Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

Проект «Молодь дебатує» вчить відстоювати свою думку і поважати опонента

Новини | 09/11/2016 16:28

Проект «Молодь дебатує» вчить відстоювати свою думку і поважати опонента

У  Запорізькій області реалізується пілотний проект   німецько-українського партнерства «Молодь дебатує»,  спрямований на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника, дискутуючи на суспільно важливі теми.

Реалізацію проекту взяли на себе партнерські організації «Internationales Haus Sonnenberg» та «EdCamp Ukraine» за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Крім Запорізької пілотний етап упроваджується на базі восьми шкіл Дніпровської, Миколаївської та Харківської областей протягом червня – грудня 2016 року. У Запорізькій області його учасниками стали Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 23 та Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум". Протягом 24-31 жовтня у цих навчальних закладах відбулися шкільні змагання,  за підсумками яких були обрані найкращі вісім учасників.  Саме вони і зійшлися в дебатах між собою на регіональному етапі, які відбулися в облдержадміністрації.

Вітаючи учасників інтелектуальних змагань, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова наголосила, що хоча дебати й передбачають визначення переможця, але переможених тут не може бути.

- Вже сама участь у таких змаганнях – це перемога. Адже мета ініціативи «Молодь дебатує» - активніше залучати шкільну молодь до розбудови громадянського суспільства, бути не пасивними спостерігачами за подіями в країні, а творцями її майбутнього. Вже завтра ваші рішення й дії визначатимуть, якою буде наша держава, - зазначила посадовець.

За словами організаторів, найважливішим аспектом у методиці «Jugend debattiert» є те, що, начебто «граючи за себе», учасникам необхідно також уміти працювати в команді, не лише переконувати у власній позиції, а й дослухатися до думки інших. За задумкою, переможцями визнаватимуться  не ті, хто найактивніше висловлюється, а ті, хто дає можливість усім учасникам максимально долучитися до обговорення, сприяє продуктивності дискусії, максимально просуває дебати вперед, даючи можливість глибокого й різностороннього висвітлення проблеми. 

 

Управління у справах преси та інформації

Про головне

YouTube_Zoda

IMZO

AD

BV

UPDL

ZORM

ZRIO

OCUATO

TSER

Teplo

PMB

DK_DM_ATO

ARRZO

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON