Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Wed, 21 Aug 2019 22:01:20 +0300До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/46819/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/46819/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 22 серпня, о 12:00 відбудуться урочистості та театралізований концерт з нагоди 28-ї річниці незалежності України (Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара)Завтра, 22 серпня, о 12:00 відбудуться урочистості та театралізований концерт з нагоди 28-ї річниці незалежності України (Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара).

Запрошуємо до участі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 21 Aug 2019 16:33:00 +0300
Запоріжців запрошують на виставку, присвячену Дню прапора Україниhttp://www.zoda.gov.ua/news/46818/zaporizhtsiv-zaproshujut-na-vistavku,-prisvyachenu-dnju-prapora-ukrajini.html/news/46818/zaporizhtsiv-zaproshujut-na-vistavku,-prisvyachenu-dnju-prapora-ukrajini.htmlПрапори містять символи різних військових підрозділів, цитати видатних українців, пам’ятні підписи бійців ЗСУУ Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Прапор – символ честі, доблесті і слави», присвячена Дню державного прапора України.

Державний прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 року. Як свято День Державного прапора України встановлено Президентом України 23 серпня 2004 року.

На виставці представлені раритети – два бойових прапора, які були на військових машинах під час бою. Це прапор 37-го окремого мотопіхотного батальйону 93-ї окремої механізованої бригади. Його передав командир танка Сергій Бузурний. Прапор 55-ї окремої механізованої бригади передав гарматник 3-ї батареї Геннадій Харченко.

На виставці також представлені державні і бойові прапори, творчо оформлені художником-аматором Володимиром Гордійченком, який багато років викладав філософію у національному університеті «Запорізька політехніка». Зараз Володимир Гордійченко – військовослужбовець, артилерійський навідник 92-ї окремої механізованої бригади. 

Прапори містять символи різних військових підрозділів, цитати видатних українців, пам’ятні підписи бійців ЗСУ. Подібні прапори Володимир Гордійченко розписує і дарує бійцям перед демобілізацією.

Виставка працюватиме до кінця серпня, вхід вільний для всіх охочих.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 21 Aug 2019 16:15:00 +0300
До кінця року в Україні прожитковий мінімум перевищить дві тисячі гривеньhttp://www.zoda.gov.ua/news/46815/do-kintsya-roku-v-ukrajini-prozhitkoviy-minimum-perevishit-dvi-tisyachi-griven.html/news/46815/do-kintsya-roku-v-ukrajini-prozhitkoviy-minimum-perevishit-dvi-tisyachi-griven.htmlЗростання фактичного прожиткового мінімуму встановлено Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік»Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» установлено новий прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

Як повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, прожитковий мінімум установлено у таких розмірах: з 1 січня 2019 року – 1853 гривні, з 1 липня – 1936 гривень, з 1 грудня – 2027 гривень.

Для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року – 1626 гривень, з 1 липня – 1699 гривень, з 1 грудня – 1779 гривень; дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року – 2027 гривень, з 1 липня – 2118 гривень, з 1 грудня – 2218 гривень.

Для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року – 1921 гривня, з 1 липня – 2007 гривень, з 1 грудня – 2102 гривні. Для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року – 1497 гривень, з 1 липня – 1564 гривні, з 1 грудня – 1638 гривень.

За інформацією Міністерства соціальної політики України, яке розраховує фактичний прожитковий мінімум у цінах, що склалися за відповідний місяць, за липень 2019 року у розрахунку на місяць на одну особу він становив 3706 гривень (з урахуванням суми обов’язкових платежів – 4251гривня).

Одночасно для дітей віком до 6 років – 3470 гривень, для дітей віком від 6до18 років – 4245 гривень, для працездатних осіб – 3845 гривень (з урахуванням суми обов’язкових платежів – 4776 гривень), для осіб, які втратили працездатність, – 3135 гривень.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 21 Aug 2019 15:50:00 +0300
На Запоріжжі готуються до відкритого фестивалю «Легенди степу»http://www.zoda.gov.ua/news/46814/na-zaporizhzhi-gotujutsya-do-vidkritogo-festivalju-legendi-stepu.html/news/46814/na-zaporizhzhi-gotujutsya-do-vidkritogo-festivalju-legendi-stepu.htmlУ Чернігівському районі 7 вересня відбудеться фестиваль, заявку на участь у якому потрібно подати до 1 вересня в електронному виглядіУ вересні на горі Оба-Таш (с. Салтичія Чернігівського району Запорізької області) за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації відбудеться відкритий фестиваль «Легенди степу».

Фестиваль «Легенди степу» в Чернігівському районі проводиться з метою збереження, відродження та популяризації багатовікової культурної спадщини та культурного надбання народів приазовських степів, ознайомлення широких верств населення з унікальністю скіфської доби та популяризації найдавнішої історії України

До участі у фестивалі запрошуються реконструктори різних історичних епох степової України від прадавніх часів до сучасності, етногурти, фольклорні музичні, хореографічні, театральні колективи; ковалі, ткачі, гончарі, вишивальниці, майстри по дереву, майстри старовинних музичних інструментів та іграшок, представники інших традиційних ремесел.

Для участі у фестивалі учасникам необхідно  подати заявку за формою, що додається. Заявка подається до 1 вересня в електронному вигляді на електронну адресу відділу культури і туризму Чернігівської селищної ради: chercult@ukr.net з поміткою фестиваль «Легенди степу». Телефони для довідок: (068)-391-32-27, (095)-742-94-10, (061)-409-18-20.

Сам захід відбудеться 7 вересня.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 21 Aug 2019 14:50:00 +0300
З вересня батьки можуть перевести дитину на індивідуальну форму навчання без спеціального погодженняhttp://www.zoda.gov.ua/news/46811/z-veresnya-batki-mozhut-perevesti-ditinu-na-individualnu-formu-navchannya-bez-spetsialnogo-pogodzhennya.html/news/46811/z-veresnya-batki-mozhut-perevesti-ditinu-na-individualnu-formu-navchannya-bez-spetsialnogo-pogodzhennya.htmlБатьки отримають більше можливостей для навчання дітей удома – набуло чинності відповідне Положення, що регулює сімейну (домашню) освіту, екстернат та педагогічний патронажЗ вересня батьки школярів зможуть скористатися всіма видами індивідуальної форми навчання – сімейною (домашньою) освітою, екстернатом або педагогічним патронатом. Вони передбачають гнучкіший спосіб навчання та дозволяють створити індивідуальну освітню траєкторію під потреби кожної окремої дитини.

