Запорізька обласна державна адміністраціяhttp://www.zoda.gov.ua/Сайт запорізької обласної державної адміністрації - усі новини, події та фоторепортажі в Запорізькій області із перших рук на нашому офіційному ресурсі.Thu, 16 Sep 2021 15:11:15 +0300Запорізькі громади активно готують проєктні пропозиції “Великого будівництва”http://www.zoda.gov.ua/news/57316/zaporizki-gromadi-aktivno-gotujut-projektni-propozitsiji-velikogo-budivnitstva.html/news/57316/zaporizki-gromadi-aktivno-gotujut-projektni-propozitsiji-velikogo-budivnitstva.htmlПро це повідомив очільник області Олександр Старух на сьогоднішній пресконференції. Голова облдержадміністрації розповів журналістській спільноті про темпи реалізації цьогорічних проєктів “Великого будівництва” та які вимоги висуваються до нових ініціатив від громад

Про це повідомив очільник області Олександр Старух на сьогоднішній пресконференції. Голова облдержадміністрації розповів журналістській спільноті про темпи реалізації цьогорічних проєктів “Великого будівництва” та які вимоги висуваються до нових ініціатив від громад.

 • Швидкими темпами будуються наші запорізькі мости. Роботи йдуть цілодобово. Найближчим часом ми відвідаємо об’єкт та на власні очі побачимо, який стан справ. Також днями відвідали стадіон «Таврія» у Василівці. Це ще один об’єкт програми Президента «Велике будівництво». Як обіцяють представники громади – до середини жовтня завершать всі основні будівельні роботи. Паралельно йде робота й на іншому спортивному об’єкті – льодовій арені у Мелітополі. Будівництво розпочали лише наприкінці весни і вже сьогодні йде перекриття даху, - повідомив присутнім Олександр Старух.

Зазначимо, що в рамках «Великого будівництва» в області також тривають роботи на 8 автошляхах. Так, вже другий тиждень цілодобово продовжуються роботи на трьох ділянках ще однієї вкрай важливої дороги - трасі міжнародного значення М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ. На початку вересня розпочато роботи у Василівському районі області на двох ділянках важливої дороги Т-08-05 Кам’янка-Дніпровська-Велика Білозерка-Веселе, яка сполучає між собою два райони - Василівський та Мелітопольський.  Завершуються роботи і в трьох із дев’яти приймальних відділеннях.

Разом з тим,  як зазначив очільник області, громади вже розпочали готуватися до наступного року та активно надсилають свої проєктні пропозиції.

 • Нещодавно наші три ініціативи визнали кращими проєктами соціальної інфраструктури в Україні. Сподіваємось, що і нові проєкти з територій відповідатимуть всім критеріям. Держава готова виділяти значні кошти на реалізацію наших ініціатив, однак, вони мають бути якісними та гарно підготовленими, - резюмував Олександр Старух.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 16 Sep 2021 13:53:00 +0300
Вакцинація – це гарантія власної безпеки та значна підтримка медичної системиhttp://www.zoda.gov.ua/news/57315/vaktsinatsiya--tse-garantiya-vlasnoji-bezpeki-ta-znachna-pidtrimka-medichnoji-sistemi.html/news/57315/vaktsinatsiya--tse-garantiya-vlasnoji-bezpeki-ta-znachna-pidtrimka-medichnoji-sistemi.htmlНа цьому наголосив сьогодні голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час пресконференції з актуальних питань життєдіяльності Запорізької областіНа цьому наголосив сьогодні голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час пресконференції з актуальних питань життєдіяльності Запорізької області.

 • Ситуація з захворюваністю ускладнюється дуже стрімко. Вже десятка областей потенційно в «жовтій» зоні. У щоденному режимі ми готуємося до можливих спалахів хвороби, посилюємо спроможності медичної системи, - зауважив Олександр Старух.

Керівник облдержадміністрації також повідомив, що триває робота з введення нових кисневих станцій в експлуатацію та забезпечення лікарень додатковими кисневими концентраторами. Так, йде робота з встановлення мереж потокового кисню в Оріхові та Дніпрорудному. До кінця місяця у лікарнях первинної ланки з’являться нові концентратори. Їх закупили ще влітку за кошти державної субвенції і наразі триває розподіл по територіях понад 800 апаратів. На сто відсотків забезпечено киснем ліжка у реанімаційних та дитячих відділеннях.

 • Нам з вами варто пам’ятати, що можливості медичної системи не безмежні. І це пов’язано, насамперед, не з кількістю ліжок або обладнання, а з людським ресурсом. Апарат штучної вентиляції легенів не може працювати сам. Його роботу забезпечують кілька людей. І вони мають бути фахові. Тому, в усіх країнах світу для підтримки власної медичної системи в період пандемії вводять карантин та проводять вакцинальну кампанію. Це елементарні дії задля захисту себе та свого оточення. Відмовляючись від імунізації без вагомих причин, кожен ставить лікаря перед вибором: кого рятувати, а кого ні, - наголосив очільник регіону.

Олександр Старух акцентував увагу журналістської спільноти на тому, що зараз найбільш відповідально до вакцинації мають поставитися освітяни. Новий штам COVID-19 найбільше поширюється серед дітей, з якими щоденно контактують вчителі та вихователі.

 • Є рішення Уряду про переведення на дистанційну форму роботи тих освітніх закладів, де в момент посилення карантину буде менше 80% щепленого персоналу. І це не підлягає обговоренню та обов’язково до виконання, - прокоментував ситуацію Олександр Старух.

Нагадаємо, що станом на 15 вересня до роботи в «жовтій» зоні готові 10 закладів освіти Бердянського району, 7 – Василівського, 42 – Запорізького, 71 – Мелітопольського, 27 – Пологівського. Натомість, працівники шкіл-інтернатів обласного підпорядкування забезпечили рівень вакцинації 90 і більше відсотків.  

 • Цьогоріч ми побачили всі наслідки дистанційної освіти. Значно знизилися показники результатів ЗНО. Зрозуміло, що цьому є різні причини, але одна з них – онлайн освіта, яка не забезпечує ні соціалізації дітей, ні їх звичайної комунікації. Діти мають здобувати якісну освіту, ходити до школи чи дитсадка, - зауважив керівник області.

Голова Запорізької ОДА також додав, що люди самі обирають, щепитися чи ні, однак, і можливості у них будуть відповідно різні. Громадяни за Конституцією України мають як права, так і обов’язки. Тому варто відповідально ставитися до свого здоров’я, життя рідних та не наражати на небезпеку своє оточення.

