Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Thu, 30 Mar 2023 05:48:22 +0300Щоб перемогти тиранію, потрібне більше єднання; демократичний світ здатен його досягтиhttp://www.zoda.gov.ua/news/64885/shob-peremogti-tiraniju,-potribne-bilshe-jednannya-demokratichniy-svit-zdaten-yogo-dosyagti.html/news/64885/shob-peremogti-tiraniju,-potribne-bilshe-jednannya-demokratichniy-svit-zdaten-yogo-dosyagti.htmlБахмут. Сьогодні є за що подякувати нашим бійцям, які бʼються на Бахмутському напрямку. Бахмут. Сьогодні є за що подякувати нашим бійцям, які бʼються на Бахмутському напрямку. Бʼються стійко, результативно. Я дякую кожному і кожній, хто робить усе, щоб втрати ворога там зростали! А особлива подяка воїнам нашої 57-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Костя Гордієнка, 77-ї окремої аеромобільної бригади та славетній 93-й окремій механізованій бригаді «Холодний Яр». Молодці, хлопці!

Плюс сьогодні ще й зроблено крок на зміцнення духовної незалежності нашої держави, на захист нашого суспільства від старих і цинічних московських маніпуляцій релігією. Україна – це територія найбільшої релігійної свободи у нашій частині Європи. Так – від 91-го року. Так – буде завжди.

Я дякую всім, хто дбає про Україну і наших громадян! Дякую всім, хто підтримує українську боротьбу за незалежність!

 


]]>
Wed, 29 Mar 2023 22:15:00 +0300
Як живе Степногірська громада: Юрій Малашко завітав до прифронтових жителів, які досі не покинули небезпечну територію http://www.zoda.gov.ua/news/64884/yak-zhive-stepnogirska-gromada-juriy-malashko-zavitav-do-prifrontovih-zhiteliv,-yaki-dosi-ne-pokinuli-nebezpechnu-teritoriju.html/news/64884/yak-zhive-stepnogirska-gromada-juriy-malashko-zavitav-do-prifrontovih-zhiteliv,-yaki-dosi-ne-pokinuli-nebezpechnu-teritoriju.htmlПопри злободенні труднощі, що виникли внаслідок збройної агресії рф, постійні ворожі обстріли, руйнування житлового фонду й об’єктів критичної інфраструктури, близько тисячі місцевих мешканців, понад 60 з яких - діти, залишаються у Степногірську.

Попри злободенні труднощі, що виникли внаслідок збройної агресії рф, постійні ворожі обстріли, руйнування житлового фонду й об’єктів критичної інфраструктури, близько тисячі місцевих мешканців, понад 60 з яких - діти, залишаються у Степногірську.

З робочим візитом начальник Запорізької обласної військової адміністрації відвідав місця регулярних “прильотів”, зокрема дитячий садок, на територію якого росіяни неодноразово цілили своїми ракетами. Вперше ворог ударив по території будівлі ще влітку. На щастя, тоді обійшлося без жертв, а збитки суттєві - вибиті вікна, пошкоджений дах.

 • Місцева влада виділила будівельні матеріали, які передали міжнародні донори. З їх допомогою ми змогли провести мінімальні ремонтні роботи, закрити пошкоджені вікна. Розуміємо, що росіяни гатять по мирних мешканцях і зможуть поцілити знову, тому створюємо запаси ДСП та плівки. Сподіваємось, що незабаром усе завершиться і ми зможемо відновити роботу садочка для наших дітей, - говорить в.о. директора установи.

Крім цього, Юрій Малашко відвідав пункт видачі швидкої продовольчої допомоги, де зберігається запас їжі та речі першої необхідності. Загартовані війною місцеві жителі розповідають, що всього вистачає, є електрозабезпечення та навіть є невелика бібліотека, здійснюється постійний підвіз води: “Жити складно, але можливо. Аби скоріше настала наша перемога”, - зазначають місцеві мешканці.

Значну підтримку степногірцям та мешканцям сусідніх населених пунктів надають керівництво й працівники селищної ради, які попри небезпеку залишаються на місці та шукають шляхи розв’язання нагальних питань.

Секретар Степногірської селищної ради Тетяна Лукашук говорить, що переважна кількість людей, що залишаються - це пенсіонери. Завдяки підтримці обласної влади та міжнародних партнерів місцева влада оперативно реагує на запити громадян та задовольняє нагальні потреби. Посадовиця зазначила, що всі мешканці чекають на закінчення бойових дій, а допоки всі продовжують пристосовуватись та працювати на благо громади в складних умовах сьогодення.

 • З перших днів війни Степногірськ взяв на себе удар. Через своє географічне положення цей населений пункт зазнає постійних обстрілів. Ми намагаємось всебічно підтримати людей, що все ще залишаються тут, однак, звертаю увагу, що найкращий спосіб убезпечити себе - виїхати у більш спокійні місця. Особливо це стосується родин із дітьми. Степногірськ, як і всі ми, очікує на скоріше звільнення від загарбників та відбудову. Все, що нам потрібно - це перемога, - наголошує Юрій Малашко.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

]]>
Wed, 29 Mar 2023 17:20:00 +0300
Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 29.03.2023http://www.zoda.gov.ua/news/64874/operativna-informatsiya-shodo-radiatsiynogo-fonu-na-17.00-godinu-29.03.2023.html/news/64874/operativna-informatsiya-shodo-radiatsiynogo-fonu-na-17.00-godinu-29.03.2023.htmlДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення. ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу  життю та здоров’ю населення. 

Станом на 17.00 годину 29.03.2023 гама-фон становить 11 мк/Ргод – 12 мкР/год та є таким, який не перевищує природний фон, властивий для території Запорізької області.

]]>
Wed, 29 Mar 2023 17:00:00 +0300
У Запорізькій області відновили важливу ділянку прифронтового автошляхуhttp://www.zoda.gov.ua/news/64873/u-zaporizkiy-oblasti-vidnovili-vazhlivu-dilyanku-prifrontovogo-avtoshlyahu.html/news/64873/u-zaporizkiy-oblasti-vidnovili-vazhlivu-dilyanku-prifrontovogo-avtoshlyahu.htmlСилами Служби автомобільних доріг у Запорізькій області за короткий термін вдалося привести у робочий стан аварійну ділянку автошляху, яка з’єднує обласний центр з Гуляйпільською громадою.Силами Служби автомобільних доріг у Запорізькій області за короткий термін вдалося привести у робочий стан аварійну ділянку автошляху, яка з’єднує обласний центр з Гуляйпільською громадою.

До справи приєднався також ПАТ “Запоріжсталь”, який надав відсів для ремонту дорожнього полотна.

Цим транспортним сполученням користуються не тільки місцеві, але й волонтери, які регулярно доставляють в громаду гуманітарну допомогу.

У воєнний час кожен автошлях - це дорога життя. Тож, працюємо заради Перемоги!

]]>
Wed, 29 Mar 2023 15:40:00 +0300
Відновлення доступу до ресурсів бази даних ЄІАС “Діти” та функціонування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери: представники ЗОВА взяли участь у селекторній нараді Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Україниhttp://www.zoda.gov.ua/news/64870/vidnovlennya-dostupu-do-resursiv-bazi-danih-jeias-diti-ta-funktsionuvannya-jedinoji-informatsiynoji-sistemi-sotsialnoji-sferi-predstavniki-zova-vzyali-uchast-u-selektorniy-naradi-ministerstva-z-pitan-reintegratsiji-timchasovo-okupovanih-teritoriy-ukrajini.html/news/64870/vidnovlennya-dostupu-do-resursiv-bazi-danih-jeias-diti-ta-funktsionuvannya-jedinoji-informatsiynoji-sistemi-sotsialnoji-sferi-predstavniki-zova-vzyali-uchast-u-selektorniy-naradi-ministerstva-z-pitan-reintegratsiji-timchasovo-okupovanih-teritoriy-ukrajini.htmlДо онлайн-засідання долучився заступник голови Запорізької ОВА Віталій Сиволап і начальниця Служби у справах дітей Антоніна Матвєєва.

До онлайн-засідання долучився заступник голови Запорізької ОВА Віталій Сиволап і начальниця Служби у справах дітей Антоніна Матвєєва.

Перше питання, яке обговорили під час зібрання - це відновлення доступу до ресурсів бази даних ЄІАС “Діти”. Єдина інформаційно-аналітична система є необхідним інструментом в роботі спеціалістів профільних служб. Насамперед вона призначена для зберігання, обліку, пошуку та використання даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та які опинилися у складних життєвих обставинах. 

Міністерством соціальної політики України проведено модернізацію Єдиної інформаційно-аналітичної системи “Діти”, зокрема, створено вебверсію системи. Таким чином працівники служб у справах дітей можуть зручно та швидко обробляти заяви громадян з будь-якого пристрою, який авторизований в системі.

Що стосується Запорізької області, заступник голови ЗОДА Віталій Сиволап зазначив, що на сьогодні вживаються всі можливі заходи щодо підключення до нової вебверсії Єдиної інформаційно-аналітичної системи Служб у справах дітей, які знаходяться на вільних територіях регіону. 

 • Раніше у Запорізькій області налічувалося 73 Служби у справах дітей. Але, у зв’язку з воєнними діями та тимчасовою окупацією, на сьогодні на підконтрольній території функціонує 27 служб. Так, ми вже придбали 22 токени для під’єднання до вебверсії ЄІАС “Діти”. Частина з них вже працює. Залишок плануємо під'єднати впродовж цього тижня. Все відбувається за графіком, - зазначив Віталій Сиволап.

Ще одне питання, яке розглянули у ході селекторної наради - вдосконалення функціонування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. З 1 жовтня минулого року Міністерство соціальної політики впровадило ЄІСС у всіх регіонах України, що дало можливість автоматизувати більшість процесів.  

Так, завдяки роботі системи вимушені переселенці у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту можуть:

 • швидко змінити у довідці ВПО неактуальне місце проживання;

 • виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО;

 • з'ясувати та усунути причину затримки допомоги на проживання.

Водночас для держави та управлінь соціального захисту населення впровадження ЄІССС це:

 • безпечний та коректний обмін інформацією при подачі заяви на допомогу для внутрішньо переміщених осіб;

 • швидка верифікація;

 • автоматизована взаємодія з банками, які здійснюють виплату допомоги ВПО та інше.


Департамент культури та інформаційної політики

]]>
Wed, 29 Mar 2023 13:40:00 +0300
Фахівці працюють над відновленням надання комунальних послугhttp://www.zoda.gov.ua/news/64869/fahivtsi-pratsjujut-nad-vidnovlennyam-nadannya-komunalnih-poslug.html/news/64869/fahivtsi-pratsjujut-nad-vidnovlennyam-nadannya-komunalnih-poslug.htmlНа сьогодні, 29 березня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 24 020 споживачів у 70 населених пунктах Запорізької області.На сьогодні, 29 березня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 24 020 споживачів у 70 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби та цієї ночі ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання загалом 7,5 тисяч споживачів м. Запоріжжя, що знеструмлювалися внаслідок технологічних порушень, спричинених складними погодними умовами.

По решті території – без змін. Вільнянський міжрайонний РЕМ та Запорізький РЕМ – без відключень. По Гуляйпільському та Оріхівському районним відділенням, а також по Степногірській дільниці через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електромереж аварійно-відновлювальні роботи вчора не проводилися, нових відключень не зафіксовано.На ранок у Запоріжжі мають місце 13 одиничних відключень. Аварійно-відновлювальні роботи тривають.По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Веселівському, Кам’янсько-Дніпровському, Токмацькому, Більмацькому та Розівському районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має.

За інформацією АТ «Запоріжгаз» на сьогодні на підконтрольних територіях області без газопостачання знаходиться 14 659 побутових споживачів у 37 населених пунктах.

За минулу добу у м. Запоріжжя відновлено газопостачання 52 побутових споживачів.У інших населених пунктах аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень та з урахуванням безпекової ситуації.

По ПрАТ «Мелітопольгаз» та тимчасово окупованим територіям області актуальна інформація щодо стану газопостачання відсутня.

За минулу добу інформація про пошкодження об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні на підконтрольних територіях області внаслідок бойових дій та обстрілів без централізованого водопостачання залишаються 11 населених пунктів Василівського та Пологівського районів. Залишаються пошкодженими 11 об’єктів (у т.ч. 3 каналізаційні насосні станції, 6 артезіанських свердловин, 2 водонапірні башти), 200 метрів водопровідних та 40 метрів каналізаційних мереж. Аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень та з урахуванням безпекової ситуації.

З початку збройної агресії рф у м. Запоріжжя внаслідок обстрілів вибуховими хвилями були пошкоджені віконні прорізи (розбите скло, пошкоджені рами) на 19 котельнях, 3 центральних теплових пунктах та насосних.

На центральній котельні м. Вільнянськ внаслідок обстрілу також були пошкоджені віконні прорізи (розбите скло, пошкоджені рами). Для можливості здійснення господарської діяльності та забезпечення безпечних умов праці персоналу на всіх котельнях, теплових пунктах та насосних пошкоджені віконні прорізи були тимчасово закриті плитами ОSB.

За наявною інформацією на сьогодні внаслідок бойових дій у населених пунктах області повністю зруйновано або частково пошкоджено 4 681 домоволодіння.

]]>
Wed, 29 Mar 2023 13:20:00 +0300
СБУ викрила ще чотирьох організаторів псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/64868/sbu-vikrila-she-chotiroh-organizatoriv-psevdoreferendumu-na-timchasovo-okupovanih-teritoriyah-zaporizkoji-oblasti.html/news/64868/sbu-vikrila-she-chotiroh-organizatoriv-psevdoreferendumu-na-timchasovo-okupovanih-teritoriyah-zaporizkoji-oblasti.htmlСлужба безпеки України продовжує документувати протиправні дії організаторів та учасників фейкового волевиявлення на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.Служба безпеки України продовжує документувати протиправні дії організаторів та учасників фейкового волевиявлення на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

За матеріалами СБУ підозру у колабораційній діяльності отримали: 

 • голова незаконно створеної дільничної виборчої комісії так званої «участковая избирательная комиссия №180 территориальной избирательной комиссии г. Мелитополь»;
 • голова незаконно створеної дільничної виборчої комісії так званої «участковая избирательная комиссия №256 территориальной избирательной комиссии Мелитопольского района»;
 • член незаконно створеної дільничної виборчої комісії так званої «участковой избирательной комиссии №69, территориальной избирательной комиссии Бердянского района»;
 • член незаконно створеної дільничної виборчої комісії так званої «участковой избирательной комиссии №69, территориальной избирательной комиссии Бердянского района».

Зокрема встановлено, що ці колаборанти діючи на виконання розпорядження Балицького   з метою організації та проведення абсолютно незаконного референдуму, за підтримки збройних формувань російської федерації та представників держави-агресора провели комплекс необхідних заходів для підготовки та організації проведення вказаного  референдуму, а саме:

 • забезпечили інформування мешканців громади, як можливих учасників референдуму, про підготовку та проведення референдуму;
 • склали попередні списки учасників референдуму;
 • підготували бланки бюлетенів для голосування на референдумі, а також виготовили їх та доставили для голосування на дільниці;
 • забезпечили фінансування підготовки та проведення референдуму, тощо. 

Досудове розслідування проводилося у межах кримінальних проваджень, розпочатих за ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 (участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.  Обвинувальні акти направлено до суду.

Служба безпеки України попереджає, що злочини проти основ національної державності України не мають строку давності, тому всі винні відповідатимуть за скоєне перед законом!

Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

 

За матеріалами Служби безпеки України

]]>
Wed, 29 Mar 2023 12:00:00 +0300
Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 28.03.2023http://www.zoda.gov.ua/news/64867/informatsiya-pro-robotu-mobilnoji-laboratoriji-monitoringu-dovkillya--28.03.2023.html/news/64867/informatsiya-pro-robotu-mobilnoji-laboratoriji-monitoringu-dovkillya--28.03.2023.htmlПротягом дня були проведені планові моніторингові дослідження атмосферного повітря на території житлової забудови по південно-східному напрямкуПротягом дня були проведені планові моніторингові дослідження атмосферного повітря на території житлової забудови по південно-східному напрямку факелу викидів в точках по вул. Чарівна, буд. 52, Ладозька, буд. 42 з визначенням максимально-разових концентрацій пилу загального, дрібнодисперсного пилу діаметром 2,5 мкм (PM2.5), дрібнодисперсного пилу діаметром 10 мкм (PM10), діоксиду азоту, оксиду азоту, озону, оксиду вуглецю, хлору.

Відібрані проби атмосферного повітря для дослідження у санітарно-гігієнічній лабораторії установи на вміст аміаку, сірководню, ангідриду сірчистого, формальдегіду, фенолу.

Протягом дня відібрано для досліджень 12 проб атмосферного повітря.

Перевищення максимально-разових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не зафіксоване.

]]>
Wed, 29 Mar 2023 10:40:00 +0300
Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 29.03.2023http://www.zoda.gov.ua/news/64866/operativna-informatsiya-shodo-radiatsiynogo-fonu-na-08.00-godinu-29.03.2023.html/news/64866/operativna-informatsiya-shodo-radiatsiynogo-fonu-na-08.00-godinu-29.03.2023.htmlДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення. ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу  життю та здоров’ю населення. 

Станом на 8.00 годину 29.03.2023 гамма-фон становить 11 мкР/год -12мкР/год  та є таким, який не перевищує природний фон, властивий для території Запорізької області.

