Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Жителі села Болгарка визначилися з новою назвою

5 серпня 2016 - 08:51

Жителі села Болгарка визначилися з новою назвою

За ініціативи місцевої громади у с. Болгарка Приморського району відбулися громадські слухання щодо перейменування населеного пункту.  Село було засновано болгарськими переселенцями у 1862 р. під назвою Романівна (за іншими джерелами – Романівка), а у 1926 році  названо на  честь Василя Коларова, одного з діячів болгарської компартії та Комінтерну.

Після прийняття Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» жителі довго вимагали залишити стару назву.  Виконуючи вимоги закону, обласна комісія з питань ліквідації символів тоталітаризму прислухалася до думки обласного болгарського товариства та обрала топонім Болгарка, що символізує повагу до жінки – берегині роду, зберігає історичну пам’ять про заселення Півдня нашої області. Пропозицію облдержадміністрації підтримали науковці Українського інституту національної пам’яті  та депутати Верховної Ради України. 

Проте люди залишилися при своїй думці. За ініціативи сільського голови Олега Павліченка провели подвірне опитування щодо перейменування. Понад 70% селян хочуть жити у Софіївці. За словами активістів, ця назва поєднує в собі пам’ять про перших поселенців та столицю сонячної Болгарії, а також мудрість, розважливість та глибоку віру жителів села.

Звертаючись до учасників зібрання, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив, що повернути стару назву не можна – це прямо заборонено законом. Також за умов російської агресії проти України недоречним є топонім «Романівка», пов’язаний з імператорською династією.

Посадовець поінформував, що перейменування має відбуватися у відповідності до вимог Закону України «Про географічні назви». Спочатку слід отримати погодження у Держгеокадастрі. Потім своє слово скажуть депутати районної, обласної ради та профільний парламентський комітет. Остаточне рішення – депутатами Верховної Ради України. Зважаючи на все це, процес може зайняти кілька років. Однак обласна влада завжди підтримує ініціативи людей, спрямовані на конструктивне владнання проблемних ситуацій.

Учасники зборів одностайно проголосували за перейменування села на Софіївку, їх позицію схвалили і депутати сільради. Тепер – справа за місцевими краєзнавцями та істориками, які мають довести автентичність нової назви, надати до центральних органів виконавчої влади відповідні історичні матеріали.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Емоції, командний дух та воля до перемоги: «Їжаки» тріумфують у фіналі «Пліч-о-пліч» у Запоріжжі

«Незламний хаб» розквітнув вишиванками: переселенці з окупованих територій відзначили свято єдності та підтримки

СБУ ідентифікувала 6 колаборантів з окупаційного «мвс рф» на Запоріжжі, які забезпечували перевезення бюлетенів під час проведення фейкових виборів

Оголошено набір на безоплатне навчання на психологів, що працюють з ветеранами

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Двох чоловіків та жінку поранено під час ворожої атаки по Василівському району.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 812-го дня війни

Від пожежника до фармацевта: запорізькі виші презентували свої можливості на спеціалізованій виставці

Прийомні сім'ї та опікуни за кордоном зможуть отримати матеріальну допомогу

Безоплатне зубопротезування для військових та ветеранів: як і де отримати

Вже скоро в Дії зʼявиться посвідчення ветерана – записатися на тестування можна вже зараз

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області