Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У навчально-виховних закладах розпочато місячник з безпеки життєдіяльності

2 листопада 2015 - 14:16

Протягом місяця у навчально-виховних закладах області відбуватимуться семінари та інші методичні заходи, на яких за участю рятувальників та фахівців навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності шукатимуть нові підходи щодо запобігання нещасним випадкам, перевірятимуть дії під час умовної небезпеки. До місячника залучаються як колективи навчальних закладів, так і учні, для яких, зокрема, буде проведено конкурс малюнків на тему безпеки життєдіяльності та запобігання нещасним випадкам.

Як зазначила директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Тетяна Озерова під час брифінгу, присвяченого початку місячника, безпека учасників навчально-виховного процесу проходить червоною ниткою не лише через навчальний, а й виховний процес у всіх без винятку закладах освіти області.     

- Ми всіляко, спільними зусиллями разом із нашими соціальними партнерами, намагаємося запобігти нещасним випадкам не лише у навчальному закладі, але й у побуті. Намагаємось підвищити знання з безпечної поведінки у суспільстві, на дорогах, на воді та біля водойм, в Інтернеті тощо не лише у дітей, а також у їхніх батьків, - підкреслила посадовець.

Якісним показником результативності впроваджених в області управлінських і організаційних заходів щодо профілактики травматизму серед учасників навчально-виховного процесу є зниження кількості випадків травматизму за останні роки.

Так,  у 2014 році було травмовано  майже вдвічі менше дітей, ніж у 2014. За останні п’ять   років не зареєстровано смертельного травмування дітей під час навчально-виховного процесу.

Проте смертельні випадки дитячого травматизму в побуті, що до 2014 року включно мали невпинну тенденцію до зменшення, за 10 місяців 2015-го їх кількість дещо зросла.

Загалом, починаючи з 2009 року за наслідками захворювань і травмувань в області загинуло 206 дітей, з них у побуті - 151 дитина (74%). Найчастіше діти гинули від хронічних хвороб – 54 дитини (26 %) та  утоплення - 37 дітей (18%). На третій сумній сходинці - дорожньо-транспортні пригоди і самогубства, які забрали  життя по 30 дітей.

Тетяна Озерова наголосила, що Департамент освіти і науки докладає значних зусиль, щоб покращити ситуацію з безпекою дітей як у закладах освіти, так і в побуті, та висловила сподівання, що місячник виявиться дуже корисним.

- Сподіваємось, що теперішній місячник безпеки життєдіяльності, який буде проходити нестандартно, додасть усім освітянам нових знань та допоможе знайти нові підходи до запобігання нещасних випадків під час навчально-виховного процесу та в побуті,  дозволить зберегти безцінні життя і здоров’я  наших дітей, - підкреслила посадовець.

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 798-го дня війни

На Запоріжжі поліцейські затримали чоловіка, який збував зброю та боєприпаси

Майже 44 тисячі сімей внутрішньо переміщених осіб отримали допомогу від держави

Український бізнес отримав цифровий інструмент для виходу на міжнародні ринки

Обладнання і техніку на 162 мільйони гривень незабаром отримають військові на Запорізькому напрямку – завершено ряд тендерів

Захист прав дітей уразливих категорій обговорили під час візиту представників ООН до Запоріжжя

За матеріалами СБУ заочно засуджено 5 колаборантів, які допомагають підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Запоріжжя відвідала координаторка ООН в Україні Деніз Браун – обговорили напрямки підтримки прифронтової області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Перші 5 підземних шкіл побудуємо у Запорізькій області, – Іван Федоров

Впродовж доби окупанти 383 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 797-го дня війни