]]>
Wed, 29 Mar 2023 09:30:00 +0300
Ситуація щодо російського вторгнення станом на 29.03.2023, 399 добаhttp://www.zoda.gov.ua/news/64865/situatsiya-shodo-rosiyskogo-vtorgnennya-stanom-na-29.03.2023,-399-doba.html/news/64865/situatsiya-shodo-rosiyskogo-vtorgnennya-stanom-na-29.03.2023,-399-doba.htmlПротивник триста дев'яносто дев'яту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам.Противник триста дев'яносто дев'яту добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 57 обстрілів позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Оріхів, Гуляйполе, Новоандріївка, Залізничне, Новоданилівка, Чарівне, Малинівка, Староукраїнка, Ольгівське, Білогір'я, Щербаки, Степове, Кам'янське.

Надійшло 9 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Протягом минулої доби евакуація цивільного населення з тимчасово окупованих територій не проводилась.

 

Нищимо ворога та наближаємо нашу перемогу. Слава Україні!

 

The situation regarding the russian invasion, March 29, 2023, Day 399 

The enemy has been conducting a full-scale armed aggression against Ukraine for three hundred and ninety-nine days. The defenders of the Zaporizhzhia region hold the lines and give a decent rebuff to the russian occupying forces.

In the Zaporizhzhia direction, the situation has not undergone significant changes in the last day. The enemy concentrates its main efforts on holding the occupied borders. During the past 24 hours, the enemy сarried out 57 shellings on the positions of Ukrainian defenders, using tank weapons, rocket and barrel artillery along the entire line of contact.

According to the report of the National Security Service in Zaporizhzhia Oblast, the occupiers shelled civilian infrastructure in the area of  the settlements of  Orikhiv, Huliaipole, Novoandriivka, Zaliznychne, Novodanylivka, Charivne, Malynivka, Staroukrainka, Olhivske, Bilohiria, Shcherbaky, Stepove, Kamianske.

9 reports were received about the destruction of  houses (apartments) of citizens and infrastructure objects as a result of shelling by russian military personnel.

During the past day, no evacuation of the civilian population from the temporarily occupied territories was carried out.

 

Let's destroy the enemy and bring our victory closer. Glory to Ukraine!

]]>
Wed, 29 Mar 2023 08:30:00 +0300
Дякую всім, хто нагадує, що російська агресія може закінчитися швидше. Звернення Президента 28.03.23http://www.zoda.gov.ua/news/64864/dyakuju-vsim,-hto-nagaduje,-sho-rosiyska-agresiya-mozhe-zakinchitisya-shvidshe.-zvernennya-prezidenta-28.03.23.html/news/64864/dyakuju-vsim,-hto-nagaduje,-sho-rosiyska-agresiya-mozhe-zakinchitisya-shvidshe.-zvernennya-prezidenta-28.03.23.htmlХочу сьогодні подякувати кожному і кожній, хто за покликом свого серця в різних країнах, на різних майданчиках, різними словами, але однаково чесно і сильно нагадує світу, що російська агресія може закінчитися значно швидше, ніж про це іноді говорять.Хочу сьогодні подякувати кожному і кожній, хто за покликом свого серця в різних країнах, на різних майданчиках, різними словами, але однаково чесно і сильно нагадує світу, що російська агресія може закінчитися значно швидше, ніж про це іноді говорять. Швидше – якщо світ буде швидшим, якщо світ буде рішучішим.

Зруйновані українські міста і села вздовж кордону держави-терориста, постійний шантаж Росії і погрози знищити життя ще й в інших країнах, постійна відмова від повернення справжнього миру та знущання з базових міжнародних норм – усе це достатні причини, щоб тиснути і боротись, щоб не шукати компромісів і дбати про цінності світу реально... Реально! Щодня здобуваючи результат для свободи. Щодня здобуваючи результат для миру. Щодня примушуючи Росію до втрат.

 


]]>
Tue, 28 Mar 2023 22:05:00 +0300
Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 28.03.2023http://www.zoda.gov.ua/news/64863/operativna-informatsiya-shodo-radiatsiynogo-fonu-na-17.00-godinu-28.03.2023.html/news/64863/operativna-informatsiya-shodo-radiatsiynogo-fonu-na-17.00-godinu-28.03.2023.htmlДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення. ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу  життю та здоров’ю населення. 

Станом на 17.00 годину 28.03.2023 гама-фон становить 11 мк/Ргод – 12 мкР/год та є таким, який не перевищує природний фон, властивий для території Запорізької області.

]]>
Tue, 28 Mar 2023 17:00:00 +0300
«Ти як?»: запущено Всеукраїнську програму ментального здоров’я http://www.zoda.gov.ua/news/64860/ti-yak-zapusheno-vseukrajinsku-programu-mentalnogo-zdorovya.html/news/64860/ti-yak-zapusheno-vseukrajinsku-programu-mentalnogo-zdorovya.htmlЗа ініціативи першої леді Олени Зеленської запущено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?»

За ініціативи першої леді Олени Зеленської запущено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?». Вона є абсолютно унікальною, адже, враховуючи воєнний час і травматичні обставини, крізь які доводиться проходити всій державній системі і громадськості, аналогів розбудови подібних новаторських проєктів у світі немає.

За дослідженнями фахівців, після завершення бойових дій близько 40-50% населення України потребуватиме психологічної підтримки різного ступеню інтенсивності: зокрема, 1,8 млн людей – серед військових та ветеранів, 7 млн – серед людей старшого віку, близько 4 млн – це діти та підлітки. 

Крім цього, розвиток певних форм ментальних порушень значно впливає на продуктивність людей та громад і економіку загалом – втрати від проблем, пов’язаних з психічним здоров’ям, можуть сягати 4-5% ВВП. Відтак, відновлення людини має прямий вплив на відновлення економіки,  та країни в цілому. 

Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле. 

Завдяки програмі українці дізнаються: 

 • як підтримати себе та близьких, коли тривожні думки перестають бути варіантом норми? 

 • що робити, коли почуття атрофуються і настає повна апатія, і які вони – ознаки перетину емоційних «червоних ліній»?

 • коли слід звертатися за порадою до спеціалістів?

 • що робити з проблемами далі та як знайти джерело сили?

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше інформації про проєкт:

Спеціальна сторінка

Facebook  

Instagram 

YouTube 

Twitter 

Telegram 

TikTok 

Viber 

 

За матеріалами Офісу Президента

]]>
Tue, 28 Mar 2023 16:10:00 +0300
єРобота: Запоріжжі учасники програми «Власна справа» отримали майже 13 млн грнhttp://www.zoda.gov.ua/news/64859/jerobota-zaporizhzhi-uchasniki-programi-vlasna-sprava-otrimali-mayzhe-13-mln-grn.html/news/64859/jerobota-zaporizhzhi-uchasniki-programi-vlasna-sprava-otrimali-mayzhe-13-mln-grn.htmlТриває державна програма грантування «Власна справа» в рамках проєкту єРобота, до якої активно долучаються запорізькі підприємці.

Триває державна програма грантування «Власна справа» в рамках проєкту єРобота, до якої активно долучаються запорізькі підприємці. 

Наразі профінансовані 53 бізнес-проєкти грантоотримувачів Запорізького краю на загальну суму 12,9 млн грн. Серед них 10 бізнес-проєктів, запропоновані вимушено переміщеними особами з окупованих ворогом територій, на суму близько 2,4 млн грн. 

Директорка Запорізького обласного центру зайнятості зазначає, що програма грантування охоплює різні сфери діяльності.  

 • Серед успішних бізнес-проєктів можна виділити швейні виробництва, які спрямували свої зусилля на виготовлення військової форми, спорядження та амуніції для забезпечення потреб ЗСУ, організація  послуг служби доставки харчування для населення; доставка та продаж очищеної води по Запоріжжю та області, здійснення вантажних перевезень та навантажувально - розвантажувальних робіт, відкриття медичного кабінету, ветеринарної лабораторії, дитячого майданчика, кав’ярень із смачною кавою та авторськими десертами та ін. Та найголовніше, що під час реалізації бізнес-планів, які отримали позитивний результат, планується створення 105 нових робочих місць, - розповіла Ірина Дуднік. 

Проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.  

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія. 

Якщо у Вас виникають питання, звертайтесь до «Сontact -центру» Запорізького обласного центру зайнятості за тел.0 800 33 67 28 або до телеграм каналу Підтримка ДСЗ  

 

За матеріалами Запорізького ОЦЗ

 

]]>
Tue, 28 Mar 2023 15:00:00 +0300
Ветеранам пропонують адаптуватися до мирного життяhttp://www.zoda.gov.ua/news/64857/veteranam-proponujut-adaptuvatisya-do-mirnogo-zhittya.html/news/64857/veteranam-proponujut-adaptuvatisya-do-mirnogo-zhittya.htmlМіжнародний Класичний Університет імені Пилипа Орлика запрошує ветеранів і ветеранок, членів їхніх сімей взяли участь у спільній з Мінветеранів програмі з професійної адаптації.

Міжнародний Класичний Університет імені Пилипа Орлика запрошує ветеранів і ветеранок, членів їхніх сімей взяли участь у спільній з Мінветеранів програмі з професійної адаптації.