 • Ми працюємо у щоденному режимі і, зі свого боку, координуємо роботу медичної системи, щоб кожен міг в будь-який зручний час прийти до медзакладу та зробити щеплення. Головне – освітяни мають самі відповідально поставитися до свого здоров’я і своєї роботи, потурбуватися про безпеку рідних та своїх вихованців, - зазначив Олександр Старух, коментуючи показники імунізації запорізьких педагогів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 16 Sep 2021 12:52:00 +0300
Планується, що свята, які пройдуть на Хортиці у жовтні, стануть подією для всієї країниhttp://www.zoda.gov.ua/news/57314/planujetsya,-sho-svyata,-yaki-proydut-na-hortitsi-u-zhovtni,-stanut-podijeju-dlya-vsijeji-krajini.html/news/57314/planujetsya,-sho-svyata,-yaki-proydut-na-hortitsi-u-zhovtni,-stanut-podijeju-dlya-vsijeji-krajini.htmlВчора під головуванням очільника виконавчої влади області Олександра Старуха відбулася нарада щодо стану виконання графіку робіт з реконструкції об´єктів Національного заповідника «Хортиця» та підготовки до святкових заходів, що традиційно відбудуться на острові 14 жовтня. На цей день припадає одразу кілька загальнодержавних та місцевих свят: День захисника України; День святої Покрови Пречистої Борогодиці; день створення Української повстанської армії; День українського козацтва; День міста Запоріжжя; День визволення Запоріжжя від нацистських загарбників

Вчора під головуванням очільника виконавчої влади області Олександра Старуха відбулася нарада щодо стану виконання графіку робіт з реконструкції об´єктів Національного заповідника «Хортиця» та підготовки до святкових заходів, що традиційно відбудуться на острові 14 жовтня. На цей день припадає  одразу кілька загальнодержавних та місцевих свят: День захисника України; День святої Покрови Пречистої Борогодиці; день створення Української повстанської армії; День українського козацтва; День міста Запоріжжя; День визволення Запоріжжя від нацистських загарбників.

Обговорюючи готовність Національного заповідника до масових заходів 14 жовтня, Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко запевнив учасників наради та голову обласної державної адміністрації, що новозбудовані об’єкти національного заповідника в рамках програми Президента «Велика реконструкція» остаточно будуть готові до відвідання гостями міста та запоріжцями до 10 жовтня.

 В процесі обговорення можливих сценаріїв святкувань, голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух висловив думку про необхідність скористатися історичною можливістю та вивести святкування 14 жовтня на Хортиці на державний рівень.

 • Шановні колеги, - звернувся до учасників зібрання Олександр Старух, - свята, що припадають на 14 жовтня, історично пов’язані із запорізьким козацтвом, Хортицею, Запоріжжям. Тому святкові заходи на Хортиці повинні набути свят державного рівня. Стати подією для всієї України і, відповідно, днем Хортиці і Запоріжжя в інформаційному просторі держави.

Очільник області висловив думку про те, що після масштабних реконструкцій значно зросла туристична привабливість Хортиці. І 14 жовтня є слушною нагодою продемонструвати нове обличчя Національного заповідника українській громаді.

 • -  Пропоную цей рік зробити експериментальним у досягненні зазначеної цілі, - завершив думку керівник ОДА.  

Учасники наради обговорили коло питань з розвитку туристичного потенціалу Хортиці та місця і ролі Національного заповідника, окреслили плани на майбутнє.

 

Довідково.

14 жовтня святкуються та відзначаються: День захисника України; День святої Покрови Пречистої Борогодиці; день створення Української повстанської армії; День українського козацтва; День міста Запоріжжя; День визволення Запоріжжя від нацистських загарбників. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 16 Sep 2021 11:09:00 +0300
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/57313/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html/news/57313/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html

За оперативною інформацією Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на ранок 16 вересня у Запорізькій області зареєстровано 108 824  лабораторно підтверджені випадки захворювання на COVID-19. За минулу добу в області зареєстровано 239 нових випадків захворювання.   

Продовжує лікуватись 2093 хворих. Госпіталізовано 322 особи, амбулаторно лікується 1771 хворий на коронавірусну інфекцію.   

На сьогодні в області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 104 188 осіб.

На жаль, на сьогодні у Запорізькій області зафіксовано 2540 летальних випадків від COVID-19 у жителів Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Запоріжжя, Запорізького, Василівського, Бердянського, Пологівського та Мелітопольського районів. 

Медики наголошують, якщо у вас симптоми: кашель, підвищена температура, утруднене дихання, протягом 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19, невідкладно зверніться до сімейного лікаря.

З 25 лютого 2021 року в області розпочалась кампанія з імунізації проти COVID-19. Щеплення в області проводяться силами мобільних бригад та стаціонарних пунктів щеплення. Протягом останньої доби (15.09.2021) в області проведено  4222 щеплення. Всього з початку вакцинальної кампанії станом на 08:00 16.09.2021 щеплено 211 997 осіб, в тому числі  закінчили вакцинацію (отримали 2 щеплення) – 159 877 осіб.

 

Довідково.     

Канали комунікації Центру: zoda.gov.ua, facebook.com/zoda.gov.ua, youtube-канал «Запорізька обласна державна адміністрація» і t.me/zoda_gov_ua. Також інформація розміщуватиметься на особистій сторінці у мережі facebook   Романа Терехова

Мапа пунктів тестування на COVID-19  

Також кожен зможе звернутися на «гарячу лінію» STOPCOVID19 у Запорізькій області:

15-45 - цілодобова урядова лінія              

0 800 503 508 - гаряча лінія Запорізького обласного контактного центру 

707-26-81 - цілодобова лінія лабораторного центру             

0-800-60-20-19 - цілодобовий всеукраїнський контакт-центр МОЗ з протидії поширенню COVID-19.                          

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Thu, 16 Sep 2021 09:02:00 +0300
В Україні зареєстровано 2 331 540 підтверджених випадків COVID-19http://www.zoda.gov.ua/news/57312/v-ukrajini-zarejestrovano-2-331-540-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.html/news/57312/v-ukrajini-zarejestrovano-2-331-540-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.htmlЗа добу виявлено 5 744 нові випадки хвороби

За весь час пандемії в Україні захворіло – 2 331 540 осіб; одужало – 2 226 629 осіб; летальних випадків – 54 651; проведено ПЛР-тестувань – 12 377 327. 

За добу виявлено 5 744 нові випадки COVID-19. Зокрема, захворіли 629 дітей та 95 медпрацівників.

Також за минулу добу госпіталізовано – 1 507 осіб; летальних випадків – 101; одужало – 1 499 осіб; здійснено тестувань за добу –  72 931; досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 30 569.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Львівській (552), Харківській (498), Дніпропетровській (415), м. Київ (362) та Одеській (347) областях.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

 • м. Київ – 362 випадки;
 • Вінницька область – 185 випадків;
 • Волинська область – 91 випадок;
 • Дніпропетровська область – 415 випадків;
 • Донецька область – 259 випадків; 
 • Житомирська область – 278 випадків;
 • Закарпатська область – 54 випадки;
 • Запорізька область – 239 випадків;
 • Івано-Франківська область – 203 випадки;
 • Київська область – 120 випадків;
 • Кіровоградська область – 40 випадків;
 • Луганська область – 229 випадків;
 • Львівська область – 552 випадки;
 • Миколаївська область – 93 випадки;
 • Одеська область – 347 випадків;
 • Полтавська область – 132 випадки;
 • Рівненська область – 210 випадків;
 • Сумська область – 213 випадків;
 • Тернопільська область – 244 випадки;
 • Харківська область – 498 випадків;
 • Херсонська область – 180 випадків;
 • Хмельницька область – 223 випадки;
 • Черкаська область – 163 випадки;
 • Чернівецька область – 245 випадків;
 • Чернігівська область – 169 випадків.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

 

За матеріалами МОЗ

 

]]>
Thu, 16 Sep 2021 08:57:00 +0300
У Запорізькій області розпочато роботу над національним проєктом з діджиталізації сфери охорони культурної спадщиниhttp://www.zoda.gov.ua/news/57311/u-zaporizkiy-oblasti-rozpochato-robotu-nad-natsionalnim-projektom-z-didzhitalizatsiji-sferi-ohoroni-kulturnoji-spadshini.html/news/57311/u-zaporizkiy-oblasti-rozpochato-robotu-nad-natsionalnim-projektom-z-didzhitalizatsiji-sferi-ohoroni-kulturnoji-spadshini.html15 вересня у облдержадміністрації пройшла онлайн-нарада з представниками органів охорони культурної спадщини облдержадміністрації, райдержадміністрацій та місцевих рад з питань розробки і ведення цифрового реєстру культурної спадщини Запорізької області

15 вересня у облдержадміністрації пройшла онлайн-нарада з представниками органів охорони культурної спадщини облдержадміністрації, райдержадміністрацій та місцевих рад з питань розробки і ведення цифрового реєстру культурної спадщини Запорізької області.

Представники Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Наталія Кармазіна та Марія Лазунько і Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Рима Синчило ознайомили присутніх з принципами роботи системи електронного декларування пам’яток культурної спадщини та окреслили головні напрямки роботи з формування електронних баз даних культурної спадщини Запорізького краю.

Директор Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини Артур Середін наголосив на актуальних проблемах обліку об’єктів культурної спадщини Запорізької області, які потребують вирішення у процесі діджиталізації.

Підводячи підсумки роботи наради, заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Мяло наголосив на необхідності тісної та плідної співпраці всієї вертикалі органів охорони культурної спадщини Запорізької області для вирішення завдань з оцифрування інформації про пам’ятки культурної спадщини. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


]]>
Thu, 16 Sep 2021 08:19:00 +0300
До уваги журналістів!http://www.zoda.gov.ua/news/57309/do-uvagi-zhurnalistiv.html/news/57309/do-uvagi-zhurnalistiv.htmlЗавтра, 16 вересня, о 10.00 у залі 300 облдержадміністрації відбудеться пресконференція голови ОДА Олександра СтарухаЗавтра, 16 вересня, о 10.00 у залі 300 облдержадміністрації відбудеться пресконференція голови ОДА Олександра Старуха.

 

Основні теми:

Важливі запитання про тарифи: чи почнеться опалювальний сезон вчасно, чи зростуть тарифи. Що зробила українська влада, аби стабілізувати тарифи, в той час, як вони підвищилися у Європі

20 вересня планується перевести онлайн освітні заклади, якщо вакцинованих вчителів у закладі меньше 80%. Які райони області мають найменше щеплень, чи буде стосуватися це дитячих садочків, як швидко вчитель може отримати вакцину

Проблеми маршрутних перевезень в області. Висновки події, яка трапилась на маршруті #85. Які заходи потрібно впровадити для того, щоб такі події не траплялися. Чи готові транспортні компанії до нової хвилі COVID-19

Як бачив Президент проєкт “Велике Будівництво” на його початку та чи вдається його реалізація в Запорізькій області. Головне про стан робіт у приймальних відділеннях, новини ремонту автошляхів

 

Запрошуємо до участі та висвітлення заходу!

Акредитація журналістів за телефоном 213 53 73.

 

Вхід у будівлю ОДА лише у засобах індивідуального захисту (маска, респіратор).

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 15 Sep 2021 19:56:00 +0300
Ефективна організація вакцинації освітян - завдання номер один для районних державних адміністраційhttp://www.zoda.gov.ua/news/57307/efektivna-organizatsiya-vaktsinatsiji-osvityan---zavdannya-nomer-odin-dlya-rayonnih-derzhavnih-administratsiy.html/news/57307/efektivna-organizatsiya-vaktsinatsiji-osvityan---zavdannya-nomer-odin-dlya-rayonnih-derzhavnih-administratsiy.htmlНа цьому акцентував увагу керівників районів голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради. Очільник регіону вкотре зауважив, що організація ефективної роботи мобільних бригад і їх комунікація зі школами - це першочергове завдання голів райдержадміністрацій

На цьому акцентував увагу керівників районів голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради. Очільник регіону вкотре зауважив, що організація ефективної роботи мобільних бригад і їх комунікація зі школами - це першочергове завдання голів райдержадміністрацій.

 • Ситуація критична. Без сумнівів, усю Україну очікує перехід у «жовту» зону. Разом з тим, ми маємо невисокі показники вакцинації освітян і ризикуємо, що наші дитсадки та школи зачинять при посиленні карантину. Це рішення Уряду і обговоренню воно не підлягає, - звернувся до присутніх на нараді Олександр Старух.

Очільник області повідомив головам райдержадміністрацій, що за Постановою КМУ № 1236 у разі введення «жовтої» зони в країні освітні заклади, де не буде щеплено більше 80% працівників, – підуть працювати дистанційно.

 • Ми всі розуміємо, до чого призведе нинішня ситуація. Школи зачинять, і запоріжцям доведеться думати, з ким залишити дитину вдома, щоб піти працювати, - додав посадовець.

За словами координаторки з вакцинації обласного лабораторного центру Марини Колерової, у районах не всі пункти щеплень працюють щоденно та повний робочий день. Тому керівникам територій варто більш ефективно організувати роботу центрів вакцинації в громадах, аби кожен міг в будь-який зручний час прийти до медзакладу та зробити щеплення.  Особливу увагу слід приділити організації імунізації освітян: скласти графіки виїздів мобільних бригад та ефективно розташувати локації для таких виїзних вакцинацій.

Станом на сьогодні з понад тисячі освітніх закладів повністю готові  до роботи в «жовтій» зоні 10 установ Бердянського району, 7 – Василівського, 42 – Запорізького, 71 – Мелітопольського, 27 – Пологівського. Натомість, з освітніх закладів обласного підпорядкування (шкіл-інтернатів) вакцинацію пройшли майже 90 відсотків працівників. Також всі вищі навчальні заклади мають чіткі графіки вакцинації та очікують в найближчі дні на приїзд мобільних бригад.

 • У нас часу більше не має. Держава пішла на зустріч регіонам та дала ще тиждень на те, щоб освітяни пройшли імунізацію. Також дозволено мати хоча б одну дозу.  Ми вже до понеділка маємо забезпечити у наших освітніх закладах 80 і більше відсотків захищених працівників. Це завдання номер один, -  наголосив Олександр Старух.  

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Wed, 15 Sep 2021 17:17:00 +0300
Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборониhttp://www.zoda.gov.ua/news/57306/pershi-rezultati-vizitu-volodimira-zelenskogo-do-ssha-ukrajina-mozhe-otrimati-novi-sistemi-protipovitryanoji-oboroni.html/news/57306/pershi-rezultati-vizitu-volodimira-zelenskogo-do-ssha-ukrajina-mozhe-otrimati-novi-sistemi-protipovitryanoji-oboroni.htmlЗавдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico

Завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico.

Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні.

У законопроекті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі 275 млн дол., яка не включає передачу систем ППО.

Система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років.

Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік.

За матеріалами Офісу Президента України

]]>
Wed, 15 Sep 2021 14:40:00 +0300
Запорізькі рятувальники приймають вітання з професійним святомhttp://www.zoda.gov.ua/news/57295/zaporizki-ryatuvalniki-priymajut-vitannya-z-profesiynim-svyatom.html/news/57295/zaporizki-ryatuvalniki-priymajut-vitannya-z-profesiynim-svyatom.htmlНапередодні Дня рятувальника у Запоріжжі пройшли урочисті заходи. Привітати справжніх героїв та захисників завітав голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух

Напередодні Дня рятувальника у Запоріжжі пройшли урочисті заходи. Привітати справжніх героїв та захисників завітав голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

 • Радий бути поруч з вами у цій залі та привітати з професійним святом, сказати  слова подяки від держави за вашу титанічну працю. Я впевнений, що це ваше покликання, бо бути рятувальником може лише той, хто реально цього прагне. У цьому році я особисто не раз переконався у вашому професіоналізмі та відданості справі в надзвичайних ситуаціях.  Ви вже врятували не одну сотню життів і запобігли не одному лихові. Зичу кожному з вас здоров’я, щоб рідні з розумінням віднеслися до вашої роботи і щоб ніколи ви не мали втрат. Зі святом! - звернувся до учасників святкового концерту зі словами привітання Олександр Старух.

Голова Запорізької ОДА вручив пам'ятні відзнаки кращим представникам служб порятунку, які зробили вагомий внесок у збереження миру в регіоні та спасіння людей від надзвичайних подій.

Президентом України, Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України  Володимиром Зеленським Пам’ятною відзнакою-медаллю «Учасник військового параду» нагороджено водія-моториста 1 водолазно-рятувального відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, сержанта служби цивільного захисту Моргунова Олександра Михайловича.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок  у справу ліквідації та попередження наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру й з нагоди Дня рятівника подяку голови Запорізької обласної державної адміністрації оголошено:

 • заступнику начальника 6-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, підполковнику служби цивільного захисту Базалієву Дмитру Геннадійовичу;
 • газорятівнику комунальної спеціальної воєнізованої аварійно-рятувальної служби з аварійно-рятувальних робіт  м. Запоріжжя Ващенку Сергію Вікторовичу;
 • начальнику відділу з питань цивільного захисту населення Василівської районної державної адміністрації Гузенку Віталію Анатолійовичу;
 • начальнику електростанції групи рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, старшому прапорщику служби цивільного захисту Зоріну Дмитру Вікторовичу;
 • провідному фахівцю управління персоналу Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, лейтенанту служби цивільного захисту Корищенко Наталії Вадимівні;
 • заступнику начальника управління-начальнику відділу технічного забезпечення Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, полковнику служби цивільного захисту Маліновському Дмитру Олександровичу;
 • головному інспектору  Запорізького районного управління Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, підполковнику служби цивільного захисту Михальову Сергію Володимировичу;
 • заступнику начальника відділу   Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Снігурову Дмитру Костянтиновичу.

Вітаємо рятувальників та працівників сфери цивільного захисту з прийдешнім святом. Міцного здоров'я та успіхів, нових професійних звершень.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Wed, 15 Sep 2021 13:58:00 +0300
У громадах Запорізької області реалізовуватимуть грантову програму на підтримку створення нових підприємствhttp://www.zoda.gov.ua/news/57292/u-gromadah-zaporizkoji-oblasti-realizovuvatimut-grantovu-programu-na-pidtrimku-stvorennya-novih-pidprijemstv.html/news/57292/u-gromadah-zaporizkoji-oblasti-realizovuvatimut-grantovu-programu-na-pidtrimku-stvorennya-novih-pidprijemstv.htmlСьогодні в облдержадміністрації відбулася презентація програми на підтримку молодих підприємців у Приазов’ї, що реалізується в рамках проєкту «Сприяння економічній активності вразливих груп населення, включаючи внутрішньо переміщених осіб (ВПО), в регіонах Азовського моря»

Сьогодні в облдержадміністрації відбулася презентація програми на підтримку молодих підприємців у Приазов’ї, що реалізується в рамках проєкту «Сприяння економічній активності вразливих груп населення, включаючи внутрішньо переміщених осіб (ВПО), в регіонах Азовського моря».

Презентувати нову ініціативу до обласної державної адміністрації завітали директор проєкту GIZ Давід Фюхтйоханн та національний координатор проєктів Міжнародної організації праці Георгій Морозов. Зустрічали поважних гостей заступник голови Запорізької ОДА Руслан Шиханов та начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко. 

 • Перш за все, я від імені всіх мешканців Запорізької області хочу подякувати Міжнародній організації праці, німецькій федеральній компанії GIZ за увагу до Запорізького краю. GIZ ми без перебільшення можемо назвати вже давнім та  надійним партнером, який реалізував низку соціальних та інфраструктурних проєктів в області. Впевнені, ця співпраця буде тільки поглиблюватись, - привітав гостей Руслан Шиханов.

