Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Fri, 13 Dec 2019 02:57:26 +0200До уваги журналістів!(ОНОВЛЕНО)http://www.zoda.gov.ua/news/48244/do-uvagi-zhurnalistivonovleno.html/news/48244/do-uvagi-zhurnalistivonovleno.htmlРобочу поїздку голови облдержадміністрації Віталія Туринка до м. Мелітополь та Мелітопольского району перенесено на іншу дату Робочу поїздку голови облдержадміністрації Віталія Туринка до м. Мелітополь та Мелітопольского району перенесено на іншу дату.

Cлідкуйте за анонсами. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 12 Dec 2019 18:52:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/48256/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/48256/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 13 грудня о 10:00, відбудеться засідання колегії Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації (Запорізький обласний центр молоді, вул. Патріотична, 49)Завтра, 13 грудня о 10:00, відбудеться засідання колегії Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації (Запорізький обласний центр молоді, вул. Патріотична, 49).

Запрошуємо до участі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Thu, 12 Dec 2019 16:30:00 +0200
Публічна інформація доступна для широкого кола населення регіонуhttp://www.zoda.gov.ua/news/48255/publichna-informatsiya-dostupna-dlya-shirokogo-kola-naselennya-regionu.html/news/48255/publichna-informatsiya-dostupna-dlya-shirokogo-kola-naselennya-regionu.htmlНайбільше запоріжці цікавляться інформацією про товар, роботу чи послугу, а також правовою інформацієюВідділом роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації підбито підсумки задоволення запитів громадян на публічну інформацію, що надійшли до облдержадміністрації у січні-листопаді поточного року.

За цей період зареєстровано 357 запитів, переважна більшість яких традиційно надійшла від фізичних осіб − 219, від юридичних осіб – 62, від об’єднань громадян − 76.

За результатами розгляду задоволено 256 запитів. Відмовлено в 101 випадку, переважно з тієї причини, що облдержадміністрація не володіє і не зобов’язана відповідно до її компетенції володіти запитуваною інформацією.

Як свідчить аналіз, найбільш запитуваними видами інформації є: інформація про товар, роботу, послугу (216), правова інформація (63), статистична (27), про фізичну особу (31), про стан довкілля (11).

Крім цього, на адресу районних державних адміністрації  за цей період надійшло 336 запитів. Найбільш активно своїм правом на отримання публічної інформації скористалися жителі Запорізького району (50 запитів), м. Вільнянськ (39) та м.Мелітополь (37).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 12 Dec 2019 16:20:00 +0200
Запорізька область посідає п’яте місце в рейтингу формування громад в Україніhttp://www.zoda.gov.ua/news/48254/zaporizka-oblast--posidaje-pyate-mistse-v-reytingu---formuvannya-gromad-v-ukrajini.html/news/48254/zaporizka-oblast--posidaje-pyate-mistse-v-reytingu---formuvannya-gromad-v-ukrajini.htmlВ області вже сформовано 60 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) із загальною чисельністю населення понад 500 тисяч осібМіністерство розвитку громад та територій України оприлюднило останній у цьому році щомісячний моніторинг процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування.

За даними моніторингу Запорізька область упевнено утримується у п’ятірці лідерів рейтингу областей щодо формування територій громад.

Залишається область серед лідерів за такими показниками: «Покриття перспективними планами» (100%) та «Кількість районів, не охоплених об'єднанням, приєднанням» - у кожному районі області створено об’єднані територіальні громади. Запорізька область входить до трійки кращих, у яких чотири райони повністю покриті громадами. За показниками «Кількість територіальних громад, що не об’єдналися та не приєдналися» (30,8%) та «Площа спроможних громад (ОТГ, міст обласного значення)» (70,7%) - на другому місці. За показником «Кількість населення ОТГ, міст обласного значення» (88,3%) - на третьому.

В області вже сформовано 60 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) із загальною чисельністю населення понад 500 тисяч осіб.

За інформацією Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, за 2019 рік в області утворилося вісім об’єднаних територіальних громад: Василівська міська, Костянтинівська сільська, Малобілозерська сільська, Новенська сільська, Семенівська сільська, Тернуватська селищна, Федорівська сільська, Матвіївська сільська об’єднані територіальні громади.

Крім цього,  активно триває процес приєднання сільських рад до вже існуючих громад. Так, у поточному році три сільських ради приєдналися до суміжних об’єднаних територіальних громад, а саме: Вячеславська сільська рада до Приморської міської об’єднаної територіальної громади, Добропільська сільська рада до Воздвижівської сільської об’єднаної територіальної громади та Солоненська сільська рада до Павлівської сільської об’єднаної територіальної громади.

Незабаром, 22 грудня, відбудуться перші місцеві вибори у восьми об’єднаних територіальних громадах  та додаткові вибори у двох об’єднаних територіальних громадах.

Тож реформа в Запорізькій області триває. Одним із пріоритетних напрямків подальшого впровадження реформи децентралізації є завершення формування базового (громади) та субрегіонального (райони) рівнів адміністративно-територіального устрою області.

 

Довідково.

