Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Sun, 20 Oct 2019 12:53:32 +0300На базі облдержадміністрації створено платформу для відкритого діалогу між бізнесом, владою та контролюючими органами http://www.zoda.gov.ua/news/47512/na-bazi-oblderzhadministratsiji-stvoreno-platformu-dlya-vidkritogo-dialogu-mizh-biznesom,-vladoju-ta-kontroljujuchimi-organami.html/news/47512/na-bazi-oblderzhadministratsiji-stvoreno-platformu-dlya-vidkritogo-dialogu-mizh-biznesom,-vladoju-ta-kontroljujuchimi-organami.htmlВіталій Туринок окреслив принципову позицію влади: «Нам потрібно вивести економіку з тіні, очистити ряди контролюючих органів від корупціонерів та кожному виконувати свої задачі у рамках закону»За ініціативи голови облдержадміністрації Віталія Туринка відбулась нарада щодо вирішення проблемних питань підприємств малого та середнього бізнесу.

Участь у нараді взяли представники влади, керівники структурних підрозділів ОДА, представники правоохоронних органів, податкової служби, ДСНС, Держгеокадастру, митниці тощо. На захід зареєструвалися понад 60 підприємців.

– Ми зібрались разом, щоб зруйнувати ту стіну, яка склалася між бізнесом і владою. Не так давно я сам був по ту сторону цієї стіни. Я ініціював створення такої дискусійної платформи на базі обласної адміністрації, щоб підприємці та влада, правоохоронці, контролюючі органи познайомилися та озвучили свої проблеми, побажання. Подібні зустрічі відтепер будуть відбуватися регулярно. Наше завдання як влади – вивести бізнес у рівні умови та створити конкурентоспроможну середу. Сьогодні у такому дискусійному форматі ми зможемо почути кожного, – наголосив Віталій Туринок.

За словами заступника голови облдержадміністрації Андрія Антонова, найбільш кричуща ситуація склалася у сфері господарської діяльності, пов’язаної з металобрухтом, виробників сільськогосподарської продукції та підприємств малого та середнього бізнесу.

Начальник головного управління Національної поліції України Микола Лушпієнко зазначив, що спеціально запросив на цю зустріч усіх керівників районних управлінь.

– Я людина не з вашої області. Так само, як і мої колеги з СБУ, прокуратури. Я не розумію тієї ситуації, що склалася у вас. Не розумію цього рівня недовіри. Зараз ми всі тут, покажіть, або підійдіть особисто та назвіть, хто вимагає у вас хабар. Або які створюються проблемні ситуації для вас. Присутнім всім тут підприємцям кажу і поширте серед знайомих: у вас ніхто не вимагає хабарів. Ваші гроші нікому з тут присутніх не потрібні, – зазначив він.

У ході дискусії представники різних галузей бізнесу окреслили найбільш проблемні ситуації, які турбують та заважають працювати підприємцям. Під час активного обговорення були внесені пропозиції від громадськості. Значна увага приділена діяльності нелегального бізнесу, які не тільки не сплачують податки, а які не дають розвиватися легальним підприємствам.

Підсумовуючи зустріч, Віталій Туринок зазначив, що зараз розробляється механізм виведення економіки з тіні.

– Колеги, бачите яка нагальна проблема взаємної недовіри. Влада хоче, щоб бізнес поводився порядно та не ухилявся від сплати податків. Бізнес вже звик комусь платити за певні «умови» ведення своєї справи. Зараз у нас є унікальна можливість очистити ряди контролюючих органів та налагодити нормальні взаємовідносини. Я закликаю вас, не бійтеся. Риба псується з голови. Я так і говорю своїм заступникам, працівникам, правозахисникам – я забороняю брати участь у будь-яких корупційних схемах. Але й бізнес повинен виконувати закон. Ми всі хочемо змін. Ми почали діалог, і я дякую вам, – підкреслив голова ОДА Віталій Туринок.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 16:43:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/47513/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/47513/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться вихіднимиЗапрошуємо взяти участь у заходах, які відбудуться вихідними:

Субота, 19 жовтня:

12:00 − за ініціативи Запорізького обласного об’єднання «Ветерани Запоріжжя за Україні» відбудеться обласний фестиваль української національної творчості патріотичного спрямування «З вірою в Україну!» (Палац культури «Орбіта»).

Неділя, 20 жовтня:

12:00 − відкриття муралу "Доба нескорених" в рамках відзначення 100-річчя Української революції (пр. Соборний, 20, біля Автовокзалу).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 15:51:00 +0300
Запоріжців будуть системно навчати роботі в оновленій системі ProZorrohttp://www.zoda.gov.ua/news/47515/zaporizhtsiv-budut-sistemno-navchati-roboti-v-onovleniy-sistemi-ProZorro.html/news/47515/zaporizhtsiv-budut-sistemno-navchati-roboti-v-onovleniy-sistemi-ProZorro.htmlФахівці державного підприємства «ProZorro» готові надавати методичні рекомендації, розробити інструкції та проводити системне навчанняПерша заступниця голови облдержадміністрації Елла Слепян провела робочу зустріч з заступником директора державного підприємства «ProZorro» Андрієм Кузьменко та представником громадської організації «Громадський котроль» Денисом Селіним. Учасники зустрічі обговорили законодавчі зміни та нововведення у сфері публічних закупівель у системі ProZorro.

Як відзначив Андрій Кузьменко, через пів року набирає чинності новий закон про державні закупівлі. Тому є час для того, щоб навчитися робити закупки через систему ProZorro без помилок. На сьогодні у Києві та Київській області вже працює ProZorro-market – державний інтернет магазин. Поступово до ProZorro-market будуть підключатися всі інші регіони, зокрема і Запорізька область.