 • На сьогоднішній день ми чітко і в повній мірі розуміємо, що внутрішнє переміщення є одним з основних і найбільш тривалих наслідків збройного конфлікту і залишається однією з найгостріших для сучасної України. Люди не за власним бажанням залишають свої домівки та змушені обирати інші регіони як місце «розбудови» свого нового життя. Тож наша головна мета – зробити все, аби наш регіон став гідною домівкою для них, допомогти звикнути до нових реалій і створити взаємну дружню атмосферу як для внутрішньо переміщених осіб, так і для приймаючих громад, - зазначив під час спілкування з представниками міжнародних організацій заступник голови ОДА.

Директор проєкту GIZ Давід Фюхтйоханн, вітаючи учасників презентації, повідомив, що їх організація завжди готова підтримати місцеве населення, зокрема, вразливі групи, в регіоні Азовського моря. Тому разом з Міжнародною організацією праці через  проєкт «Сприяння покращенню економічного становища вразливих груп населення в регіоні Азовського моря» готові реалізовувати серію тренінгів для громадян, які бажають вдосконалювати свої підприємницькі навички через навчання та виробничу практику.

 • Учасники тренінгів дізнаються, як розробити власну ідею та розпочати бізнес. Одна з головних задач проєкту - це підтримка малого та мікробізнесу, бо саме ці підприємці є опорою економіки і стимулюють її розвиток, створюють нові робочі місця. Проєкт орієнтований на мешканців Бердянського, Мелітопольського та Пологівського районів, - зазначив Давід Фюхтйоханн. 

Крім того, учасники проєкту зможуть взяти участь у конкурсі міні-грантів, щоб отримати стартові кошти на свої бізнес-ідеї. Навчання спочатку зможе пройти близько 400 осіб. Проєкт відкритий для всіх бажаючих, але в першу чергу до участі запрошуються вразливі категорії осіб: внутрішньо переміщені особи, безробітні, молодь, жінки.

Більш детально про конкурс міні-грантів на підтримку створення нових підприємств у Приазов’ї розповів національний координатор проєктів Міжнародної організації праці Георгій Морозов. 

 • Наша грантова програма складатиметься з трьох етапів. Спочатку учасники дізнаються, як скласти бізнес-план, як скласти маркетинговий план, як планувати ресурси та працювати з персоналом. Потім їм буде запропоновано підготувати власний бізнес-проєкт, а на фінальному етапі ми проведемо конкурс серед цих ідей. Автори 100 найуспішніших бізнес-планів отримають грошову підтримку на відкриття власної справи. Розмір гранту – 2500 євро, - зазначив Георгій Морозов.

Тренінги проходитимуть в декілька етапів у Мелітополі, Токмаку, Бердянську та Мелітополі. Прийом заявок вже розпочато. Більш детальна інформація про конкурс та грантова програма є за посиланням або на сторінці громадської організації “ГУРТ”.  

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

]]>
Wed, 15 Sep 2021 12:59:00 +0300
Педагоги мають завчасно подбати про власне щеплення, щоб вберегти себе та працювати у звичному режиміhttp://www.zoda.gov.ua/news/57289/pedagogi-majut-zavchasno-podbati-pro-vlasne-sheplennya,-shob-vberegti-sebe-ta-pratsjuvati-u-zvichnomu-rezhimi.html/news/57289/pedagogi-majut-zavchasno-podbati-pro-vlasne-sheplennya,-shob-vberegti-sebe-ta-pratsjuvati-u-zvichnomu-rezhimi.htmlЗгідно рішення Уряду з 20 вересня ті заклади освіти Запоріжжя, де процедуру щеплення пройшли менше ніж 80% працівників, повинні перейти в онлайн-формат роботи у разі посилення карантину. Дізнатися, як саме проходитиме навчання у вашій школі чи садочку досить просто – треба перейти за посиланнями у новині

Згідно рішення Уряду з 20 вересня ті заклади освіти Запоріжжя, де процедуру щеплення пройшли менше ніж 80% працівників, повинні перейти в онлайн-формат роботи у разі посилення карантину. Дізнатися, як саме проходитиме навчання у вашій школі чи садочку досить просто – треба перейти за посиланнями у новині.

Кожен з батьків запорізьких школярів може дізнатися про режим роботи свого навчального закладу за посиланнями:

Школи Запоріжжя 

Садочки Запоріжжя

Також у переліку наочно можна побачити, який відсоток працiвникiв вакциновано у вашій школі чи садочку.

У разі, якщо навчальний заклад переходить на дистанційну роботу, то повернутися до офлайн-формату навчання дітлахи зможуть тільки тоді, коли 80% викладачів та працiвникiв пройдуть щеплення. 

Кожен працівник школи та дитсадка щоденно контактує з сотнями людей, постійно наражаючись на небезпеку, тож варто завчасно подбати про своє здоров'я та безпеку рідних, зробивши щеплення.

Пройти процедуру імунізації проти COVID-19  досить легко. Для цього достатньо звернулися до керівника освітнього закладу і уточнити дату та час, на який в установу запрошено мобільну бригаду для проведення вакцинації.

Крім того,  будь-який громадянин може самостійно отримати щеплення у найближчому територіальному пункті або центрі масової вакцинації. 

Нагадаємо, що у Запорізькій області в наявності є всi вакцини, а медичні працівники готові проводити щеплення щоденно!


Довідково.

Щеплення в області проводяться силами мобільних бригад та стаціонарних пунктів щеплення.

Центри вакцинації населення від COVID-19  працюють щоденно і розташовані на базі:

 • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Запорізької міської ради (м.Запоріжжя, пр. Соборний, 88); 068- 314- 51-57
 • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Запорізької міської ради (м.Запоріжжя, вул. Авраменка, 4); 061- 702-34-03
 • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5» Запорізької міської ради (м.Запоріжжя, вул. Запорізького козацтва, 25); 061- 286-28-09
 • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 8» Запорізької міської ради (м.Запоріжжя, вул. Харчова, 2); 061- 702-33-83
 • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Мелітопольської  міської ради (м. Мелітополь, бульвар Хмельницького, 46); 098-104-06-41
 • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердянської   міської ради (м. Бердянськ, вул.. перемоги, 8); 050-519-57-05, 061-537-22-15
 •  «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Василівської селищної ради (м.  Василівка, вул.. Державна, 6); 067-392-66-01
 • ТРК "City Mall" (м.Запоріжжя, вул. Запорізька, 1-б); 067- 611-66-20
 • ТЦ «Амстор» (м.Запоріжжя, вул. Перемоги, 64), жива черга
 • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Пологівської   міської ради (м.Пологи, вул. Чеберка, 5); 050-341-11-30.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю]]>
Wed, 15 Sep 2021 09:27:00 +0300
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій областіhttp://www.zoda.gov.ua/news/57288/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html/news/57288/operativna-informatsiya-pro-poshirennya-koronavirusnoji-infektsiji-COVID-19-u-zaporizkiy-oblasti.html

За оперативною інформацією Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на ранок 15 вересня у Запорізькій області зареєстровано 108 585 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу в області зареєстровано 212 нових випадків захворювання.   