Зміни до Положення, яке регулюватиме кожну з цих форм, були затверджені наказом Міністерства освіти і науки України та набрали чинності 20 серпня 2019 року.

За словами Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, для того, щоб сучасна освіта могла відповідати будь-яким суспільним запитам, пропонується майже десять способів її отримання. Наприклад, у червні набуло чинності Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти, яким закладаються нові підходи до роботи вечірніх шкіл, запускається механізм мережевого навчання, чого не було раніше. Зараз набуває чинності нова редакція Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти. Відтепер батьки матимуть можливість обирати спосіб та форму навчання дитини, орієнтуючись на її потреби та хист. Вони також зможуть брати участь у формуванні навчального плану або програми розвитку, якщо йдеться про дитину з особливими освітніми потребами. Дитиноцентризм і орієнтація на потреби кожного окремого учня – ключові принципи Нової української школи.

Раніше дитина могла навчатися на індивідуальній формі виключно за наявності поважних причин. Дозвіл на таке навчання обов’язково мало надати місцеве управління освіти. Відтепер зарахування (переведення) учня на будь-яку з індивідуальних форм не потребує додаткового погодження.

У Положенні докладно розписано, як саме має бути організовано навчання для кожної з форм.

Сімейна (домашня) форма освіти. Навчатися за такою формою зможуть учні, чиї батьки бажають і готові самостійно організовувати освітній процес у домашніх умовах. Разом з тим учень має бути зарахованим до певного закладу, який відстежуватиме його прогрес у навчанні. Батьки також мають написати заяву щодо навчання дитини за сімейною формою.

 

Важливо, щоб дитина не відставала від однолітків, а її знання відповідали бодай рівню Держстандарту. Для цього учні проходитимуть оцінювання чотири рази на рік, зокрема, складатимуть підсумковий контроль. У випадку поганих результатів педагогічна рада може:

рекомендувати батькам перевести дитину на інституційну форму (для учнів 1-4 класів);

своїм рішенням перевести учня на інституційну форму (для учнів 5-11 (12) класів).

Під час такого навчання батьки отримуватимуть консультації та допомогу вчителів, їм допоможуть скласти індивідуальний навчальний план дитини, нададуть підручники та рекомендації щодо подальшого навчання.

Екстернат. Для зарахування на екстернат учень має подати заяву та документ, що підтверджує підставу для переведення. Серед поважних причин – неможливість відвідувати заняття у школі чи скласти річне оцінювання. Екстернат, зокрема, орієнтований на учнів, які опанували або можуть опанувати один чи кілька предметів, класів чи навіть рівнів освіти швидше за своїх однолітків.

Батьки та учні, що проживають на неконтрольованій території або на території лінії зіткнення, можуть подати документи для зарахування на екстернат у електронному вигляді. Зарахування учнів, які не мають документів про попередню освіту, здійснюватиметься після оцінювання у закладі, де він планує навчатися.

Педагогічний патронат. Така форма передбачена для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я або потребують навчання біля лікарняного ліжка. Також вона пристосована до потреб учнів, що здобувають початкову та базову освіту в школах сільської місцевості, в яких через малокомплектність (менше п’яти учнів на клас) не може бути організоване навчання у закладі.

Педагогічний патронат передбачає індивідуальний супровід учителя для конкретного учня. Водночас велика увага приділяється самостійному опрацюванню матеріалу дитиною. За такого навчання важливим є партнерство між учнем, учителем та батьками, адже вони мають спільно визначити інтенсивність та результативність навчання.

Форми здобуття освіти, які можна отримати у конкретній школі, мають оприлюднюватися на її сайті або на сайті засновника.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Wed, 21 Aug 2019 13:45:00 +0300
«Гаряча» лінія забезпечує постійний зв'язок між обласною владою та жителями самих віддалених районівhttp://www.zoda.gov.ua/news/46810/garyacha-liniya-zabezpechuje-postiyniy-zvyazok-mizh-oblasnoju-vladoju-ta-zhitelyami-samih-viddalenih-rayoniv.html/news/46810/garyacha-liniya-zabezpechuje-postiyniy-zvyazok-mizh-oblasnoju-vladoju-ta-zhitelyami-samih-viddalenih-rayoniv.htmlБільшість звернень традиційно стосувалися проблемних питань житлово-комунального господарства, сфери соціального захистуВ обласному контактному центрі відбулася чергова пряма «гаряча лінія» у рамках проєкту «Влада на зв’язку з громадськістю», під час якої з громадянами спілкувався заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Бабанін.

Посадовцю на «гарячу лінію» надійшло 13 дзвінків від жителів міст Запоріжжя та Енергодар, а також Більмацького, Гуляйпільського, Чернігівського, Василівського та Михайлівського районів.

Більшість звернень традиційно стосувалися проблемних питань житлово-комунального господарства, соціального захисту. Зокрема, виплати матеріальної допомоги, субсидій, допомоги на лікування, пенсійного забезпечення тощо.

Особливо активними упродовж цієї «гарячої лінії» були жителі м. Енергодар. Енергодарці скаржилися, що в житлових будинках з учорашнього вечора відключено ліфти. Мешканцям багатоповерхівок важко ходити пішки, особливо це стосується людей похилого віку. Більшість з них вимушені просто залишатися у своїх домівках, не маючи змоги вийти до лікарні або магазину.

Житель Гуляйпільського району звернувся з проблемним питанням оформлення власності на земельну ділянку після смерті батьків. У зв’язку з відсутністю необхідних документів ця ділянка вже виявилася у власності іншої людини.

Заявниця з Комунарського району м. Запоріжжя звернулася за допомогою: пенсіонерка, що хворіє та проживає сама, просить надати їй соціального працівника для обслуговування вдома.

Жителі Більмацького району поскаржилися, що у них розмиває піщану дорогу. Особливо після злив по дорозі неможливо ні пройти, ні проїхати.

