Новини

Станція «Пологи» пам’ятає події Української революції

17 липня 2017 - 14:54

Станція «Пологи» пам’ятає події Української революції

Чергове засідання обласної науково-редакційної групи «Місця пам’яті Української революції» відбулося в Пологівському районі. За часів національно-визвольних змагань 1917-1921 років Пологівщина стала одним із основних осередків махновського руху. В селянській армії було до десяти пологівських полків, окремі з них (Кирилівський, Роздорський, Воскресенський) налічували від 400 до 700 шабель. Ходило навіть прислів’я: «Від Гуляйполя до Полог – батько Махно як цар і бог».

Члени редакційної групи зустрілися з головою  райдержадміністрації Артуром Крупським, провели нараду на залізничній станції «Пологи». Саме тут колись розгорталися буремні події. Третього січня 1919 року у приміщенні старого вокзалу розпочав роботу перший повітовий селянський з’їзд. Головою зборів обрали Івана Новікова, а до складу президії увійшов начальник станції Федір Липський. Основним питанням була боротьба проти російських білогвардійців, а спектр думок відображав усі позиції – від радикально-анархістських до жорстко-авторитарних. Уже за місяць станція стала епіцентром боїв із денікінцями. За  підтримки радянського бронепоїзда після п’ятиденних важких баталій повстанці вибили з міста чисельно переважаючі сили білих.

Заступник голови обласної редакційної групи Олександр Зубченко наголосив на необхідності увічнення пам’яті про подвиг наших земляків.

- Наша мета – насамперед зберегти  пам’ять про людей, які воювали за Україну, так як підказувало їм серце, вшанувати мужність та самовідданість бійців однієї з найбільших повстанських армій у сучасній історії, - зазначив посадовець.

Пологівський міський голова Юрій Коноваленко наголосив на необхідності ретельного опрацювання тексту майбутньої посвяти, враховуючи все ще неоднозначне ставлення до махновського руху.  Доцент Запорізького національного університету Василь Гвоздик зауважив, що не варто відмовлятися від своїх, українських героїв, як би не складалися їхня військова та політична діяльність.

За результатами зустрічі вирішили встановити меморіальну дошку революційним подіям на вході до квиткових кас вокзалу та приурочити її відкриття до сторіччя першого повітового з’їзду в січні 2019 року.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також