Фахівці державного підприємства «ProZorro» готові надавати методичні рекомендації, розробити інструкції та проводити системне навчання для запорізьких посадовців, представників бізнесу та замовників публічних закупівель.

Елла Слепян подякувала представникам «ProZorro» за співпрацю та можливість усім зацікавленим особам проходити необхідне навчання. Адже завдання, що сьогодні стоїть перед обласною владою – забезпечення економії бюджетних коштів та їх ефективне використання, а система «ProZorro» є надійним інструментом у його виконанні.

Також учасники зустрічі обговорили робочі питання функціонування системи «ProZorro» та здійснення публічних закупівель, зокрема, взаємовідносини ціна\якість при виборі товарів, питання доставлення товарів та звітності про закупки.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 15:39:00 +0300
Молодь об’єднаних громад навчають розробляти місцеві цільові молодіжні програми http://www.zoda.gov.ua/news/47509/molod-objednanih-gromad-navchajut-rozroblyati-mistsevi-tsilovi-molodizhni-programi.html/news/47509/molod-objednanih-gromad-navchajut-rozroblyati-mistsevi-tsilovi-molodizhni-programi.htmlПредставники громадської організації «Yes» діляться своїм досвідом розробки молодіжних програм в ОТГ регіону Сьогодні, 18 жовтня, на базі Біленьківської об’єднаної територіальної громади відбулися зустрічі представників громадської організації «Yes» із школярами та трудовою молоддю. Заходи відбулися в рамках проєкту «Адвокація процесу розробки та затвердження місцевих цільових молодіжних програм в 5 ОТГ Запорізької області». Він фінансується з Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017 - 2020 роки.

Мета проєкту – підвищення якості молодіжної роботи та розбудова системної молодіжної політики в ОТГ Запорізької області. На зустрічах представник від громадської організації Єлизавета Бончужна розповіла про можливості залучення молоді до активного громадського життя, системи молодіжної політики в громаді, актуальні потреби, проблеми, пріоритети молоді ОТГ Запорізької області.

Учасники проєкту разом напрацювали рекомендації та пропозиції до місцевої молодіжної програми.

Для цього їх поділили на чотири групи. Саме в ході дискусії та жвавого обговорення формувались рекомендації та пропозиції щодо покращення напрямів розвитку молодіжної політики в громаді.

У рамках проєкту вже  відбулася зустріч із молоддю на базі Михайлівської ОТГ Вільнянського району, а також плануються виїзди ще до трьох громад: Веселівської, Великобілозерської та Бердянської.

Кінцевим результатом проєкту стане розроблення п’яти проєктів молодіжних програм для обраних громад Запорізької області з врахуванням специфіки, інтересів та потреб молоді конкретного населеного пункту.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 15:07:00 +0300
Запорізьких спеціалістів ознайомили з нововведеннями у сфері публічних закупівель у системі ProZorrohttp://www.zoda.gov.ua/news/47508/zaporizkih-spetsialistiv-oznayomili-z-novovvedennyami-u-sferi-publichnih-zakupivel-u-sistemi-ProZorro.html/news/47508/zaporizkih-spetsialistiv-oznayomili-z-novovvedennyami-u-sferi-publichnih-zakupivel-u-sistemi-ProZorro.htmlЗа підтримки облдержадміністрації для представників бізнесу та замовників публічних закупівель відбувся безкоштовний навчальний семінар Сьогодні упродовж дня запорізькі представники бізнесу та представники замовників публічних закупівель навчались на безкоштовному навчальному семінарі. Вони знайомились з законодавчими змінами та нововведеннями у сфері публічних закупівель у системі ProZorro.

Безкоштовне навчання фахівців провела громадська організація «Платформа Громадський Контроль» (м. Дніпро) за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації.

За інформацією Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, про останні зміни в Законі України «Про публічні закупівлі» розповідали заступник директора Департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Наталя Шимко та заступник директора державного підприємства «ProZorro» Андрій Кузьменко. Спікери на прикладах компаній Запоріжжя розбирали, які існують варіанти дій при різних порушеннях в публічних закупівлях та формували найбільш оптимальні стратегії реагування.

Також учасники семінару обговорили законодавчі нововведення в сфері закупівель ProZorro 2.0; які можливості виправлення помилок в тендерних пропозиціях протягом доби; як електронні каталоги ProZorro-market спрощують отримання нових контрактів. Особливу увагу спікери приділили порадам та прикладам оскарження в Антимонопольному комітеті України. Мова йшла й про типові помилки у сфері закупівель, та як їх не допустити. Під час практичної частини учасники розбирали кейси від запорізьких бізнесменів.

У семінарі взяли участь понад 100 представників бізнесу та понад 160 представників від замовників публічних закупівель.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 14:30:00 +0300
В області створять власну модель інфраструктурної мережі http://www.zoda.gov.ua/news/47507/v-oblasti-stvoryat-vlasnu-model-infrastrukturnoji-merezhi.html/news/47507/v-oblasti-stvoryat-vlasnu-model-infrastrukturnoji-merezhi.htmlТаке завдання отримали регіони від Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука у ході всеукраїнської селекторної наради Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з керівниками облдержадміністрацій, на якій обговорили ключові задачі щодо покращення якості послуг в регіонах, які гарантуватиме держава кожному українцю для комфортного та безпечного життя.

На прямому зв’язку з Урядом перебував голова облдержадміністрації Віталій Туринок разом із першим заступником Еллою Слепян та керівником апарату Зінаїдою Бойко.

– У Програмі дій нашого Уряду є абсолютно чіткі цілі, які вже найближчим часом будуть доступними для всіх громадян. У кожній ОТГ має бути опорна школа та автобус, який буде відвозити школярів до неї. Кожна дитина має ходити в дитячий садок. Сімейний лікар та фельдшер мають бути не далі ніж за 7 км. Центри надання адміністративних послуг мають бути доступними за 30 хвилин, а спеціалізована допомога – на відстані 60 хвилин, – наголосив Прем’єр-міністр України.