Жителька Василівського району попросила допомоги в лікуванні своєї матері, яка вже 10 місяців чекає черги на отримання кардіостимулятора. Жінці необхідна матеріальна допомога для придбання необхідного обладнання та подальшого лікування.

Жителі Михайлівського району скаржаться на неналежні пасажирські перевезення між Пришибом та Михайлівкою. Зокрема, водії не беруть у салон пільговиків, сам транспорт ходить не регулярно та не за розписом.

На всі звернення були надані відповідні роз’яснення. Окремі доручення щодо опрацювання проблемних питань надано керівникам профільних департаментів. Низку питань, розв’язання яких потребує певного часу, Олександр Бабанін взяв під особистий контроль.

Довідково.

Поставити запитання та повідомити про проблеми всі охочі можуть за єдиним номером телефону: 0-800-503-508, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00. Графіки проведення прямих телефонних ліній у рамках проєкту «Влада на зв’язку з громадськістю» можна переглянути на сайтах обласного контактного центру, облдержадміністрації, обласної ради.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 21 Aug 2019 12:40:00 +0300
Конкурсна комісія обрала цьогорічних лауреатів конкурсу «Батько року»http://www.zoda.gov.ua/news/46808/konkursna-komisiya-obrala-tsogorichnih-laureativ-konkursu-batko-roku.html/news/46808/konkursna-komisiya-obrala-tsogorichnih-laureativ-konkursu-batko-roku.htmlЦього року виявили бажання взяти участь у конкурсі чимало претендентів. Так, конкурсній комісії подали документи 90 учасників у 17 номінаціяхУже третій рік поспіль з нагоди Всенародного дня батька проводиться обласний конкурс «Батько року».

Головна його мета – підвищити роль батька у вихованні та розвитку дитини, популяризувати сімейні цінності та відповідальне батьківство, сформувати позитивну думку в суспільстві щодо гармонійного поєднання статусів гарного сім’янина та успішного чоловіка.

Сьогодні відбулося засідання конкурсної комісії з визначення переможців обласного конкурсу, яке провела директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова.

– Традиційно в рамках Комплексної обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2017-2021 роки ми проводимо обласний конкурс «Батько року». Тим самим хочемо продемонструвати своїм громадянам, що чоловік може поєднувати статус сім’янина та успішного чоловіка, який плідно працює у сферах господарського, суспільно-політичного, духовного і громадського життя Запорізької області. Учасниками конкурсу стали чоловіки, які своєю діяльністю зробили внесок у розвиток державотворення, економіки, освіти, культури, спорту, є лідерами в різних галузях, впливають на громадське життя області, – зазначила посадовець.

Цього року виявили бажання взяти участь у конкурсі чимало претендентів. Так,  конкурсній комісії подали документи 90 учасників (у 2018 році – 118) у 17 номінаціях:

 • «Батько року – справжній козак» (3 учасники)
 • «Батько – працівник галузі металургії»  (4 учасники)
 • «Батько – рятівник» (5 учасників)
 • «Батько – військовослужбовець, працівник Збройних Сил України» (6 учасників)
 • «Батько – представник місцевих органів виконавчої влади» (2 учасники)
 • «Батько – працівник органів місцевого самоврядування» (7 учасників)
 • «Батько – громадський діяч» (3 учасники)
 • «Батько – керівник підприємства» (7 учасників)
 • «Батько – працівник агропромислового комплексу» (4 учасники)
 • «Батько – працівник освіти і науки» (16 учасників)
 • «Батько – працівник охорони здоров’я» (7 учасників)
 • «Батько – працівник культури та мистецтва» (6 учасників)
 • «Батько – спортсмен» (8 учасників)
 • «Батько – працівник засобів масової інформації» (3 учасники)
 • «Батько – працівник правоохоронних, судових органів, нотаріату та адвокатури» (2 учасники)
 • «Батько – працівник сфери соціального захисту населення»  (3 учасники)
 • «Батько – волонтер» (4 учасники)

За підсумками обговорення подань конкурсна комісія визначила 45 лауреатів у 17 номінаціях. Нагородження переможців відбудеться в середині вересня з нагоди Всенародного дня батька.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 21 Aug 2019 11:45:00 +0300
Запоріжців попереджають про небезпеку вживання морепродуктів, що реалізуються в місцях масового відпочинкуhttp://www.zoda.gov.ua/news/46805/zaporizhtsiv-poperedzhajut-pro-nebezpeku-vzhivannya-moreproduktiv,-sho-realizujutsya-v-mistsyah-masovogo-vidpochinku.html/news/46805/zaporizhtsiv-poperedzhajut-pro-nebezpeku-vzhivannya-moreproduktiv,-sho-realizujutsya-v-mistsyah-masovogo-vidpochinku.htmlУ м. Бердянськ зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції. Цими вихідними захворіли 19 осіб, у тому числі двоє дітей. За фактом масового отруєння та спалаху інфекційного захворювання жителів та гостей міста розпочато кримінальне провадженняЗа повідомленням Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», за період з 16 по 19 серпня 2019 року в м. Бердянськ зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції: захворіли 19 осіб, у тому числі двоє дітей.

Захворюваність пов’язана з вживанням морепродуктів (креветки, мідії, рапани). Серед зафіксованих випадків: 17 осіб придбали продукти на Східному ринку міста Бердянська в одній із торгових точок; одна особа - на центральному ринку; ще одна особа купувала морепродукти на інших ринках міста.

Здійснюються протиепідемічні заходи. Запорізький обласний лабораторний центр попереджає: жителям та відпочивальникам на теперішній час варто утримуватися від вживання морепродуктів, що реалізуються в місцях масового відпочинку.

Тим часом, за повідомленням прокуратури Запорізької області, розпочато кримінальне провадження за фактом масового отруєння та спалаху інфекційного захворювання в м. Бердянськ. Досудове розслідування по кримінальному провадженню за ч.1 ст.325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) знаходиться на контролі прокуратури. Санкція статті передбачає штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.

За даними ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», захворюваність гострими кишковими інфекціями в регіоні за період з 10 по 16 серпня 2019 року вище рівня минулого тижня на 24,4%. Було зареєстровано 289 випадків проти 232. При цьому рівень захворюваності склав 16,8, що на 46,3% нижче максимального рівня (максимальний рівень – 31,3).