Детально з результатами моніторингу можна ознайомитися за посиланням: https://decentralization.gov.ua/uploads/library/file/506/10.12.2019.pdf

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 12 Dec 2019 15:25:00 +0200
Протестувати мобільний додаток «Дія» можна буде вже з наступного тижняhttp://www.zoda.gov.ua/news/48251/protestuvati-mobilniy-dodatok-diya-mozhna-bude-vzhe-z-nastupnogo-tizhnya.html/news/48251/protestuvati-mobilniy-dodatok-diya-mozhna-bude-vzhe-z-nastupnogo-tizhnya.htmlПереведення всіх послуг в онлайн є пріоритетом програми дій УрядуРозпочато прийом заявок від усіх охочих на тестування бета-версії мобільного додатку «Дія». Переведення всіх послуг в онлайн є пріоритетом програми дій Уряду. Створення мобільного додатку «Дія» – це один із кроків до мети.

-  Символічно, що додаток запускаємо за результатами 100 днів нашої роботи. Цього року 71 млн гривень українці сплатити у вигляді штрафів за те, що не мали при собі водійських прав чи техпаспорта під час керування автомобілем. Зовсім скоро українські водії не будуть зобов'язані мати при собі пластикові документи, їх замінять цифрові, - заявив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Прийом заявок триватиме до 16 грудня, коли офіційно розпочнеться тестування бета-версії мобільного застосунку «Дія» з доступом до цифрових водійських прав та техпаспорта на авто. Впродовж п’яти днів кожен охочий може подати заявку на тестування та отримати додаткову інформацію про умови участі за посиланням: https://team.diia.gov.ua/. Українці не лише матимуть можливість приєднатися до розвитку «Дії», а й фактично стануть співавторами найбільш інноваційного проєкту в Україні.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Thu, 12 Dec 2019 14:35:00 +0200
Експерти Фонду ООН разом із запорізькими фахівцями розробляють мережу спеціалізованих послуг для постраждалих від насильстваhttp://www.zoda.gov.ua/news/48250/eksperti-fondu-oon-razom-iz-zaporizkimi-fahivtsyami-rozroblyajut-merezhu-spetsializovanih-poslug-dlya-postrazhdalih-vid-nasilstva.html/news/48250/eksperti-fondu-oon-razom-iz-zaporizkimi-fahivtsyami-rozroblyajut-merezhu-spetsializovanih-poslug-dlya-postrazhdalih-vid-nasilstva.htmlЦій теми був присвячений семінар від проєкту Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA)З 2015 року в Запорізькій області реалізується проєкт Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), спрямований на посилення системи запобігання та протидії насильству щодо жінок. Протидія насильству здійснюється шляхом забезпечення доступності якісних послуг для постраждалих від насильства та формування в українському суспільстві культури нульової  толерантності до насильства.

У рамках проєкту в Запоріжжі відбувся семінар, присвячений розвитку мережі спеціалізованих послуг для осіб, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, на регіональному і місцевому рівнях. Головною метою заходу було визначення потреби розвитку і забезпечення діяльності мережі спеціалізованих послуг підтримки осіб, що постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства в області.

Модераторами заходу виступили регіональний координатор UNFPA Костянтин Бойчук та експерти UNFPA Оксана Єльчієва та Ольга Павлюк.

На заняттях розглядались теми стосовно діяльності спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, особливості їх роботи та можливості на місцевому рівні. Учасники долучилися до розробки проєкту мережі спеціалізованих послуг для постраждалих осіб для області/міста, а також плану дій щодо розвитку цієї мережі. Їх також ознайомлено з особливостями бюджетування спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб.

Набуті знання допоможуть фахівцям соціальних служб налагодити мережу надання якісних послуг постраждалим від насильства на місцях та формувати у суспільстві відповідну реакцію на його прояви.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 12 Dec 2019 13:45:00 +0200
Стартувала бюджетна сесія Запорізької обласної радиhttp://www.zoda.gov.ua/news/48249/startuvala-bjudzhetna-sesiya-zaporizkoji-oblasnoji-radi.html/news/48249/startuvala-bjudzhetna-sesiya-zaporizkoji-oblasnoji-radi.htmlПід час 34-ї чергової сесії депутати Запорізької обласної ради планують затвердити бюджет Запорізької області на 2020 рікСьогодні, 12 грудня, розпочала  роботу 34 сесія VII скликання Запорізької обласної ради.

Під час засідання  планується розглянути низку кадрових, майнових та господарських питань, діяльність комунальних підприємств, а також заслухати звіти про виконання обласних програм та внесення змін до регіональних програм.

Під час 34-ї чергової сесії депутати Запорізької обласної ради також планують затвердити бюджет Запорізької області на 2020 рік.

Крім цього, у порядку денному − затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2020 рік та Стратегії розвитку Запорізької області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації.

На початку сесії голова облдержадміністрації Віталій Туринок вручив державні відзнаки жителям Запорізької області. За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників освіти почесне звання  «Заслужений вчитель України» присвоєно вчительці Михайлівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія імені Героя Радянського Союзу І.А.Найдьонова» Раїсі Гук.

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, забезпечення прав дітей і непрацездатних громадян похилого віку, сумлінну працю, високий професіоналізм  та з нагоди Дня працівника соціальної сфери почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери» присвоєно директорові Пологівського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Людмилі Сімоненко.

За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність і з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва почесне звання «Заслужений артист України» присвоєно артистові академічного козацького ансамблю пісні і танцю "Запорожці" Запорізької обласної філармонії Олегу Кугаєвському.

За значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, вагомі трудові досягнення, багаторічну самовіддану працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства орденом «За заслуги» ІІ ступеня нагороджено директора товариства «Олександрівка» Приазовського району Миколу Левченка.

Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» присвоєно генеральному директорові товариства «Семенівське» Пологівського району Володимиру Сизоненку.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально- економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 28-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року орденом княгині Ольги ІІ ступеня нагороджено матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу м. Бердянськ Ларису Карпусь.

Медаллю «За працю та звитягу» нагороджено монтера колії регіональної філії «Придніпровська залізниця» Олександра Тарасенка.

Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» присвоєно завідувачеві кафедри національного університету «Запорізька політехніка» Віталію Бочелюку.

За активну громадську позицію, значний особистий внесок у волонтерську діяльність та з нагоди Міжнародного дня волонтера медаллю «За розвиток Запорізького краю» нагороджено громадського активіста, заступника голови обласної громадської організації «Асоціація пошукових загонів Запорізької області» Олега Конька.

За активну громадську позицію, значний особистий внесок у волонтерську діяльність, національно-патріотичне виховання молоді, відродження українського козацтва та з нагоди Міжнародного дня волонтера медаллю «За розвиток Запорізького краю» нагороджено волонтера, голову міжнародної організації «Родина Мазепи» Ігоря Мазепу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 12 Dec 2019 12:40:00 +0200
Краєзнавчий музей запрошує на «Новорічний weekend»http://www.zoda.gov.ua/news/48247/krajeznavchiy-muzey-zaproshuje-na-novorichniy-weekend.html/news/48247/krajeznavchiy-muzey-zaproshuje-na-novorichniy-weekend.htmlПізнавально-розважальна програма «Новорічний weekend» об’єднає виставки-ярмарки, майстер-класи, вистави та концерти. Вхід – вільнийЗапорізький обласний краєзнавчий музей за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації підготував чергову новорічно-різдвяну пізнавально-розважальну програму «Новорічний weekend». Вхід – вільний.

Як зазначив директор Департаменту Владислав Мороко, культурна програма є дуже різноманітною і буде цікава як малечі, так і дорослим.

− Запорізькі музеї не лише збирають експонати, а й зберігають давні традиції, створюють сучасний культурний простір. Для цього співробітники організовують найрізноманітніші заходи й акції, святкування, надихають відвідувачів досліджувати старовину та  навчатися, стають простором креативності для сучасників, − підкреслив Владислав Мороко.

Пізнавально-розважальна програма «Новорічний weekend» відбудеться 14 грудня з 10.00 до 18.00. У музеї на різних локаціях працюватимуть виставки-ярмарки новорічних прикрас від майстрів ГО «Запорізький колорит» та майстерні «Добра глина» (м. Пологи),  також майстер-класи з виготовлення традиційних сувенірів, подарунків та прикрас.

У великій залі музею представлятимуть вистави та концерти. Об 11.00 організатори свята запрошують на виставу «Малий і Карлсон» Запорізького муніципального театру-лабораторії «Vie». З 13.00 на глядачів очікує виступ народного ансамблю запорізької поліції «Пернач». О 14.00 – вистава Запорізького академічного обласного театру ляльок. О 16.00 – «Подорож у часі «Знято у Запоріжжі» з Романом Акбашем.

Протягом усього дня Святий Миколай прийматиме замовлення на подарунки для дітей, діятиме новорічна пошта, можна зробити селфі в яскравих фотозонах, скуштувати ароматний чай та різні смаколики.

Вхід на святкові заходи – вільний.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 12 Dec 2019 11:15:00 +0200
Запорізька громада помолилася за мир та добробут Україниhttp://www.zoda.gov.ua/news/48246/zaporizka-gromada-pomolilasya-za-mir-ta-dobrobut-ukrajini.html/news/48246/zaporizka-gromada-pomolilasya-za-mir-ta-dobrobut-ukrajini.htmlПроведення Молитовного сніданку Східного регіону України стає доброю традицією для Запоріжжя. До спільної молитви приєднався голова облдержадміністрації Віталій ТуринокВ академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Магара відбувся другий Молитовний сніданок Східного регіону України. Помолитися за мир зібралися чимало охочих. Це і посадовці, народні депутати та депутати місцевих рад усіх рівнів, громадські діячі, керівники медіа, бізнесмени, освітяни і науковці, діячі культури, керівники церков і релігійних організацій. 

На спільний сніданок та ранкову молитву завітав голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок. Посадовець привітав присутніх та відзначив приємне єднання всієї запорізької громади.

− Спільні молитовні сніданки − це дуже давня традиція Європи і Америки. Мені приємно, що і в Запоріжжі з’явилася така традиція. Подивіться навколо − тут зібралися дуже різні люди: військові, науковці, бізнесмени, активісти, посадовці. Ми єдині в думці, що нашій країні потрібен мир. Ми молимось і віримо у краще. Боже, допоможи Україні, − зазначив Віталій Туринок.

Ведучими заходу стали керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко і координатор регіональних молитовних сніданків в Україні, керівник соціального служіння церков Євангельських Християн Баптистів в Україні Дмитро Матюхін.

Розпочався Молитовний сніданок із читання «Отче наш». Під час Молитовного сніданку лунали молитви за мир, охорону кордонів, повернення окупованих земель і захист наших військових, молитви за життя, за  сім’ї, за сиріт та за благословення для України.

