауреатів» – колектив Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії. Гран-прі кінофестивалю «Кінотріумф.ZP» отримали вихованці Запорізької спеціалізованої школи-інтернату «Січовий колегіум».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 11:42:00 +0300
Костянтин Бриль: «Найближчим часом Енергодар стане центром розвитку та запровадження сучасних технологій»http://www.zoda.gov.ua/news/45745/kostyantin-bril-nayblizhchim-chasom-energodar-stane--tsentrom-rozvitku-ta-zaprovadzhennya-suchasnih-tehnologiy.html/news/45745/kostyantin-bril-nayblizhchim-chasom-energodar-stane--tsentrom-rozvitku-ta-zaprovadzhennya-suchasnih-tehnologiy.htmlНа цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив, коментуючи будівництво сонячної електростанції на ділянці в районі водойми-охолоджувача Запорізької АЕСЯк повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, нині Запорізька атомна електростанція будує в Енергодарі сонячну станцію на 13,6 МВт. Її буде зведено в рамках пілотного проекту «Сонечко», який реалізує Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». Загальна кошторисна вартість будівництва, визначена у поточних цінах станом на 26 березня 2018, складає майже 400 мільйонів гривень.

- Найближчим часом Енергодар стане центром розвитку та запровадження сучасних технологій у Запорізькому регіоні. Йдеться про кілька проектів, які будуть втілені в життя закордонними та українськими інвесторами. Я завжди казав, що відповідальним перед громадою інвесторам  Запорізький край дає «зелене світло». І ще одним прикладом цьому стане розвиток «зеленої енергетики» в Енергодарі. Отже, на ділянці в районі водойми-охолоджувача Запорізької АЕС буде створено сонячну електростанцію. Планується, що вона матиме 5 тисяч сонячних панелей і розташується на 37 гектарах землі. Важливо відзначити, що це територія гідротехнічних споруд між ставком-охолоджувачем та Канівським водосховищем. Нині підрядник виконав геотопографічну зйомку, а пакет документів проходить експертизу для отримання дозволу. Лінія по збірці сонячних батарей була запущена ПП «Енхол» у м. Енергодар ще в травні минулого року. Загальна потужність технологічної лінії становить 15 МВт на рік. Найближчим часом буде проведено тендер і обрано постачальника для виконання монтажних робіт, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону підкреслив, що цьому передувала чимала робота багатьох фахівців законодавчої та виконавчої влади. І це не єдиний приклад активної роботи людей, що відповідальні за розвиток Запорізького краю. Йдеться про співпрацю облдержадміністрації, обласної ради та народних депутатів України. Зокрема, за підтримки Запорізької облдержадміністрації було підготовлено рішення Запорізької обласної ради від 30.08.2018 №91, направлено відповідні листи голові Верховної Ради України, головам комітетів Верховної Ради України та головам депутатських фракцій. На початку вересня 2018 на засіданні Верховної Ради України було прийнято законопроект від 17.09.2015 № 3131 «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» щодо впорядкування процедури відчуження суб'єктами господарювання державного сектору економіки житла своїм працівникам.

Прийняття цих змін дає можливість державним підприємствам, установам та організаціям, господарським товариствам, 100% акцій яких належать державі (у тому числі Запорізькій АЕС), здійснювати у встановленому законодавством порядку відчуження нерухомого майна.

Якщо говорити простіше, то працівники АЕС, які проживають у службовому житлі, зможуть отримувати його у власність завдяки наданню соціальної пільги щодо забезпечення житлом та поліпшення житлових умов.

У свою чергу підприємство отримало можливість зменшити витрати на утримання такої нерухомості.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 23 May 2019 11:00:00 +0300