Під час засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів області, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, розглядався рейтинг вишів Запорізької області за 2016 рік.
За попитом серед абітурієнтів та оцінкою якості підготовки випускників перше місце серед запорізьких вишів посів Запорізький національний технічний університет, який у рейтингу «ТОП-200 Україна» обіймає 47 позицію. Другим в області йде Запорізький національний університет, який посідає 81 місце у всеукраїнському рейтингу. Запорізький державний медичний університет посів третє місце у регіональному рейтингу та 72 місце у всеукраїнському, Запорізька державна інженерна академія (4 та 127 місце відповідно), Таврійський державний агротехнологічний університет (5 та 70 місце), Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького (6 та 169 місце), Класичний приватний університет (7 та 115 місце), Бердянський університет менеджменту і бізнесу (8 та 196 місце), Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій (9 та 198 місце), Бердянський державний педагогічний університет (10 та 149 місце).
У рейтингу «ТОП-200 Україна» діяльність вищих навчальних закладів оцінюється за допомогою агрегованого показника (інтегрального індекса), який формується на підставі експертної оцінки якості підготовки випускників представниками роботодавців та академічного співтовариства, а також з використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних.
- За попередніми даними визначено ТОП-20 вишів, що отримали найбільшу кількість додаткових місць за держзамовленням завдяки цьогорічному нововведенню “місце йде за абітурієнтом”. Відкриває двадцятку “Львівська політехніка” – порівняно з минулим роком вона отримала 498 додаткових місць, друга позиція за КНУ ім Т.Шевченка – 393 додаткових місця, на третій сходинці КНЕУ ім Вадима Гетьмана – додалося 253 місця. Додаткові місця отримали не лише київські, а й регіональні виші - 11 із 20 вищих навчальних закладів. На жаль, серед них немає жодного запорізького вишу. Ми планували 2634 бюджетних місця загалом по всіх вищих навчальних закладах області, але наразі отримали лише 1928 бюджетних місць, - повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.
Серед інших розглядалися й проблеми, пов'язані з реформуванням системи освіти, а також проведенням зовнішнього незалежного оцінювання. На думку фахівців, така система містить деякі недоліки, через що обдарована молодь може бути позбавлена можливості отримати вищу освіту.
Підбиваючи підсумки, Едуард Гугнін звернувся до освітян з пропозицією викласти своє бачення шляхів розв'язання існуючих проблем, а також надати власні пропозиції щодо вдосконалення умов прийому до вишів у наступному році та свої доробки до обласної державної адміністрації для подальшого опрацювання у Міністерстві освіти та науки.
Управління у справах преси та інформації