Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі аграрії вивчають новий фінансовий інструмент - аграрні розписки

6 лютого 2018 - 13:46

У Запорізькій області, як і по всій Україні, впроваджується  проект «Аграрні розписки в Україні», який уже пройшов випробування у восьми пілотних областях.  Про можливості цього інструменту учасників аграрного ринку ознайомили під час  круглого столу. У його роботі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін, керівництво Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, експерти міжнародної фінансової корпорації (IFC), представники районів,  приватного сектору та  банківських структур, нотаріуси та постачальники матеріально-технічних ресурсів.

Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством юстиції України поширює дію нового інструменту фінансування – аграрних розписок – на всю країну. Мета проекту - покращити доступ до фінансових ресурсів малим та середнім сільгосптоваровиробникам. У результаті роботи Проекту  сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.

Вперше інструмент було запроваджено в 2014 році для аграріїв восьми областей:  Полтавської, Черкаської, Вінницької, Харківської, Хмельницької, Тернопільської, Миколаївської та Сумської. Станом на 26 січня їм видано 196 розписок на суму понад 1,2 млрд. грн.

Із січня 2018 року аграрні розписки почали працювати по всій Україні.

 

- Діяльність Запорізької облдержадміністрації спрямована на те, щоб область перетворилася на територію економічного розвитку, щоб у нашому регіоні приживалися новітні технології, нові підходи до організації праці, нові інструменти фінансування і все, що дає економічний поштовх. Потреба в агарних розписках є очевидною. Сільськогосподарська галузь посідає чільне місце в економіці регіону. Тут обробляється 2 млн. 242 тис. гектарів угідь, близько 18 тисяч осіб зайняті в сільському господарстві. Особливо важливу роль відіграють малі та середні сільгоспвиробники -  їх в області налічується понад 2,5 тисячі.  У той же час потреба агросектору у фінансуванні польових робіт щорічно складає 5 млрд. 800 млн. грн., з яких понад 800 млн. грн. запозичені в банківських структурах. Отже, виробникам украй необхідно отримати доступ до матеріальних та фінансових ресурсів, -  зазначив у вступному слові Олександр Бабанін.

Суттю  механізму аграрних розписок є те, що вони розширюють заставну базу, адже заставою виступає майбутній урожай сільгоспкультур, під вирощування яких надаються позики. За словами експертів проекту, аграрні розписки дають поштовх розвиткові не лише аграрного бізнесу, а й супутніх галузей: постачальників посівного матеріалу, мінеральних добрив, захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів, техніки, запчастин до неї тощо.

У пілотних областях аграрні розписки зарекомендували себе як зручний і вигідний для сільгоспвиробників механізм фінансування.

Низки тренінгів з питань упровадження нового механізму фінансування  та поширення роботи аграрних розписок триватимуть по містах та районах Запорізької області й надалі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також