Її розроблено в межах забезпечення комфортного процесу переходу від військового до цивільного життя, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Програма включає:

 • безкоштовне навчання за цивільними спеціальностями (згідно Постанови Кабінету Міністрів України 432 від 21.06.2017)
 • навчання за пільговою вартістю
 • дистанційний вступ без НМТ/ЗНО
 • дистанційне навчання без відриву від служби або роботи
 • психологічний супровід та медико-психологічна реабілітацію
 • наявність індивідуального куратора для кожного військового та ветерана, які навчаються в МКУ імені Пилипа Орлика.
 • освітні рівні від кваліфікованого робітника до доктора філософії  (PhD)
 • великий вибір спеціальностей, що конкурентоспроможні на ринку праці.

Інформація для зв’язку з координаторами програми:

Гаряча лінія 0 800 400 557

Телефони: 050 394 72 87, 050 198 58 93, 098 565 76 57

Чат бот

Сайт: mku.edu.ua

Електронна пошта: mku.osvita@gmail.com

м. Миколаїв, вул. Котельна, 2.

Детальніше про програму – за цим посиланням.

 

За матеріалами Мінветеранів

]]>
Tue, 28 Mar 2023 13:05:00 +0300
Населені пункти Запорізької області зазнали понад 150 ворожих ударів – поліція зібрала докази воєнних злочинівhttp://www.zoda.gov.ua/news/64858/naseleni-punkti-zaporizkoji-oblasti-zaznali-ponad-150-vorozhih-udariv--politsiya-zibrala-dokazi-vojennih-zlochiniv.html/news/64858/naseleni-punkti-zaporizkoji-oblasti-zaznali-ponad-150-vorozhih-udariv--politsiya-zibrala-dokazi-vojennih-zlochiniv.htmlУпродовж трьох діб росіяни обстріляли близько 20 населених пунктів у Пологівському та Василівському районах. Найбільше уражень зафіксовано на території Оріхівської тергромади. Інформації про постраждалих осіб не надходило.Упродовж трьох діб росіяни обстріляли близько 20 населених пунктів у  Пологівському та Василівському районах. Найбільше уражень зафіксовано на території Оріхівської тергромади. Інформації про постраждалих осіб не надходило.

25 та 26 березня окупаційні війська завдали 5 ударів з авіації, застосували 11 ворожих дронів, обстріляли Пологівщину та села у Степногірській ОТГ із реактивних систем залпового вогню та артилерії.

Рашиські снаряди влучили у Гуляйполе, Оріхів, Залізничне, Гуляйпільське, Лугівське, Ольгівське, Преображенку, Новоандріївку, Малу Токмачку, Малинівку, Новоданилівку, Білогір’я, Червоне, Чарівне, Щербаки, Полтавку, Степногірськ, Малі Щербаки, Кам’янське, Степове.

Найбільше влучань поліцейські задокументували в Оріхові та Преображенці. Пошкоджено близько 10 осель, а також розташовані на подвір’ї гаражі, автівки та присадибні будівлі.

 Поліцією та СБУ відкриті кримінальні провадження за статтею 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. 

 

За матеріалами Відділу комунікації поліції Запорізької області

]]>
Tue, 28 Mar 2023 12:00:00 +0300
Які освітні послуги доступні на Гіді з державних послуг?http://www.zoda.gov.ua/news/64856/yaki-osvitni-poslugi-dostupni-na-gidi-z-derzhavnih-poslug.html/news/64856/yaki-osvitni-poslugi-dostupni-na-gidi-z-derzhavnih-poslug.htmlДержава прагне забезпечити якісну освіту, розвиток цифрових технологій та розширення можливостей для студентів у межах міжнародної співпраці.

Держава прагне забезпечити якісну освіту, розвиток цифрових технологій та розширення можливостей для студентів у межах міжнародної співпраці.

Деталі у черговій добірці послуги у сфері освіти на Гіді.

Вища освіта:

Фахова передвища освіта:

Післядипломна освіта:

Обов’язково зберігайте та діліться з друзями, щоб знайти потрібний сервіс за декілька кліків!

 

За матеріалами Мінцифри

 

]]>
Tue, 28 Mar 2023 11:40:00 +0300
Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 28.03.2023http://www.zoda.gov.ua/news/64855/operativna-informatsiya-shodo-radiatsiynogo-fonu-na-08.00-godinu-28.03.2023.html/news/64855/operativna-informatsiya-shodo-radiatsiynogo-fonu-na-08.00-godinu-28.03.2023.htmlДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення. ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу  життю та здоров’ю населення. 

Станом на 8.00 годину 28.03.2023 гамма-фон становить 11 мкР/год -12мкР/год  та є таким, який не перевищує природний фон, властивий для території Запорізької області.

