Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Понад 100 дітей з особливими потребами будуть навчатися разом з однолітками

25 липня 2016 - 14:44

Понад 100 дітей з особливими потребами будуть навчатися разом з однолітками

З нового навчального року понад 40 шкіл у Запорізькій області розпочинають практичний пілотний науково-педагогічний експеримент з упровадження інклюзивної освіти. Серед них 11 шкіл прийматимуть першокласників. Про це повідомили в Департаменті освіти та науки облдержадміністрації.

Наразі проводиться і до першого вересня триватиме перепідготовка педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими потребами, вчителі проходять спеціальні тренінги та семінари.

Планується, що першого вересня до навчання у класах буде залучено понад 100 дітей з особливими потребами, які будуть навчатися разом зі своїми однолітками.

Всеукраїнський науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» планується провести у три етапи, які розраховані на період  з липня 2016 року до червня 2019 року. Після завершення третього етапу цей досвід буде поширено серед інших регіонів України.

Нагадаємо, 2016 рік у Запорізькій області оголошено Роком дитини з особливими потребами, тому  наразі зусиллями освітян та навчальних закладів створюються необхідні умови у закладах освіти для впровадження інклюзивного середовища.

Довідково: загальна чисельність дітей у Запорізькій області становить  289 866, серед них 35 349 з порушеннями психофізичного розвитку:  діти з порушенням мовлення, затримкою психічного розвитку, порушенням опорно-рухового апарату, порушенням розумового розвитку, порушенням зору, аутизмом, порушенням слуху та іншими проблемами психічного розвитку. У Запорізькій області функціонує 600 закладів, де навчаються 159383 учні. З лише у чотирьох  школах створено дев’ять  інклюзивних класів, у яких навчаються 24 учні з особливими освітніми потребами.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Від ідеї до рішення: Регіональний молодіжний конгрес продовжує серію навчальних сесій у Запорізькій ОДА

Спільні сенси – спільне майбутнє: педагогів відзначили за внесок у розвиток освіти Запорізького краю

У Запоріжжі та області 56 об’єктів культурної спадщини позначили «Блакитним щитом»

11 років разом: п’ять громад Запорізького краю відзначають річницю створення

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.08.2026

Як подати заявку на розмінування сільгоспугідь: роз’яснення від Центру гуманітарного розмінування

Загалом упродовж доби окупанти завдали 738 ударів по 56 населених пунктах Запорізької області

Головне – не зволікати: фахівці розповіли про ризики та профілактику сказу

Підприємці Запоріжжя та області!

«Діалог влади та бізнесу»: запорізьких підприємців запрошують до участі в програмі BLOOM

Університети як партнери бізнесу: підприємці та представники закладів вищої освіти обговорили нові моделі співпраці

«Діалог влади та бізнесу»: запорізьких підприємців запрошують до участі в програмі BLOOM