Варто зазначити, що благодійність є візитівкою всіх молитовних сніданків. Так, минулого року  зібрано кошти і придбано апарат для дезінфекції легенів дітей, хворих на туберкульоз. У цьому році учасники сніданку мали можливість допомогти діткам, яких тільки прийняли нові родини, та зібрати кошти для придбання для них комп’ютерів для навчання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 12 Dec 2019 10:17:00 +0200
У Запорізькій області створено ще одну нову громадуhttp://www.zoda.gov.ua/news/48245/u-zaporizkiy-oblasti-stvoreno-she-odnu-novu-gromadu.html/news/48245/u-zaporizkiy-oblasti-stvoreno-she-odnu-novu-gromadu.htmlНовостворена громада - третя у Василівському районі та 59 об’єднана територіальна громада в областіПроцес об’єднання громад у Запорізькій області активно продовжується. Так, у Василівському районі створено Василівську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у м Василівка.

За інформацією Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, населення новоутвореної громади складає 19 913 осіб.

Рішення про добровільне об’єднання прийняли Василівська міська рада, Верхньокриничанська, Кам’янська, Лугівська та Скельківська сільські ради. Наразі це третя громада у Василівському районі та 59 об’єднана територіальна громада в області.

На сьогодні в області створено 59 об’єднаних територіальних громад, у які об’єдналися 211 місцевих рад, що становить більше   70% від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи децентралізації влади.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 12 Dec 2019 09:38:00 +0200
Уповноважена із захисту державної мови окреслила головні напрямки роботиhttp://www.zoda.gov.ua/news/48242/upovnovazhena-iz-zahistu-derzhavnoji-movi-okreslila-golovni-napryamki-roboti.html/news/48242/upovnovazhena-iz-zahistu-derzhavnoji-movi-okreslila-golovni-napryamki-roboti.htmlУповноважена із захисту державної мови та її секретаріат розглядатиме скарги та зможе штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачівПосада мовного омбудсмена передбачена Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який набув чинності 16 липня цього року. Ним передбачено створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади Уповноваженого із захисту державної мови. Кандидатуру Тетяни Монахової на посаду Уповноваженого із захисту державної мови Кабінет Міністрів України затвердив 27 листопада 2019 року.

Під час брифінгу Тетяна Монахова повідомила, що важливими завданнями є налагодження суспільного діалогу, забезпечення права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою. Уповноважений із захисту державної мови та його секретаріат розглядатиме скарги та зможе штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Тетяна Монахова підкреслила, що для уникнення маніпуляцій та хибних побоювань варто ознайомитися з текстом Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». І наголосила, що держава вимагає використання державної мови, коли громадянин звертається до держави з приводу захисту, навчання, лікування, забезпечення роботою тощо. Але питання спілкування з друзями, дітьми, близькими – особиста справа кожного.

− Українська мова – це інструмент залучення людини в суспільство. Це можливість вступити до українських університетів, це можливість потрапити на державну службу, це можливість служити в українській армії. І ми маємо розуміти, що державна мова − це державотворчий чинник. Не буває державності без мови, − підкреслила Тетяна Монахова.

Першими кроками у діяльності Національної комісії зі стандартів державної мови та Уповноваженого із захисту державної мови буде створення секретаріату, де будуть потужні юридичний та лінгвістичний відділи. В бюджеті-2020 вже закладено кошти на створення секретаріату.

Крім цього, при цьому органі планується створити громадську колегію, до якої будуть запрошуватися письменники, лідери думок та всі небайдужі до стану та перспектив української мови.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Thu, 12 Dec 2019 08:30:00 +0200
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/48240/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/48240/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 12 грудня о 7:45, за участі представників релігійних організацій, громадських лідерів, бізнесменів, державних службовців відбудеться II Молитовний сніданок східного регіону України (театр ім. В.Г. Магара)Завтра, 12 грудня о 7:45, за участі представників релігійних організацій, громадських лідерів, бізнесменів, державних службовців відбудеться II Молитовний сніданок східного регіону України (театр ім. В.Г. Магара).

Запрошуємо до участі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 11 Dec 2019 16:36:00 +0200
Модернізація тепломереж та підвищення рівня платежів – завдання територіям для сталого проходження опалювального сезонуhttp://www.zoda.gov.ua/news/48239/modernizatsiya-teplomerezh-ta-pidvishennya-rivnya-platezhiv--zavdannya-teritoriyam-dlya-stalogo-prohodzhennya-opaljuvalnogo-sezonu.html/news/48239/modernizatsiya-teplomerezh-ta-pidvishennya-rivnya-platezhiv--zavdannya-teritoriyam-dlya-stalogo-prohodzhennya-opaljuvalnogo-sezonu.htmlВизначено низку заходів, які допоможуть усунути аварійні ситуації та провести ремонт теплових мережПід керівництвом директора Департаменту ЖКГ та будівництва облдержадміністрації Віталія Литвиненка відбулася селекторна нарада щодо стану проходження опалювального сезону 2019/2020. На прямому зв’язку з облдержадміністрацією перебували районні профільні підрозділи та структури.

−За даними звітів територій та інформації профільних департаментів облдержадміністрації на 10 грудня в роботі знаходяться 99,8 % котелень (602 із 603). Опалюються 100 % житлових будинків, дошкільних закладів, лікарень та 99,8 % навчальних закладів (513 із 514) за винятком навчального закладу у Василівському районі. Це школа у с. Тополине Орлянськоїсільскої ради, −поінформував  Віталій Литвиненко.

Як повідомив посадовець, у ніч з 8 на 9 грудня у зв’язку із загорянням електрощитової припинено роботу двохелектрокотлів, які опалюють цей заклад. Навчальний процес тимчасово зупинили. На сьогодні вирішується питання щодо придбання необхідних матеріалів для усунення аварійної ситуації.З початку опалювального сезону це вже другий випадок, коли незадовільний технічний стан електрообладнання залишає навчальні заклади без опалення. Зважаючи на це, міським головам міст обласного значення, головам райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, Департаменту освіти та науки облдержадміністрації доручено вжити дієвих заходів для забезпечення належного технічного стану та безпечної експлуатації електроустаткування на підпорядкованих об’єктах соціальної сфери.

Іншим проблемним питанням при проходженні опалювального сезону є незадовільний технічний стан теплових мереж. Так, за інформацією територій, в області 571 км ветхих та аварійних теплових мереж, що становить 53 % від загальної протяжності. З початку опалювального сезону  тільки у Запоріжжі зафіксовано понад 70 випадків відключення опалення житлових будинків та об’єктів соціальної сфери, пов’язаних із ремонтними роботами на теплових мережах. Зокрема, два випадки зафіксовано в м. Токмак. За наявною інформацією ремонтні роботи були завершені та опалення відновлено у строки, передбачені чинними нормативними документами.

У зв’язку з цим керівникам органів місцевого самоврядування необхідно звернути увагу на стан теплових мереж на підпорядкованій території та розглянути питання виділення у 2020 році коштів з місцевих бюджетів на заходи з ремонту та заміни теплових мереж.

Учасники селекторної наради також обговорили питання розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ та отримання ними номінацій на постачання блакитного палива. За даними НАК «Нафтогаз України», за січень-жовтень 2019 року теплопостачальними підприємствами Запорізької області спожито природного газу на суму 1 674 млн грн. За станом на 05.12.2019 сплачено 2 139 млн грн. (128 % від вартості спожитого газу).

Та у зв’язку з тим, що з цієї суми лише 979 млн грн були зараховані в рахунок оплати за 2019 рік, а решта 1 160 млн грн  спрямовані на погашення заборгованості за спожитий у попередні роки природний газ, офіційний рівень розрахунків за 2019 рік становить лише 58 %. Попри те, що у 2019 році теплопостачальними підприємствами було сплачено більше, ніж вартість спожитого газу, загальна заборгованість теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ збільшилася з 965 млн грн (на 01.01.2019) до 991 млн грн (на 05.12.2019) або на 3 %.

Як підкреслив Віталій Литвиненко, для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону керівникам органів місцевого самоврядування необхідно тримати на постійному контролі питання щодо рівня розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ та отримання ними  номінацій на постачання природного газу, а теплопостачальним підприємствам - посилити роботу з боржниками.

Крім цього,міським голам міст Мелітополь та Токмак доручено звернути увагу на необхідність забезпечення безумовного виконання укладених з НАК «Нафтогаз України» графіків погашення заборгованості за спожитий природний газ для забезпечення своєчасного отримання номінацій для подальшого постачання споживачів.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 11 Dec 2019 16:20:00 +0200
У наступному році Уряд планує розпочати реалізацію проєктів з відновлення місцевих доріг за кошти ЄБРРhttp://www.zoda.gov.ua/news/48238/u-nastupnomu-rotsi-uryad-planuje-rozpochati-realizatsiju-projektiv-z-vidnovlennya-mistsevih-dorig-za-koshti-jebrr.html/news/48238/u-nastupnomu-rotsi-uryad-planuje-rozpochati-realizatsiju-projektiv-z-vidnovlennya-mistsevih-dorig-za-koshti-jebrr.htmlОргани місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування працюють над налагодженням взаємодії з міжнародними фінансовими організаціямиПід головуванням Міністра інфраструктури Владислава Криклія  відбулася зустріч, предметом якої стало налагодження взаємодії органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з міжнародними фінансовими організаціями щодо фінансування проєктів розвитку інфраструктури. У заході взяли участь представники ЄБРР Марк Магалецький та Михайло Стрельніков,  представники обласних державних адміністрацій. Зокрема, Запорізьку область представив заступник голови облдержадміністрації Володимир Тарасенко.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що метою Міністерства є розширення бази фінансування для відновлення українських доріг.

- Крім коштів Дорожнього фонду на розбудову дорожньої інфраструктури ми маємо використовувати кошти МФО. Зараз важливим завданням для Міністерства є вироблення алгоритму взаємодії між МФО та органами місцевої влади. Такі проєкти – це не тільки вигідні ресурси, а й інша якість. У них точно неможливо ділити дороги на ділянки по 40 метрів або вдаватись до інших сумнівних дій. Влада на місцях потребує підтримки – ми готові її надати. Очікуємо, що у 2020 році розпочнеться реалізація перших проєктів з відновлення місцевих доріг за кошти ЄБРР», - підкреслив міністр.

Заступник Міністра інфраструктури Наталя Форсюк повідомила, що наступним кроком буде розробка регуляторної бази, необхідної для фінансування інвестиційних проєктів. Вона також наголосила на необхідності координації взаємодії Мінінфраструктури, Укравтодору та облдержадміністрацій у сфері дорожнього господарства.

Учасникам зустрічі був представлений проєкт алгоритму залучення коштів ЄБРР на фінансування розвитку доріг на місцевому рівні. Також обговорили  критерії розподілу та принципи залучення органів місцевого самоврядування до участі у визначенні пріоритетів спрямування коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.За матеріалами Урядового порталу

]]>
Wed, 11 Dec 2019 15:30:00 +0200
Громадські організації презентували проєкти, які претендують на реалізацію за кошти обласного бюджетуhttp://www.zoda.gov.ua/news/48236/gromadski-organizatsiji-prezentuvali-projekti,--yaki-pretendujut-na-realizatsiju-za-koshti--oblasnogo-bjudzhetu.html/news/48236/gromadski-organizatsiji-prezentuvali-projekti,--yaki-pretendujut-na-realizatsiju-za-koshti--oblasnogo-bjudzhetu.htmlВідбувся відкритий захист конкурсних пропозиційСьогодні, 11 грудня, в облдержадміністрації відбувалося друге засідання конкурсної комісії з визначення програм, проєктів чи заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надаватиметься фінансова підтримка у 2020 році коштом обласного бюджету. Цей конкурс проводиться вдруге в рамках обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства. 

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Лєван Шишинашвілі відзначив, що  майже повністю оновлено Програму сприяння розвитку громадянського суспільства. Центральним її пунктом  є проведення конкурсу з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка з боку влади. Отже, до відбору проєктів необхідно підійти комплексно та відповідально.

Під час засідання тривав відкритий захист громадськими організаціями своїх конкурсних пропозицій, поданих на конкурс. На другий етап конкурсу відібрано сім конкурсних пропозицій від шести громадських об’єднань.

На захисті було представлено такі проекти: «Національно-патріотичний табір «Січовик» від громадської організації «Юнацький Корпус-Запоріжжя»; «Обласний фестиваль української національної творчості патріотичного спрямування «З вірою в Україну!» та «Соціальний проєкт: толерантне суспільство» від громадської організації «Запорізьке обласне об’єднання «Ветерани Запоріжжя за Україну»; «Обласний фестиваль для талановитих людей з обмеженими можливостями «Зоряні надії» від Запорізького обласного об’єднання батьків  дітей з інвалідністю з дитинства, осіб з інвалідністю; «Проведення молодіжних фестивалів доброчесності в громадах Запорізької області» від громадської організації «ЙЕС»; «Дослідження наявного стану розвитку громадянського суспільства Запорізької області» від громадської організації «Запорізька фундація регіонального розвитку»; «Євроінтеграційні можливості соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад Запорізької області» від громадської організації «Офіс перспективного розвитку».

Кожен проєктант  представив власний проєкт та відповів на запитання членів конкурсної комісії.

Наступне засідання конкурсної комісії з визначення програм заплановано на 16 грудня поточного року, під час якого буде підсумовано результати оцінок конкурсних пропозицій та складено відповідний рейтинг.

Переможці конкурсу, відповідно до Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017 - 2020 роки, отримають співфінансування на загальну суму 250 тис. грн відповідно до рейтингу. За  підсумками конкурсу передбачено відібрати п’ять проектів (по 50 тис. грн на кожен проєкт).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 11 Dec 2019 14:25:00 +0200
Віталій Туринок здійснив робочу поїздку до ОТГ Оріхівського та Новомиколаївського районівhttp://www.zoda.gov.ua/news/48208/vitaliy-turinok-zdiysniv-robochu-pojizdku-do-otg-orihivskogo-ta-novomikolajivskogo-rayoniv.html/news/48208/vitaliy-turinok-zdiysniv-robochu-pojizdku-do-otg-orihivskogo-ta-novomikolajivskogo-rayoniv.htmlГолова облдержадміністрації Віталій Туринок зустрівся з жителями Любицької та Тернуватської ОТГ. Під час зустрічей керівники успішних територіальних громад ділилися досвідом упровадження децентралізації на їх територіях, наводили приклади освоєння коштів та реалізацію заходівГолова облдержадміністрації Віталій Туринок у рамках робочої поїздки відвідав Оріхівський та Новомиколаївський райони. Очільник регіону зустрівся з активом Любицької та Тернуватської об’єднаних територіальних громад.

У зустрічі взяли участь жителі ОТГ, працівники закладів освіти та охорони здоров’я,  сільські, селищні голови, депутати місцевих рад, керівники комунальних підприємств, представники політичних партій та громадських організацій, представники структурних підрозділів райдержадміністрацій, активісти.

Реформа децентралізації добігає кінця. У громад, які мають бажання добровільно об’єднатися, залишилося на це небагато часу. Незабаром етап добровільного об’єднання завершиться. Громади, які не прийняли відповідних рішень, будуть об’єднані в адміністративному порядку відповідно до перспективного плану. Важливо, щоб свій досвід громади поширювали серед колег, щоб публічно підтримували реформу. Наша зустріч свідчить про те, що влада відкрита для діалогу, ми готові спілкуватися з кожною громадою. Можу запевнити, що майбутній адміністративно-територіальний устрій буде формуватися з урахуванням думки громад, але це має бути підкріплено розрахунками, а не лише особистими бажаннями та емоціями. Ми готові сприяти розвитку кожної ОТГ області та надамо будь-яку інформацію щодо децентралізації, реформи освіти та охорони здоров’я, – наголосив Віталій Туринок.

Як повідомила керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, на території області створено 59 об’єднаних територіальних громад. Майже 74% від загальної площі області охоплені громадами. В області немає жодного району, де б не створилася хоча б одна громада. Новомиколаївський район почав процес добровільної децентралізації не спочатку. І зараз уже створено дві ОТГ – Любицьку та Тернуватську. У цих громадах уже зовсім скоро, 22 грудня, відбудуться перші вибори.

Консультантка Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України Олександра Оляніна розповіла  про  формування бюджетів об’єднаних громад та їх перші кроки після виборів.

В Оріхівському районі Віталій Туринок зустрівся з Комишуваським селищним головою Юрієм Карапетяном та Преображенським сільським головою  Володимиром  Сідуном.

Голова облдержадміністрації наголосив на тому, що об’єднані громади  можуть звертатися до обласної державної адміністрації з тими проблемами, які не вирішуються роками,  для їх спільного опрацювання. Було окремо відмічено важливість постійного діалогу з активом ОТГ про ініціативи Президента України, політику Уряду та хід реформ у країні.

У рамках робочої поїздки Віталій Туринок також ознайомився з ходом реконструкції навчально-виховного комплексу «Джерело», що у сел. Комишуваха Оріхівського району. У закладі  реалізується проєкт у рамках Програми по опорному закладу «Ми за сталий енергетичний розвиток та збереження клімату». Як повідомив Комишуваський селищний голова Юрій Карапетян, уперше за 60 років у цій школі робиться ремонт. Зараз тут навчається майже 900 дітей. У 2018 році  реалізовано першу чергу будівництва, яка включала в себе утеплення фасаду, заміну покрівлі та утеплення перекриття. Наразі роботи тривають. Черги проєкту включають  реконструкцію інженерних систем, системи вентиляції, санітарних вузлів та внутрішнього оздоблення.  У 2020 році роботи продовжуватимуться. Єдиною проблемою залишається те, що гроші з бюджету «заходять» дуже пізно. Тож тепер ремонтні роботи доводиться виконувати в той час, коли триває навчальний процес.

В Оріхівському районі голова облдержадміністрації також відвідав  Микільський старостинський округ №3, який складається з трьох населених пунктів: с. Микільське, с. Новосолошине та с. Тимошівка. Варто зазначити, що в окрузі проживає 356 людей. У головній адміністративній будівлі округу розташувалися старостинський округ, дошкільний навчальний заклад «Весняночка», амбулаторія, бібліотека та актова зала. У попередні роки в цьому окрузі громадою було реалізовано проєкти на суму понад  три мільйони гривень. Зокрема, капітально відремонтовано із застосуванням енергозберігаючих технологій дошкільний навчальний заклад «Весняночка», навчально-виховний комплекс «Основа», реконструйовано комплекс будівель і споруд у с. Микільське. За допомогою Програми ЄС ПРООН у 2017 році відремонтовано вуличне освітлення.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 11 Dec 2019 13:15:00 +0200
На ланах області повністю завершено осінньо-польові роботиhttp://www.zoda.gov.ua/news/48235/na-lanah-oblasti-povnistju-zaversheno-osinno-polovi-roboti.html/news/48235/na-lanah-oblasti-povnistju-zaversheno-osinno-polovi-roboti.htmlГосподарствами всіх категорій зібрано більше 3 млн 345 тис. тонн зернаНа сьогодні в області весь комплекс осінньо-польових робіт завершено. Повністю зібрано зернові, технічні і овоче -баштанні культури, на запланованих площах завершено посів озимих під урожай 2020 року, в повному обсязі виконано зяблевий обробіток  ґрунту.

За інформацією Департаменту агропромисловго розвитку облдержадміністрації, всіма категоріями господарств зібрано більше 3 млн 345 тис. тонн зерна, соняшника – 1015,6 тис. тонн, овочевої продукції і картоплі – 410,1 тис. тонн, плодово-ягідної продукції – 54,9 тис. тонн.

Під урожай наступного року  по всіх категоріях господарств посіяно озимих культур на площі 729,5 тис. га (107% до запланованого), в тому числі на зерно -647,9 тис. га (101% до плану), з них: озиму пшеницю посіяно на площі 580,6 тис. га (99% до запланованого), озиме жито - на площі 0,5 тис. га (39% до запланованого), озимого ячменю - на  55,5 тис. га (108%), озимого гороху – 5,27 тис. га. Крім цього, посіяно 87,4 тис. га озимого ріпаку (193,7% до плану).

У доброму і задовільному стані знаходиться 421,6 тис. га (66% від тих, що зійшли) озимих зернових, 34% (217,37 тис. га) - в слабкому і розрідженому стані.

По озимому ріпаку: 74,8% (44,2 тис. га) знаходиться в доброму і задовільному стані, 14,3% (12,51 тис. га) - в слабкому і розрідженому, 52 га посівів загинуло.

За температурними показниками було відмічено припинення вегетації озимих культур, що на 2-9 днів пізніше звичайних строків.

 

Департамент  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 11 Dec 2019 12:45:00 +0200
Президент удостоїв звання «Мати-героїня» 14 запорізьких жінокhttp://www.zoda.gov.ua/news/48234/prezident-udostojiv-zvannya-mati-gerojinya-14-zaporizkih-zhinok.html/news/48234/prezident-udostojiv-zvannya-mati-gerojinya-14-zaporizkih-zhinok.htmlПрезидент України Володимир Зеленський підписав Указ № 893 «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Загалом почесного звання удостоєні 847 українських жінокУказом Президента України Володимира Зеленського «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» відзначено 847 українських жінок з усіх областей України, у тому числі 14 – із Запорізької області.

