Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Пам'ятний хрест жертвам Голодомору 1932-1933 років – від запорізької громади

29 листопада 2007 - 13:02

В урочистій обстановці голова облдержадміністрації Євген Червоненко відкрив пам'ятник жертвам голодомору 1932-1933 років, встановлений в районі вулиць Верхньої та Тюленіна. У жалобному мітингу взяли участь перший заступник голови облради Олександр Клепаков, міський голова Євген Карташов, заступники голови ОДА, депутати, представники релігійних конфесій, політичних та громадських організацій.

- Сьогодні ми зібралися не просто на відкриття пам'ятника – цей хрест символізує нерозривну єдність поколінь та нашу пам'ять про роки сталінських репресій, - зазначив в своєму виступі Євген Червоненко. - Я впевнений, що ми повинні пам'ятати нашу історію, якою б гіркою вона не була. Головне – правда. З 1929 по 1932 рік в Україні було понад 1250 селянських повстань через невдоволення колективізацією та тоталітарним режимом. Саме тому Сталін розв'язав справжню війну проти заможного селянства. Архівні дані СБУ підтверджують штучний характер голодомору, який породили дії злочинної влади. Чого тільки варті так звані «чорні дошки» та оточені енкавеесниками села.

Але це не було, як дехто стверджує сьогодні, актом геноциду росіян проти українців – я наполягаю на цьому. Ми повинні відкинути будь-які спекуляції - під час цієї неоголошеної війни проти свого народу гинули не лише етнічні українці, а й росіяни, євреї, болгари, татари та представники інших національностей та народностей…

У Запорізькій області на вшанування жертв голодомору 1932-1933 років упорядковуються могили загиблих, встановлюються пам'ятні знаки. Спорудження цього пам'ятника є ще одним кроком до увічнення пам'яті жертв та постраждалих від голодомору та сталінських репресій. Прямий обов'язок влади полягає у поширенні об'єктивної інформації про Голодомор серед громадян України та світової громадськості, - наголосив голова ОДА. - Вважаю, що Голодомор, сталінські комуністичні репресії та Друга світова війна були найбільшими трагедіями українського народу у 20 столітті. Наш моральний борг та моральний обов'язок - гідно вшанувати жертв та постраждалих від голодоморів, встановити історичну справедливість, сприяти глибокому усвідомленню причин та наслідків геноциду українського народу.

Ми не маємо права знехтувати уроками історії, адже немає майбутнього у тих, хто не пам'ятає свого минулого!

Урочисту церемонію відкриття пам'ятника завершив поминальний молебень та покладання квітів. Цієї суботи, в пам'ять загиблих від голодоморів та сталінських репресій, біля пам'ятника заплановано висадити символічну калинову алею.

 

Управління інформації та зв'язків з громадськістю

(.doc, 29Kb)

Читайте також

Середня, професійна та вища освіта мають працювати у взаємодії заради розвитку

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 536 разів ударили по Запорізькій області

Запорізькі фермери отримали насіння від міжнародних партнерів

Іван Федоров про дезінформацію та фейки

«Чудово, що в нас є укриття – ми можемо відвідувати не тільки уроки, а й секції», – діти Кушугумської громади похизувалися міністру освіти України

Розвиток освіти в умовах воєнного стану – тема педагогічного форуму в Запоріжжі

ЄМК ДП «Запорізький експертно-технічний центр Держпраці» – на приватизаційному аукціоні

«Хтось мав це робити»: у Запоріжжі вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

«Ми відчуваємо, що не самотні, адже нас підтримують та допомагають»: діти-сироти отримали ноутбуки від благодійників

Спортивне орієнтування: «Їжаки» з Запоріжжя шукають шлях до перемоги

Компенсації за працевлаштування ВПО: оновлено послугу на порталі Дія