Новини

Медичні працівники регіону приймають вітання з професійним святом

14 червня 2018 - 16:25

З нагоди Дня медичного працівника, який відзначається наступної неділі, відбулися урочисті збори в концертній залі ім. М.І. Глінки. З професійним святом запорізьких медиків привітав та подякував за врятовані життя та здоров’я голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

- День медичного працівника, встановлений Указом Президента України з червня 1994 року, - це особлива дата, яка стосується всіх нас, оскільки з першої хвилини життя ми постійно користуємося медичними послугами. В Запорізькій області медичну допомогу населенню надають 153 медичні заклади, працює в області понад 31 тисяча медичних працівників, з них близько 5 500 лікарів, понад 12 тисяч молодших спеціалістів з медичною освітою, понад 7 тисяч молодшого медичного персоналу, близько 7 тисяч провізорів, фармацевтів та іншого обслуговуючого персоналу. Сьогодні медична галузь завдяки вашому професіоналізму, неймовірним зусиллям, особистій відповідальності та громадянському сумлінню надає  населенню лікувально-профілактичну допомогу та послуги, поєднуючи досягнення медичної науки з щирою турботою і вболіванням за здоров'я кожного свого пацієнта. Чимало закладів охорони здоров’я області заслужено користуються високим суспільним авторитетом, викликають довіру і дають надію сотням тисяч людей, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

З нагоди свята очільник регіону вручив відзнаки кращим медичним працівникам лікувальних установ області. Медаллю «За розвиток Запорізького краю»  нагороджено завідувача лабораторії хронічного гемодіалізу центру трансплантації та хронічного гемодіалізу Запорізької обласної клінічної лікарні Світлану Корнєєву. Почесними грамотами облдержадміністрації нагороджено: колектив відділення рентгенангіографії та ендоваскулярної хірургії Запорізької обласної клінічної лікарні, завідувач відділення Роміні Торія; акушерку обласного перинатального центру Валентину Бессараб; доцента кафедри урології Запорізької медичної академії післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України, кандидата медичних наук Олександра Бурназа; сестру медичну палатну травматологічного відділення Приморської центральної районної лікарні Раїсу Гузь; біолога  клініко-діагностичної лабораторії спеціалізованої медико-санітарної частини №1 Міністерства охорони здоров’я України Ольгу Дєтскову та завідувача дитячого відділення загальної хірургії Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні Геннадія Радченка.

За даними Департаменту охорони здоров'я ОДА,  на 1 червня 2018 року в Запорізькій області медичну допомогу населенню надають 153 медичних заклади з потужністю 37421 відвідування у зміну на 13715 ліжок цілодобового перебування хворих у стаціонарі, а саме: міських закладів – 47 з потужністю 18303 відвідування у зміну на 5508 ліжок цілодобового перебування хворих; районних закладів – 55 з потужністю 14590, на 3032 ліжка; обласних – 51 з потужністю 4528, на 5175 ліжок.

Мережа первинної медико-санітарної допомоги Запорізької області у 2017 році була представлена: 40 центрами первинної медико-санітарної допомоги. У їх склад наприкінці 2017 року входили: 282 амбулаторії загальної практики - сімейної медицини; 355 ФАПів/ФП. У районах Запорізької області первинна медико-санітарна допомога надавалася в 29 ЦПМСД. Для надання вторинної медичної допомоги в області працюють 54 заклади охорони здоров’я з ліжками цілодобового перебування хворих у стаціонарі.

Нині в Запорізькій області створено п’ять  госпітальних округів,  Це Запорізький, Бердянський, Мелітопольський, Пологівський та Василівський округи, до яких входять і об’єднані територіальні громади. В 2018 році заплановано будівництво 22 нових амбулаторій.

Крім цього, облдержадміністрацією підписано Угоду про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку про участь у реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей на 2015 – 2019 роки». Участь у проекті передбачає співфінансування за рахунок коштів місцевого бюджету у розмірі 10 % від виділеної суми коштів проекту - 4 млн. дол. США. Кошти Світового банку планується спрямувати на зміцнення та розвиток первинної медико-санітарної допомоги в Запорізькій області для покращення ситуації з профілактики, ранньої діагностики та лікування серцево-судинних захворювань та вдосконалення медичної допомоги хворим із захворюваннями системи кровообігу у Запорізькій області. За рахунок виділених коштів у 2016 році проведено закупівлю мультимедійного обладнання для 32 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що дозволило розпочати розвиток телемедицини та впровадити дистанційне навчання сімейних лікарів та керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги.

У рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей на 2015–2019 роки» в Запорізькій області регіональним планом модернізації мережі первинної медичної допомоги передбачено створення належних умов для розвитку електронної охорони здоров’я (eHealth) шляхом закупівлі медичної інформаційної системи (МІС) та комплексної системи захисту інформації (КСЗІ), технічного оснащення робочого місця лікаря первинної ланки, без яких неможливе впровадження нового механізму фінансування закладів охорони здоров’я та підписання угод з Національною службою здоров’я України. Комп’ютером буде забезпечено 200 робочих місць лікарів, які будуть об’єднані  в спільну мережу закладів охорони здоров’я за допомогою WiFi роутера.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також