Урядовці під час наради презентували мапу наявної інфраструктури, яка наразі є застарілою та не відповідає сучасним вимогам та потребам людей. Регіональна влада отримала чіткі вказівки про те, як забезпечити належну якість та комфорт для людей у кожній області України.

– За ці півтора місяця наша команда вперше в історії нанесла на карту країни всю інфраструктуру, а це понад 110 тис. об’єктів: шкіл, дитячих садків, лікарень, поліцейських пунктів. Тепер кожна область має чіткий дедлайн: до 10 грудня кожна ОДА має змоделювати власну інфраструктурну мережу, яка має бути у кожній області. З чіткими позначками, де потрібно створити школу, де дитячий садочок, а де поліцейську дільницю. В ОТГ та містах обласного значення проживає понад 70% українців. Комфортне життя кожного з них – наше головне завдання, – розповів Олексій Гончарук.

 

За матеріалами Урядового порталу

]]>
Fri, 18 Oct 2019 14:05:00 +0300
Запорізькі паралімпійці підтримують дітей з особливими потребамиhttp://www.zoda.gov.ua/news/47506/zaporizki-paralimpiytsi-pidtrimujut-ditey-z-osoblivimi-potrebami.html/news/47506/zaporizki-paralimpiytsi-pidtrimujut-ditey-z-osoblivimi-potrebami.htmlВихованці обласного центру реабілітації для дітей з інвалідністю зустрілися та поспілкувалися з видатними спортсменами − Мариною Вербовою та Олексієм КабишевимДо дітей, які перебувають у Запорізькому обласному центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, завітали паралімпійці. Це Марина Вербова – майстер спорту Міжнародного класу з плавання, призер Паралімпійських ігор 2016 р. та Олексій Кабишев – багаторазовий чемпіон і призер чемпіонатів України та Європи.

Діти і фахівці Центру були у захопленні від розповідей спортсменів, їх мужності та наполегливості у досягненні мети. Особливе враження на присутніх справила Марина, яка пересувається в інвалідному візку. Не зважаючи на це, в Лондоні на чемпіонаті світу з плавання вона здобула три медалі – золоту та дві срібні.

Під час зустрічі діти тримали в руках нагороди спортсменів, зароблені кропіткою  працею, розпитували та розповідали про себе, дивилися відеоролики про нагородження українських паралімпійців, які попри тяжку інвалідність здійснили мрію, наповнили своє життя змістом, барвами і любов’ю.

Вихованці Центру усвідомили, що треба докладати багато зусиль, бути послідовними, наполегливими і терплячими, щоб  досягати вагомих результатів. Приклад паралімпійців надихатиме їх на звершення, вчитиме долати перепони.

Запорізький обласний центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю діє з 3 березня 2009 року. В ньому проходять курс соціальної реабілітації діти з особливими потребами з 25 районів та міст Запорізької області. Впродовж року 450-500 дітей віком від 1 до 18 років отримують реабілітаційні послуги згідно з індивідуальними програмами. У Центрі є цілодобове та амбулаторне відділення.

З дітьми працюють висококваліфіковані спеціалісти, застосовуються передові методики, вітчизняний та міжнародний досвід. Для проведення реабілітації в кабінетах є сучасне обладнання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 13:45:00 +0300
Михайлівській район – лідер області за кількістю підписаних декларацій з лікарями http://www.zoda.gov.ua/news/47505/mihaylivskiy-rayon--lider-oblasti-za-kilkistju-pidpisanih-deklaratsiy-z-likaryami.html/news/47505/mihaylivskiy-rayon--lider-oblasti-za-kilkistju-pidpisanih-deklaratsiy-z-likaryami.htmlЗавдяки інструменту «Відкрита медреформа» кожен громадянин може отримати інформацію про лікаря, кількість його пацієнтів та перевірити фінансовий стан медзакладу з телефонуЗ вересня в Україні запрацював інструмент «Відкрита медреформа». На цьому порталі кожен громадянин може простежити данні Національної служби здоров’я України.

На сайті «Відкрита медреформа» є інформація про кількість пацієнтів, лікарів та медичні заклади, проведені закупівлі тощо. Таким чином, НСЗУ стали першими, хто відкрив дані з медичної сфери в Україні.

За даними порталу «Відкрита медреформа», 70% українців підписали декларацію зі своїм сімейним лікарем. Найменша кількість підписаних декларацій – на півдні країни, в середньому – 65%.

У Запорізькій області лідером з підписання декларацій є Михайлівський район – 88% жителів району обрали свого лікаря. У містах Токмак та Енергодар – по 85%, Оріхівський район – 80%, у м. Запоріжжя – 73%, а у Бердянську та Мелітополі – по 72%. Найменше людей підписали декларації у Токмацькому районі (56%).

Більшість людей звертається по допомогу до комунальних лікарень. Таких закладів найбільше, вони мають відділення навіть у невеликих селах. Але також люди підписують декларації з лікарями-ФОП і приватними лікарнями.

У розділі «навантаження на лікарів» є інформація, що на одного лікаря в приватних клініках припадає в середньому п’ятсот пацієнтів, тоді як у комунальних – більше тисячі. Це може мати кілька пояснень. Перше: люди частіше звертаються в ті лікарні, в які звикли ходити до реформи. Друге: в приватних медзакладах лікарі менше залежать від грошей НСЗУ, бо паралельно надають платні послуги.

Якщо ви досі ще не обрали лікаря для себе та вашої родини, це можна зробити за допомогою інструменту. На сторінці можна знайти усіх лікарів, що працюють у містах, районах.

 

За матеріалами Національної служби здоров’я України

]]>
Fri, 18 Oct 2019 12:32:00 +0300
Спортивна громадськість розробила власні пропозиції щодо реформування галузі фізичної культуриhttp://www.zoda.gov.ua/news/47504/sportivna-gromadskist-rozrobila-vlasni-propozitsiji-shodo-reformuvannya-galuzi-fizichnoji-kulturi.html/news/47504/sportivna-gromadskist-rozrobila-vlasni-propozitsiji-shodo-reformuvannya-galuzi-fizichnoji-kulturi.htmlЧлени спортивної громадськості висловили власні думки та прийшли до спільних пропозицій щодо підтримки розвитку фізичної культури та спортуДо огляду серій стратегічних сесій щодо реформування спорту в Україні, які попередньо були проведенні у м. Київ, долучилася і Запорізька область. На заході представники спортивної громадськості Запорізького регіону розглянули та запропонували власні пропозиції щодо реформування галузі фізичної культури та спорту.

Під головуванням начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталії Власової, керівниками спортивних федерації, фізкультурно-спортивних товариств, комунальних закладів фізичної культури та спорту, провідними тренерами та спортсменами області були обговорені основні три вектори уваги держави у галузі спорту – це масовий спорт, спортивна інфраструктура та спорт вищих досягнень.

Спортивна громадськість погодилась з думкою про необхідність змін та удосконалення чинного законодавства, зокрема, підтримала ключові цілі реформи, а саме з підвищенням залученості громадян до занять спортом з 25% до 40%, та підвищенням частки спорту і туризму до 12-14% ВВП з поточних 8% ВВП.

За результатами наради були сформовані ключові пропозиції. Зокрема, пропонується внесення змін до податкового кодексу України, щодо стимулювання суб’єктів підприємницької діяльності, які інвестують кошти у будівництво об’єктів інфраструктури у сфері фізичної культури і спорту.

Необхідними вважаються розробки та затвердження на державному рівні «Положення про спортивний клуб» та закону про ліцензування спортивних клубів та федерацій з видів спорту.

Громадськість бачить у майбутньому прийняття Закону України «Про меценатство у фізичній культурі і спорті» та внесення відповідних змін в Закон України «Про фізичну культуру і спорт».

Членами групи була запропонована розробка змін у Законі України «Про державний бюджет» де передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл для впорядкування фінансування цих закладів, у тому числі на придбання обладнання і предметів довгострокового користування.

З метою підвищення престижу, захисту тренерської праці та збереження викладацького складу сфери фізичної культури і спорту пропонується підвищення тарифних розрядів заробітної плати для тренерів-викладачів.

У підсумку обговорення члени спортивної громадськості висловили власні думки та прийшли до спільних пропозицій щодо підтримки розвитку фізичної культури та спорту, які будуть направленні до профільного Міністерства найближчим часом.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 11:45:00 +0300
Запоріжжя готується до Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine»http://www.zoda.gov.ua/news/47503/zaporizhzhya-gotujetsya-do-vseukrajinskogo-konkursu-profesiynoji-maysternosti-WorldSkills-Ukraine.html/news/47503/zaporizhzhya-gotujetsya-do-vseukrajinskogo-konkursu-profesiynoji-maysternosti-WorldSkills-Ukraine.htmlПерший етап конкурсу «WorldSkills Ukraine» у Запорізькій області відбудеться 24-26 жовтня на базі виставкового центру «Козак-Палац» Міжнародний рух WorldSkills International – найбільше у світі змагання з професійної майстерності серед учнів, студентів профтехзакладів та закладів вищої освіти, молодих робітників у віці від 18 до 22 років. Конкурс проводиться в Європі та світі кожні два роки.

Перший етап конкурсу «WorldSkills Ukraine» у Запорізькій області відбудеться 24-26 жовтня  на базі виставкового центру «Козак-Палац».

З цього приводу у облдержадміністрації відбулось засідання організаційного комітету всеукраїнського конкурсу, яке провела директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

Офіційними організаторами конкурсу виступають Міністерство освіти і науки України спільно з Федерацією роботодавців України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

– Цей конкурс є важливим інструментом зростання престижності робітничих професій, популяризації професійної (професійно-технічної) освіти  та розвитку державно-приватного партнерства в системі освіти. Цього року у конкурсі з'явилося більше напрямів – їх тепер 17. Так, уперше будуть оцінюватись такі напрями: кладка цегли, токарні роботи, роботи на верстатах ЧПУ, експлуатація та обслуговування залізничного транспорту, експлуатація навантажувально-розвантажувальної техніки, водні технології, експлуатація дорожньо-будівельної техніки, обслуговування важкої техніки, – зазначила Тетяна Озерова.

Посадовець повідомила, що очікується понад 100 учасників.

У ході засідання оргкомітетом затверджено дев’ять компетенцій: зварювальні роботи; кондитерське мистецтво; кулінарне мистецтво; токарні роботи; електромонтажні роботи; слюсарні роботи; кладка цегли; підйом та транспортування вантажів; експлуатація та обслуговування залізничного транспорту.

Також учасники зібрання обговорили питання часового планування заходу, транспортну логістику та особливості прийому та розташування конкурсантів.

Докладніше про конкурс можна прочитати за посиланням.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 10:34:00 +0300
МОЗ регулюватиме ціни на ліки з Нацперелікуhttp://www.zoda.gov.ua/news/47502/moz-reguljuvatime-tsini-na-liki-z-natspereliku.html/news/47502/moz-reguljuvatime-tsini-na-liki-z-natspereliku.htmlЦе дозволить уникнути завищення цін на лікарські засоби, що закуповуються медичними закладамиМіністерство охорони здоров’я України встановлюватиме граничні ціни на ліки з Нацпереліку. Затверджено відповідний реєстр цін. Це дозволить уникнути завищення цін на лікарські засоби, що закуповуються медичними закладами самостійно через систему Prozorro. Це означає, що заклади зможуть забезпечити ще більше безоплатних ліків для своїх пацієнтів під час лікування в стаціонарі.

