Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ринок праці диктує умови для модернізації системи професійної освіти

14 листопада 2016 - 13:50

Основні проблеми в управлінні професійно-технічними навчальними закладами в умовах реорганізації мережі, визначення гостродефіцитних професій на регіональному рівні, виконання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів розглянули учасники засідання Регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів) при облдержадміністрації.

Як зазначила у доповіді директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, найбільш вагомими проблемами, що впливають на розвиток системи професійно-технічної освіти, є морально та фізично застаріла матеріальна база закладів, відсутність достатнього фінансування, нормативно-правової бази, яка би стимулювала роботодавців до участі у підготовці кадрів, працевлаштування випускників тощо.

- Роботодавці сьогодні не мають можливості чітко визначати перспективи бізнесу відповідно до потреб регіону на майбутнє. Відбувається скорочення промислового виробництва. Тому обсяг замовлень від підприємств, організацій, установ щодо професійного навчання значно знижується, - констатувала стан справ посадовець.

За її словами, для  подальшого розвитку системи професійно-технічної освіти в області здійснюється упорядкування мережі навчальних закладів, продовжується співпраця із роботодавцями з питань оновлення переліку професій у ПТНЗ відповідно до  потреб ринку праці.  Назріла потреба у створенні робочої групи з визначення гостродефіцитних професій у Запорізькій області.

Для розв’язання  проблем ринку праці вводиться регіональний компонент до програм навчання, що сприяє забезпеченню відповідності отриманих навичок потребам роботодавців. Продовжується дослідно - експериментальна робота по запровадженню дуальної системи на базі ПАТ «Мотор Січ» та державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», яка дозволяє молоді адаптуватися до умов виробництва.

У ході засідання також обговорили стан підготовки кадрів для потреб сільського господарства, досвід співпраці роботодавців з професійно-технічними навчальними закладами на прикладі  ПАТ «Мотор Січ» та ВТ «Запоріжсталь».

 За підсумками обговорення ухвалено низку рішень. Зокрема, сформувати перспективний план набору до професійно-технічних навчальних закладів на 2017 рік відповідно до укладених договорів з роботодавцями і потреб регіонального ринку праці; провести моніторинг стану системи професійно-технічної освіти, вимог роботодавців щодо модернізації мережі ПТНЗ області; створити робочу групу щодо визначення переліку гостродефіцитних професій для регіону;  проаналізувати професії та стан працевлаштування випускників ПТОЗ.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

єВідновлення в Запорізькій області: майже 700 людей вже отримали компенсації за пошкоджене житло

Впродовж доби окупанти 462 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 810-го дня війни

Робота є, головне – щоб було бажання працювати, – директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік

Іван Федоров про організацію окупантами курортного сезону на ТОТ

Жінки Запорізької області можуть отримати грант на розвиток власної справи

Обрізка та видалення дерев у Запоріжжі: куди звертатися з питаннями

За матеріалами СБУ судитимуть ще 8 колаборантів, які співпрацюють з ворогом на тимчасово окупованій території Запорізької області

Як «купити» страховий стаж?

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 399 разів вдарили по Запорізькій області