Новини

Працевлаштування інвалідів після навчання становить майже 100%

30 листопада 2016 - 10:55

Працевлаштування інвалідів після навчання становить майже 100%

Напередодні відзначення Міжнародного дня інвалідів в Україні, у тому числі в Запорізькій області,  до 7 грудня  триває всеукраїнська акція «Декада зайнятості інвалідів», спрямована на підвищення ефективності надання соціальних послуг, сприяння їх трудовій реабілітації.

У цей період у міських та районних центрах зайнятості області  відбуваються заходи щодо  забезпечення зайнятості інвалідів: тематичні ярмарки вакансій, аукціони претендентів, презентації професій, тренінги – семінари за участю організацій, що опікуються питаннями зайнятості інвалідів. Для вирішення нагальних питань працевлаштування та соціального захисту людей з інвалідністю фахівці служби зайнятості залучають  представників місцевих органів влади, роботодавців, громадських організацій.

Державна служба зайнятості допомагає особам з інвалідністю  у працевлаштуванні, надаючи інформаційні та консультаційні послуги, організовуючи оплачувані громадські роботи; сприяючи у відкритті власної справи та професійного навчання.

- У разі неможливості працевлаштування за фахом служба зайнятості
організовує професійне навчання на замовлення роботодавців під конкретні
робочі місця як у навчальних закладах, так і шляхом стажування
безпосередньо на робочому місці. Для людей з інвалідністю навчання є тим
кроком, що наближає їх до мети. Наразі 136 осіб з інвалідністю завершили
навчання, 132 із них працевлаштовані на вільні робочі місця, троє
започаткували власну справу. Таким чином рівень працевлаштування осіб з інвалідністю після навчання становить майже сто відсотків, - повідомила директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

За 10 місяців 2016 року за направленням центрів зайнятості Запорізької області пройшло професійне навчання 140 осіб з інвалідністю. Згідно з рекомендаціями медико-соціальних експертних комісій  у навчальних закладах області на замовлення роботодавців вісім зареєстрованих безробітних з особливими потребами здобували нову робітничу професію: контролер водопровідного господарства, складальник верху взуття, оператор котельні, кухар, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Крім цього,  129 безробітних з інвалідністю, у тому числі з вищою освітою, підвищували свою кваліфікацію за кількома десятками  напрямів професійної діяльності.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також