Минулого року Антимонопольний комітет України (АМКУ) провів аналіз і встановив, що ціни на деякі препарати, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів, завищені. АМКУ надав рекомендації і відповідно до них цьогоріч у квітні була ухвалена постанова Кабінету Міністрів Нині ж створено реєстр граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів.

За Національним переліком основних лікарських засобів лікарні закуповують препарати першою чергою. Він складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю та базується на переліку основних лікарських засобів, рекомендованих ВООЗ. Близько 60 препаратів в ньому – популярні ліки, якими найчастіше лікують українців.

Обмеження цін діятиме на деякі діючі речовини препаратів з Національного переліку, які закуповуються за бюджетні кошти. Воно застосовується лише для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажів за останні 12 місяців становлять більше ніж 5 млн грн. Референтна ціна розраховується для 23 міжнародних непатентованих назв (діючих речовин) препаратів.

Ця процедура регулювання цін застосовується до тендерних процедур закупівель, за якими на момент затвердження цього наказу не оприлюднено оголошення про проведення процедури закупівлі.

Відповідний реєстр граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів, та закуповується за бюджетні кошти оновлюватиметься щороку у січні.

 

За матеріалами Урядового порталу

 

]]>
Fri, 18 Oct 2019 09:40:00 +0300
Засідання регіональної комісії з оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок бюджетних коштів http://www.zoda.gov.ua/news/47470/zasidannya--regionalnoji-komisiji-z-otsinki-ta-vidboru-investitsiynih-program-i-proektiv,-sho-mozhut-realizovuvatisya-za-rahunok-bjudzhetnih-koshtiv.html/news/47470/zasidannya--regionalnoji-komisiji-z-otsinki-ta-vidboru-investitsiynih-program-i-proektiv,-sho-mozhut-realizovuvatisya-za-rahunok-bjudzhetnih-koshtiv.htmlПряма трансляція розпочнеться о 9.30Пряма трансляція розпочнеться о 9.30

Переглянути трансляцію можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=XkPeQfh_bUc

]]>
Fri, 18 Oct 2019 09:16:00 +0300
Запорізькі фахівці взяли участь у всеукраїнській відеоконференції з питань розвитку АПКhttp://www.zoda.gov.ua/news/47500/zaporizki-fahivtsi-vzyali-uchast-u-vseukrajinskiy-videokonferentsiji-z-pitan-rozvitku-apk.html/news/47500/zaporizki-fahivtsi-vzyali-uchast-u-vseukrajinskiy-videokonferentsiji-z-pitan-rozvitku-apk.htmlВідеоконференція була присвячена питанням проведення комплексу осінньо-польових робіт в Україні Проведенню комплексу осінньо-польових робіт українських аграріїв була присвячена відеоконференція заступника директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики України Олени Альшанової.

Запорізьку область на відеоконференції представляли представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, директор Інституту олійних культур НААН України Ігор Шевченко, начальник територіального представництва ДП «Державне підприємство сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» в Запорізькій області Валерій Ставицький, начальник  відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, заступник директора Запорізької філії ДУ «Держгрунтохорона», голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Запорізької області.

Про хід проведення комплексу осінньо-польових робіт розповів заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики України Леонід Сухомлин.

За його повідомленням, за станом на 16 жовтня озимі на зерно посіяні на площі 7,3 млн га. У тому числі на 6,2 млн га засіяно озимою пшеницею, 920 тис. га – ячменем та 122 тис. га – житом. Крім того на площі 1,1 млн га посіяно озимого ріпаку.

Наразі триває збирання пізніх зернових. За оперативними даними зернові та зернобобові разом з кукурудзою обмолочено на площі 12445 тис. га, що становить 80%  від прогнозу. При середній врожайності 43,7 ц/га, що на 3,7 ц/га перевищує показники 2018 року. Загалом по Україні намолочено 54344 тис. тонн. Цей показник  більше у порівнянні з показником минулого року на понад 5 тисяч тонн.

За оперативною інформацією з районів Запорізької області, аграрії провели сівбу озимих зернових на площі 506,1 тис. га або 79% до прогнозу (637,4 тис. га). Так вже посіяно: 472,2 тис. га або 81% до прогнозу озимої пшениці; 234 га (18%) жита; 32,2 тис. га (62 %) озимого ячменю. Також вже посіяно 80 тис. га або 177% до прогнозу озимого ріпаку.

Наразі в області зібрано 3254,1 тис. тонн зернових колосових та зернобобових культур з площі 953,7 тис. га. У тому числі намолочено: 89,6 тис. тонн кукурудзи; 170 тонн гречки; 11,7 тис. тонн проса.

Соняшник обмолочено на площі 439,5 тис. га та зібрано 799,5 тис. тонн зерна. Сою обмолочено на площі 8,7 тис. га та зібрано 29,7 тис. тонн зерна.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Fri, 18 Oct 2019 08:35:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/47499/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/47499/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 18 жовтня, громадська організація «Платформа Громадський Контроль» (м. Дніпро) за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації проводить безкоштовний навчальний семінар з питань законодавчих змін та нововведень у сфері публічних закупівель та системі ProZorro для представників бізнесу та замовників публічних закупівель Запоріжжя та областіЗавтра, 18 жовтня, громадська організація «Платформа Громадський Контроль» (м. Дніпро) за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації проводить безкоштовний навчальний семінар з питань законодавчих змін та нововведень у сфері публічних закупівель та системі ProZorro для представників бізнесу та замовників публічних закупівель Запоріжжя та області.

