Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Пам’яті жертв голодоморів

Будинок немовлят

20 листопада 2014 - 10:03

У книгах реєстрації актів цивільного стану по м. Запоріжжя за 1932-1933 рр. містяться записи про смерть дітей віком від 1-го дня до 4-х років у будинку немовлят по вул. Р. Люксембург, 7 (нині вул. Дзержинського): за червень-липень, вересень-грудень 1932 р., березень-квітень 1933 р. – 71 запис; у будинку немовлят (адреса в документах не вказана) за травень-грудень 1932 р., лютий-березень, травень-вересень 1933 р. – 240 записів; у дитячому будинку (адреса в документах не вказана) за лютий-листопад 1933 р. – 415 записів. Усього в травні 1932 р. – листопаді 1933 р. померло 726 дітей. Найпоширенішими причинами смерті зазначені такі: інтоксикація, шлункове захворювання, виснаження, катар кишечнику.

Згідно з документами Бюро Всесоюзного перепису населення 1939 р., будинок, що знаходився у м. Запоріжжя по вул. Рози Люксембург, 7/26 (так у документах), належав Сталінському районному відділу охорони здоров’я.

У газеті «Більшовик Запоріжжя» від 03 січня 1940 р. № 2/25 (с. 4) містяться відомості про те, що у приміщенні колишнього будинку немовлят по вул. Р. Люксембург у м. Запоріжжя відкривається нова дитяча лікарня. Завершується обладнання кімнат і кабінетів, укомплектовується штат медпрацівників, прийом хворих почнеться в перші дні січня 1940 р.

Читайте також

Початок літа – з ворожого обстрілу: у Запоріжжі внаслідок російської дронової атаки поранено троє людей

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.06.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 501 удар по 17 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1193-го дня війни.

Привітання, подарунки та концерт: в Запоріжжі дітям і батькам подарували свято

«До наступної зими ми повинні готуватися вже зараз», – голова представництва ЮНІСЕФ в Україні про енергостійкість регіону

Події травня в об’єктиві фотожурналістів ОДА: завжди оперативно та неупереджено

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 31.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 628 ударів по 24 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1192-го дня війни

«Хоча географічно ми трохи віддалені, але в душі ми дуже близькі з Україною та Запоріжжям», – Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Ягу

«Діалог влади та бізнесу»: в Запоріжжі обговорили проєкт Експортної стратегії та новації митного законодавства