]]>
Tue, 28 Mar 2023 09:30:00 +0300
Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.03.2023, 398 добаhttp://www.zoda.gov.ua/news/64854/situatsiya-shodo-rosiyskogo-vtorgnennya-stanom-na-28.03.2023,-398-doba.html/news/64854/situatsiya-shodo-rosiyskogo-vtorgnennya-stanom-na-28.03.2023,-398-doba.htmlПротивник триста дев'яносто восьму добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам.Противник триста дев'яносто восьму добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 74 обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Гуляйполе, Залізничне, Новоданилівка, Гуляйпільське, Мала Токмачка, Новоандріївка, Чарівне, Білогір'я, Ольгівське, Лугівське, Червоне, Щербаки, Кам'янське, Малі Щербаки.

Надійшло 16 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Протягом минулої доби евакуація цивільного населення з тимчасово окупованих територій не проводилась.

 

Нищимо ворога та наближаємо нашу перемогу. Слава Україні!

 

The situation regarding the russian invasion, March 28, 2023, Day 398

The enemy has been conducting a full-scale armed aggression against Ukraine for three hundred and ninety-eight days. The defenders of the Zaporizhzhia region hold the lines and give a decent rebuff to the russian occupying forces.

In the Zaporizhzhia direction, the situation has not undergone significant changes in the last day. The enemy concentrates its main efforts on holding the occupied borders. During the past 24 hours, the enemy сarried out 74 shellings on the positions of Ukrainian defenders, using tank weapons, rocket and barrel artillery along the entire line of contact.

According to the report of the National Security Service in Zaporizhzhia Oblast, the occupiers shelled civilian infrastructure in the area of the settlements of Huliaipole, Zaliznychne, Novodanylivka, Huliaipilske, Mala Tokmachka, Novoandriivka, Charivne, Bilohiria, Olhivske, Luhivske, Chervone, Shcherbaky, Kamianske, Mali Shcherbaky.

16 reports were received about the destruction of houses (apartments) of citizens and infrastructure objects as a result of shelling by russian military personnel.

During the past day, no evacuation of the civilian population from the temporarily occupied territories was carried out.

 

Let's destroy the enemy and bring our victory closer. Glory to Ukraine!

]]>
Tue, 28 Mar 2023 08:30:00 +0300
Звернення Володимира Зеленського наприкінці 397-го дня війниhttp://www.zoda.gov.ua/news/64853/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-397-go-dnya-viyni.html/news/64853/zvernennya-volodimira-zelenskogo-naprikintsi-397-go-dnya-viyni.htmlЩойно провів засідання Ставки – вперше на виїзді, у Дніпрі. Саме тут – у стратегічному місті центру нашої країни, після відвідин Марганця і Нікополя, Запоріжжя, передових позицій наших воїнів у Запорізькій області. Щойно провів засідання Ставки – вперше на виїзді, у Дніпрі. Саме тут – у стратегічному місті центру нашої країни, після відвідин Марганця і Нікополя, Запоріжжя, передових позицій наших воїнів у Запорізькій області. Командувачі оперативних напрямків доповіли фактичну ситуацію – генерал Сирський, генерал Тарнавський – вони були особисто; ті, хто очолює оборону на Донеччині, у найбільш гарячих напрямках. Були й онлайн-доповіді командувачів ОСУВ, що прикривають південь і північ. Була доповідь Головкома, керівника ГУР МО. До речі, хочу подякувати бійцям нашої розвідки за потужну роботу сьогодні в Бахмуті, підрозділ «Кракен» – як завжди, на висоті. Молодці, хлопці! Обговорили на Ставці загальну ситуацію у прифронтових районах, укріплення і захист наших рубежів по всій протяжності фронту – від Херсонщини до Харківщини. Кожен командувач розуміє, що ворог повинен відповідати за кожен удар по наших містах і селах, по наших людях. За Словʼянськ, за Костянтинівку і Дружківку, за Авдіївку і Торецьк, за весь біль українців – і не лише за час повномасштабної війни, а й за час від 14-го року. Дніпро є нашою фортецею вже понад 9 років, увесь цей час підтримує фронт і бійців. Саме тут, у Дніпрі, ще від 14-го року тисячам наших воїнів врятували здоров’я після поранень. Дніпро концентрував роботу волонтерів – від перших тижнів агресії в 14-му році. Я дякую тобі, Дніпро, дякую кожному і кожній тут, у місті, хто допомагає Україні стояти. Стояти міцно і – бити окупанта.

 


]]>
Mon, 27 Mar 2023 22:45:00 +0300