Час проведення:

9:30 −  для представників бізнесу (подробиці за посиланням);

13:00 − для замовників публічних закупівель (подробиці за посиланням).

Місце проведення:

м. Запоріжжя, вул. Валерія Лобановського, 21, конференц-зал «Амфітеатр» стадіону «Славутич Арена» (зупинка транспорту на проспекті Соборному «Концертний зал ім. Глинки»).

Запрошуємо до участі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Thu, 17 Oct 2019 16:33:00 +0300
Ветеранські організації Запорізької області зібралися за круглим столом для обговорення актуальних питань взаємодії з владоюhttp://www.zoda.gov.ua/news/47498/veteranski-organizatsiji-zaporizkoji-oblasti-zibralisya-za-kruglim-stolom-dlya-obgovorennya-aktualnih-pitan-vzajemodiji-z-vladoju.html/news/47498/veteranski-organizatsiji-zaporizkoji-oblasti-zibralisya-za-kruglim-stolom-dlya-obgovorennya-aktualnih-pitan-vzajemodiji-z-vladoju.htmlАктуальні питання, що турбують ветеранів, обговорювалися у форматі «круглого столу»Сьогодні, 17 жовтня, в актовій залі «Профспілкових курсів» відбулося засідання круглого столу, організованого Запорізькою обласною організацією ветеранів України. 

Захід відбувся в рамках проєкту «Пошук шляхів взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами влади та місцевого самоврядування». Його метою є визначення проблем, які виникли під час децентралізації в діяльності ветеранських організацій, пошук шляхів фінансування статутної діяльності ветеранських організацій. 

Реалізація ветерансього проєкту здійснюється в рамках Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017 - 2020 роки. 

У засіданні круглого столу взяли участь делегати від кожного району, близько 80 чоловік. 

Керівник проєкту, заступник голови Запорізької організації ветеранів Валентина Матвєєва наголосила на тому, що сьогоднішнє зібрання сприятиме обізнаності нового вибраного ветеранського активу у питаннях проблем людей старшого покоління, навчатиме веденню переговорів з органами влади та місцевого самоврядування. Також учасники круглого столу обговорили  постанову Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 № 156 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів». 

В ході засідання представники від територій поділилися позитивним досвідом активної співпраці з керівництвом новостворених об’єднаних територіальних громад, обговорили питання соціального захисту, пенсійного забезпеченню людей похилого віку, грантові можливості перспективного розвитку ветеранських організацій. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 17 Oct 2019 16:15:00 +0300
Рівень розрахунків населення за послуги ЖКГ покращився, втім залишаються борги попередніх років http://www.zoda.gov.ua/news/47491/riven-rozrahunkiv-naselennya-za-poslugi-zhkg-pokrashivsya,-vtim-zalishajutsya-borgi-poperednih-rokiv.html/news/47491/riven-rozrahunkiv-naselennya-za-poslugi-zhkg-pokrashivsya,-vtim-zalishajutsya-borgi-poperednih-rokiv.htmlУ порівнянні з минулим роком, рівень розрахунків населення за послуги ЖКГ покращився: 91,4 % у вересні 2018 року проти 103,6 % у поточному роціСтан розрахунків населення за житлово-комунальні послуги розглянуто на обласній селекторній нараді, яку провів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко.  Участь у заході також взяли представники компаній, які надають послуги ЖКГ та представники територій.

Згідно зі статистичними даними, рівень розрахунків населення  за усі види житлово-комунальних послуг за станом на початок вересня становить 103,6 % (приміром, за станом на 01.09.2018 – 91,4 %).

За послугу з постачання теплової енергії та постачання гарячої води рівень розрахунків населення області становить 105,2%. За послугу з централізованого водопостачання та водовідведення – 85,4 %.

Загальна заборгованість населення за житлово-комунальні послуги по області складає 2 млрд 605 млн грн, у тому числі за послугу з постачання теплової енергії та постачання гарячої води 932 млн грн.

– Така заборгованість населення негативно впливає на фінансово-економічний стан підприємств житлово-комунального господарства та не дає можливості на належному рівні готуватися до опалювального сезону та вчасно розраховуватися за спожиті енергоносії, – наголосив Віталій Литвиненко.

Зважаючи на це, керівництву територій та відповідних підприємств рекомендовано активізувати роботу з укладання із боржниками договорів на реструктуризацію боргу, продовжувати роз’яснювальну роботу з боржниками та проводити позивну роботу зі стягнення заборгованості у судовому порядку.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 17 Oct 2019 15:18:00 +0300
Водії пасажирського транспорту змагалися у професійній майстерностіhttp://www.zoda.gov.ua/news/47490/vodiji-pasazhirskogo-transportu-zmagalisya-u-profesiyniy-maysternosti.html/news/47490/vodiji-pasazhirskogo-transportu-zmagalisya-u-profesiyniy-maysternosti.htmlГоловною метою конкурсу водійської майстерності є підвищення безпеки руху і довіри до пасажирського транспортуНапередодні відзначення Дня автомобіліста і дорожника, який святкується в останню неділю жовтня, відбувся V конкурс водійської майстерності серед водіїв пасажирського автотранспорту. Захід відбувся за підтримки Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації на базі автодрому Запорізького державного обласного учбово-курсового комбінату.

Цього року учасниками конкурсу стали водії з шести запорізьких автомобільних підприємств: ВАТ «Мотор Січ», ТОВ «Транспортна компанія «Спрінт», ТОВ «Альфа транс», ТОВ «Автогосподарство «Козацька лава», ТОВ «Юністар-авто», ТОВ «Приміські сполучення» та позаконкурсний учасник − інспектор Управління патрульної поліції в Запорізькій області.

Старт змаганням дав заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов.

− Сьогодні ми зібралися з нагоди проведення конкурсу водійської майстерності серед водіїв пасажирського автотранспорту. Цей конкурс проводиться у п’ятий раз. Беруть участь у конкурсі кращі водії автобусів, які щодня перевозять пасажирів та щодня доказують свою вправність та вміння на дорогах. Цього року окрім водіїв пасажирського транспорту в якості експерименту бере участь позаконкурсний учасник від Управління патрульної поліції, який покаже свої практичні навички. Тож, переможцем стане не той, хто найшвидше здолає всі етапи, а той, хто зробить це правильно, без помилок та зауважень, адже  головною метою цього конкурсу є підвищення безпеки руху і довіри до пасажирського транспорту, − зазначив у привітальному слові Андрій Антонов.

Перші два етапи конкурсу − здача тестів по правилах дорожнього руху та надання домедичної допомоги при ДТП − конкурсанти пройшли раніше. А сьогодні демонстрували свою водійську майстерність у виконанні маневрів, серед яких − заїзд у двір, «кишеню», габаритний коридор, переїзд залізничного переїзду, «вісімки» тощо.

За підсумками конкурсу третє місце виборов представник ТОВ «Автогосподарство «Козацька лава» Микола Суханюк, друге місце посів представник ТОВ «Юністар-авто» Дмитро Нікулін, переможцем конкурсу став представник ТОВ «Транспортна компанія «Спрінт» Євген Маркін.

Директорка Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрація Марина Барановська вручила всім учасникам змагань подяки облдержадміністрації.

Урочисте нагородження переможців та вручення кубків змагань відбудеться під час святкових зборів з нагоди відзначення Дня автомобіліста і дорожника 23 жовтня в обласній державній адміністрації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 17 Oct 2019 14:30:00 +0300
До проєкту обласної програми «Назустріч людям» включено ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на територіях інших державhttp://www.zoda.gov.ua/news/47489/do-projektu-oblasnoji-programi-nazustrich-ljudyam-vkljucheno-veteraniv-viyni,-yaki-brali-uchast-u-boyovih-diyah-na-teritoriyah-inshih-derzhav.html/news/47489/do-projektu-oblasnoji-programi-nazustrich-ljudyam-vkljucheno-veteraniv-viyni,-yaki-brali-uchast-u-boyovih-diyah-na-teritoriyah-inshih-derzhav.htmlТакого рішення дійшли учасники круглого столу, що розробляють проєкт цільової програми соціальної підтримки «Назустріч людям» на 2020-2024 рокиУ цьому році завершується реалізація обласної програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям».

Для обговорення проєкту цієї програми на 2020-2024 роки відбувся круглий стіл за участю представників Департаменту соціального захисту населення ОДА, депутатів обласної ради, громадськості.

Як повідомила заступник Директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва, на жаль, доходи населення не дозволяють людям вирішувати  життєві проблеми. Також з’являються нові категорії людей, які потребують уваги з боку влади. Оскільки не всі гарантовані законодавством зобов’язання забезпечуються фінансовою підтримкою з боку держави.

– Лише в цьому році в межах цієї програми понад 16 тисяч мешканців області отримали реальну допомогу з обласного бюджету. Надана допомога учасникам АТО щодо оздоровлення, оформлення земельних ділянок, особам з інвалідністю цієї категорій виплачувалась щомісячна матеріальна допомога, сім’ям загиблих воїнів АТО виплачувалась компенсація на комунальні послуги та встановлення надгробків. Крім того, особам з інвалідністю в наслідок війни ІІІ групи надана грошова компенсація для придбання житла. Всього в черзі перебуває 58 осіб з інвалідністю ІІІ групи. Надається допомога ветеранам війни з нагоди Дня перемоги та у рамках телемарафону «Пам’ять». Також продовжується виконання завдань і заходів Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю» на період до 2020 року, – повідомила Ірина Разуваєва.

Нагадаємо, у серпні робочою групою було прийнято рішення щодо розробки проєкту цільової обласної програми «Назустріч людям» на 2020-2024 роки і об’єднати заходи двох діючих на сьогодні програм.

Проєктом Програми передбачено збільшення коштів на: надання матеріальної допомоги громадянам, санаторно-курортне лікування, матеріальної допомоги учасникам АТО до 14 жовтня до 1000 грн.

Також, враховуючи низький рівень доходів сімей, які виховують дітей з ДЦП, пропонується надання адресної матеріальної допомоги батькам, які супроводжують дітей на реабілітацію.

Також пропонується продовжити виділення допомоги на покращення житлових умов осіб з інвалідністю атовців ІІІ групи (по 12 квартир на рік).

Таким чином, для реалізації передбачених заходів з обласного бюджету буде витрачено 506,3 млн грн, у тому числі 98,7 млн грн у 2020 році.

У результаті обговорення проєкту цільової програми вирішено доповнити її заходами для ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав.

Після доопрацювання Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації подасть проєкт цільової обласної програми «Назустріч людям» на 2020-2024 роки на розгляд обласної ради в установленому порядку.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 17 Oct 2019 13:22:00 +0300
Українські та іноземні підприємці відкрито дискутують про роль інновацій у бізнесі у рамках «InCo Forum-2019»http://www.zoda.gov.ua/news/47488/ukrajinski-ta-inozemni-pidprijemtsi-vidkrito-diskutujut-pro-rol-innovatsiy-u-biznesi-u-ramkah-InCo-Forum-2019.html/news/47488/ukrajinski-ta-inozemni-pidprijemtsi-vidkrito-diskutujut-pro-rol-innovatsiy-u-biznesi-u-ramkah-InCo-Forum-2019.html Участь у пленарній частині форуму «InCo Forum-2019» взяв голова облдержадміністрації Віталій Туринок Вже вчетверте Запоріжжя приймає масштабний Міжнародний форум інновацій та кооперації «InCo Forum-2019». Цього року у форумі бере участь близько п’яти тисяч учасників з України та країн світу.

«InCo Forum-2019» вчора стартував у виставковому центрі «Козак-Палац» спеціалізованою виставкою «Будівництво та енергозбереження», експозицією інновацій від промислових, консалтингових, будівельних компаній України.

Сьогодні відбулось урочисте відкриття дискусійного дня. Привітав українських та іноземних підприємців голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок.

– Наша область дуже потужна. Ми маємо усі можливості примати інвесторів та реалізувати їхні проєкти. Ми маємо достатній досвід. Водночас, існують і певні проблемні питання, де просто необхідний досвід іноземних інвесторів. Як ви знаєте, у політиці я людина нова, а бізнесом я займаюсь усе життя. Зараз ми, як влада, повинні усіх поставити у рівні умови. Має бути рівна та справедлива конкуренція. Усе має здійснюватись у рамках закону і без вибіркових умов. Саме це і повинні бачити іноземні партнери. Раніше у бізнесменів була така приказка: ви нам не допомагайте, краще не заважайте. Саме це ми змінюємо. Влада не заважатиме, влада створює такі умови, щоб підприємці розвивали бізнес з легкістю. Мені приємно бути тут та вітати стількох гостей. З кожним роком форум трансформується, стає більшим і стає цікавим для більшої кількості українських та іноземних підприємств. Під час дискусії хочеться почути справжні думки людей: що турбує, чи заважає бізнесу та інвесторам, – зауважив Віталій Туринок.

Посадовець зазначив, що в Запорізькій області представлені багато компаній альтернативної енергетики. Це: ТОВ «Вінд Пауер» ДТЕК, ТОВ «Юрокейп Юкрейн І», ТОВ «Токмак Солар Енерджи». У цьому році стартує новий проєкт будівництва вітропарку Zophia у Якимівському районі.

Основною темою форуму цього року обрано інновації. Адже саме інновації – це фактор конкурентоспроможності бізнесу, ефективного розвитку територій і державного управління. До дискусії запрошені представники ділової, наукової, політичної, адміністративної спільноти.

На учасників «InCo Forum-2019» чекають лекції у рамках трьох тематичних дискусій: інновації в промисловості: від ідеї до впровадження, а також  «промисловий безвіз» для українського експорту до ЄС; смарт-технології в управлінні підприємствами та територіями; майбутнє держави – за розвитком IT-технологій.

Пленарна частина розпочалась дискусією про стратегічне бачення розвитку області.  Як зазначив перший віцепрезидент, генеральний секретар Торгово-промислової палати України Михайло Непран, бажання обласної адміністрації надавати допомогу та підтримку місцевому бізнесу є дуже важливим.

– Я завжди кажу, що на Хрещатику не ловлять морську рибу, а у Києві не ллють метал. Треба їхати в регіони та питати, чим живуть люди. Як ми можемо допомогти. Звичайно, місцева влада як ніхто знає стан реальних справ у своєму регіоні. І саме такий дискусійний формат форуму і сприяє налагодженню комунікації та взаєморозуміння, – наголосив Михайло Непран.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 17 Oct 2019 12:20:00 +0300
Проєкт LIFT починає працювати у Запорізькій області: оголошено початок відбору кандидатів на посади голів РДАhttp://www.zoda.gov.ua/news/47486/projekt-LIFT-pochinaje-pratsjuvati-u-zaporizkiy-oblasti-ogolosheno-pochatok-vidboru-kandidativ-na-posadi-goliv-rda.html/news/47486/projekt-LIFT-pochinaje-pratsjuvati-u-zaporizkiy-oblasti-ogolosheno-pochatok-vidboru-kandidativ-na-posadi-goliv-rda.htmlНаразі відкрито 20 вакансій на посади голів РДА Запорізької областіПро те, що робота інноваційної платформи LIFT в області розпочинається відсьогодні, повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова обласної державної адміністрації Віталій Туринок.

− Друзі, у мене чудова новина! Запорізька область долучається до програми LIFT! LIFT — це платформа, що надає можливість здійснити відкритий пошук чесних, порядних і відповідальних людей для керівництва місцевими адміністраціями. І такою можливістю не слід нехтувати! – зазначив Віталій Туринок.

Головне завдання проєкту – об’єднати кваліфікованих спеціалістів та інновації, він направлений на позитивні зміни в країні та її комплексний соціально-економічний і культурний розвиток.

Особливості платформи LIFT:

  • прозорий та відкритий відбір кандидатів;
  • абсолютно кожен може приєднатись до проєкту;
  • після подання заявки, учасник може у будь-який момент переглянути свій статус у межах програми;
  • кандидати комунікують з рекрутерами, проходять інтерв’ю з HR-менеджерами та перевірку СБ;
  • якщо всі випробування LIFT пройдені успішно, кандидати потрапляють на співбесіду до голови ОДА та з представниками Офісу Президента. 

Віталій Туринок закликає взяти участь у програмі тих, «хто не просто знає найбільш гострі проблеми окремого району, а має чіткі пропозиції щодо їх вирішення. Вірите у власні сили - робіть заявку на сервісі LIFT. Якщо Ви знаєте гідну людину - запропонуйте їй реалізувати себе!».

Запорізька обласна державна адміністрація очікує на результативну роботу з командою проєкту LIFT.

Наразі відкрито 20 вакансій на посади голів РДА Запорізької області: https://lift.net.ua/vacancy/zaporizhzhyarda

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 17 Oct 2019 11:29:00 +0300