Загалом по області лабораторно підтверджено 36,7% випадків гострої кишкової інфекції, з них у 28,3% - ротавірусна інфекція. Серед причин захворювань на гостру кишкову інфекцію найбільша питома вага припадає на м’ясну продукцію – 22%, молочну продукцію – 18,6%, овочі, фрукти – 14,7%, рибну продукцію — 13%. При цьому питома вага продуктів домашнього виготовлення (неправильного зберігання) склала 65,4%, харчових продуктів, придбаних на узаконених ринках – 13,4%; на стихійних – 20,8%.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 21 Aug 2019 10:50:00 +0300
Кращим спортивним селом Запорізької області стала Михайлівка Вільнянського районуhttp://www.zoda.gov.ua/news/46804/krashim-sportivnim-selom-zaporizkoji-oblasti-stala-mihaylivka-vilnyanskogo-rayonu.html/news/46804/krashim-sportivnim-selom-zaporizkoji-oblasti-stala-mihaylivka-vilnyanskogo-rayonu.htmlЗа звання переможця цього року боролися сім команд у складі близько 150 учасників старостинських округів, сільських та селищних радНа Якимівщині відбулися обласні фінальні змагання серед команд старостинських округів, сільських, селищних рад за звання «Краще спортивне село Запорізької області 2019 року». Змагання присвячені 69-й річниці з дня заснування Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» та 28-й річниці  незалежності України.

Як повідомили в Управлінні молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації,  за звання переможця цього року боролися сім команд, а це близько 150 учасників старостинських округів, сільських та селищних рад.

Програма змагань складались з восьми видів спорту: волейболу, мініфутболу, гирьового спорту, настільного тенісу, перетягування каната, шахів та шашок. Командний залік визначався за підсумками чотирьох кращих результатів з видів спорту (обов’язково один з ігрових видів: мініфутбол або волейбол).

У чоловічому волейболі перемогли «михайлівці». Гідну конкуренцію їм склали волейболісти Новоданилівської сільської ради, які в підсумку стали другими. Бронзові нагороди вибороли спортсмени Августинівського старостинського округу Широківської ОТГ.

У змаганнях з мініфутболу перемогу здобули представники Костянтинівської селищної ради Мелітопольського району, на другу сходину піднялися мініфутболісти села Преслав Приморської міської ОТГ, замкнула трійку призерів команда Таврійського старостинського округу Якимівської ОТГ.

Як завжди, одним з найвидовищних та цікавих видів програми було перетягування каната. Шість команд боролися за пальму першості. У напруженому фінальному поєдинку команда Михайлівки перемогла новоданилівських. «Таврійці» в цьому виді вдовольнилися бронзовими нагородами.

У настільному тенісі найвищий командний залік продемонстрували спортсмени Михайлівської сільської ради, друге місце - у тенісистів Августинівського старостинського округу, команда  Таврійського с/о здобула бронзові медалі змагань.

«Михайлівці» також вибороли ще одне перше командне місце у змаганнях з шахів, на другу сходинку зійшли представники Августинівського с/о, третє місце здобули шахісти з села Преслав.

У змаганнях з шашок найсильнішою виявилася команда Новоданилівської с/р,  срібні медалі вибороли спортсмени Таврійського с/о, третю сходинку здобула команда Розумівської с/р Долинської ОТГ.

Кращим у гирьовому спорті став «таврієць» Іван Іочков, друге місце посів ветеран, майстер спорту міжнародного класу та рекордсмен СРСР Сергій Кубрака з Костянтинівської с/р, на третю сходинку зійшов В`ячеслав Дінков з Приморської ОТГ.

За результатами змагань у загальнокомандному заліку команда Михайлівської сільської ради Вільнянського району з чотирма заліковими балами стала безперечним переможцем, одержавши звання «Краще спортивне село Запорізької області 2019 року».

Друге місце з результатом дев`ять залікових балів виборола команда Таврійського старостинського округу Якимівської ОТГ. Третє загальнокомандне місце, поступившись «таврійцям» одним заліковим балом, посіла команда Новоданилівської сільської ради.

Усі команди-призери з видів спорту були нагороджені кубками, а їх гравці – медалями та грамотами. Проведення цього важливого заходу було забезпечено та профінансовано за кошти  цільової програми  Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 21 Aug 2019 10:00:00 +0300
Монетизовану субсидію можна отримати в будь-якому з 34 уповноважених банківhttp://www.zoda.gov.ua/news/46801/monetizovanu-subsidiju-mozhna-otrimati-v-bud-yakomu-z-34-upovnovazhenih-bankiv.html/news/46801/monetizovanu-subsidiju-mozhna-otrimati-v-bud-yakomu-z-34-upovnovazhenih-bankiv.htmlУряд розширив перелік банків, через які українці можуть отримувати монетизовану субсидію. Зимову субсидію управління соцзахисту почнуть розраховувати у жовтні на основі доходів, отриманих у 1-2 кварталах 2019 рокуЗа повідомленням Міністерства соціальної політики України, починаючи з жовтня поточного року виплату готівкових субсидій здійснюватимуть місцеві органи соціального захисту населення. Для цього Пенсійний фонд надасть виплатні реквізити (рахунки в уповноважених банках або почтові реквізити), на які пенсіонери отримують пенсію.

Громадянам, які не на пенсії, виплата здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку. Але якщо субсидіант бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг віншій банківській установі,йому потрібно з відповідною заявою звернутися в управління соцзахисту. Разом із заявою треба надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому є бажання одержувати субсидію готівкою.

Ті одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках до надання інформації про платіжні реквізити, отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при зверненні за субсидією.

Домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги і яким призначено безготівкову форму допомоги, отримуватимуть субсидію виключно через Ощадбанк.

У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що зимову субсидію управління соцзахисту почнуть розраховувати у жовтні на основі доходів, отриманих у 1-2 кварталах 2019 року.