Так, почесне звання  присвоєно: матері п'яти дітей Наталії Білик; матері п’яти дітей Тетяні Бобир, с. Новогригорівка Гуляйпільського району; матері п'яти дітей Оксані Долговенко, м. Мелітополь; матері шести дітей Вікторії Дужак, м. Токмак; матері семи дітей Ірині Кайді, м. Бердянськ; матері п'яти дітей Ларисі Кущ, м. Пологи; матері п’яти дітей Вікторії Логвиненко, м. Запоріжжя; матері восьми дітей Анні Маркіній, м. Запоріжжя; матері п’яти дітей Тетяні Мищенко, с. Залізничне Гуляйпільського району; матері шести дітей Юлії Пісецькій, м. Запоріжжя; матері п'яти дітей Людмилі Хархардіній, м. Запоріжжя; матері семи дітей Людмилі Чумак, м. Мелітополь; матері п’яти дітей Марині Шевчук, с. Новоселівка Пологівського району та матері п’яти дітей Ользі Шеховцовій, м. Запоріжжя.

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною, за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.

Згідно з Положенням про почесні звання України  почесним званням  «Мати-героїня» відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. У т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку. Враховується вагомий особистий внесок у справу виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, а також материнська самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.

Насамперед особлива увага звертається на духовні, моральні якості осіб, які представляються до присвоєння почесного звання,  конкретні заслуги матері у справі виховання дітей, її авторитет. Важливу роль грає позитивний імідж сім'ї в громаді тощо. Неодмінною умовою тут є рішення органів місцевого самоврядування про висунення кандидатури на здобуття звання.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 11 Dec 2019 11:46:00 +0200
Запорізьку обласну бібліотеку для дітей «Юний читач» відзначено на всеукраїнському конкурсіhttp://www.zoda.gov.ua/news/48233/zaporizku-oblasnu-biblioteku-dlya-ditey-juniy-chitach-vidznacheno-na-vseukrajinskomu-konkursi.html/news/48233/zaporizku-oblasnu-biblioteku-dlya-ditey-juniy-chitach-vidznacheno-na-vseukrajinskomu-konkursi.htmlЗапорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» отримала диплом та кубок переможця у номінації «Організаційно-методична робота»У Національній бібліотеці України для дітей підбито підсумки всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек-2019. За повідомленням Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» отримала диплом та кубок переможця у номінації «Організаційно-методична робота».

Високу оцінку бібліотечної спільноти України отримав проєкт «Літературно-мистецький круїз «Європейський експрес», розроблений колективом «Юного читача». Було відмічено новаторство та застосування комплексного підходу до здійснення організаційно-методичної діяльності, організацію рекламно-іміджевої роботи, розробку і видання методико-бібліографічних матеріалів та розповсюдження їх серед бібліотек для дітей області.

Головне надбання «Юного читача» – це фонд, який складає нині понад 130 тисяч примірників друкованої продукції, а також аудіовізуальних та електронних видань. А ще бібліотека щорічно передплачує до 150 найменувань періодичних видань, адресованих як дітям, так і дорослим читачам. Користуватися послугами бібліотеки мають можливість учні загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл міста, дошкільнята, вчителі, батьки, вихователі дошкільних закладів, керівники дитячих гуртків та секцій та інші охочі. Щороку бібліотека налічує 17 тисяч відвідувачів.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 11 Dec 2019 11:30:00 +0200
Фахівців соціального захисту області знайомлять з можливостями роботи з громадськими організаціямиhttp://www.zoda.gov.ua/news/48232/fahivtsiv-sotsialnogo-zahistu-oblasti-znayomlyat-z-mozhlivostyami-roboti-z-gromadskimi-organizatsiyami.html/news/48232/fahivtsiv-sotsialnogo-zahistu-oblasti-znayomlyat-z-mozhlivostyami-roboti-z-gromadskimi-organizatsiyami.htmlНавчання відбулося в рамках проєкту «Посилення спроможностей коаліції лідерів неприбуткового сектору Запорізької та Харківської областей задля забезпечення прав ВПО»У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбувся тренінг «Доступ громадян до медичної, медико-соціальної, медико-психологічної, реабілітаційної допомоги в умовах реформи охорони здоров’я та соціального захисту».

Організатором заходу виступила благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» спільно з громадською організацією «Центр кластерного розвитку паліативної та реабілітаційної допомоги «Ми». У тренінгу взяли участь представники об’єднаних територіальних громад та комунальних установ системи соціального захисту.

Голова правління  БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Олександр Вольф у своїх презентаціях та вправах приділив значну увагу питанням розробки проєктних пропозицій, співпраці з донорами, стратегічному плануванню, спільній роботі державних (комунальних) і неурядових (громадських) організацій. Було розглянуто також тематику власне паліативного та хоспісного догляду.

Відбулося активне обговорення порушених тем, учасники заходу висловили своє бачення роботи в умовах реформ,  зауваження та пропозиції.

Тренінг відбувся в рамках проєкту «Посилення спроможностей коаліції лідерів неприбуткового сектору Запорізької та Харківської областей задля забезпечення прав ВПО» за підтримки ГО «Право на захист» та NED.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 11 Dec 2019 10:25:00 +0200