Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для жителів області найбільш актуальними є питання соціального захисту

14 липня 2017 - 09:43

Для жителів області найбільш актуальними є питання соціального захисту

Про це свідчать підсумки роботи зі зверненнями громадян за І півріччя 2017 року. Так, до обласної державної адміністрації протягом цього періоду надійшло 2091 звернення громадян, що у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 316 більше.

Крім цього, на спеціальну електронну пошту облдержадміністрації gromada@zoda.gov.ua, яка функціонує на офіційному веб-порталі облдержадміністрації, надійшло 140 електронних звернень (І півріччя 2016 -139).

Серед загальної кількості звернень 95,9% складають заяви (клопотання); 3,7 % – скарги; 0,4 % – пропозиції.

Від вищих органів державної влади України, до яких звернулися жителі області, на розгляд та виконання надійшло 420 звернень (на 27 звернень менше, ніж за аналогічний період 2016 року).

Як свідчить моніторинг надходження звернень за територіальною ознакою, найбільше звернень до облдержадміністрації (1276 або 61%) та центральних органів (225 або 53,6 %) надійшло від жителів міста Запоріжжя.

Серед районів області за кількістю звернень лідирують Запорізький (110), Михайлівський (55), Кам’янсько-Дніпровський (53), Василівський (52) та Гуляйпільський (48) райони.

З урахуванням колективних звернень (134) до облдержадміністрації звернулися 7784 громадянина, якими порушено 2354 різноманітних питання (І півріччя 2016 року – 2228 питань).

Найбільш актуальними для жителів області залишалися питання соціального захисту, житлової політики, комунального господарства, охорони здоров’я та аграрної політики.

Найчастіше у звітному періоді громадяни порушували у своїх зверненнях питання соціального захисту – 1137 (48,3 %), які стосувалися надання матеріальної допомоги на лікування, призначення субсидій, отримання соціальних виплат, правильності обчислення пенсії та збільшення її розміру.

Друге місце за актуальністю, як і в попередні роки, посідають питання житлової політики – 211 (10,1 %). Громадяни порушували питання з приводу поліпшення житлових умов, передачі житлових будинків, гуртожитків до комунальної власності, об’єднання мешканців багатоквартирних будинків, кредитування житлового будівництва.

На третьому місці за актуальністю перебувають питання комунального господарства – 168 (7,1%) від загальної кількості 199) щодо тарифів та розрахунків за оплату житлово-комунальних послуг, якості надання житлово-комунальних послуг, необхідності проведення ремонту та фактів незадовільного утримання житлового фонду і прибудинкових територій.

Четверте місце посіли питання охорони здоров’я166 (7,1 %), що на 59 менше порівняно з аналогічним показником минулого року. У цій тематичній групі громадяни найчастіше порушували питання щодо надання безоплатної медичної допомоги, забезпечення ліками в рамках державної програми «Доступні ліки», неналежного функціонування державних і комунальних лікувальних закладів, неправомірних дій працівників закладів охорони здоров’я. 

Замикають першу п’ятірку за актуальністю питання аграрної політики і земельних відносин159 (6,8 %). Громадяни традиційно порушували питання щодо індивідуального землекористування і присадибного господарства, приватизації земельних ділянок, розрахунків за здані в оренду паї, діяльності окремих сільгосппідприємств.

Більша частина звернень надійшла від громадян, що потребують соціального захисту та підтримки, їх питома вага склала 68,3%, зокрема: за соціальним станом – від пенсіонерів 498 звернень; за категоріями громадян – 931 звернення, а саме: від учасників війни, бойових дій – 89 звернень (з них учасників АТО – 26), матерів-героїнь – 8, інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 526, ветеранів праці – 89, дітей війни – 163, багатодітних сімей та одиноких матерів – 44.

За підсумками розгляду звернень позитивно вирішено 487 питань (23,3% від загальної кількості звернень); направлено за належністю 449 звернень (21,5%), не підлягали розгляду 37 звернень (1,8 %), повернуто авторові п’ять звернень (0,2 %). Значній кількості заявників (43,5 %) надано роз’яснення з посиланням на правові норми або повідомлено про необхідність вжиття додаткових дій для подальшого розв’язання порушених проблем.

Про результативність розгляду свідчить незначна кількість повторних звернень – 28 (1,3%) протягом першого півріччя 2017 року.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 459 разів ударили по Запорізькій області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 815-го дня війни

Незламний запорізький бізнес

Жителі регіону – про майбутнє Запорізького краю

Запоріжжя перезавантажується: плани розвитку регіону окреслив голова ОДА Іван Федоров на «Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024»

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа співпраці та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 814-го дня війни