Монетизовану субсидію можна отримувати через будь-який із нижче перелічених банків:

 • АТ «Укрексімбанк»
 • АТ «Ощадбанк»
 • ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
 • ПАТ АБ «Укргазбанк»
 • ПАТ «УКРСОЦБАНК»
 • ПАТ «Райффайзен Банк Аваль»
 • ПАТ «КРЕДОБАНК»
 • ПАТ «УкрСиббанк»
 • ПАТ «Ідея Банк»
 • ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»
 • ПАТ«ПІРЕУС БАНК МКБ»
 • ПАТ «АЛЬФА-БАНК»
 • ПАТ «ОТП Банк»
 • ПАТ «Банк Альянс»
 • ПАТ АКБ «Львів»
 • ПАТ АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК»
 • ПАТ «МТБ БАНК»
 • ПАТ АБ «ПІВДЕННИЙ»
 • ПАТ «Полтава-банк»
 • ПАТ «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК»
 • ПАТ «СХІДНО- УКРАЇНСЬКИЙ БАНК «ГРАНТ»
 • ПАТ «МЕГАБАНК»
 • ПАТ «СКАЙ БАНК»
 • ПАТ «Юнекс Банк»
 • ПАТ «Комерційний Індустріальний Банк»
 • ПАТ «Універсал Банк»
 • ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО»
 • ПАТ «АКБ «РАДАБАНК»
 • ПАТ «БАНК ВОСТОК»
 • ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень»
 • ПАТ «АКБ «КОНКОРД»
 • ПАТ «МОТОР-БАНК»
 • ПАТ «КБ «АКОРДБАНК»
 • ПАТ «КРИСТАЛБАНК»

 

 

За матеріаламиУрядового порталу

]]>
Wed, 21 Aug 2019 08:30:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/46800/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/46800/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 21 серпня, о 18:00 відбудеться концерт гурту «Хорея козацька». Гурт «Хорея козацька» презентуватиме «Пісні Української революції». Це спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті, народного артиста України Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька», присвячений 100-річчю Української революції 1917-1921 років (концертний зал ім. М. Глінки Запорізької обласної філармонії)Завтра, 21 серпня, о 18:00 відбудеться концерт гурту «Хорея козацька». Гурт «Хорея козацька» презентуватиме «Пісні Української революції». Це спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті, народного артиста України Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька», присвячений 100-річчю Української революції 1917-1921 років (концертний зал ім. М. Глінки Запорізької обласної філармонії).

Вхід – вільний.

Подробиці за посиланням.

Запрошуємо до участі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 16:33:00 +0300
Якщо вам відмовили у вакцинації – телефонуйте на гарячу лініюhttp://www.zoda.gov.ua/news/46799/yaksho-vam-vidmovili-u-vaktsinatsiji--telefonuyte-na-garyachu-liniju.html/news/46799/yaksho-vam-vidmovili-u-vaktsinatsiji--telefonuyte-na-garyachu-liniju.htmlБезкоштовне щеплення – це право пацієнта. Лікар не може відмовити у вакцинації. Лікар не має права зробити щеплення лише за наявності серйозних медичних протипоказаньДержава гарантує кожному пацієнту безкоштовну вакцинацію у первинній ланці медицини. За повідомленням Міністерство охорони здоров’я, в Україні наявні всі вакцини від десяти інфекційних хвороб за календарем щеплень. Це вакцини від гепатиту В, туберкульозу, кору, епідпаротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту і хіб-інфекції.

Як повідомлялося раніше, відповідно до календаря профілактичних щеплень дитина перед школою має бути вакцинована двома дозами від кору, паротиту, краснухи; п’ятьма дозами вакцини від дифтерії та правця; п’ятьма дозами від поліомієліту.

У цьому році наявність щеплень за календарем – обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний суд України.

Якщо пацієнт не отримав від свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра належної підтримки щодо вакцинації за календарем щеплень або надолуження тих щеплень, які були з різних причин пропущені, він може звернутися на спеціально створено гарячу лінію Національної служби здоров'я України за телефоном 1677.

Фахівці наголошують: щеплення – єдиний надійний захист від кору, дифтерії, правця, особливо якщо у регіоні зафіксовані непоодинокі випадки захворюваності.

Наразі жодного спалаху захворювання в Запорізькій області не зафіксовано. За даними Запорізького обласного лабораторного центру, за останній тиждень зареєстровано шість випадків кору в містах Запоріжжя, Бердянськ та Мелітополь, а також у Кам’янсько-Дніпровському районі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 16:20:00 +0300
Запорізькі безробітні можуть скористатися новим вебсайтом «Єдине соціальне середовище зайнятості»http://www.zoda.gov.ua/news/46798/zaporizki-bezrobitni-mozhut-skoristatisya-novim-vebsaytom-jedine-sotsialne-seredovishe-zaynyatosti.html/news/46798/zaporizki-bezrobitni-mozhut-skoristatisya-novim-vebsaytom-jedine-sotsialne-seredovishe-zaynyatosti.htmlУ залежності від потреб клієнта доступні такі корисні дистанційні онлайн сервіси як «Електронний кабінет роботодавця» і «Електронний кабінет безробітного»Державна служба зайнятості впроваджує електронні сервіси з надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням Інтернет технологій. Доступність до ресурсів забезпечується не лише з комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, а також із мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android та Apple.

Зокрема, служба зайнятості ввела в експлуатацію новий вебсайт «Єдине соціальне середовище зайнятості», який дає можливість швидкого пошуку вакансій та резюме по всій Україні, подання роботодавцями звітності в режимі онлайн, розширює можливість самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги».

У залежності від потреб клієнта доступні такі корисні дистанційні онлайн сервіси як «Електронний кабінет роботодавця» та «Електронний кабінет безробітного». 

Як пояснили у Запорізькому обласному центрі зайнятості, «Електронний кабінет роботодавця» − це сучасний інформаційно-комунікаційний сервіс, зорієнтований, насамперед, на економію часу роботодавців та підвищення ефективності їх взаємодії зі службою зайнятості. По суті, це персональне автоматизоване робоче місце, що дає можливість подання звітності до центру зайнятості в режимі онлайн, перегляду стану укомплектування заявлених вакансій та кількості направлень центром зайнятості претендентів на роботу, моніторингу договорів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру,  працевлаштування після професійного навчання, перегляду актуальних резюме шукачів роботи та виконання безлічі інших функцій.

