Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

IHP

Децентралізація у регіоні набирає обертів

Новини | 13/09/2017 09:44

Децентралізація у регіоні набирає обертів

У рамках децентралізаційного марафону відбулося засідання «круглого столу», присвячене законодавчому супроводженню процесу передачі влади на місця. На розгляді парламенту знаходяться кілька законопроектів щодо розширення повноважень місцевої влади. Серед них – проекти законів, які надають громадам права розпоряджатися землями поза межами населених пунктів, розширюють їх фінансово-бюджетну самостійність, розблоковують приєднання сіл та селищ до великих міст.

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко презентувала Атлас децентралізації, розповіла про успіхи новостворених ОТГ, зокрема на прикладі Ботієвської, Біленьківської та Веселівської громад. Завдяки успішній співпраці місцевого самоврядування та соціально відповідального бізнесу тут  активно реалізуються інноваційні проекти з будівництва вітро- та сонячних електростанцій, сучасної портової інфраструктури. Залучені кошти вкладаються в модернізацію об’єктів соціальної сфери та енергозбереження. Як результат – життя людей поступово змінюється на краще.

Керівник Запорізького відділення Комітету виборців України Роман П’ятигорець наголосив на важливості роз’яснювальної роботи, особливо напередодні перших місцевих виборів. Адже необхідно, щоб люди усвідомлено обирали майбутніх голів громад та депутатів, розуміли їх програми, не віддавали голоси демагогам та популістам. Цю думку продовжив голова обласного відділення Асоціації міст України Ігор Бірюков, який закликав політичні партії відійти від конфронтації на місцевих виборах та зосередитися на вирішенні соціально-економічних проблем.

До дискусії також долучилися представники Запорізької міської ради. Вони розповіли, що завдяки політиці Президента та Уряду в обласному центрі у кілька разів зросли видатки бюджету розвитку. Це дозволяє відремонтувати більше шкіл та лікарень, привести до ладу дороги і тротуари, придбати нову техніку для комунальних підприємств.

Підбиваючи підсумки, учасники зустрічі зійшлися на тому, що децентралізація дала громадам більше можливостей, але й поклала на керівників значну додаткову відповідальність як за виконання своїх передвиборчих обіцянок, так і за успіх національного курсу реформ.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Про головне

YouTube_Zoda

IMZO

AD

BV

UPDL

ZORM

ZRIO

OCUATO

TSER

Teplo

PMB

DK_DM_ATO

ARRZO

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON