Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Відбулася розширена колегія управління охорони здоров’я облдержадміністрації

22 жовтня 2004 - 13:16

На колегію були запрошені керівники відділів охорони здоров’я міст обласного підпорядкування, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів та їх заступники, завідувачі відділеннями, головні медсестри, головні позаштатні спеціалісти управління охорони здоров’я облдержадміністрації, керівники вищих медичних навчальних закладів, завідуючі клінічними кафедрами медуніверситету та академії післядипломної освіти лікарів, директори медичних училищ, головні лікарі СЕС, представники засобів масової інформації.

Колегія почалася з приємного моменту – заступник голови облдержадміністрації Лариса Сізінцова, заступник голови обласної ради Олександр Бережний та начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Зінаїда Лашкул вручили групі кращих медпрацівників Почесні грамоти Кабінету міністрів України, міністерства охорони здоров’я, облдержадміністрації та обласної ради, а також ювілейні медалі „За розвиток Запорізького краю”. Групі головних лікарів обласної клінічної та районних лікарень було вручено сертифікати на комплекси діагностичного медичного обладнання.

У доповіді, з якою виступила начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Зінаїда Лашкул, та у виступах учасників колегії відзначалася плідна робота Уряду Віктора Януковича, спрямована на розвиток охорони здоров’я населення. Це добре видно на прикладі Запорізької області, де за останні два роки різко поліпшилося медичне обслуговування різних категорій населення. Значні кошти з державного і місцевих бюджетів спрямовані на зміцнення матеріальної бази медичних закладів, створення спеціалізованих медичних центрів. Так, за рахунок Держбюджету у 2003 році область отримала медикаменти та обладнання на 20 млн. гривень, за 9 місяців 2004 року – на 29 млн. грн. Річний бюджет по області виріс з 284 до 326 млн. грн., спрямованих на розвиток охорони здоров’я.

Активно обговорювалися актуальні проблеми медичного обслуговування. Наприклад, висока малюкова смертність. Зважаючи на це, минулий рік в області облдержадміністрація оголосила Роком підтримки дитинства і материнства, настійливо вирішуються ці проблеми і нинішнього року. Вжитий комплекс заходів приніс позитивні результати: за 9 місяців 2004 року порівняно з аналогічним періодом минулого року малюкова смертність зменшилася з 12,06 до 9,05 на 1 тис. новонароджених. А у місті Запоріжжі вперше за останні 20 років цей показник знизився за названий період майже удвічі і становить згідно з оперативними даними 6,44 на 1 тис. новонароджених.

Позитивна динаміка показника малюкової смертності протягом останніх років – це результат дії цільових програм Уряду та місцевих адміністрацій. Спільні зусилля позитивно впливають на розвиток сімейної медицини, матеріальний стан лікувально-профілактичних закладів на селі, невідкладної медичної допомоги, профілактичної допомоги дітям та інвалідам.

Заступник голови облдержадміністрації Лариса Сізінцова висловила щиру подяку чисельному загону медичних працівників області і впевненість, що спільними зусиллями з органами місцевої та центральної влади неодмінно будуть виконані непрості завдання в галузі охорони здоров’я на четвертий квартал 2004 року.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 816-го дня війни

У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 459 разів ударили по Запорізькій області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 815-го дня війни

Незламний запорізький бізнес

Жителі регіону – про майбутнє Запорізького краю

Запоріжжя перезавантажується: плани розвитку регіону окреслив голова ОДА Іван Федоров на «Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024»

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа співпраці та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області