Продовжує лікуватись 1909 хворих. Госпіталізовано 315 осіб, амбулаторно лікується 1594 хворих на коронавірусну інфекцію.   

На сьогодні в області одужало та виписано зі стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 104 141 особа.

На жаль, на сьогодні у Запорізькій області зафіксовано 2532 летальні випадки від COVID-19 у жителів Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Запоріжжя, Запорізького, Василівського, Бердянського, Пологівського та Мелітопольського районів. 

Медики наголошують, якщо у вас симптоми: кашель, підвищена температура, утруднене дихання, протягом 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19, невідкладно зверніться до сімейного лікаря.

З 25 лютого 2021 року в області розпочалась кампанія з імунізації проти COVID-19. Щеплення в області проводяться силами мобільних бригад та стаціонарних пунктів щеплення. Протягом останньої доби (14.09.2021) в області проведено  4948 щеплень. Всього з початку вакцинальної кампанії станом на 08:00 15.09.2021 щеплено 209 417 осіб, в тому числі  закінчили вакцинацію (отримали 2 щеплення) – 158 235 осіб.

 

Довідково.     

Канали комунікації Центру: zoda.gov.ua, facebook.com/zoda.gov.ua, youtube-канал «Запорізька обласна державна адміністрація» і t.me/zoda_gov_ua. Також інформація розміщуватиметься на особистій сторінці у мережі facebook   Романа Терехова

Мапа пунктів тестування на COVID-19  

Також кожен зможе звернутися на «гарячу лінію» STOPCOVID19 у Запорізькій області:

15-45 - цілодобова урядова лінія              

0 800 503 508 - гаряча лінія Запорізького обласного контактного центру 

707-26-81 - цілодобова лінія лабораторного центру             

0-800-60-20-19 - цілодобовий всеукраїнський контакт-центр МОЗ з протидії поширенню COVID-19.                          

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


]]>
Wed, 15 Sep 2021 09:16:00 +0300
В Україні зареєстровано 2 325 796 підтверджених випадків COVID-19http://www.zoda.gov.ua/news/57287/v-ukrajini-zarejestrovano-2-325-796-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.html/news/57287/v-ukrajini-zarejestrovano-2-325-796-pidtverdzhenih-vipadkiv-COVID-19.htmlЗа добу виявлено 4 640 нових випадків хвороби

За весь час пандемії в Україні захворіло – 2 325 796 осіб; одужало – 2 225 130 осіб; летальних випадків – 54 550; проведено ПЛР-тестувань – 12 342 907. 

За добу виявлено  4 640 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 531 дитина та 95 медпрацівників.

Також за минулу добу госпіталізовано – 1 609 осіб; летальних випадків – 93; одужало – 1 858 осіб; здійснено тестувань за добу –  75 431; досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 32 991.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (441), Одеській (361), Харківській (343), Львівській (294) та Дніпропетровській (273) областях.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

 • м. Київ – 441 випадок;
 • Вінницька область – 147 випадків;
 • Волинська область – 102 випадки;
 • Дніпропетровська область – 273 випадки;
 • Донецька область – 260 випадків; 
 • Житомирська область – 116 випадків;
 • Закарпатська область – 49 випадків;
 • Запорізька область – 212 випадків;
 • Івано-Франківська область – 135 випадків;
 • Київська область – 181 випадок;
 • Кіровоградська область – 31 випадок;
 • Луганська область – 247 випадків;
 • Львівська область – 294 випадки;
 • Миколаївська область – 74 випадки;
 • Одеська область – 361 випадок;
 • Полтавська область – 134 випадки;
 • Рівненська область – 210 випадків;
 • Сумська область – 109 випадків;
 • Тернопільська область – 152 випадки;
 • Харківська область – 343 випадки;
 • Херсонська область – 222 випадки;
 • Хмельницька область – 224 випадки;
 • Черкаська область – 116 випадків;
 • Чернівецька область – 174 випадки;
 • Чернігівська область – 33 випадки.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.


За матеріалами МОЗ 


]]>
Wed, 15 Sep 2021 08:55:00 +0300
В обласному контактному центрі відбулася “пряма телефонна лінія” жителів Запорізької області з керівницею апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїдою Бойкоhttp://www.zoda.gov.ua/news/57285/v-oblasnomu-kontaktnomu-tsentri-vidbulasya-pryama-telefonna-liniya-zhiteliv-zaporizkoji-oblasti-z-kerivnitseju-aparatu-zaporizkoji-oblasnoji-derzhavnoji-administratsiji-zinajidoju-boyko.html/news/57285/v-oblasnomu-kontaktnomu-tsentri-vidbulasya-pryama-telefonna-liniya-zhiteliv-zaporizkoji-oblasti-z-kerivnitseju-aparatu-zaporizkoji-oblasnoji-derzhavnoji-administratsiji-zinajidoju-boyko.htmlЗ проблемними питаннями телефонували жителі обласного центру, м. Пологи, Мелітопольского району

З проблемними питаннями телефонували жителі обласного центру, м. Пологи, Мелітопольского району. 

Так, запоріжанка Світлана поскаржилася на керівника геріатричного пансіонату, що розташований у Бердянську. Під час відпочинку, за словами пані Світлани, вона зіткнулася з нечемним спілкуванням директора пансіонату з відпочивальниками. До того ж, на думку дозвонювачки, директор не може забезпечити режим тиші вночі, що зводить відпочинок біля моря нанівець. За результатами спілкування Зінаїдою Бойко було прийняте рішення звернутися до департаменту соціального захисту ОДА з метою  перевірки зазначених у телефонній розмові фактів.

Наступна дозвонювачка - мешканка Мелітопольського району Світлана, звернулася до керівниці апарату ОДА з проханням допомогти оформити запити до депутатів з отримання матеріальної допомоги на лікування. За результатами телефонного звернення було прийнято рішення  одразу після завершення роботи «прямої телефонної лінії» знову зв´язатися з дозвонювачкою  та покроково розтлумачити їй, які документи необхідно створити для отримання відповідної матеріальної допомоги з депутатських фондів.

Житель Поліг Володимир поскаржився на розбите вщент дорожнє полотно біля зупинки громадського транспорту, навпроти якої знаходиться його будинок. Адже розбита дорога є джерелом шуму. За словами пологівчанина, влада міста стверджує, що згаданий відрізок автошляху перебуває на балансі обласних шляхових служб. За результатами спілкування Зінаїда Бойко пообіцяла пану Володимиру, що спрямує відповідний запит до Служби автодоріг в Запорізькій області та письмово повідомить його про результати.

Запоріжанка Людмила на телефонній «гарячій лінії» шукала важелі впливу на сусіда по дачній ділянці, на якій, за її словами, ростуть карантинні рослини у зріст людини. Було прийнято рішення звернутися до керівника територіальної громади з метою  перевірки викладених фактів та прийняття відповідних рішень щодо дачного кооперативу та його голови у випадку підтвердження викладених фактів.

Мешканка Заводського району обласного центру, людина з інвалідністю  першої групи на ім´я Віра, просила допомогти обміняти інвалідні візки, що вийшли з ладу, на придатні до пересування. За її словами, візки, що вона отримала від органів соціального захисту, не «доживають» до термінів, які встановлені нормативними документами. За результатами спілкування було прийнято рішення від обласної влади звернутися до територіальних органів соціального захисту з проханням вирішити питання пані Віри та замінити зламані візки для пересування на придатні.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


]]>
Tue, 14 Sep 2021 16:41:00 +0300
У Запоріжжі попрощались з бійцем, що загинув під час виконання бойового завданняhttp://www.zoda.gov.ua/news/57284/u-zaporizhzhi-poproshalis-z-biytsem,-sho-zaginuv-pid-chas-vikonannya-boyovogo-zavdannya.html/news/57284/u-zaporizhzhi-poproshalis-z-biytsem,-sho-zaginuv-pid-chas-vikonannya-boyovogo-zavdannya.htmlСьогодні на Алеї Захисників (парк Металургів) у Запоріжжі відбулось прощання з нашим земляком, воїном, що віддав своє життя за свободу і незалежність України

Сьогодні на Алеї Захисників (парк Металургів) у Запоріжжі відбулось прощання з нашим земляком, воїном, що віддав своє життя за свободу і незалежність України.

Захід пройшов за участі військового командування, керівництва облдержадміністрації, військових-побратимів героя, представників громадськості, рідних та близьких загиблого воїна.

29 вересня Денису мало виповнитися 32 роки, однак доля вирішила інакше. Під час виконання бойового завдання молодий чоловік загинув.

Присутні на церемонії прощання пом’янули загиблого воїна хвилиною мовчання, а командири і бойові побратими теплими словами проводжали в останню путь героя.

Вічна пам'ять і слава герою та всім бійцям, які стоять на сторожі миру і злагоди нашої держави.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


]]>
Tue, 14 Sep 2021 16:19:00 +0300
У селі Семенівка Запорізької області до кінця року запрацює нова амбулаторіяhttp://www.zoda.gov.ua/news/57283/u-seli-semenivka-zaporizkoji-oblasti-do-kintsya-roku-zapratsjuje-nova-ambulatoriya.html/news/57283/u-seli-semenivka-zaporizkoji-oblasti-do-kintsya-roku-zapratsjuje-nova-ambulatoriya.htmlКерівник облдержадміністрації Олександр Старух, перебуваючи з робочим візитом у Мелітопольському районі, завітав до с.Семенівка та оглянув хід робіт з будівництва нової сільської амбулаторії групової практики

Керівник облдержадміністрації Олександр Старух, перебуваючи з робочим візитом у Мелітопольському районі, завітав до с.Семенівка та оглянув хід робіт з будівництва нової сільської амбулаторії групової практики.

Сільська амбулаторія у Семенівці - багатостраждальний об’єкт. Будівництво розпочали ще у 2018 році, але ще й досі не завершили. Завдяки зусиллям керівництва обласної державної адміністрації роботи нарешті вдалося зрушити з мертвої точки. 

Нині на об'єкті виконано улаштування несучих стін та перегородок з газобетону, підлогу і відмостки, встановлені внутрішні інженерні мережі. Ведуться підготовчі роботи з монтажу покрівлі та улаштування дверей і вікон. Підрядник обіцяє завершити будівництво до кінця року.

 • На початку року ми провели аудит та з'ясували, що в області 17 таких довгобудів. Наразі більше половини об'єктів завершені. До кінця року мають завершити і цей медзаклад, щоб лікарі отримали комфортні умови роботи, а місцеві мешканці - якісні медичні послуги, - прокоментував ситуацію Олександр Старух.

Сільський медзаклад будується за кошти державної субвенції та співфінансування з обласного бюджету. Очільник регіону Олександр Старух повідомив, що після закінчення всіх робіт обласна влада разом з місцевою громадою почнуть шукати можливості забезпечення амбулаторії новим сучасним обладнанням.

У новій амбулаторії працюватимуть двоє лікарів сімейної медицини. Для їх зручності в приміщенні,  крім медичних кабінетів, обладнають і кімнати для їх проживання.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 14 Sep 2021 15:57:00 +0300
“Велике будівництво” у Запорізькій області: активно триває реконструкція спортивного стадіону “Таврія” http://www.zoda.gov.ua/news/57282/velike-budivnitstvo-u-zaporizkiy-oblasti-aktivno-trivaje-rekonstruktsiya-sportivnogo-stadionu-tavriya.html/news/57282/velike-budivnitstvo-u-zaporizkiy-oblasti-aktivno-trivaje-rekonstruktsiya-sportivnogo-stadionu-tavriya.htmlСьогодні голова Запорізької ОДА Олександр Старух особисто завітав до Василівки та оглянув стан справ на об'єкті “Великого будівництва”

Сьогодні голова Запорізької ОДА Олександр Старух особисто завітав до Василівки та оглянув стан справ на об'єкті “Великого будівництва”.

Реконструкція футбольного поля Комунального закладу "Фізкультурно-оздоровчого клубу "Таврія" Василівської районної ради Запорізької області розпочалася минулого року. Роботи розбили на дві черги. Так, наразі будівельники вже замінили покриття футбольного поля, влаштували дренажну систему, два входи з металевими хвіртками на трибуни, фундаменти під трибуни та підготували основу під бігові доріжки. 

Надалі за проєктом мають завершити реконструкцію існуючих трибун, облаштувати яму для стрибків з планкою, встановити освітлення поля і трибун, облаштувати тенісний корт, автостоянки та велосипедні парковки.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


]]>
Tue, 14 Sep 2021 15:41:00 +0300
У Запоріжжі пришвидшують темпи вакцинації освітян http://www.zoda.gov.ua/news/57281/u-zaporizhzhi-prishvidshujut-tempi-vaktsinatsiji-osvityan.html/news/57281/u-zaporizhzhi-prishvidshujut-tempi-vaktsinatsiji-osvityan.htmlСьогодні заступник голови Запорізької ОДА Олександра Старуха Руслан Шиханов зустрівся із представниками міської влади Запоріжжя, щоб закцентували увагу на вкрай низькі темпи вакцинації освітян та обговорити спільний план дій щодо активізації роботи з імунізації працівників освітніх закладів. Так, у місті лише 8 шкіл готові працювати у звичному форматі, а решта вимушені будуть перейти в онлайн-режим, якщо до 20 вересня не матимуть 80% щепленого персоналу

Сьогодні заступник голови Запорізької ОДА Олександра Старуха Руслан Шиханов зустрівся із представниками міської влади Запоріжжя, щоб закцентували увагу на вкрай низькі темпи вакцинації освітян та обговорити спільний план дій щодо активізації роботи з імунізації працівників освітніх закладів. Так, у місті лише 8 шкіл готові працювати у звичному форматі, а решта вимушені будуть перейти в онлайн-режим, якщо до 20 вересня не матимуть 80% щепленого персоналу.

 • На сьогодні у Запорізьких школах ситуація доволі критична. За нашою інформацією лише одинадцять відсотків закладів готові працювати в умовах посиленого карантину хоч завтра. Решта освітніх установ не відповідають заявленим Урядом критеріям у вісімдесят відсотків щепленого персоналу. Тому ми запросили вас на цю зустріч, щоб акцентувати увагу на цій вкрай невтішній ситуації. Лише вісім шкіл готові працювати при посиленому карантині, а дитсадків і того менше. Ми зі свого боку готові допомогти, надати, за потреби, підтримку. Однак обласна влада вже зробила багато. Медичні бригади є і готові виїжджати на вакцинацію, центри масових щеплень працюють щоденно та мають вакцину. Тому ми закликаємо міську владу посилити свої дії і донести вичерпну інформацію до керівників та працівників освітніх закладів, батьків, що вакцинуватися потрібно якомога скоріше. Наші діти мають навчатися в школах та дитсадках, а не просто сидіти вдома. - звернувся до представників міської ради Запоріжжя Руслан Шиханов.

Як доповів присутнім заступник директора ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр Мащак, ситуація із захворюваністю на ковід в освітній сфері вже загострюється. За оперативними даними з початку навчального року  захворіло 50 працівників закладів, а понад 1000 дітей перебувають на самоізоляції. Тому питання вакцинації освітян  стоїть доволі гостро. 

Заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Васюк розповів присутнім на нараді, що місцева влада завчасно розпочала підготовку до нового навчального року: проводила роз’яснювальну роботу серед персоналу закладів, збільшила кількість мобільних бригад тощо. Також він зауважив, що в останні дні темпи вакцинації збільшилися: готові працювати у звичному режимі в «жовтій» зоні 13 шкіл із 118 існуючих  та 17 дитсадків із 144 наявних.  Крім того, значна частина міських закладів освіти має рівень вакцинації 70 і більше відсотків.  

Заступник голови Запорізької ОДА Руслан Шиханов наголосив, що влада і так йде на зустріч та дозволяє працювати тим закладам освіти, де 80% працівників встигли зробити хоча б одне щеплення. Однак, освітяни доволі повільно проходять щеплення. Зокрема, найгірші показники наразі демонструють працівники дитсадків. Руслан Шиханов зауважив, що у разі закриття дитсадка в «жовтій» зоні, працюючим батькам буде ні з ким залишити малечу вдома, а це лише  збільшуватиме соціальну напругу.

 • Місту варто організувати більш ефективну роботу, посилити роз'яснювальну роботу серед педагогів та батьків. Заклади освіти мають працювати у звичному режим, а діти - ходити до школи та садочка, щоб отримувати якісну освіту. Педагоги не повинні перекладати на батьків свої обов'язки, а навпаки, треба відповідально поставитися до свого здоров'я, безпеки свої родини, колег та дітей, - підвів підсумки обговорення Руслан Шиханов.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 14 Sep 2021 14:50:00 +0300
Запорізька область доєдналася до європейського зеленого курсуhttp://www.zoda.gov.ua/news/57279/zaporizka-oblast-dojednalasya-do-jevropeyskogo-zelenogo-kursu.html/news/57279/zaporizka-oblast-dojednalasya-do-jevropeyskogo-zelenogo-kursu.htmlСьогодні у виставковому центрі «Козак-Палац» відкрився V Міжнародний екологічний форум «Еко Форум – 2021». Традиційно «Еко Форум» пропонує до обговорення актуальні теми екологічного спрямування. Цього року головною темою дискусій стала практика впровадження локальних ініціатив у контексті Європейського зеленого курсу

Сьогодні у виставковому центрі «Козак-Палац» відкрився V Міжнародний екологічний форум «Еко Форум – 2021». Традиційно «Еко Форум» пропонує до обговорення актуальні теми екологічного спрямування. Цього року головною темою дискусій стала практика впровадження локальних ініціатив у контексті Європейського зеленого курсу. Відкриваючи поважне зібрання, перший заступник Запорізької обласної державної адміністрації Володимир Шустов зазначив, що Запорізька область входить  до найбільш техногенно навантажених регіонів України і що екологічні проблеми зачіпають життєві інтереси кожного жителя області.

 • Незважаючи на тенденцію до зменшення, Запорізька область посідає 3 місце у країні за викидами речовин у атмосферне повітря та 4 - з утворення відходів. Окремим важливим питанням є адаптація до змін клімату. Проведення спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму «Еко Форум – 21» сприятиме пошуку методів та заходів у вирішенні болючих екологічних питань шляхом обміну досвідом, презентаціям кращих практик ефективного використання природних ресурсів, - сказав Володимир Шустов.

Посадовець акцентував увагу учасників форуму на тому, що ставлення до природи є ознакою культурного рівня людини і що влада, суспільство та  підприємці повинні співпрацювати над спільною метою – розвитком Запорізького регіону.  

 

Довідково.

««Еко Форум – 2021»: про Європейський зелений курс і екологічні ініціативи для кожного» триватиме з 14 по 16 вересня у ВЦ «Козак-Палац». Організували форум: Запорізька міська рада; Запорізька торгово-промислова палата за підтримки Міністерства  захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП, ЗОСПП(Р) «Потенціал».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

]]>
Tue, 14 Sep 2021 13:52:00 +0300