«Електронний кабінет безробітного»  дає можливість зареєстрованому безробітному створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитися з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливість професійного навчання, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Користувач персонального кабінету, не будучи фізично присутнім у центрі зайнятості, може також переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановано в центрах зайнятості, та записатися на ті з них, що зацікавили.

Завдяки сервісу «Електронна черга» на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua є можливість, не виходячи з дому та не витрачаючи часу та коштів на проїзд, записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості України за посиланням: http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about

Усім бажаючим, хто потребує вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в онлайн форматі.

Службою зайнятості також  запроваджено онлайн-профорієнтацію за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері вашого комп'ютера  − веб базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа». 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 15:30:00 +0300
Запорізька область має розвивати потенціал історико-культурного туризмуhttp://www.zoda.gov.ua/news/46797/zaporizka-oblast-maje-rozvivati-potentsial-istoriko-kulturnogo-turizmu.html/news/46797/zaporizka-oblast-maje-rozvivati-potentsial-istoriko-kulturnogo-turizmu.htmlРегіон також має унікальну рекреаційно-курортну зону, яка повинна отримати належний розвиток і стати справжньою перлиною туризмуВ облдержадміністрації відбулося чергове засідання тематичної робочої підгрупи «Туризм» Департаменту культури, туризму, національностей та релігій з розробки проєкту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року. Засідання відбулося під головуванням заступника директора Департаменту Марини Анісімової та за участю керівників закладів культури і членів робочої підгрупи.

Марина Анісімова ознайомила з учасників з результатами громадських обговорень проєкту структури можливих стратегічних цілей та бачень розвитку Запорізької області. Стратегічними пріоритетами Запорізької області визначено такі цілі: розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення; конкурентоспроможна економіка регіону у національному та глобальному просторі; гармонійний просторовий розвиток; екологічна безпека та ресурсоефективне чисте виробництво.

− Стосовно нашої галузі Україна сьогодні потребує нового бачення просування історико-культурного туризму. Запорізька область має також унікальну рекреаційно-курортну зону, яка повинна отримати належний розвиток і стати справжньою перлиною туризму. Для комфортного відпочинку як жителів області, так і іноземних туристів необхідно розвивати інфраструктуру курортного узбережжя, налагодити транспортне сполучення, зробити приморські райони привабливими з точки зору інвесторів. При розробці оновлення інфраструктури важливо враховувати наявність природоохоронних зон. Нагальним завданням є також забезпечення курортних зон комунікаціями, водопостачанням та газопостачанням, − підкреслила заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Марина Анісімова.

У рамках стратегічної цілі «Конкурентоспроможна економіка регіону у національному та глобальному просторі» до компетенції тематичної підгрупи «Туризм» відносяться такі операційні цілі як нарощення туристично-рекреаційного потенціалу.

Пріоритетними напрямками визначено: розвиток туристичних продуктів та мереж; туристична промоція області, підтримка інноваційних проєктів, культурно-мистецьких заходів, що формують імідж регіону, просування історико-культурного туризму; розвиток рекреаційно-курортної зони Приазов’я.

Члени робочої підгрупи розглянули стратегічні пріоритети галузі Запорізької області та надали свої зауваження та пропозиції щодо нарощення туристично-рекреаційного потенціалу. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 14:45:00 +0300
Завдяки кампанії «Врожай» офіційно працевлаштовано понад 1600 робітниківhttp://www.zoda.gov.ua/news/46796/zavdyaki-kampaniji-vrozhay-ofitsiyno-pratsevlashtovano-ponad-1600-robitnikiv.html/news/46796/zavdyaki-kampaniji-vrozhay-ofitsiyno-pratsevlashtovano-ponad-1600-robitnikiv.htmlЛегалізація праці в запорізькому агросекторі дозволила поповнити бюджети майже на 3,5 мільйона гривеньНа Запоріжжі триває захід «Урожай-2019», що спрямований на детінізацію аграрного сектору. Спільна робота представників обласної, місцевої влади та фіскальної служби регіону сконцентрована на легалізації земельних ділянок, трудових відносин та протидії ухиленню аграріїв від оподаткування.

Як повідомили у Головному управлінні ДФС у Запорізькій області, з початку року податківці відпрацювали 1879 сільськогосподарських компаній, з яких майже 1300 - суб’єкти господарювання – юридичні особи та 588 - фізичні особи-підприємці. Під час роз'яснювальної роботи фахівці служби наголошували на необхідності офіційного працевлаштування найманих робітників, дотримання трудового і податкового законодавства та своєчасної і повної виплати заробітної плати.

У результаті цієї кампанії роботодавці добровільно оформили 1685 громадян, задіяних у сільськогосподарських роботах. Працівникам було нараховано 8,5 мільйона гривень доходів. Надходження до бюджетів і соціальних фондів склали майже 3,5 мільйона. Зокрема, 1,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, 1,8 мільйона гривень єдиного соціального внеску та 128 тисяч гривень військового збору.

Крім цього, 1955 найманим працівникам збільшено розмір заробітної плати, сума легалізованих доходів перевищила 2 мільйони 320 тисяч гривень, з якої до бюджетів надійшло близько 1 мільйон гривень ЄСВ, ПДФО та військового збору.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 13:50:00 +0300
Уряд урегулював питання забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осібhttp://www.zoda.gov.ua/news/46795/uryad-ureguljuvav-pitannya-zabezpechennya-sotsialnogo-zahistu-vnutrishno-peremishenih-osib.html/news/46795/uryad-ureguljuvav-pitannya-zabezpechennya-sotsialnogo-zahistu-vnutrishno-peremishenih-osib.htmlНова постанова Кабінету Міністрів України передбачає підвищення загального розміру грошової допомоги сім’ям, до складу яких входять двоє і більше осіб з інвалідністю, а також урегулювання виплати грошової допомоги особам з інвалідністю І групи, пенсіонерам та учням денної форми в закладах освітиУряд ухвалив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. №505 і № 509». Реалізація положень постанови дасть можливість посилити соціальний захист внутрішньо переміщених осіб та забезпечити адресність надання грошової допомоги.

Зокрема, постановою передбачено врегулювання питання виплати грошової допомоги особам з інвалідністю І групи та особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги. Також надається право на отримання грошової допомоги особам, які досягли пенсійного віку, та особам, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти. Крім цього, постановою передбачено підвищення загального розміру грошової допомоги, що виплачується на сім’ю, до складу якої входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю).

