Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Цікаві об’єкти Запорізької області стануть державними пам’ятками

1 листопада 2016 - 09:56

Під головуванням директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, на якому розглянуто низку цікавих об’єктів у Запорізькій області, які гідні стати пам’ятками України.

Члени консультативної ради рекомендували занести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки архітектури та містобудування будинки  №№ 175, 177, 187, 189, 216, 218 та 230 на проспекті Соборному в Запоріжжі. Ці будинки відомі всім запоріжцям як частина Соцміста - архітектурного комплексу, що з’явився на берегах Дніпра в 30-х роках минулого сторіччя.

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України рекомендовано внести також пам’ятки історії місцевого значення «Школа на біржовій площі (архітектор М. Кондратьєв)» – зараз це перший корпус ЗНУ за адресою вул. Жуковського, 66, та «Театр-клуб «Металіст» – тепер  це ПК ЗАЗ. 

До переліку об’єктів культурної спадщини Запорізької області рекомендовано внести «Могилу А. Корвацького – земського лікаря, засновника промислового садівництва Мелітопольського краю». Андрій Корвацький був земським лікарем Мелітопольського повіту,  яскравим представником передової вітчизняної інтелігенції другої половини 19 сторіччя. Він упровадив зрошувальне садівництво, відкрив свердловину мелітопольської мінеральної води, збудував лікарню та бібліотеку, які діють і донині.

Документи щодо цих об’єктів буде направлено до Міністерства культури України.

Також під час засідання консультативної ради її члени ознайомилися з іншими цікавими об’єктами. Це, наприклад, Ільїнський храм (хрестово-купольна культова споруда зведена 1905 року) в селі Тернівка Вільнянського району. Розписи всередині будівлі унікальні, стиль виконання подібний тому, що  у Володимирівському соборі Києва зробили художники школи києво-печерського живопису. Як з’ясувалось, авторство розписів у Тернівці належить одному з них - Володимиру Соніну, який працював тут у 1913-1915 роках.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 798-го дня війни

На Запоріжжі поліцейські затримали чоловіка, який збував зброю та боєприпаси

Майже 44 тисячі сімей внутрішньо переміщених осіб отримали допомогу від держави

Український бізнес отримав цифровий інструмент для виходу на міжнародні ринки

Обладнання і техніку на 162 мільйони гривень незабаром отримають військові на Запорізькому напрямку – завершено ряд тендерів

Захист прав дітей уразливих категорій обговорили під час візиту представників ООН до Запоріжжя

За матеріалами СБУ заочно засуджено 5 колаборантів, які допомагають підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Запоріжжя відвідала координаторка ООН в Україні Деніз Браун – обговорили напрямки підтримки прифронтової області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Перші 5 підземних шкіл побудуємо у Запорізькій області, – Іван Федоров

Впродовж доби окупанти 383 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 797-го дня війни