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, за 2014-2018 роки чисельність внутрішньо переміщених осіб у регіоні зменшилася зі 120 тисяч до 55 тисяч осіб. Так, на початок липня у регіональній Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області перебували 54 тисячі 900 осіб. Серед них - 2 тисячі 400 осіб з інвалідністю, 8 тисяч 300 дітей.

Внутрішньо переміщені особи продовжують проживати у соціальних гуртожитках у Запоріжжі, Мелітополі, Токмаку, Енергодарі, Бердянську та Комиш-Зорянській ОТГ.

У будинках-інтернатах системи соціального захисту населення області на постійному утриманні за кошти обласного бюджету проживає 28 внутрішньо переміщених осіб. Крім цього, з обласного бюджету надається адресна грошова матеріальна допомога особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі ВПО.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 12:40:00 +0300
Запорізькі педагоги увійшли в ТОП 50 кращих учителів України 2019 рокуhttp://www.zoda.gov.ua/news/46794/zaporizki-pedagogi-uviyshli-v-top-50-krashih-uchiteliv-ukrajini-2019-roku.html/news/46794/zaporizki-pedagogi-uviyshli-v-top-50-krashih-uchiteliv-ukrajini-2019-roku.htmlПочинаючи з оголошення старту 11 квітня і до завершення прийняття заявок, премія Global Teacher Prize Ukraine нарахувала 2939 заявок. Від Запорізької області були подані 94 номінанти. Троє з них увійшли до ТОП 50Престижна премія Global Teacher Prize Ukraine 2019 оголосила імена найкращих учителів України. В поточному році номінувати свого вчителя на участь міг будь-хто: учні, колеги, вдячні батьки. Тож у 2019 році премія нарахувала 2939 заявок. Під час відбору ТОП-50 анкету кожного учасника перевірили троє людей (асесори) у різних містах України: Києві, Львові та Харкові. Вони оцінювали кожне з питань від нуля до п’яти  балів.

За повідомленням Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, із числа претендентв із Запорізької області в ТОП-50 кращих учителів України ввійшли:

-        Наталія Гутарук — англійська мова; Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради;

-        Наталя Кідалова — англійська мова, українська мова і література; Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №23  Мелітопольської міської ради;

-        Ірина Петренко — англійська мова; Розівська загальноосвітня школа № 1 Розівської районної ради.

 

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine заснувала ГС «Освіторія» у 2017 році. Ця відзнака покликана показати суспільству, наскільки важливу роль відіграє педагог у майбутньому країни і світу. Переможець отримає 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай на Global Education & Skills Forum у березні 2020 року, один рік навчання від «Освіторії» та цінні призи.

У цьому році переможців також буде обрано у спеціальних номінаціях:

-        «Учитель-новатор» (поїде на міжнародний освітній форум від Microsoft);

-        «Учитель-митець» (проведе вікенд у музеях Відня);

-        «Вибір українців» (полетить переймати досвід у закордонних колег);

-        «Вибір серця» (отримає 70 тисяч гривень).

Організатори Global Teacher Prize Ukraine 2019 разом з партнерами підготували цінні призи. Серед них - інтерактивна панель вартістю 130 тисяч гривень від компанії EdPro, яку встановлять в одній зі шкіл. Навчальний заклад одного з учасників поповнить свій бібліотечний фонд новими сучасними книжками від видавництва Старого Лева. Навчання вартістю 40 тисяч гривень для вчителів англійської мови підготував Grade Education Centre. Комплект сучасного обладнання від компанії B-Pro отримає один з учителів природничих дисциплін.

Нагадаємо, найкращим учителем за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2018 став учитель Запорізької спеціалізованої школи-інтернату «Джерело» Олександр Жук. Він виграв 250 тисяч гривень і поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum. Крім цього, Олександра Жука було нагороджено орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» IIІ ступеня, також він увійшов у ТОП-10 модераторів освіти Запорізького краю.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 11:40:00 +0300
Запорізькі виноградарі приймали «Золоте гроно України 2019»http://www.zoda.gov.ua/news/46793/zaporizki-vinogradari-priymali-zolote-grono-ukrajini-2019.html/news/46793/zaporizki-vinogradari-priymali-zolote-grono-ukrajini-2019.htmlВиноградарство – одна з небагатьох галузей сільського господарства, яка попри економічні і природні негаразди не втратила інвестиційної привабливостіУ Запоріжжі у виставковому центрі «Козак-Палац» відбулася виставка-конференція «Золоте гроно України 2019». У заході взяли участь кращі виноградарі, виробники, фермери Запорізької області та з різних регіонів країни.

Захід організовано інформаційною компанією «Інфоіндустрія» у партнерстві з Українським проєктом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Запорізької обласної державної адміністрації.

Заступник менеджера Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва Володимир Терновський відзначив, що конференція стає все більш популярною і результативною для компаній-виробників добрив, фермерів-практиків та початківців галузі виноградарства, адже формат заходів дозволяє навчатись, спілкуватись, рекламуватись і покращити свої результати. Тут кожен може отримати для себе максимум корисної та актуальної інформації, перейняти практичний досвід від досвідчених виробників, вибрати технологічні новинки для розвитку виробництва тощо.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький ознайомив гостей з оперативними результатами збиральної кампанії. За його словами, пропри природні катаклізми, запорізькі аграрії зробили все від них залежне для отримання високого врожаю. В цьому році зібрано рекордний за роки незалежності України врожай ранніх зернових та зернобобових культур. Валовий його збір склав 2 млн 964 тис. тонн. За обсягом валового збору ранніх зернових та зернобобових Запорізька область посідає друге місце в Україні після Одеської області (3071 тис. тонн). Третє місце посіла Харківська область – 2844 тис. тонн.

− Одним із перспективних і економічно вигідних напрямів конкурентоспроможного розвитку вітчизняного агробізнесу є вирощування винограду. Виноградарство – одна з небагатьох галузей сільського господарства, яка попри економічні і природні негаразди не втратила інвестиційної привабливості та залишається одним із перспективних напрямів розвитку агробізнесу в малих та середніх формах господарювання. Для того, щоб працювати рентабельно, малим та середнім формам господарювання потрібно вийти з «тіні», працювати легально, прагнути до об’єднання і стати частиною організованої системи торгівлі. Об’єднання у свою чергу дасть можливість планувати виробництво, організувати післязбиральну підготовку вирощеної продукції та збут на основі оцінки реального попиту внутрішнього чи зовнішнього ринку, − підкреслив Олександр Ясинецький.

У рамках конференції провідні фахівці галузі презентували доповіді стосовно таких тем: особливості отримання державних компенсацій при вирощуванні садівництва; фінансове забезпечення сучасних технологій переробки винограду; захист винограду від хвороб та шкідників; цвітіння винограду: особливості сезону 2019; сучасна селекція винограду, органічне виноградарство тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 10:35:00 +0300
Удосконалено функціонування центрів надання адмінпослуг та їхніх територіальних підрозділівhttp://www.zoda.gov.ua/news/46792/udoskonaleno-funktsionuvannya-tsentriv-nadannya-adminposlug-ta-jihnih-teritorialnih-pidrozdiliv.html/news/46792/udoskonaleno-funktsionuvannya-tsentriv-nadannya-adminposlug-ta-jihnih-teritorialnih-pidrozdiliv.htmlКабінет Міністрів України ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку зміни до чинного законодавства з метою удосконалення роботи центрів з надання адміністративних послуг (ЦНАП), їхніх територіальних підрозділів та віддалених робочих місць адміністраторівУхвалена Урядом постанова серед іншого передбачає внесення змін до Примірних положень та регламенту центру надання адміністративних послуг.  Зокрема, це стосується введення норми обов’язкового облаштування їх інформаційними терміналами та іншими програмно-технічними засобами самообслуговування громадян. Крім цього, ЦНАПи та територіальні підрозділи мають  розміщуватись на першому або другому поверхах будівель і облаштовуватись повним комплексом необхідних засобів доступу до приміщень маломобільних груп населення.

Окремо постанова Уряду врегулювала питання створення та функціонування територіального підрозділу, віддаленого робочого місця адміністратора центру (у тому числі утвореного в об’єднаній територіальній громаді), а також діяльності старост з надання ними адміністративних послуг як адміністраторів віддаленого робочого місця. Зокрема, рішення про утворення територіального підрозділу або віддаленого робочого місця адміністратора центру ухвалюється тим самим органом, що утворював сам центр з надання адмінпослуг, у залежності від потреб населення, що проживає на території населеного пункту чи громади. Віддалене робоче місце адміністратора може бути мобільним – для можливості віддаленого прийому громадян адміністратор має бути забезпечений повним комплексом необхідних технічних засобів.

За повідомленням Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, наразі в Запорізькій області функціонують 36 центрів з надання адміністративних послуг, серед яких  двері для відвідувачів уже відкрили вісім ЦНАПів у об’єднаних територіальних громадах. Крім цього, протягом 2019-2020 років заплановано створити/модернізувати ще 20 центрів з надання адміністративних послуг органів місцевого самоврядування, що стали учасниками Програми «U-LEAD з Європою», яка спрямована на покращення якості надання адміністративних послуг населенню.

Відповідно до норм чинного законодавства діючі центри з надання адміністративних послуг області розташовані на першому або другому поверхах будівель і майже всі облаштовані комплексом необхідних засобів доступу до приміщень маломобільних груп населення.

За підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» міста обласного значення, а також Чернігівська, Комиш-Зорянська та Гуляйпільська об’єднані територіальні громади, Розівська та Якимівська райдержадміністрації отримали мобільні кейси для надання адміністративних послуг, за допомогою якого маломобільні групи населення можуть отримувати адміністративні послуги, не відвідуючи ЦНАП.

Крім цього, в рамках реалізації Програми «U-LEAD з Європою» центр з надання адміністративних послуг Гуляйпільської ОТГ отримав мобільний офіс, що являє собою спеціальний транспортний засіб, переобладнаний для надання адміністративних послуг.

Загалом на цей час лише ЦНАПи, створені в містах обласного значення, крім м. Енергодар, облаштовані електронними чергами та іншими програмно-технічними засобами самообслуговування громадян.

На цей час завершується об’єднання центрів з надання адміністративних послуг у єдину інформаційну систему. З цією метою облдержадміністрацією реалізується проєкт «Регіональний веб-портал адміністративних послуг Запорізької області». Так, з червня 2019 року в центрах з надання адміністративних послуг розпочалося тестове функціонування регіонального вебпорталу адміністративних послуг Запорізької області. Наразі всі ЦНАПи області отримали доступ до порталу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 20 Aug 2019 09:40:00 +0300
Розширено реєстр програми «Доступні ліки»http://www.zoda.gov.ua/news/46791/rozshireno-rejestr-programi-dostupni-liki.html/news/46791/rozshireno-rejestr-programi-dostupni-liki.htmlВиробники лікарських засобів гарантують, що упродовж наступних шести місяців зможуть виробити і поставити відчутно більше препаратівМОЗ України затвердило новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Упродовж наступних шести місяців українці з серцево-судинними захворюваннями, діабетом 2 типу та бронхіальною астмою зможуть отримати 78 препаратів абсолютно безоплатно, ще 176 - з невеликою доплатою.

До оновленого реєстру лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» увійшли 254 препарати. З них 78 пацієнти отримуватимуть безоплатно. Перелік безоплатних ліків збільшився майже на 20% у порівнянні з попереднім реєстром.

Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 5,22 грн, найдорожчий – 863,43 грн.

Виробники лікарських засобів гарантують, що упродовж наступних шести місяців зможуть виробити і поставити відчутно більше препаратів за програмою. Очікується, що пацієнти зможуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою понад 46 мільйонів упаковок препаратів, це на 7 мільйонів більше, ніж упродовж дії попереднього реєстру.

Довідково.

Для того, аби отримати ліки, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, отримайте електронний рецепт і обміняйте його на ліки в аптеці. Докладна інструкція для пацієнтів доступна за цим посиланням.

Перелік аптек, які беруть участь у програмі, можна знайти на сайті НСЗУ.

 

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Tue, 20 Aug 2019 08:30:00 +0300